Čo je to hosting viacerých domén a webových stránok?

01.06.2020
Návody a príručky 'Čo je to hosting viacerých domén a webových stránok?
0 11 мин.

what-is-multiple-domain-web-hosting


Hľadáte webhosting pre svoju novovybudovanú webovú stránku? Alebo aj viac? Ak je to váš prípad, dostali ste sa na správny webový príspevok. Prečo? Pretože v tomto článku sa zameriame na to, ako je možné efektívne a primerane hostiť viac ako 1 webovú stránku.

Najprv zistíte, čo to znamená hostiť viac ako 1 web alebo doménu pomocou zdieľaného plánu hostenia. Keď to budete vedieť, posunieme sa ďalej a rozpracujeme 3 najlepšie hostingové spoločnosti, ktoré ponúkajú hosťovanie pre viacero webových stránok.

Čo to znamená Hosting viacerých webových stránok / domén?

Hosting 1 jedinej webovej stránky je v týchto dňoch celkom jednoduchý. Ste len nájsť si dobrý web hosting spoločnosť, ktorá ponúka skvelé funkcie za rozumné ceny, a ísť s tým. Proces registrácie je u väčšiny služieb priamy a líši sa iba trochu.

Môžete sa však opýtať: je možné hostiť viac ako 1 webovú stránku v tej istej spoločnosti? Krátka odpoveď znie: Áno, samozrejme, je to možné! ”Ok, mám to. Môžem však hostiť viacero webových stránok v jednom účte? “(Môžete požiadať). Otázka je úplne pochopiteľná. Kto chce koniec koncov platiť za každý nový vydaný web? To by nebolo príliš ziskové, však? Je to možné?

Áno, pomocou jedného otvoreného účtu hostenia môžete hostiť viac ako 1 webovú stránku. Ide o to, že za každý nový web, ktorý vlastníte, nemusíte platiť zvlášť. Ak si vyberiete správny plán hostenia, ktorý podporuje viac webových stránok, musíte sa zaregistrovať iba raz, na začiatku.

Existuje mnoho služieb online, ktoré podporujú 2, 3 alebo dokonca neobmedzené webové stránky (domény) na hosťovanie v jedinečnom účte. Aké sú výhody používania služby, ktorá umožňuje hosťovanie viacerých webových stránok?

Výhody pre viaceré plány hostenia webových stránok

Prvým a pravdepodobne najpozoruhodnejším produktom, ktorý prichádza s výberom hostingového plánu, ktorý podporuje viac webových stránok, je skutočnosť, že svoje podnikanie môžete ľahko a rýchlo rozšíriť. Prečo tomu tak je? Len o tom premýšľajte! Povedzme, že chcete vytvoriť nový web, ktorý je úplne odlišný od toho, s ktorým už pracujete.

V takom prípade, ak ste sa zaregistrovali pre hostingový plán, ktorý vám umožňuje hosťovať iba jeden jediný web, možno budete musieť kúpiť nový plán pre tento ďalší plánovaný web. Ale veci sú úplne iné, ak máte plán, ktorý od začiatku podporuje viac webových stránok.

K plánu môžete kedykoľvek pridať novú webovú stránku, kedykoľvek to uznáte za vhodné. Väčšina hostingových služieb prichádza s jednoduchou a rýchlou metódou, ktorá vám pomôže pridať nový názov domény k existujúcemu plánu. Spoločnosti majú zvyčajne vyhradenú sekciu alebo tlačidlo, ktoré sa venuje presne tomuto procesu.

Ďalšou výhodou je, že vaša šanca na nájdenie online sa trochu zvýši, ak vlastníte viac ako 1 webovú stránku. Pravda je, že spravovanie viacerých webových stránok trvá dlhšie. Ale ak už máte ten, ktorý už dobre funguje (má stály príjem návštevníkov), môže byť dobrý nápad investovať viac času do niečoho nového.

Týmto spôsobom budete môcť pokryť viac dôvodov. Nemusíte nevyhnutne vytvárať stránky, ktoré sú úplne odlišné od predmetu, ktorý už máte. Ak napríklad hovoríte o smartfónoch, môžete si vytvoriť nový notebook. Ak tak urobíte, môžete prísť s hotovým webom rýchlejšie a nový myseľ vám môže ľahšie prísť na myseľ.

Poďme ďalej a porozprávame sa o 3 najlepších hostingových spoločnostiach, ktoré ponúkajú hosting pre niekoľko webových stránok v jednom otvorenom účte:

InMotion Hosting

inMotion-hosting-viac-webové stránkyInMotion je známa americká webhostingová spoločnosť. Ponúkajú veľa služieb pre každý rozpočet. Napríklad iba v sekcii hostenia nájdete všetky nasledujúce služby: zdieľaný (podnikový) hosting, hosting VPS, dedikované servery, hosting pre predajcu a hosting WordPress.

Tentoraz sa pozrieme na zdieľané hostingové služby, ktoré ponúkajú. Rovnako ako väčšina ostatných hostingových spoločností, aj služba InMotion rozdelí túto službu na 3 samostatné plány. Nazývajú sa Launch, Power a Pro.

Všetky 3 plány, ktoré som spomenul, podporujú hosting viacerých webových stránok:

 • Spustenie – podporuje 2 webové stránky – stojí 6,39 USD mesačne
 • Napájanie – podporuje 6 webových stránok – stojí 8,49 dolárov mesačne
 • Pro – podporuje neobmedzené webové stránky – stojí 14,71 dolárov mesačne

Vyššie uvedené ceny sú k dispozícii, ak platíte 2 roky vopred. Len za jeden rok sa ceny mierne zvýšia, ale nie príliš. Tretí program s názvom Pro predstavuje najlepšiu hodnotu za vaše peniaze, preto o ňom hovorím:

Ako ste mohli vidieť vyššie, tento plán vám umožňuje hosťovať neobmedzený počet webových stránok v jednom jedinom účte. Toto je skvelá správa. Ale pretože to tak je, potrebujete zdroje a funkcie, ktoré vám samozrejme pomôžu spravovať mnoho webových stránok. Našťastie vám služba InMotion poskytne všetko potrebné na efektívnu správu každého spusteného webového servera.

Napríklad získate neobmedzený diskový priestor SSD na uloženie všetkých vašich údajov, neobmedzenú šírku pásma a neobmedzený počet e-mailových účtov. V porovnaní s prvým plánom (Launch), Pro prichádza s 4x vyšším výkonom v počte dostupných jadier CPU a množstvo pamäte RAM dostupnej pre výpočtový výkon.

Na tomto pláne je skvelá možnosť využívať bezplatné marketingové nástroje: reklamné kredity, nástroje na správu zákazníkov, štatistiky návštevníkov a dokonca aj bezplatný tvorca webových stránok (obsahuje veľa bezplatných šablón, ktoré dobre vyzerajú na všetkých zariadeniach). Všetky tieto nástroje vám pomôžu rásť rýchlejšie a budú viditeľnejšie v online svete.

InMotion kladie veľký dôraz na bezpečnú platformu. Tento súčasný plán sa dodáva s mnohými bezpečnostnými funkciami, ktoré sú v ňom zabudované. Získate napríklad bezplatný certifikát SSL, bezplatné automatické zálohy (za čo neplatia ostatní) a bezplatnú ochranu pred hackermi s ochranou DDoS..

Hostgator

hostgator-multiple-domain-hostingHostGator je tiež americká spoločnosť, ktorá prichádza s veľmi nízkymi cenami a množstvom funkcií vo všetkých svojich hostingových plánoch. Rovnako ako v prípade služby InMotion sa v prípade hostgátora zameriame na zdieľaný hosting.

Táto služba sa dodáva v 3 samostatných balíkoch:

 • Plán šrafovania: 2,75 USD mesačne
 • Baby plán: 3,95 dolárov mesačne
 • Podnikateľský plán: 5,92 $ mesačne

Pretože prvý plán podporuje iba jeden jediný web, prejdem ďalej a hovorím o ďalších 2 vyšších plánoch: Baby and Business.

Plán pre bábätká prichádza s možnosťou hostenia neobmedzeného počtu webových stránok od začiatku. Čítali ste to správne: neobmedzený počet webových stránok iba za 3,95 dolárov mesačne. Ak to nie je moc, neviem, čo je.

Plány Baby a Business vám poskytujú bezplatný certifikát SSL, nemeranú šírku pásma a stovky inštalácií jedným kliknutím vrátane populárneho CMS, WordPress.

Podnikateľský plán však obsahuje niektoré ďalšie výhody v porovnaní s predchádzajúcim balíkom. Dostanete tiež bezplatnú vyhradenú adresu IP a bezplatné nástroje SEO, vďaka ktorým vaše webové stránky vyniknú z davu. Môžete tiež voľne upgradovať na pozitívne SSL (zálohované zárukou na hodnotu 10 000).

V podstate všetko, čo by niekedy mohlo byť potrebné na hosťovanie viacerých webových stránok v jednom účte, je obsiahnuté v treťom balíku.

Bluehost

Bluehost-multiple-web-hostingBluehost je náš konečný kandidát na hosťovanie viacerých webových stránok v jedinom otvorenom účte. Byť posledným v žiadnom prípade neznamená najhoršie. Bluehost je jednou z najlepších možností, pokiaľ ide o web hosting.

Všetky ich zdieľané plány hostingu boli starostlivo navrhnuté tak, aby potešili všetky typy ľudí. Môžete si vybrať zo 4 samostatných zdieľaných plánov hostenia, ale prvý z nich vám umožní mať iba jeden jediný web, takže ho preskočím.

Ďalšie 3 plány prichádzajú takto:

 • Plus: 5,95 dolárov / mesiac
 • Výber Plus: 5,95 dolárov / mesiac
 • Pro: 13,95 $ mesačne

Všetky tieto balíčky vám umožňujú hostiť neobmedzený počet webových stránok. V každom balení sú zahrnuté všetky funkcie, bez ohľadu na to, ktorý z nich vyberiete:

 • Neobmedzený úložný priestor SSD
 • Nemeraná šírka pásma
 • Certifikát SSL zadarmo
 • Experti na spam
 • Hodnota marketingových ponúk vo výške 200 USD
 • Špičková podpora zákazníkov (ľahko spolu s InMotionom to najlepšie v odbore)

Balík Pro vám tiež poskytne vyhradenú adresu IP spolu s funkciami ochrany osobných údajov domény a možnosťami zálohovania stránok. Posledné dve možnosti sú uvedené aj v pláne Choice Plus.

záver

Teraz viete, čo vlastne je viac hosting webových stránok. Ide o to, že by ste mali hľadať hostingový plán, ktorý vám umožní mať viac ako 1 webovú stránku na jednom účte. Týmto spôsobom nebudete musieť preplatiť službu, ktorú si vyberiete.

Nezáleží na tom, s ktorým z troch tu uvedených kandidátov pôjdete. Všetci 3 z nich majú efektívne to, aby hostili viac ako 1 webovú stránku. Premýšľajte o svojich konkrétnych potrebách a nezlyhajte!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector