Najrýchlejší WordPress Hosting – 5 najlepších poskytovateľov webhostingu

Najrýchlejšie wordpress-hosting


Je to dobrý nápad používať WordPress pre vaše webové stránky, je to rýchly, spoľahlivý a open-source systém na správu obsahu (CMS), ktorý používa viac ako 30% webových stránok. Na spustenie nepotrebujete nič iné, iba názov domény a webhostingu.

Ale mať dobrého webhostingu môže byť ťažšie ho nájsť, pretože na internete existuje desať tisíc hostingových spoločností a mnoho z nich používa agresívny marketing, aby vás chytil. Nie je isté, či nájdete najspoľahlivejší webhosting kliknutím na reklamy Google alebo Facebook.

Jedným z najdôležitejších atribútov hostenia je rýchlosť servera. Čím rýchlejšie nájdete server, tým rýchlejšie sa načíta váš web. Čas načítania vedľa kvality obsahu je najdôležitejším faktorom optimalizácie vyhľadávacieho nástroja. Rýchlosť stránok je tiež dôležitá pre spoločnosť Google; považuje váš web za lepší, ak sa načíta rýchlejšie. A lepšie umiestnenia na stránkach s výsledkami vyhľadávania Google znamenajú viac bezplatných návštevníkov z vyhľadávacieho nástroja.

Návštevníci tiež potrebujú obsah veľmi rýchlo a vaše webové stránky budú mať na ich zachytenie iba pár sekúnd. Ak je váš web pomalší, vaši návštevníci odídu a stratíte ich. Takže, niekoľkými slovami: rýchlosť webových stránok je viac ako dôležitá. Je to nevyhnutné.

V tomto článku sa zameriame na všetky hrozby, ktoré môžu spomaliť vaše webové stránky, a prehodnotiť niekoľko spoľahlivých poskytovateľov webhostingu WordPress, z ktorých si môžete vybrať.

5 Najlepšie & Rýchly hostiteľ hostiteľa WordPress

Analyzovali sme a otestovali najlepších poskytovateľov hostingu WordPress a tu je päť najlepších hostingových spoločností, ktoré poskytnú vášmu webu WordPress najlepšiu rýchlosť a výkon:

Hostingová spoločnosť
Cena od
rýchlosť

1hostgator najrýchlejší wordpress hosting2,75 USD / mesiac481 ms
2najrýchlejší hosting WordPress3,95 USD / mesiac449 ms
3najrýchlejší hosting wordpress3,99 USD / mesiac476 ms
4najrýchlejší hosting WordPress3,95 USD / mesiac534 ms
5a2hosting najrýchlejší hosting WordPress3,92 $ / mesiac603 ms

Môžete použiť tie najlepšie šablóny WordPress a požiadať najtalentovanejších programátorov, aby vaše stránky vytvorili, ale bez dobrého hostiteľa to nebude rýchle. Mať spoľahlivého webového hostiteľa WordPress je životne dôležité a nájsť si tie najlepšie z trhu môže byť mätúce.

Ako sme už uviedli, vo väčšine prípadov najhoršie spoločnosti robia najagresívnejšiu reklamu, aby chytili nových zákazníkov. Aby ste sa nenechali oklamať, mali by ste si pred zakúpením balíka tiež urobiť krátky prieskum a prečítať si recenzie. Zostavili sme zoznam najlepších spoločností poskytujúcich webový server WordPress, pričom sme vyzdvihli tie služby, ktoré sú nevyhnutné pre dobre fungujúcu webovú stránku.

1. HostGator

hostgator najrýchlejší-WordPress-hosting

Hostgator

HostGator bol založený v roku 2002 av súčasnosti má viac ako 400 000 používateľov a spravuje viac ako 9 000 000 názvov domén.

Prečo odporúčame HostGator?

 • viac ako 16 rokov v hostovaní podnikania
 • všetky hostingové balíčky prichádzajú s neobmedzenou šírkou pásma
 • môžete pridať neobmedzené čiastkové domény, účty FTP a e-mailové účty
 • 45-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Podpora 7/24

HostGator ponúka 3 typy lacných hostingových balíkov WordPress:

 1. Hatchlingov plán je najmenší balík spoločnosti a je ideálny pre jednu webovú stránku. Je k dispozícii od 2,75 dolárov mesačne.
 2. Baby Plan je ekonomický balík, do ktorého môžete pridať neobmedzený počet webových stránok za počiatočnú cenu 3,95 dolárov mesačne.
 3. Podnikateľský plán vám poskytuje viac než len plán chovu mláďat a bábätiek. Môže slúžiť neobmedzenému počtu webových stránok a poskytuje bezplatné súkromné ​​SSL & IP a bezplatná vyhradená adresa IP. Je k dispozícii od 5,95 $ mesačne.

Vyššie uvedené plány sú vhodné pre malé weby WordPress. Ak však potrebujete vyššiu rýchlosť a lepší výkon, mali by ste sa rozhodnúť pre jeden z plánov hosťovania WordPress Cloud Hosting, ktoré ponúka spoločnosť HostGator:

 • Program Starter je dobrou voľbou pre hosťovanie stránok WordPress s až 3 300 dennými návštevníkmi (100 k / mesiac). Tieto plány zahŕňajú záložný priestor 1 GB a bezplatný certifikát SSL.
 • Štandardný plán umožňuje hosťovať dva weby WordPress, pričom celkový denný počet návštev je približne 6 500 (200 k / mesiac). Dodáva sa so záložným úložiskom 2 GB a bezplatným SSL, rovnako ako predchádzajúci plán.
 • Podnikateľský plán je podobný ako u ostatných dvoch, s rozdielom vyhovenia až 17 000 denných (500 000 mesačne) návštevníkov 3 hosťovaným webom.

Cloudové plány WordPress ponúkajú 2,5-krát vyššiu rýchlosť než zdieľané plány. Ak plánujete presunúť svoje webové stránky z iného hostiteľa na server HostGator, pomôžu vám s migráciou a ponúknu bezplatnú migračnú službu.

2. Bluehost

Bluehost najrýchlejší-WordPress-hosting

Bluehost

BlueHost bola založená v roku 2003 a hosťuje viac ako 2 milióny webových stránok. Majitelia spoločnosti sú veľkými fanúšikmi WordPress a pre svoje otázky nájdete skutočný tím profesionálnej podpory.

Prečo odporúčame Bluehost?

 • viac ako 15 rokov skúseností s hostingom
 • super rýchle SSD úložiská namiesto klasických pevných diskov
 • všetky balíky WordPress obsahujú bezplatné doménové meno a IP adresu
 • žiadne obmedzenie využívania šírky pásma
 • 24/7 podpora a 30-dňová záruka vrátenia peňazí

BlueHost ponúka nasledujúce spravované balíky WordPress:

 1. Štandard WP je ideálny na poskytovanie až 100 miliónov návštev mesačne. Poskytuje 30 GB úložného priestoru, 2 GB pamäte a 30 GB úložného priestoru pre zálohy. Balíček je k dispozícii od 19,99 dolárov mesačne.
 2. Program WP Enhanced môže byť vhodný pre webové stránky, ktoré majú mesačne až 300 miliónov návštev. Dodáva sa s 60 GB webového priestoru, 60 GB záložnej pamäte a 4 GB pamäte. Jeho počiatočná cena je 29,99 dolárov mesačne.
 3. WP Premium môže obslúžiť až 600 miliónov návštev mesačne a ponúka 120 GB úložného priestoru, 120 GB zálohovania a 6 GB pamäte. Je k dispozícii od 39,99 dolárov mesačne.
 4. WP Ultimate je pre vás vhodný, ak chcete na svojich webových stránkach obsluhovať neobmedzený počet zobrazení. Najväčší balík vám poskytne 240 webových úložísk, 240 GB záložného priestoru a 8 GB pamäte. Cena balíka začína na 49,99 dolárov mesačne.

BlueHost tiež nespravuje hostingové plány WordPress s nasledujúcimi špecifikáciami:

 • Basic je vynikajúci na spustenie vašich prvých stránok WordPress. Tento plán umožňuje hosťovať jednu webovú stránku, prichádza s bezplatným certifikátom SSL, úložiskom SSD s kapacitou 50 GB a ponúka skutočne dobrú rýchlosť pre webové stránky WordPress. Základný plán stojí 3,95 dolárov mesačne s 3 ročným predplatným.
 • Plus je podobné základnému plánu, aj keď to umožňuje hosťovanie viacerých domén a má neobmedzené úložisko SSD. Z hľadiska rýchlosti a výkonu získate rovnaké výsledky ako pri predchádzajúcom pláne. Plán Baisc začína na 5,95 dolárov s 3-ročným programom hostenia.
 • Výber Plus je podobný plánu Plus, pokiaľ ide o rýchlosť, spoľahlivosť a výkon. Tento plán je súčasťou základnej zálohy CodeGuard, ktorá je veľmi užitočná na pravidelné zálohovanie vašich webových stránok na autopilote. Plán Choice Plus nie je k dispozícii za zľavnenú cenu, iba 5,95 dolárov mesačne (rovnako ako plán Plus) so zmluvou na 3 roky..

V prípade stránok WordPress s vysokou návštevnosťou sa možno budete musieť rozhodnúť pre spravovanú hostingovú službu, ale pre menšie weby WordPres vám zdieľané plány poskytnú dostatočnú rýchlosť a výkon, aby vaši návštevníci boli spokojní..

3. InMotion Hosting

INMOTION najrýchlejší-WordPress-hosting

InMotion Hosting

InMotion podniká od roku 2001, počnúc zdieľanými hostingovými službami. Rýchlo si uvedomil, že sú veľmi potrebné balíčky WordPress, a preto zaviedli aj vysoko prispôsobené ponuky hosťovania WordPress.

Prečo odporúčame InMotion?

 • viac ako 17 rokov v podnikaní
 • všetky balíky WordPress sa dodávajú s bezplatným názvom domény
 • neobmedzené využitie šírky pásma
 • neobmedzený počet pridelených e-mailových účtov
 • super rýchle úložisko SSD
 • 90-dňová záruka vrátenia peňazí
 • Podpora 7/24

InMotion ponúka 6 hostingových balíkov WordPress:

 1. WP-1000S je najmenší balík, takže je ideálny pre jednu webovú stránku s až 20 000 návštevníkmi mesačne. Poskytuje vám 40 GB úložného priestoru za počiatočnú cenu 4,99 $ mesačne.
 2. WP-2000S môže byť domovom 2 webových stránok, celkovo až 50 000 návštevníkov mesačne. Balík obsahuje 80 GB a Jetpack Personal licenciu v hodnote 39 dolárov ročne. Môžete si ju kúpiť od 8,99 dolárov mesačne.
 3. WP-3000S je ideálny pre až 3 webové stránky s maximálnym počtom návštevníkov 125 000 mesačne. Získate 120 GB webového úložiska a licenciu Jetpack Personal za počiatočnú cenu 11,99 $ mesačne.
 4. WP-4000S je ešte väčší; do tohto balíka môžete pridať 6 webových stránok a obslúžiť až 600 000 mesačných návštevníkov. Úložný priestor je 160 GB a medzi ďalšie výhody patrí aj vyhradená IP adresa. Namiesto Jetpack Personal získate licenciu Jetpack Professional v hodnote 299 $ ročne. Cena balíka začína na 29,99 dolárov mesačne.
 5. WP-5000S môže obsluhovať 10 webových stránok s celkovým počtom 600 000 návštevníkov mesačne a poskytuje vám úložisko 200 GB. Tento balík obsahuje aj bezplatnú licenciu IP a Jetpack Professional. Je k dispozícii od 59,99 dolárov mesačne.
 6. WP-6000S je najväčší balík WordPress a môže byť domovom 20 webových stránok, ktoré slúžia celkovo 1 200 000 návštevníkom mesačne. Získate tiež bezplatnú licenciu IP a Jetpack Professional; balíček je k dispozícii od 114,99 dolárov mesačne.

Webové stránky WordPress si môžete nastaviť v obchodných plánoch spoločnosti InMotion. Tieto plány vám tiež poskytnú skutočne dobrý výkon, aj keď nie sú spravované hostingové plány WordPress:

 • Uvedenie na trh je štandardný plán webhostingu ponúkaný serverom InMotion, ktorý obsahuje bezplatné doménové meno, neobmedzené miesto na disku a šírku pásma, neobmedzené e-maily, bezplatné SSL a ďalšie. Tento plán umožňuje hosťovať dva webové stránky. Stojí to 3,99 dolárov mesačne s dvojročnou zmluvou.
 • Sila je ich zdieľaný hostingový plán na ďalšej úrovni. Výrazne sa líši od plánu spustenia, pretože umožňuje hosťovanie 6 webových stránok a ponúka dvojnásobný výkon. Náklady sú tiež vyššie, začínajúc na 5,99 dolárov mesačne s dvojročným predplatným.
 • PRO sa inzeruje ako „plán s najlepšou hodnotou“. Je to podobné plánu napájania s rozdielom štvornásobného výkonu a prístupu k úrovni podpory Pro. Tento plán je k dispozícii za vyššiu cenu, začínajúc na 13,99 $ / mesiac s jednoročným predplatným.

Obchodné plány spoločnosti InMotion sú vynikajúce na hosťovanie menších webových stránok WordPress, pričom udržiavajú rovnováhu medzi nákladmi a výkonnosťou webových stránok.

4. SiteGround

Siteground najrýchlejší-WordPress-hosting

SiteGround

SiteGround bol spustený v roku 2004 a v súčasnosti hostí viac ako 1600 000 doménových mien. Jej príbeh začal v internáte a stal sa jedným z najväčších členov priemyslu.

Prečo odporúčame SiteGround?

 • viac ako 14 rokov v hostovaní podnikania
 • neobmedzené využitie šírky pásma
 • neobmedzené subdomény a e-mailové účty
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí
 • super rýchle úložiská SSD
 • nadpriemerný štandard 99,99% dostupnosti servera
 • Podpora 7/24

SiteGround ponúka 3 webhostingové balíčky WordPress:

 1. StartUp je najmenší balík a je vhodný pre jednu webovú stránku s až 10 000 návštevami mesačne. Dodáva sa s priestorom 10 GB a balíkom služieb WordPress za počiatočnú cenu 3,95 dolárov mesačne.
 2. GrowBig je ideálny, ak chcete do svojho hostingového balíka pridať viac ako 1 webovú stránku. Ponúka 20 GB webového úložiska a môže slúžiť až 25 000 návštevníkom mesačne. Balík služieb WordPress bol rozšírený o prémiové funkcie, balík je k dispozícii od 5,95 $ mesačne.
 3. GoGeek je najväčší balík WordPress určený pre skutočných nadšencov. Môže byť tiež domovom viacerých webových stránok s maximálnym počtom 100 000 návštev mesačne. Úložný priestor 30 GB vám poskytne viac miesta a podivínských funkcií WordPress znamená ďalšie doplnky k predchádzajúcim 2 balíkom Service Pack WordPress. Je k dispozícii od 11,95 dolárov mesačne.

5. A2Hosting

A2Hosting najrýchlejší-WordPress-hosting

A2Hosting

A2Hosting bola založená v roku 2003 a je veľkým fanúšikom riešení na ochranu životného prostredia. Zameriava sa na silné služby a poskytuje najaktuálnejšie serverové prostredie, a to aj pre vývojárov.

Prečo odporúčame A2Hosting?

 • viac ako 15 rokov v podnikaní
 • neobmedzený webový priestor
 • neobmedzené využitie šírky pásma
 • super rýchle úložiská SSD
 • záruka vrátenia peňazí kedykoľvek
 • Podpora 7/24
 • až 20x rýchlejšie bežiace prostredie pre väčšie balíčky

A2Hosting má 4 webhostingové balíčky WordPress:

 1. Lite je najmenší balík a je ideálny pre jednu webovú stránku. Môžete pridať až 5 databáz a dostať sa na svoje stránky prostredníctvom bezplatnej služby SSL. Je k dispozícii od 3,92 dolárov mesačne.
 2. Balík Swift bol navrhnutý na poskytovanie neobmedzeného počtu webových stránok a počet použitých databáz nie je nijako obmedzený. 2-krát viac serverových zdrojov dáva väčšiu silu, iba za počiatočnú cenu 4,90 dolárov.
 3. Turbo je najväčší nespravovaný balík WordPress a prichádza s neobmedzenými serverovými prostriedkami. Akcelerátor stránok A2 môže zrýchliť vaše stránky až 20-krát, a to využitím miesta, pamäte a iného typu vyrovnávacej pamäte. Je k dispozícii od 9,31 dolárov mesačne.
 4. Spravovaný balík znamená spravovaný hosting WordPress a je k dispozícii s rôznymi parametrami služby. Veľkosť úložiska sa pohybuje od 10 GB po neobmedzené a ďalšie služby zahŕňajú aj bezplatnú licenciu Jetpack Personal. Hlavným prvkom tohto balíka je úplná správa WordPress. Počiatočná cena je 12,97 dolárov mesačne.

Ako zrýchliť webové stránky WordPress

Ak ste si úspešne vybrali poskytovateľa hostingu WordPress, potom sa môžeme posunúť vpred k ďalším dôležitým prvkom rýchlej webovej stránky.

Zrýchlite WordPress pomocou siete na doručovanie obsahu

Sieť na doručovanie obsahu (CDN) je technické riešenie na zrýchlenie zobrazenia vašich webových stránok pre návštevníkov. Používa jednu fyzickú skutočnosť; kratšie vzdialenosti môžu byť rýchlejšie.

S rastom vašich webových stránok budete mať návštevníkov z celého sveta. Niektoré z nich budú žiť ďaleko od fyzického umiestnenia vášho webového servera a údaje zo servera budú potrebovať nejaký čas, aby sa dostali do počítača týchto návštevníkov. Je pravda, že elektronické údaje sa rýchlo pohybujú na internete, ale stále bude potrebovať nejaký čas, aby sa dostali do cieľového počítača.

Tento problém bol vyriešený využitím sietí na doručovanie obsahu, kde boli rôzne servery umiestnené na rôznych miestach sveta. Ak používate CDN, obsah vášho servera sa skopíruje na členské servery na celom svete a váš web alebo jeho statické časti budú v mnohých prípadoch nažive. Keď nabudúce navštívi váš web návštevník zďaleka, údaje sa nebudú zobrazovať v pôvodnom serveri, ale v jeho blízkosti sa nachádza najbližší server CDN. Napríklad, ak je váš server v Európe, bude slúžiť na vaše webové stránky pre európskych návštevníkov. Ak má váš server CDN v Ázii server, server CDN bude slúžiť vášmu webu pre ázijských návštevníkov. A tak ďalej.

CDN je k dispozícii za malý poplatok, takže stojí za to ho použiť. Väčšina poskytovateľov webhostingu WordPress vám tiež ponúka riešenia CDN prostredníctvom partnerstva s najväčšími sieťami trhu. Zakúpením služby CDN nebudete mať žiadne ďalšie úlohy, pretože všetko je automatizované. Členské servery siete na doručovanie obsahu synchronizujú údaje medzi sebou a pôvodným serverom, takže vašim návštevníkom budú doručené najaktuálnejšie verzie vašich webových stránok..

Používajte iba málo, ale spoľahlivé doplnky WordPress

WordPress je jednoruký gigant bez doplnkov. Tieto doplnky kódu poskytujú týmto doplnkom pôvodný softvér na správu obsahu, ktorý sa nám najviac páči. Na trhu existuje desať tisíc doplnkov, takže výber tých najlepších môže byť mätúci.

Niektorí vlastníci stránok WordPress tiež inštalujú na svoje servery desiatky doplnkov, ale mali by ste sa tomu vyhnúť. Môže existovať mnoho nevýhod používania mnohých doplnkov bez kontroly:

Doplnky môžu využívať príliš veľa zdrojov

Pretože doplnky sú kúsky kódu, na ich spracovanie a spustenie sú potrebné prostriedky servera. Funkcie PHP by sa mali interpretovať a výstup HTML z nich by sa mal použiť na webe. Tieto procesy nevidíte, ale na pozadí procesora a pamäte balíka servera sa uskutočňujú tisíce akcií.

Ak použijete príliš veľa doplnkov, budú používať viac CPU alebo pamäte, ako máte vo vašom hostingovom balíku WordPress, a server zahodí chybu. Môže to spôsobiť, že vaše stránky prestanú fungovať a vaši návštevníci uvidia iba prázdne medzery alebo nejaké chybové hlásenie.

Doplnky sa môžu vzájomne konfliktovať

Doplnky používajú rovnaké oblasti pamäte a disku a procesy ich neustále čítajú a zapisujú niektoré údaje. Ak použijete príliš veľa doplnkov, skôr alebo neskôr niektoré z nich budú chcieť použiť rovnakú časť pamäte alebo časť disku a budú navzájom v konflikte..

V takých prípadoch môžu spôsobiť chybu servera a zastaviť webovú stránku. Je tiež možné, že svoje stránky nebudete môcť obnoviť bez technickej podpory vášho poskytovateľa a bude to chvíľu trvať..

Zoznam základných doplnkov WordPress

Aby ste zabránili zlyhaniu stránok, používajte iba tie doplnky, ktoré sú rozhodujúce. Tu je zoznam základných doplnkov WordPress, ktoré podľa našich skúseností používajú, ak vyhovujú vašim účelom:

 • Celková medzipamäť W3: Toto je konečný doplnok cache pre WordPress, ktorý používajú milióny
 • jetpack: štatistika, nástroje riadenia a ďalšie aktíva
 • Akismet: na ochranu vašich stránok pred spamom
 • Kontaktný formulár 7: pekné formuláre môžete pridať iba niekoľkými kliknutiami
 • WP Smushit: tento doplnok automaticky optimalizuje veľkosť a kvalitu obrázkov
 • Váš SEO: pre kontrolu práce s SEO

Môžete pridať aj galériu, knihu návštev alebo iné špeciálne doplnky, ale vyššie uvedených 6 doplnkov sú tie, ktoré by mali mať všetky stránky WordPress..

Použite dobrý ľahký motív WordPress

Mať dobrú tému je rovnako dôležité ako mať dobre fungujúce doplnky. Téma je zodpovedná za prejavenie pekného vzhľadu vašich návštevníkov, preto je dôležité vybrať si dobrý. Dizajn však nie je jediný, čo sa pozoruje, mal by byť tiež rýchly a dobre kódovaný.

Ak zvolíte pomalý motív, veľa vašich návštevníkov nebude čakať, kým sa váš web načíta. Nemôžeme tiež povedať dosť často, že spoločnosť Google udeľuje pokutu pomalým webom, takže riskujete, že bezplatní návštevníci od spoločnosti Google budú mať zlý motív.

Doteraz sme preskúmali veľa tém WordPress a jednou z našich obľúbených položiek je Divi from Elegant Themes. Je to prémiová téma, ktorá je plne vybavená ďalšími funkciami a výhodami, navyše je rýchla a pohotová. Výberom sa nemôžete pokaziť.

Prečo odporúčame Divi?

Odporúčame Divi, pretože funguje spoľahlivo a je to dobré – naozaj dobré. Ušetrí vám to veľa peňazí, námahy a času, pretože nebudete musieť riešiť neustále sa vyskytujúce problémy. Namiesto toho sa môžete zamerať na svoju prácu.

Ak ste zvedaví, ktoré funkcie sa do Divi pridávajú, môžeme vám vyzdvihnúť tie najdôležitejšie:

Pokročilý vizuálny tvorca

Na svoje stránky môžete pridať nové prvky kliknutím na požadovanú oblasť a výsledok sa zobrazí v reálnom čase. Divi Builder práve dostal novú verziu, takže je teraz ešte pokročilejší. Môžete ľahko prispôsobiť celý vzhľad vrátane typu písma, farieb, medzier medzi prvkami a ďalších.

Import a export prvkov

Po vytvorení dokonalého rozloženia ho môžete exportovať pre svoje ďalšie stránky. Môžete ľahko importovať aj ďalšie rozloženia a svoj pekný vzhľad môžete dokonca predať iným ľuďom. Samozrejme, existujú profesionálni návrhári, ktorí už vytvorili svoje super rozloženie a môžete ich kúpiť a importovať iba niekoľkými kliknutiami. Vývojári už do témy vložili ďalších 20 rozložení, takže si ich môžete zadarmo vybrať.

Prvky obsahu

Do tejto témy bolo zabalených 46 kusov obsahových prvkov, ktoré môžete použiť na mnohé účely. Existuje veľa bežne používaných, ako napríklad blog, gombík, výzva na akciu, kontaktný formulár, galéria alebo rôzne posúvače, nájdete však aj špeciálne, napríklad barový pult alebo akordeón. Typ prvkov dobre ukazuje viacúčelové použitie Divi, môžete dokonca pridať cenovú tabuľku, portfólio alebo prvok obchodu..

vnímavosť

Je samozrejmé, že moderná šablóna WordPress by mala plne reagovať. Jedna zvláštna vlastnosť, ktorú je možné priradiť k tejto funkcii; keď upravujete tému a uvidíte zmeny v reálnom čase; uvidíte aj responzívny náhľad. Ako plus môžete okamžite pridať mobilné body prerušenia do svojho vlastného rozloženia hneď v strede úprav.

Vyššie uvedené hlavné funkcie dobre ukazujú, prečo je Divi modernou témou. Pretože Divi je položka s najlepším predajcom, programátori už majú dostatok zdrojov na to, aby zistili a kódovali najmodernejšie funkcie. Pokročilý tvorca, zobrazenie v reálnom čase počas úprav, citlivosť nástrojov sú niečo, čo vám nemôže poskytnúť veľa iných tém. Pred spustením Divi mohli iba programátori pridať takéto prostriedky na vaše stránky za veľké množstvo peňazí.

Zmena veľkosti a optimalizácia obrázkov pre web

Už sme sa zaoberali, prečo je rýchlosť stránok dôležitá a nebudeme ju opakovať. Tiež preto, že obrázky sú jedným z najväčších objektov na vašom webe, je dôležité, aby ste s nimi zaobchádzali opatrne, aby nedošlo k spomaleniu vášho webu. Ak pridáte príliš veľa obrázkov, ktoré neboli správne optimalizované, môžete úplne zabiť rýchlosť načítania svojich webových stránok.

Keď si vyberiete dobrého poskytovateľa webhostingu, využijete sieť CDN, nainštalujete super rýchlu tému a použijete iba potrebné doplnky, nenechajte veľké obrázky spomaliť svoj web.

Keď hovoríme o manipulácii s obrázkami opatrne, máme na mysli niekoľko základných meraní, ktoré môžete tiež ľahko urobiť:

Vyberte si vhodný rozmer pre svoje obrázky

Moderné digitálne fotoaparáty vytvárajú veľmi veľké obrázky, pretože ich kupujúci v osobitných prípadoch, ako sú plagáty alebo billboardy, potrebujú. To však neznamená, že by ste ich mali používať tak, ako sú. Moderné zariadenia používajú šírku Full HD v rozlíšení 1920 px, takže pokiaľ nie ste umelec, ktorý chce zobraziť majstrovské diela v rozlíšení 4 kB, stačí vám ukázať svoje obrázky v maximálnej výške 1920 pixelov..

A to už znamená celú šírku stránky. Ak viete, že časť vášho webu, ktorá zobrazuje obrázky, nikdy nebude väčšia ako polovica šírky, môžete šírku Full HD jednoducho znížiť na polovicu. Obrázky so šírkou 1 000 px znamenajú oveľa menej údajov ako obrázky so šírkou 1920 alebo väčšou.

Vyberte vhodný typ pre svoje obrázky

Na internete existuje veľa typov obrázkov a všetky majú iné účely. Keď hovoríme o webových stránkach, mali by ste používať iba súbory .png, .jpg a .gif. V niektorých prípadoch môžete použiť aj súbory .ico (napríklad pre favicons), ale v zásade by ste mali používať uvedené 3 typy..

 • Súbory JPG (.jpg) sú väčšie a ideálne na zobrazovanie pekných obrázkov so skvelými farbami a tónmi. V zásade by všetky bežné obrázky na vašich stránkach mali byť vo formáte JPG.
 • Súbory PNG sú väčšie, ak ich používate namiesto JPG, ale v niektorých prípadoch sú ideálnou voľbou. Tento typ súboru môže obsahovať priehľadné pozadie; JPG nie je priehľadný, takže vždy, keď chcete použiť priehľadné pozadie, použite formát PNG. Inak použite JPG.
 • Súbory GIF môžu obsahovať prvky pohybu, takže ak chcete zobrazovať animácie, vyberte ich. Animácia znamená väčšiu veľkosť súboru; preto veľa stránok GIF môže spomaliť vaše stránky. Typické dobré využitie súborov GIF: animované emotikony, vlajky alebo podobné malé prvky veľkosti ikon na webe.

Mierne príbuznou témou v časti typy obrázkov je CSS. Mali by sme spomenúť, že v mnohých prípadoch môžete namiesto obrázkov použiť definície CSS. Ak chcete na svojom webe zobraziť veľké modré pozadie, môže to byť veľký obrázok alebo 2 riadky kódu CSS. Ten druhý by bol 1000 krát menší.

Optimalizujte obrázky

Po orezaní obrázkov na dokonalú dimenziu a výbere najlepšieho typu súboru pre nich by ste mali vykonať aj optimalizáciu obrázkov. Ide o nedokonalosť ľudských očí. Naše oči nevidia malé rozdiely medzi dokonalým a trochu horším obrazom. Optimalizácia znamená proces, keď znížime kvalitu obrazu, až kým výsledok stále nevyzerá rovnako pre čitateľov. Tieto optimalizované obrázky budú oveľa menšie ako pôvodné obrázky.

Obrázky môžete optimalizovať jednotlivo, ale existujú nástroje, ktoré to dokážu urobiť namiesto vás hromadne. Napríklad, TinyJPG je online nástroj na optimalizáciu obrázkov JPG alebo PNG a môžete doň pridať až 20 obrázkov pomocou niekoľkých kliknutí.

Už sme sa zmienili WP Smushit doplnok v časti s povinnými doplnkami tohto článku, môže automaticky optimalizovať vaše obrázky na vašom webe WordPress.

Ak ste úspešne využili vyššie uvedené 3 kroky na manipuláciu s obrázkami, môžete si byť istí, že vaše obrázky nespomalia váš web. Prejdime k ukladaniu do vyrovnávacej pamäte!

Použite doplnok cache pre WordPress

Ako sa vaše webové stránky vyvíjajú, získate väčšiu a väčšiu návštevnosť a budete musieť použiť viac serverových prostriedkov. Pretože pridávanie novších a novších zdrojov do hostiteľského balíka stojí peniaze, mali by ste použiť vyrovnávanie pamäte, aby ste znížili zaťaženie servera. Týmto spôsobom môžete svojim návštevníkom lepšie slúžiť a nemali by ste platiť za hosting viac.

Na trhu je veľa doplnkov pre ukladanie do vyrovnávacej pamäte, ale W3 Total Cache je jedným z najlepších pre WordPress. Ponúka rozšírené možnosti prispôsobenia a zrýchľuje váš web:

Ukladanie stránky do vyrovnávacej pamäte

Po zobrazení vašej webovej stránky sa generuje veľa prvkov dynamicky. To si vyžaduje určitý čas a prostriedky servera. W3 Total Cache generuje statickú verziu vášho webu a slúži pre vašich návštevníkov. Vyžaduje menej zdrojov a keď sa na vašom webe niečo zmení, W3 Total Cache aktualizuje statickú verziu so zmenami.

zmenšenie

W3 Total Cache dokáže minimalizovať vaše súbory CSS, HTML a JavaScript. Odstráni medzery a všetky nepotrebné prvky z kódu, takže sa dajú načítať rýchlejšie.

Ukladanie databázy do vyrovnávacej pamäte

Doplnok môže tiež ukladať databázové dotazy do vyrovnávacej pamäte, takže vaše stránky budú používať menej databázových akcií.

Všetky 3 uvedené metódy je možné použiť na vašom webe; väčšina webových stránok však používa ukladanie do vyrovnávacej pamäte. Minimalizovanie kódu a ukladanie do pamäte cache databázy by sa malo uplatňovať opatrne a pred vykonaním akýchkoľvek akcií s nimi vždy vytvorte zálohu súborov a databáz..

Stiahnite si W3 Total Cache

Blokujte nechcených návštevníkov

Niekedy sa stane, že vaše publikum žije iba v niekoľkých krajinách alebo aspoň nechcete akceptovať návštevy z niektorých častí sveta. Je tiež možné, že vaša webová stránka je pod neustálym útokom a zdroj útokov je možné vysledovať až po konkrétne krajiny alebo rozsahy IP.

Ak chcete zakázať nechceným návštevníkom ukladať serverové prostriedky alebo blokovať útoky, ktoré zabíjajú vaše stránky, mali by ste použiť nejakú metódu blokovania. Existujú rôzne riešenia, napríklad úprava súboru .htaccess môže byť dobrý nápad. Potrebuje však znalosť servera a malo by sa postupovať opatrne, aby ste neblokovali aj cieľové publikum.

Keďže používate WordPress, na vytvorenie zoznamu zákazov môžete použiť doplnok. Jedným z najlepších prostriedkov pre túto úlohu je WP-Ban. Pomocou neho môžete blokovať používateľov podľa adresy IP alebo zakázať celé rozsahy adries IP, krajiny alebo dopravcovia.

Stiahnite si WP Ban

záver

Ak ste sa dostali do časti Záver, už viete, že existuje veľa vecí, ktoré môžu spomaliť váš web. Pokryli sme všetky možné hrozby a dali sme vám riešenia, ako sa im vyhnúť. Používajte vyššie uvedené prvky, technológie a produkty a vaše webové stránky budú vždy zdravé a budú slúžiť návštevníkom rýchlo!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map