Rishikimi i PinnacleCart

PinnacleCart është një platformë e-tregtie që u mundëson tregtarëve të krijojnë një proces intuitiv të arkëtimit në faqet e tyre të internetit. Softueri PinnacleCart si një platformë Shërbimi (SaaS) është një nga më të lehtë për t’u përdorur kur krijoni uebfaqe të tregtisë elektronike të personalizuara. Shërbimi gjithashtu përfshin mbajtjen në internet dhe mirëmbajtjen e sigurisë së faqes.


Pasqyrë e PinnacleCart

Që nga themelimi në 2004, PinnacleCart ka krijuar një reputacion të fortë me ofertat e dyqaneve në internet. Lista e saj e klientëve përfshin marka të mëdha si NBA, QBG Markat, HBO UFC, International Health, dhe A&E, ndër të tjera. PinnacleCart ofron shabllone të tregtisë elektronike që mund të porosisni për hartimin e faqes tuaj të internetit. Temat janë të personalizueshme, duke ju lejuar të redaktoni me një redaktues HTML ose CSS. Shtë gjithashtu e lehtë për të optimizuar imazhet dhe tekstin në faqen tuaj të internetit.

Lista e gjërë e ofertave të PinnacleCart përfshin:

 • Karrocat e blerjeve dhe sistemet e kontrollit
 • Modelet e personalizuara të uebit
 • Katalogjet e produkteve
 • Mjetet e marketingut në internet
 • Mbështetja e klientit
 • Karakteristikat e listës së postës elektronike
 • Kodet Promo
 • Certifikatat e dhuratave
 • Produkte të rekomanduara
 • Rimëkëmbja e braktisur e karrocës
 • Analizat në internet

PinnacleCart ka një periudhë provë 14-ditore falas për klientët e interesuar për të vënë shërbimin në provë para se të marrin një vendim për të blerë. Do të ishte mirë të përdorni periudhën e provës para se të bëni një abonim sepse kompania nuk ofron rimbursime. Kompania nuk ngarkon tarifat e transaksionit.

Kur të regjistroheni në platformë, ekzistojnë tre mundësi pagese. Plani i fillimit është 45 dollarë në muaj; plani Standard është 95 dollarë në muaj ndërsa plani i Avancuar është 200 dollarë në muaj. Të gjitha planet kanë produkte dhe shërbime të pakufizuara, kopje rezervë, çertifikatë SSL dhe mbështetje të klientit.

pinnaclecart-çmimi

Planet PinnacleCart & Çmimeve

Një aspekt i shquar i kësaj platforme SaaS të e-commerce është se është shumë i shkallëzuar dhe mund të rritet së bashku me biznesin tuaj. Nga tre planet e pagesës, ju mund të zgjidhni një ose të azhurnoni në një tjetër, në mënyrë që të paguani një çmim që përputhet me trafikun dhe nevojat e ruajtjes në faqen tuaj të internetit. Me të gjitha këto plane, ju keni qasje në të njëjtat karakteristika me vetëm disa përjashtime.

Karakteristikat PinnacleCart

pinnaclecart-features

Karakteristikat PinnacleCart

Integrimet në tregtinë elektronike

PinnacleCart u lejon tregtarëve të përmirësojnë funksionalitetin e faqes së tyre të internetit me shtesa. Shtesat që mund të integroheni me PinnacleCart përfshijnë Webgility për administrimin e taksave tuaja të shitjeve në internet, MailChimp për marketing me postë elektronike, AddShoppers për gjurmimin e suksesit të fushatave tuaja të mediave sociale përmes analitikës dhe ShipWire, një mjet transporti elektronik për monitorimin e paketave dhe drejtimin e postës raporte. Ka shumë shtesa të tjera të panumërta që mund t’i përdorni me PinnacleCart.

Siguria e sitit

PinnacleCart përdor teknologjinë SSL për të kriptuar të dhënat e internetit dhe lidhjet midis shfletuesit të internetit dhe serverëve. Kjo teknologji ndihmon për të siguruar informacionin e klientëve tuaj në faqen tuaj të internetit për të fshehur të dhënat e tyre nga kriminelët në internet. Shtë një kërkesë sigurie për të gjitha dyqanet e tregtisë elektronike.

Teknologji e përparuar e pagesave

Platforma e e-tregtisë mbështet më shumë se 20 mënyra të ndryshme pagese, duke lejuar klientët nga e gjithë bota që të bëjnë blerje në faqen tuaj. Ju gjithashtu mund të zgjidhni të përdorni kuletat elektronike për faqen tuaj të internetit ose të vendosni opsione pagese të FirstData që tarifojnë tarifa të ulëta tregtarësh.

Kontrolli i Sigurt

Sistemi i arkëtimit i siguruar nga Pinnacle Cart është në përputhje me PCI. Standardet për këtë rregullore janë siguria e të dhënave të kartave të kreditit dhe antivirus aktual në internet. Klientët tuaj shkojnë në dyqane me paqe mendore.

analitikë & SEO

Platforma e-commerce ka mjete të gjera SEO që mund të përdorni në strategjinë tuaj të marketingut. Këto ndër të tjera përfshijnë URL të personalizuara, përshkrime meta, skedar teksti robot dhe hartat e sitit. Ju gjithashtu mund të gjurmoni raportet tuaja të shitjeve dhe performancën e faqes. Kur bëhet fjalë për Marketingu në përmbajtje, mund të përdorni WordPress ose të adoptoni një temë të PinnacleCart.

Integrimi i mediave sociale

Ju mund të transferoni paraqitjen e dyqanit tuaj të e-commerce ashtu siç është në faqet tuaja në Facebook në mënyrë që tifozët tuaj të mediave sociale të mund të ndajnë produktet me lehtësi. Kjo veçori funksionon edhe për Google + dhe Twitter.

Integrimi me Google Analytics

Kur bëni fushata në internet për produktet ose markën tuaj, mund të përdorni me lehtësi Google AdWords me PinnacleCart. Të gjitha faqet tuaja të internetit do të indeksohen nga Google dhe motorët e tjerë të kërkimit.

Integrimi me dyqanet e tregtisë elektronike

PinnacleCart do t’ju mundësojë të eksportoni katalogët e produkteve tuaja në faqet e internetit të tilla si eBay, Google Merchant, Amazon, Shop Zilla dhe Yahoo Shopping midis të tjerëve. Platforma gjithashtu siguron një kod përgjigjeje QR për skanimin e reklamave të revistave. Karakteristikat e tjera të marketingut përfshijnë dërgimin e azhurnimeve të produkteve dhe postave elektronike promovuese, kujtesat automatike të postës elektronike dhe bisedën live me klientët.

Tregtimi i produkteve

Pavarësisht nëse merresh me produkte dixhitale ose me sende fizike, Pinnacle Cart ju mundëson të menaxhoni inventarët tuaj. Ju mund të vendosni kufizime të shkarkimit në skedarët tuaj dixhital në mënyrë që klientët të marrin lidhjet e shkarkimit përmes postës elektronike vetëm pasi të bëjnë pagesa. Për mallrat fizike, ju mund të organizoni inventarin tuaj bazuar në çmimin, veçoritë dhe prodhuesin. Platforma gjithashtu do t’ju njoftojë automatikisht kur skedari juaj të mbarojë.

Ju gjithashtu mund të kaloni të gjithë menaxhimin e inventarit të ngritur dhe të përdorni integrimin falas të platformës Doba. Ky është një tipar i transportit detar që ju lejon të shesni produkte nga shitësit me shumicë pa pasur nevojë t’i ruani ato vetë. Pasi një klient kërkon, furnizuesi kujdeset për të gjitha transaksionet dhe detajet logjistike.

Katalogë të Dosjeve të Ndara me presje

Ju mund të kaloni midis ofruesve të shportave të blerjeve pa pasur nevojë të krijoni katalogë të produkteve të reja. PinnacleCart mundëson importimin e katalogëve të produkteve në platformë përmes një sistemi skedar CSV. Ky sistem lejon që programet e të dhënave të PinnacleCart të lexojnë skedarin në formatin Excel.

Përpunimi i Pagesës PinnacleCart

Porta e zgjedhjes e platformës e zgjedhjes është FirstData. Ky sistem i përpunimit të pagesave ka planin e Biznesit të Vogël që tregtarët mund të përfitojnë për të shijuar norma të ulëta. Shkalla e transaksionit të FirstData për klientët e PinnacleCart është rreth 2.7% + 0,10 $. Kjo është një ofertë e mirë, por një biznesmen i zgjuar së pari do të bënte kërkimet e tyre përpara se të merrte vendimin përfundimtar. Zakonisht ka faktorë të tjerë që duhet të merren parasysh përveç niveleve të transaksioneve.

Platforma ka një grup të pakufizuar opsionesh të përpunimit të pagesave përveç FirstData. PinnacleCart mbështet përpunues të shumtë pagese, kartat e kreditit dhe debitit dhe kuletat elektronike. Ju mund të rregulloni mënyrat e pagesës për të lejuar pagesa offline. Ju gjithashtu duhet të kontrolloni llojin e kartave të kreditit që janë të pranueshme në faqen tuaj të internetit për tregti elektronike.

Nëse keni një biznes të bazuar në pajtime, Pinnacle Cart do t’ju lejojë të vendosni një sistem të përsëritur të faturimit për pajtimtarët tuaj. Sistemi gjithashtu ofron shumë monedha dhe seleksionime gjuhësh. Atëherë ekziston veçoria “Ruajtja e Kartës së Kreditit” e cila do t’ju lejojë të vendosni metoda pagese që mund të ruajnë në mënyrë të sigurt të dhënat e kartës së kreditit për përpunimin jashtë linje për jo më shumë se tre muaj.

templates & Elementet e projektimit

pinnaclecart-temat-Design-templates

Temat e PinnacleCart & Designs

Llogaria juaj e PinnacleCart do t’ju japë një grup falas modelesh për të zgjedhur dhe rregulluar për faqen tuaj të internetit. Modelet janë gjithashtu të përgjegjshëm për celularin. Gjëja më e mirë në lidhje me përdorimin e këtyre modeleve është që ju nuk duhet të jeni një geek programues. Krijimi i një lokali të mrekullueshëm është i lehtë – ju vetëm duhet të tërhiqni dhe lëshoni artikujt në stilistin e karrocave.

Temat përfshijnë modele XHTML, modele W3C dhe CSS / XHTML për optimizimin e uebit. Platforma Pinnacle Cart gjithashtu ju mundëson të krijoni funksionalitete të zmadhimit të imazhit në imazhet e produktit tuaj, kutinë e dritës dhe galeritë e fotografive.

Nëse keni nevojë të merrni faqen tuaj të internetit të dizajnuar me porosi nga ekspertë, mund ta merrni PinnacleCart që ta bëjë këtë për ju me një tarifë të vogël. Platforma ofron shërbime të projektimit në internet nga 2100 deri në 5200 dollarë. Ju gjithashtu mund të kërkoni ndihmë me një aspekt të vetëm të projektimit me një kosto më të ulët.

Ndihmë dhe Mbështetje

pinnaclecart-online-mbështetje

Mbështetje Online e PinnacleCart

PinnacleCart ka një ekip mbështetës të klientit të besueshëm. Uebfaqja e kompanisë ofron të gjitha informacionet përmes artikujve dhe mësimeve video. Ju gjithashtu mund të bisedoni me një agjent klienti përmes postës elektronike, telefonit ose bisedës live. Kur të merrni llogarinë tuaj së pari, do të merrni email që udhëzojnë se si të përdorni veçoritë e platformës. Ju gjithashtu mund të përdorni udhëzuesin e fillimit të shpejtë për t’ju ndihmuar të vendosni dyqanin tuaj të tregtisë elektronike me PinnacleCart.

Kompania gjithashtu ofron shërbime të ndihmës urgjente gjatë gjithë ditës. Mënyra të tjera që klientët mund të përdorin ndihmën përfshijnë ndjekjen e forumeve të përdoruesve të PinnacleCart. Diskutimet mund t’ju mbajnë të azhurnuar me veçori dhe t’ju ndihmojnë të zgjidhni zgjidhjet. Ju gjithashtu mund të ndiqni seksionin FAQ në faqen kryesore të kompanisë.

rekuizitë & Cons të PinnacleCart

Në krahasim me platformat e tjera të tregtisë elektronike në treg, PinnacleCart ka disa pika të forta dhe dobësi, si dhe.

rekuizitë

 • PinnacleCart ka vlerësime pozitive kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit. Shumë klientë kanë vlerësuar reagimin e shpejtë dhe profesionalizmin e ekipit për mbështetjen e klientëve
 • PinnacleCart është i pajtueshëm me shumë shtesa dhe aplikacione të palëve të treta që mund të ndihmojnë në marketing, menaxhimin e inventarit dhe administrimin
 • Karakteristikat e sigurisë së të dhënave dhe karakteristikat e kartave të kreditit të ofruara nga kjo platformë e-tregtie janë në krye të vlerësimit. Këto përfshijnë çertifikatat SSL dhe pajtueshmërinë PCI
 • Përdorimi i elementeve të projektimit dhe temave për të optimizuar faqet e internetit të tregtisë elektronike është e lehtë edhe për ata që nuk kanë njohuri për programim

Cons

 • PinnacleCart nuk ka një veçori për të ndjekur shitjet nga dyqani juaj fizik
 • Nuk ka asnjë funksion të integruar të Blogging ose veçori të rishikimit të produktit
 • Për programuesit, kodimi i PinnacleCart është nganjëherë i vështirë sidomos kur krijoni modifikime të përparuara në shabllone
 • Platforma ka aftësi të kufizuara gjuhësore, dhe klientët ndërkombëtarë gjithashtu përballen me vështirësi për të pranuar pagesa jashtë SH.B.A.
 • Asnjë program besnikërie ndaj klientit
 • Përdoruesit e rinj mund ta shohin platformën e vështirë për të lundruar

Aktgjykimi

A është Pinnacle Cart një softuer i shkëlqyer për tregtinë elektronike? Përgjigja është po. Megjithë dobësitë e saj, ajo jep në mandatin e saj të bëjë faqet e internetit të tregtisë elektronike intuitiv, miqësor ndaj klientit dhe fitimprurës. Ju gjithashtu mund të hyni në platformë në të gjitha pajisjet tuaja në cloud.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map