Najszybszy hosting WordPress – 5 najlepszych dostawców hostingu

najszybszy hosting WordPress


Dobrym pomysłem jest korzystanie z WordPress na swojej stronie internetowej, jest to szybki, niezawodny i otwarty system zarządzania treścią (CMS), z którego korzysta ponad 30% stron internetowych. Na początek nie potrzebujesz niczego innego, tylko nazwę domeny i host.

Ale dobry hosting może być trudniejszy do znalezienia, ponieważ w Internecie jest dziesięć tysięcy firm hostingowych, a wiele z nich używa agresywnego marketingu, aby cię złapać. Nie ma pewności, że znajdziesz najbardziej niezawodny hosting, klikając reklamy Google lub Facebook.

Jednym z najważniejszych atrybutów hostingu jest szybkość serwera. Im szybciej znajdziesz serwer, tym szybciej będzie ładowana Twoja witryna. Czas ładowania, obok jakości treści, jest najważniejszym czynnikiem w optymalizacji wyszukiwarek. Szybkość witryny jest również ważna dla Google; uważa twoją stronę internetową za lepszą, jeśli ładuje się szybciej. A lepsze miejsca docelowe na stronach wyników wyszukiwania Google oznaczają więcej bezpłatnych użytkowników z wyszukiwarki.

Ponadto odwiedzający potrzebują treści bardzo szybko, a witryna będzie miała tylko kilka sekund, aby je złapać. Jeśli twoja strona jest wolniejsza, odwiedzający opuszczą ją, a ty ich stracisz. Krótko mówiąc: szybkość strony internetowej jest ważniejsza niż ważna. Ważne jest.

W tym artykule zajmiemy się wszystkimi zagrożeniami, które mogą spowolnić twoją witrynę i przejrzymy kilku wiarygodnych dostawców hostingu WordPress do wyboru.

5 najlepszych & Szybki przegląd hosta WordPress

Przeanalizowaliśmy i przetestowaliśmy najlepszych dostawców hostingu WordPress i oto 5 najlepszych firm hostingowych, które zapewnią Twojej witrynie WordPress najlepszą szybkość i wydajność:

Firma hostingowa
Cena od
Prędkość

1hostgator najszybszy hosting WordPress2,75 USD / mc481 ms
2)Bluehost najszybszy hosting WordPress3,95 USD / mies449 ms
3)inmotion najszybszy hosting WordPress3,99 USD / mies476 ms
4sigeround najszybszy hosting WordPress3,95 USD / mies534 ms
5a2hosting najszybszy hosting WordPress3,92 USD / mies603 ms

Możesz użyć najlepszych szablonów WordPress i poprosić najbardziej utalentowanych programistów, aby utworzyli Twoją witrynę, ale bez dobrego hosta nie będzie ona szybka. Posiadanie niezawodnego hosta WordPress jest niezwykle ważne i znalezienie merytorycznych produktów na rynku może być mylące.

Jak już wspomnieliśmy, w większości przypadków najgorsze firmy robią najbardziej agresywne reklamy, aby złapać nowych klientów. Aby nie dać się zwieść, przed zakupem pakietu należy również przeprowadzić krótkie badanie i przeczytać recenzje. Zebraliśmy listę najlepszych firm hostingowych WordPress, podkreślając te usługi, które są niezbędne dla dobrze działającej strony internetowej.

1. HostGator

hostgator-najszybszy-wordpress-hosting

HostGator

HostGator został założony w 2002 roku i obecnie ma ponad 400 000 użytkowników i utrzymuje ponad 9 000 000 nazw domen.

Dlaczego zalecamy HostGator?

 • ponad 16 lat w branży hostingowej
 • wszystkie pakiety hostingowe mają nieograniczoną przepustowość
 • możesz dodać nieograniczoną liczbę subdomen, kont FTP i kont e-mail
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Wsparcie 7/24

HostGator oferuje 3 rodzaje tanich pakietów hostingowych WordPress:

 1. Hatchling Plan to najmniejszy pakiet firmy i idealnie nadaje się na jedną stronę internetową. Jest dostępny od 2,75 USD / miesiąc.
 2. Baby Plan to pakiet ekonomiczny, w którym można dodawać nieograniczoną liczbę stron internetowych za cenę początkową 3,95 USD / miesiąc.
 3. Biznes Plan daje więcej korzyści niż abonament Hatchling i Baby. Może obsługiwać nieograniczoną liczbę stron internetowych i zapewnia bezpłatny prywatny SSL & IP i bezpłatny dedykowany adres IP. Jest dostępny od 5,95 USD / miesiąc.

Wyżej wymienione plany są odpowiednie dla małych witryn WordPress. Jeśli jednak potrzebujesz większej prędkości i lepszej wydajności, powinieneś wybrać jeden z planów hostingowych WordPress Cloud Hosting oferowanych przez HostGator:

 • Plan startowy to dobry wybór do hostingu witryny WordPress, która może odwiedzać nawet 3300 osób dziennie (100 tys. Miesięcznie). Te plany obejmują 1 GB miejsca na kopie zapasowe, a także bezpłatny certyfikat SSL.
 • Standardowy plan umożliwia hosting dwóch witryn WordPress, co daje łączną liczbę odwiedzin około 6500 (200 tys. Miesięcznie). Jest wyposażony w 2 GB miejsca na kopie zapasowe i bezpłatny SSL, podobnie jak w poprzednim planie.
 • Biznesplan jest podobny do pozostałych dwóch, z tą różnicą, że może pomieścić do 17 000 osób dziennie (500 000 miesięcznie) odwiedzających 3 hostowane witryny.

Plany w chmurze WordPress oferują 2,5 razy większą prędkość niż plany wspólne. Jeśli planujesz przenieść swoją witrynę z innego hosta do HostGator, pomogą one w migracji, oferując bezpłatną usługę migracji.

2. BlueHost

bluehost-najszybszy-wordpress-hosting

BlueHost

BlueHost został założony w 2003 roku i obsługuje ponad 2 miliony stron internetowych. Właściciele firmy są wielkimi fanami WordPress, a na pytania możesz znaleźć prawdziwy profesjonalny zespół wsparcia.

Dlaczego zalecamy BlueHost?

 • ponad 15 lat doświadczenia w hostingu
 • superszybkie magazyny SSD zamiast klasycznych dysków twardych
 • wszystkie pakiety WordPress zawierają bezpłatną nazwę domeny i adres IP
 • brak limitu wykorzystania przepustowości
 • Wsparcie 24/7 i 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

BlueHost oferuje następujące zarządzane pakiety WordPress:

 1. WP Standard jest idealny do obsługi do 100 milionów wizyt miesięcznie. Zapewnia 30 GB pamięci, 2 GB pamięci i 30 GB pamięci na kopie zapasowe. Pakiet jest dostępny od 19,99 USD / miesiąc.
 2. WP Enhanced może być dobry dla witryn, które odwiedzają do 300 milionów odwiedzin miesięcznie. Ma 60 GB przestrzeni internetowej, 60 GB miejsca na kopie zapasowe i 4 GB pamięci. Jego cena wywoławcza wynosi 29,99 USD miesięcznie.
 3. WP Premium może obsługiwać do 600 milionów wizyt miesięcznie i oferuje 120 GB przestrzeni dyskowej, 120 GB kopii zapasowej i 6 GB pamięci. Jest dostępny od 39,99 USD / miesiąc.
 4. WP Ultimate jest odpowiedni dla Ciebie, jeśli chcesz wyświetlać nieograniczoną liczbę wyświetleń na swoich stronach internetowych. Największy pakiet zapewnia 240 miejsc do przechowywania w Internecie, 240 GB miejsca na kopie zapasowe i 8 GB pamięci. Cena pakietu zaczyna się od 49,99 USD / miesiąc.

BlueHost ma również niezarządzane plany hostingowe WordPress z następującymi specyfikacjami:

 • Podstawowy jest świetny do uruchamiania pierwszych stron WordPress. Ten plan umożliwia hosting jednej strony internetowej, zawiera bezpłatny certyfikat SSL, 50 GB miejsca na dysku SSD i oferuje naprawdę dobrą prędkość dla stron WordPress. Abonament podstawowy kosztuje 3,95 USD miesięcznie z 3-letnią subskrypcją.
 • Plus jest podobny do planu podstawowego, chociaż umożliwia hosting wielu domen i ma nieograniczoną przestrzeń dyskową SSD. Pod względem prędkości i wydajności uzyskasz takie same wyniki jak w poprzednim planie. Plan Baisc zaczyna się od 5,95 USD z 3-letnim planem hostingowym.
 • Choice Plus jest podobny do planu Plus pod względem szybkości, niezawodności i wydajności. Ten plan zawiera podstawową kopię zapasową CodeGuard, która jest bardzo przydatna do regularnego tworzenia kopii zapasowych witryny na autopilocie. Plan Choice Plus nie jest dostępny po obniżonej cenie, za jedyne 5,95 USD / miesiąc (podobnie jak plan Plus) z 3-letnią umową.

W przypadku witryny WordPress o dużym natężeniu ruchu może być konieczne wybranie usługi hostingu zarządzanego, ale w przypadku mniejszych witryn WordPres udostępnione plany zapewnią wystarczającą szybkość i wydajność, aby zadowolić odwiedzających.

3. Hosting InMotion

inmotion-najszybciej-wordpress-hosting

Hosting InMotion

InMotion działa na rynku od 2001 roku, zaczynając od wspólnych usług hostingowych. Szybko zorientowali się, że istnieje duże zapotrzebowanie na pakiety WordPress, dlatego wprowadzili również wysoce dostosowane oferty hostingu WordPress.

Dlaczego zalecamy InMotion?

 • ponad 17 lat w branży
 • wszystkie pakiety WordPress mają bezpłatną nazwę domeny
 • nieograniczone wykorzystanie przepustowości
 • nieograniczona liczba przypisanych kont e-mail
 • super szybka pamięć SSD
 • 90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
 • Wsparcie 7/24

InMotion oferuje 6 pakietów hostingowych WordPress:

 1. WP-1000S to najmniejszy pakiet, dlatego idealnie nadaje się na jedną stronę internetową z maksymalnie 20 000 odwiedzających miesięcznie. Zapewnia 40 GB przestrzeni dyskowej za 4,99 USD miesięcznie od ceny początkowej.
 2. WP-2000S może być domem dla 2 stron internetowych, do 50 000 odwiedzających miesięcznie. Pakiet zawiera 80 GB i licencję Jetpack Personal o wartości 39 USD rocznie. Możesz go kupić od 8,99 USD / miesiąc.
 3. WP-3000S jest idealny dla maksymalnie 3 stron internetowych, z maksymalną liczbą 125 000 odwiedzających miesięcznie. Otrzymasz 120 GB przestrzeni dyskowej i licencję osobistą Jetpack za 11,99 USD miesięcznie.
 4. WP-4000S jest jeszcze większy; możesz dodać 6 stron internetowych do tego pakietu i obsługiwać do 600 000 odwiedzających miesięcznie. Pojemność wynosi 160 GB, a dodatki obejmują również bezpłatne dedykowane IP. Zamiast Jetpack Personal otrzymasz licencję Jetpack Professional o wartości 299 USD rocznie. Cena pakietu zaczyna się od 29,99 USD / miesiąc.
 5. WP-5000S może obsługiwać 10 stron internetowych z 600 000 ogólnej liczby odwiedzających miesięcznie i zapewnia 200 GB przestrzeni dyskowej. Ten pakiet zawiera również bezpłatną licencję na IP i Jetpack Professional. Jest dostępny od 59,99 USD / miesiąc.
 6. WP-6000S jest największym pakietem WordPress i może być domem dla 20 stron internetowych, obsługujących do 120000 odwiedzających miesięcznie. Otrzymasz także darmową licencję IP i Jetpack Professional; pakiet jest dostępny od 114,99 USD / miesiąc.

Możesz skonfigurować witrynę WordPress w biznesowych planach hostingowych InMotion. Plany te zapewniają również naprawdę dobrą wydajność, chociaż nie są zarządzane plany hostingowe WordPress:

 • Uruchomienie to standardowy plan hostingowy oferowany przez InMotion Hosting, który obejmuje bezpłatną nazwę domeny, nieograniczoną przestrzeń dyskową i przepustowość, nieograniczoną liczbę e-maili, bezpłatny SSL i wiele innych. Ten plan umożliwia hosting dwóch stron internetowych. Kosztuje 3,99 USD miesięcznie z 2-letnią umową.
 • Power to ich wspólny plan hostingowy następnego poziomu. Różni się znacznie od planu uruchomienia, ponieważ umożliwia hosting 6 stron internetowych i oferuje dwukrotnie większą wydajność. Koszt jest również wyższy, począwszy od 5,99 USD miesięcznie z 2-letnią subskrypcją.
 • PRO jest reklamowany jako plan „najlepszej wartości”. Jest podobny do planu zasilania, z 4-krotną różnicą wydajności i dostępem do wsparcia na poziomie profesjonalnym. Ten plan jest dostępny po wyższych kosztach, począwszy od 13,99 USD miesięcznie z rocznym okresem subskrypcji.

Plany biznesowe InMotion świetnie nadają się do hostowania mniejszych witryn WordPress, zachowując równowagę między kosztem a wydajnością witryny.

4. SiteGround

siteground-najszybciej-wordpress-hosting

SiteGround

SiteGround został uruchomiony w 2004 roku i obecnie obsługuje ponad 1 600 000 nazw domen. Jego historia rozpoczęła się w akademiku i stała się jednym z największych członków branży.

Dlaczego zalecamy SiteGround?

 • ponad 14 lat w branży hostingowej
 • nieograniczone wykorzystanie przepustowości
 • nieograniczona liczba subdomen i kont e-mail
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • superszybkie magazyny SSD
 • powyżej standardu przemysłowego 99,99% czasu pracy serwera
 • Wsparcie 7/24

SiteGround oferuje 3 pakiety hostingowe WordPress:

 1. StartUp to najmniejszy pakiet, odpowiedni dla jednej witryny internetowej z maksymalnie 10 000 odwiedzin miesięcznie. Dostarczany jest z 10 GB miejsca i pakietem serwisowym WordPress w cenie 3,95 USD miesięcznie.
 2. GrowBig jest idealny, jeśli chcesz dodać więcej niż 1 stronę do swojego pakietu hostingowego. Oferuje 20 GB przestrzeni dyskowej i może obsłużyć do 25 000 odwiedzających miesięcznie. Pakiet serwisowy WordPress został rozszerzony o funkcje premium, pakiet jest dostępny od 5,95 USD / miesiąc.
 3. GoGeek to największy pakiet WordPress, przeznaczony dla prawdziwych maniaków. Może być także domem dla wielu witryn internetowych, z maksymalną liczbą 100 000 odwiedzin miesięcznie. 30 GB przestrzeni dyskowej daje więcej miejsca, a maniakalne funkcje WordPress oznaczają, że inne dodatki do poprzednich 2 dodatków Service Pack WordPress. Jest dostępny od 11,95 USD / miesiąc.

5. A2Hosting

a2hosting-najszybszy-wordpress-hosting

A2Hosting

A2Hosting został założony w 2003 roku i jest wielkim fanem rozwiązań w zakresie ochrony środowiska. Koncentruje się na solidnych usługach i zapewnia najbardziej aktualne środowisko serwerowe, nawet dla programistów.

Dlaczego zalecamy A2Hosting?

 • ponad 15 lat działalności
 • nieograniczona przestrzeń internetowa
 • nieograniczone wykorzystanie przepustowości
 • superszybkie magazyny SSD
 • gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie
 • Wsparcie 7/24
 • do 20x szybsze działanie środowiska dla większych pakietów

A2Hosting ma 4 pakiety hostingowe WordPress:

 1. Lite to najmniejszy pakiet, idealny na jedną stronę internetową. Możesz dodać do 5 baz danych i dotrzeć do swojej witryny za pośrednictwem bezpłatnej usługi SSL. Jest dostępny od 3,92 USD / miesiąc.
 2. Pakiet Swift został zaprojektowany do obsługi nieograniczonej liczby stron internetowych i nie ma ograniczenia liczby używanych baz danych. 2-krotnie więcej zasobów serwera daje większą siłę, za jedyną cenę 4,90 USD.
 3. Turbo jest największym niezarządzanym pakietem WordPress i ma nieograniczone zasoby serwera. Akcelerator witryny A2 może przyspieszyć witrynę do 20 razy, wykorzystując pamięć podręczną witryny, pamięci i innego rodzaju. Jest dostępny od 9,31 USD / miesiąc.
 4. Pakiet zarządzany oznacza zarządzany hosting WordPress i jest dostępny z różnymi parametrami usługi. Rozmiar pamięci waha się od 10 GB do nieograniczonej, a dodatkowe usługi obejmują również bezpłatną licencję Jetpack Personal. Głównym elementem tego pakietu jest pełne zarządzanie WordPress. Cena wywoławcza wynosi 12,97 USD / miesiąc.

Jak przyspieszyć strony internetowe WordPress

Jeśli pomyślnie wybrałeś dostawcę hostingu WordPress, możemy przejść do innych istotnych elementów szybkiej strony internetowej.

Przyspiesz WordPress dzięki sieci dostarczania treści

Content Delivery Network (CDN) to techniczne rozwiązanie, które przyspieszy wyświetlanie Twojej witryny dla odwiedzających. Wykorzystuje pojedynczy fakt fizyczny; krótsze odległości można pokonać szybciej.

W miarę rozwoju Twojej witryny będziesz gościł na całym świecie. Niektóre z nich będą znajdować się z dala od fizycznej lokalizacji serwera Twojej witryny, a dane z serwera będą potrzebowały trochę czasu, aby dotrzeć do komputera tych gości. Prawdą jest, że dane elektroniczne szybko przemieszczają się w Internecie, ale nadal będzie potrzebować trochę czasu, aby dotrzeć do docelowego komputera.

Problem ten został rozwiązany dzięki wykorzystaniu sieci dostarczania treści, w których różne serwery zostały umieszczone w różnych lokalizacjach na świecie. Jeśli korzystasz z sieci CDN, zawartość Twojego serwera zostanie skopiowana na serwery członkowskie na całym świecie, a Twoja witryna lub jej statyczne części będą w wielu przypadkach żywe. Następnym razem, gdy odwiedzający z daleka odwiedzi Twoją witrynę, nie oryginalny serwer będzie obsługiwał dane, ale najbliższy serwer CDN do lokalizacji odwiedzającego. Na przykład, jeśli Twój serwer znajduje się w Europie, będzie on obsługiwał Twoją witrynę dla odwiedzających w Europie. Jeśli Twój CDN ma serwer w Azji, to serwer CDN będzie obsługiwał twoją witrynę dla odwiedzających z Azji. I tak dalej.

CDN jest dostępny za niewielką opłatą, więc warto z niego skorzystać. Większość dostawców hostingu WordPress oferuje również rozwiązania CDN, współpracując z największymi sieciami na rynku. Nie będziesz mieć dodatkowych zadań, kupując usługę CDN, ponieważ wszystko jest zautomatyzowane. Serwery członkowskie sieci dostarczania treści synchronizują dane między sobą a oryginalnym serwerem, dzięki czemu odwiedzający będą obsługiwani z aktualną wersją witryny.

Używaj tylko niewielu, ale niezawodnych wtyczek WordPress

WordPress to jednoręki gigant bez wtyczek, te dodatki do kodu dają dodatki do oryginalnego oprogramowania do zarządzania treścią, które najbardziej nam się podoba. Na rynku jest dziesięć tysięcy wtyczek, więc wybranie najlepszych może być mylące.

Ponadto niektórzy właściciele witryn WordPress instalują dziesiątki wtyczek na swoich stronach, ale należy unikać takiego zachowania. Korzystanie z wielu wtyczek bez kontroli może mieć wiele wad:

Wtyczki mogą zużywać za dużo zasobów

Ponieważ wtyczki są fragmentami kodu, zasoby serwera są potrzebne do ich przetworzenia i wykonania. Funkcje PHP powinny być interpretowane, a ich wyniki HTML powinny być używane na stronie. Nie widzisz tych procesów, ale w tle procesor i pamięć Twojego pakietu serwerów miały miejsce w tysiącach działań.

Jeśli użyjesz zbyt wielu wtyczek, będą one zużywać więcej procesora lub pamięci niż masz w pakiecie hostingowym WordPress, a serwer zgłosi błąd. Może to spowodować, że witryna przestanie działać, a odwiedzający zobaczą po prostu puste białe znaki lub komunikat o błędzie.

Wtyczki mogą powodować konflikty

Wtyczki używają tych samych obszarów pamięci i dysku, a procesy stale odczytują te części i zapisują niektóre dane. Jeśli użyjesz zbyt wielu wtyczek, wcześniej lub później niektóre z nich będą chciały użyć tego samego elementu pamięci lub dysku i będą ze sobą sprzeczne.

W takich przypadkach mogą powodować błąd serwera i zatrzymanie strony internetowej. Możliwe jest również, że nie będziesz w stanie odzyskać swojej witryny bez pomocy technicznej Twojego dostawcy i będzie to wymagało trochę czasu.

Lista niezbędnych wtyczek WordPress

Aby uniknąć awarii strony, używaj tylko tych wtyczek, które są kluczowe. Oto lista niezbędnych wtyczek WordPress, w oparciu o nasze doświadczenie, użyj ich, jeśli odpowiadają twoim celom:

 • W3 Total Cache: jest to najlepsza wtyczka pamięci podręcznej WordPress, używana przez miliony
 • Jetpack: statystyki, narzędzia zarządzania i inne aktywa
 • Akismet: do ochrony witryny przed spamem
 • Formularz kontaktowy 7: możesz dodać ładne formularze za pomocą zaledwie kilku kliknięć
 • WP Smushit: ta wtyczka automatycznie optymalizuje rozmiar i jakość zdjęć
 • Yoast SEO: do kontrolowania pracy SEO

Możesz dodać galerię, księgę gości lub inne specjalne wtyczki, ale wyżej wspomniane 6 wtyczek to te, które każda witryna WordPress powinna mieć.

Użyj dobrego lekkiego motywu WordPress

Posiadanie dobrego motywu jest tak samo ważne jak dobrze działające wtyczki. Motyw jest odpowiedzialny za pokazanie ładnego wyglądu użytkownikom, dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać dobry. Ale projekt nie jest jedyną obserwowaną rzeczą, powinien być również szybki i dobrze zakodowany.

Jeśli wybierzesz powolny motyw, wielu odwiedzających nie będzie czekać, aż witryna się załaduje. Nie możemy też powiedzieć wystarczająco dużo razy, Google nakłada kary na powolne witryny, więc ryzykujesz, że goście z Google będą mieli zły motyw.

Sprawdziliśmy do tej pory wiele motywów WordPress, a jednym z naszych ulubionych jest Divi od Elegant Themes. Jest to motyw premium, w pełni wyposażony w dodatkowe funkcje i zasoby, a ponadto jest responsywny i super szybki. Wybierając go, nie możesz się pomylić.

Dlaczego zalecamy Divi?

Polecamy Divi, ponieważ działa niezawodnie i jest dobry – naprawdę dobry. Zaoszczędzi Ci to dużo pieniędzy, wysiłku i czasu, ponieważ nie będziesz musiał radzić sobie z ciągle nadchodzącymi problemami. Zamiast tego możesz skupić się na swojej pracy.

Jeśli jesteś ciekawy, jakie funkcje zostały dodane do Divi, możemy wyróżnić najważniejsze z nich:

Advanced Visual Builder

Możesz dodać nowe elementy do swojej witryny, klikając żądany obszar, a zobaczysz wynik w czasie rzeczywistym. Divi Builder właśnie otrzymał nową wersję, więc jest teraz jeszcze bardziej zaawansowany. Możesz łatwo dostosować cały wygląd, w tym rodzaj czcionki, kolory, odstępy między elementami i więcej.

Importuj i eksportuj elementy

Po stworzeniu idealnego układu możesz go wyeksportować do innych witryn. Możesz łatwo importować również inne układy, a nawet sprzedać swój ładny wygląd innym osobom. Oczywiście są profesjonalni projektanci, którzy już stworzyli swoje super układy i możesz je kupić i zaimportować za pomocą kilku kliknięć. 20 dodatkowych układów zostało już spakowanych przez programistów, więc możesz je również wybrać za darmo.

Elementy treści

W tym temacie spakowano 46 elementów treści, które można wykorzystać do wielu celów. Istnieje wiele powszechnie używanych, takich jak blog, przycisk, wezwanie do działania, formularz kontaktowy, galeria lub różne suwaki, ale możesz też znaleźć specjalne, takie jak licznik barów lub akordeon. Rodzaj elementów dobrze pokazuje uniwersalne zastosowanie Divi, możesz nawet dodać tabelę cen, portfolio lub element sklepu.

Reakcja na coś

Nie trzeba dodawać, że nowoczesny szablon WordPress powinien być w pełni responsywny. Jeszcze jedna specjalna funkcja, którą można przypisać do tej funkcji; kiedy edytujesz motyw i możesz zobaczyć zmiany w czasie rzeczywistym; zobaczysz także responsywny podgląd. Dodatkowo możesz błyskawicznie dodawać mobilne punkty przerwania do swojego niestandardowego układu, bezpośrednio w trakcie procesu edycji.

Przedstawione powyżej główne cechy dobrze pokazują, dlaczego Divi jest nowoczesnym motywem. Ponieważ Divi jest najlepiej sprzedającym się produktem, programiści mają już wystarczające zasoby, aby się dowiedzieć i zakodować najnowocześniejsze funkcje. Zaawansowany konstruktor, widok w czasie rzeczywistym podczas edycji, szybkość reakcji narzędzi to coś, co niewiele innych motywów może dać. Przed uruchomieniem Divi tylko programiści byli w stanie dodać takie zasoby do Twojej witryny za wielką kwotę.

Zmień rozmiar i optymalizuj obrazy do Internetu

Omówiliśmy już, dlaczego szybkość witryny jest ważna i nie będziemy jej powtarzać. Ponadto, ponieważ obrazy są jednym z największych obiektów w Twojej witrynie, ważne jest, aby obchodzić się z nimi ostrożnie, aby nie spowalniać witryny. Dodając zbyt wiele zdjęć, które nie zostały odpowiednio zoptymalizowane, możesz całkowicie zabić czas ładowania witryny.

Po wybraniu dobrego dostawcy hostingu, skorzystaj z sieci CDN, zainstaluj super szybki motyw i korzystaj tylko z wtyczek, które muszą mieć, nie pozwól, aby duże obrazy spowalniały twoją stronę.

Kiedy mówimy o ostrożnym obchodzeniu się z obrazami, mamy na myśli kilka podstawowych pomiarów, które można również łatwo wykonać:

Wybierz odpowiedni wymiar dla swoich zdjęć

Nowoczesne aparaty cyfrowe wykonują bardzo duże obrazy, ponieważ w szczególnych przypadkach, takich jak plakaty lub billboardy, kupujący ich potrzebują. Ale to nie znaczy, że powinieneś używać ich takimi, jakimi są. Nowoczesne urządzenia używają rozdzielczości Full HD szerokość 1920 pikseli, więc jeśli nie jesteś artystą, który chce pokazać arcydzieła w 4K, wystarczy pokazać swoje zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 1920 pikseli.

A to już oznacza całą szerokość witryny. Jeśli wiesz, że część witryny, która pokazuje obrazy, nigdy nie będzie większa niż połowa szerokości, możesz po prostu zmniejszyć szerokość Full HD do połowy. Obrazy o szerokości 1000 pikseli będą oznaczały znacznie mniej danych niż te o szerokości 1920 pikseli lub większe.

Wybierz odpowiedni typ dla swoich zdjęć

Istnieje wiele rodzajów zdjęć dostępnych w Internecie i wszystkie mają różne cele. Kiedy mówimy o stronach internetowych, powinieneś używać tylko plików .png, .jpg i .gif. W niektórych przypadkach możesz również użyć plików .ico (na przykład dla ulubionych), ale zasadniczo powinieneś użyć wymienionych 3 typów.

 • Pliki JPG (.jpg) są większe i idealnie nadają się do wyświetlania ładnych zdjęć w doskonałych kolorach i odcieniach. Zasadniczo wszystkie normalne obrazy w witrynie powinny być w formacie JPG.
 • Pliki PNG są większe, jeśli używasz ich zamiast JPG, ale w niektórych przypadkach są idealnym wyborem. Ten typ pliku może zawierać przezroczyste tło; JPG nie jest przezroczysty, więc jeśli chcesz użyć przezroczystego tła, użyj formatu PNG. W przeciwnym razie użyj JPG.
 • Pliki GIF mogą zawierać elementy ruchu, więc jeśli chcesz wyświetlać animacje, wybierz je. Animacja oznacza większy rozmiar pliku; dlatego wiele plików GIF może spowolnić Twoją witrynę. Typowe dobre wykorzystanie plików GIF: animowane emotikony, flagi lub podobne małe elementy wielkości ikony na stronie.

Nieznacznie pokrewnym tematem w sekcji typów obrazów jest CSS. Powinniśmy wspomnieć, że w wielu przypadkach można używać definicji CSS zamiast obrazów. Jeśli chcesz pokazać duże niebieskie tło w swojej witrynie, może to być duży obraz lub 2 linie kodu CSS. Ten ostatni byłby 1000 razy mniejszy.

Zoptymalizuj obrazy

Po przycięciu obrazów do idealnego wymiaru i wybraniu dla nich najlepszego typu pliku, należy również zoptymalizować obraz. Chodzi o niedoskonałość ludzkich oczu. Nasze oczy nie widzą drobnych różnic między obrazem idealnym a nieco gorszym. Optymalizacja oznacza proces, w którym obniżamy jakość obrazu, dopóki wynik nie będzie wyglądał tak samo dla czytelników. Te zoptymalizowane obrazy będą znacznie mniejszymi plikami niż oryginalne obrazy.

Możesz zoptymalizować swoje zdjęcia pojedynczo, ale istnieją narzędzia, które mogą to zrobić zamiast ciebie, masowo. Na przykład, TinyJPG to internetowe narzędzie do optymalizacji obrazów JPG lub PNG, które można dodać do 20 obrazów za pomocą kilku kliknięć.

Już wspomnieliśmy WP Smushit wtyczka w sekcji „must have plugins” tego artykułu, może automatycznie optymalizować obrazy w witrynie WordPress.

Jeśli z powodzeniem zastosowałeś wyżej wymienione 3 kroki obsługi obrazów, możesz być pewien, że Twoje zdjęcia nie spowolnią Twojej witryny. Przejdźmy do buforowania!

Użyj buforującej wtyczki WordPress

W miarę rozwoju witryny będziesz otrzymywać coraz więcej ruchu i będziesz musiał zużywać więcej zasobów serwera. Ponieważ dodawanie coraz to nowych zasobów do pakietu hostingowego kosztuje, należy użyć buforowania, aby zmniejszyć obciążenie serwera. W ten sposób możesz lepiej obsługiwać swoich gości i nie musisz płacić więcej za hosting.

Na rynku dostępnych jest wiele wtyczek buforujących, ale W3 Total Cache jest jedną z najlepszych dla WordPress. Oferuje zaawansowane opcje dostosowywania i przyspiesza działanie witryny:

Buforowanie strony

Gdy twoja witryna jest wyświetlana, wiele elementów jest generowanych dynamicznie. Wymaga to trochę czasu i zasobów serwera. W3 Total Cache generuje statyczną wersję witryny i udostępnia ją użytkownikom. Wymaga mniej zasobów, a gdy coś zostanie zmienione w witrynie, W3 Total Cache aktualizuje wersję statyczną o zmiany.

Minifikacja

W3 Total Cache może zminimalizować pliki CSS, HTML i JavaScript. Usuwa białe znaki i wszystkie niepotrzebne elementy z kodu, dzięki czemu można je ładować szybciej.

Buforowanie bazy danych

Wtyczka może również buforować zapytania do bazy danych, dzięki czemu Twoja witryna będzie używać mniej akcji bazy danych.

Wszystkie 3 wymienione metody mogą być używane na twojej stronie internetowej; jednak większość stron internetowych korzysta z buforowania stron. Minimalizowanie kodu i buforowanie bazy danych powinny być stosowane ostrożnie i upewnij się, że zawsze tworzysz kopie zapasowe plików i baz danych przed podjęciem jakichkolwiek działań z nimi.

Pobierz W3 Total Cache

Blokuj niechcianych użytkowników

Czasami zdarza się, że Twoi odbiorcy mieszkają tylko w kilku krajach, a przynajmniej nie chcesz akceptować odwiedzin z niektórych części świata. Możliwe jest również, że twoja strona jest ciągle atakowana, a źródło ataków można prześledzić według dokładnych krajów lub zakresów adresów IP.

Jeśli chcesz zakazać niechcianym odwiedzającym oszczędzania zasobów serwera lub zablokować ataki, które zabijają twoją witrynę, powinieneś użyć metody blokowania. Można to zrobić na różne sposoby, na przykład edycja pliku .htaccess może być dobrym pomysłem. Jednak wymaga wiedzy o serwerze i należy zachować ostrożność, aby nie blokować również docelowych odbiorców.

Ponieważ używasz WordPressa, możesz użyć wtyczki, aby utworzyć listę banów, jednym z najlepszych zasobów do tego zadania jest WP-Ban. Za jego pomocą możesz blokować użytkowników według adresu IP lub blokować całe zakresy adresów IP, kraje lub spedytorów.

Pobierz WP Ban

Wniosek

Jeśli dotarłeś do sekcji Podsumowanie, wiesz już, że istnieje wiele rzeczy, które mogą spowolnić twoją stronę. Omówiliśmy wszystkie możliwe zagrożenia i podaliśmy rozwiązania, które pozwolą ich uniknąć. Pamiętaj, aby korzystać z wyżej wymienionych elementów, technologii i produktów, a Twoja witryna będzie zawsze zdrowa, szybko obsługując odwiedzających!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map