Ako a prečo začať osobný blog?

Start-personal-blog


Internet je plný nápadov a je tu pre nich veľa priestoru. Každý rád zdieľa niečo o tom, čo sa deje v jeho osobnom alebo profesionálnom živote alebo v jeho mysliach. Okrem toho sa vždy zaujímajú o nich, pretože 77% používateľov internetu číta príspevky v blogoch.

Okrem oslovenia veľkého publika je pre váš osobný blog mnoho výhod. Môžete si vybudovať solídny vzťah so svojím publikom založený na vzájomnej dôvere. Budú mať ukážku vášho myšlienkového procesu, vašich osobných hodnôt a všetkého, čo držíte najdôležitejšie. Je to spôsob, ako s nimi komunikovať na osobnejšej úrovni. Je to tiež vynikajúci spôsob, ako si vybudovať svoju osobnú značku a prinútiť klientov, aby vás v tomto procese oslovili. Stručne povedané, osobný blog vám umožňuje šíriť slovo o všetkom, čo musíte ukázať svetu.

Predtým, ako sa dostaneme k týmto krokom, je najprv dôležité hovoriť o tom, čo je osobný blog.

Čo je osobný blog?

Osobný blog je priestor, v ktorom môžete písať čokoľvek, bez akýchkoľvek konkrétnych cieľov alebo sledovania publika. Mnoho ľudí to robí len pre zábavu alebo pre interakciu s ľuďmi. Váš blog nemusí nevyhnutne robiť nič s vašou firmou, hoci to môže mať dopad.

Osobný blog je v podstate web pre fanúšikov záujmových skupín pre ľudí s podobnými alebo rovnakými záujmami a koníčkami. Prídu si prečítať o vašich názoroch a nápadoch a podeliť sa o svoje s vami. Je to dobrá príležitosť spoznať ľudí, ktorí sa nachádzajú na tej istej stránke ako vy.

Ako som však už povedal, môže to mať výrazný vplyv aj na vaše podnikanie. Pre začiatočníkov to môže určite ovplyvniť vašu profesionálnu expozíciu. Mať miesto, kde ľudia môžu prísť čítať vaše osobné záujmy a myšlienky, je vynikajúcim spôsobom, ako si vytvoriť svoju osobnú značku. Mnoho ľudí to však nerobí, pretože si myslia, že na to nemajú čas.

Realita je však taká, že ak môžete venovať každý deň asi 30 minút písaniu alebo aspoň raz za týždeň, vyplatí sa to. Presné množstvo času, do ktorého musíte investovať, bude samozrejme závisieť od toho, čo s ním chcete dosiahnuť.

Skôr ako sa dostaneme k mnohým výhodám prevádzkovania osobného blogu, najskôr si vysvetlíme, ako to dosiahnuť. Spúšťanie blogu je jednoduchšie, než si myslíte. Vyžaduje si to iba hodinu alebo dve sústredené pozornosti a žiadne programovacie zručnosti.

Vytvorenie osobného blogu WordPress

Približne 30% všetkých webových stránok na webe beží na WordPress, pretože je tak jednoduché použitie, že s ním môže každý spustiť web. Tento systém na správu obsahu milujú začiatočníci aj profesionáli, pretože prevádzka webovej stránky je veľmi efektívna.

Predtým, ako s nimi budete môcť začať svoj web, však budete potrebovať chytľavý názov domény a priestor na hosťovanie. To nás vedie k prvým dvom krokom procesu.

1. Nákup doménového mena

Najprv si vezmite list papiera a brainstorming svojej domény. Musí to byť niečo chytľavé a niečo, čo jasne komunikuje, o čom je váš blog alebo o čom je. Mali by ste trvať najmenej niekoľko dní, aby ste si vymysleli svoje doménové meno a vykonali celú analýzu, na ktorej by jeden pracoval najlepšie a ktorý je najviac obchodovateľný. Je dôležité, aby ste išli s niečím, čo sa práve valí z vášho jazyka.

Keď prídete so správnym názvom domény, skontrolujte, či je k dispozícii. Môžete to urobiť na mnohých webových stránkach, napríklad GoDaddy alebo NameCheap. Tento krok môžete tiež preskočiť a urobiť to, keď prídete s vhodným názvom domény. Budete si môcť skontrolovať dostupnosť domény a dokonca si ju môžete kúpiť v hostiteľskej spoločnosti, ktorú si vyberiete. Ak ju chcete ešte vylepšiť, môžete ju získať zadarmo prostredníctvom väčšiny poskytovateľov hostingu.

2. Získajte plán hostenia

Keď budete mať názov domény, kde sa ľudia môžu dostať na vaše stránky, budete musieť mať svoj vlastný malý kúsok internetu. Akonáhle budete mať správny plán hostenia, budete môcť nainštalovať program WordPress jediným kliknutím a začať navrhovať svoje stránky. Ale predtým, ako sa to stane, musíte si vybrať spomedzi mnohých dostupných poskytovateľov hostingu. Aby sme vám veci uľahčili, vybrali sme troch poskytovateľov hostingu, ktoré sme pre blogerov považovali za najvhodnejších, a to z hľadiska efektívnosti aj rozpočtu..

Ak všetko robíte sami, mali by ste sa tiež uistiť, že tím podpory zákazníkov vášho poskytovateľa hostingu je za vami. Chcete mať tím odborníkov, ktorí vám pomôžu riešiť všetky technické problémy, s ktorými sa môžete stretnúť na ceste a verte mi, budete ich potrebovať.

 • SiteGround: je ľahko jedným z najpopulárnejších a najnákladnejších hostingových riešení pre WordPress. Je to úplne spoľahlivé a stránky sa načítajú do 600 milisekúnd. Budete tak mať nielen pevný základ pre svoj blog, ale aj zabíjačskú skúsenosť používateľov. Ich plán stojí 3,95 dolárov a vy budete môcť ľahko zvládnuť 10 000 návštev každý mesiac.
 • Bluehost: je tiež neuveriteľne populárny najmä preto, že jeho plány sú lacné a práve obnovili architektúru servera. Môžete získať plán hostenia iba za 2,95 dolárov mesačne. Poskytne vám solídnu službu, ktorá umožní vášmu blogu bežať rýchlejšie, ako je priemer v priemysle. Ich ovládací panel sa navyše veľmi ľahko používa.
 • Hostgator: je jedným z mála poskytovateľov hostingu, ktorý svojim klientom ponúka lacný hosting v cloude. Cloud Hosting je spoľahlivejší a oveľa rýchlejší ako čokoľvek iné. Platí to hlavne preto, že sa prenáša na celú sieť serverov a počítačov, nie na vybraný počet serverov ako všetky ostatné. Preto je skvelé, že spoločnosť HostGator ponúka jeden balík za 4,95 dolárov mesačne.

Môžete si vybrať na základe svojho rozpočtu alebo skúseností, ktoré chcete mať. Mali by ste tiež urobiť svoj vlastný prieskum o týchto spoločnostiach, ale môžeme vás ubezpečiť, že budú ideálne na prevádzkovanie osobného blogu.

Každá z nich ponúka užívateľsky prívetivé funkcie, ktoré vám umožnia nastaviť si web pomocou niekoľkých kliknutí.

3. Nainštalujte WordPress

Teraz, keď ste si zakúpili svoj hostingový plán a získali prístup k cPanel, musíte ho jednoducho vyhľadať a nájsť ikonu WordPress. Inštalácia a spustenie vášho webu odtiaľ trvá iba jedno kliknutie. Uvítacia uvítacia obrazovka, ktorá je rovnaká pre každého používateľa WordPress, a odtiaľto, záleží len na vás, ako ju navrhnete..

4. Navrhnite svoje stránky

Pre WordPress sú k dispozícii desiatky tisíc tém, takže si musíte vybrať ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašej osobnosti a označiť to najlepšie. Existuje veľa tém, ktoré môžete použiť zadarmo, ale neodporúčame vám, ak nemáte žiadne skúsenosti s kódovaním. Predpísané témy sú profesionálne vyrobené pre nových používateľov najlepšie. Aj keď ich cena je okolo 60 dolárov, s nimi budete mať omnoho menej práce. Zvyčajne majú intuitívne rozhranie, ktoré vám umožní zmeniť texty, obrázky a vylepšiť početné dizajnové prvky podľa vašich predstáv.

Ak však chcete ísť úplne na všetko a navrhnúť svoj web od začiatku pomocou jednoduchých nástrojov drag and drop, potom je k dispozícii silné riešenie. Stačí stiahnuť a použiť Divi, tvorca tém pre WordPress. To vám umožní vytvoriť perfektný dizajn pre váš blog.

Čokoľvek máte na mysli, uistite sa, že to dokonale reprezentuje kto ste a vaša správa. Čím presnejšie bude váš návrh odrážať to, čo váš blog znamená, tým je pravdepodobnejšie, že osloví správne publikum.

Okrem toho budete musieť stránky svojho webu nastaviť tak, aby používatelia mohli navigovať komplexným spôsobom. Je dôležité, aby mohli získať všetky informácie a príspevky, ktoré hľadajú, maximálne tromi kliknutiami. Nezabudnite tiež pridať vyhľadávací panel, ktorý uľahčuje vyhľadávanie príspevkov.

Ak sa nechcete príliš zaoberať dizajnom svojich stránok, a to ani s nástrojmi drag and drop, môžete si najať profesionálneho vývojára. S webom navrhnutým niekým skúsenejším môžete ísť ešte ďalej, ale bude to tiež stáť oveľa viac kapitálu.

5. Rozšírte svoj blog

Akonáhle budete mať dosť blogových príspevkov na odiv, je čas informovať ich o nich svet. Budete musieť vstúpiť do marketingu svojho blogu, čo si vyžaduje nejaký čas. V závislosti od vašich konkrétnych cieľov alebo ich nedostatku budete musieť investovať všetku svoju energiu do marketingu. Uverejňovanie na sociálnych médiách, blogovanie pre hostí a ďalšie taktiky sú skvelým spôsobom, ako rozšíriť svoje publikum. Mali by ste urobiť nejaký výskum pri marketingu svojho blogu, aby ste mu pomohli získať trakciu a dostať ju do pozície, ktorá prospieva vašej firme.

Je tiež dôležité, aby ste preskúmali niektoré z najdôležitejších marketingových taktík pre blogerov. Jedná sa o SEO, PPC a marketing sociálnych médií. Nemusíte byť majstrom ani jedného z nich, musíte však mať základné praktické vedomosti, ktoré môžete implementovať.

Napríklad, pokiaľ ide o SEO, mali by ste pracovať na internom prepojení svojich stránok a pomocou spätných odkazov vytvoriť blogovanie hosťa. Sú jednoduché a vyžadujú to isté, čo budete robiť po celý čas. Organizovanie informácií a písanie kvalitných príspevkov z nich; teda prepojenie.

Prepojenie umožňuje vašim používateľom prechádzať vaše webové stránky rýchlo a ľahko. Nemá to priamy vplyv na SEO vašich stránok, ale kvalita používateľského dojmu, ktoré z toho získate, má vplyv. Vložením odkazov na iné relevantné príspevky na vašom blogu sa používateľom na vašej stránke zaistí dlhšia a dôležitejšia informácia, ktorá im prinesie väčšiu hodnotu..

Hosťovanie blogov na druhej strane je jedným z vašich najväčších nástrojov na rozvoj vášho blogu. Je to perfektný spôsob, ako zacieliť návštevnosť svojho blogu. Môžete osloviť čitateľov, ktorí majú rovnakú vášeň ako vy. To je presne to, čo chcete urobiť, však? Kľúčové je teda zacielenie na blogy, ktoré fungujú v rovnakom výklenku a prilákajú rovnaké publikum ako vaše.

PPC je najrýchlejší spôsob, ako môžete získať cieľové publikum pre svoj blog, ale mali by ste ho používať iba v prípade, že máte niečo na predaj alebo máte akýkoľvek podnikateľský plán. Keď prestanete platiť za PPC, rozptýli sa obrovské množstvá prenosu. Je to krátkodobé riešenie, ako získať viac peňazí.

A nakoniec, marketing sociálnych médií je úžasný spôsob, ako urobiť všetko, čo som spomenul vyššie. Či už platíte za reklamy alebo sa rozhodnete robiť to organicky, môžete zacieliť na nových čitateľov a vytvoriť si okolo svojho blogu komunitu.

Nech si vyberiete čokoľvek z nich alebo všetky z nich, uistite sa, že skúmate peklo z každej taktiky a buďte o tom praktický. Aj keď použijete jednu jednoduchú taktiku rastu, môžete exponenciálne zvýšiť svoje šance na úspech.

Výhody prevádzkovania osobného blogu

Blogovanie má množstvo osobných a profesionálnych výhod. Všetky tieto dôvody dávajú ľuďom dôvod, aby sa venovali blogovaniu ako jednej zo svojich vášní. Tu je niekoľko vynikajúcich dôvodov, prečo by vám blogovanie slúžilo na mnohých úrovniach.

Vyjadrite svoju vášeň

Existuje veľa blogov, ktoré existujú iba preto, aby poskytli priestor niekomu nadšeniu a nápadom. Môže to byť čokoľvek od varenia, podnikania, politiky, osobných financií, bojových umení, marketingu alebo samotného blogovania. Ak máte niečo, čo sa vám páči a chceli by ste sa oň podeliť s ostatnými, blogovanie by mohlo byť jednoducho tým najlepším spôsobom.

To, čo máte radi, môžete zobrať na ďalšiu úroveň tým, že budete robiť ďalší výskum a formulovať svoje vlastné nápady. Ak sa preukáže, že je pre vašich čitateľov cenný, prospeje to aj vašej povesti a bude mať aj peňažné výhody.

Majú dopad

Svoje vášne môžete zamerať na podporu konkrétnej príčiny alebo na zabezpečenie toho, aby sa ostatní poučili z vašich skúseností. Či už chcete podporiť environmentálny, sociálny, politický alebo spôsob získania podpory, blogovanie je skvelý spôsob, ako to dosiahnuť..

Je to perfektný spôsob, ako povedať niečo iné, ako môžete povedať. Môžete dosiahnuť celý svet na úplne novej úrovni. Komunikácia pravdy a vedenie iných ľudí k nej je jednou z najuspokojivejších vecí, ktoré môžete počas celej kariéry urobiť.

Podeľte sa o svoje znalosti

Ak viete niečo mimoriadne alebo máte prístup k informáciám, ktoré nemajú veľa, môžete ich zdieľať. Ak sa chcete podeliť o svoje skúsenosti alebo nájsť iných odborníkov s podobnými cieľmi ako vy, blogovanie je perfektné. Okrem toho sú vedomosti cenné, takže môžete ľahko speňažiť svoj blog a zarobiť z toho peniaze. Je to tiež perfektný spôsob, ako predviesť svoju kvalifikáciu a predávať svoje služby online.

Nikto nemôže robiť presne to, čo robíte, a nemali by ste sa báť zdieľať svoj proces. Keby to ľudia mohli len skopírovať a urobiť sami, potom by váš priemysel vôbec nepotreboval profesionálov, ako ste vy. Zdieľanie vašich vedomostí a spôsob, akým spracúvate určité úlohy, len zvýši mieru dôvery, ktorú do vás ľudia investujú. Ak zdieľate väčšinu toho, čo viete, ľudia uvidia kúsok vašej práce.

Pracujte na svojich schopnostiach písania

Najlepším spôsobom, ako pracovať na písacích schopnostiach, je to, uhádli ste, písaním. Cieľom blogu, ktorého cieľom je kvalitná komunikácia, bude pracovať na vašich schopnostiach písania, na rozdiel od všetkého iného. Je to skvelé, pretože vaši čitatelia vám poskytnú veľa spätnej väzby, ktorú môžete použiť na vylepšenie každej novej skladby, ktorú začnete písať.

Budete prekvapení, ako písanie dokáže usporiadať vaše myšlienky a spôsob, akým vidíte svet. Okrem toho zmení aj spôsob komunikácie s ľuďmi vo vašom živote. To, o čom to všetko je, je vedieť presne vyjadriť svoje myšlienky a nápady. Keď to dokážete, vaše slová majú oveľa väčšiu moc, ktorá ovplyvní všetky oblasti vášho života a podnikania.

Naučte sa, ako vytvoriť pasívny príjem

Mnoho ľudí začína blog ako spôsob, ako zarobiť peniaze online. Zvyčajne začínajú s jedným blogom, ktorý im dáva nápady na nové miesta, ktoré im môžu priniesť viac peňazí. Prevádzka blogu spôsobom, ktorý zarába peniaze, vám pomôže lepšie porozumieť tomu, ako funguje elektronický obchod. Môže to byť investícia, ktorá kvitne v budúcnosti.

To, o čom je online obchod, je vedieť, ako venovať pozornosť získavaniu peňazí. Existuje mnoho spôsobov, ako speňažiť svoje písanie a to, čo máte radi. Je na vás, či sa to rozhodnete prostredníctvom reklám, predaja pridružených produktov alebo online kurzov. Najdôležitejšie je predať niečo, čo je priamo spojené s tým, o čom píšete. Každý chce poznať odporúčania odborníka.

Rozšírte svoju profesionálnu sieť

Spustenie blogu je komunitné úsilie a je jedným z hlavných dôvodov, prečo sa do neho ľudia zapájajú. Nech už je váš cieľ akýkoľvek, s blogovaním, budovaním vzťahov a získaním expozície to určite pomôže. Rozšírenie vašich sietí má množstvo vedľajších výhod, ako je prístup na semináre, workshopy, predstavenie výrobkov a ďalšie užitočné zdroje. Okrem toho je dôležité, aby ste mali vo svojej profesionálnej sieti povesť príťažlivosti.

Vytvorte si autoritu v priemysle

Blog je perfektná platforma na predstavenie vašich odborných znalostí a znalostí. Písanie blogových príspevkov, ktoré sú relevantné, presné a aktuálne, získajú pozornosť iných ľudí. Ostatní odborníci vo vašom odbore vás budú vidieť ako autoritu a oslovia vás. Mohli by otvoriť príležitosti, ktoré by ste inak nedosiahli.

Skutočne to pomáha pri informovaní vašich nových klientov, partnerov alebo kolegov o to, kto ste v predstihu. Budú mať kúsok toho, ako si myslíte a aký je váš štýl.

Zostavte si svoje portfólio

Blog je skvelým miestom na predstavenie vašich písacích schopností a všetkého, čo viete. Ľudia to prídu vidieť skôr, ako vás najmú na koncert. Môže to byť skvelý spôsob, ako vás predviesť ako výhodu pri dosahovaní ich cieľov.

Pomocou svojho blogu môžete predviesť uvedené portfólio. Takto bude vaše publikum vedieť o tom, v ktorých projektoch ste sa zúčastnili a aký druh skúseností máte. To môže byť neoceniteľné pri začatí nového vzťahu s niekým vo vašom odbore alebo vo vašom výklenku.

Predajte svoje podnikanie

Zdieľanie užitočných informácií s potenciálnymi zákazníkmi je vynikajúci spôsob, ako predať svoje podnikanie. Spolu s niekoľkými taktikami vytvárania a marketingu potenciálnych zákazníkov vám na konci dňa môže priniesť viac potenciálnych zákazníkov, odberateľov a viac výnosov. Nemôžete to urobiť so statickým firemným webom, ale môžete to urobiť vytvorením blogu. Pomáhať ľuďom zadarmo, poskytovať im užitočné informácie, nielen posilní vašu autoritu, ale bude to tiež dobré PR pre vaše podnikanie.

Váš blog je ideálnym miestom na rozhovor o celej škále služieb a o všetkom, čo robíte, ktoré môže byť prínosom pre ľudí vo vašom odbore, takže sa nemusíte hanbiť ich používať..

záver

S rastúcou integráciou internetu do našich životov je prevádzka blogu alebo vytváranie webových stránok každým dňom lepšou a lepšou vyhliadkou. Nemusíte mať žiadne znalosti kódovania, len musíte mať vášeň pre to, čo robíte a píšete zvlášť. Ak máte do investovania ešte trochu času, blogovanie môže vylepšiť vás a vašu firmu súčasne.

Tak na čo čakáš? Vytvorenie blogu je jednoduché. Dostaňte sa k tomu a podeľte sa o svoje posolstvo s dnešným svetom!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map