15 najlepších poskytovateľov webhostingu MySQL

01.06.2020
Najlepšie hosting '15 najlepších poskytovateľov webhostingu MySQL
0 40 мин.

best-hosting-mysql-database-2019


Prečo potrebujete MySQL Hosting? Ako nájsť najlepšie?

Vlastníci webových stránok, ktorí prevádzkujú obrovské webové stránky, sa zvyčajne spoliehajú na databázy. Tieto uľahčujú prácu so stovkami alebo tisíckami dostupného obsahu webových stránok. Týmto spôsobom nie je potrebné otvárať každú stránku na aktualizáciu obsahu a rozloženie zostane rovnaké. Nazývajú sa to dynamické webové stránky alebo databázové webové stránky, kde sa údaje získavajú priamo z databázy vždy, keď používateľ otvorí webovú stránku.

Každý kúsok informácií je prístupný na jednom mieste a dokonca môžete mať celý tím, ktorý spolu pracuje na tej istej databáze. Pre tieto úlohy môžete použiť MySQL, ktorá je v súčasnosti jednou z najpopulárnejších databáz. Jedná sa o softvér s otvoreným zdrojom a môžete si ho zadarmo zaobstarať. Plány webhostingu, o ktorých budeme hovoriť nižšie, všetky podporujú MySQL a tiež ponúkajú aplikácie a skripty, ktoré sú kompatibilné s databázou..

Teraz sa najprv pozrieme na MySQL, aby sme vysvetlili, prečo je to taká veľká voľba, pokiaľ ide o relačné databázy. Pred výberom webhostingového plánu, ktorý podporuje MySQL, vám tiež ukážeme všetky dôležité informácie, ktoré potrebujete vedieť.

Preto by ste mali používať MySQL

MySQL samozrejme nie je jedinou možnosťou, ktorú nájdete pri hľadaní dokonalého plánu webhostingu. Existujú ďalšie populárne databázy, napríklad:

 • PostgreSQL – open-source a objektovo-relačná databáza dostupná pre Linux a Windows
 • Microsoft SQL – relačná, patentovaná databáza spoločnosti Microsoft, kompatibilná s operačnými systémami Linux a Windows
 • MS Access – relačná, vlastnícka databáza s grafickým používateľským rozhraním, súčasť balíka Microsoft Office. Môže bežať iba na Windows
 • Oracle – multimodálna patentovaná databáza vyvinutá spoločnosťou Oracle Corporation, ktorá môže bežať aj na Windows a Linux

Ak sa pozrieme na kompatibilitu každej z týchto databázových možností medzi platformami, ukáže sa, že MySQL je najuniverzálnejšia. MySQL môže okrem Microsoft a Linux fungovať aj na FreeBSD, macOS a Solaris. To dáva databáze obrovskú výhodu, pretože ju môžete prevádzkovať takmer na každom počítači a webhostingovom pláne. Okrem toho vám poskytuje širokú škálu funkcií, ktoré vám umožňujú efektívne vykonávať vaše úlohy a zároveň zabezpečujú bezpečnosť vašich údajov v každom kroku.

MySQL je výkonné riešenie, keď chcete pracovať na obrovských množinách údajov. Je široko používaný veľkými spoločnosťami, ktoré potrebujú na svojich webových stránkach spravovať množstvo obsahu. Aj keď sa jedná o prehľadnú databázu, jej používanie je stále pomerne jednoduché, čo z nej robí skvelú voľbu pre tých, ktorí s prácou s databázami nemajú veľa skúseností..

Ak je výkon jedným z hlavných aspektov, ktoré potrebujete v databáze, MySQL je pre vás tou najlepšou voľbou. Je navrhnutý tak, aby poskytoval vysokorýchlostné použitie, najmä pre tých, ktorí prevádzkujú svoje webové stránky na zdieľanom webhostingovom pláne. Koniec koncov, nechcete čakať na časy načítania, keď sú vysoké stávky.

Jednou z najväčších vecí na MySQL je, že na nej môžete používať Apache, PHP a rôzne ďalšie jazyky. Zvyčajne sú súčasťou väčšiny balíkov pri výbere webhostingového plánu pre systém Linux. V skutočnosti viac ako 100 miliónov používateľov stiahlo MySQL len preto, že tieto komponenty sú podporované. V zásade môžete mať na jednom mieste niektoré z najvýkonnejších nástrojov.

Príbeh MySQL

best-mysql-web-hosting-poskytovateliaMySQL vyšiel v roku 1996, takže je určite jedným z najstarších z databázových možností. Tvorí ho trojčlenný vývojový tím a potom jeden z nich, Michael Widenius, dal databáze meno My, čo bolo tiež meno jeho dcéry. Vytvorili ho z oveľa jednoduchšieho systému správy databáz s názvom mSQL (Mini SQL) a chceli ho použiť ako svoj vlastný nástroj..

mSQL bol založený na jazyku ISAM, ktorý vyvinula spoločnosť IBM. Celá štruktúra mSQL bola príliš pomalá a nepružná, takže sa programátori rozhodli vytvoriť novú, ktorá dokáže lepšie vyriešiť ich problémy. Potom, ako vyšla MySQL, začala sa spúšťať na základe licencie General Public License, čo znamená, že každý užívateľ bol schopný zmeniť zdrojový kód..

Skvelá vec, ktorá sa týka MySQL, je, že udržiavali rozhranie API (Application Programming Interface) mSQL, ktoré vývojárom z celého sveta umožnilo ľahký prechod na túto novú databázu. Spoločnosť, ktorá financovala a vlastnila MySQL, bola švédska spoločnosť MySQL AB. V roku 2008 sa spoločnosť Sun rozhodla kúpiť spoločnosť za 1 miliardu dolárov. Mali ich iba do roku 2010, keď spoločnosť Sun odovzdala MySQL spoločnosti Oracle Corporation, súčasnému vlastníkovi databázy.

Ceny a funkcie MySQL

Vždy si môžete stiahnuť bezplatnú verziu MySQL, ktorú mnoho spoločností a jednotlivcov používa pre svoje databázy. Nazýva sa to vydanie MySQL Community, najpoužívanejšia otvorená databáza zdrojov na svete. Väčšina plánov webhostingu nevyžaduje, aby ste si ich stiahli, pretože je zvyčajne súčasťou ich balíka ako bonus.

Bezplatná verzia je väčšinou dostatočná, avšak v prípade, že vaša spoločnosť má určité konkrétne potreby, môžete tiež prejsť na prémiovú verziu. K dispozícii je Standard Edition za 2000 dolárov, Enterprise za 5 000 dolárov a Cluster Carrier Grade za 10 000 dolárov. Všetky tieto dokumenty vám poskytujú rozsiahly zoznam užitočných nástrojov a funkcií, pričom získate aj prémiovú podporu a údržbu.

Získate všetko, čo potrebujete pre úlohy správy databázy a dotazovania. Aj keď pracujete s obrovským množstvom údajov, nikdy sa nestratíte, pretože MySQL vám umožňuje vykonávať vysoko efektívne vyhľadávanie. K dispozícii je tiež informačná schéma, ktorá vám pomôže pochopiť štruktúru vašich údajov.

MySQL je perfektné riešenie, ak potrebujete databázu pre svoju novú aplikáciu. V podstate stačí nastaviť databázu, vytvoriť účet a potom to môžete nechať. Bude to stabilný prostriedok pre vašu aplikáciu so spusteným skriptom. Nevyžaduje sa od vás, aby ste si to skontrolovali, pokiaľ nepretržite beží na pozadí.

Jediná vec, ktorá môže spomaliť databázu MySQL, je zlá voľba pevného disku. Vždy by ste mali hľadať poskytovateľa webhostingu, ktorý prevádzkuje server na pevných diskoch SSD. Zaručuje rýchlosť blesku s okamžitým prístupom k jednotkám SSD. Ak si však vyberiete plán webhostingu, ktorý sa spolieha na SSD, budete tiež potrebovať plán zálohovania. U pevných diskov SSD je väčšia pravdepodobnosť výskytu chýb, ktoré by mohli poškodiť vaše údaje.

Hoci väčšina používateľov používa rozhranie príkazového riadku v MySQL, nemusí byť vhodné pre každého. Začiatočníci, ktorí nemajú skúsenosti s prácou s databázami, môžu mať problémy s manipuláciou. Našťastie sa tento problém dá vyriešiť inštaláciou jedného z MySQL GUI (grafické užívateľské rozhranie), vďaka ktorému je použitie databázy oveľa jednoduchšie..

Nájdenie perfektného hostiteľa MySQL

V súčasnosti nie je ťažké nájsť poskytovateľa webhostingu, ktorý ponúka MySQL vo svojich balíčkoch. Väčšina z nich podporuje túto databázu a mnoho ďalších riešení, z ktorých si môžete vybrať. Pri prehliadaní webhostingových služieb na internete uvidíte, že poskytujú aspoň niektoré z populárnych databáz, ktoré sme spomenuli predtým, najmä čo sa týka zdieľaných hostingových plánov. Predtým, ako si vyberiete jeden, sú to dva najdôležitejšie faktory, ktoré by ste mali vziať do úvahy: ukladanie a výkon.

Pre väčšinu vlastníkov webových stránok stačí jedna databáza MySQL. Plány webhostingu zvyčajne prichádzajú s jednou inštanciou MySQL, ale v prípade, že sa chystáte začať s väčším projektom, možno budete musieť pridať ďalšie databázy. V takom prípade si jednoducho vyberte balík webhostingu, ktorý obsahuje neobmedzené databázy. Tiež, ak sa chcete správne pripojiť a spravovať svoje databázy, budete musieť ísť na PHP. Sotva však nájdete poskytovateľa webhostingu, ktorý tento jazyk nepodporuje.

V neposlednom rade by ste sa mali uistiť, že je nainštalovaný cPanel alebo Plesk. Tieto ovládacie panely vám umožňujú vytvárať databázy a odstraňovať alebo spravovať existujúce. cPanel dokonca poskytuje databázového sprievodcu pre MySQL, ktorý vás prevedie celým procesom práce s databázami. Teraz sa pozrime na recenzie 15 poskytovateľov webhostingu, ktoré väčšinou odporúčame!

Najlepší poskytovatelia webhostingu MySQL

Takže predtým, ako vám poskytneme informácie o spoločnostiach, ktoré považujeme za najlepších hostiteľov MySQL, je ich úplný zoznam:

 1. Hostgator – $ od 2,75 $ mesačne
 2. Bluehost – od 3,95 dolárov mesačne
 3. InMotion Hosting – od 3,99 USD mesačne
 4. A2Hosting – od 3,92 USD mesačne
 5. SiteGround – od 3,95 dolárov mesačne
 6. iPage – od 1,99 USD mesačne
 7. WebHostingHub – od 4,99 $ mesačne
 8. Tučná krava – od 3,15 USD mesačne
 9. LiquidWeb – od 59 dolárov mesačne
 10. GreenGeeks – od 3,95 dolárov mesačne
 11. Choď oci – od 2,99 USD mesačne
 12. HostMonster – od 4,95 dolárov mesačne
 13. InterServer – od 5 USD mesačne
 14. HostPapa – od 3,95 dolárov mesačne
 15. JustHost – od 3,95 dolárov mesačne

Teraz prejdeme k detailom a uvidíme, ktorý poskytovateľ hostingu je najlepší pre váš rozpočet a potreby hostingu.

3. HostGator

hostgator-best-mysql-hostingHostGator je teraz jednou z najznámejších spoločností poskytujúcich webhosting. Ponúkajú prvotriedne plány pre zdieľaný hosting, dedikované servery, VPS a predovšetkým pre ďalší predajca, ktorý je ich najpredávanejšou službou. Ich plány široko využívajú veľké a malé podniky, blogeri a vývojári. HostGator bol založený v roku 2002 a začal predávať služby založené na systéme Linux.

V roku 2011 si uvedomili, že existuje veľký dopyt aj po Windows a začali poskytovať plány webhostingu založené na operačnom systéme. HostGator momentálne hostí viac ako 8 miliónov domén. Jedným z hlavných dôvodov je široká škála funkcií, ktoré prichádzajú s každým z ich plánov. Tento poskytovateľ má tiež svojho vlastného tvorcu webových stránok, ktorý vám poskytuje prístup k viac ako 4 000 šablónam zadarmo.

HostGator vám poskytuje všetky nástroje, ktoré vám môžu pomôcť vytvoriť a udržiavať vaše webové stránky. S každým plánom získate MySQL pre správu databáz, bezplatnú doménu, plánovač úloh a ďalšie užitočné nástroje pre správu. Nie je ich toľko poskytovateľov, ktorí by vám mohli ponúknuť nejaké skutočne špičkové hostingové plány Windows. To je miesto, kde HostGator prekoná väčšinu svojej konkurencie a uvedie do praxe niekoľko rokov skúseností s hostingom Windows.

Ak nie ste spokojní s plánom hostingu, môžete získať svoje peniaze späť za 45 dní, čo je viac ako priemerný časový rámec. Bez ohľadu na to, aký plán si vyberiete, získate neobmedzené databázy MySQL a phpMyAdmin. Ceny zdieľaného programu začínajú na 2,75 USD mesačne s programom Hatchling. Ak chcete VPS, vstupný plán vás bude stáť 29,95 dolárov, zatiaľ čo najlacnejší dedikovaný server je 119 dolárov mesačne.

2. Bluehost

Bluehost-best-mysql-hostingBlueHost začal v roku 2003 a teraz majú v spoločnosti stovky zamestnancov. Stalo sa obrovským menom v tomto odvetví a poskytovalo používateľom plány webhostingu, ktoré sa spoliehajú na špičkový hardvér a softvér. Celá ich webhostingová platforma je open-source, čo z nej robí skvelú voľbu pre používateľov, ktorí sa chcú ponoriť do technických možností.

Ako väčšina veľkých mien medzi webhostingovými spoločnosťami ponúka Bluehost aj širokú škálu výkonných plánov webhostingu. Patria sem najobľúbenejšie plány ako cloud, zdieľaný, VPS a špecializovaný hosting. BlueHost vám však umožňuje vybrať si z dvoch ďalších plánov, z ktorých jeden bol vytvorený pre používateľov WordPress a druhý pre vlastníkov stránok WooCommerce..

Pokiaľ ide o podporu, ich tím odborníkov je k dispozícii celý deň, každý deň. Môžete sa k nim dostať prostredníctvom chatu, telefónu, e-mailu a majú tiež rozsiahlu vedomostnú základňu. Každý hostingový balíček vám tiež poskytuje bezplatné SSL a MySQL.

Zaručujú, že môžete vytvárať a spravovať databázy pomocou MySQL priamym spôsobom pomocou phpMyAdmin a mnohých ďalších užitočných aplikácií. Ak chcete urobiť dve veci naraz, mali by ste si zvoliť plán BlueHost, ktorý ponúka bezplatné doménové meno. Pretože nemusíte hľadať a platiť za registrátora domény, táto voľba vám môže kedykoľvek ušetriť čas a peniaze.

Teraz sa pozrime na ceny svojich zdieľaných, VPS a špecializovaných plánov, aby sme vám ukázali, ako cenovo dostupný Bluehost je. Majú tri zdieľané hostingové plány, počnúc Basicom za 3,95 dolárov mesačne až po plán Choice Plus za 5,95 dolárov. Ceny za ich plány VPS sa pohybujú od 19,99 dolárov do 59,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo účelové hostingové plány stoja každý mesiac od 79,99 dolárov do 119,99 dolárov mesačne..

3. InMotion Hosting

INMOTION-best-mysql-hostingNa webe InMotion Hosting nájdete množstvo plnohodnotných plánov hostenia. Zahŕňajú rôzne zdieľané, vyhradené, VPS, WordPress a spravované možnosti, ktoré zaisťujú, že každý podnik a jednotlivec nájde perfektné služby. MySQL je jedným z doplnkov, ktoré poskytujú so všetkými svojimi balíčkami, ktoré vás pripravujú na vytváranie aplikácií a dynamických webových stránok.

InMotion Hosting vám poskytuje užívateľsky prívetivé webové stránky ako WordPress, Joomla, Drupal a B2evolution. Spoločnosť dokonca vyvinula svoj vlastný webový tvorca s názvom Premium Web Builder a sprístupnila ho všetkým, ktorí sa prihlásili na jeho plány. Pre veľké spoločnosti alebo tímy, ktoré pracujú na väčších projektoch, je výber špecializovaného plánu na InMotion skvelým výberom.

Medzi špeciálne balíčky patrí cPanel pre ľahkú správu serverov a webových stránok prostredníctvom vášho prehliadača. To, čo robí ich plány skutočne priateľskými pre začiatočníkov, je ich podpora MySQL. Vytvoríte a budete udržiavať svoju databázu s úplným vedením, čím zaistíte, že uprednostňovaný jazyk SQL budete používať správnym spôsobom. Vo vašej databáze, ktorá je zaručená ich úložnými zariadeniami SSD, nebudú mať žiadne problémy s výkonom.

Jedným z hlavných cieľov InMotion je poskytovať svojim klientom vždy špičkový hardvér. Ich služba sa opiera o disky SSD spoločnosti Samsung a najnovšie servery Dell, takže si môžete byť istí, že návštevníci vašich webových stránok si budú môcť vychutnať plynulé prehliadanie. V spoločnosti InMotion sa ceny za ich plánované plány pohybujú od 105,69 USD až po 340,99 $ s celkovým počtom piatich plánov.

Majú tri plány na hosťovanie VPS s najnižšou cenou 27,99 dolárov a najvyššou 64,99 dolárov. Ak chcete vyskúšať ich plány zdieľaného podnikania, môžete si vybrať z troch programov. Existuje plán spustenia za 3,99 dolárov mesačne, výkon za 5,99 dolárov a zisk za 13,99 dolárov mesačne, pričom plán napájania je najobľúbenejšou možnosťou.

4. A2 Hosting

A2Hosting-najlepší-mysql-hostingKeď bola spoločnosť A2 Hosting založená v roku 1999, bola to najprv nezávislá spoločnosť. Pôvodne bol pomenovaný Iniquinet a potom ho v roku 2003 zmenil na A2 Hosting. Vďaka mnohoročnej tvrdej práci sa stali jedným z vedúcich mien v priemysle webhostingu. Dostávajú stovky pozitívnych recenzií od používateľov aj od obľúbených stránok recenzentov.

A2 Hosting ponúka širokú škálu plánov. Ponúkajú zvyčajné špecializované, VPS a zdieľané plány s množstvom užitočných doplnkov, bezplatných funkcií a podpory. Môžete si vybrať medzi riadenými a nespravovanými vyhradenými plánmi a plánmi VPS. Ak chcete, aby bola súčasťou balíka MySQL, ste na správnom mieste. A2 Hosting ponúka množstvo funkcií a softvéru, ktoré sú pre vývojárov veľmi prospešné.

Získate najnovšiu verziu MySQL 5.5 spolu s phpMyAdmin a SSH. Pomocou týchto užitočných nástrojov budete môcť pracovať na svojich databázach kedykoľvek a z akéhokoľvek počítača. A2 Hosting poskytuje skvelú príležitosť pre tých, ktorí chcú pracovať na svojich schopnostiach. Vďaka ich rozsiahlej znalostnej báze sa môžete dozvedieť veľa o používaní Pythonu a Perlu vo svojich databázach.

V prípade hostingu A2 sa ceny líšia medzi možnosťami Windows a Linux, ale budeme hovoriť o plánoch Linuxu, aby sme vám poskytli predstavu o cenách. Môžete získať zdieľaný plán hostenia od 3,91 dolárov, VPS za 5,00 dolárov a vyhradený plán za 9,31 dolárov. Tieto plány je možné zväčšiť podľa vašich potrieb a poskytnúť vám čoraz viac funkcií a výhod.

5. SiteGround

Siteground-best-mysql-hostingToto je ďalšie veľké meno v priemysle webhostingu. SiteGround je známy svojou vysokou dostupnosťou a poskytovaním výkonných webhostingových služieb na celom svete. Je to hlavne vďaka jeho dátovým centrám, ktoré sú dômyselne umiestnené v Singapure, Amsterdame a Chicagu a ktoré účinne pokrývajú obrovské množstvo krajín. Ich marketingová stratégia je vyčnievať z davu a ponúkať publiku niečo iné. Ako sa ukázalo, ich metóda je zatiaľ pomerne úspešná.

Na stránkach SiteGround môžete získať akýkoľvek typ webhostingového balíka, ktorý potrebujete. Väčšina používateľov si však zakúpila svoje zdieľané alebo cloudové hostingové plány, ktoré sú výkonnejšie, ako poskytuje väčšina svojich konkurentov. S týmito dvoma získate ovládací panel cPanel a podporu pre WordPress a Joomla. SiteGround vám zabezpečí takmer 100% dostupnosť, pretože neustále monitorujú svoje servery a keď nastanú nejaké problémy, môžu ich okamžite opraviť..

Ďalšou skvelou vecou tohto poskytovateľa je to, že máte povolené mať neobmedzené databázy MySQL so svojimi hostingovými balíčkami. Zabezpečujú vysoký výkon vašich databáz tým, že ich ukladajú na samostatné pevné disky. Na svojich databázach môžete ľahko pracovať pomocou phpMyAdmin. Ak si vyberiete jeden z drahších balíkov, poskytujú tiež dynamické ukladanie do pamäte cache, SSL, vylepšenú podporu a súlad s PCI.

Ak chcete, môžete zdieľať plán hostenia na serveri SiteGround iba za 3,95 dolárov mesačne. Ich najlepším predajcom je však zdieľaný plán CrowBig, ktorý stojí 5,95 dolárov mesačne. Ich vstupný cloudový hostingový plán stojí 80 dolárov mesačne, zatiaľ čo vstupný server môžete získať za 269 dolárov mesačne, ak chcete vyhradený serverový plán.

6. iPage

iPage-best-mysql-hostingV súčasnosti si spoločnosť iPage vybrala ako svojho poskytovateľa webhostingu viac ako milión zákazníkov. Je to spoločnosť, ktorá už desať rokov používa webové stránky. V roku 2011 začali na prevádzku svojich serverov využívať veternú energiu a túto metódu používajú dodnes. Ich plány sú cenovo dostupné a celý balík je navrhnutý tak, aby bol priateľský pre začiatočníkov, a preto si tento poskytovateľ vyberá toľko ľudí.

Cieľovým publikom pre iPage sú hlavne malé podniky alebo jednotlivci, ktorí chcú ľahko vytvoriť blog alebo stránku s portfóliom a potom sa zamerať na svoju prácu. Keďže hlavnou myšlienkou tohto poskytovateľa je jednoduchosť, ponúkajú iba jeden zdieľaný hostingový plán, ktorý stojí iba 7,99 dolárov. Dodáva sa však s množstvom užitočných funkcií. Napríklad si môžete zaregistrovať doménové meno po dobu 3 rokov, môžete mať neobmedzené databázy MySQL a množstvo úložného priestoru..

Majú vlastný webový editor drag and drop, ktorý vám tiež umožňuje prístup k tisíckam šablón. Samozrejme sú podporované najobľúbenejšie redakčné systémy a pre svoj web získate aj doplnky. Patria sem nástroje pre váš blog, fotogalérie a nástroje FTP. Okrem MySQL získate za to aj ukladanie do vyrovnávacej pamäte a phpMyAdmin. Aj keď údaje z webových stránok a databázy neuchovávajú na samostatných serveroch, vaše údaje budú zabezpečené dennými zálohami.

Ponúkajú tiež hosting VPS, ktorý sa začína na 19,99 dolárov mesačne, vyhradený hosting od 11,99,99 dolárov mesačne a hosting WordPress, kde štartovací balík stojí 3,75 dolárov mesačne.

7. Web Hosting Hub

webhostinghub-best-mysql-hostingWeb Hosting Hub je spoločnosť, ktorá bola založená v roku 2010 a odvtedy poskytuje rôzne služby. Okrem toho, že hosťujete svoje webové stránky, môžete si ich tiež požičať na navrhnutie svojich webových stránok. Poskytujú aj ďalšie riešenia, ako napríklad tvorca webových stránok, početné nástroje elektronického obchodu a webhosting pre všetky populárne CMS. Stali sa tak populárnymi, že viac ako 40 000 ľudí ich vybralo, aby si vytvorili a posilnili svoje webové stránky.

Web Hosting Hub je optimálny pre tých, ktorí chcú zdieľaný hosting, pretože je to jediný typ plánu, ktorý poskytujú. VPS, špecializované a ďalšie plány poskytuje spoločnosť InMotion Hosting, ich sesterská spoločnosť. Keďže poskytujú iba zdieľaný hosting, sú plne zamerané na poskytovanie najlepších troch zdieľaných hostingových plánov dostupných na trhu. Ak chcete webové stránky založiť ako firmu alebo na individuálne účely, Web Hosting Hub vám umožňuje rýchlo a efektívne ich nastaviť.

Môžete si vybrať z troch zdieľaných hostingových plánov: plán Spark za 4,99 dolárov mesačne, Nitro za 6,99 dolárov a plán Dynamo za 8,99 dolárov mesačne. Ak si vyberiete Nitro plán, budete môcť prevádzkovať neobmedzené databázy MySQL, sub a parkované domény, ktoré sú všetky v pláne štartérov obmedzené. Druhý a tretí plán vám tiež poskytuje zľavu na ich webdizajnovú službu.

Všetky zdieľané plány vám poskytujú phpMyAdmin ako doplnok k MySQL. Ak nemáte skúsenosti s MySQL, vždy sa môžete spoľahnúť na svojich sprievodcov o tom, ako narábať s databázami, majú ich veľa.

8. FatCow

FatCow-best-mysql-hostingFatCow je jedným z najväčších poskytovateľov webhostingu, ktorý podniká v oblasti ekologickej energie. Poskytujú iba jeden plán zdieľaného hostingu s názvom Pôvodný plán FatCow, ktorý stojí iba 3,15 USD mesačne a umožňuje vám zaregistrovať si doménové meno na jeden rok. Ich hlavnou myšlienkou je vyhnúť sa tomu, aby ponúkali komplikované plány webhostingu a namiesto toho zostavili niekoľko jednoduchších plánov.

Majú tím technickej podpory, ktorý sľubuje reagovať do niekoľkých minút. Zakúpením jedného z ich plánov budete mať prístup k ich ovládaciemu panelu, ktorý je takmer rovnaký ako cPanel, vyzerá trochu inak. Je to celkom príjemné pre začiatočníkov, môže vám však nejaký čas trvať, kým prídete na správcu MySQL a správcu súborov.

FatCow svojimi cenami je určite jedným z najdostupnejších poskytovateľov na trhu. Ich plány často využívajú malé a stredné podniky a osoby. Rovnako ako mnoho iných poskytovateľov, majú tiež vlastný vlastný nástroj na tvorbu webových stránok typu point-and-click, ktorý by sa mohol hodiť pre tých, ktorí nemajú žiadne skúsenosti s vývojom webu..

Ak vás zaujímajú ďalšie plány, ako sú VPS alebo dedikované servery, tieto tiež ponúkajú. FatCow rozdeľuje VPS a špecializované služby do každého z nich. Každý z týchto plánov vám poskytuje neobmedzené databázy MySQL, domény, subdomény a FTP účty. Plán vstupnej úrovne pre VPS stojí 19,99 dolárov mesačne a vy môžete mať vyhradený server pre spustenie iba za 11,99 dolárov mesačne..

9. LiquidWeb

liquidweb-best-mysql-hostingTeraz je LiquidWeb poskytovateľom webhostingu, kde nájdete iba najúčinnejšie hostingové riešenia. Ani neposkytujú plány zdieľaného hostenia, pretože sa zameriavajú na poskytovanie najlepšieho výkonu pre náročných vývojárov. Na LiquidWebe nájdete niekoľko výnimočných hostingových plánov Dedikovaných a VPS s garantovanou prevádzkou takmer 100%. Môžete si tiež vybrať, či chcete server so systémom Linux alebo Windows.

Ich plány webhostingu sú nielen výkonné, ale aj užívateľsky príjemné, takže nemusíte tráviť veľa času správou servera. Používajú najnovší hardvér, aby vlastníkom webových stránok zaistili nepretržitú dostupnosť a vysokú rýchlosť. V posledných rokoch sa im podarilo udržať ich dobu pohotovosti nad 99,99%, čo je celkom pôsobivé.

Aj keď pomocou LiquidWebu nemôžete naraziť na žiadne problémy, ich tím technickej podpory je pripravený vždy, keď ich potrebujete. V prípade, že už máte webovú stránku a chcete prejsť na hostingový plán LiquidWeb, pomôžu vám bezplatne s migráciou údajov. Používajú pevné disky SSD a dokonca poskytujú vyrovnávače záťaže v prípade, že máte dopravné špičky, čo umožňuje viacerým serverom zvládnuť vašu komunikáciu.

Plány dedikované aj plány VPS podporujú MySQL a množstvo ďalších databázových riešení. Ak chcete vyhradený server riadený LiquidWebom, môžete si vybrať z piatich rôznych plánov na troch miestach. Štartovací plán stojí 199 dolárov mesačne a poskytuje vám rozsiahly zoznam užitočných funkcií. Ich cloudové ceny VPS začínajú na 59 USD mesačne, zatiaľ čo najlacnejší server určený na cloud stojí 169 dolárov mesačne.

10. GreenGeeks

GreenGeeks-best-mysql-hostingGreenGeeks je webhostingová spoločnosť založená pred desiatimi rokmi, ktorá v súčasnosti má viac ako 35 000 zákazníkov a hosťuje viac ako 300 000 webových stránok. Ako už názov napovedá, napájajú svoj hardvér zelenou energiou alebo presnejšie veternou energiou, ktorá je lepšia pre životné prostredie.

Výberom jedného z ich plánov získate množstvo funkcií, ako je bezplatná registrácia a prenos domén, tvorca webových stránok, prenos webových stránok, zabezpečené e-mailové účty a mnoho ďalšieho. GreenGeeks má špecializovaný tím podpory, ku ktorému sa môžete dostať prostredníctvom rozhovoru, telefónu a lístkov. Prevádzkujú svoje servery iba v systéme Linux, ale pokiaľ ide o webhosting, je to najpopulárnejší operačný systém.

Prevádzková doba servera v GreenGeeks je tiež vysoko konkurencieschopná, pretože sa mu darí udržať ju nad 99,9%. Nevytvorili si vlastný ovládací panel ako mnoho iných poskytovateľov. Namiesto toho získate cPanel, ktorý zaručuje plynulé užívateľské prostredie pre každého vlastníka webových stránok. Ak už webovú stránku máte, môžete ju migrovať zadarmo. Dokonca vám umožňujú pridať k nemu nákupný košík, ktorý je súčasťou balenia.

V GreenGeeks stojí webhosting iba 3,95 dolárov, zatiaľ čo hosting WordPress je tiež 3,95 dolárov. Ich plány sú prospešné pre vývojárov s najnovšími MySQL, podporou pre Python a Perl, viacerých verzií PHP a FTP účtov. A to je len špičkou ľadovca, pretože získate veľa skvelých funkcií, ktoré zaručujú špičkový výkon, bezpečnosť a podporu elektronického obchodu. V prípade, že nie ste spokojní s GreenGeeks, môžete získať svoje peniaze späť do 30 dní.

11. GoDaddy

Godaddy-best-mysql-hostingGoDaddy je známy ako jeden z najväčších registrátorov domén na svete a doposiaľ bolo zaregistrovaných viac ako 60 miliónov doménových mien. Okrem registrácie domén a aukčných služieb poskytujú aj výkonné plány webhostingu. Táto spoločnosť vznikla v roku 1997 pod názvom Jomax Technologies. Po dvoch rokoch prešli na svoje súčasné meno.

GoDaddy ponúka webhostingové riešenia pre jednotlivcov aj veľké podniky. Ponúkajú rôzne špeciálne, VPS a zdieľané plány za prijateľné ceny. Okrem obvyklej možnosti systému Linux môžete získať aj servery so systémom Windows. Existuje mnoho plánov hostenia, z ktorých si môžete vybrať, v závislosti od toho, aký typ webovej stránky chcete spustiť a aké množstvo návštevnosti priťahujete..

Majú tiež populárny tvorca webových stránok, ktorý široko používajú neskúsení používatelia a malé podniky, ktoré potrebujú rýchle a jednoduché riešenie. Je to drag-and-drop staviteľ, ktorý vám umožní prístup k viac ako 300 šablón. Šablóny sú už naplnené obsahom; stačí len skopírovať svoj vlastný obsah na správne miesta a do jeho sady.

Vďaka kombinácii profesionálnych administrátorov, špičkových hardvérových a monitorovacích systémov dokážu neustále udržiavať dostupnosť servera nad 99,9%. GoDaddy je poskytovateľ, ktorý sa stará o váš obsah. Pravidelne vytvárajú záložné kópie vašich webových stránok pre prípad, že sa niečo pokazí. Môžete získať webhostingový plán iba za 2,99 dolárov mesačne. Ceny za ich plány VPS sa začínajú na 17,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo vyhradený server základnej úrovne môžete získať za 69,99 dolárov mesačne.

12. HostMonster

Hostmonster-best-mysql-hostingV spoločnosti HostMonster sú služby a ceny veľmi podobné tým, ktoré ponúka BlueHost. Je to preto, že tieto dve spoločnosti sú navzájom sesterskými spoločnosťami. Ponúkajú tiež plány zdieľaného hostingu s vyvolávacou cenou 4,95 dolárov mesačne. Je dodávaný s nemeranou šírkou pásma, 50 GB úložného priestoru a umožňuje vám mať jednu webovú stránku a jedno doménové meno. Celkovo vzaté, HostMonster ponúka slušné zdieľané hostingové plány za prijateľné ceny.

Je ideálny pre jednotlivcov a podniky, ktoré práve začali priťahovať dopravu. Na vrchole výkonu získate množstvo užitočných nástrojov, ktoré sa môžu hodiť pre menšie webové stránky. Patria sem nástroje pre fóra a blogy, nákupný košík, certifikát SSL, skripty CMS a najnovšie MySQL. Základný plán VPS v spoločnosti HostMonster stojí iba 19,99 dolárov, čo je v súčasnosti dosť lacné na trhu. S 30 GB voľného miesta, dvojjadrovým procesorom, 2 GB pamäte RAM a šírkou pásma obmedzenou na 1 TB mesačne je to cenovo výhodná možnosť.

Ne experimentujú s vlastnými ovládacími panelmi; namiesto toho získate cPanel, ktorý je vždy efektívnym riešením. S 4-jadrovými procesormi Intel Xeon, 500 GB RAID1 a 4 GB RAM môžete získať dedikovaný server za pouhých 79,99 dolárov. S programom HostMonster môžete svoj plán upgradovať vždy, keď potrebujete vyšší výkon.

Vaše zdieľané databázy budú uložené na inom serveri ako ostatné údaje a pre svoju MySQL získate aj phpMyAdmin. Ak chcete webhostingový plán, ktorý sa správne zaoberá otázkami SQL, určite by ste si mali zvoliť HostMonster.

13. InterServer

interserver-best-mysql-hostingInterServer je teraz považovaný za najlepšiu voľbu pre tých, ktorí potrebujú cenovo dostupnú, ale výkonnú hostingovú službu WordPress. Najlacnejší plán na InterServer stojí iba 5 dolárov a získate certifikát SSL, bezplatnú migráciu a neobmedzené ukladanie, prenos a e-mail. Tiež vám umožňujú spúšťať až 20 webových stránok na serveri. Vysoký výkon je zaručený najnovším hardvérom vrátane 30 GB až 240 GB SSD.

InterServer sa snaží udržať svoj čas prevádzkyschopnosti čo najbližšie k dokonalým 100% a zatiaľ sa im darí veľmi dobre. U tohto poskytovateľa je každý deň povolených iba 100 nových používateľov. Tento limit zaručuje, že ich servery sa počas náročného dňa nečakane nespomalia. Ak vyberiete jeden z ich plánov VPS, budete mať veľa možností prispôsobenia. Budete si môcť vybrať softvérové ​​nástroje, ovládací panel, operačný systém a výkon, ktorý vám najviac vyhovuje.

Ak zvolíte InterServer, nevzniknú žiadne neočakávané poplatky za ukončenie alebo akýkoľvek druh dlhodobej zmluvy. Okrem toho dostanete peniaze späť do 30 dní v prípade, že ste neboli spokojní s ich službami. Svoje databázy budete môcť bez problémov spravovať pomocou najnovších MySQL a phpMyAdmin.

Pokiaľ ide o podporu, môžete ich kontaktovať kedykoľvek a kdekoľvek. Podpora medzi servermi je k dispozícii prostredníctvom telefónu, chatu, e-mailu, pričom môžete využívať aj rozsiahlu databázu znalostí a fórum. Ich plány VPS sú tak škálovateľné, že si môžete vybrať zo 16 rôznych variácií s počiatočnou cenou iba 10,00 dolárov mesačne pre Windows a 6,00 dolárov mesačne pre Linux.

14. HostPapa

Hostpapa-best-mysql-hostingHostPapa je poskytovateľ webhostingu priamo z Kanady, ktorý sa etabloval v roku 2006. Ich cieľovou skupinou sú malé podniky, ktoré to uvádzajú na svojich webových stránkach a tiež prostredníctvom svojich reklám. Využívajú zelenú energiu na napájanie svojho hardvéru, ktorý je v súčasnosti medzi hosťujúcimi spoločnosťami veľmi populárny. V porovnaní s inými poskytovateľmi ekologických hostingových služieb sú ich ceny pomerne nízke.

Hoci HostPapa neponúka dedikované servery, ich zdieľané a VPS plány sú dosť silné. Bez ohľadu na to, aký plán si vyberiete, získate aj webového tvorcu. Tvorbu webových stránok však môžete inovovať na ešte lepšiu prepnutím na drahší plán. cPanel a FTP účty sú tiež súčasťou každého balíka. Ich najlacnejší zdieľaný hostingový plán stojí 3,95 dolárov a umožňuje vám mať dva webové stránky.

Ak potrebujete VPS, môžete si vybrať z 5 rôznych plánov podľa svojich potrieb. Ich prvý plán VPS stojí iba 19,99 dolárov mesačne a získate štvorjadrový procesor, 1,5 GB RAM, 50 GB úložného priestoru a 1 TB prenos. S týmito plánmi môžete získať servery so systémom Linux aj Windows. Pokiaľ ide o databázy, získate MySQL 5 a umožňujú vám spravovať neobmedzené databázy.

Ich plány zahŕňajú výkonný administračný nástroj phpMyAdmin, ktorý vám umožní ľahko zvládnuť najčastejšie úlohy MySQL. Ak ste začínajúci vývojár alebo webmaster, HostPapa je pre vás ideálnou voľbou. So svojimi plánmi bude každý nástroj, ktorý je potrebný na efektívne zriadenie a údržbu webovej stránky, na dosah ruky.

15. Justhost

Justhost-best-mysql-hostingNa serveri JustHost nájdete niekoľko vynikajúcich hostingových plánov pre malé podniky a začiatočníkov. Aj keď poskytovanie spoľahlivých plánov zdieľaného hostenia je jednoznačne ich hlavným cieľom, majú aj niektoré slušné plány VPS a dedikované servery. Môžete získať zdieľaný plán hostenia iba za 3,95 dolárov mesačne, ktorý vám poskytne názov domény, webovú stránku, 50 GB priestoru a niektoré ďalšie základné funkcie.

Vďaka ich programom hosťovania získate zdarma staviteľov stránok so šablónami a možnosť inštalovať širokú škálu užitočného softvéru jediným kliknutím. V ich softvérovom balíku nájdete nástroje na blogovanie, fóra a eCommerce. Ponúkajú štedrý štartovací balík pre databázy s najnovšou databázou MySQL, čo vám umožňuje mať 20 databáz. Ak však prejdete na výkonnejší plán, stane sa neobmedzeným.

Pomocou phpMyAdmin budete môcť vytvárať a spravovať databázy. Našťastie JustHost neukladá databázy a vaše ďalšie údaje na rovnakom serveri. Toto je vynikajúca prax, ktorá sa stala populárnou medzi poskytovateľmi webhostingu a zaisťuje stabilitu pre svojich zákazníkov.

Môžete si vybrať zo štyroch plánov VPS s cenami v rozmedzí od 19,99 dolárov mesačne do 59,99 dolárov mesačne. S prvým z nich získate dvojjadrový procesor, 2 GB pamäte RAM, 30 GB úložného priestoru, šírku pásma 1 TB a bezplatné doménové meno. Ponúkajú tiež tri dedikované serverové plány, ktoré môžete spravovať pomocou cPanel. Prvý z nich stojí 79,99 dolárov mesačne a môžete ho škálovať až na najvýkonnejší plán, ktorý stojí 119,99 dolárov mesačne.

záver

Určite existujú aj ďalší skvelí poskytovatelia hostingu, ktorí ponúkajú hosting databázy MySQL a nie sú uvedení v tomto článku. Ak si vyberiete jednu zo spoločností uvedených na stránke, nemôžete pokaziť pri hostovaní a správe databáz MySQL.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa týchto hostiteľských spoločností alebo máte akékoľvek návrhy týkajúce sa tohto článku, dajte nám vedieť v časti s komentármi.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector