Ako vytvoriť webovú stránku pre neziskovú organizáciu s programom WordPress?

build-WordPress-webové stránky-nezisková organizácia,


Existuje mnoho neziskových organizácií, ktoré sa usilujú o zmenu vo svete. Ich hlavným cieľom je vždy inšpirovať a povzbudzovať činy, ktoré pomáhajú pri riešení konkrétneho problému. Najlepším spôsobom, ako šíriť svet o problémoch a riešeniach vo svete, je, ako ste uhádli, vytvorenie webovej stránky. Spojenie dôstojných webových stránok, ktoré nielenže fungujú, ale robia správu jasnou a pôsobivou, nie je vždy ľahké.

To nie je problém pre veľké organizácie, ako sú Green Peace a Červený kríž, pretože môžu najať celé tímy na pomoc. Menšie miestne organizácie však nemajú také zdroje a pracovné sily, aby to dosiahli. Takže dosť často nie sú technicky zdatní ľudia, ktorí túto prácu robia čo najlepšie.

Nerobte si starosti, pretože vďaka WordPress to dokážete aj s minimálnym technickým zázemím. Vyžaduje tiež veľmi minimálnu investíciu. V najlepšom prípade musíte zaplatiť iba za hosťovanie svojich webových stránok. Ak však chcete prejsť viac kilometrov a zjednodušiť svoju prácu, zatiaľ čo vaše webové stránky budú vyzerať skutočne úžasne, prémiová téma je veľká investícia. V tomto článku vám teda poviem, prečo by ste mali používať program WordPress, ktorý je môj obľúbený poskytovateľ hostingu, a ako ho nastaviť tak, aby vyhovoval potrebám neziskovej organizácie. Poďme na to!

Hlavné dôvody použitia WordPress

Existuje veľa staviteľov webových stránok, ako je Squarespace a Wix. Tieto uľahčujú vytváranie webových stránok pomocou funkcií drag and drop, ale WordPress to môže urobiť rovnako. WordPress je v skutočnosti platforma s otvoreným zdrojovým kódom, takže je úplne zadarmo používať. Ostatní tvorcovia webových stránok požadujú minimálne mesačný poplatok 8 – 15 USD a nie sú tak flexibilní ako tento populárny systém správy obsahu..

Existuje dôvod, prečo je každý štvrtý web vytvorený pomocou WordPress. Takto sa pridá až 74 miliónov webových stránok prevádzkované touto platformou.

Netreba dodávať, že WordPress je vynikajúcou možnosťou pre konkrétny prípad neziskovej alebo charitatívne organizácie. Tu sú hlavné dôvody, prečo používať WordPress na zostavenie svojich stránok.

Je to veľmi priateľské pre začiatočníkov

WordPress je mimoriadne komplexný a ľahko použiteľný pre všetkých. K dispozícii máte tiež veľa školiacich materiálov. Existuje mnoho webových stránok a kanálov YouTube určených pre WordPress, ktoré všetky obsahujú skvelé návody, ktoré môžete sledovať. Webové stránky môžete zvyčajne uviesť do prevádzky do jednej alebo dvoch hodín.

WordPress plne reaguje

Približne polovica internetového prenosu pochádza z mobilných zariadení s prístupom na web, takže je prirodzené, že si vytvoríte svoj web tak, aby vyhovoval im. Je dôležité, aby bol váš web plne funkčný aj na mobilných zariadeniach a aby čitatelia mali ľahký prístup k vášmu blogu, darom, udalostiam a všetkým ostatným na vašom webe..

Je preto dobré, že WordPress podporuje plne reagujúce témy a rozloženia. Jediné, čo musíte urobiť, je vybrať si dobre navrhnutú tému, ktorá bude plne reagovať, ale 99% z nich nemá žiadne starosti..

Je to veľmi flexibilné

Popri skutočnosti, že WordPress je neuveriteľne ľahko použiteľný, je tiež ľahko rozšíriteľný. Pomocou niekoľkých kliknutí môžete pridať množstvo funkcií a funkcií. Je to vďaka systému doplnkov platformy, ktorý vám umožňuje nainštalovať doplnok bez opustenia dashboardu. Môžete tak ľahko pridať všetky funkcie, ktoré váš neziskový web vyžaduje.

Je to nákladovo efektívne

Neziskové organizácie a charitatívne organizácie majú väčšinou obmedzený rozpočet, pretože utrácajú peniaze tam, kde to skutočne má vplyv. Veľkou pomocou teda je schopnosť skrátiť rohy všade, kde je to potrebné. To je dôvod, prečo je služba WordPress zadarmo. Nemusíte si ho kupovať ani čokoľvek, len si ho stiahnite z ich webových stránok alebo ho nainštalujte na svoj hostingový server.

Môžete sa dostať úplne zadarmo tým, že ste vynaliezaví, pomocou niektorých bezplatných tém a doplnkov dostupných tu. Vaše stránky však budú vyzerať omnoho lepšie a budú oveľa funkčnejšie, ak vám nebude vadiť minúť asi 70 dolárov.

Ako zostaviť web svojej neziskovej organizácie pomocou WordPress

Vytvorenie webovej stránky pre neziskovú organizáciu je ako vytvorenie akejkoľvek inej stránky s programom WordPress. Dá sa to urobiť v niekoľkých jednoduchých krokoch a ak chcete, aby sa webhostingová služba aktivovala, vaše webové stránky budú funkčné do dvoch hodín alebo denne. Pozrime sa teda, aké sú jednotlivé kroky na uvedenie vášho webu do prevádzky!

Krok 1: Výber poskytovateľa hostingu a vaše doménové meno

WordPress má bezplatnú možnosť hostenia hostiteľa, nebude to však najrýchlejšia webová stránka. Je oveľa lepšie ísť s komerčným poskytovateľom hostingu. Zabezpečí, aby vaše webové stránky fungovali rýchlo a plynulo počas celého roka. Ak tak urobíte, bude vás to stáť približne 5 dolárov každý mesiac, ale na oplátku bude váš web oveľa rýchlejší a prístupnejší.

Môj najlepší výber, pokiaľ ide o hosťovanie, je InMotion. Sú najspoľahlivejším poskytovateľom hostingu, aký som mohol nájsť, pretože majú nielen výkonné servery, ale aj výkonnú zákaznícku podporu. Nikdy som nevidel, ako je môj web nefunkčný alebo sa načíta pomalšie, ako sa predpokladá. Keď potrebujem vyriešiť problém, zavolám len službu podpory zákazníkov a oni odpovedia do niekoľkých minút. Budete potrebovať niekoho, kto vám pomôže v prípade, že na vašom webe niečo nefunguje a neviete prečo.

InMotion má niektoré z najpriateľskejších ľudí, ktorým môžete zavolať pomoc a nechať ich vyriešiť, čo môžu. Získate tiež bezplatné bonusy, za ktoré by ste museli platiť inde, napríklad bezplatné zálohy a bezpečnostné funkcie, ktoré zaistia bezpečnosť vašich webových stránok. Celkovo vzaté, InMotion je solídna možnosť a bude vás stáť iba 3,99 $ mesačne, ak sa prihlásite na odber na dlhšiu dobu..

Nárokovanie názvu domény

Mať chytľavé doménové meno je dôležité a je len na vás, aby ste prišli s jedným. Až budete mať, je čas zistiť, či je k dispozícii, a zaregistrujte ju. Môžete to urobiť aj prostredníctvom webovej stránky InMotion. Do vyhľadávacieho panela stačí zadať názov svojej preferovanej domény a zistiť, či je k dispozícii alebo nie. Ak áno, stačí kliknúť na kúpiť a pre svoj nový neziskový web budete mať názov domény.

Krok 2: Inštalácia WordPress

install-WordPress-INMOTION-hostingToto je najjednoduchší krok, pretože vyžaduje iba jedno kliknutie. Stačí sa prihlásiť do cPanel na InMotion a nájsť WordPress medzi aplikáciami. Stačí kliknúť na jeho ikonu a nainštalovať ju. Rovnaký postup platí pre asi 90% poskytovateľov hostingu tam, takže neexistuje spôsob, ako by ste si ich mohli zahanbiť.

Krok 3: Vyberte tému WordPress

Ak ste nainštalovali WordPress, zobrazí sa vám úvodná šablóna. Je to naozaj nie je veľa a určite nestačí sprostredkovať odkaz vašej organizácie. Mali by ste preto nájsť tému, ktorá vám a vašej organizácii bude oveľa lepšia. Nehovoriac o tom, že musí tiež vyzerať profesionálne, aby bol čo najpresvedčivejší. Tu sú tie, o ktorých som zistil, že najlepšie fungujú pre neziskové alebo charitatívne organizácie.

Jarvis

Jarvis-WordPress-theme

Jarvis je jednou z najlepších tém paralaxy na ThemeForest. Je flexibilný a vybavený funkciami, takže sa môže ľahko prispôsobiť akýmkoľvek webovým stránkam, z ktorých chcete vytvoriť. Môžete mať veľmi profesionálne vyzerajúcu webovú stránku jednoducho tak, že vyberiete jednu z jej 14 + variácií a pridáte svoj vlastný text, farby a obrázky. Celé rozloženie Jarvis je plne zodpovedný a ľahko spravovať. Pozrite sa na ukážku a zistite, či sa hodí k tomu, čo ste si predstavovali.

Jarvis Demo & Stiahnuť ▼

Churchope

churchope-WordPress-theme

Churchope je najvhodnejší pre neziskové webové stránky, ktoré majú čo zdieľať. Zahŕňa všetky funkcie a vzhľad, ktorý by ste chceli od jednoduchého neziskového webu. Na svojej webovej stránke môžete predvádzať udalosti, prevádzkovať blog alebo mať obchod. Je to tiež ľahké spravovať a nastavovať, takže nemusíte tráviť príliš veľa času pohrávaním si, aby to vyzeralo tak, ako chcete. Pozrite sa na živé ukážky a presvedčte sa sami.

Churchope Demo & Stiahnuť ▼

CharityHub

charity-náboj wordpress-theme

CharityHub je štíhly a jednoduchý a proste dokonalý na predvádzanie všetkých aspektov poslania vašej organizácie. Môžete ľahko spustiť blog, pridať galériu a umiestniť každý kúsok obsahu, ktorý ľudia musia vidieť, aby boli presvedčení o vašej správe. Ešte lepšia je skutočnosť, že sa môžete predviesť, na čo zbierate dary. Ľudia môžu navštíviť a zistiť, koľko peňazí sa zhromaždilo a koľko viac potrebujete, aby vaša misia uspela. To je neuveriteľne užitočné pre neziskovú organizáciu, ktorá sa spolieha na dary, takže táto téma vám bude dobre vyhovovať. Živé demo je tiež celkom presvedčivé!

Ukážka CharityHub & Stiahnuť ▼

Krok 4: Nainštalujte užitočné doplnky

Doplnky sú to, čo robí WordPress tak pohodlným a flexibilným. Umožňujú vám pridať na svoje stránky konkrétne funkcie. S desiatkami tisíc doplnkov, ktoré máte k dispozícii, môžete pridať takmer všetko, čo chcete. Inštalácia doplnku vyžaduje niekoľko kliknutí. Možno by ste si mali pozrieť inštruktážne video, aby ste sa dostali k zložitejším, ale väčšina z nich je dosť komplexná na použitie. Tu je niekoľko doplnkov, ktoré by mohli byť užitočné pri práci na vytváraní neziskovej webovej stránky.

záver

Na spustenie fungovania webovej stránky neziskovej organizácie nepotrebujete veľa, stačí trochu času, trpezlivosti a pár dolárov, ktoré môžete minúť. Trvá to dlho, kým sa váš web uvedie do prevádzky so všetkými potrebnými funkciami a vzhľadom, aký vyžaduje.

Dúfam, že tento článok vám dnes pomohol naučiť sa niečo nové a že vás čoskoro uvidíme v nasledujúcom!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map