5 najlepszych darmowych kreatorów stron internetowych dla początkujących

best-free-builders-website-2019


Jeśli chcesz zbudować stronę internetową, nikt nie powie ci, że musisz nauczyć się kodowania. Nawet ktoś bez znajomości programowania może zbudować całkiem przyzwoitą stronę internetową. Niektóre funkcje i wzorce projektowe wymagają szerokiej wiedzy na temat kodowania w celu ich wdrożenia, ulepszenia i optymalizacji. Ale jeśli prosta strona internetowa i podstawowa funkcjonalność są wszystkim, czego potrzebujesz, możesz sam ją zbudować za pomocą narzędzia do tworzenia stron internetowych.

Kreatory stron internetowych umożliwiają tworzenie stron internetowych bez konieczności kodowania. Wystarczy użyć narzędzi przeciągnij i upuść w edytorze „to, co widzisz, to co dostajesz”, możesz po prostu stworzyć niesamowitą stronę internetową.

Takie narzędzia do tworzenia witryn zostały zaprojektowane tak, aby były niezwykle łatwe w użyciu, dzięki czemu można się z nimi zapoznać, jeśli umiesz używać myszy i klawiatury. Po prostu przeciągasz określone elementy, ikony, przyciski, banery, obrazy itd. I komponujesz witrynę tak, jakbyś malował obraz na płótnie.

W przypadku niektórych systemów zarządzania treścią nie musisz nawet tyle robić. Możesz po prostu użyć szablonu, aby stworzyć projekt, który chcesz. Mówiąc o tym, wyróżniamy dwa rodzaje twórców stron internetowych, te działające online i te działające offline.

Konstruktorzy witryn offline i online

Chociaż skupiamy się tutaj na twórcach witryn internetowych, warto wiedzieć także o twórcach witryn offline.

Kreatorzy stron internetowych offline

Konstruktorzy offline to oprogramowanie do tworzenia witryn internetowych, które należy pobrać i zainstalować na komputerze. Każda utworzona witryna zostanie zapisana na dyskach twardych komputera i będzie musiała zostać przesłana, gdy witryna będzie gotowa do działania.

Nie musisz mieć połączenia z Internetem, aby współpracować z tymi twórcami, musisz go mieć podczas przesyłania witryny i to wszystko. Nie wymagają też żadnych umiejętności technicznych ani doświadczenia w programowaniu, aby działały. Musisz jednak zapłacić za usługę hostingową, ponieważ zazwyczaj jej nie oferuje.

Zalety

 • Masz dużo większą elastyczność w hostowaniu swojej witryny
 • Możesz pracować w swojej witrynie, nawet gdy jesteś offline
 • Nie są tak niezawodni jak dostawcy usług internetowych
 • Nie wpływa na nie prędkość twojego internetu

Kreatorzy witryn internetowych

Zanim przejdę do szczegółów, zapoznaj się z poniższą listą 5 najlepszych twórców witryn internetowych, z których możesz korzystać za darmo:

Firma
Plany Premium od
Próbować

1weebly.com kreator stron za darmo4,00 USD / mcWOLNY
2)darmowy program do tworzenia witryn wix.com5,00 USD / mcWOLNY
3)darmowy okres próbny websitebuilder.com5,38 USD / miesWOLNY
4darmowy program do tworzenia stron mozello7,00 $ / miesWOLNY
5dudamobile7,13 USD / mcWOLNY

Zazwyczaj konstruktorów witryn internetowych można używać tylko z połączeniem internetowym, jak sugeruje nazwa. Działają na serwerze dostawcy i można ich używać w oknie przeglądarki (Firefox, Chrome lub Safari). Wiele usług do tworzenia witryn zapewnia również hosting witryn, więc wystarczy zbudować witrynę i cieszyć się nią.

Większość twórców stron internetowych ma tysiące gotowych szablonów, które zawierają już różne elementy i treści. Wszystko, co musisz zrobić, to trochę dostosowania i będziesz mieć własną stronę internetową!

Zalety

 • Wiele twórców stron internetowych jest całkowicie darmowych
 • Nie musisz niczego instalować
 • Nie musisz kupować żadnego oprogramowania
 • Możesz pracować na swojej stronie zdalnie, z dowolnego komputera
 • Nie musisz aktualizować oprogramowania
 • Konstruktorzy online oferują również usługi hostingu

Chociaż twórcy witryn offline są również świetni, wolimy korzystać z usług online, ponieważ są one znacznie lepsze i oferują więcej korzyści.

Najlepsze bezpłatne narzędzia do tworzenia witryn internetowych

Jest to 5 darmowych kreatorów stron internetowych, które sprawiają, że dla początkujących wszystko jest naprawdę wszechstronne, dlatego najbardziej nam się podobają.

Weebly

Wypróbuj teraz za darmo »

darmowy program do tworzenia stron internetowych

Firma Weebly istnieje już od dłuższego czasu i okazała się jedną z najszybciej rozwijających się marek wśród twórców stron internetowych. Weebly to kompleksowy program, który zapewnia użytkownikom wszystko, czego potrzebują, aby uruchomić swoją stronę internetową. Pozwala użytkownikom budować i zarządzać całym serwisem na jednej platformie. Możesz także wykorzystać jego świetne możliwości marketingowe. Wszystkie z nich byłyby obsługiwane osobno w większości przypadków, ale Weebly sprawił, że rzeczy były niezwykle wygodne.

Każdy element projektu i funkcjonalność Weebly działa naprawdę skutecznie. Tworzą bardzo prosty system przeciągania i upuszczania. Ten konstruktor witryn może współpracować z głównymi platformami, takimi jak WordPress i Wix.

Weebly jest niezwykle popularny i stworzył ponad 40 milionów stron internetowych, więc ma wiele do zrobienia. Zobaczmy, jak możesz z niego korzystać!

darmowy plan

Możesz utworzyć 10-stronicową stronę internetową z 500 MB miejsca całkowicie za darmo. Twoja witryna będzie jednak zawierać reklamy Weebly, ale nadal jest to naprawdę hojna oferta.

Jeśli podoba Ci się platforma i chcesz w pełni z niej skorzystać, możesz zacząć korzystać z pakietu startowego Weebly za 8 USD miesięcznie. Usunie markę i reklamy z Twojej witryny, zapewni nieograniczone miejsce do przechowywania, a także otrzymasz własną nazwę domeny. Jeśli chcesz zbudować sklep internetowy, możesz to zrobić, ale tylko z 10 produktami, co nie jest tak hojne jak reszta oferty. Jeśli chcesz korzystać ze swojej witryny tylko do wyświetlania treści dla odwiedzających, możesz korzystać z planu treści za jedyne 4 USD miesięcznie.

Darmowa wersja Weebly jest dość ograniczona i istnieje wiele elementów „premium”, za które musisz zapłacić. Ale lepiej korzystać z Weebly, niż zatrudnić programistę. Możesz stworzyć własną stronę internetową i uruchomić ją za kilka dolarów, a zatrudnienie programisty kosztowałoby setki.

Twoja witryna będzie również dostosowana do urządzeń mobilnych, choć ważne jest, aby wspomnieć, że nie można dużo edytować w wersji mobilnej.

Weebly jest absolutnie idealny dla osób nie znających się na technologii i będzie im dobrze służyć przez każde zadanie związane z budowaniem i zarządzaniem stroną internetową.

Wix

Wypróbuj teraz za darmo »

darmowy program do tworzenia witryn wix

Wix jest również jednym z najbardziej znanych graczy wśród twórców stron internetowych, ponieważ obecnie hostuje ponad 90 milionów stron internetowych. Zapewniają one bardzo profesjonalnie wyglądające i imponujące wizualnie układy, które są doskonałe dla restauracji, małych firm, profesjonalistów, freelancerów, fotografów i tak dalej. Każda ze stron jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych.

Budowanie stron internetowych, edytowanie zdjęć lub dodawanie bloga można wykonać za pomocą kilku kliknięć. To tak, jak za pomocą Worda lub innego oprogramowania do edycji tekstu. Możesz wybierać spośród setek dobrze wyglądających szablonów i zmienić cały projekt witryny w ciągu kilku minut.

Wix nie jest niczym wyjątkowym, ale jest naprawdę funkcjonalny. Możesz także edytować dane SEO swojej witryny, aby dopasować je do wyszukiwarek, takich jak Google i Bing.

Jeśli chodzi o dodawanie funkcji, takich jak komentarze lub inne typowe funkcje, wystarczy wejść na rynek aplikacji Wix i zdobyć.

darmowy plan wix

Musisz tylko mieć aktywny adres e-mail i możesz od razu zacząć korzystać z Wix. Możesz zbudować stronę internetową za darmo, ale większość przydatnych funkcji i fajnie wyglądających projektów jest odpłatna. Aby więc jak najlepiej to wykorzystać, lepiej mieć konto premium.

Istnieje wiele kont premium, z których możesz korzystać i możesz albo wybrać starter za 5 USD / miesiąc, albo przejść na konto VIP za 25 USD / miesiąc. Z kontem VIP otrzymasz nazwę domeny, 20 GB przestrzeni dyskowej, nieograniczoną przepustowość i profesjonalnego programistę do przeglądania Twojej witryny. Jeśli potrzebujesz wsparcia, nie będziesz musiał czekać dłużej niż kilka minut, aby jeden z ekspertów Wix się z tobą skontaktował.

Naszym zdaniem Wix to najbardziej wszechstronny i najtańszy kreator witryn internetowych. Oferują najbardziej szczegółowy zestaw funkcji i najwygodniejszy interfejs użytkownika. Nic dziwnego, że udało im się uszczęśliwić ponad 90 milionów użytkowników!

WebsiteBuilder.com

Wypróbuj teraz za darmo »

darmowe konto webbuilder com

Łatwo jest myśleć, że WebsiteBuilder.com to tylko kompleksowa nazwa, która pojawia się na szczycie zapytań, ale okazało się, że jest o wiele więcej. W rzeczywistości strona oferuje mnóstwo kompleksowych narzędzi do tworzenia stron internetowych, które są łatwe w użyciu dla każdego początkującego.

Zapewnia również bezpłatne nazwy domen, prosty proces tworzenia strony internetowej i bezpłatny e-mail biznesowy. Ale jest też wypełniony irytującymi dodatkami i dość niejasnym opisem tego, za co faktycznie płacisz. Tak więc firma, która za tym stoi, jest w stanie zarabiać przyzwoicie na tym oprogramowaniu.

Z darmowym kontem nie można zrobić zbyt wiele, oprócz założenia witryny internetowej, wybrania jednego ze 100 szablonów i ustawienia kategorii witryny. Następnie witryna będzie gotowa do podglądu i będziesz musiał zapłacić za każdą inną funkcję.

Darmowy program do tworzenia witryn internetowych

Na przykład, aby zmodyfikować mobilną wersję witryny lub dodać przycisk PayPal, musisz uaktualnić do planu premium. Na pewno wpadniesz na wiele dodatków, bez względu na to, dokąd zmierza twój wskaźnik.

Jeśli chcesz założyć sklep internetowy, musisz wybrać abonament eCommerce i zapłacić 17,95 USD miesięcznie. Obejmuje to również koszty rejestracji domeny i hostingu, ale nadal jest to dość wysoka cena do zapłacenia.

Możesz natknąć się na wiele rabatów, ale wkrótce przekonasz się, że wymagają podpisania dwuletniej umowy, co jest dość wysoką ceną, jeśli wcześniej nie pracowałeś dużo z oprogramowaniem.

Chociaż WebsiteBuilder.com naprawdę próbuje zmusić cię do kupowania dużych ilości rzeczy, jego narzędzia są całkiem przyzwoite. Jest prosty i prosty z wieloma elementami strony do wyboru. Istnieje wiele wyskakujących okienek i wiadomości, które pomagają zaoszczędzić pracę i lepiej zrozumieć, jak wszystko działa.

Każdy niezbędny element nowej witryny jest na wyciągnięcie ręki. Możesz dodawać obrazy, tekst, elementy nawigacyjne lub filmy jednym kliknięciem. Możesz równie łatwo dodawać widżety, takie jak odtwarzacze muzyki, mapy, linki społecznościowe i inne przydatne rzeczy.

Wszystko jest wykonane tak prosto, jak to możliwe, więc nie musisz dotykać niczego poza interfejsem użytkownika. Po zaledwie dwóch godzinach kliknięcia udało nam się stworzyć całkiem ładną stronę internetową ze wszystkimi potrzebnymi elementami.

Oprogramowanie ma wiele do powiedzenia, gdy nadchodzi czas na obsługę obrazów. Możesz przesłać własne lub wybrać z dużej ilości fotografii. Po zakończeniu pracy możesz mieć pewność, że wszystkie twoje pliki i foldery są przechowywane na serwerach WebsiteBuilder.com.

Obsługa obrazów jest bardzo łatwa. Możesz przenieść je na pierwszy plan lub przesunąć w tło, obrócić lub przekręcić w dowolny sposób za pomocą kompleksowego paska narzędzi.

Ogólnie rzecz biorąc, WebsiteBuilder.com to bardzo przyzwoite oprogramowanie do tworzenia stron internetowych, ale z pewnością wymaga wysokiej ceny. Ci, którzy mogą to zapłacić, będą bardziej niż zadowoleni z dokładnej i łatwej w obsłudze usługi, którą otrzymują!

Mozello

Wypróbuj teraz za darmo »

darmowy program do tworzenia stron mozello

Mozello zadebiutowało w 2015 roku i od tego czasu kroczy stałą drogą do sukcesu. Jest to minimalistyczne narzędzie, które zapewnia każdemu możliwość stworzenia dobrze wyglądającej strony internetowej ze wszystkimi właściwymi kluczowymi funkcjami. Mozello pomaga im postępować zgodnie z bardzo uproszczonym wzorem, który pomaga użytkownikom za każdym razem wypuszczać profesjonalnie wyglądające projekty internetowe.

Mówiąc najprościej, Mozello to absolutnie uproszczony program, który pozwala zmienić układ całej witryny za pomocą kilku kliknięć, ale możesz korzystać tylko z dostarczonych przez siebie prezentów. W naszym przypadku to wystarczy.

Aby rozpocząć korzystanie z Mozello, wystarczy podać adres e-mail, hasło, żądany adres URL i wybrać typ witryny z listy. Następnie wystarczy wybrać szablon, a witryna będzie działać.

Po zakończeniu fazy początkowej możesz od razu przystąpić do edycji witryny za pomocą narzędzia do tworzenia witryn.

Mozello różni się od innych twórców stron internetowych, ponieważ nie ma żadnych narzędzi przeciągania i upuszczania. Możesz zmienić kolejność treści witryny, przełączając między stylami i projektami układu, co jest dość wygodne. Ale nie masz pełnej kontroli nad układem, ponieważ nie masz dostępu do każdego z poszczególnych elementów. Ograniczenia te są zarówno wygodne, jak i ograniczające.

Istnieje ogromna biblioteka motywów do wyboru, a każdy z nich wygląda dość profesjonalnie. Nawet z bardziej zaawansowanej technologii te układy witryn wyglądają naprawdę wspaniale. Użytkownicy Premium mogą nawet trochę je dostosować, dodając kod do sekcji głównej.

Mozello zapewnia także bezpłatne wsparcie dla swoich użytkowników. Mają też stronę z często zadawanymi pytaniami, na której użytkownicy znajdą odpowiedzi, których szukają.

Mozello może być używany za darmo. Możesz zbudować stronę internetową i opublikować ją za darmo, ale będzie ona w subdomenie, takiej jak website.mozello.com, a Twoja witryna będzie również zawierać reklamy. Ale nadal warto korzystać z bezpłatnego konta Mozello.

Co więcej, możesz nawet korzystać z funkcji eCommerce i sprzedawać 10 przedmiotów na bezpłatnym koncie. Darmowe konto zapewni także 0,5 GB przestrzeni dyskowej i funkcje marketingowe. To sprawia, że ​​Mozello jest najbardziej wartościowym narzędziem do tworzenia witryn freemium, które sprawdziliśmy.

darmowy plan mozello

Abonament kosztuje 7 USD miesięcznie, jeśli jest wypłacany rocznie, lub 9 USD / miesiąc, jeśli jest wypłacany kwartalnie. Z darmowego konta dostajesz wszystko, czego chcesz, i wiele więcej. Na początek możesz połączyć swoją witrynę Mozello ze swoją domeną lub zarejestrować nową domenę za darmo. Dostajesz także 50 GB przestrzeni dyskowej, a Twój sklep internetowy może pomieścić 30 przedmiotów.

Istnieje również plan Premium Plus, który kosztuje 14 USD miesięcznie, jeśli jest wypłacany rocznie lub 17 USD / miesiąc, jeśli jest wypłacany kwartalnie. Dzięki niemu otrzymujesz wszystko, co wspomniano powyżej, ale twoje miejsce do przechowywania i liczba przedmiotów, które możesz sprzedać, będą nieograniczone.

Ogólnie uważam, że Mozello jest najlepszy na tej liście, ponieważ jest niewiarygodnie prosty w obsłudze i zapewnia szacunek dla bezpłatnych użytkowników o dobrej jakości usługach.

Duda

Wypróbuj teraz za darmo »

darmowy program do tworzenia stron internetowych duda

Duda ułatwia każdemu użytkownikowi utworzenie w pełni responsywnej strony internetowej, która spełnia najwyższe standardy. Duda jest jedną z najlepszych firm na świecie, która specjalizuje się w witrynach mobilnych. Kreator stron internetowych pomoże Ci w tworzeniu niesamowitych wielojęzycznych stron internetowych oraz w dostosowaniu ich do Twojego unikalnego stylu i potrzeb. To świetna platforma dla osób, które chcą zbudować własną stronę internetową, nie wkładając zbyt wiele pracy w jej rozwój.

Chociaż ta lista dotyczy darmowego narzędzia do tworzenia witryn, nie nazwałbym Dudy darmowym oprogramowaniem do tworzenia witryn. Jasne, możesz wypróbować go za darmo, w okresie próbnym, ale jeśli chcesz korzystać z całej gamy funkcji oferowanych przez Dudę, będzie to kosztowało trochę pieniędzy. Ale Duda sprawia, że ​​warto oferować niesamowitą ofertę, oferując plan na całe życie, bez żadnych miesięcznych opłat i zobowiązań.

Duda zapewnia potężne narzędzie do analizy witryny, różne narzędzia eCommerce i integrację z mediami społecznościowymi. Obsługuje również języki w niesamowity sposób. Możesz dodać dowolny język do swojej witryny i przetłumaczyć całą treść witryny na wybrany przez Ciebie język za pośrednictwem Tłumacza Google.

Ale bądź ostrożny. Jeśli użyłeś tłumaczenia Google, wiesz, że czasami może pojawić się kilka naprawdę dziwnych zdań.

Jeśli prowadzisz sklep, możesz dodać spersonalizowane zdarzenia do swojej witryny za pomocą przycisku Zdarzenia InSite. Możesz wyświetlać oferty specjalne, rabaty lub powiadamiać użytkownika, jeśli znajduje się on w pobliżu Twojego sklepu.

darmowy plan duda

Możesz utworzyć blog za pomocą kilku kliknięć, zarządzać jego wyglądem za pomocą kilku kolejnych, a stałeś się wyjątkowym blogiem w niecałe pół godziny. Platforma korzysta z systemu komentowania na Facebooku, więc nie ma własnego systemu, ale moim zdaniem korzystanie z komentarzy na Facebooku jest o wiele bardziej korzystne. Interfejs oferuje również podstawowe ustawienia SEO.

Krótko mówiąc, system ten oferuje świetne niestandardowe funkcje, nowoczesne i profesjonalnie wyglądające projekty, a także tworzenie wielojęzycznej strony internetowej. Korzystanie z niego jest proste i wolne od bałaganu, więc mogę go z całego serca polecić.

Wniosek

Cóż, masz! Są to magiczne platformy, które mogą przekształcić każdą osobę nie znającą się na technologii w twórców własnej witryny. Mozello oferuje całkiem sporo funkcji za darmo, więc jest to najlepsza opcja, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy, ale jeśli chcesz wydać kilka dolców na swojej stronie, warto sprawdzić którykolwiek z tych konstruktorów . Sprawiają, że tworzenie stron internetowych jest prostym, łatwym i przyjemnym procesem!

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tych recenzji i że do zobaczenia wkrótce!

Zdjęcie: Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map