Ako zmeniť poskytovateľov hostingu bez prestojov

ako zmeniť poskytovateľov webhostingu


Môže nastať čas, keď budete musieť prepnúť hostiteľov webu, a hoci na prvý pohľad sa takáto úloha môže zdať ako nepríjemný proces, ktorý možno nestojí za to, čas, určite to musíte urobiť. ak sa situácia u vášho súčasného poskytovateľa hostingu zmení k horšiemu. Pridajte do rovnice riziko prestojov a migrácia webových stránok pravdepodobne odradí každého, kto nemá skúsenosti s takýmito záležitosťami. Aj keď je to dosť komplikované, musíte urobiť určité kroky v určitom poradí, aby bol spínač čo najhladší. Vedieť, kedy a čo robiť, vám môže celkovo pomôcť minimalizovať prestoje alebo sa im dokonca vyhnúť.

Prečo potrebujete zmeniť poskytovateľov hostingu?

Existuje veľa dôvodov, prečo sa ľudia rozhodnú zmeniť hostiteľa, mohlo by to byť buď preto, že poplatky za obnovenie hostiteľa u ich súčasného poskytovateľa webhostingu sa zvýšili a inde našli lepšiu ponuku, alebo preto, že nie sú spokojní so službami a podporou, ktorú ponúka ich existujúceho hostiteľa a chcú, aby hostiteľom ich webových stránok bola spoľahlivejšia a serióznejšia webhostingová spoločnosť.

Niektorí poskytovatelia webhostingu majú rozsiahlu dokumentáciu o tom, ako prejsť na svoj hosting, a niektoré spoločnosti môžu dokonca ponúkať podporu počas celého procesu sťahovania alebo dokonca vykonať prevod za vás zadarmo..

Tu je 7 jednoduchých krokov na zmenu hostingu

Ak chcete minimalizovať riziko prestojov počas prechodu na nového hostiteľa, musíte vykonať nasledujúce akcie v poradí uvedenom nižšie:

1. Nájdite a zakúpte nového hostiteľa

Rovnako ako presťahovanie sa do nového bytu musíte najskôr zabezpečiť nové miesto, aby ste mohli vykonať prechod. Našťastie tam nie je nedostatok webhostingových spoločností tam, tak vyhodnotiť ich ponuky a vybrať si ten, ktorý vyhovuje vašim potrebám. Pri výbere nového hostiteľa vezmite do úvahy faktory, ako sú spoľahlivosť, záruky prevádzkyschopnosti servera, funkcie hostenia, ovládací panel webhostingu, ceny registrácie a obnovenia, ako aj dostupnosť podpory..

Nezrušte svoj existujúci program, a to ani potom, čo ste si kúpili nový program u svojho nového hostiteľa. Zrušenie je posledná vec, ktorú chcete urobiť v tejto fáze, pretože predčasné zrušenie môže mať za následok stratu všetkých vašich súborov a databázových informácií uložených na vašom starom hostiteľovi..

2. Zálohujte a prenášajte súbory

Teraz, keď máte dva hostiteľské plány na dvoch rôznych hostiteľoch, môžete sa začať pohybovať, to znamená, že musíte stiahnuť všetky súbory svojich webových stránok. V tomto kroku sa musíte buď pripojiť k FTP vášho starého hostiteľa a stiahnuť všetky svoje súbory, potom ich nahrať do nového hostiteľa alebo sa prihlásiť do webového ovládacieho panela svojho starého hostiteľa, vyhľadať záložnú stránku a stiahnuť úplná záloha webovej stránky. Zálohovanie MySQL databáz možno zabezpečiť aj na stránke Zálohovanie. Stiahnuté záložné súbory budú k dispozícii v komprimovanom formáte.

Akonáhle budete mať všetky záložné súbory, zamierte k novému hostiteľovi, prihláste sa do administračného rozhrania a nahrajte / obnovte ich na nový server. Vyhľadajte záložnú stránku a vyhľadajte pole na odovzdanie súborov na obnovenie zálohy a nahrajte záložné súbory na celej stránke. Po dokončení tohto kroku vykonajte aj proces obnovy databázy.

Nezabudnite si prečítať dokumentáciu k zálohovaniu / obnoveniu súborov u svojho starého hostiteľa a nového hostiteľa, aby ste sa uistili, že robíte všetko správne.

3. Skontrolujte, či všetko funguje na novom serveri

Ak ste dokončili nahrávanie záložných súborov webových stránok a databáz na nový server, skontrolujte, či všetko funguje správne. Svoju webovú stránku si môžete prezerať pomocou dočasnej adresy URL alebo IP a niektoré hostingové spoločnosti majú dokonca takzvanú platformu pre vývojové štádiá, ktorá vám umožňuje zobraziť ukážku webovej stránky ešte pred jej uvedením do prevádzky. Umožní vám to vyriešiť všetky problémy, ktoré sa môžu objaviť počas procesu prechodu.

4. Zmeňte server názvov domén

V tomto kroku sa musíte prihlásiť do ovládacieho panela na registráciu domény, vyhľadať stránku servera názvu domény a nahradiť staré záznamy DNS novými údajmi, ktoré poskytne váš nový hostiteľ..

5. Počkajte na zmenu DNS

Zmeny sa prejavia do 24 až 48 hodín a počas tejto doby si vaši návštevníci budú môcť prezerať vaše webové stránky, pretože budú správne fungovať. Prestoje s najväčšou pravdepodobnosťou nebudú problémom, mali by ste sa však zdržať pridávania obsahu alebo súborov na svoju webovú stránku, pretože to môže mať za následok stratu obsahu alebo údajov. Počas tohto obdobia nezabudnite sledovať svoje webové stránky.

6. Migrujte e-mailové účty na nový server

Ak váš starý a nový hostiteľ používajú cPanel, migrácia nebude problém, pretože vaše e-maily sa presunú spolu s úplnou zálohou cPanel. Ak to tak nie je, musíte urobiť jednu z nasledujúcich vecí:

 • Ak je váš e-mail hostený u registrátora domény, zmeňte záznam A a nasmerujte ho na IP adresu nového hostiteľa;
 • Ak je váš e-mailový účet hosťovaný treťou stranou, aktualizujte záznamy MX vo svojom DNS;
 • Ak je váš e-mail hostený na starom webovom hostiteľovi, znova vytvorte existujúci e-mailový účet a nakonfigurujte ho na novom hostiteľovi.

7. Zrušte svoj starý plán hostenia

Po dokončení všetkých týchto krokov si overte, či všetko na vašom webe funguje správne. Ak zistíte, že je všetko v poriadku, môžete bezpečne zrušiť svoj starý plán hostenia a začať využívať všetky výhody svojho nového hostingu.

Koniec

Prepínanie hostiteľov môže byť stresujúce, ale stojí to za to, najmä ak ste zaseknutí mizernou službou webhostingu. Ak sa vám však toto všetko zdá príliš priveľa a vy sami ste unavení vykonať migráciu webových stránok sami, pozrite sa, či váš potenciálny webový hostiteľ vykoná prevod za vás bezplatne alebo za primeraný poplatok. Niektorí hostitelia, ako sú InMotion alebo HostGator, vykonajú tento prevod zadarmo, iní hostitelia vám môžu účtovať poplatok za vykonanie prevodu za vás. Ak vám poskytovateľ hostingu pomôže, zaistí vám bezproblémový prenos webových stránok.

Odporúčaní sprievodcovia:

 • Ako presunúť svoju webovú stránku Joomla na nového webhostingu?
 • Ako preniesť svoj web WordPress na nového poskytovateľa hostingu?
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map