SiteGround Review Australia

Australia është një vend i madh dhe për shkak të vendndodhjes së saj të veçantë gjeografike, është e vështirë t’i shërbesh vizitorëve ndërkombëtarë me të dhëna nga atje. Në krahasim me zonat e tjera të Tokës, Australia ka lidhje të dobët të të dhënave me vendet e tjera, kështu që ofruesit lokalë të pritjes së faqeve në internet janë kryesisht të mira për faqet e internetit të vendit. Arsyeja më e madhe pse ky vend nuk është i lidhur mirë me zonat e tjera është mungesa e kabllove të të dhënave nëndetëse.


Pse kabllot nëndetëse janë kaq të rëndësishme:

 • shumica e dërgimit të të dhënave bëhen nga kabllot nëndetëse
 • ata janë shumë më të shpejtë (TerraBytes / sekondë) sesa satelitët (GigaBytes / sekondë)
 • një kabllo është shumë tolerant ndaj gabimeve
 • dhe ka latente më të vogla në kabllo sesa satelitët

nëndetëse-kabllot-australia

Burimi: submarinecablemap.com

Këto avantazhe tregojnë pse kabllot nëndetëse përdoren kudo dhe pse përcjellja e të dhënave bazohet në to. Arsyeja pse ne nuk i përdorim ato kudo është që lidhja e dy lokacioneve të ndryshme fizike me njëra-tjetrën duke përdorur kabllo, kushton qindra miliona dollarë.

Nëse jetoni në Australi dhe planifikoni të krijoni një faqe në internet për vizitorët ndërkombëtarë, ia vlen të gjeni një ofrues të mirë strehimi nga vendet e tjera. Mijëra hostë të lirë janë në dispozicion në mbarë botën, por rekomandohet të përdoren vetëm ato që janë mjaft të besueshme.

Ne rekomandojmë SiteGround. Ka qendra të të dhënave në 3 kontinente; ajo më e afërta në Australi është e vendosur në Singapor dhe ideale edhe për klientët tuaj ndërkombëtarë. Në këtë artikull ne do ta rishikojmë këtë kompani në mënyrë që të zgjidhni zgjidhjen më të mirë për faqen tuaj të internetit.

Pse Klientët Australianë zgjedhin SiteGround?

 • Gama e gjithanshme e produkteve: SiteGround ka shumë zgjidhje për mbajtjen në internet dhe ofron shërbime të përbashkëta të përbashkëta të hyrjes dhe server të përparuar të dedikuar gjithashtu.
 • Disqet SSD: Në kundërshtim me kompanitë e tjera pritëse, SiteGround përdor vetëm disqet SSD si depo. Ju mund të harroni HDD-të klasike shumë më të ngadalta dhe të punoni me disqet moderne shumë më të shpejtë të ngurta.
 • Teknologjitë më të fundit: Kompania përdor teknologjitë dhe skriptet më të azhurnuara, duke përfshirë PHP 7, NGINX, Python, Perl dhe shërbime falas për CDN.
 • SSL falas: SiteGround ofron një certifikim falas të Encrypt SSL të Le të Encrypt SSL për të gjithë paketat pritëse. Kjo do të thotë një https për faqen tuaj dhe besim më të madh nga vizitorët dhe motorët e kërkimit.
 • 7/24 mbështetje: Ekipi i përkushtuar i ndihmës është në dispozicion gjatë gjithë orarit dhe ju mund t’i arrini ato përmes telefonit, bisedës ose sistemit të biletave në vend. Kompania është e njohur për mbështetje shumë të disponueshme dhe profesionale të sitit, kështu që ju do të merrni mbështetje të vërtetë me njerëz të aftë.
 • I besueshëm dhe i madh: SiteGround ishte lansuar në vitin 2004 dhe në ditët e sotme ka mbi 400 të punësuar dhe pret më shumë se 1,700,000 emra domain. Isshtë një nga ofruesit më të mëdhenj të web-it për industrinë, kështu që të dhënat tuaja do të jenë të sigurta në një ofrues të besueshëm.
 • Koha dhe shpejtësia e mahnitshme: SiteGround’s ka 99,99% uptime që nënkupton disponueshmërinë maksimale prej 8.6 sekonda në ditë dhe kjo vlerë është mbi mesataren e industrisë. Koha e ngarkesës së serverëve të kompanisë është rreth 700 milisekonda që është shumë më e mirë se mesatarja. Dhe një fakt tjetër i rëndësishëm, që serverët SiteGround nuk kanë kohë të ngadaltë ngarkimi, ata punojnë të besueshëm edhe për një kohë të gjatë.
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave: Kompania ju jep 30 ditë pasi të aktivizohet shërbimi i porositur për të provuar përvojën e pritjes. Nëse nuk jeni të kënaqur me rezultatet, mund t’i merrni paratë tuaja. Garancia nuk është e vlefshme për shërbimet e Hosting në cloud dhe Dedikuar.
 • Numri i pakufizuar i llogarive të postës elektronike: Mund të shtoni sa më shumë llogari të postës elektronike me domainin tuaj që përfundojnë sa të doni. Edhe plani më i lirë i përbashkët i pritjes mund të përdoret për të krijuar një numër të pakufizuar të llogarive të postës elektronike, dhe mund të vendosni lirshëm edhe përgjigës automatikë dhe përcjellës. Ndërfaqja cPanel mund të përdoret për të menaxhuar llogaritë e postës vetëm me disa klikime.
 • Krijues i faqes në internet tërheq dhe tërheq: Nëse nuk keni njohuri për kodifikimin, do të përdorni shumë ndërtuesin e faqes në internet. Me të, ju mund të krijoni faqet tuaja duke zvarritur dhe hedhur elementët e dëshiruar të faqes së internetit në vendin e tyre të caktuar, mund të shtoni imazhe, video, tekste dhe të krijoni paraqitjet e këndshme.
 • Procesi i lehtë i regjistrimit dhe versionet e lokalizuara të faqes në internet: Ju mund të regjistroheni në SiteGround duke përfunduar një proces të thjeshtë regjistrimi, duke futur të dhënat tuaja në një ndërfaqe me një faqe. Në fund të faqes ju mund të zgjidhni zonën tuaj gjeografike, përfshirë Botën, Mbretërinë e Bashkuar, Spanjën, Shtetet e Bashkuara, Evropë, Itali, LATAM ose Australi. Pricesmimet e shfaqura, monedhat dhe gjuha e internetit ndjekin zgjedhjen tuaj. Ju mund të paguani pritjen tuaj me Visa, MasterCard dhe American Express.

SiteGround është numri ynë numër 1 i rekomanduar i WordPress për Australinë.

Planet Pritëse të SiteGround

Shërbimi i përbashkët i pritjes së nivelit të hyrjes së kompanisë quhet Web Hosting dhe është në dispozicion në 3 versione:

 • StartUp: Paketa më e lirë është e përshtatshme për një sit të vetëm, deri në 10,000 vizitorë mujorë. Includedshtë përfshirë një hapësirë ​​prej 10 GB dhe mund të shtoni një numër të pakufizuar llogarish emaili dhe bazash të dhënash. Sistemi rezervë bën kopje rezervë të faqes tuaj çdo ditë dhe CDN gjithashtu mund të përdoret falas. Fillon me 3,95 $ / muaj (çmimi i rregullt 11,95 $ / muaj).
 • GrowBig: Kjo paketë tashmë ju lejon të shtoni shumë faqe në internet dhe siguron 20 GB hapësirë ​​ruajtjeje. Mund të jetë e mirë për deri në 25,000 vizitorë mujorë dhe pak shërbime shtesë, përfshirë rikthimin e rezervave falas, mbështetje me përparësi, super cache dhe transferimin e faqeve, gjithashtu janë shtuar përgjatë shtesave StartUp. Fillon me 5,95 $ / muaj (çmimi i rregullt 19,95 $ / muaj).
 • GoGeek: Kjo është paketa geeky e SiteGround dhe e përshtatshme për deri në 100,000 vizitorë të përgjithshëm mujorë. Magazinimi është 30 GB i madh dhe pranë shtesave të përmendura më parë do të merrni shtesa geeky, duke përfshirë repo GIT, rezervime falas në kërkesë, skenë WordPress dhe Joomla dhe më shumë. Fillon me 11,95 $ / muaj (çmimi i rregullt 34,95 $ / muaj).

WordPress Hosting është një lloj pritës, i krijuar posaçërisht për pronarët e faqeve të internetit të WordPress. Ju mund të merrni një instalim falas WordPress ose një migrim falas të faqes tuaj WP tashmë të egzistuar në ruajtjen tuaj të re në ndonjë nga paketat e Hosting WordPress. Azhurnimet automatike të softuerit dhe WP CLI & Mbështetja e SSH përfshihet gjithashtu në të gjitha paketat.

Ky lloj i pritjes fillon me 3,95 $ / muaj (çmimi i rregullt 11,95 $ / muaj). Për këto para mund të drejtoni një uebfaqe të WordPress në ruajtjen tuaj dhe të përdorni hapësirë ​​në disk deri në 10 GB për të ruajtur skedarët tuaj.

Ekziston edhe një Hosting WooCommerce shërbim në SiteGround, duke ofruar 3 pako speciale WooCommerce. Së bashku me pjesën pritëse, do të merrni karakteristika shtesë, duke përfshirë WooCommerce dhe StoreFront të para-instaluar, rezervë ditor dhe një azhurnues automatik.

Paketa më e lirë WooCommerce fillon me 3,95 $ / muaj (çmimi i rregullt 11,95 $ / muaj). Wasshtë caktuar të shërbejë deri në 10,000 vizitorë mujorë dhe do të marrësh 10 GB hapësirë ​​për të.

Rezervimi në re ju jep më shumë burime serveri dhe avantazhin e platformës cloud. Ju mund të zgjidhni nga paketat e menaxhuara plotësisht dhe të përfitoni nga një prej 4 qendrave të të dhënave në dispozicion në mbarë botën. Një nga avantazhet më të mëdha është prania e burimeve të shkallëzuara automatike. Kjo do të thotë që ju mund të shtoni burime gjithnjë e më shumë të serverit në paketën tuaj me një klik, ose ta vendosni atë të ndjekë automatikisht ngarkesën e serverit dhe pikat e trafikut.

Oferta është në dispozicion nga 80 $ / muaj. Për këtë shumë do të merrni 2 bërthama CPU, memorie 4 GB, ruajtje 40 GB dhe 5 përdorim të të dhënave TB.

Reseller Hosting është gjithashtu në dispozicion në SiteGround, duhet të blini së paku 5 kredi shitës për të filluar me të. Do kredi nënkupton një vit që pret për një nga klientët tuaj, aq më shumë kredi blini çmimet më të mira që do të merrni. Klientët tuaj do të marrin një cPanel dhe do të kenë të njëjtat përfitime si përdoruesit e Web Hosting. Kreditë e shitësit janë në dispozicion për 49 $ / çmimi i kredisë, nëse blini të paktën 10 prej tyre, atëherë çmimi i tij bëhet 42 $ / kredi.

Ndërtimi i ndërmarrjeve nuk ofron paketa, pasi ju ofron një zgjidhje krejtësisht të përshtatur për mbajtjen në internet. Duke zgjedhur atë do t’ju sigurohet një menaxher i llogarisë, i cili do t’ju ndihmojë të kaloni në procesin e vlerësimit. Në fund të saj, kompania juaj do të marrë një zgjidhje pritëse me çmimin më të mirë dhe mjetet e besueshme të serverit.

Server i përkushtuar i serverëve është në dispozicion në 3 lokacione të ndryshme të të dhënave, në Shtetet e Bashkuara, Evropë dhe Azi. Meqenëse jeni të interesuar për vendndodhjen më të afërt me Australinë, qendra e të dhënave Azi-Paqësorë rekomandohet të përdoret. Ekzistojnë 3 pako të ndryshme serverësh të disponueshme duke përdorur procesorë Intel Xeon, disqet SSD dhe memorjen DDR3.

Pakoja më e vogël ju jep 4 bërthama CPU dhe 8 fije të procesorit Intel Xeon E3-1230, memorie 16 GB, ruajtje 480 GB dhe 10 TB bandwidth. Paketa më e madhe ofron një mjet pasqyrimi të të dhënave RAID1 gjithashtu. Paketat e Serverit të Dedikuar të Hosting fillojnë me 329 $ / muaj.

përfundim

australia-hosting

A është siti i mirë për Australianët? Përgjigja është padyshim PO. Gama e gjithanshme e produkteve, paketat shumë të shkallëzuara në secilin prej llojeve të pritjes, koha e mahnitshme e kohës dhe ngarkesës, mbështetja e kualifikuar e klientëve dhe qendra e afërt e të dhënave në Singapor janë faktet kryesore pse ne rekomandojmë SiteGround për klientët australianë.

Nëse jeni një Australian, mund të jeni i sigurt që uebfaqja juaj do të jetë në duar të mira dhe klientët tuaj ndërkombëtarë do të shërbehen nga faqja juaj në mënyrë të shpejtë dhe të besueshme. Thjesht zgjidhni paketën e përshtatshme të pritjes dhe filloni të punoni në faqen tuaj sot!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map