Rishikimi i Webs.com

01.06.2020
Ndërtuesit e faqeve në internet 'Rishikimi i Webs.com
0 9 мин.

Mjetet për krijimin e faqeve të internetit si Webs.com kanë revolucionarizuar mënyrën e ndërtimit të faqeve të internetit sot. Para se mjetet e krijuesit të faqes në internet të shfaqeshin në treg, ata pa aftësi të IT, ishin në disavantazh serioz në krahasim me homologët e tyre të teknologjisë kur ishte fjala për fillimin dhe mirëmbajtjen e një faqe në internet..


Siç do ta shohim në këtë përmbledhje të Webs.com, ndërtuesit e faqeve në internet tërheq dhe heqin nevojën për ekspertizë teknike, duke lejuar përdoruesit të fillojnë faqet e internetit me pamje profesionale në disa hapa të thjeshtë.

Përmbledhje e Webs.com

Webs.com u lançua në 2001, dhe është ende ndër krijuesit e faqeve të internetit që ia vlen të keni vëmendjen tuaj, përkundër disa mjeteve të tjera të njohura të ndërtimit të faqeve të internetit si Weebly.com ose Wix.com që bashkohen në treg. Web.com dallohet përmes platformës së tij të lehtë dhe të lehtë për t’u përdorur që ka ndihmuar në nisjen e mbi 55 milion siteve.

Webs.com është drejtuar drejt bizneseve të vogla dhe të mesme që mburren me një gamë të gjerë karakteristikash dhe aftësish të tregtisë elektronike që do të diskutojmë në rishikimin tonë.

Karakteristikat e Webs.com

webs com përmban shabllone

Planet e Webs.com përfshijnë shumë karakteristika praktike që lehtësojnë krijimin e faqeve të internetit në një gamë të gjerë të industrive përfshirë marketingun, kujdesin shëndetësor, arsimin dhe shumë më tepër. Këtu është një përmbledhje e veçorive të përfshira në paketat e Webs.com:

 • Emër domain falas & faqe të pakufizuara;
 • Pritja në re;
 • falas & Modelet Premium: përdoruesit mund të zgjedhin nga 450+ modele falas dhe të paguara të renditura në kategori bazuar në industri. Të gjitha modelet janë të personalizueshme, duke lejuar përdoruesit të ndryshojnë fontet, ngjyrat dhe imazhet;
 • Faqja e celularit: com ju lejon të krijoni një version të optimizuar celular të faqes tuaj që sinkronizohet automatikisht me faqen tuaj në Desktop sa herë që bëni ndonjë ndryshim;
 • Mjet SEO Booster: Merrni përgjegjësinë për SEO të faqes tuaj duke përdorur mjetin e biznesit të vogël të biznesit Webs.com SEO që gjurmon përparimin tuaj dhe jep këshilla se si të përmirësoni shikueshmërinë e faqes tuaj në motorët e kërkimit;
 • Vegla video dhe mundësi galerie fotografish;
 • Mjet mjeti për analitikë në internet: Mjeti i analitikës në internet, Statistikat, ofron një pasqyrë të vlefshme se nga vjen trafiku juaj, nga faqet që gëzojnë vizitorët tuaj më së shumti, dhe cila nga fushatat tuaja është më e suksesshme në referimin e trafikut në faqen tuaj;
 • Faqet e anëtarësimit: kjo veçori është një gjë e rrallë kur bëhet fjalë për ndërtuesit e faqeve në internet pasi që me shumicën do të duhet të drejtoheni në shërbime të portave të anëtarësisë së jashtme; megjithatë, Webs ju lejon të krijoni një sit anëtarësie direkt në faqen tuaj të internetit;
 • Integrimi i mediave sociale: angazhohuni me vizitorët tuaj në Facebook, Twitter dhe kanale të tjera të mediave sociale;
 • Mbrojtja e fjalëkalimit: vendosni zona të mbrojtura nga fjalëkalimi në faqen tuaj të internetit me hyrjet individuale të përdoruesve;
 • Dyqani i Aplikacioneve: ju lejon të integroni tiparet e palëve të treta për të shtuar më shumë funksionalitete në faqen tuaj.

Përveç këtyre veçorive, Webs.com nxjerr disa veçori specifike të tregtisë elektronike që vijnë në dispozicion për këdo që dëshiron të ndërtojë një dyqan në internet:

 • Integrimi i Stripe dhe PayPal: pranoni pagesa përmes Stripe ose PayPal;
 • Opsionet e monedhës globale: shërbejnë tregjeve në të gjithë botën me opsione të monedhës globale;
 • Mjetet e konvertimit: jepni kode të kuponit, krijoni shitje (shitje interesante me grafikë të çmuar), shtoni imazhe të shumëfishta për artikull, përfshini kërkimin e dyqaneve, klasifikimin e artikujve dhe produkte të personalizueshme (lejoni përdoruesit të zgjedhin ngjyrën ose madhësinë);
 • Mjetet e inventarit: mbani një sy të ngushtë në nivelet e aksioneve tuaj.

Planet e Webs.com & Çmimeve

webs com planifikon çmimet

Ashtu si shumica e krijuesve të faqeve në internet, Webs gjithashtu ka një version falas, të mbështetur nga reklama. Ju mund ta përdorni këtë version për një kohë të pakufizuar, pasi nuk ka asnjë presion nga Webs për të azhurnuar. Përveç versionit të mbështetur në reklama, Webs ofron 3 plane të paguara, dy prej të cilave janë të përshtatshme edhe për dyqane më të vogla në internet.

Plani i nivelit të hyrjes, Filluesi, kushton aq pak sa $ 5,99 / muaj dhe përfshin faqe të pakufizuara, emër domain falas, ruajtje prej 1 GB dhe mbështetje të postës elektronike. Ky plan është i përshtatshëm për faqet e internetit më të vogla që po përpiqen të krijojnë një prani në internet.

Plani i zgjeruar kushton 12,99 $ / muaj, dhe është i përshtatshëm për bizneset më të vogla ose dyqanet në internet. Ajo vjen me të gjitha tiparet e planit Starter, por ka më shumë ruajtje (5 GB), përfshin 20 artikuj në dyqan në internet, tema premium, 3 adresa emaili me porosi dhe mbështetje përmes postës elektronike dhe bisedës live..

Plani më i njohur i Webs.com, Pro, shet me 22.99 $ / muaj. Ky plan është opsioni ideal për dyqanet në internet, dhe paketat e ruajtjes së pakufizuar, artikujt e pakufizuar të dyqaneve në internet, temat e primitit, adresat e postës elektronike, dorëzimin e motorit të kërkimit, përforcuesin e SEO, emailin, bisedën live dhe mbështetjen e telefonit.

Nëse regjistroheni në ndonjë nga planet e paguara, por nuk jeni të kënaqur, mund të anuloni pajtimin tuaj brenda 30 ditësh për të marrë paratë tuaja mbrapa.

Ndihma për klientët nga Webs.com

Secili plan ka në dispozicion nivele të ndryshme të mbështetjes. Planet e Starter vijnë vetëm me mbështetje të postës elektronike, Plani i Enhanced përmban edhe email dhe mbështetje live, ndërsa Plani Pro përfshin mbështetje në të tre kanalet: email, chat live dhe telefon.

Shtë e paqartë, megjithatë, nëse Webs ofron mbështetje ose mbështetje 24/7 është në dispozicion vetëm gjatë orarit të zyrës.

Webs gjithashtu ka një forum të komunitetit, i cili mund të jetë i dobishëm për përdoruesit falas, por edhe ata me një plan starter që janë të kufizuar vetëm në mbështetje të postës elektronike..

rekuizitë & Cons të Webs.com

Webs është një platformë e ndërtimit të faqeve të internetit të orientuar nga fillestarët, duke ofruar mjete praktike që mund të përdoren nga kushdo për të ndërtuar një faqe në internet. Për të marrë fotografinë e plotë në lidhje me Webs, këtu janë të mirat dhe të mirat e saj:

rekuizitë

 • Platformë krijuese, krijuese e faqeve në internet intuitiv, përdorues;
 • Shumë modele falas dhe premium;
 • Versioni falas, i mbështetur në reklama që nuk skadon;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • Emri i domain falas.

Cons

 • Opsione të ndryshme mbështetëse për plane të ndryshme;
 • Disa shabllone të vjetruara falas;
 • Asnjë mundësi për të eksportuar sit.

Përfundimi i Rishikimit të Webs.com

Nëse jeni fillestar, do të zbuloni se Webs është i lehtë për t’u përdorur dhe ka një gamë të mirë të veçorive që ju ka të ngjarë të përdorni për faqen tuaj. Webset madje përfshijnë veçori që nuk i keni gjetur në ndërtuesit e faqeve të internetit (p.sh. veçori të faqes së anëtarësimit) dhe vjen me veçori të mira të e-commerce, si dhe.

Importantshtë e rëndësishme të mbani mend, megjithatë, që Webs është ndërtuar ekskluzivisht për të përmbushur nevojat e faqeve të internetit më të vogla dhe dyqaneve në internet, kështu që nëse jeni duke kërkuar të ndërtoni një dyqan në internet me trafik të lartë me mijëra e mijëra produkte, Webs nuk është për ju, dhe ne ju rekomandojmë të kontrolloni mjete të tjera, më të fuqishme ndërtuese të faqes eCommerce si BigCommerce ose Shopify.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector