Sprievodca výberom a registráciou perfektného názvu domény

vyberte zaregistrovať najlepšie doménové meno


Pri navigácii na webe skutočne nemyslíme na to, ako skončíme na webových stránkach. Prístup na webovú stránku je v zásade možný prostredníctvom IP adresy alebo názvu domény. Pretože adresy IP nie je ľahké zapamätať, používame názvy domén na získanie určitých webových stránok, ako sú google, facebook alebo twitter. Názov domény má tri komponenty: názov, bodku a príponu. Doménové meno musí byť zaregistrované jednotlivou osobou alebo spoločnosťou a zvyčajne sa jedná o paušálnu ročnú registráciu alebo jednorazový poplatok. Nie je možné zaregistrovať názov domény viackrát alebo zaregistrovať už existujúci názov. Možno to znie komplikovane, ale v nasledujúcom texte vysvetlím, ako funguje registrácia domény a ako by ste mali zvoliť správne meno a rozšírenie pre svoju webovú stránku..

Výber dobrého názvu domény a rozšírenia

Obchod s doménami je obrovský! Každý deň je zaregistrovaných, zakúpených a prevádzaných tisícky domén. Najobľúbenejšie rozšírenie domény najvyššej úrovne je COM, za ktorým nasledujú NET, ORG a BIZ. Tieto rozšírenia sa väčšinou používajú pre medzinárodné webové stránky, existujú však aj ďalšie rozšírenia špecifické pre jednotlivé krajiny, ako sú USA, CO.UK, DE, ES a mnoho ďalších..

Pred výberom rozšírenia domény je dobré vedieť, aké bude cieľové publikum vášho webu. Ak váš web bude poskytovať informácie, služby alebo predávať tovar v určitej krajine, pravdepodobne by ste sa mali zamerať na získanie rozšírenia pre konkrétnu krajinu, ak chcete ísť globálne; najlepšou voľbou by bola doména COM.

Po rozhodnutí o rozšírení môžete skúsiť prísť s dobrým názvom domény. Svoje meno môžete zaregistrovať, ak plánujete spustiť osobný blog, alebo názov svojej spoločnosti, ak vytvárate webové stránky pre svoju firmu. Ak sa váš web bude týkať určitej témy, môžete ako názov domény zaregistrovať použitie kľúčových slov alebo výrazov súvisiacich s témou. Skutočne záleží na vašej fantázii a dostupnosti názvu domény.

Najjednoduchší spôsob, ako vyhľadať dostupné doménové mená, je použiť spoločnosť, ktorá registruje názov domény, napríklad Name.com alebo Namecheap. Ponúkajú veľmi dobrú mieru registrácie a obnovy a registrujú tiež širokú škálu rozšírení.

Výber dobrého obchodného názvu domény

Ak podnikáte, predávate služby alebo produkty online, pravdepodobne by ste mali uvažovať o vybudovaní značky. Značka, ktorá je ľahko zapamätateľná, vyniká, predstavuje vaše podnikanie a znie dobre.

Pokúste sa vyhnúť číslam a spojovníkom, ktoré vyzerajú pre väčšinu používateľov neprofesionálne a dajú sa ľahko zamiešať, čo vedie k presmerovaniu vašich potenciálnych zákazníkov na inú spoločnosť s podobným menom, ale bez čísla alebo spojovníka.

Nepoužívajte už zaregistrované obchodné značky, je to zlá obchodná prax, po druhé, môžete skôr stratiť doménu ochrannej známky alebo môžete byť žalovaný vlastníkom ochrannej známky..

Pokúste sa získať doménu .COM a ak si myslíte o svojej firme vážne, možno budete chcieť zaregistrovať všetky domény najvyššej úrovne (TLD), aby ste zabezpečili svoju značku. Nemusíte registrovať všetky rozšírenia, ale iba tie, ktoré považujete za dôležité.

Nezabudnite svoje doménové mená obnoviť včas, inak ich môžete stratiť a už ich nebudete môcť obnoviť. Registrátori domén vás vždy upozornia e-mailom, keď uplynie platnosť domény.

Ako zaregistrovať už existujúcu doménu?

Existujú dva spôsoby, ako získať prístup k názvu domény, ktorý už bol zaregistrovaný inou osobou. Môžete prejsť dlhú cestu a čakať na vypršanie platnosti domény v nádeji, že ju predchádzajúci vlastník neobnoví. S najväčšou pravdepodobnosťou tak nedostanete požadovanú doménu. Druhou možnosťou je kontaktovať vlastníka domény a presvedčiť ho, aby vám doménu predal tak, že ponúkne veľa. Nákup domény od niekoho môže byť naozaj drahý a vo väčšine prípadov to nemusí stáť za to, ale vždy to stojí za vyskúšanie, ak ste skutočne posadnutí týmto konkrétnym menom..

Registrácia súkromnej domény

Pri registrácii názvu domény budete musieť uviesť skutočné údaje: vaše meno, adresu, telefónne číslo, e-mail, obchodné meno atď. Toto bude dostupné verejnosti, pokiaľ nepoužívate službu ochrany osobných údajov. Za príplatok môžete chrániť svoje súkromie a skryť svoje osobné informácie pred verejnosťou. Je to výhodné, pretože na svoju e-mailovú adresu nebudete dostávať nevyžiadanú poštu alebo nedostanete telefonický hovor neskoro v noci od cudzincov, ktorí si práve zbierajú vaše telefónne číslo z databázy whois.

Odborné poradenstvo v oblasti registrácie domén

Ako sme už spomenuli, je najlepšie zaregistrovať .COM, ak je k dispozícii, ak nie s inými rozšíreniami najvyššej úrovne. Vždy používajte dôveryhodných registrátorov a nevyberajte spoločnosti, ktoré nie sú akreditované spoločnosťou ICANN.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map