Rishikimi i X-Shportave

01.06.2020
Ndërtuesit e faqeve në internet 'Rishikimi i X-Shportave
0 19 мин.

Becomingshtë duke u bërë më e lehtë dhe më e lehtë të fillosh një biznes në internet ose ta lësh degën e kompanisë suaj në internet. Me një pasuri të madhe të krijuesve të dobishëm të internetit dhe softuerëve të karrocave në dispozicionin tuaj, gjithçka që duhet të bëni është të zgjidhni atë që ju përshtatet më së miri. Disa prej tyre janë më të lehtë për tu trajtuar se të tjerët dhe çmimet e tyre ndryshojnë gjithashtu. Kjo kryesisht varet nga sa ndihmë dhe duar mbajtëse ju nevojitet për të ngritur faqen tuaj dhe për ta menaxhuar atë. Por nëse jeni të gatshëm të investoni ose kohë dhe punë ose një tarifë të vogël çdo muaj, patjetër që mund të përfundoni me një dyqan online me cilësi të lartë.


X-Cart është një nga këto softuer. Isshtë një softuer elektronik iCommerce i bazuar në PHP me burim të hapur që bën të mundur drejtimin e një dyqani online. Kjo ju lejon të drejtoni të gjitha bazat e një biznesi. Ju mund të përpunoni porositë, të gjurmoni inventarin dhe të merreni me gjithçka tjetër që vjen me drejtimin e një dyqani në internet. Shtë e thjeshtë dhe e thjeshtë derisa të doni raporte të ndryshme, të mbledhin të dhëna dhe të merrni vendime në përputhje me rrethanat. Cila është arsyeja pse X-Cart kërkon njëfarë njohurie në mënyrë që të përdoret. Përdoruesi ideal ka disa njohuri në PHP për të qenë në gjendje të bëjë kthesat e nevojshme sipas kërkesave të tyre. Me një ndihmë, X-Cart do t’u japë tregtarëve fleksibilitetin për të trajtuar dyqanin e tyre. Tani po e bën këtë për 30,000+ tregtarë dhe ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2001. Të gjitha këto site të kombinuara përbëjnë një vëllim të mallrave prej 2.5 miliardë dollarë.

X-Cart ka dy versione: X-Cart Classic dhe X-Cart 5, me secilën version që ka një grup të niveleve të ndryshme. Natyrisht, secila vjen me plane premium që ofrojnë shumë karakteristika dhe shërbime shtesë. Cila është arsyeja pse duhet të shfrytëzoni provën 30-ditore të X-Cart dhe të shihni të gjitha këto shërbime për veten tuaj, shikoni se çfarë është në dispozicion dhe merrni vendimin tuaj bazuar në atë që ju nevojitet. X-Cart 4 është versioni më i vjetër i produktit, kështu që nuk ka përditësime të reja të aplikuara për të. Tani për tani, ajo ende funksionon, por është shumë më e zgjuar të shkosh me X-Cart 5 nëse kërkon një zgjidhje afatgjatë.

Siç e përmenda, X-Cart vjen në pako dhe çmime të ndryshme. Do paketë ofron karakteristika të ndryshme dhe me më shumë veçori, gjërat bëhen gjithnjë e më të komplikuara. Të gjitha paketat kanë një gjë të madhe të përbashkët: Ato janë licenca të jetës, kështu që do të duhet të paguani vetëm një herë dhe kjo është ajo. X-Cart nuk është lloji me hije i platformës eCommerce që do t’ju qumështojë për para për aq kohë sa ju përdorni. Shumë të tjerë ngarkojnë tarifat e transaksionit.

X-Cart vjen me gjashtë pako të ndryshme. Këtu keni një listë të të gjitha dhe karakteristikat e tyre më të rëndësishme. Nëse dëshironi të shihni të gjitha tiparet më të vogla gjithashtu, kontrolloni ato në faqen e tyre zyrtare.

Për fillestarët, unë jam shumë i impresionuar me X-Cart, për shkak të numrit të madh të tipareve që ai ofron. Ekipi i zhvilluesve ka dalë vërtet jashtë rrugës për të krijuar një zgjidhje të rrumbullakosur dhe plotësisht tipare të e-commerce.

X-Cart është lehtësisht një nga zgjidhjet më të mira të ndërmarrjes në nivelin e ndërmarrjes. Sidoqoftë, është i përshtatshëm edhe për çdo biznes tjetër me madhësi, për këtë arsye vjen në pako të ndryshme.

Paketat me X-Shporta

Paketa e Edicionit Falas

 • Produkte dhe urdhra të pakufizuar
 • Dizajni miqësor me celular
 • Kontrolli me një hap
 • Shitjet në kohë reale dhe të paravendosura dhe kuotat e taksave
 • Opsionet e produktit dhe atributet
 • Import / eksport pjesa më e madhe
 • Redaktori i Layout-Drag-and-Drop
 • Udhëzuesi XML
 • Aftësi shumëgjuhëshe

Paketa e Biznesit për 495 dollarë

Përfshinë të gjitha sa më sipër, DHE:

 • Monedha të shumta
 • Opsioni i Krahasimit të Produkteve
 • Filtrat e produkteve
 • Shqyrtime të produkteve
 • Mbështetje për hyrjen në Facebook, Google dhe PayPal
 • Aftësia për të bashkangjitur skedarët në produkte
 • Kombinimet e produkteve dhe variantet

Paketa Multivendor për 1,495 dollarë

Paketa Multivendor është krejtësisht e ndryshme nga ato të lartpërmendura dhe nga ato që do të prisnit nga një program i shportave të blerjeve. Nuk është për të drejtuar një dyqan të vetëm, përkundrazi të krijoni tregun tuaj. Ju mund të bëni versionin tuaj të eBay ose Amazon me të, ku shitësit e tjerë vijnë për të shitur produktet e tyre. Mund të mësoni më shumë rreth kësaj në faqen zyrtare të internetit të X-Cart.

Paketa Ultimate për 5,995 dollarë

Paketa Ultimate ka gjithçka që X-Cart mund të ofrojë, nga aftësitë multivendor deri në pjesën tjetër të veçorive speciale të listuara më poshtë:

 • Pagesat e përsëritura
 • 1 Viti i X-Pagesave të Pritura
 • Programi i Besnikërisë
 • Menuja më e përparuar
 • Dalje nga ofertat
 • Rrotullimi i Katalogut të Pafund
 • lista dëshirash
 • Instalimi i dyqaneve nga X-Cart Team
 • Riparimi i braktisur i Shportave
 • Eksport / Import i Excel
 • Blog
 • Bleni nga Marka
 • Aftësia për të kursyer dhe pranuar kartat e kreditit
 • ReCAPTCHA e Google

X-Cart 4.x Gold për 195 dollarë

 • Produkte të Shkarkueshme
 • Mbështetje Ndërkombëtare dhe Shumëgjuhëshe
 • Nivele dhe anëtarësi të ndryshme të qasjes
 • Produktet e preferuara, shitja ndër-dhe produktet e ngjashme
 • App Store i Facebook
 • Kuponë dhe mjete për oferta speciale
 • Kërkim parashikues
 • Menaxhim i Avancuar i Rendit
 • Opsionet dhe kombinimet e produkteve
 • Katalogu miqësor me SEO
 • Dizajn i përgjegjshëm i integruar
 • Një Program Partneri i Filialit
 • Integrimi i MailChimp
 • sondazhet
 • Shqyrtime Themelore të Konsumatorëve

Paketa Gold Plus për 495 dollarë

Të gjitha sa më sipër, DHE:

 • Monedha të shumta
 • Njoftime për produktin me email për klientët
 • Aktivizimi i llogarisë së postës elektronike
 • Statutet e porositjes me porosi
 • Regjistrimi përmes mediave sociale (Facebook, Google, etj.) Mundësuar nga Janrain.com
 • Shqyrtime të Avancuara të Konsumatorëve
 • Në shitje dhe produkte të reja të mbërritjes
 • Sistemi i banderolave

Paketa Platinum (Multivendor) për 1,795 dollarë

Të gjitha sa më sipër, DHE:

 • Mbrapa-Fundi i Veçant i Shitësit
 • Krahasimi i veçorive
 • Magjistar i produkteve
 • Transporti dhe armimet e Taksave të Veçanta
 • instalim
 • Mbështetje një vjeçare
 • Shitës të shumëfishtë

përdorshmërisë

Nëse dëshironi të provoni X-Cart, mund të shkarkoni versionin falas, por marrja e tij për të funksionuar ashtu siç dëshironi do të kërkojë një nivel të njohurive teknike. Duke filluar me instalimin, do të duhet të mirëmbani sistemin në kompjuterin tuaj. Por nëse kjo duket si më shumë sesa dëshironi të trajtoni, X-Cart ka një shërbim instalimi që mund ta përdorni për 75 dollarë. Nëse dëshironi të kaloni edhe shpenzimin e parave, X-Cart ka një mundësi edhe për këtë.

Ka një Gjykim Falas 14-Ditor që nuk kërkon numrin e kartës tuaj të kreditit dhe më shumë informacion. Ekziston gjithashtu një demonstrim i kufizuar që mund ta provoni pa paraqitur asnjë informacion personal çfarëdo. Do të merrni vetëm një email dhe mund të transferoheni në pultin e X-Cart menjëherë prej andej. Do të përmbajë urdhra të rremë dhe produkte që do t’ju ndihmojnë të provoni se si funksionon sistemi në praktikë. Ju gjithashtu mund të shtoni produktet tuaja dhe të kryeni funksione të tjera themelore. Demoja është më së miri të tregoni se çfarë mund të prisni nga X-Cart dhe e bën atë vërtet mirë me njoftime. Reallyshtë me të vërtetë ia vlen ta provosh.

Hosting me X-Shporta

X-Cart ofron dy mundësi. Mund ta blini të gjithë sistemin vetëm një herë, ta zotëroni atë dhe ta mirëmbani atë ose t’i bëni ata ta bëjnë këtë për ju. Mund të zgjidhni shërbimet e hostimit të X-Cart, por ato nuk janë të lira. Kushton midis 29,95 $ / muaj dhe 399 $ / muaj. X-Cart ka një numër planesh pritëse, secila ofron një sasi të ndryshme të burimeve të serverit dhe karakteristika të tjera.

Nëse vendosni të hostoni faqen tuaj të internetit, sistemi juaj do të duhet të përshtatet me një numër kërkesash specifike. Me siguri keni pasur mjaft lista të gjata në këtë artikull, kështu që thjesht shikoni në faqen zyrtare të X-Cart.

Dizajni dhe Modelet e Uebfaqeve

Asnjë sistem nuk është perfekt. X-Cart bën jashtëzakonisht mirë me një gamë të gjerë karakteristikash, por nuk vjen me shumë modele modelimi. Ofruesit e tjerë si Magento kanë shumë më tepër modele për të zgjedhur. Ky sistem i shportave të blerjeve ka rreth një duzinë temash të bazuara në CSS, 35 shabllone të paguar dhe kjo është ajo. Megjithëse kjo i bën gjërat më të thjeshta, por unë do të doja të kisha më shumë mundësi projektimi për faqen time të eCommerce. Por është e shkëlqyeshme që të gjitha temat e X-Carts kanë një dizajn të përgjegjshëm dhe ato funksionojnë me të vërtetë edhe në celular.

Ju gjithashtu mund të modifikoni çdo temë dhe të aplikoni ndryshime përmes modalitetit Webmaster. Paketat Business dhe Advanced ofrojnë një shtrirje filtri që ju lejon të modifikoni skedarët Java Script dhe CSS për të krijuar një plan urbanistik që i përshtatet më mirë nevojave tuaja.

Menaxhimit të inventarit

Mund të shesësh pothuajse gjithçka, nga produktet fizike, produkte elektronikë, në shërbime të bazuara në pajtime, me këtë softuer të shportës së blerjeve. Mund të ngarkoni sa më shumë produkte sa të mund të futeni në hapësirën tuaj të ruajtjes. Ju gjithashtu mund të krijoni variante të pakufizuara bazuar në madhësinë, peshën dhe shumë atribute të tjera gjithashtu.

Mjetet e marketingut

X-Cart ofron mjete të shumta të marketingut që ju ndihmojnë të promovoni dyqanin tuaj. Ka mjete SEO që krijojnë URL të pastra, copra të pasura, një sit sit XML dhe ju ndihmojnë të shtoni etiketat tuaja meta.

Falë integrimit të MailChimp, ju gjithashtu mund të filloni një fushatë të marketingut me email përmes X-Cart. Ekziston gjithashtu një program bashkëpunimi që mund të përdorni dhe të vendosni sa komision jepet. Ju gjithashtu mund të shtoni vlerësimet e klientëve nën produktet tuaja që rrisin më tej besimin që njerëzit kanë ndaj faqes tuaj.

Një nga karakteristikat më unike të marketingut të X-Cart është aftësia për të pasur një ankand në faqen tuaj të internetit. Shtë e ngjashme me eBay. Thjesht vendosni një çmim hyrje, një kohëzgjatje, mbase edhe rritjet minimale të ofertës dhe keni shfaqjen në rrugë. Ka shumë karakteristika të tjera të marketingut për të cilat nuk mund të futem këtu sepse do të ishte një listë me të vërtetë e gjatë. Por vlen të përmendet se X-Cart është paraqitur plotësisht edhe në një pikëpamje të marketingut. X-Cart ju lehtëson të gjurmoni edhe inventarin tuaj.

Përpunimi i pagesës

X-Cart pranon 80 ofrues të pagesave, kështu që nëse nuk mund të gjeni një opsion që funksionon për ju, nuk duhet të hapni një biznes. Ju mund të përdorni Skrill, PayPal, Authorize.Net, Stripe, FirstData, vetëm për të përmendur disa. Ju gjithashtu mund të pranoni kartën e kreditit dhe të debitit.

Ndihma për klientët

Një sistem i tillë kompleks nuk është i lehtë për tu trajtuar nëse nuk keni krijuesit e tij pas shpinës kur ju duhen. Cila është arsyeja pse X-Cart ka një shërbim për mbështetjen e klientit, të cilin mund ta kontaktoni përmes telefonit, postës elektronike ose duke plotësuar një formular në faqen e tyre të internetit. Ju gjithashtu përdorni Chat Chat për të kontaktuar me një përfaqësues të shërbimit të klientit.

Shtë e rëndësishme të dini se mbështetja teknike do t’ju kushtojë para. Së pari duhet të lexoni se çfarë mbështetje teknike mbulon dhe nuk mbulon para se të blini një biletë.

Të mirat dhe të mirat e përdorimit të X-Cart

X-Cart është një sistem i plotë tregtie eCommerce i cili do të bëjë përfundimisht punën. Por ju duhet të keni një plan biznesi mjaft të qëndrueshëm dhe një rrjedhë të qëndrueshme të parave për të qenë në gjendje ta mbështesni atë pa problem nëse po kërkoni të përdorni mbështetjen e X-Cart gjithashtu.

Të mirat

 • Easy to Scale – Në një skenar më të mirë, kompania juaj do të rritet dhe faqja juaj do të kërkojë disa ndryshime. X-Cart ndihmon përdoruesit e tij që të trajtojnë këtë ndryshim me lehtësi absolute. Gjithmonë mund të azhurnoni në një paketë më të fuqishme pa ndonjë rrezik për të humbur të dhënat. Ky program i shportave të blerjeve është një platformë me burim të hapur, kështu që është lehtësisht i përshtatshëm dhe i shkallëzueshëm.
 • Paneli Gjithëpërfshirës – Pulti i X-Cart është po aq i lehtë për t’u përdorur sa çdo sistem tjetër i bazuar në cloud. Edhe temat mund të personalizohen përmes veçorive të tërheqjes dhe rënies.
 • Një mbështetje e dobishme dhe e besueshme e klientit – Fakti që drejtimi i dyqanit tuaj në X-Cart nuk vjen i lirë, sjell disa shpërblime të shkëlqyera së bashku me të. Ekipi i ndihmës së klientëve të kompanisë ka marrë mjaft vlerësime pozitive, duke deklaruar se ata mund të trajtojnë me lehtësi kodin personal dhe ata janë në përpjekjet e tyre për t’ju ndihmuar.
 • Përpunimi jashtëzakonisht i sigurt i pagesës – Ju nuk duhet të shqetësoheni për të dhënat e përdoruesit tuaj të komprometuar, në sajë të një integrimi të certifikuar me PA DSS dhe PCI në përputhje me XI Pagesat.
 • Ndihmë shumë-gjuhëshe dhe shumëkërkuese – Me paketat më të avancuara, mund të keni deri në 80 mundësi pagese në faqen tuaj të internetit dhe gjithashtu mund të keni gjuhë të shumta.

Të këqijat

 • Kostot e mbështetjes teknike shtesë – X-Cart ofron një marrëveshje të arsyeshme duke ju lejuar të keni produktin për jetën pas një pagese të vetme. Kjo është arsyeja pse është shumë e arsyeshme që ata të kenë paguar shërbime të mbështetjes së klientit. Duhet të blini bileta nëse dëshironi të keni ndihmë teknike, por ato përfundimisht do ta kryejnë punën në kthim.
 • Versioni i vetë-strehuar kërkon kodimin manual – Nëse doni të hostoni X-Cart në faqen tuaj, instalimi i tij dhe vendosja e gjithçkaje do të kërkojë njohuri për kodifikimin. Kushdo që nuk ka aftësi për kodim do të duhet të paguajë një tarifë mujore për shërbimet pritëse të X-Cart. Do t’ju kushtojë rreth 30 deri në 300 dollarë në muaj për të përdorur pritjen e tyre, por kjo do t’ju kursejë disa nga punimet.
 • Planet e nivelit më të lartë janë çuditërisht të shtrenjta – Një 500 dollarë për një tarifë të licencimit të jetës nuk është një çmim shumë i madh për të paguar nëse përfiton biznesin tuaj. Por ka shumë për të konsideruar me një çmim 5,995 $ për paketën përfundimtare.
 • Jo shumë tema në dispozicion – Shumë përdorues raportojnë se temat janë të vjetruara dhe nuk ka shumë prej tyre që të zgjedhin. Ndërsa definitivisht mund të krijoni një uebfaqe të jashtëzakonshme me porosi me X-Cart, disa tema shtesë do të ishin të këndshme.

përfundim

Si përmbledhje, X-Cart është një karrocë shumë e mirë që do të bëjë patjetër një dyqan të ngurtë në internet. Ka shumë karakteristika unike dhe sistemi mund të konkurrojë lehtësisht me Magento. Tregtarët me mend të teknologjisë do të dashurohen lehtësisht me këtë sistem, por mund të mos funksionojnë mirë për përdoruesit pa aftësi kodimi. Në përgjithësi, unë mund të rekomandoj me gjithë zemër të paktën të provoni demo falas për të parë se çfarë X-Cart ka në dyqan.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector