Rishikimi i CoreCommerce

01.06.2020
Ndërtuesit e faqeve në internet 'Rishikimi i CoreCommerce
0 9 мин.

CoreCommerce është një ndërtues dyqanesh online i orientuar drejt bizneseve të vogla, të mesme dhe të ndërmarrjeve që kanë nevojë për një platformë të pritur, të shkallëzueshme dhe të sigurt që u mundëson atyre të shesin në të gjithë botën, në monedha të shumta. CoreCommerce vjen me një karakteristika të hostit menjëherë jashtë kutisë dhe lejon integrimet e palëve të treta.


Në fund të këtij rishikimi të CoreCommerce do të keni një përmbledhje të aftësive të CoreCommerce, skemës së tij të çmimeve dhe aspekteve pozitive dhe negative të kësaj zgjidhjeje të personalizueshme të e-commerce të Saas..

Pasqyrë e CoreCommerce

E ndërtuar në një teknologji pronësore të shportave të blerjeve, CoreCommerce u krijua në 2001 nga Matt DeLong. Kompania është e bazuar në Brentwood, Tenesi, dhe aktualisht pret mbi 13,000 biznese në 70 vende të ndryshme, kjo është gjithashtu për shkak të gjuhës së shumëfishtë dhe veçorive të shumëfishta të monedhave të mbështetura nga platforma e CoreCommerce.

Në Dhjetor 2015, CoreCommerce ka parë një ndryshim në ekipin e tij të menaxhimit dhe është partnerizuar me një grup sipërmarrësish me qëllimin për të investuar në zhvillimin e produkteve dhe shërbimeve për t’u pozicionuar më mirë në tregun konkurrues të SaaS në eCommerce.

Karakteristikat e CoreCommerce

CoreCommerce vjen me një grup të gjerë mjetesh dhe veçorish që të gjithë kontribuojnë për t’ju ndihmuar të shisni dhe promovoni produktet tuaja në nivel global. Karakteristikat më të dukshme të CoreCommerce përfshijnë:

 • Pajtueshmëria e PCI-DSS e Nivelit 1 & pa pagesë SSL të përbashkët: CoreCommerce ofron pajtueshmëri PCI dhe SSL të përbashkët për të lejuar klientët tuaj të transaksionojnë në mënyrë të sigurt;
 • 99% me kohë: Pritja e menaxhuar e CoreCommerce siguron disponueshmëri të lartë në dyqanin tuaj online si dhe gjerësi bandë premium për shpejtësi të besueshme;
 • Qindra shabllone falas: jo të gjitha modelet janë përgjegjëse, në fakt, vetëm 17 janë, të cilat në mënyrë të konsiderueshme ngushtojnë zgjedhjet tuaja;
 • Mbështetje shumë-gjuhëshe dhe mbështetje shumë-monetare: ju lejon të shtoni një komponent ndërkombëtar në dyqanin tuaj online; normat e monedhave janë azhurnime për orë;
 • Vegla të integruara të marketingut: lista e postave të integruara & newsletter, integrim me mjetet e marketingut me email si MailChimp, listat e dëshirave, regjistri i dhuratave, programi i shpërblimeve, shitja e produkteve në Facebook, Google Trusted Store, aftësitë e ndarjes sociale, platforma e integruar e blogut, etj .;
 • Mjetet e konvertimit të vizitorëve: krijoni kuponë, mjet për krahasimin e rishikimeve të produkteve, karakteristika të mira të produkteve (shikuar së fundmi, produkte të lidhura me të fundit, etj.), Ngarkime me fotografi të pakufizuara të produkteve, opsione të përparuara të kërkimit, çmime të bazuara në sasi, mbrojtës të braktisur karrocë, arkë me një faqe , lejoni klientët të identifikohen me llogaritë Facebook, Twitter ose Google;
 • Menaxhimi i inventarit: importi / eksporti / azhurnimi i informacionit mbi produktin, gjurmimi i inventarit, njoftimi me email i artikujve për inventarizim të ulët / rinovuar, njoftimet e shitësve, urdhrat e furnizimit nga paneli i administratorit;
 • Portat e integruara të pagesave: përpunimi kryesor i pagesës së kartës së kreditit, mundësia për të pranuar pagesa me anë të çertifikatës së dhuratës ose urdhrit të parave;
 • Shipping & përmbushja e porosisë: integrimet ndërkombëtare të transportit në dispozicion, shtypja e lehtë e etiketave të transportit, opsionet e transportit me pika, kuotat e sakta të transportit;
 • Mjete SEO & analitika: Integrimi i Google Analytics, statistikat e filialeve, raportet e shitjeve, raportet e përdorimit të kuponit, raportet e fjalëve dhe termave të kërkimit, raporti i përdorimit të bandës, raportet e taksave dhe raporte të ndryshme të tjera;
 • Integrimi me vendet e tjera të tregut: shisni produktet tuaja në Amazon, eBay, Facebook.

Këto janë vetëm disa nga veçoritë e CoreCommerce, për një listë gjithëpërfshirëse të veçorive, mund të shkarkoni Dokumentin e Veçorive të Platformës Gjithëpërfshirëse të Tregtisë Qendrore..

Plane CoreCommerce & Çmimeve

Të gjitha planet e CoreCommerce vijnë me të njëjtat karakteristika, kufijtë mund të gjenden vetëm në numrin e produkteve të lejuara dhe numrin e llogarive të postës elektronike, gjerësinë e bandës dhe ruajtjen e ofruar. Nëse i tejkaloni limitet e ruajtjes, prisni të paguani tarifa të tepërta për çdo Gb shtesë që përdorni.

CoreCommerce ofron një provë 15-ditore falas për të demonstruar platformën e tyre. Për t’u regjistruar në provën falas, nuk ju kërkohet të paraqisni të dhënat e kartës tuaj të kreditit.

Planet e tjera janë rregulluar në pesë nivele çmimesh, si vijon:

Pioneer: shet me 36 dollarë në muaj (faturimi vjetor), lejon 300 produkte, 5 llogari me postë elektronike, 4 GB bandwidth, dhe 1 Gb ruajtje.

avancuar: shet me 81 $ / muaj (faturim vjetor), lejon 2,000 produkte, 10 llogari me postë elektronike, bandë të pakufizuar dhe ruajtje prej 5 GB.

profesionale: shet me 123 $ / muaj (faturim vjetor), lejon 6.000 produkte, 15 llogari me postë elektronike, bandë të pakufizuar dhe ruajtje prej 10 GB.

Premier: shet me 176 dollarë në muaj (faturim vjetor), lejon produkte të pakufizuar, 25 llogari me email, gjerësi të pakufizuar dhe 50 GB hapësirë.

Ndërmarrje: shet me 526 dollarë në muaj (faturim vjetor), lejon produkte të pakufizuar, llogari të pakufizuara të postës elektronike, bandë të pakufizuar dhe ruajtje të pakufizuar.

Faturimi mujor është gjithashtu në dispozicion, por pritni të paktën një çmim prej 10% të planeve mujore. Planet e ndërmarrjeve marrin një pritje gjysmë të përkushtuar, ndërsa jofitimprurësit mund të gëzojnë një zbritje prej 50% në të gjitha planet.

Ndihma për klientët në CoreCommerce

Ndihma për klientët e CoreCommerce bazohet jashtë SH.B.A.-së, dhe është në dispozicion përmes telefonit, postës elektronike / biletës mbështetëse, dhe bisedës live (e disponueshme në administrator). Faqja e kompanisë përmban një bazë të njohurive të mirëmbajtura ku mund të kërkoni për informacione sipas temave.

Mësimet video janë aktualisht në punë dhe megjithëse faqja përmban gjithashtu një Forum të Komunitetit CoreCommerce gjithashtu, ne nuk mund të gjejmë poste aktive anëtare atje.

CoreCommerce gjithashtu ka një prani të mediave sociale, ju mund të lidheni me ta në Facebook dhe Twitter.

rekuizitë & Kundër të Tregtisë Core

CoreCommerce është i bollshëm në tiparet e nevojshme për fillimin dhe rritjen e një dyqani në internet, por mbetet prapa konkurrencës me kufizimet në burimet.

rekuizitë

 • Pajtueshmëria e PCI-DSS të Nivelit 1;
 • Mbështetje shumëgjuhëshe & mbështetje shumë-valutore;
 • Mbështetje e mirë për klientët;
 • Gjykim falas 15-ditor;
 • Shumë integrime të palëve të treta;
 • Menaxhimi i fuqishëm i inventarit dhe veçoritë e produktit.

Cons

 • Kufizimet për produktet, ruajtjen dhe gjerësinë e brezit;
 • Asnjë CDN e integruar;
 • Modele të vjetruara;
 • Ankesat për ndërprerjet dhe ndërfaqen e administratorit të vështirë për tu lundruar.

Në përgjithësi, CoreCommerce renditet e lartë në mbështetjen e klientëve dhe integrimet e shumta të palëve të treta që ata mbështesin, megjithatë – siç do ta shohim në përfundimin tonë – nuk është aspak e barabartë me zgjidhjet më të mira të tregtisë elektronike në dispozicion sot.

Konkluzione të Rishikimit të Bërthamës

Edhe pse CoreCommerce ka mjetet dhe veçoritë për t’ju ndihmuar të ndërtoni dhe promovoni një dyqan në internet, për fat të keq, ai mbetet prapa konkurrentëve të tij në disa veçori të rëndësishme. Kufizimet e vendosura për produktet, ruajtjen dhe pozicionin e brezit të tij, shumë larg prapa BigCommerce, për shembull, i cili ofron produkte të pakufizuar, ruajtje, gjerësi bandë dhe llogari të personelit në të gjitha planet.

Një problem tjetër është administratori i faqes CoreCommerce, i cili është i vështirë për të lundruar dhe e bën personalizimin të ndjehet si i përditshëm. Mungesa e një rrjeti të ofrimit të përmbajtjes është një tjetër pikë e dobët për CoreCommerce.

Ne ju inkurajojmë fuqimisht që ta provoni vetë platformën përpara se të vendosni në një plan, me fokus të veçantë në administratorët dhe komponentët e personalizueshmërisë së platformës..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector