Ako preniesť stránku z lokality Wix.com na webovú stránku WordPress s vlastným hosťovaním?

01.06.2020
Návody a príručky 'Ako preniesť stránku z lokality Wix.com na webovú stránku WordPress s vlastným hosťovaním?
0 11 мин.

transfer-Wix-webové stránky-wordpress


Wix je populárna platforma na tvorbu webových stránok medzi novými vlastníkmi stránok, najmä majiteľmi malých firiem a blogermi. Mnohým sa to páči kvôli svojej jednoduchosti a modernému pocitu. Môžete si nastaviť webové stránky pomocou Wix behom niekoľkých minút (aj keď nie ste príliš dobrí).

Ale pretože ste prišli na tento príspevok, myslím, že chcete odísť od Wixa. Možno ste nedávno počuli o WordPress ao všetkých zázrakoch, ktoré dokáže. Aby som bol spravodlivý, WordPress je oveľa dynamickejší ako Wix. Môžete ho použiť takmer na čokoľvek a dáva vám úplnú slobodu pri navrhovaní a nastavovaní webových stránok vašich snov.

Nech je dôvod tohto kroku akýkoľvek, môžete to urobiť bez toho, aby ste museli znova budovať celú webovú stránku od základov. V tomto článku budeme diskutovať o tom, ako môžete migrovať svoje webové stránky z Wix na WordPress. Prejdeme do detailov, takže sa teraz nemusíte báť. Do konca tohto článku dostanete všetko.

V tejto chvíli uvedieme všetky kroky, ktoré je potrebné podniknúť, aby ste mohli migrovať svoje webové stránky z Wixu na webové stránky WordPress, ktoré hostia sami (podrobne sa dozvedia):

 1. Získajte hostingový plán WordPress (odporúčame vám InMotion Hosting).
 2. Nainštalujte si WordPress do svojho účtu.
 3. Preneste svoj web / doménu z Wix na nového poskytovateľa hostingu.
 4. Dokončite proces pomocou Doplnok CMS2CMS WordPress.

Získajte hostingový balík WordPress

Keď hovoríme o webhostingu, existuje veľa spoločností, ktoré ponúkajú všetky druhy služieb: VPS hosting, zdieľaný hosting, dedikovaný hosting, hosting distribútorov a hosting elektronického obchodu. Ale pre nás je najlepšie nájsť hostingovú spoločnosť, ktorá ponúka spravovaný hosting WordPress, alebo len jednoduchý hosting, ktorý podporuje WordPress..

Najlepšie spoločnosť by ste našli dosť ťažko, ak by ste sa ju pokúsili vyhľadať sami. Dôvodom je skutočnosť, že existuje doslova desiatky (ak nie stovky) hostingových spoločností online. Našťastie sme zostavili zoznam 3 poskytovateľov hostingu, ktorí podporujú WordPress. Ktokoľvek z nich by mohol byť dobrým kandidátom. Pozrime sa na ne osobitne:

InMotion Hosting

transfer-Wix-WordPress-INMOTION-hosting

InMotion Hosting – Zaregistrujte sa!

Táto spoločnosť je známy poskytovateľ hostingu z USA. Je tu už nejaký čas a odvtedy si získava na popularite. Ponúkajú veľa možností hostenia, medzi ktorými nájdete aj špecializovaný hosting WordPress.

V závislosti od vašich webových stránok, ktoré je potrebné preniesť, si môžete vybrať medzi 6 rôznymi plánmi hostenia. Predpokladajme, že máte stredne veľký web s pomerne veľkým počtom návštevníkov mesačne. Vzhľadom na to budem rozširovať druhý hostingový balík s názvom WP-2000S.

Prichádza mesačne 11,38 dolárov a získate všetky nasledujúce funkcie: bezplatné doménové meno (v našom prípade veľké plus), podporu pre 2 webové stránky WP, vhodné pre 50 000 mesačných návštevníkov, 80 GB úložného priestoru SSD s neobmedzenou šírkou pásma a e-mailové účty. Poskytujú tiež špecifickú zákaznícku podporu pre každého nového kupujúceho.

Hostgator

transfer-Wix-WordPress-hostgator

HostGator – Registrácia!

HostGator je známy pre svoje nízke ceny. Ale byť lacný neznamená, že nejde o spoľahlivého poskytovateľa hostingu. Presný opak je pravdou v prípade hostgátora. Poskytujú 3 rôzne hostingové plány prispôsobené na používanie WordPress.

 • Plán šrafovania: stojí to 2,75 dolárov mesačne
 • Plán pre bábätká: tento platí 3,95 dolárov mesačne
 • Podnikateľský plán: 5,95 $ mesačne

Pre vaše potreby bude najlepšou voľbou obchodný plán. Táto obsahuje podporu pre neobmedzené hostované webové stránky / domény, veľa inštalácií jedným kliknutím (vrátane WordPress), nemeranú šírku pásma, bezplatný súkromný certifikát SSL a vyhradenú adresu IP a dokonca aj nástroje na e-mailový marketing..

Bluehost

transfer-Wix-WordPress-Bluehost

BlueHost – Zaregistrujte sa!

Bluehost je ďalšia americká spoločnosť úzko spojená s webhostingom. Tento kandidát sa však líši od ostatných 2 v našom zozname: Bluehost je odporúčaný samotným programom WordPress na spravovanie hostenia WP. To dáva spoločnosti obrovské plus. (hoci ostatné 2 sú rovnako dobré)

Najlepší plán hostenia ponúkaný spoločnosťou Bluehost v sekcii hostenia WP sa nazýva Choice Plus. Stojí to 5,23 $ mesačne. Dostanete zahrnuté ďalšie funkcie a zdroje: neobmedzené webové stránky na hosťovanie, bezplatný certifikát SSL, bezplatné doménové meno na celý rok, neobmedzené parkované a subdomény, bezplatné zálohy a neobmedzený úložný priestor SSD.

Rovnako ako každý hostiteľský plán WP by aj tento mal obsahovať automatickú inštaláciu WordPress. Keď sa zaregistrujete pre balík, Bluehost sa automaticky postará o inštaláciu, bez toho, aby ste museli robiť čokoľvek. To je celkom vhodné pre väčšinu ľudí.

Nainštalujte si WordPress do svojho hostiteľa

Ak sa vám teraz podarilo z troch vyššie uvedených programov zvoliť plán hostenia, je načase nainštalovať program WordPress na váš hostingový účet. V závislosti od vášho výberu je to možné dvoma spôsobmi:

 1. Ak ste si vybrali Bluehost, nemusíte sa vôbec starať o inštaláciu. Ako som už uviedol vyššie, po registrácii do spravovaného plánu hostenia WP sa WordPress nainštaluje automaticky. Dodatočne by ste nemali robiť nič.
 2. V prípade programov InMotion a HostGator sú veci trochu iné. Po dokončení registrácie si môžete zvoliť okamžitú inštaláciu aplikácie WordPress pomocou inštalácie jedným kliknutím alebo môžete počkať a urobiť to neskôr. Je to tak preto, že v prípade týchto 2 spoločností môžete nainštalovať ďalšie aplikácie, ktoré by ste mohli mať. Je preto na vás, aby ste nainštalovali WordPress hneď od začiatku alebo len o chvíľu neskôr.

Proces inštalácie je veľmi jednoduchý. Všetko, čo musíte urobiť, je nájsť WordPress v zozname dostupných aplikácií, kliknite naň a schválite inštaláciu. Od tejto chvíle stačí čakať (trochu).

Prevod domény z Wix

Prevod názvu vašej domény z Wix na zvoleného poskytovateľa hostingu tiež nie je zložitý proces. Kroky potrebné na dosiahnutie tohto cieľa sú uvedené nižšie:

 1. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prejsť na stránku Moje domény vo vašom účte Wix. Vedzte, že ak máte na doméne Wix hostených viac domén, musíte si vybrať doménu, ktorú chcete preniesť.
 2. Na stránke Moje domény prejdite na kartu Spresnenie a kliknite na miesto, kde sa hovorí „Prenos z Wix“. V tomto kroku musíte vyplniť miesto, kam chcete doménu previesť, a ďalšie možné informácie.
 3. Po dokončení kroku 2 musíte kliknúť na položku Poslať kód. E-mailová adresa uvedená v informáciách o registrácii vašej domény dostane e-mail s autorizačným kódom na prenos názvu vašej domény. Mali by ste ho dostať do 24 hodín.

preniesť-away-from-Wix

Prenos domény preč z Wix (zdroj)

Po vykonaní všetkých požadovaných krokov bude vaša doména prevedená na zadaného poskytovateľa hostingu. Uvedomte si však, že tento proces môže trvať až 7 dní.

Po dokončení všetkého dostanete od nového hostiteľa upozornenie (e-mail), že prevod bol úspešne dokončený. Ak z nejakého dôvodu k tomu nedôjde, po 7 dňoch stačí skontrolovať svoj účet alebo sa obrátiť na technickú podporu. Ale to sa zriedka stáva.

Dokončite prenos pomocou doplnku CMS2CMS WordPress

Toto je posledný krok v procese migrácie stránok z Wix na webovú stránku WP s vlastným hosťovaním. Aby ste to mohli urobiť, musíte nainštalovať doplnok pre WordPress s názvom CMS2CMS. Ako to môžeš robiť?

Na hlavnom paneli WP choďte do sekcie „pluginy“. Akonáhle ste tam, kliknite na odkaz „pridať nové“. Najjednoduchší spôsob je zadať do vyhľadávacieho panela názov doplnku: CMS2CMS. Keď sa nájde, stačí kliknúť na inštaláciu. WP urobí zvyšok inštalácie sám.

Po dokončení musíte doplnok aktivovať. Urobíte to jednoducho kliknutím na tlačidlo „aktivovať“ v popise doplnku. Keď ste na aktivačnej karte, zobrazí sa výzva na prihlásenie do vášho účtu CMS2CMS. Ak ešte žiadny nemáte (čo je pravdepodobné), vytvorte si nový účet. Trvá to iba pár minút. Keď ste ho vytvorili, prihláste sa.

Po dokončení môžete pokračovať v migrácii svojich webových stránok. Na tejto stránke musíte zadať existujúce podrobnosti, ktoré sa týkajú vašej aktuálnej webovej stránky, napríklad aktuálnu adresu URL a kam chcete presunúť (WordPress). Musíte skontrolovať všetky políčka (značky, obrázky, obsah atď.), Aby sa web presunul do WordPress. Keďže migrujete celý web, začiarknite všetky políčka.

Ďalej sa po migrácii na WordPress najskôr zobrazí ukážka toho, ako bude váš web vyzerať. Ak ste v poriadku s vzhľadom a pocitom, môžete pokračovať a vykonať úplnú migráciu. Musíte znova zaškrtnúť všetky políčka a zistiť, aká je cena za službu nižšie. Ak ste so všetkým spokojní, pokračujte v prevode a dokončite prenos.

V závislosti od vašich webových stránok by to malo trvať asi 15 – 20 minút (ak má veľa obsahu alebo nie).

záver

Po vykonaní všetkých vyššie popísaných krokov budete môcť svoj nový web spravovať pomocou platformy WordPress. Všetko: obrázky, články, videá, meta dáta, doslova všetko sa presunie do WordPress.

Ak však chcete zmeniť vzhľad stránok, môžete to urobiť aj zmenou témy, s ktorou pracuje.

Celkovo vzaté, pomocou doplnku CMS2CMS je migrácia zvládnutá rýchlo a efektívne. Webové stránky založené na systéme WordPress budete mať okamžite.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector