Galīgais Web mitināšanas, domēna vārdu un vietņu ceļvedis

01.06.2020
Pamācības un ceļveži 'Galīgais Web mitināšanas, domēna vārdu un vietņu ceļvedis
0 15 мин.

ceļvedis tīmekļa mitināšanas domēna vārdu vietnēm


Lielākā daļa cilvēku nezina par notiekošo, piekļūstot savam Facebook kontam vai veicot meklēšanu Google tīklā vai vienkārši skatoties Youtube video. Viss, ko jūs darāt internetā katru dienu, faktiski ir saistīts ar vietnēm un tīmekļa mitināšanu. Šajā rakstā mēs izskaidrosim tīmekļa mitināšanas pamatus, dažādos pastāvošos veidus, kā darbojas vietne un kā to izveidot un kā iegādāties mitināšanu.

Kas ir vietne?

Kad mēs runājam par vietni, mēs faktiski atsaucamies uz failu un mapju kolekciju, kas ir savienoti un darbojas kopā, lai izveidotu tīmekļa lapu. Atkarībā no vietnes sarežģītības un funkcionalitātes to var izveidot no viena līdz tūkstošiem failu. Jūsu datorā var tikt atveidota vienkārša vietne, kas veidota, izmantojot HTML, bet sarežģīta vietne, kas izveidota ar PHP vai ASP var apskatīt tikai tīmekļa serverī vai izmantojot programmatūru, kas datorā izveidos nepieciešamo vidi. Ja jūs esat iesācējs vietņu veidošanā, sākumā tas var šķist sarežģīti, taču patiesībā ir ļoti viegli izveidot savu vietni; turpiniet lasīt, lai uzzinātu par visām daļām, kas vajadzīgas vietnes publicēšanai tiešsaistē.

Kā izveidot vietni?

mājas lapas veidošana

Lai izveidotu vietni vai tīmekļa lietojumprogrammu, ir jāizmanto programmēšanas valoda. Ļoti vienkāršai un pamata vietnei visbiežāk izmanto programmēšanas valodas HTML un CSS. Šīs divas valodas tiek izmantotas, lai izveidotu statisku vietni. Dinamiskai tīmekļa lapai, kas izmanto arī datu bāzi, nepieciešama sarežģītāka valoda, piemēram, PHP vai ASP.

Ja jūs neesat pazīstams ar šīm programmēšanas valodām, ir iespējams izmantot programmatūru, tā saukto vietņu veidotāju, kurai ir lietotājam draudzīgs interfeiss, lai palīdzētu jums izveidot vietnes struktūru, vietnes dizainu, augšupielādēt attēlus, tekstu un pat video vietne. Šai programmatūrai tomēr ir zināmi ierobežojumi, un to var izmantot tikai vienkāršu, statisku vietņu izveidošanai ar ierobežotu funkcionalitāti.

Tomēr ir arī citi veidi, kā izveidot vietni, piemēram, satura pārvaldības sistēma (CMS) mūsdienās ir viens no modernākajiem veidiem, kā veidot emuāru, forumu, ziņu portālu vai gandrīz jebkura veida vietni. Vispopulārākā satura pārvaldības sistēma ir WordPress. Šeit jūs varat uzzināt vairāk informācijas par WordPress, Joomla un Drupal, trīs vadošajām CMS programmatūrām pasaulē..

Lielākā daļa tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju ļauj instalēt izvēlēto CMS savā domēna nosaukumā un uzreiz sākt veidot savu vietni.

Kas ir domēna vārds?

domēna vārdi

Domēna vārds faktiski ir adrese, kuru ievadāt tīmekļa pārlūkprogrammā, mēģinot piekļūt noteiktai vietnei. Domēna vārdu veido 3 daļas: vārds, punkts, paplašinājums. Piemēram, ja vēlaties piekļūt Google vietnei, pārlūkprogrammā jums būs jāievada google.com. Jūs arī varētu piekļūt Google, ierakstot vietnes IP adresi; tomēr IP adreses vietā ir daudz vieglāk atsaukties uz domēna vārdu.

Domēna vārdu vienlaikus var reģistrēt tikai viena fiziska persona vai uzņēmums. Tātad, ja domēna vārds, kuru vēlaties iegādāties, jau ir reģistrēts, varat vai nu pagaidīt, līdz pašreizējais īpašnieks atstās tā derīguma termiņu (tas, visticamāk, prasīs gadus, vai arī tas nekad nenotiks), vai arī varat sazināties ar pašreizējo īpašnieku un iegādāties šo konkrētais vārds. Ņemiet vērā, ka domēna vārdu tirgus ir ļoti milzīgs bizness un uzņēmumi ir gatavi tērēt miljonus labam domēna vārdam. Tāpēc, iespējams, labākā izvēle ir vienkārši meklēt labu domēnu un reģistrēt pieejamo domēnu. Cik domēnu jūs varat reģistrēt, nav ierobežojumu, taču pēc reģistrēšanās ir ļoti liela atjaunošanas maksa, kas ir jāmaksā, jo pretējā gadījumā jūs zaudējat īpašumtiesības.

Tātad, kā jūsu dators zina, kuru vietni atveidot, ievadot noteiktu domēna vārdu? Kad ar datora pārlūku piekļūstat domēna nosaukumam, tas sāk savienojumu ar tīmekļa serveri (tīmekļa mitināšanas serveri), izmantojot IP adresi, kas tiek publicēta DNS (Domain Name Servers – šie glabā visu informāciju par domēniem, piemēram, kā IP adreses). Domēna īpašnieks var rediģēt DNS informāciju un var atjaunināt IP adresi, kur jāpieslēdzas pārlūkam. Tātad, ja maināt savu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju (mainīsies arī IP adrese), un jūs varat viegli atjaunināt informāciju.

Kur meklēt pieejamos domēna vārdus un kā tos iegādāties? Process ir viegls, vairums hostinga pakalpojumu sniedzēju arī piedāvās domēna vārda reģistrāciju, taču, ja vēlaties, lai jūsu domēna vārdi būtu atsevišķi no hostinga uzņēmuma, varat pārbaudīt GoDaddy un NameCheap, lai veiktu ļoti ātru domēna vārda pārbaudi un lētas cenas..

Kas ir tīmekļa mitināšana?

Tīmekļa mitināšanas serveris ir augstākās klases dators, kas ir īpaši izveidots un optimizēts vietņu un tīmekļa lietojumprogrammu glabāšanai. Šie serveri atrodas datu centrā, kas faktiski ir ēka, kurā fiziski tiek glabāti simtiem serveru. Ēka nodrošinās nepieciešamo aizsardzību pret uguni, serveru neatļautu piekļuvi, tā ir aprīkota ar enerģijas ģeneratoriem, kas novērš strāvas padeves pārtraukumus, kā arī ir savienota ar ātrgaitas internetu caur vienu vai vairākiem joslas platuma nodrošinātājiem..

Ko jūs faktiski iegūstat, pērkot tīmekļa mitināšanu? Pērkot dalīta mitināšanas kontu, jūs iegūsit piekļuvi servera daļai, kurā varat augšupielādēt un saglabāt savas vietnes failus un datu bāzes. Papildus tam jūs saņemsiet atbalstu arī no mitināšanas uzņēmuma, kura pakalpojumu iegādājāties. Lūdzu, ņemiet vērā, ka dažiem uzņēmumiem nav sava datu centra, bet tie īrē dažus serverus un pārdod hostinga kontus saviem klientiem. Tā ir ļoti izplatīta prakse; tomēr tiek pierādīts, ka tas bieži izgāžas. Lai jūsu vietne būtu droša, vienmēr dodieties uz uzņēmumu, kuram ir savs datu centrs.

Kādi ir dažādi hostinga veidi?

dažādi hostinga veidi

Sākot meklēt hostinga plānu, jūs varat ļoti ātri satriekties. Ir acīmredzami, ka ir simtiem hostinga uzņēmumu, kas piedāvā dažādus hostinga plānus par dažādām cenām. Tā vietā, lai salīdzinātu dažādu plānu iespējas, jums drīzāk jākoncentrējas uz izdomāšanu, kāds hostinga plāns jums ir nepieciešams. Turpmāk es jums parādīšu piecus dažādus hostinga veidus un kādiem nolūkiem tie tiek izmantoti:

 • Dalīta mitināšana
 • VPS hostings
 • Dedicated Hosting
 • Mākonis Hostings
 • Pārvaldīts hostings

Dalīta mitināšana: ir visvienkāršākais mitināšanas tips, ko izmanto lielākā daļa klientu. Šis mitināšanas veids ir ļoti pieņemams, piedāvā visas pamatfunkcijas, kas vajadzīgas vienkāršas vietnes izveidošanai, un dienā var atbalstīt simtiem unikālo apmeklētāju. Tomēr tam ir daži ierobežojumi, piemēram, ierobežots pievienojamo vietņu skaits, ierobežots e-pasta konts, lietošanas un joslas platuma ierobežojumi, un tā ir mazāk droša. Dalīta hostinga konts tiek izveidots, sadalot tīmekļa serveri simtos vai tūkstošos mazos kontos, kas koplieto servera resursus, joslas platumu un krātuvi.

VPS hostings: virtuālais privātais serveris ir līdzīgs koplietotam kontam, bet ar daudzām papildu funkcijām. VPS gadījumā tīmekļa serveris tiek sadalīts tikai dažos kontos, kur šie konti koplieto to pašu serveri, bet tiem ir savi piešķirtie resursi. Katram VPS kontam var būt atšķirīga programmatūra, un to var konfigurēt neatkarīgi no citiem kontiem, kas mitināti tajā pašā serverī.

Dedicated hostings: iegādājoties īpašu mitināšanas kontu, mēs faktiski runājam par visa tīmekļa servera nomu ar visiem resursiem, joslas platumu un krātuvi. Īpaša servera izmaksas var sākties no USD 120 mēnesī, un tas neietver uzstādīšanas un citas programmatūras licencēšanas maksas. Lai gan īpaša servera izmaksas ir ļoti dārgas, tas lietotājiem ļauj pilnībā pielāgot un optimizēt serveri savām vajadzībām. Tas arī nodrošina visaugstāko drošību, veiktspēju un elastību.

Mākonis mitināšana: ir sava veida “jauns” mitināšanas veids, kas pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs. Augšupielādējot mūsu vietni vai failus mākonī, mēs faktiski šos failus grupējam dažādos serveros, kas atrodas visā pasaulē. Mēs varam piekļūt šiem failiem no jebkuras vietas, pieslēdzoties mūsu mākoņa mitināšanas kontam. Šis mitināšanas veids lielākoties tiek izmantots neslēptas informācijas glabāšanai.

Pārvaldīta mitināšana: bieži izvēlas tīmekļa pārziņi, kuriem nav laika vai tehnisko zināšanu sistēmas vai servera administrēšanai. Pārvaldītas tīmekļa mitināšanas gadījumā papildus servera nomāšanai jūs saņemsiet atbalstu arī no mitināšanas pakalpojumu sniedzēja, un viņi arī rūpēsies par programmatūras jaunināšanu, kā arī par tīmekļa servera drošību. Lielākā daļa tīmekļa mitināšanas kontu, kuriem ir tāda instalēta programmatūra kā cPanel, tiek pārvaldīti, tāpēc, meklējot mitināšanas plānu, jums nav īpaši jāmeklē šāda veida pakalpojumi..

Kā izvēlēties pareizo mitināšanas plānu?

Šajā brīdī, iespējams, jūs jau esat satriekts ar visu iepriekš izlasīto informāciju. Jūs varat domāt, ka hostinga plāna izvēle ir sarežģīta, taču patiesībā tas ir ļoti viegli, ja zināt, ko meklējat. Šeit ir daži ļoti vienkārši jautājumi, uz kuriem jāatbild, kuri palīdzēs nokļūt pareizajā mitināšanas plānā:

Kad man ir nepieciešama dalīta mitināšana?

Vairumā gadījumu, ja veidojat vienkāršu personisku vai komerciālu vietni, vienkāršu emuāru vai nelielu e-komercijas vietni, jums būs nepieciešams tikai kopīgs konts. Koplietojamais hostings var atbalstīt vietni ar zemu vai vidēju trafiku un var arī nodrošināt jūs ar lielu drošību, tomēr dalītā plāna stabilitāte nav tik laba, un var gadīties, ka jūsu vietne laiku pa laikam palēninās. Sākumā es domāju, ka katram iesācējam pietiek ar kopīgu kontu.

Kad man ir nepieciešama VPS?

Kad jūsu vietnes trafiks pārsniedz noteiktu ikdienas apmeklējumu skaitu, iespējams, jums būs jājaunina uz VPS mitināšanu. Ja jūs izmantojat e-komercijas vietni un jūsu bizness pilnībā paļaujas uz šo vietni, iespējams, jums vajadzētu apsvērt iespēju izvēlēties VPS jau pašā sākumā un izvairīties no dalīta mitināšanas. Tiešsaistes kopienas vietnei, piemēram, forumam, ieteicams izmantot arī VPS kontu.

Kad man ir nepieciešams atsevišķs serveris?

Ja jūs esat mazs un vidējs uzņēmums, kas nodarbina dažus cilvēkus un vada aizņemtu vietni, iespējams, jums vēl nav nepieciešams īpašs serveris, bet, ja plānojat ieguldīt vietņu trafikā un domājat, ka saņemsiet daudz lapu ielādes nākamajā periodā, iespējams, VPS nestāvēs, un jums būs jājaunina uz speciālu serveri. Šis mitināšanas tips tiek izmantots arī vietnēs vai tīmekļa lietojumprogrammās, kurām nepieciešams liels servera resurss, ja tiek izmantots liels joslas platums un nepieciešama augsta drošība (kredītkaršu apstrādei un klienta informācijas glabāšanai)..

Vai man ir nepieciešama mākoņa mitināšana??

Ja jūsu vietnei ir pasaules mēroga auditorija un jūs vēlaties nodrošināt lietotāju pieredzi tiem klientiem, kuri jūsu vietni izmanto ārpus servera atrašanās vietas, iespējams, jums vajadzētu apsvērt iespēju izmantot mākoņa mitināšanas pakalpojumu. Augšupielādējot savu vietni mākonī, jūs galvenokārt grupējat failus visā serveru tīklā visā pasaulē, un, kad lietotājs piekļūs jūsu vietnei, izveidos savienojumu ar tuvāko serveri tā atrašanās vietā. Tātad jūsu vietne darbosies daudz ātrāk arī ārvalstu lietotājiem. Ņemiet vērā, ka mākoņa mitināšana nav paredzēta slepenas informācijas glabāšanai, tāpēc droši vien nevēlaties saglabāt klienta personiskos datus mākonī..

Vai man ir nepieciešams pārvaldīts mitināšana??

Kā jau minēju iepriekš, iegādājoties hostinga kontu, kurā jau ir uzstādīts sava veida vadības panelis vai operētājsistēma, tas ir pārvaldīts mitināšana. Tātad, ja jūs iegādājaties kopīgu vai vps kontu cPanel, jūs pērkat pārvaldītu mitināšanu. Vai jums to vajag? Manuprāt, ir vieglāk un ātrāk strādāt ar pārvaldītu mitināšanas kontu, un jūs saņemat papildu atbalstu, kas jums varētu būt nepieciešams.

Gatavs izveidot savu vietni?

sāciet savu vietni

Ja esat gatavs sākt darbu ar savu pirmo vietni, šeit ir ātrs un ērts veids, kā izvēlēties domēnu, reģistrējieties mitināšanas kontā un publicējiet savu vietni tikai ar pāris klikšķiem:

 1. Apmeklējiet vietni BlueHost.com un saņemiet īpašu atlaidi, izmantojot mūsu saiti
 2. Izvēlieties mitināšanas paketi un bezmaksas domēna vārdu
 3. Norādiet savu norēķinu un maksājumu informāciju un iegādājieties mitināšanas plānu
 4. Gaidiet apstiprinājuma e-pastu un pierakstieties savā mitināšanas kontā
 5. Piesakieties BlueHost vadības panelī un instalējiet WordPress savā vietnē (Kā izveidot WordPress vietni)
 6. Piesakieties savā WordPress vietnē un pielāgojiet to kā vēlaties
 7. Rakstiet un publicējiet saturu un sāciet reklamēt savu vietni

Šeit jūs varat atrast visu pakāpenisko procesu ar ekrānuzņēmumiem.

Kā redzat, ir ļoti vienkārši izveidot savu vietni un iegūt profesionālu e-pasta adresi. Iepriekš minētā apmācība sniegs jums sīkāku informāciju par vietnes izveidi, izmantojot BlueHost un WordPress. BlueHost ir lielisks mitināšanas pakalpojumu sniedzējs, lai ātri sāktu darbu, tomēr, ja jūs meklējat sarežģītāku un pilnu hostinga plānu, jums vajadzētu apskatīt mūsu mitināšanas pārskatu sadaļu.

Cerams, ka šis raksts jums palīdzēja saprast, kā darbojas vietnes, kāds ir domēna vārds un kā visas šīs saites izveidojas ar tīmekļa mitināšanas kontu. Ja jums joprojām ir jautājumi, lūdzu, nevilcinieties atstāt komentāru zemāk, mēs centīsimies atbildēt uz visām jūsu bažām.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector