6 najlepszych dostawców hostingu witryn internetowych z fotografią

01.06.2020
Najlepszy hosting '6 najlepszych dostawców hostingu witryn internetowych z fotografią
0 14 мин.

best-photography-hosting stron internetowych


Fotografia to nie tylko robienie niesamowitych zdjęć, ponieważ musisz także zbudować i wyświetlić swoje portfolio. Portfel internetowy to solidny sposób na pozyskanie nowych klientów. Witryna fotograficzna może zacząć się od małych i rozwijać wraz ze swoim rzemiosłem. Hostów witryn jest mnóstwo, a ich platformy są łatwe w użyciu. Wybór odpowiedniego dostawcy hostingu zwiększy Twoją obecność w Internecie, przyciągnie wiele okazji biznesowych i wyświetli wysokiej jakości portfolio.

Jeśli jesteś nowicjuszem w budowaniu witryny i marketingu online, możesz wybrać zarządzanych twórców stron internetowych, takich jak Wix i Squarespace. Jednak niektórzy fotografowie chcą twórczej swobody w tworzeniu witryn i wybieraniu popularnych witryn, takich jak WordPress. Niektóre z najlepszych platform do rozważenia to:

1. SmugMug

smugmug-photography-hosting stron internetowych

SmugMug

Usługa udostępniania zdjęć SmugMug jest dość popularna wśród profesjonalnych fotografów. Platforma ma pięknie zaprojektowane szablony, dzięki którym obrazy wyglądają niesamowicie. Szablony są dodatkowo dostosowane do urządzeń mobilnych, dzięki czemu Twoje portfolio będzie wyglądać dobrze z dowolnego urządzenia, na którym loguje się użytkownik. Kolejną zaletą SmugMug jest łatwość użycia. Możesz opublikować pierwszą galerię w niecałą godzinę, korzystając z domyślnych szablonów.

Istnieje również wiele opcji handlu elektronicznego dla Twojej pracy.

SmugMug oferuje bezpłatny dwutygodniowy okres próbny, po którym użytkownik będzie musiał przejść na płatną subskrypcję. Istnieją cztery poziomy pakietów, z których podstawowy kosztuje 4 USD miesięcznie. Pakiet, który ma najwięcej funkcji, zaczyna się od 40 USD każdego miesiąca, gdzie fotograf może zaoferować cenniki dzieł sztuki, druku i wydruków cyfrowych. Możesz połączyć domenę, którą już posiadasz, lub kupić ją za pośrednictwem platformy. Możesz również użyć jednego, używając nazwy SmugMug, która będzie www.yourpreferredname.smugmug.

SmugMug jest dumnie obsługiwany przez Amazon Web Services, jedno z najlepszych rozwiązań w sektorze korporacyjnym. Funkcje dodatkowe pozwalają zdecydować, które utwory będą dostępne publicznie. Doskonałe centrum wsparcia w SmugMug jest również zwycięskim posunięciem dla witryny.

2. Weebly

weebly-photography-hosting-strona internetowa

Weebly

Platforma Weebly jest łatwym w użyciu narzędziem do tworzenia witryn typu „przeciągnij i upuść”. Średnie tematy są idealne dla standardowych modeli biznesowych, takich jak organizacje charytatywne i hobby. Fotografia jest jednak dość szczegółowa i potrzebujesz czegoś, co przyciągnie uwagę. Szablony premium to idealne rozwiązanie dla profesjonalnych fotografów. Masz możliwość zaprojektowania własnego szablonu, jeśli znasz kodowanie lub korzystasz z usług programisty. Weebly zapewnia takim użytkownikom dostęp do ich kodów HTML / CSS w celu wyselekcjonowania atrakcyjnych witryn internetowych. Możesz kupić szablon premium na Weebly, które mają wyglądać profesjonalnie i niepowtarzalnie. Te szablony wahają się od 35 do 50 USD i są kupowane raz, bez powtarzających się opłat.

Weebly jest doceniany za prosty interfejs użytkownika, który nie jest wypełniony funkcjami. Sklep z aplikacjami platformy jest jednym z najlepszych na rynku, a one pomogą Ci skalować Twoją witrynę do jej najwyższej funkcjonalności. Fotografów przyciąga nieograniczona przestrzeń dyskowa Weebly, która pozwala im stale powiększać swoje kolekcje. Nie nakłada ograniczeń wymiarowych na żadne przesłane zdjęcia, więc rozmiar zdjęć nie zostanie zmieniony. Weebly ulepsza swoje projekty w ostatnich latach, aby były bardziej atrakcyjne dla fotografów.

3. Wix

wix-photography-hosting stron internetowych

Wix

Wix ma wiele ofert dla profesjonalnych fotografów, co czyni go jednym z najlepszych twórców stron internetowych z fotografiami. Witryna ma bezpłatny plan dla użytkowników korzystających z subdomeny Wix. Ci użytkownicy zezwalają również na wyświetlanie reklam Wix na swoich stronach. Abonament premium umożliwia korzystanie z niestandardowej domeny w połączeniu z pełną funkcjonalnością. Bezpłatne funkcje witryny obejmują monetyzację, wsparcie 24/7, optymalizację wyszukiwarek, wiele języków, optymalizację urządzeń mobilnych i internetowy sklep internetowy. Dzięki abonamentowi dodatkowemu zyskujesz dodatkowo 500 MB przestrzeni dyskowej, bezpłatny hosting, wsparcie premium i Google Analytics.

Wix oferuje ponad 500 szablonów, które są profesjonalnie zaprojektowane, a ponad 30 z nich jest skierowanych do fotografów. Liczne galerie sięgają od minimalistycznego po kreatywny i miejski. Możesz dodać połączenia z mediami społecznościowymi i formularze kontaktowe do swojej strony. Plan e-commerce lub pakiet VIP ułatwi ci sprzedaż swoich produktów. Możesz nawet zintegrować takie platformy jak Etsy. Platforma posiada przydatne funkcje edycji umożliwiające szybką naprawę, a prędkości przesyłania zdjęć są podobnie niesamowite. Wix zaprezentował „sztuczną inteligencję projektową”, której zadaniem jest obsługa większości ręcznej pracy strony tworzenia za pomocą algorytmu.

Usługi hostingowe WordPress dla fotografów

Fotografowie chcą, aby ich zdjęcia ładowały się szybko na swoich stronach internetowych, a także chcą optymalizacji SEO, kopii zapasowych, aktualizacji i wsparcia. Z tych powodów WordPress wyróżnia się na tle konkurencji. Witryna WordPress ma trzy poziomy. Możesz uzyskać bezpłatne konto WordPress na WordPress.com, które będzie w całości zarządzane przez platformę. Będziesz wolny od wszelkich decyzji zarządczych, w tym tworzenia kopii zapasowych i aktualizacji.

Możesz zdecydować się na konto WordPress na własnym serwerze na hoście niezarządzanym. W takim przypadku kupisz hosting od firmy i skonfigurujesz swoje instalacje na WordPress. Bardziej niezawodną opcją jest samodzielne hostowanie na zarządzanym hoście. Hosty te będą zarządzać różnymi aspektami witryny, takimi jak optymalizacje wydajności oraz tworzenie kopii zapasowych i przywracanie. Do najlepszych menedżerów hostingu należą:

4. HostGator

hostgator-photography-hosting-strona internetowa

HostGator

HostGator obsługuje miliony witryn internetowych, aby stać się jedną z wiodących platform w branży. Jest to jeden z najtańszych menedżerów hostingu dla WordPress i możesz wybrać jeden z ich kilku planów. Zapewnia bezpłatne usługi migracji dla nowych użytkowników w ciągu pierwszego miesiąca rejestracji.

Fotograf potrzebuje szybkiej strony internetowej, ponieważ jest to główny wskaźnik zadowolenia odwiedzających. Opóźnienia mogą zmniejszyć liczbę wyświetleń stron i spowodować niski ranking SEO. Czas odpowiedzi serwera dla HostGator jest zadowalający i wynosi mniej niż sekundę. Gwarantuje również 99,9% czasu sprawności, co jest imponująco niezawodne dla kreatywnej strony internetowej. Wsparcie HostGator jest dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, zarówno w przypadku czatu na żywo, jak i wsparcia telefonicznego, podczas gdy pulpit nawigacyjny hostingu ma portal wsparcia dla typowych zapytań. Możesz wybrać plan, który Ci się spodoba, kiedy zdecydujesz się na HostGator.

5. BlueHost

bluehost-photography-hosting stron internetowych

BlueHost

BlueHost jest na zalecanej liście dostawców hostingu przez WordPress od 2005 roku. Każdy pakiet hostingowy zawiera bezpłatną domenę na rok, automatyczne kopie zapasowe i aktualizacje, natychmiastowe instalacje WordPress i nieograniczoną przepustowość. Możesz łatwo wybrać motywy i wtyczki do swojej witryny, aby stworzyć profesjonalny wygląd. Istnieje wiele różnych rodzajów wsparcia i baz danych dostępnych przy zakupie.

Czas działania strony w witrynie wynosi około 99,9%, co jest jednym z powodów, dla których faworyzują ją użytkownicy WordPress. Prędkości serwera są również wystarczające, aby Twoja strona z fotografiami załadowała się w kilka sekund.
Najtańszym produktem oferowanym przez BlueHost jest hosting dzielony od 7,99 USD do 14,99 USD miesięcznie. Z tą opcją dostępne są plany podstawowe, plus i wybór plus. Istnieje również opcja zoptymalizowana pod kątem WordPress już od 39,99 USD miesięcznie. Możesz wybrać hosting w chmurze za 9,99 USD miesięcznie. Zaletą BlueHost jest to, że pozwala on na powiększanie witryny w miarę postępów w fotografowaniu. Koszty i kłopoty związane ze zmianą dostawcy hostingu mogą być przytłaczające i najlepiej współpracować z tym samym menedżerem. Wspólną wadą jest jednak to, że będziesz musiał stawić czoła wzrostowi ceny odnowienia.

6. Hosting InMotion

inmotion-photography-hosting stron internetowych

Hosting InMotion

InMotion jest jedną z największych firm hostingowych i pozostaje niezależna od momentu jej powstania w 2001 roku. Firma jest uznawana za jedną ze stabilnych firm wielkości, które nie są własnością Endurance International. Ma średni czas pracy na poziomie 99,9%, więc nie musisz się martwić, że Twoja witryna będzie niewiarygodna. InMotion zajmuje również wysoką pozycję dzięki szybkim prędkościom serwerów.

Plan hostingowy WordPress firmy InMotion został zaprojektowany w celu zapewnienia najwyższej wydajności i bezpieczeństwa. Pakiet zawiera sześć różnych opcji z własnymi cenami. Podstawowym jest WP-1000S, idealny dla małych blogów. Zaczyna się od 8,99 USD miesięcznie i obejmuje bezpłatną domenę, pojedynczą stronę internetową, 40 GB miejsca na dysku SSD oraz nieograniczoną przepustowość i konta e-mail. Blogerzy mogą zdecydować się na WP-2000S, który będzie odpowiadał 50 000 odwiedzających miesięcznie, a pojemność pamięci 80 GB zostanie ulepszona za 12,99 USD miesięcznie.

WP-5000S obsługuje dziesięć stron internetowych za 74,99 USD miesięcznie i jest idealny dla dużej witryny z ruchem 600 000 odwiedzających każdego miesiąca. W tym planie dostępna jest również pamięć SSD o pojemności 200 GB. WP-6000S zaczyna się od 142,99 USD i obsługuje 20 stron internetowych. Jest odpowiedni dla stron internetowych z użytkownikami w łącznej wysokości 1,2 miliona miesięcznie.

Jak wybrać hosta witryny fotograficznej??

Wybór dobrego gospodarza witryny jest niezwykle ważny dla fotografa, ponieważ to właśnie tam wyświetlisz swoje portfolio. Jednak nie każdy hosting jest taki sam, jak się wkrótce przekonasz. Platformy mają różną pozycję pod względem aspektów, takich jak przechowywanie, bezpieczeństwo, optymalizacja SEO, aktualizacje i kopie zapasowe oraz czasy ładowania. Oto najważniejsze uwagi dla każdego fotografa, który szuka hostingu:

Przechowywanie

Fotografia zależy od plików i plików obrazów. Będziesz potrzebował dostawcy z wystarczającą ilością miejsca dla wszystkich galerii klientów i zdjęć portfolio. Witryna fotograficzna jest oparta na obrazach, co oznacza, że ​​użytkownicy będą najbardziej zainteresowani tą dużą częścią witryny. Nie chcesz kompresować obrazów, aby zmaksymalizować brak miejsca, a następnie zaoferować odwiedzającym obrazy niskiej jakości.

Przed wybraniem hostingu strony internetowej zadaj sobie pytanie, ile galerii galerii potrzebujesz. Czy potrzebujesz galerii proofingowych dla klientów? Ile z tych galerii będziesz potencjalnie gościł każdego roku? Czy możesz przechowywać galerie klientów na swojej stronie w nieskończoność? Wiele firm reklamuje się jako oferujące nieograniczone miejsce do przechowywania, chociaż nakładają ograniczenia i przepustnice. Rzeczywistość jest taka, że ​​przestrzeń dyskowa jest droga i możesz zacząć od niższego planu cenowego, takiego jak 50 GB lub 100 GB, i z czasem się aktualizować.

Prędkość & Niezawodność

Skalowalność zależy od wydajności i szybkości, a chcesz mieć witrynę bez problemów z siecią. Jest mało prawdopodobne, aby wykryć jakikolwiek problem podczas początkowej publikacji witryny, ale mogą wystąpić problemy z niezawodnością w miarę rozwoju witryny. Szukaj informacji o gwarancjach dostępności, centrach danych, serwerach i przeglądach sieci przez użytkowników.

Strony internetowe z fotografiami koncentrują się wokół obrazów, dlatego musisz pomyśleć o wybranym przez siebie serwisie. Odwiedzający i klienci są sfrustrowani powolnymi prędkościami ładowania i możesz stracić potencjalnych klientów z tego powodu.

Utworzyć kopię zapasową

Najprawdopodobniej poświęcisz dużo czasu na zbudowanie swojej witryny, a ostatnią rzeczą, którą chciałbyś zrobić, to odtworzyć ją ponownie w przypadku utraty danych. Funkcja tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych jest niezbędna dla dostawcy usług hostingowych. Niektórzy dostawcy będą musieli ręcznie uruchomić tworzenie kopii zapasowej, podczas gdy inni mają ustawienia automatyczne. Ta funkcjonalność zapewni ci spokój podczas pracy nad wyświetlaniem swojego portfolio.

cennik

Często pojawia się pytanie o budowę bezpłatnej strony internetowej z fotografiami. Wszystko sprowadza się jednak do celu i powinieneś rozważyć, dlaczego uruchamiasz stronę. Jeśli jest to ujście dla hobby, zrobi to darmowy gospodarz strony. Zrównoważone przedsięwzięcie fotograficzne będzie jednak wymagać dodatkowych funkcji, które obejmują płatny plan. Aby rozpocząć, możesz wybrać pakiet podstawowy i skalować go w miarę, jak stajesz się bardziej doświadczony w branży.

Wsparcie

Większość fotografów nie jest specjalistami IT, dlatego pomaga mieć zespół wsparcia technicznego. W idealnym przypadku wsparcie powinno być dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i powinno być oferowane za pośrednictwem szeregu platform, takich jak czat na żywo, telefon i bilet. Średni czas wsparcia jest również dobrym wskaźnikiem jakości pomocy konkretnego dostawcy.

Optymalizacja zdjęć w Internecie

Optymalizacja obrazów do Internetu wymaga włączenia obrazów we właściwym wymiarze, formacie i rozdzielczości, przy zachowaniu możliwie najmniejszego rozmiaru. Obrazy są częstymi winowajcami, jeśli chodzi o niskie prędkości ładowania. Użytkownicy szybko porzucają strony internetowe, których ładowanie zajmuje dużo czasu, dlatego optymalizacja obrazu jest niezbędna. Ta praktyka poprawi szybkość ładowania strony i poprawi ranking SEO. Wyszukiwarki nie są również fanami powolnych stron internetowych i cenią sobie wysokie prędkości. Ranking SEO wpływa bezpośrednio na widoczność Twojej witryny w Internecie. Zoptymalizowane obrazy poprawiają także zaangażowanie odwiedzających w strony internetowe.

Istnieje wiele narzędzi do optymalizacji obrazu, z których można korzystać, w tym Adobe Photoshop, Gimp, FileOptimizer, Affinity Photo i Trimage. Wtyczki do optymalizacji obrazu są również dostępne na platformach takich jak WordPress. Obrazy JPEG są idealne do fotografii przedstawiających ludzi, rzeczy i miejsca. Format PNG ma lepszą jakość, ale ma większy rozmiar pliku. Do kompresji obrazów najlepszym narzędziem jest zaawansowana kompresja stratna obrazu dostępna w większości narzędzi do edycji.

Wniosek

Strony internetowe to coś więcej niż kreatywne sklepy, ponieważ wyświetlają portfolio osoby lub marki. Dla fotografa strony internetowe to platformy, które wyróżniają się z tłumu i zostają zatrudnieni. Hosting jest jednym z wyborów dokonywanych podczas zakładania witryny i będzie zależał od takich czynników, jak wsparcie, ceny, pamięć masowa, niezawodność i skalowalność. Fotografowie będą również musieli zoptymalizować swoją pracę w Internecie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector