15 najlepszych dostawców hostingu baz danych MySQL

01.06.2020
Najlepszy hosting '15 najlepszych dostawców hostingu baz danych MySQL
0 33 мин.

best-hosting-mysql-database-2019


Dlaczego potrzebujesz hostingu MySQL? Jak znaleźć najlepszy?

Właściciele witryn, którzy prowadzą ogromne witryny, zwykle polegają na bazach danych. To znacznie ułatwia radzenie sobie z setkami lub tysiącami dostępnych stron internetowych. W ten sposób nie trzeba otwierać każdej strony, aby zaktualizować zawartość, a układ również pozostaje taki sam. Są to tak zwane witryny dynamiczne lub witryny oparte na bazie danych, w których dane są pobierane bezpośrednio z bazy danych za każdym razem, gdy użytkownik otwiera stronę internetową.

Dostęp do każdej informacji można uzyskać w jednym miejscu, a nawet cały zespół może pracować razem na tej samej bazie danych. Do tych zadań możesz użyć MySQL, który jest obecnie jedną z najpopularniejszych baz danych. Jest to oprogramowanie typu open source i można je uzyskać za darmo. Plany hostingu, o których będziemy mówić poniżej, obsługują MySQL, a także oferują aplikacje i skrypty kompatybilne z bazą danych.

Teraz najpierw przejrzymy MySQL, aby wyjaśnić, dlaczego jest tak doskonałym wyborem, jeśli chodzi o relacyjne bazy danych. Pokażemy Ci również wszystkie niezbędne informacje, które powinieneś wiedzieć przed wyborem planu hostingowego obsługującego MySQL.

Właśnie dlatego powinieneś używać MySQL

Oczywiście MySQL nie jest jedyną opcją, którą znajdziesz, szukając idealnego planu hostingu. Istnieją inne popularne bazy danych, takie jak:

 • PostgreSQL – otwarta i obiektowo-relacyjna baza danych dostępna dla systemów Linux i Windows
 • Microsoft SQL – relacyjna, zastrzeżona baza danych firmy Microsoft, kompatybilna z systemami Linux i Windows
 • MS Access – relacyjna, zastrzeżona baza danych z graficznym interfejsem użytkownika, będąca częścią pakietu Microsoft Office. Może działać tylko w systemie Windows
 • Oracle – wielomodelowa, zastrzeżona baza danych opracowana przez Oracle Corporation, która może działać również w systemach Windows i Linux

Jeśli spojrzymy na kompatybilność między platformami każdej z tych opcji bazy danych, okaże się, że MySQL jest najbardziej uniwersalną. Oprócz Microsoft i Linux, MySQL może działać na FreeBSD, macOS i Solaris. Daje to ogromną przewagę bazy danych, ponieważ można ją uruchomić na prawie każdym komputerze i planie hostingowym. Ponadto oferuje szeroki zestaw funkcji, które umożliwiają efektywne wykonywanie zadań przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa danych na każdym etapie.

MySQL to potężne rozwiązanie, gdy chcesz pracować na ogromnych zestawach danych. Jest szeroko stosowany przez duże firmy, które muszą zarządzać mnóstwem treści na swoich stronach internetowych. Chociaż jest to dobrze zaokrąglona baza danych, nadal jest dość łatwa w użyciu, co czyni ją doskonałym wyborem dla tych, którzy nie mają dużego doświadczenia w pracy z bazami danych.

Jeśli wydajność jest jednym z głównych aspektów potrzebnych w bazie danych, to MySQL jest idealnym wyborem dla Ciebie. Jest zaprojektowany w sposób zapewniający szybkie użycie, szczególnie dla tych, którzy prowadzą swoje strony internetowe na wspólnym planie hostingowym. W końcu nie chcesz czekać na czasy ładowania, gdy stawki są wysokie.

Jedną z największych zalet MySQL jest to, że można na nim używać Apache, PHP i różnych innych języków. Zazwyczaj są one zawarte w większości pakietów po wybraniu planu hostingowego dla systemu Linux. W rzeczywistości ponad 100 milionów użytkowników pobrało MySQL tylko dlatego, że te komponenty są obsługiwane. Zasadniczo możesz mieć jedne z najpotężniejszych narzędzi w jednym miejscu.

Historia MySQL

najlepsi dostawcy hostingu mysql-web-hostingMySQL pojawił się w 1996 roku, więc jest zdecydowanie jedną z najstarszych spośród dostępnych opcji baz danych. Tworzy go trzyosobowy zespół programistów, a następnie jeden z nich, Michael Widenius, nadał bazie danych imię My, które było również imieniem jego córki. Stworzyli go z dużo prostszego systemu zarządzania bazą danych o nazwie mSQL (Mini SQL) i zamierzali używać go jako własnego narzędzia.

mSQL został oparty na języku ISAM, który został opracowany przez IBM. Cała struktura mSQL była zbyt powolna i nieelastyczna, dlatego programiści postanowili stworzyć nowy, który może rozwiązać ich problemy na lepsze sposoby. Następnie, gdy MySQL wyszedł, zaczął działać na licencji General Public License, co oznacza, że ​​każdy użytkownik mógł zmienić kod źródłowy.

Wspaniałą rzeczą w MySQL jest to, że zachowali interfejs API (Application Programming Interface) mSQL, dzięki czemu programiści z całego świata mogli łatwo przejść do tej nowej bazy danych. Firmą, która sfinansowała i była właścicielem MySQL, była szwedzka firma MySQL AB. Następnie w 2008 r. Sun postanowił kupić firmę za 1 miliard dolarów. Mieli go tylko do 2010 roku, kiedy Sun przekazał MySQL Oracle Corporation, obecnemu właścicielowi bazy danych.

Ceny i funkcje MySQL

Zawsze możesz pobrać bezpłatną wersję MySQL, której wiele firm i osób używa do swoich baz danych. To się nazywa wydanie MySQL Community, najczęściej używana baza danych typu open source na świecie. Większość planów hostingowych nawet nie wymaga pobierania, ponieważ zwykle jest to zawarte w pakiecie jako bonus.

Darmowa wersja wystarcza przez większość czasu, jednak jeśli Twoja firma ma określone potrzeby, możesz również uaktualnić ją do wersji premium. Dostępna jest edycja standardowa za 2000 USD, Enterprise za 5000 USD i Cluster Carrier Grade za 10 000 USD. Wszystkie te zapewniają obszerną listę przydatnych narzędzi i funkcji, jednocześnie zapewniając najwyższą jakość wsparcia i konserwacji.

Dostajesz wszystko, czego potrzebujesz do zarządzania bazą danych i wykonywania zapytań. Nawet jeśli pracujesz z ogromną ilością danych, nigdy nie możesz się zgubić, ponieważ MySQL pozwala na przeprowadzanie wysoce efektywnych wyszukiwań. Istnieje również schemat informacyjny, który pomaga zrozumieć strukturę danych.

MySQL to idealne rozwiązanie, jeśli potrzebujesz bazy danych dla nowej aplikacji. Zasadniczo wystarczy założyć bazę danych, założyć konto, a następnie można je tak zostawić. Będzie to stabilny zasób dla aplikacji z uruchomionym skryptem. Nie trzeba go nawet sprawdzać, dopóki działa w tle.

Jedyną rzeczą, która może spowolnić bazę danych MySQL, jest zły wybór dysku twardego. Zawsze powinieneś szukać dostawcy usług hostingowych, który obsługuje serwer na dyskach twardych SSD. Gwarantuje błyskawiczną prędkość z natychmiastowym dostępem zapewnianym przez dyski półprzewodnikowe. Jeśli jednak wybierzesz plan hostingu oparty na dyskach SSD, będziesz również potrzebować planu tworzenia kopii zapasowych. W przypadku dysków twardych SSD prawdopodobieństwo wystąpienia błędów, które mogą uszkodzić dane, jest większe.

Chociaż większość użytkowników korzysta z interfejsu wiersza poleceń w MySQL, może nie być odpowiedni dla wszystkich. Początkujący, którzy nie mają doświadczenia w pracy z bazami danych, mogą mieć trudności z obsługą. Na szczęście ten problem można rozwiązać, instalując jeden z GUI MySQL (graficzny interfejs użytkownika), co znacznie ułatwia korzystanie z bazy danych.

Znalezienie idealnego hosta MySQL

W dzisiejszych czasach nietrudno jest znaleźć dostawcę usług hostingowych, który oferuje MySQL w swoich pakietach. Większość z nich obsługuje tę bazę danych i wiele innych rozwiązań do wyboru. Przeglądając usługi hostingowe w Internecie, zobaczysz, że zapewniają one przynajmniej niektóre z popularnych baz danych, o których wspominaliśmy wcześniej, szczególnie jeśli chodzi o wspólne plany hostingowe. Zanim wybierzesz jeden, są to dwa najważniejsze czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę: przechowywanie i wydajność.

Dla większości właścicieli witryn wystarczy jedna baza danych MySQL. Plany hostingu zazwyczaj zawierają jedną instancję MySQL, ale jeśli masz zamiar rozpocząć większy projekt, może być konieczne dodanie większej liczby baz danych. W takim przypadku wybierz pakiet hostingowy zawierający nieograniczoną liczbę baz danych. Ponadto, jeśli chcesz poprawnie połączyć i zarządzać swoimi bazami danych, musisz przejść na PHP. Trudno jednak znaleźć dostawcę usług hostingowych, który nie obsługuje tego języka.

Na koniec należy się upewnić, że zainstalowany jest cPanel lub Plesk. Te panele sterowania umożliwiają tworzenie baz danych oraz usuwanie istniejących i zarządzanie nimi. cPanel udostępnia nawet kreatora baz danych dla MySQL, który prowadzi przez cały proces obsługi baz danych. Zobaczmy teraz opinie o 15 dostawcach hostingu, które w większości zalecamy!

Najlepsi dostawcy hostingu MySQL

Zanim przedstawimy szczegółowe informacje na temat firm, które rozważamy wśród najlepszych hostów MySQL, oto ich pełna lista:

 1. HostGator – $ od 2,75 $ / miesiąc
 2. BlueHost – od 3,95 $ / miesiąc
 3. Hosting InMotion – od 3,99 USD / miesiąc
 4. A2Hosting – od 3,92 USD / miesiąc
 5. SiteGround – od 3,95 $ / miesiąc
 6. iPage – od 1,99 USD / miesiąc
 7. WebHostingHub – od 4,99 USD / miesiąc
 8. Gruba krowa – od 3,15 USD / miesiąc
 9. LiquidWeb – od 59 $ / miesiąc
 10. GreenGeeks – od 3,95 $ / miesiąc
 11. Idź Tato – od 2,99 USD / miesiąc
 12. HostMonster – od 4,95 USD / miesiąc
 13. InterServer – od 5 $ / miesiąc
 14. HostPapa – od 3,95 $ / miesiąc
 15. JustHost – od 3,95 $ / miesiąc

Przejdźmy teraz do szczegółów i zobaczmy, który dostawca hostingu jest najlepszy dla twojego budżetu i potrzeb hostingowych.

3. HostGator

hostgator-best-mysql-hostingHostGator jest obecnie jedną z najbardziej znanych firm hostingowych. Oferują najlepsze plany hostingu dzielonego, serwerów dedykowanych, VPS, a zwłaszcza hostingu dla sprzedawców, który jest ich najlepiej sprzedającą się usługą. Ich plany są szeroko stosowane przez duże i małe firmy, blogerów i programistów. HostGator powstał w 2002 roku i zaczął sprzedawać usługi oparte na systemie Linux.

W 2011 roku zdali sobie sprawę, że istnieje również duże zapotrzebowanie na system Windows i zaczęli oferować plany hostingu oparte na systemie operacyjnym. HostGator obsługuje obecnie ponad 8 milionów domen. Jednym z głównych powodów tego jest szeroki zakres funkcji dołączonych do każdego z ich planów. Ten dostawca ma również własny program do tworzenia witryn, który zapewnia dostęp do ponad 4000 szablonów za darmo.

HostGator zapewnia wszelkie narzędzia, które mogą pomóc w tworzeniu i utrzymywaniu stron internetowych. Z każdym planem otrzymujesz MySQL do zarządzania bazą danych, bezpłatną domenę, harmonogram zadań i inne przydatne narzędzia administracyjne. Nie ma zbyt wielu dostawców, którzy mogą zaoferować ci naprawdę wysokiej klasy plany hostingowe Windows. To tutaj HostGator bije większość konkurencji, wykorzystując kilkuletnie doświadczenie w hostingu Windows.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze swojego planu hostingowego, możesz odzyskać pieniądze w ciągu 45 dni, co jest dłuższym terminem niż średni. Bez względu na to, jaki plan wybierzesz, otrzymasz także nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i phpMyAdmin. Ceny wspólnego planu zaczynają się od 2,75 USD miesięcznie z planem Hatchling. Jeśli chcesz VPS, abonament podstawowy kosztuje 29,95 USD, a najtańszy serwer dedykowany kosztuje 119 USD miesięcznie.

2. BlueHost

bluehost-best-mysql-hostingBlueHost rozpoczął działalność w 2003 roku, a teraz w firmie pracują setki pracowników. Stał się popularną marką w branży, oferując użytkownikom hostingowe plany oparte na najwyższej klasy sprzęcie i oprogramowaniu. Cała platforma hostingowa jest typu open source, co czyni go doskonałym wyborem dla użytkowników, którzy chcą zagłębić się w szczegóły techniczne.

Jak większość znanych firm hostingowych, BlueHost oferuje również szeroką gamę potężnych planów hostingowych. Obejmują one najbardziej popularne plany, takie jak chmura, współdzielone, VPS i dedykowany hosting. Jednak BlueHost pozwala wybierać spośród dwóch innych planów, z których jeden został stworzony dla użytkowników WordPress, a drugi dla właścicieli witryn WooCommerce.

Jeśli chodzi o wsparcie, ich zespół specjalistów jest dostępny przez cały dzień, każdego dnia. Możesz do nich dotrzeć za pośrednictwem czatu, telefonu, e-maila, a oni mają również obszerną bazę wiedzy. Każdy pakiet hostingowy zapewnia również bezpłatne SSL i MySQL.

Gwarantują, że możesz tworzyć bazy danych za pomocą MySQL i zarządzać nimi w prosty sposób, używając phpMyAdmin i wielu innych pomocnych aplikacji. Jeśli chcesz zrobić dwie rzeczy naraz, powinieneś wybrać plan BlueHost, który oferuje bezpłatną nazwę domeny. Ponieważ nie musisz szukać i płacić za rejestratora domen, ten wybór zawsze może Ci zaoszczędzić trochę czasu i pieniędzy.

Teraz przejrzyjmy ceny ich wspólnych, VPS i dedykowanych planów, aby pokazać, jak naprawdę przystępny jest BlueHost. Mają trzy wspólne plany hostingowe, od Basic za 3,95 USD miesięcznie, aż do Choice Plus za 5,95 USD. Ceny ich planów VPS wynoszą od 19,99 USD do 59,99 USD miesięcznie, podczas gdy dedykowane plany hostingowe kosztują od 79,99 USD do 119,99 USD miesięcznie.

3. Hosting InMotion

inmotion-best-mysql-hostingW InMotion Hosting można znaleźć wiele w pełni funkcjonalnych planów hostingowych. Obejmują one różne udostępniane, dedykowane, VPS, WordPress i opcje zarządzane, zapewniając, że każda firma i każdy może znaleźć idealną usługę. MySQL jest jednym z dodatków, które dostarczają ze wszystkimi swoimi pakietami, który pozwala tworzyć aplikacje i dynamiczne strony internetowe.

InMotion Hosting zapewnia przyjazne dla użytkownika narzędzia do tworzenia witryn, takie jak WordPress, Joomla, Drupal i B2evolution. Firma opracowała nawet własnego konstruktora witryn o nazwie Premium Web Builder i udostępniła go wszystkim, którzy zasubskrybowali swoje plany. Dla dużych firm lub zespołów, które pracują przy większych projektach, wybór dedykowanego planu w InMotion to świetny wybór.

Dedykowane pakiety obejmują cPanel do łatwego zarządzania serwerami i witrynami za pośrednictwem przeglądarki. To, co sprawia, że ​​ich plany są naprawdę przyjazne początkującym, to obsługa MySQL. Utworzysz i utrzymasz bazę danych z kompletnymi wskazówkami, upewniając się, że używasz preferowanego języka SQL we właściwy sposób. Z bazą danych nie będą występować problemy z wydajnością, co gwarantuje ich pamięć masowa SSD.

Jednym z głównych celów InMotion jest zapewnienie klientom najwyższej jakości sprzętu przez cały czas. Ich usługa opiera się na dyskach SSD Samsung i najnowszych serwerach Dell, więc możesz mieć pewność, że odwiedzający Twoją witrynę będą cieszyć się płynnym przeglądaniem. W InMotion ceny dedykowanych planów wahają się od 105,69 USD aż do 340,99 USD przy pięciu planach ogółem.

Mają trzy plany hostingu VPS – najniższa cena to 27,99 USD, a najwyższa 64,99 USD. Jeśli chcesz wypróbować plany Shared Business Hosting, możesz wybrać jeden z trzech planów. Istnieje plan uruchomienia za 3,99 USD miesięcznie, Power za 5,99 USD i Pro za 13,99 USD miesięcznie, przy czym plan Power jest najbardziej popularną opcją.

4. Hosting A2

a2hosting-best-mysql-hostingKiedy A2 Hosting został założony w 1999 roku, początkowo była to niezależna firma. Początkowo został nazwany Iniquinet, a następnie zmienili go na A2 Hosting w 2003 roku. Dzięki wieloletniej ciężkiej pracy stały się jedną z wiodących marek w branży hostingu. Otrzymują setki pozytywnych recenzji od użytkowników i popularnych witryn recenzentów.

A2 Hosting oferuje szeroką gamę planów. Oferują one zwykle dedykowane, VPS i wspólne plany z mnóstwem przydatnych dodatków, bezpłatnych funkcji i wsparcia. Możesz wybierać pomiędzy zarządzanymi i niezarządzanymi planami dedykowanymi i VPS. Jeśli chcesz MySQL zawarte w pakiecie, jesteś we właściwym miejscu. A2 Hosting oferuje wiele funkcji i oprogramowania, które są bardzo korzystne dla programistów.

Otrzymujesz najnowszą wersję, MySQL 5.5 wraz z phpMyAdmin i SSH. Dzięki tym przydatnym narzędziom będziesz mógł pracować na swoich bazach danych w dowolnym momencie, z dowolnego komputera. A2 Hosting stanowi doskonałą okazję dla tych, którzy chcą popracować nad swoimi umiejętnościami. Dzięki obszernej bazie wiedzy możesz dowiedzieć się wiele na temat używania Pythona i Perla w swoich bazach danych.

Na A2 Hosting ceny różnią się między opcjami Windows i Linux, ale porozmawiamy o planach Linuksa, aby dać ci wyobrażenie o cenach. Możesz otrzymać wspólny plan hostingowy od 3,91 USD, VPS za 5,00 USD i dedykowany plan za 9,31 USD. Plany te można skalować w zależności od potrzeb, zapewniając coraz więcej funkcji i korzyści.

5. SiteGround

siteground-best-mysql-hostingTo kolejna duża nazwa w branży hostingu. SiteGround jest znany ze swojej wysokiej dostępności i zapewniania potężnych usług hostingowych na całym świecie. Dzieje się tak głównie dzięki centrom danych, które są sprytnie umieszczone w Singapurze, Amsterdamie i Chicago, skutecznie obsługując ogromną liczbę krajów. Ich strategia marketingowa polega na wyróżnianiu się z tłumu i oferowaniu odbiorcom czegoś innego. Jak się okazuje, ich metoda jest jak dotąd dość skuteczna.

W SiteGround możesz uzyskać dowolny rodzaj pakietu hostingowego, którego potrzebujesz. Jednak większość użytkowników kupiła udostępnione lub chmurowe plany hostingowe, które są bardziej wydajne niż większość konkurentów. Dzięki tym dwóm otrzymujesz panel sterowania cPanel oraz obsługę WordPress i Joomla. SiteGround zapewnia prawie 100% czasu bezawaryjności, ponieważ stale monitorują swoje serwery, a gdy pojawia się problem, mogą go natychmiast naprawić.

Kolejną wielką zaletą tego dostawcy jest to, że możesz mieć nieograniczoną liczbę baz danych MySQL z pakietami hostingowymi. Zapewniają wysoką wydajność baz danych, przechowując je na osobnych dyskach twardych. Możesz łatwo pracować na swoich bazach danych poprzez phpMyAdmin. Jeśli wybierzesz jeden z ich droższych pakietów, zapewniają one również dynamiczne buforowanie, SSL, ulepszone wsparcie i zgodność z PCI.

Możesz uzyskać wspólny plan hostingowy w SiteGround za jedyne 3,95 USD miesięcznie, jeśli chcesz. Jednak ich bestsellerem jest wspólny plan CrowBig, który kosztuje 5,95 USD miesięcznie. Ich podstawowy hosting hostingowy w chmurze kosztuje 80 USD miesięcznie, natomiast jeśli chcesz otrzymać serwer dedykowany, możesz uzyskać serwer Entry Server za 269 USD miesięcznie.

6. iPage

ipage-best-mysql-hostingObecnie istnieje ponad milion klientów, którzy wybrali iPage jako swojego dostawcę usług hostingowych. Jest to firma, która już od dekady obsługuje strony internetowe. W 2011 roku zaczęli wykorzystywać energię wiatru do uruchamiania swoich serwerów i używają tej metody do dnia dzisiejszego. Ich plany są niedrogie, a cały pakiet jest zaprojektowany tak, aby był przyjazny dla początkujących, dlatego tak wiele osób wybiera tego dostawcę.

Docelowi odbiorcy iPage to głównie małe firmy lub osoby prywatne, które chcą łatwo założyć blog lub stronę z portfolio, a następnie skupić się na swojej pracy. Ponieważ główną ideą tego dostawcy jest prostota, oferują tylko jeden wspólny plan hostingowy, który kosztuje tylko 7,99 USD. Jest jednak wyposażony w mnóstwo przydatnych funkcji. Na przykład możesz zarejestrować nazwę domeny na 3 lata, możesz mieć nieograniczoną liczbę baz danych MySQL i mnóstwo miejsca do przechowywania.

Mają własny edytor przeciągnij i upuść, który daje dostęp do tysięcy szablonów. Oczywiście obsługiwane są najpopularniejsze systemy CMS, a także dodatkowe dodatki do witryny. Obejmują one narzędzia do bloga, galerii zdjęć i narzędzia FTP. Oprócz MySQL otrzymujesz do tego buforowanie Varnish i phpMyAdmin. Chociaż nie przechowują danych witryny i baz danych na osobnych serwerach, Twoje dane będą zabezpieczone przez codzienne kopie zapasowe.

Oferują również hosting VPS, który zaczyna się od 19,99 USD miesięcznie, hosting dedykowany od 119,99 USD miesięcznie oraz hosting WordPress, gdzie pakiet startowy kosztuje 3,75 USD miesięcznie.

7. Web Hosting Hub

webhostinghub-best-mysql-hostingWeb Hosting Hub to firma, która powstała w 2010 roku i od tego czasu świadczy różne usługi. Oprócz hostingu Twojej witryny możesz również zatrudnić ich do zaprojektowania swojej witryny. Zapewniają również inne rozwiązania, takie jak narzędzie do tworzenia stron internetowych, liczne narzędzia eCommerce i hosting dla wszystkich popularnych CMS. Stały się tak popularne, że ponad 40 000 osób wybrało ich do budowy i zasilania swoich stron internetowych.

Web Hosting Hub jest optymalny dla tych, którzy chcą hostingu współdzielonego, ponieważ jest to jedyny rodzaj oferowanego przez nich planu. VPS, dedykowane i inne plany są dostarczane przez ich siostrzaną firmę InMotion Hosting. Ponieważ zapewniają one tylko hosting dzielony, są w pełni skoncentrowani na zapewnieniu najlepszych trzech planów hostingu dzielonego dostępnych na rynku. Jeśli chcesz założyć stronę internetową jako działalność gospodarczą lub do indywidualnych celów, Web Hosting Hub pozwala szybko i skutecznie ją skonfigurować.

Możesz wybrać jeden z trzech wspólnych planów hostingowych: plan Spark za 4,99 USD miesięcznie, Nitro za 6,99 USD i plan Dynamo za 8,99 USD miesięcznie. Jeśli wybierzesz plan Nitro, będziesz mógł uruchomić nieograniczoną liczbę baz danych MySQL, domen podrzędnych i zaparkowanych, które są ograniczone w planie początkowym. Drugi i trzeci plan daje również zniżkę na ich usługę projektowania stron internetowych.

Wszystkie wspólne plany dają phpMyAdmin jako dodatek do MySQL. Jeśli nie masz doświadczenia w MySQL, zawsze możesz polegać na ich przewodnikach dotyczących obsługi baz danych, mają ich mnóstwo.

8. FatCow

fatcow-best-mysql-hostingFatCow jest jednym z największych dostawców hostingu, który prowadzi działalność w zakresie zielonej energii. Zapewniają tylko jeden plan współdzielonego hostingu o nazwie Oryginalny plan FatCow, który kosztuje tylko 3,15 USD miesięcznie i umożliwia zarejestrowanie nazwy domeny na jeden rok. Ich główną ideą jest unikanie oferowania skomplikowanych planów hostingowych i łączenie kilku prostszych.

Mają profesjonalny zespół wsparcia technicznego, który obiecuje odpowiedzieć w ciągu kilku minut. Kupując jeden z ich planów, będziesz miał dostęp do panelu sterowania, który jest prawie taki sam jak cPanel, tylko wygląda nieco inaczej. Jest to dość przyjazne dla początkujących, jednak może zająć trochę czasu, aby dowiedzieć się menedżera MySQL i menedżera plików.

Dzięki swoim cenom FatCow jest zdecydowanie jednym z najtańszych dostawców na rynku. Ich plany są szeroko stosowane przez małe firmy i osoby prywatne. Podobnie jak wielu innych dostawców, mają oni również swój własny, niestandardowy program do tworzenia stron internetowych typu „wskaż i kliknij”, który może być przydatny dla tych, którzy nie mają doświadczenia w tworzeniu stron internetowych.

Jeśli interesują Cię inne plany, takie jak VPS lub serwery dedykowane, one również je oferują. FatCow dzieli VPS i dedykowane usługi na trzy plany. Każdy z tych planów zapewnia nieograniczoną liczbę baz danych MySQL, domen, subdomen i kont FTP. Podstawowy plan dla VPS kosztuje 19,99 USD miesięcznie, a startowy serwer dedykowany kosztuje tylko 119,99 USD miesięcznie.

9. LiquidWeb

liquidweb-best-mysql-hostingTeraz LiquidWeb jest dostawcą usług hostingowych, w którym można znaleźć tylko najbardziej zaawansowane rozwiązania hostingowe. Nie zapewniają nawet wspólnych planów hostingowych, ponieważ skupiają się na zapewnieniu najlepszej wydajności wymagającym programistom. W LiquidWeb znajdziesz wyjątkowe plany hostingowe dedykowane i VPS z gwarantowanym czasem działania prawie 100%. Możesz także wybrać, czy chcesz serwer z systemem Linux czy Windows.

Ich plany hostingowe są nie tylko wydajne, ale także przyjazne dla użytkownika, dzięki czemu nie musisz poświęcać dużo czasu na zarządzanie serwerem. Korzystają z najnowszego sprzętu, aby zapewnić stały czas bezawaryjnej pracy i wysoką prędkość dla właścicieli witryn. W ciągu ostatnich kilku lat udało im się utrzymać czas pracy powyżej 99,99%, co jest dość imponujące.

Chociaż nie można zetknąć się z żadnymi problemami, korzystając z LiquidWeb, mają oni gotowy profesjonalny zespół wsparcia, gdy tylko ich potrzebujesz. Jeśli masz już stronę internetową i chcesz przejść na plan hostingowy LiquidWeb, pomogą ci w migracji danych za darmo. Używają dysków twardych SSD, a nawet zapewniają moduły równoważące obciążenie na wypadek gwałtownego wzrostu ruchu, umożliwiając obsługę wielu serwerów.

Zarówno plany dedykowane, jak i VPS obsługują MySQL i wiele innych rozwiązań baz danych. Jeśli chcesz zarządzać serwerem dedykowanym zarządzanym przez LiquidWeb, możesz wybrać jeden z pięciu różnych planów w trzech lokalizacjach. Plan początkowy kosztuje 199 USD miesięcznie i zapewnia obszerną listę przydatnych funkcji. Ceny VPS w chmurze zaczynają się od 59 USD miesięcznie, a najtańszy serwer dedykowany w chmurze kosztuje 169 USD miesięcznie.

10. GreenGeeks

greengeeks-best-mysql-hostingGreenGeeks to firma hostingowa założona ponad dziesięć lat temu, która ma obecnie ponad 35 000 klientów i hostuje ponad 300 000 stron internetowych. Jak sama nazwa wskazuje, zasilają swój sprzęt zieloną energią, a ściślej energią wiatrową, która jest lepsza dla środowiska.

Wybierając jeden z ich planów, zyskasz wiele funkcji, takich jak bezpłatna rejestracja i transfer domen, narzędzie do tworzenia witryn, transfer witryn, bezpieczne konta e-mail i wiele innych. GreenGeeks ma dedykowany zespół wsparcia, do którego można dotrzeć za pośrednictwem czatu, telefonu i biletów. Serwery działają tylko w systemie Linux, ale i tak jest to najpopularniejszy system operacyjny, jeśli chodzi o hosting.

Czas pracy serwera w GreenGeeks jest również wysoce konkurencyjny, ponieważ udaje im się utrzymać go powyżej 99,9%. Nie stworzyli własnego panelu sterowania, jak wielu innych dostawców. Zamiast tego otrzymasz cPanel, który gwarantuje bezproblemową obsługę każdego właściciela witryny. Jeśli masz już witrynę internetową, możesz ją migrować za darmo. Pozwalają nawet dodać do niego koszyk, który również jest dostarczany z pakietem.

W GreenGeeks hosting kosztuje tylko 3,95 USD, a hosting WordPress – 3,95 USD. Ich plany są korzystne dla programistów z najnowszą wersją MySQL, obsługą Pythona i Perla, wieloma wersjami PHP i kontami FTP. A to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ masz mnóstwo wspaniałych funkcji, które gwarantują najwyższą wydajność, bezpieczeństwo i obsługę eCommerce. Jeśli nie jesteś zadowolony z GreenGeeks, możesz odzyskać swoje pieniądze w ciągu 30 dni.

11. GoDaddy

godaddy-best-mysql-hostingGoDaddy jest dobrze znany jako jeden z największych rejestratorów domen na świecie. Do tej pory zarejestrowano ponad 60 milionów nazw domen. Oprócz rejestracji domen i usług aukcyjnych zapewniają także potężne plany hostingowe. Firma powstała w 1997 roku pod nazwą Jomax Technologies. Po dwóch latach zmienili nazwę na obecną.

GoDaddy oferuje rozwiązania hostingowe dla osób fizycznych i dużych firm. Oferują różne dedykowane, VPS i wspólne plany w przystępnych cenach. Oprócz zwykłej opcji Linuksa, możesz także pobrać serwery z systemem Windows. Istnieje wiele planów hostingowych, z których możesz wybierać, w zależności od typu witryny, którą chcesz uruchomić, i ilości ruchu, który przyciągasz na nią.

Mają także popularny program do tworzenia witryn, który jest powszechnie używany przez niedoświadczonych użytkowników i małe firmy, które potrzebują szybkiego i łatwego rozwiązania. Jest to narzędzie do przeciągania i upuszczania, które zapewnia dostęp do ponad 300 szablonów. Szablony są już wypełnione treścią; wystarczy skopiować własną treść do odpowiednich miejsc i zestawu.

Dzięki połączeniu profesjonalnych administratorów, wysokiej klasy sprzętu i systemów monitorowania są w stanie konsekwentnie utrzymywać czas pracy serwera powyżej 99,9%. GoDaddy to dostawca, który dba o Twoje treści. Regularnie tworzą kopie zapasowe witryny na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Możesz otrzymać plan hostingowy za jedyne 2,99 USD miesięcznie. Ceny ich planów VPS zaczynają się od 17,99 USD miesięcznie, podczas gdy można uzyskać podstawowy serwer dedykowany za 69,99 USD miesięcznie.

12. HostMonster

hostmonster-best-mysql-hostingW HostMonster usługi i ceny są dość podobne do tych oferowanych przez BlueHost. Jest tak, ponieważ te dwie firmy są ze sobą firmami siostrzanymi. Oferują także wspólne hostingi w cenie 4,95 USD miesięcznie. Zapewnia niezmierzone pasmo, 50 GB przestrzeni dyskowej i pozwala mieć jedną stronę internetową i jedną nazwę domeny. Podsumowując, HostMonster oferuje kilka przyzwoitych wspólnych planów hostingowych w przystępnych cenach.

Jest idealny dla osób i firm, które właśnie zaczęły przyciągać ruch. Oprócz wydajności otrzymasz wiele przydatnych narzędzi, które mogą się przydać w przypadku mniejszych witryn. Obejmują one narzędzia do forów i blogów, koszyk, certyfikat SSL, skrypty CMS i najnowszą wersję MySQL. Podstawowy plan VPS w HostMonster kosztuje tylko 19,99 USD, co jest obecnie dość tanie na rynku. Mimo to, z 30 GB wolnego miejsca, dwurdzeniowym procesorem, 2 GB pamięci RAM i przepustowością ograniczoną do 1 TB miesięcznie, jest to potężna opcja w cenie.

Nie eksperymentują z niestandardowymi panelami sterowania; zamiast tego dostajesz cPanel, który jest zawsze skutecznym rozwiązaniem. Możesz uzyskać dedykowany serwer za jedyne 79,99 USD z 4-rdzeniowymi procesorami Intel Xeon, 500 GB RAID1 i 4 GB RAM. Dzięki HostMonster możesz uaktualnić swój plan, gdy potrzebujesz większej wydajności.

Twoje współużytkowane bazy danych będą przechowywane na innym serwerze niż inne dane, a Ty otrzymujesz również phpMyAdmin dla MySQL. Jeśli chcesz mieć plan hostingowy, który poprawnie obsługuje zapytania SQL, zdecydowanie powinieneś wybrać HostMonster.

13. InterServer

Interserver-best-mysql-hostingInterServer jest obecnie uważany za najlepszy wybór dla tych, którzy potrzebują niedrogiej, ale potężnej usługi hostingowej WordPress. Najtańszy abonament w InterServer kosztuje tylko 5 USD, a otrzymasz certyfikat SSL, bezpłatną migrację i nieograniczone miejsce na dane, transfer i pocztę e-mail. Pozwalają również na uruchomienie do 20 stron internetowych na ich serwerze. Wysoką wydajność gwarantuje najnowszy sprzęt, w tym dyski SSD od 30 GB do 240 GB.

InterServer dąży do tego, aby ich dyspozycyjność była jak najbardziej zbliżona do tego idealnego 100%, i jak dotąd mają się naprawdę dobrze. U tego dostawcy każdego dnia dozwolonych jest tylko 100 nowych użytkowników. Ten limit gwarantuje, że ich serwery nie zwolnią nieoczekiwanie w pracowity dzień. Jeśli wybierzesz jeden z ich planów VPS, będziesz mieć wiele opcji dostosowywania. Będziesz mógł wybrać narzędzia programowe, panel sterowania, system operacyjny i moc obliczeniową, które najbardziej Ci odpowiadają.

Jeśli wybierzesz InterServer, nie będzie żadnych nieoczekiwanych opłat za wyjście ani żadnych umów długoterminowych. Ponadto otrzymasz zwrot pieniędzy w ciągu 30 dni, jeśli nie będziesz zadowolony z ich obsługi. Będziesz mógł bezproblemowo zarządzać swoimi bazami danych za pomocą najnowszych MySQL i phpMyAdmin.

Jeśli chodzi o wsparcie, możesz się z nimi skontaktować pod każdym względem, kiedy chcesz. Wsparcie InterServer jest dostępne przez telefon, czat, e-mail, a Ty możesz także skorzystać z ich obszernej bazy wiedzy i forum. Ich plany VPS są tak skalowalne, że możesz wybierać spośród 16 różnych wariantów, przy cenie początkowej wynoszącej zaledwie 10,00 USD miesięcznie w przypadku systemu Windows i 6,00 USD miesięcznie w przypadku systemu Linux.

14. HostPapa

hostpapa-best-mysql-hostingHostPapa to dostawca usług hostingowych prosto z Kanady, który został założony w 2006 roku. Ich odbiorcami są małe firmy, które podają to na swojej stronie internetowej i za pośrednictwem swoich reklam. Wykorzystują zieloną energię do zasilania swojego sprzętu, który jest obecnie bardzo popularny wśród firm hostingowych. W porównaniu z innymi zielonymi dostawcami usług hostingowych ich ceny są dość niskie.

Chociaż HostPapa nie oferuje serwerów dedykowanych, ich plany współdzielone i VPS są dość potężne. Bez względu na to, jaki plan wybierzesz, otrzymasz również narzędzie do tworzenia stron internetowych. Możesz jednak ulepszyć kreator stron internetowych do jeszcze lepszego, przechodząc na droższy plan. Konta cPanel i FTP są również zawarte w każdym pakiecie. Najtańszy wspólny plan hostingowy kosztuje 3,95 USD i pozwala mieć dwie witryny.

Jeśli potrzebujesz VPS, możesz wybrać jeden z 5 różnych planów w zależności od potrzeb. Ich pierwszy plan VPS kosztuje tylko 19,99 USD miesięcznie, a otrzymasz 4-rdzeniowy procesor, 1,5 GB pamięci RAM, 50 GB przestrzeni dyskowej i transfer 1 TB. Dzięki tym planom można uzyskać zarówno serwery z systemem Linux, jak i Windows. Jeśli chodzi o bazy danych, dostajesz MySQL 5 i pozwalają one zarządzać nieograniczoną liczbą baz danych.

Ich plany obejmują potężne narzędzie administracyjne phpMyAdmin, które pozwala łatwo obsługiwać najczęstsze zadania MySQL. Jeśli jesteś początkującym programistą lub webmasterem, HostPapa jest dla Ciebie idealnym wyborem. Dzięki swoim planom każde narzędzie wymagane do skutecznego skonfigurowania i utrzymania strony internetowej będzie na wyciągnięcie ręki.

15. JustHost

justhost-best-mysql-hostingW JustHost znajdziesz doskonałe plany hostingowe dla małych firm i początkujących webmasterów. Chociaż zapewnienie niezawodnych planów wspólnego hostingu jest wyraźnie ich głównym celem, mają one również kilka przyzwoitych planów VPS i serwerów dedykowanych. Możesz uzyskać wspólny plan hostingowy za jedyne 3,95 USD miesięcznie, który zapewnia nazwę domeny, stronę internetową, 50 GB miejsca i kilka innych podstawowych funkcji.

Dzięki ich planom hostingowym otrzymujesz bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn z szablonami oraz możliwość instalacji szerokiej gamy przydatnych programów za pomocą jednego kliknięcia. W ich pakiecie oprogramowania można również znaleźć narzędzia do blogowania, forów i handlu elektronicznego. Oferują bogaty pakiet startowy dla baz danych z najnowszym MySQL, umożliwiając posiadanie 20 baz danych. Jeśli jednak uaktualnisz do bardziej wydajnego planu, stanie się on nieograniczony.

Będziesz mógł tworzyć bazy danych i zarządzać nimi za pomocą phpMyAdmin. Na szczęście JustHost nie przechowuje baz danych i innych danych na tym samym serwerze. Jest to świetna praktyka, która stała się popularna wśród dostawców hostingu, zapewniając stabilność ich klientom.

Możesz wybrać jeden z czterech planów VPS w cenach od 19,99 USD miesięcznie do 59,99 USD miesięcznie. Pierwszy z nich zapewnia dwurdzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM, 30 GB pamięci, przepustowość 1 TB i darmową nazwę domeny. Oferują również trzy dedykowane plany serwerów, którymi można zarządzać za pomocą cPanel. Pierwszy kosztuje 79,99 USD miesięcznie i można go skalować do najmocniejszego planu, który kosztuje 119,99 USD miesięcznie.

Wniosek

Z pewnością istnieją inni świetni dostawcy hostingu, którzy oferują hosting baz danych MySQL, i nie wymieniono ich w tym artykule. Jeśli wybierzesz jedną z firm wymienionych na stronie, nie możesz się pomylić z hostingiem i zarządzaniem bazami danych MySQL.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące tych firm hostingowych lub sugestie dotyczące tego artykułu, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector