Ako začať úspešný cestovný blog?

Start-travel-blog


Takže máte neustále túžbu po putovaní, ktoré nemôžete triasť? Ak nie ste typ človeka, ktorý môže zostať na jednom mieste príliš dlho a chcel by ste sa stať nomádom ako spôsobom života, máte pred sebou ideálnu príležitosť. Môžete si zarobiť na živobytie tým, že milujete, cestujete, tvoríte a žijete svoj sen.

Cestovné blogovanie môže byť váš koníček alebo práca na plný úväzok, ale v každom prípade to bude vyžadovať, aby ste sa naučili nejaké technické zručnosti. Nie veľa, len trochu. Budete si musieť vytvoriť web, spravovať ho, písať dobre a svoj web tiež uvádzať na trh. Našťastie pre vás nie je pri zostavovaní webových stránok potrebné, aby ste sa naučili kódovanie alebo aby ste si rozvíjali špičkové technické znalosti. Potrebujete len vôľu uspieť a venovať pozornosť niekoľkým jednoduchým veciam.

Vďaka WordPress je vytváranie webových stránok pre každého, kto má prístup na internet. Je to najlepší redakčný systém na vytváranie blogu, pretože jeho neuveriteľne jednoduché použitie má jemnú škálu funkcií, ktoré vám uľahčia život. Po nastavení webových stránok stačí písať príspevky a kliknúť na publikovať. Ďalej sa budete musieť zamerať na zlepšenie svojho SEO a marketing vášho webu na sociálnych sieťach. Za týmto účelom máte veľa skvelých doplnkov, ktoré uvediem v nasledujúcich sekciách.

Ale skôr, ako sa dostaneme k tomu, ako môžete vytvoriť webovú stránku a začať písať príspevky, chcel by som sa najskôr podeliť o to, aké to je byť blogerom pre cestovateľov. Aj keď sa jedná o vysnívanú prácu, existuje veľa neslýchaných aspektov, ktorým musíte čeliť. V skutočnosti, keď musíte pracovať, nebude to tak sexy, ako by ste očakávali. Takže, bez ďalších okolkov, poďme na to!

Blogovanie je tvrdá práca

Cestovanie blogov vyžaduje veľa úsilia. Túto skutočnosť nemožno dostatočne zdôrazniť. Ak chcete vytvoriť ziskový cestovný blog a používať ho na podporu svojich ciest a dokonca vám pomôže vložiť nejaké peniaze do banky, musíte venovať veľa času a úsilia..

Vytvorenie webovej stránky je iba prvá vec. Budete tiež musieť ovládať písanie a všetky ostatné pozície, ktoré tradičná publikácia zamestnáva. Zahŕňa to údržbu, editáciu, písanie, grafický dizajn a fotografiu pomocou WordPress. Sakra, pravdepodobne budete musieť ovládať aj niekoľko videografických schopností.

Po zvládnutí týchto zručností sa pracovné zaťaženie spojené s prevádzaním blogu zvýši, od tej doby budete vedieť, čo robíte. Pravidelná tvorba obsahu, propagácia uvedeného obsahu, tvorba produktov na predaj, prezentácia ďalších blogov, vytváranie sietí a budovanie firmy sú všetko, čo musíte každý deň navštíviť..

To bude znamenať, že budete musieť stráviť viac času pred počítačom, ako by ste strávili pri tradičnej kancelárskej práci, ale oplatí sa to. Alebo je to?

Kým fyzické zranenia nie sú niečo, čo by ste mohli utrpieť pri blogovaní (pokiaľ nevystúpite zo stoličky alebo tak niečo), vyhorenie bloggerov je veľmi reálne. Dokonca aj veľmi populárni blogeri sa po niekoľkých rokoch od svojej kariéry v blogovaní vzdialia. Je to veľa práce a nie je to vždy šťastná práca.

Blogovanie vás môže skutočne vyčerpať, ale môže vám tiež priniesť veľa radosti. Písanie o niečom, čo sa vám páči, a zdieľanie s ostatnými ľuďmi je jednou z najlepších vecí. Stať sa cestujúcim bloggerom je neuveriteľne obohacujúce, ale prináša to aj veľa námahy.

Budete musieť čeliť strachu zo súdneho konania

Internet je plný najrôznejších ľudí, ktorí sa neboja zdieľať časť svojej mysle v sekciách s komentármi, či už je to dobrý kus alebo škaredá sania kusov duše. Či tak alebo onak, kliknutím na tlačidlo Publikovať sa to, čo sa väčšina blogerov najskôr obáva. Akonáhle máte všetky svoje myšlienky zapísané, ste na zraniteľnom mieste. Ktokoľvek vás môže napadnúť a súdiť, aj keď jediní, ktorí čítajú vaše príspevky, sú vaša rodina a niekoľko podporných priateľov.

Čoho sa najviac bojíš? Je to, že ťa budú kritizovať? Opravuješ to? Alebo ešte horšie, sudca? Nikdy nebudete vedieť, čo sa stane, kým nezverejníte svoj príspevok a nepoučíte sa zo skúseností. Okrem toho môžu skutočne obdivovať vaše odhodlanie, vašu zručnosť a svoje vtipné texty. Rozhodne preto stojí za to urobiť publikáciu typu skok a kliknutie.

Spôsob, akým sa pozeráte na cestovanie, nebol rovnaký

Predtým, ako začnete blogovať, zdá sa byť bloger pre cestovateľov veľmi romantický. Sedíte na pláži s prenosným počítačom v lone a kokteilom v ruke a cítite, ako si vlasy vlámate letný vánok. Je to úžasný spôsob, ako sa na to pozerať; bohužiaľ to nie je pravda. Na väčšine pláží nie je k dispozícii Wi-Fi a piesok sa zasekne v klávesniciach, čo môže zničiť váš laptop.

Byť schopný cestovať a žiť z vášho blogu je požehnaním, ale mení to spôsob, akým cestujete; najmä ak blogujete na podporu svojho kočovného životného štýlu. Aby sa to stalo, musíte si vytvoriť rovnováhu medzi plným prežívaním miesta, ktoré navštevujete, a pracovaním na svojom blogu, aby ste ho tiež zdieľali s veľkým publikom.

Čo potrebujete, aby ste mohli písať a byť produktívni pred počítačom? V akom priestore potrebujete pracovať? Koľko času potrebujete na vypracovanie nápadu a napísanie úžasného blogového príspevku? Aké vybavenie potrebujete, keď ste na cestách?

Každá z týchto vecí ovplyvní to, ako pracujete na cestách av hoteloch. Všetky z nich sú veľmi dôležité vziať do úvahy predtým, ako skutočne začnete cestovať blog. Cestovanie, chytanie autobusov a lietadiel, zatiaľ čo sa snažia byť produktívne, nie je v živote príliš ľahké vyrovnať sa. Nehovoriac o tom, že Wi-Fi je na mnohých miestach vzácne. Stručne povedané, všetko naplánujte skôr, ako začnete, a pokúste sa vytvoriť pracovnú slučku, na ktorú sa môžete spoľahnúť.

Vytváranie produktov je kľúčovou súčasťou vášho úspechu

Ak ste uvažovali o zarábaní peňazí zo služby Google AdSense, potom na to zabudnite. Suma, ktorú z toho zarobíte, pokryje iba výdavky na blogovanie. Ak chcete zo svojho blogu zarobiť nejakú solídnu hotovosť, musíte k nej pristupovať ako k platforme, aby ste predali niečo iné. Či už ide o vaše vlastné produkty alebo niekoho iného, ​​váš blog by mal veci predávať.

Keď sa dostanete na radary niekoľkých spoločností, môžete začať vytvárať sponzorované príspevky, zverejňovať ich reklamné pruhy a stavať svoje webové stránky do pasívneho toku príjmov. Najspoľahlivejším spôsobom, ako zarobiť peniaze na svojom blogu, je predaj vlastných výrobkov a služieb. Môže ísť o eKnihy, online kurzy, konzultačné služby, prácu s dizajnom, fotografiu a umenie atď.

Vytvorte produkt, ktorý priamo súvisí s potrebami a záujmami publika, konkrétne s témami, o ktorých čítajú na vašom blogu a ktoré vyhráte. Je to niečo, čo môžete urobiť pomerne ľahko, a keď budete mať na svojom blogu dostatok návštevnosti, vygeneruje to stály tok peňazí.

So svojimi čitateľmi buďte vždy úprimní

Ak sa pokúsite prekĺznuť z pridružených odkazov, oklamať svojich čitateľov, aby na ne klikli alebo boli akýmkoľvek spôsobom tieni, váš blog bude bolieť. Ak máte nulové zavádzajúce úmysly, publikum vám začne dôverovať a vráti sa vám ako spoľahlivý zdroj informácií..

Akonáhle dosiahnete určitú úroveň popularity, začnú sa objavovať príležitosti. Prinášajú peniaze a zadarmo. Dostanete kompenzáciu za všetky mesiace a roky, ktoré ste čerpali pri vytváraní blogu.

Propagácia vecí, ktoré skutočne nepoužívate ani nepíšete úžasnú recenziu hotela, keď bola služba hrozná, je však niečo, čo vaši čitatelia nemusia zistiť hneď. Ale dajte mu trochu času a klamstvá budú vždy vrieť na povrch.

Ak sa skutočne chcete stať digitálnym nomádom a zarábať peniaze od publika, mali by ste byť s nimi aspoň v pocte a úprimní. Dodržiavanie týchto etických postupov bude v praxi ťažšie, ale byť čestný voči svojim čitateľom by mal byť vždy vašou najvyššou prioritou, keď čelíte obchodným rozhodnutiam na cestách.

Váš zoznam predplatiteľov e-mailov je vaša najcennejšia investícia

Stále budete musieť sledovať štatistiku svojho webu a analýzu Google, ale zobrazenia vašej stránky nie sú vaše najdôležitejšie číslo. Keď sa vaše čísla začnú náhle zvyšovať, môže to byť skutočne vzrušujúce. V tejto hre by ste sa však nemali nechať chytiť. Aj napriek tomu je pre rozvoj trvalého publika a jeho rozširovanie dôležité zachytávať e-mailové adresy.

Ak čitateľ uvedie svoju e-mailovú adresu, hovorí, že je pripravený na viac a že ste mu už poskytli hodnotu. Okrem toho môžu chcieť vedieť, kedy uverejníte nový obsah, a tiež ich môžete zdieľať, keď ste vytvorili nový produkt. Týmto spôsobom môžete zabezpečiť, aby na vás nezabudli. Ak však ich e-mail nezachytíte, prebehnú váš článok a už sa nikdy nevrátia.

Keď sa chystáte urobiť prvé kroky, určite sa zdá zbytočné začať zoznam e-mailov, pretože vaše čísla budú nízke. Počíta sa však každý jednotlivý čitateľ a každá e-mailová adresa. To platí najmä v prípade, že sa jedná o čitateľa, ktorý rád číta váš blog hneď od začiatku.

Spustenie cestovného blogu je cesta plná dobrodružstiev a výziev, ktorá bude stáť za to, ak to chcete urobiť. Teraz, keď viete, čo to znamená stať sa cestujúcim blogerom, prejdime k vytvoreniu cestovného blogu!

Kroky na spustenie vášho blogu o cestovaní

Spustenie cestovného blogu má niekoľko počiatočných krokov, netechnických aj technických. Nižšie nájdete kroky, ktoré musíte podniknúť na to, aby ste mali predstavenie na cestách.

1. Vyberte meno

Prvá a jedna z najdôležitejších vecí, ktorú musíte urobiť, je výber názvu domény. Tento krok je ľahko ohromený, pretože existuje nekonečné množstvo možností a neexistujú pravidlá, ako by ste si mali vybrať. Neexistuje nič také ako „zlá doména“. Pred výberom mena by ste však mali najprv porozumieť niektorým veciam.

Vyberte meno, ktoré vydrží

Uistite sa, že ste pre svoj blog vybrali názov, ktorý môže trvať večne. Môže to byť spojené s vaším menom, vaším štýlom alebo takmer čokoľvek, čo naznačuje, že to bude cestovný blog. Môžete dokonca ísť s niečím ako „BillsTravels“. Len sa uistite, že ho neprepojujete s konkrétnym kontinentom, napríklad „BillInEurope“ alebo „EuropeTour“. Vyberte si meno, ktoré nie je príliš zamerané na niečo, takže keď zmeníte názor, môžete jednoducho prepínať ozubené kolieska a pozerať svoj blog iným smerom..

Nepoužívajte slová Buzz

Vo svete blogerov cestovného ruchu je veľa slov, ktoré sú nadmerne využívané. Sú to slová ako „vanguard“, „tulák“, „nomád“ a „dobrodružstvo“. Pokúste sa im vyhnúť, pretože naznačia, že váš blog je medzi mnohými iba ďalším blogom. Namiesto toho choďte s niečím netradičným.

Vyberte meno, ktoré popisuje, čo robíte

Ak cestujete luxusným spôsobom alebo ako video-grafik, použite slová, ktoré to sprostredkujú vášmu publiku. Budete chcieť, aby ľudia dostali informácie o tom, o čom je web, hneď ako uvidia jeho názov.

Držte ho čo najkratšie

Nikto nebude schopný rýchlo prečítať „MySuperDuperTravelBlog4You.com“. Namiesto toho vyberte niečo s maximálnym počtom slov 3-4. Musí ľahko prevrátiť jazyk. Ak môžete niečo skrátiť, urobte to. Čím bude názov vášho blogu kratší, tým lepšie.

Nechaj to jednoduché

Pri výbere názvu domény nepoužívajte príliš zložité slová ani slangový žargón. Čím menej komplexné je vaše doménové meno, tým viac bude ľudí zmiasť. Nechcete, aby premýšľali o tom, čo to dokonca znamená.

2. Získajte spoľahlivú webhostingovú službu

Budete musieť mať priestor na uloženie svojich webových stránok. Ak ich chcete získať, musíte sa zaregistrovať v službe webhostingu. BlueHost je vaša najlepšia stávka, keď pracujete so stránkou WordPress. Sú jedným z troch najlepších poskytovateľov hostingu odporúčaných na oficiálnych stránkach WordPress.org. BlueHost má dobrú podporu a ich ceny sú tiež veľmi nízke. Môžete získať plán hostenia za 3,95 dolárov mesačne, čo vám umožní začať veci s veľmi malou počiatočnou investíciou. Ďalej si môžete bezplatne zaregistrovať svoje doménové meno, čo by vás stálo okolo 10 až 15 dolárov. Tieto peniaze môžete minúť 2 až 3 mesiace za hosťovanie služieb, čím získate oveľa lepšiu ponuku pre seba.

3. Nainštalujte WordPress

Keď už máte nastavený váš hostingový plán, musíte najprv nainštalovať program WordPress. WordPress je to, čo skutočne povedie vaše webové stránky. BlueHost má možnosť inštalácie jedným kliknutím, takže všetko, čo musíte urobiť, je kliknúť a spustiť inštaláciu. Budete musieť pridať iba jednoduché veci, ako je názov blogu, meno, e-mail atď.

Po nainštalovaní programu WordPress na server sa na vzorovej stránke zobrazí názov vášho blogu a môžete začať pracovať na ďalšom kroku.

4. Nainštalujte potrebné doplnky

Po nainštalovaní programu WordPress a prihlásení do hlavného panela je čas nainštalovať doplnky, ktoré potrebujete na spustenie cestovného blogu. Doplnky sú rozšírenia, ktoré pridávajú určitú funkciu na webovú stránku so systémom WordPress. Môžete ich nainštalovať z CodeCanyon pomocou niekoľkých kliknutí.

Väčšina z toho, čo budete potrebovať, je bezplatná. Ak však chcete získať ďalšie funkcie, môžete ich upgradovať na prémiové verzie. Toto však rozhodne nie je všetko, čo potrebujete. Možno budete potrebovať funkcie, ktoré som tu ani nenapadlo pridať, ale to príde so skúsenosťami. Tu je niekoľko najlepších, ktoré môžete použiť na svojom blogu o cestovaní:

Váš SEO – Najlepšie SEO plugin pre WordPress tam. Poskytuje vám možnosť vytvárať meta popisy, SEO tituly a prispôsobovať vzhľad vašich príspevkov na rôznych platformách sociálnych médií. Okrem toho skontroluje aj váš text z hľadiska SEO a čitateľnosti. Okrem toho, váš SEO vytvorí tiež súbor Sitemap, ktorý vyhľadávacie nástroje dokážu prečítať. Je tiež neuveriteľne ľahko použiteľný a prichádza s množstvom spoľahlivých pokynov a informačných článkov, ktoré si môžete prečítať.

Google Analytics pre WordPress – Strávite veľa času analýzou toho, ako sa váš web darí. Ďalej je to miesto, kde môžete zistiť, odkiaľ pochádza väčšina vašich čitateľov, a pomocou informácií sa na ne zamerať. Je to omnoho jednoduchšie urobiť to pomocou ovládacieho panela WordPress pomocou doplnku.

jetpack – Cieľom spoločnosti Jetpack je doplniť vaše webové stránky množstvom funkcií. Môžete pridať šialené množstvo užitočných funkcií, ako sú kontaktné formuláre, kontrola pravopisu, ďalšie miniaplikácie a zoznam pokračuje. Je to jednoducho jeden z najviac zabalených doplnkov, ktoré si môžete zadarmo stiahnuť.

Akismet – Váš web bude neustále bombardovaný spamermi, ktorí uverejňujú veľa nezmyslov, pridružených odkazov a ďalších nepríjemných vecí. Budete ich chcieť odstrániť čo najrýchlejšie. Akismet zníži počet spamových komentárov, ktoré získate, tým, že ich automaticky filtruje za vás. Tento doplnok už bude nainštalovaný na WordPress, takže ho musíte iba aktivovať.

Relevanssi – WordPress má veľa úžasných funkcií, nemá však vyhľadávanie, čo je miesto, kde Relevanssi prichádza na obrázok. Je to doplnok, ktorý rieši tento problém a poskytne čitateľom presné výsledky pri hľadaní niečoho na vašom webe.

BackWPup – Ak by váš blog začal zarábať niekoľko dolárov, bolo by šialené, keby ste ho nezálohovali. Ak tak neurobíte, riskujete stratu všetkej práce, ktorú ste vykonali. Program BackWPup tento problém vyrieši a umožňuje vám naplánovať si zálohovanie vašich webových stránok. Môžete zálohovať každý obsah, ktorý ste tam mali, pre prípad, že by sa vášmu blogu niečo stalo.

5. Nainštalujte tému Divi

Po vytvorení solídneho základu je čas, aby váš web vyzeral dobre. Okrem skvelého obsahu musí mať blog aj skvelý dizajn. Ľudia sa do dvoch sekúnd rozhodnú, či vášmu webu dôverujú a budú ho ďalej prehľadávať alebo kliknú ďalej. Ak web nie je vizuálne príťažlivý a nemá jedinečný znak na zobrazenie, čitatelia vypnú a získate omnoho menej návštev. Ak chcete vytvoriť dobrý dizajn, musíte použiť úžasnú tému WordPress.

Jednou z najlepších vecí, ktoré by ste mohli urobiť, je kúpiť si tému / tému a vytvoriť si vlastný dizajn. Je to jednoduchšie, ako si myslíte, pretože s nástrojmi drag and drop môžete robiť všetko. Všetko, čo musíte urobiť, je dať dohromady prvky a budete mať svoj vlastný jedinečný dizajn. Jednou z tém / staviteľov, ktorá to dokáže, je téma Divi.

Je to jeden z top 3 staviteľov na trhu a je známy svojou ľahkosťou použitia a efektívnosťou. Aj keď sa jedná o prémiové tému, Divi pokryje všetky vaše potreby a pomôže vám vytvoriť dizajn, ktorý je skutočne jedinečný a presvedčivý. Čokoľvek ste si predstavili pre svoj cestovný blog, môžete si ho vytvoriť pomocou Divi.

Vďaka tomu bude vytvorenie samostatných stránok na vašom webe a zvládnutie akýchkoľvek dizajnérskych prác prechádzkou v parku, takže Divi rozhodne stojí za investíciu.

6. Speňažte svoj web

Keď máte webové stránky v prevádzke, je čas začať premýšľať o tom, ako z toho zarobíte peniaze. Pokiaľ ide o speňaženie svojich stránok, máte veľa možností a budete si musieť vybrať, ktorá z nich vám bude najviac vyhovovať. Najlepšie spôsoby, ako speňažiť cestovný blog, sú:

 • Sponzorstvo značky
 • Vytváranie vlastných elektronických kníh
 • Propagácia pridružených produktov
 • Vytváranie kurzov
 • Ponuka služieb

Budete musieť zdvojnásobiť niektoré z týchto možností alebo nájsť iný spôsob, ako speňažiť svoje webové stránky, hneď ako to bude možné. Takto s tým zarobíte peniaze, preto by ste mali investovať toľko práce a pozornosti, koľko len môžete.

7. Zostavte svoju premávku

Keď budete mať svoj blog cestovania v prevádzke ako dobre naolejovaný stroj, budete musieť zdvojnásobiť jeho marketing a získať čo najväčšiu návštevnosť. Organicky môžete začať zlepšovaním svojho SEO a marketingom svojich príspevkov na sociálnych médiách a tiež môžete pracovať s platenými zdrojmi prenosu.

Platené zdroje prenosu, ako sú siete PPC a ďalšie špecifické siete, vám pomôžu okamžite získať prevádzku. V závislosti od kvality prichádzajúcej premávky z nej môžete zarobiť rôzne sumy peňazí. Ak nájdete dobrý zdroj návštevnosti, budete môcť získať veľa návštevníkov, ktorí sa zmenia na kupujúcich, čo chcete..

Aj keď však platené zdroje návštevnosti fungujú naozaj dobre, na vašom SEO vždy zdvojnásobte. Dobrý web SEO je to, čo vám prinesie veľa bezplatného a kvalitného prenosu, z ktorého sa môžete stať zákazníkmi.

záver

Keď je všetko povedané a hotové, prevádzka úspešného cestovného blogu je niečo, čo veľa ľudí urobilo pred vami. Máte všetky informácie a nástroje, ktoré potrebujete, aby sa to stalo; Teraz musíte mať vôľu uspieť. Trvá veľa práce, kým sa váš blog dostane do bodu, v ktorom bude podporovať všetky vaše cesty, ale keď sa stane, váš sen sa stane realitou.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map