Ako vytvoriť súkromnú sieť blogov (PBN), ktorú Google miluje?

vytvoriť súkromnú sieť blogov


Ja viem, ja viem! Názov je tvrdý, pretože Google doslova nenávidí siete blogov a všetky schémy odkazov, ktoré sú vytvorené na manipuláciu so SERP. V minulosti sme videli veľa príkladov, keď boli kompletné siete obsahujúce stovky blogov deindexované spoločnosťou Google. Povolenie siete blogov od SERP môže zničiť mnoho firiem.

Najprv vlastník PBN stratí celý svoj príjem pochádzajúci zo siete blogov, pretože ho nebude môcť speňažiť. Po druhé, všetky podniky, ktoré sa pri hodnotení svojich webových stránok spoliehali na sieť, stratia svoje hodnotenie, prevádzku a príjmy.

Nákup odkazov z verejnej siete blogov môže byť riskantný. Existujú však aj možnosti použiť sieť blogov na pomoc stránkam s peniazmi získať vyššie hodnotenie. V tomto článku vás prevediem krokmi, ako vytvoriť súkromnú sieť blogov, ktorú v plnej miere vlastníte a spravujete vy.

Toto nie je rýchly spôsob, ako hodnotiť svoje webové stránky, a nebude to ani lacné, ale mali by ste to považovať za dlhodobú investíciu do svojej firmy..

Ak teda chcete založiť súkromnú sieť blogov, ktorá bude stáť dlho, budete sa musieť zamerať na tri hlavné veci:

 • Nakupujte dobré a staršie doménové mená
 • Nakupujte lacný, ale spoľahlivý webhosting
 • Zostavte svoje webové stránky pomocou CMS

Ako kúpiť najlepšiu doménu pre svoju blogovú sieť?

Výber a nákup správnych domén pre vašu súkromnú sieť blogov môže trvať dlho. Nemôžete si kúpiť iba doménu, ktorá príde. Pri nákupe domén by ste sa mali zamerať na starnutie starých domén, ktoré sa v minulosti používali pre existujúce webové stránky. Je tiež dôležité zvoliť domény, ktoré súvisia s vašou nika. Profil prepojenia domény je tiež kľúčovým aspektom, ktorý by ste mali skontrolovať pred nákupom. Spamovaná doména nebude pre vašu sieť blogov dobrá a budete strácať peniaze. Pokúste sa vybrať domény, ktoré majú čistý profil prepojenia pochádzajúci z dôveryhodných a autorizovaných webových stránok.

Kde kúpiť dobré vekové doménové mená?

Existuje veľa webových stránok, na ktorých si môžete kúpiť staršie domény. Pravdepodobne najobľúbenejšie sú aukcie GoDaddy, kde si môžete vybrať zo stoviek tisíc vypršaných alebo aukčných domén. Môžete si tiež kúpiť domény, ktoré vypršia, na NameJet alebo Dynadot Auctions.

Ako skontrolovať, či je doména pre vašu sieť blogov správna?

Pri nákupe domén pre vašu súkromnú blogovú sieť je nevyhnutné kupovať úzko súvisiace domény s čistou históriou. Na kontrolu parametrov domény, ktorú chcete kúpiť, môžete použiť viacero nástrojov.

DomCop je online nástroj, ktorý zhromažďuje informácie o doménach z rôznych webových stránok, ako je vek domény, autorita domény (DA), autorita stránky (PA), tok citácií (CF), tok dôvery (TF), medzera v doméne a ďalšie metriky). DomCop je prémiová služba, ale môžete k nej mať prístup pomocou plánu bezplatnej skúšobnej verzie. Náklady na DomCop začínajú na 39 dolárov mesačne. Ak sa chystáte kúpiť iba pár domén, pravdepodobne sa oplatí kúpiť predplatné, namiesto toho použite bezplatné nástroje.

Metriky domén môžete skontrolovať aj pomocou bezplatných nástrojov:

 • na Archive.org môžete vidieť celú históriu webových stránok, ktoré boli vytvorené v konkrétnej doméne. Tu môžete jasne vidieť, aký obsah bol nahraný a pre ktorú oblasť bola použitá.
 • SeoMastering.com vám poskytne úplný audit v konkrétnej doméne vrátane veku domény, metrík Google (skutočné a skutočné hodnotenie stránky), aktivity v sociálnych médiách a niektorých základných informácií o prepojeniach získaných z nástroja na kontrolu prémiového odkazu na Majestic.com..
 • s BackLinkWatch nájdete úplný profil prepojenia konkrétnej webovej stránky alebo domény. Tento nástroj nie je príliš presný a niektoré odkazy môžu chýbať v ich databáze, ale je bezplatné. Je to vynikajúci spôsob, ako zistiť, či je doména nevyžiadaná pošta s neprirodzenými odkazmi alebo nie.

Aj keď DA, PA (metriky Moz) CF, TF (metriky Majestic.com) sú pri výbere domén pre vašu blogovú sieť veľmi dôležité, možno budete musieť kúpiť niektoré z prémiových služieb, aby ste ich mohli skontrolovať. Odborníci tvrdia, že dobré výsledky môžete dosiahnuť s doménami, ktoré majú metriku (DA, PA, CF, TF) vyššiu ako 15.

Koľko by ste mali zaplatiť za doménové meno?

Je veľmi ťažké vám poradiť, koľko by ste mali minúť za dobrú doménu. Cena sa líši od výklenku k výklenku a od domény k doméne. Neexistuje fixná cena a nemôžete skutočne odhadnúť, akú cenu má názov domény. Zjednodušene povedané: doména v hodnote, ktorú je niekto ochotný zaplatiť.

Navrhujem, aby ste za doménu, ktorá bude súčasťou siete blogov, nemali platiť viac ako 100 dolárov. Odporúčame tiež, aby ste si nekúpili príliš veľa domén naraz.

Vyvarujte sa falošných kontaktných informácií – použite súkromie domény!

Google môže ľahko nájsť siete blogov; zvlášť tí sú v nebezpečenstve, keď nie sú skryté informácie o doméne. Mnoho majiteľov blogových sietí používa falošné kontaktné údaje, aby ušetrili peniaze za súkromné ​​registračné poplatky. Väčšinu času prídu o svoje domény, pretože je zakázané používať falošné informácie. Mali by ste sa za každú cenu vyhnúť falošným kontaktným informáciám vo svojich názvoch domén.

Namiesto toho zaregistrujte svoju doménu s ochranou súkromia domény. To stojí približne 10 dolárov ročne a skryje vaše osobné kontaktné informácie pred verejnosťou, ako aj pred spoločnosťou Google. Týmto spôsobom nie je možné zistiť, kto vlastní doménu. V niektorých prípadoch (ak je doména zapojená do nezákonných aktivácií), ochrana súkromia domény nechráni osobu, ktorá je za doménou, ale pre sieť blogov je ochrana súkromia domény nevyhnutnosťou.

Aký typ hostingu by ste si mali kúpiť pre blogovú sieť?

Pre svoju súkromnú sieť blogov môžete použiť rôzne možnosti hostenia. Môžete použiť SEO hosting, rôznych lacných poskytovateľov zdieľaného hostingu, VPS alebo dedikované servery s viacerými vyhradenými IP adresami. Každý typ hostingu má svoje výhody a nevýhody. V nasledujúcom texte vám poviem, aký typ hostingu je najlepší pre súkromnú sieť blogov.

SEO hosting

Keď sa blogové siete začali rozrastať, SEO hosting bol najlepšou voľbou. Tento typ služby bol navrhnutý tak, aby poskytol webmasterom platformu, kde môžu spravovať každú webovú stránku z jedného miesta a zároveň ich šíriť na viacerých IP adresách. SEO hosting bol skvelým riešením, kým spoločnosť Google nezačala penalizovať siete blogov na základe adries IP, na ktorých boli hostené. Spoločnosť Google v podstate začala zakázať všetky adresy IP, ktoré boli priradené rôznym poskytovateľom hostingu SEO.

Navrhujem, aby ste sa vyhli akémukoľvek poskytovateľovi hostenia, ktorý uvádza, že ide o spoločnosť poskytujúcu SEO. Tieto časy uplynuli, keď bol SEO hosting pre sieť blogov dobrý.

VPS & Dedikovaný hosting

Virtuálne alebo dedikované servery sú vynikajúce na hosťovanie viacerých webových stránok. Na jeden server môžete pridať viac adries IP, takže môžete hostiť viacero webových stránok na viacerých adresách IP, pričom ich budete mať na rovnakom serveri..

Existujú však niektoré nevýhody. Údržba VPS alebo dedikovaného servera si vyžaduje určitú úroveň vedomostí. Tieto servery sú nákladné a za ďalšie adresy IP musíte platiť navyše. Nebudete môcť používať dedikovaný server na svoj plný potenciál hostenia niekoľkých webových stránok, takže sa nemusí stať za prenájom jedného. Existuje tiež obmedzené množstvo adries IP, ktoré môžete pridať na server, a poskytovatelia hostingu vám mnohokrát neposkytujú adresy IP triedy C, ktoré sú pre blogové siete najlepšie.

Ak práve začínate s vašou prvou súkromnou sieťou blogov, nemali by ste sa obťažovať vypožičaním servera; namiesto toho by ste mali hľadať niečo jednoduchšie a nákladovo efektívne.

Zdieľaný hosting

Ak v súčasnosti vytvárate súkromnú sieť blogov, v súčasnosti je zdieľaný hosting správny. Zdieľaný hosting je nákladovo efektívny, ľahko spravovateľný a udržiavateľný a poskytuje všetky potrebné nástroje, ktoré môžete potrebovať pre svoju sieť blogov.

Náklady na zdieľaný hostingový plán sa pohybujú okolo 4 až 6 dolárov / mesiac, ak platíte vopred na rok alebo dva. Väčšina hostingových plánov umožňuje hosťovať viac ako jednu webovú stránku, čo je skvelé, pretože pomocou rovnakých zdrojov môžete vytvoriť viac blogových sietí.

Je dôležité zvoliť si dobrých a spoľahlivých poskytovateľov hostingu. Tu je zoznam najlepších zdieľaných hostiteľov, ktoré môžete použiť pre svoju súkromnú sieť blogov:

 • iPage
 • Tučná krava
 • JustHost
 • Bluehost
 • V pohybe
 • Hostgator
 • HostMonster
 • WebHostingHub
 • GreenGeeks
 • InterServer

Určite existuje niekoľko ďalších hostingových spoločností tam vonku, ale navrhujem začať s týmito. Sú cenovo dostupné, majú veľkú dostupnosť a dobrú zákaznícku podporu. Svoje webové stránky by ste nemali hostiť na nejakom náhodnom hostiteľovi. Choďte iba s dobrými a spoľahlivými poskytovateľmi hostenia. Nemá zmysel kupovať drahú doménu s vypršanou platnosťou, investovať čas a peniaze do obsahu a vytvárať svoje webové stránky a lacno na serveri. Bolo by to ako vlastniť pekné auto, ale nejazdite na plný plyn, pretože si nemôžete dovoliť palivo.

Vytváranie webových stránok vašej súkromnej siete blogov

Predpokladám, že viete nasmerovať svoje doménové mená na účet hostiteľa zmenou názvových serverov. Nebudem sa zaoberať podrobnosťami, ale ak sa chcete dozvedieť viac o menných serveroch a chcete vedieť, ako fungujú, prečítajte si nášho prepojeného sprievodcu..

Po aktualizácii servera DNS a presmerovaní vašej domény na váš hostingový účet môžete začať s vytváraním svojich webových stránok. Ak chcete veci trochu urýchliť, môžete použiť inštalačný nástroj na jedno kliknutie, ktorý ponúka väčšina hostiteľských spoločností. Pomocou tohto nástroja môžete nainštalovať WordPress, Drupal, Joomla alebo iný redakčný systém na svoj web pomocou niekoľkých kliknutí. Nemali by ste tráviť príliš veľa času nastavením jadra svojich webových stránok.

Výber CMS pre vašu sieť blogov

Mnohí hovoria, že pri vytváraní siete blogov by ste nemali zanechávať žiadnu stopu. Preto odborníci odporúčajú používať rôzne CMS pre každú zo svojich webových stránok. Z osobnej skúsenosti môžem povedať, že neexistuje žiadny rozdiel medzi sieťami, ktoré sú spustené iba na WordPress, a sieťami, v ktorých je každá webová stránka postavená na inom systéme..

To znamená, že navrhujem zvoliť jednoduchý CMS, pretože je pre vás jednoduchšie spravovať. Radšej používam WordPress, a to nielen pre siete blogov, ale aj pre všetky webové stránky, ktoré budujem. Krása používania WordPress spočíva v tom, že si môžete prispôsobiť každú webovú stránku svojej siete bez toho, aby ste zanechali stopu.

Vytváranie webových stránok bez zanechania stopy

Použitím iba WordPress pre svoju sieť môže byť pôdorys. Polovica webu je však postavená na WordPress a webové stránky často obsahujú iba spätné odkazy z blogov WordPress. Je to skutočne stopa? Podľa môjho názoru to tak nie je.

Ak používate rovnakú tému a doplnky pre každý vytvorený web, je to obrovská stopa, ktorej by ste sa mali vyhnúť. Musíte myslieť na každú webovú stránku ako na iný projekt, ktorý nesúvisí s druhým. Najlepším spôsobom, ako sa vyhnúť tvorbe odtlačkov prstov pri vytváraní webových stránok, je:

 • Vlastné logo – vytvorte logo pre každú webovú stránku; Ak nie ste dobrí vo Photoshope alebo neviete nič o tom, ako vytvoriť logo, môžete hľadať nejakých lacných návrhárov loga na Fiverr alebo fórach..
 • Iný motív – existujú tisíce bezplatných tém; jednoducho použite inú tému pre každý projekt
 • Vlastné stránky – každý web má stránku Informácie, Kontakt, Zásady ochrany osobných údajov, Podmienky používania. Tieto stránky by ste mali vytvoriť pre každý svoj web. Určite by ste mali prísť s jedinečnými príbehmi a na týchto stránkach nepoužívajte rovnaký obsah.
 • Rôzne Pluginy – viem, že Yoast je najobľúbenejší a pravdepodobne najlepší SEO plugin, ale nemali by ste ho inštalovať na každom svojom webe. Nájdite ďalšie doplnky, ktoré robia to isté, a ich mixujte.
 • Jedinečný obsah – vytvorte jedinečný obsah pre každý blog a nezverejňujte ho v ten istý deň. S programom WordPress môžete naplánovať príspevky, takže sa nemusíte vrátiť na svoje webové stránky zakaždým, keď chcete pridať nový článok. Do svojich príspevkov tiež zahrňte obrázky, videá a prípadne ďalšie užitočné veci, ktoré si môžete stiahnuť. Na urýchlenie procesu si môžete najať spisovateľa alebo dvoch, ktorí vám pomôžu pri vytváraní obsahu.
 • Vytváranie spätných odkazov – prepojenie siete blogov je zlý nápad. Toto je najväčšia chyba, ktorej sa väčšina dopúšťa. Je isté, že prepojenie vašich webových stránok môže poskytnúť obrovskú počiatočnú podporu pre celú vašu sieť a peniaze, ale z dlhodobého hľadiska to nie je prospešné. Pokúste sa získať spätné odkazy z rôznych webových stránok tretích strán prostredníctvom komentovania blogu, vlastností webu 2.0, príspevkov na fóre atď.
 • Make it Natural – web, ktorý je pravidelne aktualizovaný, vyzerá veľmi prirodzene, nielen pre používateľov, ale aj pre Google. Prepojenie na rovnaké stránky však stále vyzerá veľmi čudne. Pri odkazovaní na svoju stránku s peniazmi z vašej siete sa pokúste pridať aj ďalšie zdroje, ktoré nie sú vašimi konkurentmi, ale niektoré vysoko hodnotné informačné weby..

Vytvorte a rozvíjajte svoju sieť

Zostavenie vášho PBN vyžaduje veľa času a úsilia. Spotrebuje tiež obrovské množstvo peňazí. To znamená, že by ste mali robiť toľko, koľko si môžete dovoliť, pokiaľ ide o čas a peniaze. Preto nemá zmysel pracovať 30 až 50 webových stránok postupne, zatiaľ čo na to nemáte dostatok času a rozpočtu.

Mali by ste sa zamerať na menej webových stránok a budovať ich zo zeme. Po vytvorení webových stránok a získaní určitej návštevnosti môžete pokračovať a začať s novými webovými stránkami, ale nezabudnite sa vrátiť k svojim starým a čas od času ich aktualizovať..

Koniec

Vytvorenie vlastnej súkromnej blogovej siete je spôsob, ako ísť, ak chcete hodnotiť špecializované webové stránky. Vytvorenie dobrého PBN je náročné a časovo náročné, výsledky sú však úžasné. Dobrým plusom je mať niekoho, kto vám pomôže, pretože niektoré úlohy môžu byť zadané externe, napríklad písanie obsahu, aktualizácia webových stránok, vytváranie odkazov atď..

Nakoniec moje osobné odporúčanie: neobťažujte sa, prosím, budovanie siete osobného blogu, ak nie ste vytrvalý človek, ak sa vzdáte po jednom alebo dvoch mesiacoch. Vytvorenie siete stránok je zdĺhavý proces a vaše výsledky nedostanú cez noc. Ide o dlhodobú investíciu a stratégiu, ktorá vám prinesie výsledky iba z dlhodobého hľadiska.

Ak máte otázky alebo pripomienky týkajúce sa tohto článku, neváhajte a zanechajte komentár nižšie.

Veľa šťastia pri zostavovaní PBN!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map