10 najlepších poskytovateľov webhostingu JSP (stránky Java Server)

01.06.2020
Najlepšie hosting '10 najlepších poskytovateľov webhostingu JSP (stránky Java Server)
0 24 мин.

best-JSP-web-hosting


Pretože medzi vývojármi a vlastníkmi webových stránok rastie dopyt po spoľahlivých webhostingových službách JSP, rozhodli sme sa vám urobiť zoznam najlepších poskytovateľov hostingu JSP práve teraz na trhu. Pri prehľadávaní Internetu môžete rýchlo zistiť, že nie každý poskytovateľ ponúka hosťovanie v jazyku Java. Stále to nie je niečo také populárne ako typický optimalizovaný plán WordPress, Joomla alebo Drupal.

Dokonca aj medzi tými, ktorí podporujú JSP, existuje veľa poskytovateľov, ktorí ponúkajú špičkové hostingové služby, a mnohí ďalší, ktorých by sme vám neodporúčali prihlásiť. V prípade, že ste práve narazili na tento článok a neviete, čo vlastne Java alebo JSP sú, poskytneme vám rýchly popis na objasnenie vecí.

Čo je JSP?

To, že existuje aj JavaScript a Java, môže byť mätúce pre ľudí, ktorí nepoznajú programovacie jazyky. Táto téma sa týka iba programovacieho jazyka Java, vysoko populárnej a efektívnej počítačovej platformy s otvoreným zdrojom. Dnes je na webe veľké množstvo webových stránok a aplikácií, ktoré sa nebudú dať spustiť, pokiaľ na počítači nemáte nainštalovanú Javu..

Java je navrhnutá pre všetky druhy počítačov, herných konzol, serverov a smartfónov, vďaka čomu môžu spúšťať výkonné aplikácie. JSP je skratka pre stránky Java Server Pages. Môžete si to predstaviť ako iný ASP.NET alebo PHP a na to, aby ste s ním mohli začať pracovať, potrebujete iba webový server. Niektoré z najpopulárnejších webových serverov, ktoré môžete nainštalovať, sú Jetty a Apache Tomcat.

Ľudia používajú JSP rôznymi spôsobmi. Pomocou JSP môžete pre svoj web vyvinúť ďalšie funkcie. Keď ľudia chcú na svoj web pridať nový nákupný košík, fórum, rezervačný systém alebo čokoľvek podobné, robia to buď s PHP alebo JSP. Umožňuje vám vytvoriť kompletné webové stránky založené na XML alebo HTML, ak máte dostatočné skúsenosti s programovacím jazykom Java.

JSP sa nedá ľahko naučiť a používať, ale je to skvelý nástroj pre každého, kto chce vytvárať webové stránky od nuly. V súčasnosti existuje na internete nespočet stránok, ktoré ponúkajú návody, ako sa naučiť tento konkrétny programovací jazyk. Ak chcete byť schopní sami vytvoriť a udržiavať webovú stránku, určite sa oplatí naučiť sa Java. Nehovoriac o tom, že je to veľká kariérna príležitosť, pretože existuje veľký dopyt po programátoroch Java.

Nájdenie perfektného hostingového plánu JSP

Náš komplexný zoznam poskytovateľov hostingu JSP vám môže pomôcť nájsť dokonalý plán webhostingu pre vaše webové stránky a aplikácie. Predstavíme vám iba spoločnosti, ktoré zabezpečujú vysoký výkon za prijateľné ceny, a väčšina z nich je priateľská aj pre začiatočníkov. S Java môžete vytvárať výkonné a jedinečné webové stránky, najmä ak ste s jazykom veľmi skúsení.

Ak však nemáte k dispozícii potrebné zdroje od vášho poskytovateľa webhostingu, stratili ste v podstate čas. Mali by ste sa zamerať na poskytovateľa, ktorý prevádzkuje špičkové servery a tím podpory zákazníkov, na ktorý sa môžete vždy spoľahnúť.

Niektoré z nich sa tiež snažia nainštalovať skripty JSP a ďalší užitočný softvér na server, čím vám ušetria nejaký drahocenný čas. Väčšina webhostingových spoločností nepodporuje Javu v ich zdieľaných hostingových balíkoch, čo je úplne v poriadku, pretože JSP zvyčajne vyžaduje viac zdrojov. Teraz sa pozrime, čo každý z nasledujúcich poskytovateľov ponúka, pokiaľ ide o hosting JSP!

1. A2 Hosting

A2Hosting-osvedčené JSP webhostingA2 Hosting je jedným z poskytovateľov, ktorých môžete teraz vidieť na väčšine zoznamov hneď na webe. Ich plány hostenia sú veľmi populárne medzi blogermi, vývojármi, webmastermi a všetkými druhmi firiem. Okrem toho ponúkajú aj hosting JSP. Aby ste však mohli spustiť JSP na serveri, mali by ste si vybrať buď VPS, alebo vyhradený hostingový plán.

Na hosťovaní A2 Hosting sú k dispozícii tri výkonné plány pre hosting optimalizovaný pre Javu. Tieto vysokorýchlostné plány VPS priateľské pre vývojárov sú tiež celkom prijateľné. Ich vstupný plán VPS stojí iba 5,00 dolárov mesačne s 20 GB úložného priestoru, jednojadrovým procesorom, 2TB prenosom a 512 RAM. A2 Hosting má pre vás tiež špeciálnu ponuku: svoje peniaze môžete kedykoľvek získať, ak nie ste spokojní so službou, nie je stanovená žiadna lehota.

Ak žiadny z týchto troch plánov nie je vhodný pre vaše potreby, nemusíte sa obávať. Môžete si zostaviť svoj vlastný plán nastavením požadovaného CPU, RAM, úložného priestoru a šírky pásma. Aj keď ste si už vybrali jeden z ich balíkov, nechajú vás zmeniť ho, kým neskončíte s dokonalým plánom. Okrem špecifikácií si budete môcť vybrať licenciu cPanel, jednu z početných dostupných verzií systému Linux a umiestnenie servera.

Skvelá funkcia pri A2 Hosting je, že získate root prístup k serveru, čo znamená, že môžete voľne pristupovať k súborom a meniť ich. Pokiaľ ide o dedikované servery, môžete získať plán až za 99,59 dolárov. To zahŕňa 8 GB pamäte RAM, úložný priestor 2×500 GB, prenos 10 TB a dvojjadrový procesor.

2. iPage

iPage-lacné-JSP-web-hostingAk potrebujete spoľahlivé hostingové riešenie JSP, s iPage nikdy nemôžete pokaziť. Rovnako ako väčšina ostatných veľkých poskytovateľov si tiež uvedomili, že podpora Java na zdieľanom hostovaní nie je tým najlepším nápadom. Ako obvykle, iba ich špecializované a VPS hosting plány sú kompatibilné s Java. Dokonca vám ušetria čas predinštalovaním skriptov JSP na server. V ich časti VPS sú k dispozícii tri rôzne plány.

Výberom základného plánu získate 1-jadrový procesor, 1 GB RAM, 40 GB úložného priestoru a 1 TB šírku pásma za 19,99 dolárov mesačne. Ich optimálny plán je najsilnejší, zatiaľ čo podnikateľský plán je najpopulárnejší, pretože ponúka množstvo zdrojov, ktoré sú dostatočné pre väčšinu potrieb. Každý z týchto plánov obsahuje nasledujúce doplnky: bezplatnú registráciu domény na jeden rok, cPanel a root prístup na server.

Ako sa vaše webové stránky JSP rozrastajú, nakoniec to začne nadmerne využívať zdroje a vyžaduje si silnejší plán. V takom prípade môžete prepnúť plány alebo vylepšiť určité časti plánu, aby ste sa uistili, že vaše webové stránky fungujú bezchybne. Táto flexibilita je nevyhnutná, ak sa chcete v budúcnosti postarať o potreby svojich webových stránok.

iPage má vysoko efektívny tím podpory zákazníkov, ktorý je pripravený vyriešiť vaše problémy. Ak nie ste spokojní s ich službami, môžete svoje peniaze získať späť zrušením plánu do prvých 30 dní. Najlacnejší vyhradený hostingový plán na iPage sa nazýva Startup a stojí to 11,99 $ mesačne. Za cenu získate dvojjadrový procesor, 4 GB pamäte RAM, 500 GB úložného priestoru, šírku pásma 6 TB a skoro rovnaké doplnky, aké získate pri pláne VPS..

3. Bluehost

Bluehost spoľahlivým-jsp-hostingPlány webhostingu, ktoré sú špeciálne optimalizované pre JPS, sú dosť zriedkavé, ale môžete ľahko získať VPS alebo dedikovaný server, ktorý to podporuje. BlueHost je jedným z poskytovateľov, ktorý zvolil tento prístup. Poskytujú silné VPS a špecializované plány, ktoré sú úplne pripravené pre JPS. Môžete dosiahnuť rovnaký výsledok ako pri bežnom pláne optimalizovanom pre Javu, zatiaľ čo je podporovaný aj iný softvér.

Na základe recenzií sú používatelia, ktorí si ako svojho poskytovateľa hostingu JSP vybrali službu BlueHost, so službou spokojní. Existuje nespočet webových stránok poháňaných spoločnosťou, ktoré kvitnú a neustále generujú prevádzku. Buď si vyberiete VPS alebo vyhradený hostingový plán; môžete nastaviť Javu v troch jednoduchých krokoch. Môže sa to uskutočniť prihlásením na server pomocou jednoduchého príkazu a následným stlačením klávesu Enter. Všetky pokyny sú k dispozícii na ich stránkach.

Týmto spôsobom môžete aktivovať Java 1.5. Existuje niekoľko ďalších verzií, pre každú z nich musíte použiť iný príkaz. Ak vás zaujímajú ich hostingové plány VPS, môžete si vybrať z troch rôznych možností. Ich najobľúbenejším plánom je vylepšený plán, ktorý zahŕňa dvojjadrový procesor, 60 GB SSD, 4 GB a neobmedzenú šírku pásma iba za 19,99 dolárov mesačne..

Plány BlueHost VPS sa dodávajú s 1 doménou zadarmo, SSL a vylepšeným rozhraním cPanel. Ak chcete vyhradený plán, potom najlepšou voľbou je opäť ich vylepšený plán, ktorý tentoraz stojí 99,99 dolárov. Za cenu získate štvorjadrový procesor, 1TB úložného priestoru, 8 GB RAM a 10TB šírku pásma. V prípade, že nie ste spokojní so službou, môžete získať svoje peniaze späť za prvých 30 dní.

4. InMotion Hosting

INMOTION-profesionálne jsp-hostingInMotion hosting je dokonalé riešenie typu one-fits-all, ktoré poskytuje silné balíčky webhostingu pre veľké a malé podniky a jednotlivcov. Ak však chcete, aby sa do plánu zahrnula aj Java, nemáte čo najviac možností. VSP a dedikované servery sú jediné plány priateľské k JSP poskytované spoločnosťou. Nakoniec, ak chcete webové stránky alebo aplikácie založené na Java, niečo ako spoločný plán by rovnako nestačilo.

Ľudia sú veľmi spokojní s technickou podporou, ktorú poskytuje InMotion a oceňujú odborné znalosti svojho tímu. Pokiaľ však ide o Java, nie sú kvalifikovaní v aplikáciách, s ktorými ľudia zvyčajne pracujú. Preto, ak ste uprostred úlohy a uviaznete, možno budete musieť nájsť vývojára tretej strany, ktorý vám pomôže. Ak to pre vás nie je problém, potom je InMotion určite tou najlepšou voľbou, ktorú môžete urobiť.

Ich štartovací plán VPS stojí 29,19 dolárov mesačne so 4 GB RAM, 75 GB úložného priestoru a 4TB šírkou pásma. Vo svojich plánoch VPS sú zahrnuté bezplatné SSL, vyhradené adresy IP, bezplatné doménové meno a administračné rozhranie cPanel. Keďže váš web bude bežať na jednotkách SSD, nemusíte sa vôbec obávať rýchlosti. Teraz, keď si uvedomíte, v pláne sme nespomenuli procesor. Je to z toho dôvodu, že môžete určiť množstvo jadier CPU, ktoré potrebujete, a poskytnúť maximálnu rýchlosť pre svoje aplikácie JSP.

V spoločnosti InMotion Hosting je tím technickej podpory vždy pripravený vyriešiť vaše problémy a odpovedať na vaše otázky. Dostanete sa k nim cez Skype, live chat alebo telefonicky. Môžu vám tiež vrátiť peniaze do 90 dní, ak nie ste spokojní s balíkom.

5. SiteGround

SiteGround-best-java-server-stránky-hostingSiteGround je výhodnou voľbou pre tých používateľov, ktorí chcú iba lacnú, ale spoľahlivú službu. Ak chcete správne nastaviť Java a vytvoriť webovú stránku JSP, odporúčame vám vybrať si jeden z ich vyhradených serverových plánov. Nezabúdajte, že by ste si nemali vyberať žiaden zo svojich vyhradených plánov hostenia, pretože nie všetky z nich vám poskytujú prístup root.

Ak ju chcete zmeniť na skutočný hostiteľský balík JSP, budete určite potrebovať root prístup na server. Po výbere správneho plánu budete musieť nainštalovať všetko potrebné pre JSP sami. SiteGround je tiež jedným z mnohých poskytovateľov, ktorí neposkytujú pomoc, pokiaľ ide o Java. Platí to nielen pre proces inštalácie, ale aj pre ich zákaznícku podporu.

Ak však zaplatíte príplatok, môžete mať nejakú pomoc s programom Java. Pre mnohých používateľov to môže byť nevýhoda, ale skúsenejší vývojári sa s programom SiteGround dobre vyrovnajú. V sekcii vyhradených serverov si môžete vybrať z troch nadštandardne spravovaných počítačov. Prvý, ktorý sa nazýva Entry Server, vám poskytne procesor Intel Xeon E3 so 4 jadrami, 16 GB DDR3 RAM, 480 GB SSD mechaniky a 10 TB šírky pásma iba za 269,99 dolárov mesačne.

Pred registráciou si vyberte dátové centrum, ktoré sa nachádza najbližšie k vášmu regiónu. Jedným z dôvodov, prečo je SiteGround tak všeobecne uznávaným poskytovateľom, je ich silná podpora zákazníkov. Môžu vyriešiť vaše problémy alebo vám kedykoľvek poradiť prostredníctvom lístkov, živého chatu alebo telefónu.

6. FatCow

FatCow-rozpočtovo JSP-web-hostingFatCow je nielen veľké meno medzi poskytovateľmi webhostingu práve teraz, ale tiež silné riešenie, pokiaľ ide o hosting JSP. Prevádzkujú svoje dátové centrá pre veternú energiu, udržiavajú bezpečné prostredie a medzitým poskytujú výkonné plány hostingu. Aj keď žiadna z nich nie je špeciálne optimalizovaná pre Java, môžete si vybrať jeden z ich VPS alebo špecializované plány.

Skvelá vec je, že FatCow zaisťuje, že skript JSP je už na serveri nainštalovaný, keď ho začnete používať, čím vám šetrí drahocenný čas. Teraz sa pozrime na ich dostupné plány VPS. Môžete si vybrať z troch možností, počnúc základným plánom, ktorý stojí 19,99 dolárov mesačne s jednojadrovým procesorom, 1 GB RAM, 40 GB úložného priestoru a 1TB šírkou pásma. Všetky plány VPS zahŕňajú bezplatnú IP adresu, užívateľsky prívetivý cPanel, voľný prístup do domény a root servera pre plnú kontrolu.

Cloudové služby FatCow vám poskytujú veľkú flexibilitu a umožňujú vám prepnúť svoj plán na výkonnejší, kedykoľvek budete chcieť. Keďže vám umožňujú zmeniť plány o zlomok sekundy, na vašom webe nedôjde k žiadnym prestojom. Ich plán určený pre spustenie je dodávaný s dvojjadrovým procesorom, 4 GB pamäte RAM, 500 GB úložného priestoru a šírkou pásma 5 TB za cenu 11,99 $ mesačne.

Výberom FatCow ako svojho poskytovateľa webhostingu získate obrovské množstvo funkcií a softvéru. Každý užívateľ je schopný vytvárať neobmedzené databázy, FTP účty, domény a subdomény. Okrem toho získate mimo ovládacieho panela širokú škálu doplnkov cPanel a ďalších užitočných nástrojov.

7. LiquidWeb

liquidweb-best-jsp-hosting-poskytovateľAk hľadáte výkonnejšie hostingové plány JSP, ktoré sú tiež drahšie, určite by ste si mali zvoliť LiquidWeb. Tento poskytovateľ má spravidla typ plánov webhostingu, ktorý sa zameriava na podniky, ktoré sa usilujú investovať viac do plánu webhostingu a na oplátku za to získať väčšiu hodnotu. Ďalšou skvelou vecou na nich je, že ich tím zákazníckej podpory je tiež pripravený poskytnúť viac pomoci ako priemerný poskytovateľ v odbore.

Plány LiquidWebu sa dodávajú s rozsiahlym počtom funkcií a zároveň získate podporu pre množstvo softvéru, vrátane podpory Java. Výberom jedného z ich plánov získate všetko, čo potrebujete na vývoj špičkových webových stránok a aplikácií založených na JSP. Pred výberom nezabudnite kontaktovať tím technickej podpory, pretože vám poradí, ktorý z ich plánov by ste si mali zvoliť podľa vašich potrieb.

Vaše webové stránky budú napájané špičkovým hardvérom vrátane pevných diskov SSD, ktoré zaisťujú rýchlosť blesku. Nezáleží na tom, akú platformu alebo programovací jazyk používate na vývoj svojho webu, ich plány bezpochyby zabezpečia rýchle načítanie stránky. To tiež znamená, že LiquidWeb vás môže ľahko pripraviť na najvyššie umiestnenie v rebríčku SEO, čo vám umožní dostať sa pred konkurenciu.

Ak chcete na LiquidWebe mať plán VPS, môžete vyskúšať jeho prvý balík, ktorý stojí iba 59 dolárov mesačne. Poskytuje 2 GB RAM, procesor s 2 jadrami, 40 GB úložného priestoru a 5TB šírku pásma. Môžete tiež vyskúšať ich dedikované servery, kde prvý plán stojí 199 dolárov mesačne a prichádza so štvorjadrovým procesorom Intel Xeon, 500 GB úložného priestoru, 16 GB RAM a šírkou pásma 5 TB. Licencie pre cPanel a Plesk sú tiež súčasťou ich balíkov.

8. InterServer

interserver kvalitné-jsp-hostingV spoločnosti InterServer sú plány webhostingu, ktoré vám poskytujú najviac funkcií, výkonu a flexibility, ich plány Cloud VPS. V sekcii VPS môžete zvoliť cloud alebo Linux. Po výbere OS existuje 16 rôznych úrovní, z ktorých si môžete vybrať. K dispozícii je najzákladnejší plán, ktorý vám poskytne 1 procesorové jadro, 1 GB pamäte RAM, 25 GB úložného priestoru a 1 TB prevod za 6,00 dolárov pre Linux a 10,00 dolárov mesačne pre Windows.

Poskytnú vám bleskovo rýchly hosting JSP, napájajú vaše webové stránky a aplikácie najnovším hardvérom vrátane pevných diskov SSD. Ak vaše webové stránky posúvajú hranice služby, môžete požiadať o ďalšie zdroje a získať ich okamžite, bez toho aby došlo k výpadkom. S InterServerom vo všeobecnosti nebudete mať žiadne prestoje, pretože neustále udržujú výpadky servera nad 99,9%.

Ich plány VPS tiež zabezpečujú zabezpečenie vašich údajov, pretože každý používateľ dostáva pravidelné zálohy a snímky. InterServer vám poskytuje root prístup k serveru, vďaka čomu máte úplnú kontrolu nad softvérom, s ktorým chcete pracovať. Poskytovateľ sa ubezpečuje, že na serveri je predinštalovaných veľa veľmi populárnych skriptov, a to aj v jazyku Java.

V skutočnosti vám umožňujú nastaviť plnohodnotný hosting JSP pre seba so všetkým softvérom potrebným na vytváranie špičkových Java aplikácií. Celkovo vzaté, InterServer je určite dobrá voľba pre začínajúcich vývojárov Java s dostupnými cenami a vysokou flexibilitou. Aj keď neexistuje žiadna záruka vrátenia peňazí, väčšina používateľov je s ich službami spokojná.

9. HostGator

hostgator-premium-JSP-web-hostingAk chcete spoľahlivého a výkonného poskytovateľa hostingu JSP, nemusíte dlho hľadať, aby ste našli hostGator. Táto spoločnosť patrí medzi najväčšie mená v odvetví webhostingu. Od blogerov po veľké podniky si každý môže nájsť plán u tohto poskytovateľa, ktorý vyhovuje jeho potrebám. Ak chcete nastaviť JSP s Tomcatom a kontajnerom servletov, máte v ich VPS a vyhradenej sekcii k dispozícii veľa plánov, ktoré ich podporujú.

Pokiaľ ide o vyhradený hosting, môžete spustiť webovú stránku založenú na jazyku Java buď na operačnom systéme Linux alebo Windows. Vstupný plán VPS na serveri HostGator stojí iba 29,95 dolárov mesačne a má množstvo funkcií. Medzi jeho špecifikácie patrí 2 GB pamäte RAM, dvojjadrový procesor, 120 GB úložného priestoru a šírka pásma 1,5 TB. Namiesto toho, aby vás nútil inštalovať všetko, čo súvisí s Java, sami na server, HostGator vám urobí láskavosť.

Nainštalujú Tomcat 7 alebo 5,5 pomocou ovládacieho panela Plesk v závislosti od vášho výberu, o reklamu sa nebude pýtať. Ak dávate prednosť inej verzii, stačí sa spojiť s tímom podpory a nebude to problém. V podstate ide o všetku podporu JSP, ktorú tento poskytovateľ ponúka, pretože nebudete môcť získať zákaznícku podporu pre úlohy súvisiace s Java..

Ak chcete vyhradený server, môžete si naplánovať program Value Server za 119,00 dolárov. Tento procesor poskytuje štvorjadrový procesor Intel Xeon, 8 GB pamäte RAM, úložný priestor 1 TB a nemeranú šírku pásma.

10. HostPapa

HostPapa-lacné-java-server-stránky-hostingHostPapa je známy ako jeden z najpopulárnejších výberov medzi malými podnikmi a vlastníkmi webových stránok, ktorí sa chystajú nadviazať svoju online prítomnosť. V prípade, že práve začínate, jeden z ich hostingových plánov VPS bude pre vaše webové stránky alebo aplikácie založené na JSP viac ako dosť. Pokiaľ ide o hardvér a služby, každý rok sa zlepšujú a všimli si aj hodnotenia, ktoré spoločnosť oceňujú na webe.

Na serveri HostPapa budú vaše údaje webových stránok zabezpečené pravidelnými zálohami bez ohľadu na to, aký plán si vyberiete. Podľa ich štatistík je doba ich prevádzkyschopnosti trvalo nad 99,99%. To je veľmi prospešné pre online podniky, pretože môžu stratiť peniaze aj za pár minút výpadku servera. S každým programom HostPapa VPS získate cPanel a WHM a tiež pre jednoduchú správu webhostingu. Poskytujú tiež prístup k serveru SSH na úrovni rootov, čo vždy veľa pomáha, ak prevádzkujete webové stránky a aplikácie Java.

Na serveri HostPapa si môžete prispôsobiť svoj hostingový balík tak, aby vždy poskytoval požadovaný výkon. Sú pripravení poskytnúť vám všetky užitočné doplnky, ktoré by ste mohli potrebovať na svojich webových stránkach, so Softaculous. Táto knižnica vám umožňuje prístup k viac ako 400 aplikáciám. V prípade, že potrebujete pomoc, môžete sa spoľahnúť na ich ocenenú podporu. Dostanete sa k nim prostredníctvom telefónu, chatu a e-mailu v štyroch rôznych jazykoch.

Ak práve začínate s JSP, možno budete chcieť vyskúšať ich plán Plus VPS. Stojí to iba 19,99 dolárov a okrem množstva funkcií získate aj CPU so 4 jadrami, 1,5 GB RAM, 50 GB úložného priestoru a 1TB prenos.

záver

Pokiaľ ide o vytváranie webovej aplikácie pomocou jazyka Java, existuje veľa možností hostenia JSP, z ktorých si môžete vybrať, v závislosti od vašich potrieb a rozpočtu. Vo vyššie uvedenom zozname sme predstavili najlepšie hostingové spoločnosti JSP. Hoci títo poskytovatelia hostenia neponúkajú optimalizovaný hosting Java, na niektorých svojich serveroch povoľujú Java.

Dúfam, že vám tento článok pomohol pri výbere spoľahlivého poskytovateľa hostingu JSP. Ak máte akékoľvek skúsenosti s vyššie uvedenými alebo inými webhostingovými spoločnosťami JSP, podeľte sa o svoje myšlienky v komentároch nižšie. Ceníme si akýkoľvek komentár a spätnú väzbu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector