Ako začať úspešný blog o potravinách?

01.06.2020
Návody a príručky 'Ako začať úspešný blog o potravinách?
0 29 мин.

Start-food-blog


Ste chodiaca encyklopédia chutných receptov? Máte rovnakú vášeň na varenie ako ostatní na jedenie? Možno ste ctižiadostivý šéfkuchár, aby zdravé varenie bolo prístupné a ľahké pre všetkých?

Ak ešte nemáte online platformu, ale uvažujete o tom, spustenie potravinového blogu je rýchly a ľahký spôsob, ako zdieľať svoje kulinárske vedomosti a získať okamžitú spätnú väzbu od divákov po celom svete..

Ak sa obávate, že nemáte technické zručnosti, ktoré by zodpovedali vašim zručnostiam pri varení, nemusíte sa obávať, spustenie potravinového blogu je ekvivalentom vyšľahania omelety – doslova ktokoľvek to môže urobiť.

V tejto príručke o tom, ako vytvoriť blog o potravinách, vám odovzdáme recept na úspešný blog o potravinách. Tu sú zložky, ktoré budete potrebovať:

 1. Platforma pre blogovanie;
 2. Doménové meno & obchodné meno;
 3. Web hosting;
 4. Tipy na blogovanie potravín.

Výber platformy pre blogovanie

Pretože sme vám sľúbili, že na spustenie kulinárskeho blogu nemusíte pracovať s kódovaním, musíte poznať niekoľko vecí o platformách, ktoré umožňujú blogovanie bez kódovania..

Nazývajú sa systémy na správu obsahu a presne to robia – pomôžu vám spravovať obsah pomocou vizuálneho rozhrania, ktoré vám umožňuje nahrávať, prispôsobovať, pridávať obrázky, umiestňovať odkazy atď. Na základe vašich vstupov.

Populárne CMS zahŕňajú Joomla a Drupal, ale najlepším CMS pre blogovanie je zďaleka WordPress. Táto platforma pre blogovanie vďačí za svoju popularitu svojej vysoko všestrannej povahe, ktorá neubližuje jej užívateľskej ústretovosti.

WordPress nielenže odvádza bremeno kódovania, ale tiež vám dá na tanier návrhové prvky svojho blogu.

V programe WordPress sa dizajn vášho blogu dosahuje prostredníctvom tém, zatiaľ čo funkčné aspekty vášho webu (napr. Nástroj na optimalizáciu rýchlosti) sa dosahujú prostredníctvom doplnkov.

Aj keď niektoré funkcie možno na svoj web pridať aj prostredníctvom tém (napr. Kontaktných formulárov, predplatného bulletinu, sekcie komentárov, integrácie sociálnych médií atď.), Motívy určujú predovšetkým vizuálny aspekt vášho webu, tj ako vaši návštevníci vidia váš web, keď vidia získať prístup. Témy si môžete prispôsobiť podľa svojich preferencií, čo znamená, že si môžete vybrať šablóny stránok, farebné schémy atď.

Doplnky na druhej strane pridávajú do vášho webu iba funkčnosť, takže môžete integrovať nástroje ako optimalizácia vyhľadávacieho nástroja, sieť na doručovanie obsahu, nástroje na ukladanie do vyrovnávacej pamäte na urýchlenie vášho webu, bezpečnostné doplnky (zisťovanie škodlivého softvéru, firewall atď.).

Témy aj doplnky sú k dispozícii zadarmo, ale prémiové možnosti sú najlepšie, ak chcete mať prístup k aktualizáciám, opravám alebo podpore..

Ešte dôležitejšie je, že samotný WordPress si môže stiahnuť a používať ktokoľvek, takže za samotný redakčný systém nemusíte platiť..

Zbierame doménové meno

Názov domény je to, čo zadáte do internetového prehľadávača, aby ste sa dostali na webovú stránku. Vychádza to z webu www. za ktorým nasleduje jedinečné meno a končí koncovkou .com alebo inou príponou ako .net, .org atď.

Názov domény si môžete kúpiť u registrátora domény za malý ročný poplatok, alebo ak si vyberiete dobrého poskytovateľa hostingu (pozri bod 3 nižšie), môžete si dokonca zaregistrovať zadarmo.

Pri výbere názvu domény zvážte nasledujúce veci:

 1. Držte to krátke – urobte svoje doménové meno príliš dlhé a nikto si ho nebude pamätať, bude krátky a chytľavý a bude sa držať.
 2. Nech je to jedlo, varenie alebo jesť súvisiace ako tasty.com, alebo použite šikovný wordplay ako mineat.com (kontrakcia slov „minute“ a „eat“). Ak už ste populárny kuchár, môžete namiesto toho použiť vlastné meno;
 3. Malo by to odzrkadľovať vašu značku – ak nepoužívate svoje vlastné meno, uistite sa, že ste zvolili značku, ktorá je v súlade s obsahom, ktorý plánujete uviesť do prevádzky (napr. Ak budete robiť iba vegetariánstvo) recepty, nemenujte svoje stránky meatit.com).

Registrácia u poskytovateľa hostingu

Webhosting je služba, ktorá umožňuje, aby bol váš web viditeľný pre kohokoľvek, kto má prístup k vášmu webu z prehliadača na jeho počítači, telefóne alebo inom zariadení. Hosting je tiež platená služba dostupná za mesačný alebo ročný poplatok. Zvyčajne platí, že čím dlhší je čas viazanosti (obdobie, za ktoré sa zaregistrujete pre hostingový plán), tým lacnejší je mesačný poplatok.

Ako sme už spomínali, keď sme diskutovali o výbere doménového mena, môžete tiež využiť výhody balíkových ponúk, ktoré ponúkajú hostitelia webových stránok, ktoré zahŕňajú doménové meno zadarmo. Rozpočtové aj prémiové služby webhostingu zvyčajne zahŕňajú bezplatnú registráciu domén s jednoročnými zmluvami.

Svoju doménu môžete samozrejme oddeliť od svojho hostenia, ale najlepšie je využiť výhody balíčkov ponúkaných webovými hostiteľmi..

Pri výbere poskytovateľa hostingu sa uistite, že idete do kvality rovnako ako pri výbere ingrediencií na jedlo. Jedlo je také kvalitné, ako kvalita ingrediencií, ktoré obsahuje. Váš web môže byť skutočným bonbónom s vynikajúcou funkciou, ale ak je väčšinou pomalý alebo nadol verejný, nemá k nemu prístup..

Pri výbere hostingu by ste mali hľadať nasledujúce informácie:

výkon

Vyberte si webhostingu s vynikajúcimi záznamami o dostupnosti a dobami načítania. Prevádzková doba alebo dostupnosť sa týka času, keď je váš web online, ktorý by mal byť 24/7. Weboví hostitelia často poskytujú záruky dostupnosti v rozsahu 99,9% – 100% záruky dostupnosti.

Problémy s prestojmi obmedzujú vaše úsilie v oblasti blogovania a potenciálne vás stratia z príjmu a odvrátia čitateľov. Pomalé časy načítania ovplyvňujú dojem používateľa, ktorý majú vaši návštevníci. Pomaly sa načítajúca stránka zabíja bzučanie, preto je dôležité, aby sa váš web načítal rýchlo.

Nielenže problémy s výkonom môžu oslabiť vaše úsilie o získanie publika, ale tiež môžu negatívne ovplyvniť vaše hodnotenie vo vyhľadávačoch ako Google alebo Bing. Výkonnosť stránok je významným vyhľadávacím faktorom pre vyhľadávače.

Vlastnosti

Funkcie vášho plánu webhostingu sú nástroje a služby, ktoré sú súčasťou vášho balíka, okrem zdrojov servera (úložisko, šírka pásma atď.). Medzi niektoré funkcie, ktoré si treba dať pozor, najmä ak ste začiatočník, patria: nástroje na návrh a tvorbu stránok, inštalácia softvéru a aplikácií jedným kliknutím, záruka vrátenia peňazí, bezplatná doména a zálohovanie stránok.

Podpora 24/7

Dobrá podpora je rozhodujúca pre vaše skúsenosti s webhostingom, najmä ak ste neskúsení. Vyberte si webového hostiteľa, ktorý ponúka nepretržitú podporu prostredníctvom e-mailu, telefónu alebo živého chatu. Držte sa ďalej od hostingových spoločností so známou zlou podporou.

Hodnota za peniaze

Vyberte si webhostingu, ktorý je uznávaný za to, že ponúka dobrú hodnotu za peniaze. Aj keď môžu existovať prémiové možnosti hostenia s drahými balíčkami, existuje veľa rozpočtových hostiteľov, ktorí ponúkajú dôveryhodnú službu za oveľa menej.

Preskúmajte to

Možno nebudete vedieť veľa o hosťovaní, ale existuje veľa odborníkov v oblasti hostenia, ktorí si ich môžete prečítať a ich názory si môžete prečítať pri recenziách hostingu. Tieto názory môžete dokonca skontrolovať prečítaním recenzií zákazníkov na stránkach trustpilot alebo na iných podobných stránkach, na ktorých môžu používatelia odoslať svoje recenzie.

A pretože my sami sme špecialisti na webhosting, tu je rozpočet, ktorý odporúčame na hosťovanie vášho kulinárskeho blogu WordPress: BlueHost.

Jedným z dôvodov, prečo je BlueHost našou najlepšou voľbou pre blogy WordPress, je to, že je to webhostingová spoločnosť schválená samotným WordPress. V skutočnosti WordPress odporúča Bluehost od roku 2005 rok čo rok.

Ďalším dôvodom, prečo sa BlueHost môže hodiť pre začiatočníkov, je ich ľahko použiteľná hostiteľská platforma, spoľahlivosť, rozmanité hostingové balíčky a pohotová podpora..

Ďalej vás prevedieme vytvorením účtu v BlueHost, registráciou vašej domény v BlueHost a spustením kulinárskeho blogu pomocou WordPress..

Registrácia s Bluehost – Sprievodca krok za krokom

Aj keď sa proces registrácie môže u rôznych webových hostiteľov líšiť, väčšina procesov registrácie sa zvyčajne riadi nasledujúcimi krokmi:

Krok 1: Začíname

Kliknite sem, aby ste sa dostali na hostiteľskú stránku WordPress spoločnosti BlueHost, potom vyhľadajte zelené tlačidlo „Začíname“ a kliknite naň. Tým sa dostanete na stránku, kde si môžete vybrať z rôznych hostingových plánov.

Krok 2: Výber plánu

V tejto kategórii sa nachádzajú tri hostiteľské balíčky: Basic, Plus a Prime.

Základný plán je určený pre začiatočníkov, ktorí chcú na svojom účte hosťovať jednu webovú stránku. Aj keď je tento plán obmedzený z hľadiska zdrojov, je to dobrý balík, ktorý treba začať. Ak to vaše stránky vyrastú – čo sa zvyčajne nikdy nestane cez noc – môžete upgradovať na plány Plus alebo Prime.

Plány Plus a Prime vám umožňujú hosťovať viac domén a ponúkať viac zdrojov a pokročilejšie nástroje, ale sú vhodnejšie pre zavedených blogerov, ktorí už majú veľké publikum..

Pokiaľ ide o stanovovanie cien, všimnete si dve ceny – propagačnú cenu a bežnú cenu. Propagačná cena sa vzťahuje na prvé obdobie vášho hosťovacieho plánu, po ktorom sa plány obnovujú za normálne ceny, ale o niečo viac o niečo neskôr.

Kliknite na „Vybrať“ a vyberte si svoj plán. Odkaz vás nasmeruje na ďalší krok procesu registrácie.

Krok 3: Výber názvu domény

V tomto kroku vám ponúkneme dve možnosti: môžete zaregistrovať novú doménu, alebo ak už máte doménu, môžete sa zaregistrovať v existujúcej doméne..

Ak ešte nemáte doménu, ale neviete, ktorú doménu si vybrať, BlueHost vám umožní vybrať doménu neskôr poskytnutím bezplatného kreditu (hodnota 11,99 dolárov). Stačí kliknúť na odkaz „Vybrať neskôr“ a prejsť na ďalší krok.

Ak už názov domény, ktorý chcete zaregistrovať, je už vytvorený, BlueHost ponúkne zoznam podobných možností domény.

Krok 4: Informácie o účte

Po výbere názvu vašej domény si BlueHost v ďalšom kroku vyžiada informácie o vašom účte. Na tejto stránke sa tiež zobrazia informácie o balíku (cena balíka, požadované časové obdobie a rôzne doplnky) a vstupné polia pre informácie o platbe..

Vyplňte požadované polia (osobné informácie, obchodné údaje, fakturačné údaje, e-mailovú adresu atď.) A potom prejdite nadol na ďalší krok.

Krok 5: Vyberte Zmluvné podmienky

Môžete si vybrať z 4 možností cenotvorby. Čím dlhšie je obdobie viazania, tým lacnejší je balík. 12-mesačné obdobie je najkratšie, zatiaľ čo 60-mesačné obdobie je najlacnejšou možnosťou balíka.

Aj keď sa cena zobrazuje mesačne, budete musieť zaplatiť vopred za celé vybrané obdobie, ktorého cena sa zobrazuje v časti Cena za hosťovanie..

Cena za mesiac, ktorá sa zobrazí pri výbere plánu (pozri krok 2 vyššie), je propagačná cena za zmluvné obdobie. Po uplynutí tohto obdobia sa váš hostingový plán obnoví obvyklou sadzbou, ktorá sa zobrazuje pod propagačnou cenou.

Okrem zmluvnej podmienky uvidíte aj niekoľko doplnkových možností, ako sú napríklad zabezpečenie SiteLock, základné kódy CodeGuard, nástroje SEO atď. Tieto možnosti sú predvolene vybrané, ale môžete ich odškrtnúť a prípadne ich neskôr pridať..

Po výbere obdobia hostenia a akýchkoľvek doplnkov, ktoré by ste mohli chcieť, posuňte svoju platbu dole.

Krok 6: Odošlite platbu

Zadajte podrobnosti o svojej kreditnej karte, pozrite si zmluvné podmienky a zásady ochrany osobných údajov a potom kliknite na tlačidlo „Odoslať“.

Krok 7: Nastavte heslo

Predtým, ako sa budete môcť prihlásiť do svojho účtu, musíte nastaviť heslo. Ako pri každom hesle, nezabudnite zvoliť silné heslo, ktoré je kombináciou znakov a symbolov.

Po nastavení hesla kliknite na tlačidlo „Ďalej“ a prihláste sa do svojho účtu.

Krok 8: Prihláste sa do svojho účtu

Kliknite na „Prihlásiť sa“ alebo ak ste sa vrátili na domovskú stránku, prejdite na kartu „Prihlásiť sa“ v pravom hornom rohu a odošlite svoje prihlasovacie údaje..

Po prihlásení do svojho účtu vyhľadajte ikonu WordPress a kliknite na ňu pre rýchlu inštaláciu.

Krok 9: Vyberte tému

Zobrazí sa vám niekoľko predvolených tém WordPress, ktoré si môžete vybrať pre svoj potravinový blog. Toto nie je trvalá voľba, vždy môžete zmeniť svoj motív alebo pridať nový motív, ak sa chcete rozhodnúť pre prémiovú možnosť. Nájdete tu niekoľko prémiových tém WordPress týkajúcich sa jedla a varenia na stránke topicforest.net.

Po výbere témy môžete začať blogovať, najskôr však:

Krok 10: Prihláste sa do svojho WordPress Dashboard

Kliknite na tlačidlo „Začať s budovaním“, čím sa dostanete na úvodnú stránku hlavného panela WordPress. Vyberte druh stránok, ktoré chcete vytvoriť – osobné alebo obchodné.

Ak sa nechcete vzdať pomoci poskytnutej spoločnosťou Bluehost, kliknite na odkaz „Nepotrebujem pomoc“. Ak chcete pokračovať s pomocou BlueHost, kliknite na „BlueHost“ v ľavom hornom rohu navigačnej ponuky..

Krok 11: Spustenie

Po kliknutí na BlueHost sa zobrazia rôzne karty s nástrojmi, ktoré potrebujete na vytvorenie svojich stránok (napr. Obsah stránok, dizajn) & Zostavte atď.).

Potom kliknite na tlačidlo „Spustiť“ a potom vyplňte polia Názov stránky (názov vašej stránky) a Popis stránky (o čom je vaša stránka).

Teraz môžete vybrať rozloženie, prispôsobiť si tému, pridať ponuky, stránky alebo upraviť existujúce ponuky, ktoré sa dodávajú s vaším motívom.

Nakoniec ste pripravení blogovať o jedle, receptoch a kulinárskych veciach!

Najčastejšie otázky o blogovaní potravín & Tipy na úspešné kulinárske blogovanie

Pravdepodobne vám zostanú nejaké nezodpovedané otázky týkajúce sa blogov o potravinách, ktoré sa týkajú najmä nákladov na údržbu stránok, speňaženia alebo prichádzania s dobrým obsahom..

Tu je zoznam najviac najčastejšie otázky o kulinárskych blogoch a našich odpovediach na ne.

Môže byť blogovanie potravín úspešné?

Možno si myslíte, že ľudia sa o varenie menej zaujímajú, ale úspech blogy o jedle a varenie po celom svete dokazuje inak.

Každý má rád jedlo, ale nie každý má čas alebo chuť variť. To však neznamená, že nechcú pozerať iných variť. Zamyslite sa nad všetkými potravinovými sieťami, vareniami a populárnymi blogermi o potravinách – sú úspešní práve preto, že ľudia majú prirodzenú túžbu pozerať sa na jedlo.

Programy na varenie vytvárajú emocionálne spojenie s vytváraným pokrmom a hrajú sa do „vizuálneho hladu“ sledovaných ľudí.

Len premýšľajte o úspechu Chutných videí na Youtube alebo ich populárnych receptoch gif. Tieto videá a gify využívajú prístup varenia „zhora nadol“, kladú pozorovateľa do topánok šéfkuchára a ponúkajú jednoduché a ľahko sledovateľné recepty, ktoré motivujú aj ľudí bez väčšieho voľného času, aby vyskúšali svoju ruku pri varení.

Preto blogy o potravinách nie sú v žiadnom prípade zastarané a existuje mnoho spôsobov, ako vyvolať „vizuálny hlad“ publika, z ktorých niektoré budeme diskutovať v tomto článku v časti „Ako vyvolať vizuálny hlad“..

Aké sú náklady na spustenie potravinového blogu?

Doposiaľ sme pokryli hosting ako jedinú platenú službu, ktorú budete potrebovať na spustenie blogu a prípadne názvu domény, ak nechcete využívať výhody bezplatnej domény ponúkanej poskytovateľom webhostingu. Hosting na WordPress je k dispozícii za pouhých 2,95 dolárov mesačne na Bluehost.

Možno budete chcieť platiť aj za tému WordPress s blogmi o prémiovej strave, ktorá môže stáť kdekoľvek medzi 20 a 69 dolárov. Tieto témy sú špeciálne navrhnuté pre webové stránky s blogmi o potravinách a pre recepty a zahŕňajú funkcie, ako sú prispôsobené widgety šité na mieru pre recepty, časovač varenia, ingrediencie receptov, ktoré je možné prehľadávať, funkcia kontroly používateľov atď..

Aj keď práve začínate, nie je potrebné hľadať témy WordPress na mieru, ktoré môžu stáť tisíce dolárov alebo drahý hosting, ktoré nemusíte naplno využívať. Po dosiahnutí veľkej témy môžete vždy aktualizovať svoju tému a plán hostenia programu WordPress.

Ako speňažiť svoj blog potravín?

V určitom okamihu budete chcieť so svojím blogom zarobiť peniaze buď na podporu jeho nákladov na údržbu, alebo dokonca ako spôsob, ako doplniť svoj príjem. Ak to váš blog zasiahne veľké, môžete sa dokonca zo svojho blogu úplne podporovať.

Ak už máte dobre zavedenú základňu sledovateľov, generovanie výnosov z vášho blogu môže byť veľmi ľahké vyskúšaním jednej alebo všetkých nižšie uvedených metód:

 • Reklamný priestor – Jedným z najjednoduchších spôsobov speňaženia vášho blogu je zobrazovanie reklám na postranných paneloch alebo transparentoch od spoločností, ktoré predávajú kuchynské náčinie, kuchynské vybavenie, korenie atď..
 • Pridružené programy – Ak uvedené spoločnosti prevádzkujú pridružené programy, môžete sa prihlásiť do svojho programu inzerovania svojich produktov na svojich stránkach a dostať zaplatenú províziu po každom nákupe, ktorý zákazníci uskutočnia prostredníctvom vášho webu..
 • Zaregistrujte sa do služby Google AdSense – Google AdSense je populárna reklamná sieť, do ktorej sa môžete zaregistrovať. Po prijatí žiadosti o registráciu sa vašim návštevníkom zobrazia cielené reklamy na vašom webe.
 • reštaurácie & Recenzie produktov – Na svojom blogu môžete uvádzať sponzorovaný obsah, ktorý zahŕňa recenzie reštaurácií (napr. Ak blogujete o vegetariánskej strave, môžete skontrolovať najlepšie vegetariánske reštaurácie vo vašej oblasti) alebo recenzie produktov. S rastúcou popularitou vášho webu budú firmy chcieť byť na vašom webe uvedené.
 • Propagujte svoju kuchárku – Na svojom blogu môžete predávať aj svoje vlastné produkty, ako napríklad kuchárku alebo e-knihu, ktorú ste napísali, alebo iné produkty, ako sú napríklad vaše vlastné značkové kuchynské zástery..
 • Exkluzívny obsah – Na svojom webe môžete vytvoriť možnosti členstva, ak chcete predať jedinečný obsah, za ktorý by boli návštevníci ochotní zaplatiť.

Toto sú niektoré zo spôsobov, ako môžete zarobiť peniaze z blogov, ale môžete objaviť aj iné metódy, ktoré pre vás najlepšie fungujú. Je dôležité, aby vás neodradili, ak niektoré z týchto metód pre vás nefungujú. Pokračujte v experimentovaní, kým nenájdete tú, ktorá ju robí.

Koľko môžete zarobiť z blogov o jedle?

Záleží. Celebrity blogerov v oblasti potravín zarábajú stovky dolárov ročne, iné oveľa menej. Všetko záleží na tom, koľko času ste ochotní investovať do blogov o jedle a koľko sledovateľov máte.

Írsky bloger s potravinami pre celebrity Donal Shekan má základňu sledovateľov 500 000 ľudí, takže pre neho je určite ľahšie si zarobiť na živobytie zo svojho blogu ako niekto, kto má iba 500 sledovateľov..

Je dôležité zostať konzistentní a rozvíjať svoju základňu sledovateľov. Časom si môžete tiež zarobiť na svojom blogu dosť peňazí.

Všeobecné recepty alebo nika?

Je dôležité, aby ste sa rozhodli, či sa chcete vo všeobecnosti zamerať na výklenok alebo pokrmy na varenie. Rozdiel je obyčajne v tom, že pri výklenku je väčšia pravdepodobnosť, že vynikneš. Ak máte blog o bezlepkových jedlách, možno budete môcť načítať vášnivejšiu čitateľnosť ako s bežným blogom o všeobecnom varení..

Ak teda nedokážete urobiť zaujímavý zvrat v súvislosti s vašimi všeobecnými receptami (napríklad si predstavte Tastyho zhryznuté videá a gify), možno budete chcieť nájsť jedinečnú výklenok, do ktorej by ste mohli spadnúť, kde je hospodárska súťaž menej tvrdá existuje dosť veľké publikum na oslovenie (napr. vegánske a vegetariánske recepty, varenie pre deti atď.).

Ako často aktualizujete obsah?

Na začiatku bude pravdepodobne trvať dlhšie, kým sa pripraví príspevok alebo video, ale keď sa dostanete na kĺb, stane sa pre vás druhou prirodzenosťou..

Aktualizujte svoj blog tak často, ako môžete vymýšľať kreatívny a originálny obsah. Mohlo by to byť denne alebo týždenne. Vytvorenie jedného príspevku mesačne nebude poháňať váš blog do výšky úspechu, takže ak máte vážne problémy so životom mimo svojho blogu, musíte ho aktualizovať častejšie..

Najlepšie tipy na blogovanie potravín

Zhromaždili sme najdôležitejšie tipy, ako naplánovať, okoreniť a zobraziť obsah, aby sme vám pomohli vylepšiť vaše kulinárske blogovanie..

Možné témy

Nižšie nájdete zoznam najbežnejších tém populárnych blogov o receptoch. Môžete prísť s novými témami, ktoré sú v súlade s vašim výklenkom, môžete niektoré z týchto tém použiť vo svojom výklenku, alebo môžete dokonca dať nový nový zákrut.

 • Vyskúšajte medzinárodné jedlá (indická, talianska, čínska, japonská, francúzska kuchyňa atď.);
 • Potraviny, ktoré podporujú zdravú mikrobiotiku;
 • Potraviny, ktoré znižujú zápal v čreve;
 • Najlepšie letné recepty (tento formát môžete použiť pre všetky ročné obdobia);
 • Varenie na sviatky (Vianoce, Veľká noc, Silvester, Deň vďakyvzdania atď.);
 • výrobok & Recenzie reštaurácií;
 • Tipy a triky na varenie;
 • Tajné rodinné recepty;
 • Rýchle jedlá;
 • Zdravé jedlá s malým množstvom zložiek (napr. 3-zložkové jedlá);
 • Podpora tried varenia atď.

Stačí len písať o týchto témach, nebude stačiť, musíte vyvolať vizuálny hlad ľudí prostredníctvom chutných obrázkov, videí s návodom alebo gifov..

Sviatok pre oči: Ako vyvolať vizuálny hlad 

Varenie je zážitkom pre všetky zmysly – vizuálne, čuchové, hmatové, sluchové – ale ako ich môžete zapojiť iba cez vizuálne médium? Odpoveď: prostredníctvom kombinácie vizuálne nápadných obrázkov, videí a popisov.

fotografie

Nemusíte byť fotografom potravín, ktorý vám umožní robiť skvelé zábery jedla, fotografie môžete fotiť sami pomocou slušného fotoaparátu alebo telefónu. Len pomyslite na všetky fotografie Instagramu na účtoch, ako je Foodporn, prichytené fotoaparátom smartfónu.

Pri fotografovaní krokov obsiahnutých v recepte nezabudnite vyčistiť pracovnú dosku a zamerať sa na prísady. Skontrolujte, či sú obrázky čisté a ostré a či je osvetlenie nastavené. Vyvarujte sa tmavých a rozmazaných obrázkov.

Môžete hrať s dekoráciami na vylepšenie snímok. Napríklad, ak pripravujete pokrmy z farebného ovocia alebo korenia, môžete použiť farebné poháre, taniere a iné kuchynské potreby tak, aby zodpovedali celkovej farebnej schéme toho, čo varíte..

Svoje obrázky by ste mali optimalizovať, aby ste vo svojom blogu nemali problémy s načítaním. Ukladajte fotografie vo formáte .png alebo .jpg a v rozlíšení 72 dpi. Obrázky môžete ďalej optimalizovať pomocou nástrojov, ako je TinyPNG, čo znižuje veľkosť súborov vašich obrázkov.

Nezabudnite svoje fotografie pred odovzdaním pomenovať a očíslovať, ak ich pridáte do galérie krokov potrebných pre receptúru. Upravte hotový produkt ako obľúbený obrázok vášho príspevku.

Svoje obrázky môžete dokonca umiestniť na sociálnych sieťach svojho blogu, aby ste na svoj blog prilákali viac čitateľov.

infografiky

Infografika je ďalším skvelým nástrojom na zobrazovanie, ktorý vám môže ponúknuť vizuálne príťažlivé informácie o veľkosti záberu. Infografika je užitočná, ak chcete zosumarizovať prínosy určitej kuchyne (napr. Zdravotné prínosy stredomorskej kuchyne), hovoriť o pôvode, použití a prínosoch určitých korenín (napr. Prínosy rasce) atď..

Integrujte infografiku do svojich príspevkov, aby boli vaše potravinové výrobky ešte zaujímavejšie a ľahšie čitateľné.

video

Používanie fotografií a infografiky na prilákanie vašich čitateľov je skvelé, ale nezastavujte ich! Ak chcete, aby vaše publikum vytvorilo emotívne spojenie s jedlom, ktoré pripravujete, urobte si video o tom, ako skutočne pripravujete jedlo.

Video umožňuje publiku vidieť vás a vašu vášeň pre jedlo v akcii a vypočuť si váš komentár k procesu varenia. Vidieť a počuť steak smažiť v panvici pridáva k celému zážitku oveľa viac ako jednoduchý obraz. Video je navyše skvelým oknom do vášho života šéfkuchára alebo jedla potravín.

Môžete si nastaviť kanál YouTube, kde budete zdieľať svoje videá so svojimi sledovateľmi a nasmerovať novú návštevnosť na svoje stránky.

gifs

Gify sú ďalším nástrojom na vytváranie snímok, ktorý je potrebné zvážiť pre váš blog o potravinách, najmä pre menšie recepty. Pre tých, ktorí sú príliš zaneprázdnení, aby ste trávili veľa času v kuchyni, by ste mohli pripraviť recepty raňajkových receptov alebo dezertov bez pečenia..

Okrem skutočných obrázkov a videí sa ubezpečte, že váš textový obsah je tiež dobre štruktúrovaný, esteticky príjemný a ľahko čitateľný. Vyhnite sa dlhým stenám textu, udržiavajte veci jednoduché a ľahko sledovateľné.

Zabaliť

Teraz, keď už viete, aké kroky sú potrebné na vytvorenie blogu o potravinách, môžete začať zdieľať svoje jedinečné recepty a tipy na varenie online. Integrujte videá, gify, obrázky a infografiky do svojich príspevkov a vyhýbajte sa propagácii na sociálnych sieťach.

Dúfame, že náš podrobný sprievodca blogmi o potravinách odpovedal na väčšinu vašich pálčivých otázok o ňom a môžete ľahko uplatniť svoje nové vedomosti na propagáciu svojej značky, zdieľanie chutných nových receptov a na zvýšenie vášne pri varení pre ľudí..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector