Ako preniesť web WordPress z jedného hostiteľa na druhého

01.06.2020
Návody a príručky 'Ako preniesť web WordPress z jedného hostiteľa na druhého
0 10 мин.

preneste webovú stránku wordpress do nového webhostingu


Váš súčasný poskytovateľ hostingu vám nedokáže poskytnúť potrebnú hostiteľskú silu, aby ste mohli prevádzkovať svoje stránky WordPress prijateľnou rýchlosťou a výkonom. Už ste kontaktovali technické oddelenie, aby ste problém vyriešili, ale nie sú schopní alebo vám ochotní pomôcť.

Nedarí vám váš súčasný poskytovateľ hostingu poskytnúť potrebnú hostiteľskú silu? tvoj WordPress webové stránky sa spomaľujú? Nemôžete akceptovať pokles rýchlosti a výkonu! Kontaktovali ste technické oddelenie, ale problém sa im nepodarilo vyriešiť. Nie sú schopní alebo sa nechcú postarať o vaše webové stránky.

Čo môžete v tomto prípade urobiť? Najprv budete musieť nájsť nového, spoľahlivého webhostingu, ktorý podporuje WordPress.

Hostingové spoločnosti, ktoré odporúčam pre weby WordPress:

spoločnosť
Promo cena

1lacný spoľahlivý webhosting pre WordPress3,95 USD / mesiac
2profesionálny hostiteľ WordPress pre viaceré weby3,95 USD / mesiac
3podniková webhostingová služba WordPress3,49 USD / mesiac

Bluehost je najlepšou voľbou, pokiaľ ide o obchodné hosťovanie WordPress. Majú viac zdieľaných plánov, spravovaný hosting pre WordPress, VPS a Dedicated hosting, ako aj cloud hosting. Tento poskytovateľ hostingu je skvelý od malých až po veľké webové stránky. Ak sa chcete dozvedieť viac o spoločnosti, pozrite si našu recenziu BlueHost.

Hostgator je dobrý a lacný poskytovateľ hostingu na hosťovanie malých a veľkých stránok WordPress. Táto hostingová spoločnosť používa cPanel ako ovládací panel, takže ak hľadáte lacného hostiteľa cPanel, môže to byť dobrá voľba pre vás. Viac informácií o tejto spoločnosti nájdete v recenzii hostgátora.

InMotion Hosting je ďalší skvelý poskytovateľ hostingu s dostupnými cenami. Je to ďalšia skvelá voľba pre hosťovanie malých a stredne veľkých stránok WordPress. Ponúkajú tiež optimalizovanú hostingovú službu WordPress a možnosť upgrade na VPS alebo Dedicated hosting. Tento hostiteľ je vynikajúci pre nové aj dobre zavedené a rastúce stránky. Prečítajte si viac informácií o službe InMotion prečítaním našej úplnej recenzie o hostení InMotion.

dôležitý! Predtým, ako budete pokračovať, zazálohujte si celú svoju stránku WordPress. Vytvorte si tiež zálohu súborov a databázy.

Keď nájdete dobrého hostiteľa WordPress, budete musieť postupovať podľa krokov uvedených nižšie.

Krok 1: Prenos súborov WordPress

Ak chcete preniesť súbory WordPress na nového hostiteľa, máte dve možnosti: pomocou FTP alebo pomocou cPanel. V nasledujúcom texte vysvetlím obidve metódy.

Na pripojenie k serveru budete potrebovať FTP klienta. Odporúčam používať FileZilla, je zadarmo a ľahko sa používa. Na pripojenie sa k serveru budete potrebovať účet FTP u nového aj starého poskytovateľa hostingu. Môžete si vytvoriť účet FTP na ovládacom paneli hostenia.

 • Pripojte sa k svojmu starému serveru a otvorte priečinok public_html. Tu sú uložené súbory vášho webu WordPress.
 • Stiahnite si súbory do svojho počítača pomocou funkcie sťahovania – v závislosti od veľkosti vášho webu to môže chvíľu trvať
 • Po dokončení sťahovania sa pripojte k svojmu novému serveru a nahrajte tieto súbory do priečinka public_html. V tomto okamihu ste skončili s prenosom súborov, môžete presunúť databázu.

Ale predtým sa presunieme na ďalší krok, poďme sa pozrieť, ako môžete preniesť svoje stránky pomocou cPanel. Je to rýchlejší proces a nepotrebujete žiadny ďalší softvér. Táto metóda funguje iba v prípade, že cPanel používajú starší aj nový hostiteľ.

cpanel správca súborov wordpress webový prenos

skomprimovať súbory v cpanle správcovi súborov wordpress web transfer

 • Pristúpte na svoj starý hostingový účet a prihláste sa na cPanel.
 • Prejdite do Správcu súborov a vyhľadajte priečinok, v ktorom sú uložené súbory na vašom webe; malo by byť v priečinku public_html.
 • Vyberte priečinok a skomprimujte ho na .zip (alebo inú preferovanú príponu) pomocou možnosti komprimácie z ponuky.
 • Pomocou tlačidla preberania uložte komprimované súbory do počítača. V závislosti od vášho internetového pripojenia, rýchlosti servera a veľkosti vášho webu bude sťahovanie trvať niekoľko minút.
 • Po dokončení sťahovania sa prihláste do nového hostiteľa a získajte prístup k cPanel.
 • Pridajte svoje doménové meno k svojmu novému hostiteľovi (ak ešte nebol pridaný) v sekcii Addon Domain – vytvorí sa na ňom hostiteľský priečinok..
 • Odovzdajte archivované súbory do nového hostiteľa pomocou funkcie Správca súborov a funkcie odovzdania. Odovzdajte súbor do priečinka public_html (alebo do priečinka, ktorý bol vytvorený v predchádzajúcom kroku)
 • Komprimovaný súbor rozbaľte pomocou funkcie rozbalenia a starostlivo vyberte cieľový priečinok
 • V tomto okamihu ste úspešne preniesli súbory do nového hostiteľa a môžete začať presúvať databázu.

Krok 2: Presun databázy WordPress

Teraz budete musieť preniesť databázu svojho webu WordPress zo starého hostiteľa na nového.

export mysql databázy cpanel wordpress webový prenos

 • Znova choďte na cPanel svojho starého hostiteľa a získajte prístup k phpMyAdmin náradie.
 • Po pripojení k databázovému serveru sa v ľavej časti obrazovky zobrazia všetky databázy hostené na tomto hostiteľovi. Vyberte databázu, ktorú chcete preniesť. Ak máte problém zistiť, ktorá je správna databáza, mali by ste otvoriť súbor wp-config.php (ktorý sa nachádza v koreňovom priečinku inštalácie WordPress) a nájsť riadok, ktorý vyzerá takto: define (‘DB_NAME’) , ‘your_database_name’); V tomto riadku sa ukladá názov databázy, ku ktorej sú súbory pripojené.
 • Teraz vyberte databázu v ľavej časti obrazovky a v hornej časti uvidíte niektoré možnosti. Prejdite do ponuky „Export“.
 • Teraz exportujte vybranú databázu v režime rýchleho exportu do formátu SQL a uložte ju do svojho počítača.
 • Teraz choďte a získajte prístup k cPanel nového hostingového účtu a pomocou Sprievodcu databázou MySQL vytvorte novú databázu a používateľa. Uložte meno používateľa a heslo, pretože tieto údaje budete neskôr potrebovať.
 • mysql databázový sprievodca wordpress webový prenos
 • Akonáhle bude prázdna databáza pripravená, prejdite na svojho nového hostiteľa na phpMyAdmin a na ľavej strane vyberte databázu, ktorú ste vytvorili skôr.
 • Kliknite na ponuku „Importovať“ hore a vyberte databázu, ktorú ste uložili do svojho počítača.
 • V tomto okamihu ste hotoví s prenosom databázy, ale ešte nie je pripravený.

Krok 3: Aktualizácia konfiguračného súboru

Teraz budete musieť prepojiť súbory s databázou na vašom novom hostiteľovi.

Vyhľadajte a otvorte súbor wp-config.php na novom hostingovom účte pomocou programu cPanel alebo FTP.

Nájdite nasledujúce riadky a nahraďte staré údaje novými, ktoré ste predtým uložili.

/ ** Názov databázy pre WordPress * /
define (‘DB_NAME’, ‘old_database_name’);
/ ** MySQL meno používateľa databázy * /
define (‘DB_USER’, ‘old_database_user’);
/ ** Heslo databázy MySQL * /
define (‘DB_PASSWORD’, ‘old_database_password’);
/ ** Názov hostiteľa MySQL * /
define (‘DB_HOST’, ‘localhost’);

Budete musieť zmeniť názov databázy, používateľa a heslo; localhost môže zostať, hostiteľ databázy zostane rovnaký, pretože väčšina poskytovateľov hostingu používa localhost.

Ak ste urobili všetko správne, súbory by sa mali spojiť s databázou. A v podstate ste DONE!

Existuje však niekoľko ďalších krokov, ktoré by pre vás mohli byť zaujímavé a užitočné.

Krok 4: Migrácia e-mailových účtov

Ak používate hostiteľa na hosťovanie svojich e-mailov a máte k svojej doméne priradený jeden alebo viac e-mailových účtov, tento krok by vám mal tiež pomôcť presunúť e-mailové účty.

migrovať e - mailový účet cpanel wordpress web transfer

 • Migrácia e-mailových účtov je veľmi podobná presunu súborov WordPress.
 • Všetky nastavenia a e-maily vašich e-mailových účtov sa nachádzajú v priečinku public_html / mail /.
 • Na presun e-mailových účtov môžete použiť FTP alebo cPanel rovnako ako predtým so súbormi.
 • Tu, nájdete viac informácií o migrácii e-mailových účtov z jedného hostiteľa cPanel na druhého.

Stiahnutím e-mailových účtov zo starého servera a ich odovzdaním na nový si zachováte všetky nastavenia. Vo svojom e-mailovom klientovi (v Thunderbird, Outlook alebo inom) nemusíte meniť nastavenia e-mailu..

Krok 5: Zmena názvu servera / presun domény

Aby ste predišli výpadkom pri presúvaní stránok na nového hostiteľa, mali by ste tento krok ponechať na poslednom mieste. Po dokončení prenosu súborov a databázy a migrácie e-mailových účtov môžete teraz zmeniť názov serverov názvu vašej domény.

Ak je vaša doména zaregistrovaná v hostiteľskej spoločnosti, ktorú sa sťahujete, budete ju musieť preniesť do nového hostiteľa. V tomto môžete získať pomoc od svojho nového hostiteľa, ale budete musieť kontaktovať svojho súčasného hostiteľa a povedať im o tom, že chcete preniesť svoju doménu. Môže to byť dlhší proces a prenos celej domény môže trvať niekoľko dní.

Ak je vaša doména zaregistrovaná u registrátora tretej strany, musíte zmeniť iba menné servery poskytované novou hostiteľskou spoločnosťou. Po aktualizácii menných serverov môže trvať až 24 hodín, kým sa zmena prejaví. Takže buďte trpezliví!

Záverečné myšlienky!

Naozaj dúfam, že tento podrobný návod vám pomohol presunúť váš web WordPress na nového webhostingu. Ak máte ďalšie otázky, použite nižšie uvedenú sekciu komentárov.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector