Ako spustiť webovú stránku portfólia fotografií?

Start-fotografie-portfólio-webové stránky


Na začatie dobrého fotografického podnikania sú potrebné tri základné zložky: zručnosti vo fotografovaní, vybavení a marketingu. Z marketingového hľadiska je prvým krokom vytvorenie silnej online prítomnosti s cieľom osloviť viac ľudí s vašimi službami.

V súčasnosti je potrebné, aby si každý podnik vytvoril vlastnú webovú stránku. Keď ľudia niečo potrebujú, zvyčajne si ho vyhľadajú na internete, navštívia konkrétnu webovú stránku a buď začnú objednávať produkty, alebo požiadajú firmu o ďalšie informácie o službe..

Webové portfólio fotografií je to, čo vaše podnikanie potrebuje, a my vám ukážeme, ako si ho v tomto článku vytvoriť. Pre fotografa jednoducho neexistuje lepší spôsob, ako ukázať svoju prácu publiku, než webová stránka portfólia. Nie je to len efektívny spôsob, ako rozšíriť svoju zákaznícku základňu, ale tiež veľmi jednoduché nastavenie. Nezáleží na tom, či ste profesionálny fotograf alebo začiatočník; webová stránka portfólia je skvelý spôsob, ako popularizovať vašu prácu v oboch prípadoch.

Prekvapivo sa mnohí fotografi rozhodnú pre svoje služby len okolo sociálnych médií. Vytvárajú stránku na Facebooku, Instagrame alebo 500px a odovzdávajú tam svoju prácu. Je to jeden zo spôsobov, ako budovať svoje podnikanie, ale určite nie najefektívnejší. Najprv vysvetlíme, prečo musí každý nezávislý fotograf vytvoriť webovú stránku portfólia. Potom vám ukážeme jeden z najjednoduchších spôsobov, ako ho vybudovať.

Prečo by ste mali spustiť webovú stránku portfólia fotografií?

fredrikclement-fotografie-portfólio-webové stránky

Zdroj: fredrikclement.com

Pre mnohých fotografov je prvýkrát, keď verejnosť vidí svoje fotografie, ich odovzdanie na webovú stránku portfólia. Ak máte peknú zbierku fotografií, môžete ich nahrať na svoj web, aby potenciálni klienti videli, čo môžu od vašich služieb očakávať. Ukázať ľuďom pekný výklad je už dobrý marketingový postup.

Faktom je, že svoju prácu na internete môžete predviesť mnohými spôsobmi, takže nie je jasné, prečo by ste to mali robiť vytvorením webovej stránky. Ďalej budeme hovoriť o niektorých najpopulárnejších platformách, ktoré používajú fotografovia namiesto webových stránok, ao tom, ako bránia ich úspechu. Potom bude oveľa ľahšie zistiť, prečo je webová stránka portfólia lepšou možnosťou.

Účty fotografie na sociálnych médiách

Ako sme už spomenuli, fotografi zvyčajne radi odovzdávajú svoje fotografie na weby ako Facebook, Instagram a 500px. Tieto platformy sú veľmi populárne, ale všetky majú rovnakú nevýhodu. Svoju prácu budete môcť uverejniť pre okruh ľudí, ktorí vás sledujú, a možno sa k nej pripoja ďalší, ale budete stále obmedzení na ľudí, ktorí používajú rovnakú platformu..

Na druhej strane je hlavným cieľom fotografického podnikania pritiahnuť ľudí, ktorí sa vôbec nezaujímajú o fotografovanie, ale skôr o služby založené na vašich fotografických schopnostiach. Na vyššie uvedených platformách budete môcť zdieľať svoju prácu s ostatnými fotografmi, ale potenciálni zákazníci sa zriedka zaujímajú.

Je skvelé, ak vaše fotografie ocenia iní fotografi, ale ak chcete, aby vaše podnikanie rástlo, musíte prilákať náhodných ľudí, ktorí potrebujú vašu službu..

Nahrávanie fotografií do online trhovísk

istcokphoto

Zdroj: istockphoto.com

Namiesto vytvorenia webovej stránky portfólia sa môže zdať ako dobrý nápad zverejniť vašu značku na stránkach so zoznamom adresárov a na online trhoviskách. Existuje veľa svadobných trhov pre tých, ktorí potrebujú fotografa na svadbu. Všetko, čo musíte urobiť, je pridať inzerát na tieto stránky a čakať na klientov. Ako sa ukazuje, je to celkom neúčinná prax.

Keď sa fotografi skontaktujú s potenciálnymi klientmi, môžu ukázať portfólio zdieľaním odkazu na svoju stránku so zoznamom adresárov. Zdieľaniu takýchto odkazov by sa malo zabrániť všetkými prostriedkami. Hoci sa ľudia zaujímajúci sa o túto službu budú môcť pozrieť na niektoré ukážkové fotografie, fotografi ich len ťažšie najímajú. Na ich rozhodovací proces majú veľký vplyv tri rôzne faktory:

 • Únava pri rozhodovaní – Opakované rozhodovanie spôsobuje frustráciu a únavu až po určitom bode. Keď ľudia hľadajú fotografa alebo inú službu, radšej by sa vyhýbali rozhodovaniu po dlhom dni. To, čo chcú vidieť, je jediné, ale príťažlivé riešenie ich problému. Už sú nútení robiť dostatok rozhodnutí počas svojej práce. Prepojením adresára skutočne problém nevyriešite, ale skôr si ich pomýlite a výsledkom bude nesprávne rozhodnutie.
 • Žiadne príležitosti na budovanie značky – Skôr ako začnete s akýmkoľvek typom podnikania, mali by ste zistiť obchodnú značku, logo a niekoľko nápadov na konkrétny štýl, ktorý bude charakteristickým znakom vašej práce. Všetky tieto veci sú potrebné, ak si chcete vytvoriť silnú značku. Je smutné, že adresár nedokáže prezentovať svoju značku publiku správne.
 • Príliš veľa možností – Keď ľudia navštívia stránky so zoznamom adresárov, kde hľadajú fotografov, je vítaný dlhý zoznam dostupných odborníkov. Nikto nemá rád, keď sa stretáva s nekonečným zoznamom rozhodnutí, pretože často nie sú schopní rozhodnúť sa. Je to jednoducho ohromujúce, a preto väčšina ľudí okamžite opustí tieto stránky bez toho, aby si skontrolovala, čo sa ponúka.

Celkovo vzato sú stránky so zoznamom adresárov a online trhy skôr nevýhodou než dobrými platformami, pokiaľ ide o popularizáciu fotografického podnikania. Na základe toho sa pozrime, ako môže ktorýkoľvek fotograf vybudovať stránku profesionálneho portfólia!

Sprievodca pre začiatočníkov k vytvoreniu portfólia webových stránok

Ak chcete správne vybudovať svoju značku, musíte si vytvoriť vlastnú webovú stránku portfólia. Dizajn webovej stránky portfólia musí byť minimalistický a musí zdôrazňovať snímky na vašich stránkach. Musí byť rýchly a musíte tiež pracovať s témou, ktorá obsahuje úžasnú prezentáciu alebo funkciu galérie. Vaši návštevníci musia byť schopní nájsť vaše fotografie jediným kliknutím.

Potom sa môžu na základe vášho štýlu, kvality vašej práce a prípadne niektorých zákazníckych recenzií, ktoré ste si pridali, rozhodnúť, či vás najmú alebo odídu. Väčšina fotografov vytvára svoj osobný web iba pre zábavu, ale ak chcete, aby to bol obchodný web, musíte sa sústrediť na niekoľko dôležitých vecí. Po prvé, hlavným dôvodom, prečo vytvoríte webovú stránku, by malo byť oslovenie klientov.

Ľudia, ktorí navštívia vaše webové stránky, by mali byť vítaní s vizuálne ohromujúcim dizajnom. Okrem toho by vaša téma a obsah mali byť optimalizované pre SEO, aby ľudia mohli nájsť vašu firmu aj zadaním dopytov súvisiacich s fotografiou do vyhľadávacieho nástroja. Ak potrebujete dobrú platformu na vytvorenie svojej novej webovej stránky, môžete si vybrať buď WordPress, alebo ľubovoľného hosteného tvorcu webových stránok.

WordPress je bezpochyby najobľúbenejšou platformou na vytváranie blogov, stránok elektronického obchodu av podstate akéhokoľvek druhu profesionálnych alebo osobných webových stránok. Po predstavení programu WordPress sa chystáme trochu porozprávať aj o hosťovaných platformách na vytváranie webových stránok.

Vytvorenie stránky vášho portfólia pomocou WordPress

fotografovanie-portfólio-webové stránky-wordpress

WordPress sa stal v posledných rokoch tak populárnym, že keď ľudia chcú vytvoriť webovú stránku, táto platforma sa okamžite objaví v ich mysliach. Považuje sa za najlepšiu voľbu pre blogerov a malé osobné webové stránky, ale používa ich aj veľa firiem. Na výber sú tisíce tém vrátane bezplatných a prémiových tém, ktoré pokrývajú všetky možné kategórie. Okrem toho je k dispozícii nespočetné množstvo doplnkov, bezplatných aj prémiových, ktoré môžu na vaše stránky pridať nové funkcie.

Keď získate doménové meno a zaregistrujete sa v spoľahlivej službe webhostingu, môžete začať vytvárať novú webovú stránku. Keďže chcete vstúpiť na trh ako profesionálny fotograf, budete potrebovať dobre navrhnutú tému z kategórie portfólia. WordPress sa môže zdať na začiatku trochu mätúci, ale nájdete veľa podrobných príručiek pre platformu na webe, ktoré vám pomôžu nastaviť akýkoľvek typ profesionálnej webovej stránky od začiatku..

Základné doplnky WordPress pre fotografov

Galéria Envira

Galéria Envira je vysoko výkonný doplnok WordPress práve pre fotografov a iné povolania, v ktorých sú dôležité snímky. Umožňuje vám pridať obrázkové galérie, ktoré sú plne citlivé a dajú sa otvoriť aj prostredníctvom kontextového okna lightbox. Okrem toho poskytuje veľa funkcií, ktoré chýbajú v predvolenej knižnici médií WordPress.

Tvorca galérie drag and drop zabezpečí, že vaše fotografie budú prezentované úhľadne a každá galéria bude trvať iba pár minút. Pretože Envira je rozšíriteľný doplnok, môžete do neho pridať množstvo rôznych doplnkov, čo z neho robí ešte lepší nástroj. Ak máte na svojom Instagrame alebo Dropboxe fotografie, ktoré chcete pridať, môžete ich importovať jediným kliknutím.

Stiahnutie galérie Envira je veľmi prospešné pre vaše SEO a zaručuje, že vaše webové stránky sa načítajú vysokou rýchlosťou.

Soliloquy WP

Soliloquy sa dôrazne odporúča, ak chcete do svojho portfólia pridať štýlové a plne citlivé posuvníky. Posúvače sú kompatibilné aj s obrázkami a videom. Do doplnku je integrovaných množstvo úžasných funkcií, vďaka ktorým môžete zmeniť motív svojho posúvača a pridať animácie, vďaka ktorým bude pre svojich návštevníkov príťažlivejší..

Mnoho zásuvných modulov WordPress je komplikovaných a zaberie veľa času, než si na ne zvyknete. Soliloquy sa na druhej strane plynulo integruje do vášho palubného panela a každá možnosť je úplne samozrejmá. Veľa záleží na tom, ako je posuvný doplnok kódovaný. Určite nechcete ublížiť SEO svojho webu stiahnutím zle kódovaného doplnku, ktorý poškodzuje vaše stránky viac ako prospieva. Soliloquy zaručuje plynulý dojem používateľa tým, že zaisťuje, že sa vaše posúvače rýchlo načítajú so všetkými pridanými snímkami.

Doplnok je navrhnutý tak, aby čo najefektívnejšie spracovával dotazy typu backend aj frontend, takže vaše stránky nebudú pri načítaní ovplyvnené oneskorením. Ak to všetko pridáte, produkt Soliloquy je dokonale optimalizovaný pre vysoké rýchlosti načítania stránky, bez ohľadu na to, ako prispôsobíte jazdec alebo koľko fotografií pridáte..

Imsanity

Optimalizácia vašich fotografií pre vyššiu rýchlosť načítania stránky je to, v čom je Imsanity skutočne dobrá. Optimalizáciou obsahu môžete vždy zaistiť lepšiu používateľskú skúsenosť svojich návštevníkov. Ak máte na jednej stránke nahromadené množstvo obsahu, môže byť pre ľudí frustrujúce čakať, kým sa všetko stiahne. Ako fotograf sú vaše fotografie typom obsahu, ktorý môže váš web najviac spomaliť.

Toto je problém s väčšinou webových stránok, pretože na svojich stránkach môžete mať veľa snímok, aj keď v skutočnosti nespúšťate webovú stránku s portfóliom fotografií. To je tiež dôvod, prečo ľudia používajú imunitu na mnohých rôznych webových stránkach. Je to ideálny nástroj na optimalizáciu obrázkov, zaručenie vysokej rýchlosti načítania stránky a zabezpečenie toho, aby sa ľudia na vašom webe mohli dobre prehliadať..

Samozrejme si môžete stiahnuť akýkoľvek typický doplnok na kompresiu obrázkov, ak to chcete, ale nebude taký efektívny ako Imsanity. Dôvod, prečo to odporúčame, je ten, že dokáže zmeniť veľkosť ton obrázkov v okamihu. Všetky vaše obrázky budú menšie, ale stále dostatočne veľké, aby zdôraznili dôležité nuansy a celkovú kvalitu a štýl vašich fotografií, ktoré chcete svojim klientom ako profesionálnemu fotografovi ukázať..

Divi – naša najviac odporúčaná téma WordPress

divi-WordPress-theme-fotografie, webové stránky

Divi je téma WordPress vyvinutá tímom Elegant Themes. Tím aj táto konkrétna téma sú v súčasnosti na trhu veľmi populárne a priťahujú tisíce ľudí, ktorí chcú pre svoje webové stránky kvalitné šablóny. V Divi nájdete všetko, čo by dobrý fotograf potreboval pre úžasné webové stránky. Existuje veľa preddefinovaných rozložení, vlastné okno CSS, rozhranie drag-and-drop a veľa možností prispôsobenia.

Ak chcete na svoje webové stránky pridať moduly, môžete to ľahko urobiť pomocou Divi. Na výber je 40 rôznych modulov obsahu a môžete ich pridať do rozloženia svojej stránky podľa svojho vkusu. S týmto doplnkom je možné urobiť všetko jednoducho, zatiaľ čo je navrhnutý tak, aby bol bleskový. Doplnok má funkciu živého náhľadu, takže môžete sledovať výsledok, až kým nenájdete pre svoju stránku dokonalé farby, písma a celkový vzhľad..

S Divi získate atraktívny moderný dizajn pre vaše webové stránky. Akonáhle začnete pridávať svoje fotografie, uvedomíte si, že téma nie je len krásna sama osebe, ale tiež robí skvelý vzhľad vášho obsahu. Musíte iba použiť rozloženie, pridať svoj obsah a niekoľko modulov, vykonať niekoľko zmien, keď konečný dotyk a vaše webové stránky sú pripravené.

Vytvorenie vášho portfólia webu pomocou hostiteľa webových stránok

Hostené platformy na vytváranie webových stránok sú ďalším skvelým spôsobom, ako môže moderný laik vytvoriť webovú stránku portfólia fotografií. Existuje veľa tvorcov webových stránok, ktoré stoja za vyskúšanie. Zvyčajne ide o platené, ale cenovo dostupné služby, ktoré si vyžadujú registráciu do mesačného plánu. Budete mať svoj vlastný názov vlastnej domény a množstvo úžasných funkcií, ktoré môžete použiť na svoj web.

Možno si myslíte, že títo tvorcovia lacných alebo dokonca bezplatných webových stránok sú dosť obmedzení a neprofesionálni. To však vôbec nie je, pretože za nominálny poplatok môžete dnes získať vysoko profesionálne služby. Tvorcovia webových stránok – najmä tie najobľúbenejšie – sú navrhnuté so zreteľom na neskúsených používateľov, napriek tomu ponúkajú široký výber profesionálne vyzerajúcich tém..

Niektoré platformy sa zameriavajú iba na podniky elektronického obchodu, zatiaľ čo iné sú plne vybavené funkciami pre kreatívnych profesionálov. Cieľovému publiku konkrétneho tvorcu webových stránok môžete jasne povedať jednoducho tak, že navštívite jeho domovskú stránku. Ako fotograf musíte nájsť tvorcu webových stránok, ktorý vám umožní vylepšiť obsah vašich stránok optimalizáciou obrázkov a miestneho SEO.

BlueHost – výkonný registrátor hostiteľov a domén

Bluehost-start-fotografie-portfólio-webové stránky

Ako fotograf určite nepotrebujete komplikovanú hostingovú službu. Chcete web hosting plán, ktorý je ľahko ovládateľný a poskytuje dostatok zdrojov pre vaše webové stránky, zatiaľ čo vy sa zameriavate na poskytovanie skvelého obsahu. S Bluehostom je webhosting nielen jednoduchý, ale môžete sa spoľahnúť aj na jeho profesionálnu podporu. Dôvod, prečo patria medzi najväčšie mená v priemysle, je pomerne jednoduchý: tvrdo pracujú, žiadne prázdne sľuby.

Ich plány sú optimalizované pre WordPress, čo znamená, že CMS môžete uviesť do prevádzky jediným kliknutím. Nielenže ich služby sú konkurencieschopné, ale dokázali udržať svoje ceny na čo najnižšej úrovni, čím sa stali dostupnými aj pre malé podniky a jednotlivcov. Môžete získať webhosting, e-mail hosting a rýchle nastavenie pre svoj web WordPress v rovnakom balení, čo vám ušetrí veľa času.

Okrem toho nie je potrebné hľadať registrátora domén tretej strany. S každým hostingovým balíkom vám Bluehost daruje zadarmo doménové meno na celý rok. Skvelá vec na týchto funkciách je, že všetky fakturácie prechádzajú od toho istého poskytovateľa. Ako sa vaše portfólio vašich fotografií začína rozširovať, môže prilákať veľa ľudí, ale nemusíte sa obávať. Pokiaľ nemáte mesačne viac ako 500 000 návštevníkov, bude vám dobrý základný plán.

Čo robí webovú stránku portfólia vynikajúcou?

Tvorcovia webových stránok a redakčný systém sú dnes navrhnuté tak, aby ľuďom umožnili vytvoriť profesionálnu webovú stránku bez akýchkoľvek skúseností. Môžete si zostaviť webovú stránku ľahko a za relatívne krátku dobu; Otázkou je, či to môžete urobiť príťažlivým pre vašich návštevníkov. A ak do rovnice pridáte podnikateľské zmýšľanie, musíte urobiť z návštevníkov aj zákazníkov.

Musíte zistiť, ako povzbudiť svojich návštevníkov, aby trávili viac času na vašom webe ako obvykle. To tiež znamená, že počas ich prehliadania máte viac času na to, aby ste ich presvedčili, že poskytujete vynikajúce služby ako fotograf. Na internete je k dispozícii veľa zdrojov o optimalizácii miery konverzie (CRO).

Ak si prečítate niekoľko článkov na túto tému, budete môcť implementovať najdôležitejšie marketingové postupy na svoju webovú stránku. Môžu to byť menšie zmeny v dizajne vašich webových stránok alebo pridanie sekcie blogu na vaše webové stránky a uverejnenie niekoľkých článkov na tomto webe. Existuje mnoho postupov, ktoré vám môžu pomôcť zlepšiť mieru konverzie, a mnohé z nich prinášajú vynikajúce výsledky pre fotografov.

Optimalizácia veľkostí obrázkov

Spracovaná fotografia ideálne zaberá 12 až 15 MB úložného priestoru. Ak chcete, aby sa vaše webové stránky načítavali rýchlo, musia byť vaše obrázky menšie ako uvedená veľkosť. Čím viac obrázkov odovzdáte bez toho, aby ste ich komprimovali, tým bude váš web pomalší. Kompresiou fotografií sa server pre server stane oveľa ľahšie zvládnuteľným, pretože zaberá iba zlomok svojej predchádzajúcej veľkosti..

Spoločnosť Google si tiež musí všimnúť vaše fotografie. Vyhľadávací nástroj dokáže interpretovať iba tie obrázky, ktoré majú k nim pridaný alternatívny text. Bolo by lepšie, keby Google mohol definovať obrázok len tak, že sa naň pozrieme, ale zatiaľ tam nie sme. Dovtedy musíte poskytnúť nejaké ďalšie informácie o svojich fotografiách. Táto informácia umožňuje ľuďom nájsť vaše fotografie pomocou vyhľadávania obrázkov.

Nechajte svoj web reagovať

V súčasnosti ľudia radšej používajú svoj smartfón, ak chcú prehliadať internet. Sedenie na stolnom počítači je čoraz populárnejšie. Preto, ak ľudia potrebujú konkrétny produkt alebo službu, je veľmi pravdepodobné, že si ho vyskúšajú na svojom smartfóne. Váš web musí byť k dispozícii na všetkých zariadeniach, ak chcete osloviť širšie publikum.

Väčšina tvorcov webových stránok a platforiem CMS je optimalizovaná pre mobilné zariadenia. To však neznamená, že na vašom webe nebudú žiadne neočakávané nedostatky. Zvyčajne prichádzajú vo forme skreslených pixlov, nesprávne umiestnených fotorámikov a ďalších problémov so vzhľadom, ktoré spôsobujú, že vaše webové stránky vyzerajú čudne. Tieto závady je možné opraviť pomerne rýchlo. Všetko, čo musíte urobiť, je kontaktovať príslušný tím zákazníckej podpory a oni upravia vaše stránky za pár minút.

Využite Recenzie zákazníkov na svoj prospech

Ľudia s väčšou pravdepodobnosťou najmú fotografa, ak ho na to niekto z ich priateľov alebo iný dôveryhodný web poslal. Ak práve našli váš web na internete a nikdy o vás ako fotografa nikdy nepočuli, je pravdepodobné, že na vašej strane nebude..

Ak chcete získať dôveru svojich návštevníkov, môžete na svoje webové stránky vždy uviesť čestné zákaznícke recenzie. Musíte pridať pekný zoznam týchto posudkov do časti vášho webu, kde ich ľahko nájdu. Namiesto toho, aby ste čakali na posudky, môžete požiadať svojich nedávnych klientov, aby napísali jedného z nich po vykonaní práce.

Pre väčšinu ľudí to nie je príliš veľa úsilia, najmä ak boli s vašou službou spokojní. Zhromažďujte spätnú väzbu, až kým nebudete mať značné množstvo, a potom ich pridajte na svoje stránky ako sociálny dôkaz. Ak boli ostatní ľudia spokojní s vašimi fotografickými schopnosťami, potom nebude pre vašich potenciálnych klientov žiadny dôvod, aby vás neprijali.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map