Rishikimi i BigCommerce

Zgjidhjet e e-commerce si BigCommerce janë krijuar për pronarët e bizneseve që nuk kanë njohuri teknike ose nuk posedojnë aftësitë e nevojshme të projektimit për të ndërtuar një dyqan online nga e para. BigCommerce është një platformë eCommerce që ofron një seri të gjerë karakteristikash për të ngritur dhe drejtuar një dyqan online të suksesshëm, duke përfshirë web hosting, modele të dizajnuara bukur dhe mjete për të treguar faqen tuaj dhe për të promovuar produktet tuaja.


Pse është kaq i suksesshëm ky ndërtues dyqanesh në internet dhe cilat janë karakteristikat që e bëjnë atë të dallohet në krahasim me platformat e tjera të njohura të e-commerce? Ky përmbledhje e BigCommerce do të përpiqet t’i përgjigjet këtyre pyetjeve dhe t’ju ndihmojë të zbuloni nëse ky ndërtues i dyqaneve në internet është i duhuri për ju.

Përmbledhje e BigCommerce

BigCommerce u themelua në vitin 2009, dhe sot është një nga zgjidhjet më të njohura në tregtinë elektronike që garon me platforma të tjera të rangut më të lartë të tregtisë elektronike si Shopify ose Volusion. BigCommerce fuqizon mbi 100,000 dyqane online dhe ka përpunuar mbi 8 miliard dollarë në transaksione. Pavarësisht nga madhësia e biznesit të tyre – dyqane të vogla, të mesme ose të mëdha të tregtisë elektronike – BigCommerce u shërben pronarëve të afarizmave në mbi 150 vende.

Kompania ka selinë në Sidnei, Australi, por operon edhe zyra në SH.B.A., përkatësisht në San Francisko, Kaliforni dhe Austin, Texas.

BigCommerce paketon disa veçori të fuqishme në produktin e tyre duke krijuar një platformë që përqendrohet në të gjitha aspektet e ndërtimit dhe drejtimit të një dyqani në internet. Ai ju siguron të gjitha mjetet e duhura për të rregulluar proceset e biznesit tuaj, duke liruar kohën në mënyrë që të përqendroheni në aspekte të tjera të biznesit tuaj, siç janë optimizimi i produktit ose ndërtimi i marrëdhënieve me klientët..

Karakteristikat BigCommerce

bigcommerce përmban analitika pultesh

Nëse do të ndërtonit një dyqan në internet duke përdorur zgjidhje tradicionale, jo-kyçe si Magento ose WordPress & WooCommerce, do të merreni me secilën komponent të dyqanit tuaj online veç e veç (host, dizajn, etj). Zgjidhjet e pritura si BigCommerce kanë një qasje gjithëpërfshirëse për ndërtimin e një dyqani në internet, i cili reflektohet nga karakteristikat e mëposhtme:

 • Pritja e menaxhuar dhe siguria me shumë shtresa (99,99% në kohën e duhur, përputhshmëria me PCI të Nivelit 1, mbrojtja DDoS, zbulimi i ndërhyrjes, firewalls, SSL i përfshirë, HTTPS në të gjithë vendin, përfshirja e shpejtë e rrjetit të përmbajtjes, përfshirja e brezit të pakufizuar, etj.);
 • Funksionaliteti CMS & shabllone falas (7 modele falas dhe 70+ premium për të veshur dyqanin tuaj, modele të optimizuara me celular, ndërfaqe për t’u përdorur lehtë, kornizë e përparuar e personalizimit);
 • Marketingu i integruar & Mjete SEO (integron me platformat kryesore të marketingut me email si MailChimp ose HubSpot; integron me faqet e krahasimit, Google Shopping dhe vendet e tregut në internet si eBay ose Amazon; siguron kontroll të plotë për të personalizuar URL, metadata, tituj, etiketa header);
 • Mjetet e konvertimit dhe mjetet stimuluese të blerësit (kursuesi i braktisur i karrocave, PayPal One Touch, arka me një faqe, kuponat e integruar dhe llojet e shumta të zbritjeve, integrimi i automatizuar plotësisht i Google Trust Stores, veçoritë e vlerësimeve të produktit, publik & lista e dëshirave private, krahasimi i produkteve krah për krah, vlerësimi i transportit në kohë reale, etj);
 • Integrimi i portës së pagesës me 1 klik (PayPal, Stripe, Thjeshtoni, Amazon Pay, Apple Pay, etj.);
 • analitika e tregtisë elektronike & raportimi (informacione mbi shkallën e konvertimit, vizitat, porositë, AOV, raportimi i udhëtimit të blerësve, matjet e performancës së produktit);
 • Shitjet e integruara në platformat e mediave sociale (Facebook dhe Pinterest);
 • Optimizuar për shitje në nivel global (integrimi me ofruesit e pagesave globale si WorldPay, PayPal, 2Checkout, etj. ju lejojnë të pranoni pagesa në çdo monedhë; opsione ndërkombëtare për transportin dhe taksën; dyqan online me shumë gjuhë);
 • Integrimi me aplikacionet eCommerce (integrimi me marketing dhe aplikacione të konvertimit, aplikacione të transportit, suita ERP, aplikacione CRM, aplikacione kontabël, aplikacione për llogaritjen e taksave dhe integrime me porosi me API të fuqishëm);

BigCommerce ju lejon të provoni platformën e tyre me një provë 15-ditore falas, pa kërkuar detaje të kartës tuaj të kreditit. Gjyqi falas do t’ju ndihmojë të vlerësoni BigCommerce dhe të vendosni se cili plan është i duhuri për ju.

Planet BigCommerce & Çmimeve

BigCommerce ju ofron zgjedhjen e 4 llojeve të planeve të ndara në dy grupe bazuar në faktin nëse ju jeni një biznes i ri apo një markë me zhvillim të shpejtë dhe të vendosur: Standard, Plus, Pro dhe Enterprise.

planifikon çmimet e bigcommerce

Plani Standard është hartuar për shitje deri në 50k $ në vit dhe kushton 29,95 $ / muaj. Plani Plus, që kushton 79,95 $ / muaj, është plani më i njohur i BigCommerce, i përshtatshëm për bizneset me shitje vjetore deri në 150k $. Kategoria e markave me zhvillim të shpejtë dhe të vendosur përfaqësohet nga Plani Pro, që kushton 249,95 $ / muaj, i cili është krijuar për bizneset me shitje vjetore deri në 400k $. Plani i Ndërmarrjes është një zgjidhje përfundimtare për shitjen e e-commerce cloud që mund të përshtatet për biznesin tuaj. Nëse vendosni të paguani çdo vit, ju merrni një zbritje prej 10% me të gjitha planet.

Të gjitha planet përfshijnë produkte të pakufizuar, ruajtjen e skedarëve dhe gjerësinë e bandës, si dhe llogari të personave të pakufizuar. Për dallim nga shumica e ndërtuesve të tjerë të e-commerce, BigCommerce nuk ngarkon ndonjë tarifë të transaksionit, e cila përndryshe do të hante në marzhet e fitimit tuaj.

Shërbimi i Klientit BigCommerce

Ndihma për klientët është një tjetër kostum i fortë i BigCommerce. Ekipi i tyre në shtëpi i ndihmës është i disponueshëm 24/7 në biseda të drejtpërdrejta, email dhe mbështetje telefonike me bazë në SH.B.A. Thirrjet u përgjigjen brenda 2 minutave dhe 90% e çështjeve zgjidhen në telefonatën e parë. BigCommerce gjithashtu ka një ekip Premium Services që përqendrohet në ndihmën e biznesit tuaj për tu rritur.

BigCommerce është investuar për të ndihmuar klientët e tyre të përfitojnë sa më shumë nga BigCommerce duke ofruar një grup mësimesh video dhe një bazë të thelluar të njohurive. Ata madje kanë krijuar një Universitet BigCommerce, i cili përfshin një seri mësimesh falas që ju mësojnë se si të ndërtoni dyqanin tuaj online, t’i drejtoni klientët në dyqanin tuaj dhe si të ndërtoni besnikërinë e markës.

Mbështetje në internet e komunitetit të bigcommerce

Forumi i Komunitetit i BigCommerce gjithashtu mund t’ju ndihmojë për çdo çështje me të cilën mund të jeni duke luftuar dhe përveç marrjes së përgjigjeve nga ekipi mbështetës i BigCommerce, përdoruesit e tjerë të BigCommerce dhe pronarët e afarizmave gjithashtu mund të fillojnë të bëjnë, duke ofruar këshilla të paçmueshme se si të trajtoni çështje të caktuara që mund të keni.

rekuizitë & Kundërvajtjet e BigCommerce

BigCommerce është një platformë e nivelit të lartë eCommerce që drejton ndërtimin dhe mirëmbajtjen e një dyqani online. Veglat e saj të tregtisë elektronike jashtë kutisë paketojnë një grusht të madh, por le të shohim nëse ka ndonjë të keqe për të përdorur BigCommerce:

rekuizitë

 • Një arsenal mjetesh të gatshme për përdorim elektronik;
 • App Store për të shtuar karakteristika dhe funksionalitet të përparuar në dyqanin tuaj;
 • Pa tarifa transaksionesh;
 • Planet për bizneset e çdo madhësie;
 • Leveraging dhe integrimi i mediave sociale me një gamë të tërë vendesh të tjera të tregut;
 • Ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur;
 • Mbështetje e shkëlqyeshme e klientit;
 • Migrim i lehtë nga platformat e tjera.

Cons

 • Numri i kufizuar i modeleve falas;
 • Vendosja e kufijve të shitjeve vjetore;
 • Problemi i kyçjes së shitësit nëse vendosni të kaloni nga një zgjidhje e pritur ecommerce në një të vetë-pritur (dizajni dhe funksionaliteti i faqes tuaj janë të gjitha të integruara në platformën e BigCommerce).

Përfundim i Shqyrtimit të BigCommerce

BigCommerce është një përshtatje e shkëlqyeshme për këdo që ka nevojë për një dyqan online plotësisht të funksionuar me karakteristika që funksionojnë jashtë kutisë pa kërkuar teknikë teknike. BigCommerce e bën SEO dhe marketing të lehtë, duke ju lejuar të përfitoni në kanalet e mediave sociale dhe vendet e tjera të tregut. BigCommerce është i përshtatshëm për bizneset e çdo madhësie, pavarësisht nga lloji ose numri i produkteve të shitura.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map