Ako vytvoriť profesionálny web s WordPress (pre začiatočníkov priateľský)

01.06.2020
Návody a príručky 'Ako vytvoriť profesionálny web s WordPress (pre začiatočníkov priateľský)
0 11 мин.

vytvoriť profesionálne webové stránky wordpress začiatočník priateľský


Aj keď je WordPress veľmi ľahko použiteľný a vytvára webovú stránku, stále veľa ľudí sa snaží vytvoriť profesionálny web. V tomto návode vás naučím, ako vytvoriť profesionálnu webovú stránku pre svoju firmu pomocou programu WordPress. Cieľom tejto príručky je poskytnúť vám tipy, ktoré vám pomôžu pri vytváraní skvelej webovej stránky, ktorá premení návštevníkov na zákazníkov.

Tvorca webových stránok založený na WordPress

Ideálne pre začiatočníkov! Vytvárajte z krabice, profesionálne a vysoko kvalitné webové stránky s WordPress a BoldGrid.

Začni teraz! »

Ak sa chcete naučiť základy nastavenia WordPressu alebo chcete vedieť, ako začať blog v priebehu niekoľkých minút, pozrite si súvisiace návody.

Tento tutoriál nezahŕňa znalosti programovania ani webdizajnu. Je ideálny pre začiatočníkov, ktorí začínajú WordPress. Všetko je ilustrované pomocou snímok obrazovky.

Začiatočník priateľský! Žiadne kódovanie! Žiadne podivínské podmienky! Jednoduché a priame! Krok za krokom.

Profesionálny hosting pre profesionálne podnikanie

Keď vytvárate tento web pre svoju firmu, chcete byť profesionálni. Ak chcete publikovať svoje webové stránky online, budete potrebovať hostingové služby. Pre túto príručku som ako príklad použil InMotion Hosting. Dôrazne odporúčame túto hostingovú spoločnosť na vytváranie a prevádzkovanie webových stránok vašej firmy. Ak sa chcete dozvedieť viac o tomto poskytovateľovi hostenia, prečítajte si našu recenziu hostenia InMotion.

Najprv budete musieť kúpiť zdvíhací plán.

Kliknutím na tento odkaz získate okamžitú zľavu 47%. Prejdite do dolnej časti stránky a vyberte plán spustenia kliknutím na tlačidlo „Objednať teraz“.

plán spustenia motivácie

Skontrolujte svoj výber a kliknite na „Pokračovať“.

Inmotion business class hosting objednávkový proces

Ak už vlastníte názov domény, vyberte túto možnosť, inak si pomocou tohto plánu hostenia môžete bezplatne zaregistrovať novú doménu.

voľná doména

V tomto príklade som vybral možnosť prepojiť svoju doménu so serverom InMotion, takže pokračujem s možnosťou „Už mám doménu“. Skontrolujte svoj výber a kliknite na „Pokračovať“.

inmotion už vlastní doménové meno

Systém automaticky zistí vašu polohu a vyberie webový server, na ktorom bude hosťovaná vaša webová stránka. Ak chcete vykonať úpravy, vyberte nové umiestnenie pre server. Môžete si vybrať medzi východným a západným pobrežím. Zvážte hostenie svojich webových stránok na serveri, ktorý je bližšie k vám a vašim klientom.

inmotion hosting východné pobrežie západné pobrežie

Najdôležitejším krokom tejto objednávky je teraz vybrať systém na správu obsahu, ktorý chcete nainštalovať na svoj web. Tu vyberiete možnosť „Install BoldGrid, powered by WordPress“. Toto je nástroj, ktorý použijeme na vytvorenie a prispôsobenie našej webovej stránky. BoldGrid je nástroj na tvorbu stránok poháňaný WordPress, ktorý vám umožňuje vytvárať vlastné rozloženia bez potreby znalosti HTML, CSS alebo iného programovania. Ak chcete získať viac informácií o tomto skvelom nástroji, pozrite si našu recenziu spoločnosti BoldGrid.

Inmotion automaticky nainštaluje tučnú mriežku pri registrácii

Vyplňte svoje osobné a finančné informácie. Táto stránka je zabezpečená a šifrovaná, takže vaše údaje budú chránené. Dokončite objednávku kliknutím na tlačidlo „Nákupný účet“.

hostingový účet pre nákup motívov

O niekoľko minút vás budeme telefonicky kontaktovať, aby ste potvrdili svoju objednávku. Po potvrdení objednávky dostanete e-mail s prihlasovacími údajmi. Medzitým sa WordPress a BoldGrid na váš web inštalujú automaticky. Na konci vašej objednávky budete mať pracovný systém, ktorý si môžete prispôsobiť.

Zatiaľ je všetko dobré! Teraz prichádza zábavná časť, keď skutočne vytvárate svoje webové stránky.

Vytvorenie webovej stránky WordPress

Po telefonickom overení vášho účtu dostanete uvítací e-mail od spoločnosti InMotion so všetkými prihlasovacími údajmi. Tento e-mail obsahuje prihlásenie na panel Správca účtov, prihlásenie na cPanel a na vaše stránky WordPress, na ktorých je už BoldGrid nainštalovaný..

Teraz prejdite na informačný panel svojho webu a prihláste sa. Prihlasovacia obrazovka sa líši od predvolenej prihlasovacej obrazovky WordPress. Prístrojová doska je tiež trochu iná, ale nijako sa nezmení, aj keď ste už WordPress používali už predtým.

prihlasovacie meno pre výraznú tučnú mriežku

Na uvítacej obrazovke budete mať dve videá, jedno pre začiatočníkov a jedno pre pokročilých používateľov WordPress. Tieto videá sú rýchlou prezentáciou BoldGrid. Veľmi odporúčam sledovať ich! Nasledujúce video vysvetľuje, ako začať s BoldGrid:

Ak chcete začať, musíte kliknúť na ponuku „Inšpirácie“.

webová stránka inšpirácie odvážna

Na stránke inšpirácií si môžete vybrať z dvoch možností: Inštalovať ako postupný (vyberte, ak už máte webovú stránku a chcete ju inovovať pomocou BoldGrid) alebo Inštalovať ako aktívny (táto možnosť je určená pre tých, ktorí ešte web nemajú). Budeme pokračovať na stránke „Aktívne“.

nainštalovať aktívne stránky

Ďalším krokom je výber kategórie pre váš web. V čase písania správy existuje asi desať kategórií, z ktorých si môžete vybrať, ale bude sa pridávať ďalšie, ako sa BoldGrid vyvíja. Vyberte kategóriu, ktorá je najbližšie k miestu na vašom webe.

boldgrid vyberte kategóriu webových stránok

Po výbere kategórie si môžete vybrať tému, ktoré sa vám páči. Môžete zobraziť ukážku ľubovoľnej z týchto tém a zistiť, ako bude vyzerať na pracovnej ploche, stole alebo mobilnom telefóne. Upozorňujeme, že niektoré témy obsahujú obrázky chránené autorskými právami s vodoznakmi. Tieto obrázky si môžete kúpiť (pomocou systému mincí) alebo ich môžete nahradiť vlastnými fotografiami. Pre tento tutoriál vyberieme tému „Uptempo“.

tučne vybraná téma

Po výbere témy, ktorú uprednostňujete, vyberte sadu stránok, ktorú chcete nainštalovať na svoj web. Rozhodneme sa nainštalovať päť stránok, ktoré sú najbežnejšie v tejto kategórii. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „Vybrať“.

tučné písmo Vyberte sadu stránok

Potvrďte svoj výber a dokončite inštaláciu témy a stránok kliknutím na „Inštalovať tento web!“. Tlačidlo. V tomto kroku sa stále môžete vrátiť späť a upraviť predtým vybrané nastavenia.

webová stránka pre inštaláciu tučnej mriežky

Inštalácia a vytvorenie stránok bude trvať menej ako minútu. Nezatvárajte stránku, kým nedokončí. Po dokončení inštalácie kliknite na tlačidlo „Prispôsobiť“.

webová stránka s témou inštalačných tém na stiahnutie

Prispôsobovač tém vám umožňuje upraviť webovú stránku a zobraziť ukážku vykonaných zmien. Možnosti sa môžu líšiť podľa témy. Pre tému, ktorú sme vybrali skôr, uptempo, môžeme zmeniť názov stránky, zmeniť písmo, pozíciu názvu, nahrať logo obrázka alebo ikonu lokality.

boldgrid prispôsobiť web

V sekcii farieb si môžete vybrať z rôznych paliet farieb. K dispozícii je funkcia „Suggest Palettes“, ktorá navrhne farebnú schému zakaždým, keď na ňu kliknete. Vyberte farebnú schému, ktorá sa vám páči!

Tučné palety na prispôsobenie farieb naznačujú palety

Existuje mnoho ďalších nastavení, ktoré môžete nakonfigurovať tak, aby bol váš web jedinečný a vynikajúci. Môžete si napríklad zvoliť statickú domovskú stránku, na ktorej sa zobrazí stránka, ktorú ste si vybrali. Do hlavičky a päty môžete pridať aj miniaplikácie a tiež môžete vložiť vlastný HTML (Google Analytics napríklad). Do svojho motívu je tiež možné pridať vlastný JavaScript alebo CSS bez potreby otvárania akýchkoľvek súborov. Nebudeme sa zaoberať podrobnosťami, pretože písanie a čítanie tohto tutoriálu bude trvať príliš dlho.

Po dokončení kliknite na tlačidlo Uložiť & Tlačidlo Publikovať! Ak sa chcete, môžete sa neskôr vrátiť a upraviť ľubovoľnú možnosť.

Teraz prejdite na domovskú stránku svojho webu a vychutnajte si zobrazenie:

Príklad webovej stránky s výraznými mriežkami

Zatiaľ nie ste pripravení! Na vašom webe je päť stránok, ale tieto sú plné predvoleného obsahu dodávaného s inštaláciou. Budete ich chcieť zmeniť.

editovať stránky s tučným písmom

V programe WordPress budete môcť meniť text, pridávať a nahrádzať obrázky, klonovať alebo mazať rôzne bloky, bloky drag and drop zvisle a vodorovne.

editor tučnej mriežky

Pomocou funkcie „Pridať GridBlock“ si môžete vybrať zo širokej škály vopred vytvorených rozložení. Táto funkcia vám tiež umožňuje vložiť mapu Google na svoju stránku alebo si vybrať zo širokej škály kontaktných formulárov s rôznymi poľami.

rozloženie tuleňov mrežovej mriežky

Rozhranie BoldGrid API vám tiež umožňuje vyhľadávať obrázky vo vysokej kvalite, bezplatné aj komerčné. Môžete nastaviť veľkosť obrázka, ktorý pridávate na svoju stránku, a systém ho automaticky oreže a nainštaluje na váš web. Táto funkcia umožňuje naladiť vaše stránky s krásnymi obrázkami za pár minút, bez použitia softvéru na úpravu obrázkov. Aké je to skvelé?

V tomto okamihu ste skončili s vytváraním svojich webových stránok. Gratulujeme! Vytvorili ste profesionálnu webovú stránku pomocou služieb WordPress a BoldGrid pre svoju firmu. To všetko bez toho, aby ste sa dotkli jediného riadku kódu, a tiež ste mohli pridávať obrázky bez toho, aby ste ich museli upravovať v počítači.

Zhrnutie a odporúčanie

Táto príručka sa ukázala byť dlhšia, ako som chcel, ale myslím si, že som vykonal väčšinu krokov, ktoré sú potrebné na vytvorenie profesionálnej webovej stránky. Dúfam, že táto príručka pomôže mnohým začiatočníkom. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa BoldGrid, môžete napísať komentár nižšie alebo sa obráťte na hosťovanie InMotion. Technická podpora je veľmi užitočná a priateľská pre začiatočníkov.

Dôrazne odporúčam BoldGrid aj InMotion na vytváranie a hosťovanie vašich stránok WordPress.

Aj keď proces vytvorenia tejto demo stránky trvalo mi len pár minút, zostavenie tohto podrobného sprievodcu mi trvalo jednu hodinu. Ak vám to pomohlo, podeľte sa o svoje účty na sociálnych sieťach. Vďaka!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector