Ako hostiť viac webových stránok na vašom hostingovom účte?

01.06.2020
Návody a príručky 'Ako hostiť viac webových stránok na vašom hostingovom účte?
0 11 мин.

hostiteľskými viac-webové stránky-jedna-hosting-konto


Vlastníte už webovú stránku, ale plánujete rozšíriť oblasť svojej práce o novú? Alebo máte viac webových stránok, ale všetky sú rozložené na rôznych hostiteľských plánoch alebo u rôznych spoločností? Potom ste prišli k správnemu článku. Ako už z názvu viete povedať, diskutujeme o tom, ako na svojom hostiteľskom účte hostiť viac ako jeden web.

Nezabudnite však na jednu dôležitú vec: porozprávame sa o spôsobe, ako hostiť viac webových stránok, na 1 jediný otvorený účet. Ide teda o to, že na hostenie viacerých webových stránok nemusíte kupovať viac hostingových balíkov. Čo sa týka toho, čoskoro sa uvidíme.

Výhody a nevýhody hostenia viacerých webových stránok na jednom hostingovom účte

Možno sa pýtate sami seba, prečo je dobré hostiť viacero webových stránok iba v jednom účte? Existuje viac dôvodov, prečo je to efektívne.

Pros

Po prvé, je to lacnejšie. To by v skutočnosti mohol byť najdôležitejší aspekt, ktorý veľa ľudí zohľadňuje. Len o tom premýšľajte. Povedzme, že chcete hostiť 3 webové stránky v 3 samostatných hostiteľských balíkoch. Ak by hostingový plán stál 5 USD mesačne, budete musieť zaplatiť 15 USD mesačne, aby ste hostili celkovo 3 webové stránky. Kde je to pozitívne??

Namiesto toho je najlepšie hľadať hostingový plán, ktorý sa dodáva od začiatku, aby hostil 3 webové stránky, ktoré ho používajú. V našom príklade zaplatíte iba 5 dolárov mesačne za všetky 3 webové stránky. To je ešte dôležitejšie, keď práve začínate s novou stránkou. Nakoniec z toho nemôžete na začiatku zarobiť veľa peňazí. Musíte to pestovať až do tohto bodu.

Ďalšou výhodou, ktorá prináša hosťovanie viacerých webových stránok v jednom otvorenom účte, je to, že môžete spravovať všetky svoje webové stránky jednoduchšie. Koniec koncov, všetko bude na jednom mieste. Budete môcť ľahko prepínať medzi názvami domén a pracovať s webom, ktorý chcete, v určitom čase.

Zápory

Teraz tiež uvedieme jednu negatívnu. Ak hostíte viac webových stránok v jednom účte, zdroje dostupné na hosťovanie sa rozdelia medzi všetky vaše webové stránky. Spočiatku, ak máte webové stránky s menším počtom návštevníkov, nemusí to byť problém.

Neskôr, keď budú všetky vaše webové stránky v prevádzke, budete potrebovať viac zdrojov, aby ste zvládli počet denných návštevníkov. V takom prípade, ak stále chcete hosťovať viac ako 1 webovú stránku na jednom účte, bolo by najlepšie zaregistrovať sa na službu, ktorá vám poskytne aspoň virtuálny súkromný server (VPS) alebo vyhradený server..

Ako môžete hostiť viac stránok v jednom účte?

Teraz budeme diskutovať o tom, ako je možné hostiť viac ako 1 webovú stránku iba s jedným otvoreným hostingovým účtom. Najdôležitejším aspektom, na ktorý musíte dať pozor, je zvoliť si hostingový balík, ktorý vám umožní hosťovať viac webových stránok. Ak tak neurobíte, nebudete to schopní urobiť. Neskôr vám dám 3 z najlepších spoločností, ktoré ponúkajú plány s možnosťou hostenia viacerých webových stránok.

Teraz by sme však mali vidieť, ako môžete hostiť viac ako 1 webové stránky v jednom účte. Je to jednoduchšie, ako si myslíte. Ak vlastníte viac ako 1 web alebo ak plánujete, znamená to, že vlastníte aj viac doménových mien,?

Takže prvú vec, ktorú by ste mali urobiť, aby ste pridali sekundárnu webovú stránku pozdĺž svojej prvej, je pridať novú doménu do svojho účtu. To je možné dosiahnuť aspoň dvoma spôsobmi:

 1. Ak už máte doménové meno zaregistrované u niekoho iného (iná hostiteľská spoločnosť), musíte túto doménu previesť na svojho nového hostiteľa. Metóda použitá v tomto procese sa môže v jednotlivých spoločnostiach líšiť. Ide však o to, že túto doménu môžete preniesť a vytvoriť si na nej nový web vo svojom novom hostingovom účte.
 2. Druhá metóda sa používa, ak chcete vytvoriť novú webovú stránku od začiatku, bez už existujúceho názvu domény. Tento proces je trochu podobný, ale tentoraz musíte kúpiť doménové meno od hostiteľskej spoločnosti. Keď to urobíte, môžete si vytvoriť sekundárny web pomocou zakúpeného názvu domény. Tento proces je možné vykonať viackrát a pridať tak mnoho ďalších nových webových stránok.

Teraz, keď bola nová doména pridaná do hostingového účtu, všetko, čo musíte urobiť, je prepnúť na používanie tejto domény. Keď ste tam, môžete začať vytvárať webovú stránku okrem tej, ktorú už vlastníte.

Ak však prevádzate svoju doménu od iného poskytovateľa hostingu, môžete tiež preniesť celú webovú stránku (ak ju máte zabudovanú) a pridať ju ako sekundárnu webovú stránku do svojho účtu. Týmto spôsobom budú 2 webové stránky používať jeden účet.

Najlepší poskytovatelia hostingu pre viaceré webové stránky

Teraz, keď viete, ako sa to podarí, prejdeme ďalej a rozprávame sa o troch najlepších kandidátoch, ktorí ponúkajú hosťovanie viacerých webových stránok v jedinom účte. Nezáleží na tom, ktorý z nich si nakoniec vyberiete. Ktorýkoľvek z 3 poskytuje špičkové služby. Aby sme to vyjasnili, budeme hovoriť o zdieľanom hostovaní pre všetky 3 spoločnosti.

InMotion Hosting

inMotion-hosting-viac-webové stránkyInMotion je americká spoločnosť založená pred mnohými rokmi. V priebehu rokov si získali veľkú obľubu, a to je z dobrého dôvodu: InMotion ponúka efektívne hostingové služby za pomerne nízke ceny. Platí to najmä pre služby ako hosting VPS a dedikované servery, ktoré sú v porovnaní s inými poskytovateľmi oveľa drahšie.

Zdieľaný hosting je však najobľúbenejšou službou v službe InMotion. Môžete si ho kúpiť v 3 samostatných programoch. Všetci 3 podporujú hosting viacerých webových stránok v jednom účte:

 1. Uvedenie na trh: stojí mesačne 6,39 USD a podporuje 2 hostované webové stránky.
 2. Výkon: náklady 8,49 dolárov / mesiac, podpora 6 webových stránok na hosťovanie.
 3. Pro: ide o mesačný 14,71 USD s možnosťou umiestnenia neobmedzeného počtu webových stránok.

Najobľúbenejší plán je druhý a spoločnosť InMotion ho tiež odporúča. Nákupom získate v cene všetky nasledujúce funkcie: bezplatná doména na celý rok (ak platíte za 1 rok vopred), 6 webových stránok, neobmedzené úložisko a šírku pásma SSD, tvorca stránok, marketingové nástroje a bezpečnostné prvky (certifikát SSL) ) a neobmedzené e-mailové účty.

Bluehost

Bluehost-multiple-web-hostingBluehost je náš druhý výber v tomto zozname, ale to neznamená, že je to iba druhé miesto, pokiaľ ide o hosting balíčkov. Získate jednu z najlepších služieb na hosťovanie viacerých webových stránok. Rovnako ako InMotion Hosting, aj Bluehost je veľmi obľúbený pre svoje zdieľané hostingové služby.

Prvý plán, ktorý ponúkajú, podporuje iba 1 webovú stránku, preto spomeniem iba ostatné balíčky:

 • Plus: 5,95 dolárov / mesiac. Hostujte neobmedzené webové stránky na jednom účte.
 • Výber Plus: 5,95 dolárov / mesiac. Podporuje tiež neobmedzené webové stránky.
 • Pro: 13,95 $ mesačne. Neobmedzené webové stránky rovnako.

Ako si môžete všimnúť, plány Plus a Choice Plus stoja rovnakú sumu. Medzi nimi však existuje určitý rozdiel. S plánom Choice Plus získate funkciu ochrany osobných údajov domény a tiež zálohovanie stránok. Zahŕňajú sa všetky ostatné funkcie, ako napríklad úložisko SSD a e-mailové funkcie. Najobľúbenejší plán je tento. Ak s tým pôjdete, nebudete sklamaní.

Ak sa však cítite pohodlnejšie s plánom nižšej úrovne, jednoducho choďte s jednoduchým balíkom Plus. Máte šancu hostiť neobmedzené webové stránky, ktoré ho používajú.

Hostgator

hostgator-multiple-domain-hostingHostGator je tretí a posledný výber, ktorý sa oplatí vyskúšať na viacerých webových stránkach. Prichádzajú s 3 rôznymi plánmi zdieľaného hostenia, ale iba 2. a 3. vám umožňujú hostiť viac webových stránok. Takže o nich budeme hovoriť:

 1. Baby plán: stojí 3,95 dolárov mesačne. Za tak nízku cenu získate podporu pre neobmedzené webové stránky, veľa inštalácií jedným kliknutím (WordPress a ďalšie), nemeranú šírku pásma, certifikát SSL zadarmo a úložisko SSD pre rýchle načítanie stránok.
 2. Podnikateľský plán: stojí 5,95 $ mesačne. Toto je odporúčaný plán spoločnosti HostGator. Získate všetky vyššie uvedené výhody (plán pre deti) a niekoľko dodatkov: bezplatný upgrade na pozitívne SSL, bezplatnú vyhradenú IP adresu a bezplatné nástroje SEO, ktoré vám pomôžu ísť rýchlejšie.

HostGator tiež sprístupňuje bezplatnú platformu na vytváranie stránok so stovkami bezplatných tém. Pomocou tohto nástroja môžete ľahko vytvoriť novú webovú stránku. Za zmienku stojí, že všetky šablóny reagujú, takže na všetkých zariadeniach budú vyzerať dobre.

záver

Celkovo vzaté, hosting viac ako 1 webovej stránky na jednom účte nie je tak zložitý. Ako vidíte zhora, existuje veľa hostingových plánov, ktoré vám umožňujú mať na jednom účte viac webových stránok. Teraz je len na vás, aby ste si vybrali plán, ktorý podporuje viac webových stránok a vyhovuje vašim potrebám.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector