6 najlepších poskytovateľov webhostingu pre fotografie

01.06.2020
Najlepšie hosting '6 najlepších poskytovateľov webhostingu pre fotografie
0 17 мин.

best-fotografie-web-hosting


Fotografia nezahŕňa len zachytávanie neuveriteľných fotografií, pretože potrebujete vytvoriť aj zobraziť svoje portfólio. Online portfólio je solídny spôsob, ako prilákať nových klientov. Fotografická webová stránka môže začať od malej a rastie spolu s vašim remeslom. Hostitelia webových stránok majú veľa a ich platformy sa ľahko používajú. Výber správneho poskytovateľa hostingu maximalizuje vašu online prítomnosť, pritiahne mnoho obchodných príležitostí a zobrazí kvalitné portfólio.

Ak ste začiatočník pri vytváraní webových stránok a online marketingu, môžete sa rozhodnúť pre spravovaných tvorcov webových stránok, ako sú Wix a Squarespace. Niektorí fotografi však chcú tvorivú slobodu vymýšľať svoje weby a zvoliť si obľúbené weby ako WordPress. Niektoré z najlepších platforiem, ktoré treba zvážiť, sú:

1. SmugMug

SmugMug-fotografie-web-hosting

SmugMug

Služba zdieľania fotografií SmugMug je pomerne obľúbená u profesionálnych fotografov. Platforma obsahuje krásne navrhnuté šablóny, vďaka ktorým obrázky vyzerajú neuveriteľne. Šablóny navyše reagujú na mobil, takže vaše portfólio bude vyzerať dobre z akéhokoľvek zariadenia, s ktorým sa používateľ prihlási. Ďalšou výhodou SmugMug je jednoduchosť použitia. Prvú galériu môžete publikovať za necelú hodinu pomocou predvolených šablón.

Pre vašu prácu existuje aj niekoľko možností elektronického obchodu.

SmugMug ponúka bezplatnú dvojtýždňovú skúšobnú verziu, po ktorej bude musieť užívateľ prejsť na platené predplatné. K dispozícii sú štyri úrovne balíčkov so základnou úrovňou ponúkanou za 4 doláre mesačne. Balíček, ktorý má najviac funkcií, začína každý mesiac od 40 dolárov, kde môže fotograf ponúknuť cenníky umeleckých, tlačených a digitálnych výtlačkov. Doménu, ktorú už vlastníte alebo si môžete kúpiť, môžete pripojiť prostredníctvom platformy. Môžete tiež použiť názov pomocou názvu SmugMug, ktorý bude www.yourpreferredname.smugmug.

SmugMug je hrdo poháňaný Amazon Web Services, jedným z najlepších riešení v podnikovom webovom sektore. Doplnkové funkcie vám umožňujú rozhodnúť sa, ktoré práce využijete pre verejnosť. Vynikajúce podporné centrum v spoločnosti SmugMug je tiež víťazným krokom pre dané miesto.

2. Weebly

Weebly-fotografie-web-hosting

Weebly

Weeblyho platforma je ľahko použiteľný nástroj na vytváranie webových stránok typu drag and drop. Priemerné motívy sú ideálne pre bežné obchodné modely, ako sú charitatívne organizácie a koníčky. Fotografia je však dosť podrobná a potrebujete niečo, čo upúta pozornosť. Prémiové šablóny sú dokonalým riešením pre profesionálnych fotografov. Máte možnosť navrhnúť si vlastnú šablónu, ak ste oboznámení s kódovaním alebo ak používate služby vývojára. Weebly poskytuje takýmto používateľom prístup k ich kódom HTML / CSS, aby spravovali webové stránky, ktoré im vyhovujú. Na Weebly si môžete kúpiť prémiovú šablónu, ktorá je navrhnutá tak, aby vyzerala profesionálne a jedinečne. Tieto šablóny sa pohybujú v rozmedzí od 35 do 50 dolárov a kupujú sa raz bez opakujúcich sa poplatkov.

Weebly je cenený pre svoje jednoduché užívateľské rozhranie, ktoré nie je preplnené funkciami. Obchod s aplikáciami platformy patrí k najlepším na trhu a pomôže vám prispôsobiť vašu stránku maximálnej funkčnosti. Fotografov kreslí Weeblyovo neobmedzené úložisko, ktoré im umožňuje neustále rozširovať svoje zbierky. Neukladá žiadne obmedzenia rozmerov pre žiadne odovzdané fotografie, takže veľkosť vašich fotografií nebude zmenená. Weebly v posledných rokoch vylepšuje svoje návrhy, aby bola pre fotografov príťažlivejšia.

3. Wix

Wix-fotografie-web-hosting

Wix

Wix má mnoho ponúk pre profesionálnych fotografov, vďaka čomu je jedným z najlepších tvorcov webových stránok pre fotografie. Táto webová stránka má pre používateľov, ktorí používajú subdoménu Wix, bezplatný plán. Títo používatelia tiež povoľujú reklamy Wix zobrazené na ich stránkach. Prémiový plán vám umožňuje používať vlastnú doménu spojenú s plnou funkčnosťou. Medzi bezplatné funkcie stránok patrí speňaženie, podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni, optimalizácia vyhľadávacích nástrojov, viac jazykov, mobilná optimalizácia a internetový obchod s elektronickými prostriedkami. Vďaka prémiovému plánu získate navyše 500 MB úložného priestoru, bezplatného hostingu, prémiovej podpory a služby Google Analytics.

Wix ponúka viac ako 500 šablón, ktoré sú profesionálne navrhnuté a viac ako 30 z nich je určených pre fotografov. Početné galérie siahajú od minimalistických po kreatívne a mestské. Na svoju stránku môžete pridať pripojenia sociálnych médií a kontaktné formuláre. Elektronický obchodný plán alebo balík VIP vám uľahčia predaj produktov. Môžete dokonca integrovať také platformy, ako je Etsy. Táto platforma obsahuje praktické funkcie na rýchle opravy a rýchlosti nahrávania fotografií sú podobne úžasné. Wix predstavil „umelý dizajn inteligencie“, ktorého úlohou je zvládať väčšinu manuálnej práce na tvorbe stránok pomocou algoritmu..

Hostingové služby WordPress pre fotografov

Fotografi chcú, aby sa ich obrázky rýchlo načítali na ich webové stránky, a tiež chcú optimalizáciu SEO, zálohy, aktualizácie a podporu. Z týchto dôvodov sa WordPress odlišuje od konkurencie. Webové stránky WordPress majú tri úrovne. Na webe WordPress.com môžete získať bezplatný účet WordPress, ktorý bude spravovať celá platforma. Nebudete mať žiadne rozhodnutia týkajúce sa správy vrátane záloh a inovácií.

Môžete si zvoliť účet WordPress s vlastným hosťovaním na nespravovanom hostiteľovi. V takom prípade si zakúpite webhosting od spoločnosti a nakonfigurujete svoje inštalácie na WordPress. Viac spoľahlivou možnosťou je samo-hosting na spravovanom hostiteľovi. Títo hostitelia budú spravovať rôzne aspekty vášho webu, ako napríklad optimalizácia výkonu a zálohovanie a obnovenie. Medzi najlepších manažérov hostenia patria:

4. HostGator

hostgator-fotografie-web-hosting

Hostgator

HostGator hostuje milióny webových stránok, aby sa zaradil medzi vedúce platformy v tomto odvetví. Je to jeden z najlacnejších hostingových manažérov pre WordPress a môžete sa rozhodnúť pre niektorý z ich niekoľkých plánov. Poskytuje nové migračné služby pre nových používateľov v priebehu prvého mesiaca registrácie.

Fotograf potrebuje rýchly web, pretože je hlavným ukazovateľom spokojnosti návštevníkov. Oneskorenia môžu znížiť počet zobrazení stránky a spustiť nízke hodnotenie SEO. Čas odozvy servera pre HostGator je uspokojivý za menej ako sekundu. Zaručuje tiež 99,9% dostupnosti, čo je pre kreatívnu webovú stránku pôsobivo spoľahlivé. Podpora hostgátora je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, a to ako na živom rozhovore, tak aj na telefonickej podpore, zatiaľ čo na hostiteľskom paneli je podporný portál pre bežné otázky. Môžete si vybrať plán, ktorý vám vyhovuje, keď sa rozhodnete pre HostGator.

5. Bluehost

Bluehost-fotografie-web-hosting

Bluehost

Spoločnosť BlueHost je na zozname odporúčaných poskytovateľov hostingu spoločnosťou WordPress od roku 2005. Každý hostingový balík obsahuje bezplatnú doménu na rok, automatické zálohy a aktualizácie, okamžité inštalácie WordPress a neobmedzenú šírku pásma. Môžete ľahko vybrať témy a doplnky pre svoje stránky a vytvoriť tak profesionálny vzhľad. Pri kúpe je k dispozícii široká podpora a databázy.

Prevádzková doba webových stránok na webe je približne 99,9%, čo je jedným z dôvodov, prečo ho používatelia WordPress uprednostňujú. Jeho rýchlosti servera sú tiež dostatočné na to, aby sa webová stránka s fotografiami načítala v priebehu niekoľkých sekúnd.
Najlacnejším produktom ponúkaným spoločnosťou BlueHost je zdieľaný hosting v rozmedzí od 7,99 do 14,99 $ mesačne. S touto možnosťou sú k dispozícii základné plány plus a plus. K dispozícii je tiež možnosť optimalizovaná pre WordPress, ktorá začína každý mesiac na 39,99 dolárov. Môžete sa rozhodnúť pre cloudový hosting za 9,99 dolárov mesačne. Výhodou BlueHost je to, že vám umožňuje zväčšiť veľkosť vášho webu pri postupe vo fotografovaní. Náklady a zhonu poskytovateľov hostingu môžu byť obrovské a najlepšie je pracovať s rovnakým manažérom. Spoločnou nevýhodou však je, že budete čeliť obnoveniu zvyšovania cien.

6. InMotion Hosting

INMOTION-fotografie-web-hosting

InMotion Hosting

InMotion patrí medzi najväčšie spoločnosti poskytujúce webhosting a od svojho založenia v roku 2001 zostala nezávislá. Spoločnosť je uznávaná ako jedna zo stabilných firiem svojej veľkosti, ktoré nevlastní Endurance International. Priemerná doba prevádzky je 99,9%, takže sa nemusíte starať o nespoľahlivosť svojich webových stránok. InMotion sa tiež radí medzi vysoké rýchlosti serverov.

Plán hostenia WordPress spoločnosti InMotion je navrhnutý tak, aby poskytoval vynikajúci výkon a bezpečnosť. Balíček obsahuje šesť rôznych možností s vlastnou cenou. Základným je WP-1000S, ideálny pre malé blogy. Začína sa na 8,99 dolárov mesačne a zahŕňa bezplatnú doménu, jednu webovú stránku, úložisko SSD s kapacitou 40 GB a neobmedzenú šírku pásma a e-mailové účty. Bloggeri si môžu zvoliť WP-2000S, ktorý bude vyhovovať 50 000 mesačným návštevníkom a vylepšenému úložisku s kapacitou 80 GB pri 12,99 $ mesačne.

WP-5000S podporuje desať webových stránok za 74,99 dolárov mesačne a je ideálny pre veľké webové stránky s návštevnosťou 600 000 návštevníkov každý mesiac. S týmto plánom je k dispozícii aj úložisko SSD s kapacitou 200 GB. WP-6000S začína na $ 142.99 a podporuje 20 webových stránok. Je vhodný pre webové stránky s celkovým počtom používateľov 1,2 milióna každý mesiac.

Ako si vybrať hostiteľa webových stránok pre fotografie?

Výber dobrého hostiteľa webových stránok je pre fotografa rozhodujúci, pretože práve tam budete zobrazovať svoje portfólio. Nie všetok hosting je však vytvorený rovnako, ako sa čoskoro naučíte. Platformy sa líšia v rôznych aspektoch, ako sú úložisko, bezpečnosť, optimalizácia SEO, aktualizácie a zálohy a čas načítania. Tu sú najdôležitejšie úvahy pre všetkých fotografov, ktorí hľadajú umiestnenie:

skladovanie

Fotografovanie závisí od súborov a súborov obrázkov. Budete potrebovať poskytovateľa s dostatkom úložiska pre všetky vaše klientske galérie a fotografie portfólia. Webové stránky na fotografovanie závisia od obrázka, čo znamená, že vaši používatelia sa budú o túto veľkú časť vášho webu najviac zaujímať. Nechceli by ste komprimovať obrázky, aby ste maximalizovali neprimerané úložisko a následne ponúkli svojim návštevníkom obrázky v nízkej kvalite.

Pred výberom hostenia webových stránok si položte otázku, koľko portfóliových galérií budete potrebovať. Vyžadujete klientske galérie? Koľko z týchto galérií budete každý rok hostiť? Môžete na svojej stránke hosťovať galérie klientov na neurčito? Mnoho spoločností inzeruje samy o sebe ako ponúkajúce neobmedzené úložisko, hoci ukladajú čiapky a škrtiace klapky. Realita je taká, že úložný priestor je drahý a môžete začať s nižším cenovým plánom, ako je 50 GB alebo 100 GB a časom upgradovať.

rýchlosť & Spoľahlivosť

Škálovateľnosť závisí od výkonu a rýchlosti a chcete web bez problémov so sieťou. Je nepravdepodobné, že by ste pri prvotnom zverejnení svojej stránky zistili akýkoľvek problém, ale s rastúcou webovou stránkou sa môžu vyskytnúť problémy so spoľahlivosťou. Vyhľadajte informácie o zárukách dostupnosti, údajových centrách, službách a recenziách siete používateľmi.

Webové stránky s fotografiami sú sústredené okolo obrázkov, a preto musíte premýšľať o hostiteľovi webovej stránky podľa vášho výberu. Návštevníci a klienti sú frustrovaní pomalými rýchlosťami načítania a z tohto dôvodu môžete prísť o potenciálnych zákazníkov.

zálohovanie

S najväčšou pravdepodobnosťou sa budete venovať budovaniu svojich webových stránok veľa času a poslednou vecou, ​​ktorú by ste chceli urobiť, je znovu ich vytvoriť, ak dôjde k strate údajov. Funkcia zálohovania a obnovy údajov je nevyhnutná pre poskytovateľa webhostingu. Niektorí poskytovatelia budú potrebovať manuálne spustenie zálohovania, zatiaľ čo iní majú automatické nastavenia. Táto funkcia vám poskytne pokoj pri práci na zobrazovaní portfólia.

stanovenie ceny

Otázka budovania bezplatnej webovej stránky s fotografiami sa veľa vrhá. Prichádza však k cieľu a mali by ste zvážiť, prečo spúšťate webovú stránku. Ak je to koníček pre hobby, urobí to hostiteľ zadarmo. Trvalo udržateľný podnik s fotografiou však bude potrebovať ďalšie funkcie, ktoré prichádzajú s plateným plánom. Ak chcete začať, môžete sa rozhodnúť pre základný balík a rozšíriť ho tak, aby ste v podnikaní získali viac skúseností.

podpora

Väčšina fotografov nie je odborníkmi v oblasti IT, a preto pomáha mať tím technickej podpory. V ideálnom prípade by podpora mala byť k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni a mala by sa poskytovať prostredníctvom rôznych platforiem, ako sú živé rozhovory, telefón a lístky. Priemerný čas podpory je tiež dobrým ukazovateľom kvality pomoci konkrétneho poskytovateľa.

Optimalizácia fotografií pre web

Optimalizácia obrázkov pre internet zahŕňa zahrnutie obrázkov v správnom rozmere, formáte a rozlíšení pri zachovaní najmenšej možnej veľkosti. Obrázky sú bežnými vinníkmi, pokiaľ ide o pomalé rýchlosti načítania. Používatelia rýchlo opustia webové stránky, ktoré sa načítajú príliš dlho, a preto je nevyhnutná optimalizácia obrázkov. Prax zlepší rýchlosť načítania stránky a zlepší hodnotenie SEO. Vyhľadávacie nástroje tiež nie sú fanúšikmi pomalých webových stránok a oceňujú vysoké rýchlosti. Poradie SEO priamo ovplyvňuje viditeľnosť vášho webu online. Optimalizované obrázky tiež zlepšujú interakciu návštevníkov s webovými stránkami.

Existuje mnoho nástrojov na optimalizáciu obrázkov, ktoré môžete použiť, vrátane programov Adobe Photoshop, Gimp, FileOptimizer, Affinity Photo a Trimage. Doplnky na optimalizáciu obrázkov sú k dispozícii aj na platformách, ako je WordPress. Obrázky JPEG sú ideálne pre fotografie, v ktorých sú ľudia, veci a miesta. Formát PNG má lepšiu kvalitu, ale má väčšiu veľkosť súboru. Na kompresiu obrázkov je najlepším nástrojom pokročilá stratová kompresia obrázkov, ktorá je k dispozícii vo väčšine nástrojov na úpravu.

záver

Webové stránky sú viac ako kreatívne predajne, pretože zobrazujú portfólio jednotlivca alebo značky. Pre fotografa sú webové stránky platformy, ktoré vyniknú z davu a najmú sa. Web hosting je jednou z možností, ktorú urobíte pri zriaďovaní stránok, a bude sa spoliehať na faktory, ako je podpora, tvorba cien, ukladanie, spoľahlivosť a škálovateľnosť. Fotografi budú tiež musieť optimalizovať svoju prácu pre internet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector