Ako vytvoriť webovú stránku pomocou WordPress?

01.06.2020
Návody a príručky 'Ako vytvoriť webovú stránku pomocou WordPress?
0 16 мин.

ako vytvoriť webové stránky s


Vytvorenie webovej stránky nebolo nikdy jednoduchšie. S toľkými nástrojmi na sprístupňovanie webových stránok, ktoré sú k dispozícii na internete, môže ktokoľvek vytvoriť lokalitu v priebehu niekoľkých minút. V tomto návode vám ukážem, ako vytvoriť malý a profesionálny web pomocou vynikajúceho systému na správu obsahu WordPress.

WordPress je najobľúbenejší redakčný systém s otvoreným zdrojom, ktorý používa vyše 75 miliónov webových stránok. Niektoré z popredných mediálnych webových stránok ako TechCrunch, TheNewYorker, MTV News; spoločnosti ako Time Inc, Fortune, Google Ventures nás WordPress pre svoje webové stránky. Používanie tohto softvéru je tak univerzálne; dá sa použiť na čokoľvek od blogov po internetové obchody.

V tomto tutoriále vás prevediem celým procesom od inštalácie WordPressu po publikovanie vášho prvého príspevku na webovej stránke, ktorú hosťujete. Medzitým vám tiež poskytne niekoľko tipov a pomôže vám nájsť profesionálne vyzerajúcu tému WordPress pre vaše stránky. Začnime!

1. Vyberte si dobrý hostingový plán WordPress

Bez ohľadu na softvér, s ktorým sa rozhodnete stavať svoje webové stránky, budete si chcieť kúpiť poskytovateľa hostingu, ktorý vám poskytne dobrú podporu, skvelé funkcie, dobrý výkon a dostupnosť servera za dostupnú cenu. Pri výbere hostingových služieb pre WordPress je potrebná osobitná pozornosť: ak ste novým používateľom WordPress, budete potrebovať spoločnosť, ktorá má veľkú podporu pre tento softvér, takže sa môžete kedykoľvek spoľahnúť na niekoho, kto má otázky. Okrem podpory je dôležitý aj výkon servera. Dobre optimalizovaný server môže zmeniť čas načítania vašich webových stránok.

1.1 Aký typ hostingového balíka potrebujete pre webovú stránku WordPress?

Na začiatok, keď práve začínate s webovou stránkou, stačí získať zdieľaný hostingový plán od hostiteľskej spoločnosti, ako je BlueHost alebo InMotion Hosting, ktorá podporuje WordPress a má tiež plány hostenia optimalizované WP. Ako sa vaše webové stránky vyvíjajú a získavajú čoraz väčšiu návštevnosť, mali by ste prejsť na plán VPS. Dobrým rozhodnutím je aj výber hostingovej spoločnosti, ktorá má k dispozícii širokú škálu plánov.

Ak vytvárate internetový obchod, fórum alebo akýkoľvek druh webovej stránky, ktorá bude využívať veľa serverových zdrojov, pravdepodobne najlepšou stávkou bude plán VPS od začiatku, blog alebo jednoduchá webová prezentácia spoločnosti, ktorá získa 300- 500 návštevníkov denne, môže žiť podľa spoločného plánu.

2. Ako nainštalovať WordPress?

Existujú dve možnosti nainštalovať WordPress na účet webhostingu: manuálna a automatická inštalácia. Manuálna inštalácia vyžaduje viac krokov a vyžaduje si určité skúsenosti, zatiaľ čo automatická inštalácia automaticky vytvorí databázu, nahrá súbory a vytvorí spojenie; interakcia používateľa je stále potrebná pri tzv. inštalácii jedným kliknutím, ale iba na nastavenie názvu stránky a prihlasovacích údajov správcu.

Zatiaľ čo väčšina spoločností poskytujúcich webhosting ponúka inštaláciu programu WordPress jedným kliknutím, niektorým z nich môže stále chýbať táto funkcia z ich ovládacieho panela. Ak ste nováčik v oblasti webhostingu a budovania webov, mali by ste si zvoliť hosting WordPress, napríklad BlueHost, ktorý ponúka inštaláciu jedným kliknutím..

2.1 Inštalujte WordPress manuálne

Pri vytváraní novej webovej stránky pomocou programu WordPress by ste mali vždy používať najnovšiu verziu. Keďže WP je softvér s otvoreným zdrojom, môžete si ho stiahnuť zadarmo WordPress.org; Po dokončení sťahovania odovzdajte archivovaný súbor na svoj webový server pomocou klienta FTP alebo prostredníctvom FileManager na ovládacom paneli. Ak nemáte účet FTP, vytvorte si ho len na ovládacom paneli hostiteľa.

stiahnuť najnovšiu verziu wordpress

Po dokončení nahrávania súborového systému WordPress ho rozbaľte pomocou funkcie Extrahovať v nástroji FileManager. Uistite sa, že súbory sú umiestnené v koreňovom priečinku na vašom webe a nevykonávajte inštaláciu do podpriečinka, napríklad yourwebsite.com/wordpress; to bude stále fungovať dobre, ale adresa URL pre používateľa webových stránok vyzerá škaredo.

Medzitým vytvorte MySQL databázy a používateľa pomocou Sprievodcu databázou, ktorý ponúka ovládací panel hostiteľa. Vytvorte silné heslo a uložte ho niekde (v poznámkovom bloku), pretože bude potrebné neskôr. Nastavte databázového užívateľa na „All Privileges“, inak nebude inštalácia možná.

vytvoriť databázu wordpress a používateľa

Po vytvorení databázy a vytvorení súborov prejdite do svojej domény a spustite inštaláciu. Vyberte jazyk, nastavte názov databázy, používateľa a heslo, nastavte názov webovej stránky, administrátora a heslo (použije sa na prihlásenie do ovládacieho panela, vyberte silné a ľahko zapamätateľné heslo) a dokončite inštaláciu.

ako nainštalovať wordpress ručne

Po dokončení inštalácie prejdite do administratívnej oblasti WordPress na adrese yourwebsite.com/wp-admin pomocou prihlasovacích informácií správcu, ktoré ste vytvorili skôr počas inštalácie. Teraz ste pripravení vytvárať nové príspevky, odovzdávať obrázky, meniť vzhľad a pridávať doplnky (tieto podrobne ukážem neskôr).

2.2 Nainštalujte WordPress automaticky

Automatická inštalácia WordPress neznamená, že je hands-free. Stále musíte nastaviť niekoľko vecí, ale proces nahrávania súborov, vytvárania databázy a pripojenia sa vykonáva pomocou nástroja, ktorý používate. Stále budete musieť nastaviť názov webu, prihlasovacie údaje správcu a e-mailovú adresu. Rôzni poskytovatelia hostingu zvyčajne používajú rovnakú sadu nástrojov na inštaláciu WP, napríklad tu je krátke video, ktoré ukazuje, aké ľahké je nainštalovať WordPress do zdieľaného plánu BlueHost pomocou ich inštalačného softvéru jedným kliknutím..

3. Nastavte si svoje stránky WordPress

WordPress je už vyradený softvér, čo znamená, že ho môžete použiť hneď po inštalácii bez potreby prispôsobenia alebo zmeny nastavení. Ak však vytvárate profesionálne webové stránky s programom WordPress a chcete, aby vaše webové stránky vyzerali dobre a mali dobré hodnotenie vo vyhľadávačoch, budete chcieť urobiť nejaké zmeny v predvolenom nastavení. Zmena nastavení predvolenej inštalácie je jednoduchá, zmena dizajnu a pridanie obsahu. V ďalšej časti vám ukážem postupný postup, ako vykonať správne zmeny, ktoré fungujú.

3.1 Všeobecné nastavenia, diskusia, médiá a permalinky

stránka všeobecných nastavení wordpress

Začnite s nastaveniami „Všeobecné“, kde môžete nastaviť názov webovej stránky, zmeniť označenie, nastaviť formát dátumu a času. Na stránke nastavení „Písanie“ môžete pre svoje články nastaviť predvolenú kategóriu a formát príspevku. Je tiež možné nastaviť poštový server, ak chcete na svoj web odoslať nový príspevok prostredníctvom e-mailu.

Stránka s nastaveniami „Čítanie“ vám umožňuje vytvoriť statickú prednú stránku a vybrať si, ktorá stránka bude úvodnou stránkou vášho webu. Tu môžete tiež nastaviť, koľko príspevkov sa má zobraziť na stránke kategórie alebo blogu, ako aj možnosť indexovania vyhľadávacieho nástroja. V predvolenom nastavení je každá inštalácia WordPress nastavená na indexovanie pomocou vyhľadávacích nástrojov; Ak chcete zakázať vyhľadávacie roboty, aby indexovali váš web z dôvodu nedokončenej práce alebo z iného dôvodu, môžete od tohto obdobia odradiť vyhľadávacie nástroje, aby vložili váš web do výsledkov vyhľadávania..

Na stránke nastavení „Diskusia“ môžete nastaviť systém komentovania. Ak nechcete, aby ľudia komentovali vaše príspevky, deaktivujte komentáre a pingbacky. Je tiež možné automaticky uzavrieť možnosť komentovania k určitému príspevku po určitom časovom období. Vždy, keď niekto komentuje jeden z vašich príspevkov, dostanete upozornenie e-mailom; pravdepodobne nechcete, aby bola vaša doručená pošta plná upozornení na komentáre, preto dôrazne odporúčame túto možnosť od začiatku zakázať.

zakázať komentáre e - mailom upozornenie

Stránka „Médiá“ vám umožňuje nastaviť veľkosť miniatúr odovzdaných obrázkov a usporiadať ich do priečinkov.

Stránka Permalinks je podľa môjho názoru najdôležitejšou stránkou nastavení; tu určíte, ako bude vyzerať štruktúra odkazov na vašom webe. Je dôležité nastaviť prepojenia tak, aby boli prístupné pre vyhľadávače, pretože to má obrovský vplyv na hodnotenie a viditeľnosť vyhľadávania na vašich webových stránkach. Vďaka dobrej štruktúre permalinku uľahčia vyhľadávacie nástroje prehľadávanie a kategorizáciu vašich webových stránok.

nastaviť permalink štruktúru v wordpress

3.2 Zmeniť dizajn, nastaviť vlastnú tému

Témy a widgety vzhľadov wordpress

WordPress je predvolene dodávaný s jednoduchým a pekným dizajnom. Túto tému je možné prispôsobiť: môže meniť farby, nastaviť názov a nadpis stránky, nastaviť hlavičku a obrázok na pozadí, pridať alebo odstrániť widgety alebo nastaviť statickú prednú stránku. Táto téma je responzívna, takže váš web bude tiež vyzerať dobre na chytrých telefónoch a stoloch.

zmeniť predvolenú tému wordpress

Predvolená téma je vynikajúca, má však veľmi obmedzené možnosti. Vyzerá tiež veľmi jednoducho. Ak sa chcete odlíšiť od davu, pravdepodobne vám vlastná téma pomôže vytvoriť profesionálny a jedinečný dizajn pre vaše stránky. Pridanie novej témy je v programe WordPress veľmi ľahké: v časti „Vzhľad > Témy, kliknite na tlačidlo „Pridať nový“ a vyberte tému z adresára tém WordPress. Tieto témy sú dostupné na oficiálnej webovej stránke WordPress.org a môžu sa používať zadarmo. Odporúča sa používať iba bezplatné témy z adresára WordPress, pretože tieto šablóny sa overujú a skenujú proti škodlivému kódu.

Ak chcete, aby bol váš web jedinečný a nechcete používať motív, ktorý už používajú milióny webových stránok, môžete ísť na prémiový motív. Témy WordPress si vždy kupujte z dôveryhodných zdrojov, ako je ThemeForest alebo ElegantThemes. Výhody použitia a prémiová téma WordPress cez bezplatná téma WordPress je to, že platený dizajn je podporovaný vývojárom, je často aktualizovaný a má oveľa viac možností prispôsobenia. Toto je snímka prémiovej témy, ktorá má vlastné rozloženie prednej strany s vstavanou prezentáciou, registračnou formou, interaktívnym zobrazením produktu, vlastnými miniaplikáciami a integráciou s WooCommerce (najobľúbenejší doplnok nákupného košíka pre WordPress):

ukážka profesionálnej prémiovej témy wordpress

3.3 Pridajte k téme miniaplikácie

Widgety v WordPress vám umožňujú pridať rôzne funkcie a obsah v konkrétnych oblastiach vašej témy. V programe WordPress sú zabudované niektoré predvolené miniaplikácie a inštalácia nových tém a doplnkov môže pridať ďalšie miniaplikácie. Ak ich chcete spravovať, musíte sa dostať do časti „Vzhľad > Widgety “. Tu nájdete všetky dostupné widgety a oblasti. Pomocou funkcie drag-and-drop môžete ľahko aktivovať a deaktivovať widgety. Oblasti miniaplikácií sú preddefinované vo vašej téme, zvyčajne v súbore function.php.

nastavenie miniaplikácií wordpress

3.4 Nainštalujte doplnky na svoju stránku WordPress

Mnoho doplnkov zamieňa s miniaplikáciami. Rozdiel medzi týmito dvoma je v tom, že zatiaľ čo sa widgety používajú v postranných paneloch alebo v iných oblastiach, ako sú widgety podpory a používajú sa väčšinou na vzhľad, pluginy sa používajú na rozšírenie funkčnosti celej webovej stránky. Niektoré doplnky môžu do vášho systému pridať nové widgety, ktoré je možné zverejniť v konkrétnych oblastiach.

Doplnky môžete nainštalovať a spravovať v sekcii „Doplnky“ na hlavnom paneli.

nainštalovať doplnky na

V adresári doplnkov WordPress je k dispozícii viac ako 40 000 bezplatných doplnkov. Ak chcete vytvoriť internetový obchod, pridajte na svoje webové stránky prezentáciu, vytvorte systém hodnotenia, optimalizujte jednotlivé stránky pre vyhľadávače, vytvorte vlastné kontaktné formuláre, formuláre na odber alebo formuláre na rezerváciu, alebo ak to pomenujete, je k dispozícii doplnok pre ono. Niektoré zložitejšie doplnky môžu byť k dispozícii iba ako platené doplnky.

3.5 Pridávanie príspevkov a stránok

Nakoniec sme v bode, keď môžeme uverejniť náš prvý článok. V časti „Príspevky > Pridať nový “môžete pridať nový príspevok a kategorizovať ho. V predvolenom nastavení je každý príspevok zaradený do kategórie Nezaradené. Pravdepodobne budete chcieť zmeniť názov alebo pridať ďalšie kategórie do časti „Príspevky“ > Kategórie “.

pridať nové príspevky do

Príspevky sa používajú na naplnenie určitej kategórie, zatiaľ čo stránky sa používajú na vytvorenie jednej stránky, ako sú kontakt, informácie o podmienkach používania alebo iné stránky, ktoré sa do kategórie skutočne nezmestia, ale stále sú dôležitou súčasťou webovej stránky. Ak chcete vytvoriť nové stránky, prejdite na „Stránky > Pridajte novú “na paneli WordPress.

pridať nové stránky do

3.6 Nastavenie príspevku alebo stránky

Nastavenie príspevku a stránky je veľmi podobné, takže ich budem kombinovať. Pri vytváraní nového príspevku alebo stránky v programe WordPress budete musieť pracovať s editorom. Editor je veľmi jednoduchý, ak ste oboznámení so softvérom textového editora, ako je OpenOffice alebo Microsoft Office, budete ho môcť tiež používať. V tomto editore môžete nastaviť názov, webovú adresu, nahrať odporúčaný obrázok, vytvoriť galériu a vložiť do obsahu, ak vám šablóna umožňuje mať viac rozvrhnutí stránky, môžete svoje príspevky kategorizovať alebo pridať značky k téme. Je tiež možné nastaviť dátum zverejnenia vašich článkov, napríklad ak idete na dovolenku, a ak ste už obsah vopred vytvorili, nemusíte ho publikovať pred odchodom, ale môžete nastaviť vlastný dátum vydania pre každý jednotlivý článok. Týmto spôsobom si vaši čitatelia užijú vaše texty, keď pijete koktail niekde na pláži.

pridajte odporúčaný obrázok do príspevku a stránok WordPress

Ste pripravení začať s WordPress?

Naozaj dúfam, že tento tutoriál vám pomohol urobiť prvý dojem o programe WordPress a rozhodnúť sa, či je to pre vás a váš projekt správna platforma na vytváranie webových stránok. Ak si myslíte, že WordPress môže byť dobrou voľbou a ste pripravení začať, získajte plán hostenia od BlueHost, zaregistrujte svoj bezplatné doménové meno, nainštalovať WordPress do svojej domény, vykonajte potrebné zmeny v základnej inštalácii a začnite pridávať obsah.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector