Ideāla domēna vārda izvēles un reģistrēšanas rokasgrāmata

izvēlēties reģistrēt labāko domēna vārdu


Veicot navigāciju tīklā, mēs īsti nedomājam par to, kā mēs nonākam vietnēs. Pamatā vietnei var piekļūt, izmantojot IP adresi vai izmantojot domēna vārdu. Tā kā IP adreses nav viegli atcerēties, mēs izmantojam domēna vārdus, lai nokļūtu noteiktā vietnē, piemēram, google, facebook vai twitter. Domēna nosaukumam ir trīs sastāvdaļas: nosaukums, punkts un paplašinājums. Domēna vārds jāreģistrē individuālai personai vai uzņēmumam, un parasti par katru gadu tiek reģistrēta fiksēta maksa vai vienreizēja maksa. Nav iespējams reģistrēt domēna vārdu vairākas reizes vai reģistrēt jau esošu vārdu. Varbūt tas izklausās sarežģīti, bet turpmāk es paskaidrošu, kā darbojas domēna reģistrācija un kā jums vajadzētu izvēlēties pareizo savas vietnes vārdu un paplašinājumu.

Laba domēna vārda un paplašinājuma izvēle

Domēnu vārdu bizness ir milzīgs! Katru dienu tiek reģistrēti, iegādāti un pārsūtīti tūkstošiem domēnu. Populārākais augstākā līmeņa domēna paplašinājums ir COM, kam seko NET, ORG un BIZ. Šie paplašinājumi lielākoties tiek izmantoti starptautiskām vietnēm, taču ir arī citi, valstij raksturīgi paplašinājumi, piemēram, ASV, CO.UK, DE, ES un daudz citu.

Pirms izvēlēties domēna paplašinājumu, ir labi zināt, kāda būs jūsu vietnes mērķauditorija. Ja jūsu vietne sniegs informāciju, apkalpos vai pārdos preces noteiktā valstī, iespējams, jums vajadzētu koncentrēties uz paplašinājumu, kas paredzēts konkrētai valstij, ja vēlaties kļūt globāls; labākā izvēle būtu COM domēns.

Pēc lēmuma pieņemšanas par paplašinājumu varat mēģināt nākt klajā ar labu domēna vārdu. Varat reģistrēt savu vārdu, ja plānojat izveidot personīgo emuāru, vai sava uzņēmuma vārdu, ja veidojat sava biznesa vietni. Ja jūsu vietne būs par noteiktu tēmu, varat reģistrēties kā domēna vārdu izmantot atslēgvārdus vai ar tēmu saistītus terminus. Tas tiešām ir atkarīgs no jūsu iztēles un domēna nosaukuma pieejamības.

Vienkāršākais veids, kā meklēt pieejamos domēna vārdus, ir izmantot tādu domēna vārdu reģistrētāju uzņēmumu kā Name.com vai Namecheap. Viņi piedāvā ļoti labas reģistrācijas un atjaunošanas likmes, kā arī reģistrē arī plašu paplašinājumu klāstu.

Laba biznesa domēna vārda izvēle

Ja jūs vadāt uzņēmējdarbību, pārdodat pakalpojumus vai produktus tiešsaistē, iespējams, jums vajadzētu domāt par zīmola veidošanu. Zīmols, kuru ir viegli atcerēties, kas izceļas, pārstāv jūsu biznesu un izklausās labi.

Centieties izvairīties no cipariem un defisēm, kas lielākajai daļai lietotāju izskatās neprofesionāli, un tos var viegli sajaukt, kā rezultātā potenciālie klienti tiek novirzīti uz citu uzņēmumu ar līdzīgu nosaukumu, bet bez numura vai defise.

Nelietojiet jau reģistrētus zīmolu nosaukumus, jo tas ir slikta biznesa prakse, otrkārt, jūs drīzāk varat pazaudēt preču zīmes domēnu vai arī tiesāties ar preču zīmes īpašnieku.

Mēģiniet iegūt .COM domēnu un, ja nopietni domājat par savu biznesu, varbūt vēlaties reģistrēt visus augstākā līmeņa domēnus (TLD), lai nodrošinātu savu zīmolu. Jums nav jāreģistrē visi paplašinājumi, bet tikai tie, kurus uzskatāt par svarīgiem.

Atcerieties savlaicīgi atjaunot domēna vārdus, pretējā gadījumā jūs tos varat pazaudēt un nekad nevarēsit atgūt. Domēna reģistratūras vienmēr jums vairākas reizes paziņos pa e-pastu, kad domēna termiņš beigsies.

Kā reģistrēt jau esošu domēnu?

Ir divi veidi, kā piekļūt domēna vārdam, kuru jau ir reģistrējusi cita persona. Jūs varētu iet tālu un gaidīt, kamēr domēns beigsies, cerot, ka iepriekšējais īpašnieks to neatjaunos. Visticamāk, jūs neiegūsit vēlamo domēnu šādā veidā. Otra iespēja ir sazināties ar domēna īpašnieku un pārliecināt to pārdot domēnu jums, piedāvājot izdevīgu darījumu. Domēna iegāde no kāda cilvēka var būt ļoti dārga, un vairumā gadījumu tas var nebūt tā vērts, taču vienmēr ir vērts mēģināt, ja jūs patiešām esat apsēsta ar šo konkrēto vārdu.

Privātā domēna reģistrācija

Reģistrējot domēna vārdu, jums būs jāsniedz reāli dati: jūsu vārds, adrese, tālruņa numurs, e-pasts, uzņēmuma nosaukums utt. Tas būs pieejams sabiedrībai, ja vien neizmantojat privātuma pakalpojumu. Par papildu samaksu varat aizsargāt savu privātumu un slēpt savu personisko informāciju no sabiedrības. Tas ir izdevīgi, jo par jūsu e-pasta adresi netiks surogāts surogātpasts vai arī jūs nesaņemsit vēlu vakara tālruņa zvanus no svešiniekiem, kuri tikai paņem jūsu tālruņa numuru no WHOIS datu bāzes.

Ekspertu ieteikumi par domēnu reģistrāciju

Kā mēs jau minējām iepriekš, vislabāk ir reģistrēt .COM, ja tas ir pieejams, ja ne, kopā ar citiem augstākā līmeņa paplašinājumiem. Vienmēr izmantojiet uzticamus reģistratūras un neizvēlieties uzņēmumus, kurus nav akreditējusi ICANN.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map