Rishikimi i kartonit 3D

3Dcart është një krijues dyqanesh në internet dhe platformë eCommerce e pritur që mund të përdorni për të ndërtuar një dyqan në internet edhe pa ndonjë përvojë në eCommerce ose Programim. 3Dcart ofron PCI në përputhje me PCI-në e menaxhuar në përputhje me PCI dhe një suitë komplekse të mjeteve të projektimit, marketingut, inventarit dhe SEO duke e bërë atë një zgjedhje të besueshme për tregtinë elektronike..


Përmbledhje e kartës 3D

3Dcart nuk është aq i njohur gjerësisht në botën e tregtisë megjithë praninë e tij mjaft të gjatë në industri. Kompania është themeluar në vitin 2001 nga Gonzalo Gil, me seli në Tamarac, Florida, SHBA, pret mbi 17,000 dyqane online, dhe ka përpunuar 4 miliardë dollarë në transaksione në internet. Përgjatë viteve, 3Dcart është rritur në një platformë të fortë që mund të trajtojë nevojat e tregtarëve të vegjël dhe të mëdhenj.

Rishikimi ynë për 3Dcart do të përqendrohet në tiparet që përbëjnë këtë softuer të shportave të blerjes, llojet e planeve që ata ofrojnë dhe të analizojë nëse 3Dcart është një kandidat mjaft i fortë për ndërtimin e një dyqani online.

Karakteristikat e 3Dcart

3Dcart pretendon të jetë një zgjidhje e plotë e dyqaneve në internet, dhe në të vërtetë, shumica e karakteristikave të saj plotësojnë një gamë të gjerë të nevojave për tregti elektronike:

Karakteristikat e kartonit 3D

 • Niveli 1 mbajtja e PCI, që është i njëjti nivel i përdorur nga bankat dhe institucionet financiare;
 • Gjykim falas 15-ditor;
 • 94% në kohë dhe monitorim 24/7;
 • Rikthim ditor në rast se fshini ose mbivendosni diçka;
 • Siguroni karrocat e blerjes me 256-bit SSL Encryption;
 • Mbi 100 zgjidhje para-integruese të pagesave (pa tarifa shtesë të transaksioneve);
 • Teknologji e Saktë e Tokenizimit;
 • Braktisur Shportën Saver për të rikuperuar klientët e humbur potencialisht;
 • Opsione të shumta transporti: tarifat e transportit në kohë reale, porositni tarifa specifike, transporti falas, mbështetje për transportin nga rënia;
 • Normat e taksave dhe tarifat: Vendosja e taksave bazuar në vendndodhjen, rregullat e taksave të produkteve, rregullat e bazuara tek klientët, mbështetja e TVSH-së dhe integrimi i zgjidhjes së taksave të palëve të treta;
 • 100 të mjeteve të integruara të shportave të blerjeve: lista e dëshirave, regjistri i dhuratave, aplikacioni iPad POS, karrocat e ruajtura, etj .;
 • Dyqan në internet i përgjegjshëm, i gatshëm për celular dhe social social;
 • Temat e optimizuara të viteve 100 të konvertimit;
 • Vegla të personalizuara të dyqaneve të integruara: QuickView, Shporta e shpejtë, arka e faqeve të vetme, Artikujt e shikuar së fundmi, etj;
 • Blog i integruar për të ndërtuar markën tuaj dhe për të përmirësuar SEO;
 • Mjetet e përpunimit të porositjes, CRM të integruar, integrimi i QuickBooks;
 • Mjetet e menaxhimit të produkteve: imazhe të shumta për produkt, zmadhim dinamik, integrim video, kategori të pakufizuar, kategori inteligjente (për “në shitje”, shfaqje produkti “transport falas”), përmbledhje produktesh, produkt Q&Një, shitja digjitale e produktit, inventari i produktit;
 • Marketingu dhe mjetet e SEO: marketing i shënjestruar me email, mesazhe për fushatën me pikat e postës elektronike, promovime & kuponat, kartat e dhuratave, referojuni një shoku, programi të shpërblimit të bazuar në pikë, regjistrit të dhuratave, mjeteve të përparuara të SEO, statistikave të përparuara të dyqaneve, etj.

Siç mund ta shihni, 3Dcart vjen me mjaft tipare të tregtisë elektronike, por nëse keni nevojë për më shumë funksionalitet, API RESTI i 3Dcart dhe Webhooks ju lejojnë të rritni funksionalitetin e dyqanit tuaj online..

Ndërfaqe 3D kartart

Paneli i kartolinës 3D është mjaft i ngjashëm me atë që mund të jeni mësuar nëse keni përdorur WordPress ose Shopify më parë. Pavarësisht që kanë video mësimore dhe detyra të përshkruara në pult, disa klientë kanë raportuar se gjetjen e ndërfaqes janë pak konfuze, veçanërisht kur bëhet fjalë për veçori të caktuara të redaktorit të çmimeve dhe zbritjeve. Përdoruesit e tjerë, megjithatë, nuk kanë raportuar probleme për të shpejtuar me skedat dhe veçoritë e ndryshme të ndërfaqes.

Planet e kartës 3D & Çmimeve

Planifikon çmimin e kartës 3D

3Dcart nuk ofron një plan falas, por ju lejon të provoni platformën me provën e tyre 15-ditore pa kërkuar kartën tuaj të kreditit pas regjistrimit. Planet e paguara janë në dispozicion në disa pika çmimesh. Me përjashtim të planit Fillestar, të gjitha planet përfshijnë ruajtje të pakufizuar, bandë të pakufizuar, numër të pakufizuar të produkteve dhe asnjë tarifë transaksioni.

Plani fillestar: Plani fillestar është i përshtatshëm për bizneset në internet me shitje vjetore deri në 10k $, 500 produkte dhe 1 përdorues të stafit. Ky plan kushton 19 dollarë në muaj.

Basic: Kostoja mujore për planin themelor është 29 dollarë, e cila bie në 26.10 $ / muaj nëse zgjedh planin vjetor. Ky plan përfshin të gjitha tiparet thelbësore të 3dcart, dhe lejon dy përdorues të stafit.

Plus: Ky plan shet me 79 $ / muaj ose 71,10 $ / muaj me faturim vjetor. Shtë i përshtatshëm për bizneset në shtëpi dhe fillimet, dhe lejon 5 përdorues të stafit në platformë.

Pro: Bizneset në rritje duhet të zgjedhin planin e plotë me tipar Pro, i cili kushton 229 $ / muaj ose 206.10 $ / muaj me faturim vjetor dhe lejon 5 përdorues të stafit.

Ndërmarrje: Bizneset në internet që shesin mbi 400k dollarë në vit mund të zgjedhin një zgjidhje të bërë me porosi duke zgjedhur planin e Ndërmarrjes, e cila përmban përdorues të pakufizuar të stafit dhe karakteristika të tjera të pakufizuara, si gazetat e marketingut me email, llogaritë e postës elektronike, marrëveshjet ditore, marrëveshjet në grup, dhe fushatat e përgjigjes automatike . Plani gjithashtu vjen me një menaxher teknik të llogarisë dhe programim me porosi.

Shërbimi i Klientit në 3Dcart

Në të kaluarën, ekipi i ndihmës së klientëve 3Dcart ka marrë shumë kritika. Që nga atëherë, megjithatë, 3Dcart ka ristrukturuar kanalet e tyre të mbështetjes duke përmirësuar kohën e reagimit dhe disponueshmërinë. Kështu, një klient mund të ndjekë ndonjë nga mënyrat e mëposhtme për të gjetur ose kërkuar ndihmë:

 • Mbështetje telefonike;
 • Mbështetje e bisedës live;
 • Sistemi i biletave;
 • Mbështetje me email;
 • Mediat sociale;
 • Free webinar kartolësh;
 • Njohuri baze.

Mbështetja e klientit është në dispozicion 24/7. 3Dcart madje ju lejon të lidheni me stilistë të palëve të treta dhe ekspertë 3Dcart nëse doni ndihmë në ndërtimin e markës tuaj ose shtimin e zgjidhjeve me porosi në platformë.

rekuizitë & Kundërvajtjet e 3Dcart

A është 3Dcart një lëvizje apo një mosmarrëveshje për biznesin tuaj në internet? Le të shohim në këtë krahasim të mirat dhe të këqijave.

rekuizitë

 • Përzgjedhje e gjerë e veçorive;
 • Host i pajtueshëm për PCI;
 • Gjykim falas 15-ditor;
 • Bandwidth i pakufizuar & magazinimit;
 • Pa tarifa transaksionesh;
 • Mbështetje 24/7.

Cons

 • Mungon mbështetja e shumë gjuhëve;
 • Asnjë aplikacion iOS ose Android;
 • Disa ankesa për disa tipare janë konfuze.

Përfundim i rishikimit të kartonit 3D

3Dcart është e pajisur me mjetet e nevojshme për t’ju ndihmuar të ndërtoni dhe lansoni dyqanin tuaj në internet, edhe nëse nuk jeni një mësues i e-commerce. Përveç mjeteve të lidhura rreptësisht me tregtinë elektronike, ajo sjell disa mjete plotësuese që do t’ju ndihmojnë me konvertimin e vizitorëve në klientë, ndërtimin e besnikërisë së klientit dhe fitimin e terrenit në motorët e kërkimit.

Fatkeqësisht, 3dcart mbështet vetëm një gjuhë njëkohësisht, dhe nuk mbështet gjuhë që nuk përdorin alfabetin latin / romak (p.sh. kinezisht ose greqisht). Kështu, nëse po planifikoni të krijoni një dyqan në internet me shumë gjuhë, shikoni BigCommerce, i cili vjen me mbështetje shumë-gjuhëshe jashtë kutisë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map