Rishikimi BoldGrid

Këto ditë nuk është e nevojshme të jesh një stilist ose zhvillues i internetit për të krijuar një faqe interneti profesionale. Ka shumë mjete dhe softuer që ju lejojnë të krijoni një sit të shkëlqyeshëm në kërkim pa nevojën e shkrimit të një linje të vetme të kodit. Në këtë artikull do të rishikoj BoldGrid, një ndërtues i fuqishëm i faqeve të internetit tërheqëse dhe rënie WordPress.


Falë InMotion Hosting, pata rastin të provoj BoldGrid. Në vazhdim do të ndaj përvojën time me ndërtuesin e faqes dhe do t’ju tregoj se çfarë më pëlqen dhe nuk më pëlqen në lidhje me BoldGrid. Vazhdoni ta lexoni këtë përmbledhje të BoldGrid; Unë do t’ju jap disa këshilla gjithashtu!

Whatfarë është e mirë për BoldGrid?

E ndërtuar për WordPress: duke qenë një zhvillues, shumicën e kohës zgjedh WordPress për të krijuar një faqe në internet për veten time ose për klientët. BoldGrid është një shtrirje e shkëlqyeshme në WordPress që do ta bëjë punën time shumë më të lehtë dhe më të shpejtë ndërsa krijoni faqosje dhe faqe me porosi.

Fillimi i shpejtë i faqes tuaj të internetit: zgjidhni një dizajn dhe një strukturë nga seksioni “Inspirim” i BoldGrid dhe vendoseni në faqen tuaj të internetit. Kjo veçori do të instalojë temën dhe do të popullojë faqen tuaj te internetit me faqe të personalizuara dhe paraqitjet.

Redaktor i lehtë për t’u përdorur: BoldGrid reklamon një buton të ri redaktorin standard të WordPress WYSIWYG, që ju lejon të shtoni rrjete me porosi në faqe ose postime. Kjo ju lejon të krijoni paraqitjen e shumë kolonave me butona, blloqe teksti, kuti dhe imazhe. Funksioni zvarritës dhe rënie lejon të lëvizni rreth këtyre kutive, kështu që ndryshimet për paraqitjet janë në thelb të pakufizuara.

Ndërtues i thjeshtë i formave: keni nevojë për një formë porosi për faqen tuaj? Zgjidhni nga format e para-ndërtuara, modifikoni dhe rregullojini ato ose krijoni një të re nga e para. Karakteristika e krijuesit të formës mundësohet nga NinjaForms.

Imazhe në fluturim: kërkimi i lidhjes BoldGrid është një API që ju lejon të futni shpejt fotot premium ose falas të aksioneve nga pulti juaj i WordPress. Ju nuk keni nevojë për ndonjë mjet redaktimi, thjesht zgjidhni imazhin që dëshironi të shtoni në faqen tuaj, zgjidhni madhësinë e dëshiruar dhe sistemi automatikisht do të shkarkojë dhe korrë imazhin për ju.

Përputhshmëri e shkëlqyeshme: nëse nuk dëshironi të përdorni temat që janë në dispozicion me BoldGrid, mund të përdorni cilindo nga zgjedhja juaj, falas ose premium. Gjithashtu nëse doni të zgjeroni funksionalitetin e faqes tuaj me shtojcat e tjera të palës së tretë, nuk do të duhet të shqetësoheni për problemet e papajtueshmërisë. BoldGrid është kompatibil me në thelb çdo plugin dhe temë WordPress.

Lehtë për të filluar me: BoldGrid është përmirësuar shumë në pas disa muajsh. Krijuesi i faqes është jashtëzakonisht i lehtë dhe argëtues për t’u përdorur, dhe të fillosh gjithashtu është gjithashtu shumë i lehtë. Ju mund të kërkoni një instalim BoldGrid në arkë në InMotion Hosting, ose mund ta shkarkoni atë për InMotion Hosting AMP (Paneli i Menaxherit të Llogarive) dhe ta instaloni atë në faqen tuaj të internetit ekzistuese të WordPress. Installationdo instalim i BoldGrid kërkon Connect Key për vërtetimin e licencës.

Whatfarë është e keqe me BoldGrid?

Nuk mund ta përvetësoni veçmas: Edhe pse mund të përdorni BoldGrid edhe nëse ndaloni përdorimin e InMotion Hosting, për fat të keq nuk mund të merrni dorën tuaj, vetëm nëse së pari blini një llogari pritjeje. Nuk ka asnjë version provë, kështu që nuk mund ta provoni para se të blini. Sidoqoftë, InMotion ofron garanci për kthimin e parave 90-ditore, kështu që nëse keni blerë planin tuaj të pritjes vetëm për të përdorur BoldGrid, mund të kërkoni një rimbursim nëse nuk jeni të kënaqur.

Personalisht do ju rekomandoja të përdorni BoldGrid për të krijuar një faqe WordPress për veten ose për klientët tuaj. Tani le të hedhim një vështrim se si ta instalojmë dhe si ta përdorim këtë ndërtues të shkëlqyeshëm të internetit, por së pari shikojmë videon e mëposhtme për të zbuluar se për çfarë bëhet fjalë BoldGrid.

Si të instaloni BoldGrid?

Ndërsa BoldGrid nuk është i disponueshëm në depo WordPress, instalimi i kësaj shtojce është pak më ndryshe. Unë do t’ju tregoj hap pas hapi se si të shkarkoni dhe instaloni BoldGrid në faqen tuaj të internetit. Ekzistojnë dy mundësi që mund të vendosni BoldGrid në faqen tuaj të internetit:

1. Ju mund të kërkoni një instalim automatik BoldGrid kur këndoni në pritjen e InMotion

instalues ​​boldgrid automatik

2. Ju mund ta shkarkoni atë nga InMotion AMP (në seksionin Instalimi BoldGrid) dhe të përdorni Lidhjen Connectelës për vërtetim.

shkarkoni butonin e lidhjes pa përdorim boldgrid

Metoda e parë është e përkryer për ata që sapo fillojnë një faqe të re të WordPress, ndërsa e dyta mund të jetë e dobishme nëse dëshironi të përdorni BoldGrid në një uebfaqe ekzistuese të WordPress. Zgjidhni metodën që është më e mira për ju.

Si të përdorni BoldGrid?

 • sepse nuk mund ta provoni këtë shtojcë derisa të merrni një plan pritjeje nga hosti zyrtar BoldGrid (InMotion), unë do t’ju jap disa këshilla dhe shembuj të ekraneve të shembujve se si ta përdorni; vetëm për të marrë një ide se si funksionon.

Ndërtimi i vendeve të shumta me BoldGrid

Pasi të keni marrë një llogari pritëse nga InMotion dhe të keni qasje në BoldGrid, mund ta instaloni në sa më shumë site WordPress sa të doni. Nuk ka asnjë kufizim në sa faqe mund të përdorni BoldGrid. Thjesht instaloni shtojcën, aktivizojeni atë duke futur tastin tuaj unik API Connect dhe filloni të krijoni skedarët që dëshironi.

A është BoldGrid më i mirë se të tjerët?

Në këtë fazë (versioni beta) është shumë e vështirë për të krahasuar BoldGrid me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit të njohura, por duke qenë një tifoz i madh i WordPress, më mirë do të ndërtoja faqet e mia duke përdorur BoldGrid sesa të përdorja Wix ose Squarespace. Jo vetëm sepse mund të zgjas funksionalitetin e faqes time WordPress në çdo kohë, por mund ta transferoj atë edhe në një host tjetër në internet nëse dua. Me krijimin e faqeve të tjera, ju duhet të qëndroni me të njëjtën kompani përherë.

Këtu është një formë e marrë nga ekrani BoldGrid.com kjo tregon se si ato krahasohen me ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit:

krahasimi i guximshëm

Pro BoldGrid & Cons

Nuk ka asnjë softuer të përsosur atje. BoldGrid ka avantazhet dhe disavantazhet e tij. Taskshtë detyra juaj të vendosni nëse BoldGrid është diçka që ju nevojitet.

rekuizitë

 • Kombinohet me çdo instalim të WordPress
 • Ju keni pronësi të plotë në faqen tuaj të internetit
 • Mund të transferohet në një ofrues të ri të mbajtjes në internet
 • Isshtë i përgjegjshëm & mobile-miqësore
 • Vendosni një faqe në internet shpejt dhe me lehtësi
 • Gati për të përdorur tema të parafabrikuara dhe paraqitjet
 • Frymëzime me përmbajtje të populluar
 • Opsioni për të krijuar një faqe në internet në skenë
 • Krijoni dhe modifikoni faqe të pakufizuara
 • E përputhshme me çdo temë të WordPress-it
 • Biblioteka e imazheve të mëdha të ndërtuara me funksion korrës

Cons

 • Asnjë mjet i integruar në tregtinë elektronike
 • Asnjë mundësi për redaktimin e pamjes së lëvizshme
 • Në dispozicion vetëm me llogarinë pritëse të blerë

Përfundimi – A është BoldGrid për Ju?

Jam shumë i kënaqur me BoldGrid. Unë do ta rekomandoja këtë ndërtues faqesh që të krijojë faqen tuaj të internetit ose të bëjë faqe për klientët tuaj.

Kur duhet ta konsideroni përdorimin e BoldGrid? Nëse po ndërtoni uebfaqe me WordPress dhe po përpiqeni të krijoni paraqitjen me porosi, BoldGrid është krijuesi i faqeve që duhet të përdorni. BoldGrid është në dispozicion falas me çdo plan të përbashkët të pritjes nga InMotionHosting.

Kombinimi i WordPress, BoldGrid dhe InMotionHosting janë ndër mënyrat më të mira për të krijuar, publikuar dhe menaxhuar uebfaqe profesionale dhe të besueshme. Nëse doni të mësoni më shumë rreth InMotion, ju lutemi lexoni përmbledhjen tonë të hollësishme të InMotion.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map