Kā izveidot vietni ar Joomla

kā izveidot vietni ar Joomla


Mūsdienās ir ļoti viegli izveidot sev vietni. Jums pat nav jāzina programmēšana. Šajā rakstā es paskaidrošu, kā izveidot profesionāla biznesa vietni, izmantojot Joomla CMS.

Joomla ir otrā populārākā satura pārvaldības sistēma pēc WordPress. Kopš tās pirmās izlaišanas 2005. gadā programmatūra ir lejupielādēta vairāk nekā 50 miljonus reižu.

Galvenās vietnes, piemēram, Hārvardas universitāte vai Katoļu izglītības universitātes alianse, balstās uz Joomla. Ne tikai universitātes paļaujas uz šīs lieliskās CMS jaudu, bet arī ziņu vietnes un portāli, tāpat kā Linux.com, TheHill.com, MTV Greece un citi. InMotion Hosting zināšanu sadaļa ir balstīta arī uz Joomla.

Turpmāk es jūs iepazīstināšu ar Joomla vietnes izveidošanas procesu no nulles:

 • Pareiza Joomla saimnieka izvēle
 • Joomla instalēšana un konfigurēšana
 • Instalējot paplašinājumus, veidnes un publicējot rakstus

Vai esat gatavs sākt??

1. Izvēlieties perfektu Joomla tīmekļa mitinātāju

Lielākoties cilvēkiem ir grūti izvēlēties labu tīmekļa mitinātāju. Tā kā tirgū ir pieejams tik daudz hostinga plānu un uzņēmumu, ir ļoti grūti izlemt, kurš ir pareizais plāns vai firma. Ar Joomla ir vēl grūtāk atrast uzticamu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

izvēlēties perfektu Joomla tīmekļa mitinātāju

Daudzi mitināšanas pakalpojumu sniedzēji piedāvā rīkus, kas ļauj dažu klikšķu laikā instalēt Joomla savā vietnē. Tas nenozīmē, ka viņi ir labs Joomla mitināšanas pakalpojumu sniedzējs. Tā kā Joomla ir resursietilpīga programmatūra, tai ir nepieciešams uzticams mitināšanas plāns. Nepareiza mitināšanas izvēle novedīs pie lēnas vietnes darbības.

Savā Joomla mitināšanas lapā mēs esam aprakstījuši, kādam jābūt ideālam Joomla mitināšanas pakalpojumu sniedzējam. Šeit atradīsit arī trīs labākos uzņēmumus, kurus mēs iesakām jūsu Joomla vietnes mitināšanai.

1.1. Pareizā mitināšanas plāna izvēle

Kaut arī Joomla izmantos vairāk servera resursu, jums nav jāiet tieši uz VPS vai speciālu serveri. Joomla darbojas nevainojami arī dalīta mitināšanas kontā, taču tas tiešām ir atkarīgs no tā, kāda veida vietni jūs veidojat.

Piemēram, ja jūs izveidojat sava uzņēmuma vietni, iepazīstināt ar pakalpojumiem vai produktiem, ko piedāvā jūsu bizness, un jūsu vietne dienā uzņem apmēram 500 unikālus apmeklētājus, veids ir dalīta mitināšana.

Ja plānojat palaist forumu, kopienas vietni vai e-komercijas vietni, kuru, visticamāk, izmantos daudzi lietotāji vienlaikus, jums noteikti vajadzētu izvēlēties virtuālo serveri.

Neatkarīgi no tā, kādu Joomla vietni jūs veidojat, pārliecinieties, vai izvēlētais mitināšanas līdzeklis atbalsta programmatūru. Ne tikai ar bezmaksas instalēšanas rīku, bet arī ar kaut kādām pamācībām vai tiešsaistes atbalsta palīdzību.

Piemēram, pakalpojumā InMotion ir liela Joomla apmācību datu bāze, kurai varat piekļūt bez maksas un uzzināt, kā Joomla veidot, rediģēt un labot lietas. Viņi arī piedāvā Joomla optimizētu mitināšanu, tas nozīmē, ka jūsu vietne tiks novietota serverī, kas tika iestatīts un pielāgots Joomla vietnēm. Pieaugot vietnei InMotion, jūs varat izvēlēties lielākus mitināšanas plānus, padarot jaunināšanu un pazemināšanu starp pakotnēm vienkāršu.

2. Kā instalēt Joomla?

Kad runa ir par Joomla instalēšanu jūsu vietnē, jums ir divas iespējas: manuāla un automātiska instalēšana. Automātiska, precīzāk sakot, Joomla instalēšana, izmantojot rīku, ir vienkārša. Nepieciešama ļoti minimāla lietotāja mijiedarbība.

Lai gan manuālā instalēšana prasa nedaudz vairāk pūļu, jo faili ir manuāli jāaugšupielādē serverī, datu bāze ir jāizveido lietotājam, un instalēšanas process prasīs ilgāku laiku.

Šīs apmācības nākamajā daļā es jums parādīšu abas metodes. Manuālo instalēšanu var veikt uz jebkura tīmekļa mitināšanas servera, kas atbalsta MySQL un PHP, savukārt automātiskā instalēšana tiks parādīta InMotion cPanel mitināšanas plānā.

2.1. Instalējiet Joomla manuāli

Ja jūs veidojat jaunu Joomla vietni no nulles, jums vienmēr vajadzētu izmantot jaunāko stabilo versiju no Joomla.org, lejupielādējiet to bez maksas. Lejupielādējiet arhivēto failu un saglabājiet to datorā.

lejupielādēt Joomla jaunāko versiju

Kad lejupielāde, FPT klients vai FileManager no hostinga paneļa ir pabeigta, augšupielādējiet un izgūstiet failus uz serveri. Augšupielādējiet failus domēna mapē, kurā sistēma tiks instalēta.

Failu augšupielāde prasīs zināmu laiku, taču šajā laikā jūs varat izveidot MySQL datu bāzi. Piekļūstot MySQL vedņa rīkam mitināšanas vadības panelī, jūs varēsit iestatīt datu bāzi. Šīs ir darbības, kas jums jāveic (dokumentēts ar ekrānuzņēmumiem zemāk):

 • 0 solis – piekļūstiet MySQL vedņa rīkam
 • 1. solis – izveidojiet datu bāzi
 • 2. solis – izveidojiet datu bāzes lietotāju un iestatiet spēcīgu paroli
 • 3. solis – pievienojiet lietotāju datu bāzei ar “Visas privilēģijas”
 • 4. solis – aizpildiet cilnes

1. darbība 2. darbība: datu bāzes un datu bāzes lietotāja izveidošana

solis 3 pievienot lietotāju datu bāzei

Step4 datu bāzes izveide ir pabeigta

Kad faili ir augšupielādēti un datu bāze ir gatava, varat sākt Joomla instalēšanu, piekļūstot savam domēna vārdam.

Jums tiks veiktas šādas 3 darbības:

1. Konfigurācija – šeit jums būs jāiestata vietnes nosaukums un Super lietotāja (administratora) pieteikšanās informācija. Šeit tiks izvēlēta arī jūsu vietnes valoda. Pēc noklusējuma katra Joomla instalācija ir iestatīta instalēšanai angļu valodā, taču nolaižamajā izvēlnē varat izvēlēties citu valodu.

1. solis Joomla konfigurācija

2. Datu bāze – šeit jūs savienosit Joomla failus ar iepriekš izveidoto datu bāzi; vienkārši pievienojiet datu bāzes nosaukumu, datu bāzes lietotāju un paroli un pārejiet pie nākamās darbības

2. solis savienojiet Joomla ar datu bāzi

3. Pārskats – šeit jūs varat izvēlēties savā vietnē instalēt dažus datu paraugus vai arī visu atstāt tukšu. Ja viss ir iestatīts, pabeidziet uzdevumu, noklikšķinot uz pogas “Instalēt”.

3. solis instalējiet Joomla parauga datus

Instalēšana prasīs dažas sekundes.

4. solis, instalējot Joomla CMS

Ja viss noritēja labi, parādīsies šāds ekrāns. Noklikšķiniet uz pogas “Instalācijas mapes noņemšana” un viss ir izdarīts. Tagad jūs varat apmeklēt savu vietni vai piekļūt administrācijas zonai.

noņemiet instalācijas mapi Joomla

2.2 Automātiski instalējiet Joomla, izmantojot Softaculous

Izmantojot InMotion, jūs varat automātiski instalēt Joomla no cPanel. Reģistrējoties, jūs saņemsit visu nepieciešamo informāciju, lai piekļūtu cPanel kontam. Kad esat pieteicies sava mitināšanas konta vadības panelī, ritiniet līdz lapas apakšai un meklējiet Joomla logotipu.

instalēt Joomla ar softaculous

Noklikšķinot uz mazās Joomla ikonas, jūs tiksit novirzīts uz jaunu lapu: Softaculous, kur varēsit izvēlēties domēnu, kurā vēlaties instalēt Joomla. Šeit ir detalizēta apmācība par to, kā Joomla instalēt InMotin Hosting.

Šeit ir video, kas izskaidro, kā darbojas Softaculous:

3. Iestatiet savu Joomla vietni

Šajā sakarā jūsu vietne ir tiešsaistē. Tagad varat doties un publicēt rakstus, augšupielādēt attēlus un iestatīšanas kontaktinformāciju, par un citām lapām. Bet, ja jūs plānojat izveidot profesionālu vietni no Joomla, jūs vēlēsities to vairāk pielāgot. Piemēram, Joomla URL ir ļoti slikta. Noklusējuma dizains, kas nāk ar Joomla 3, izskatās ļoti vienkāršs un vienkāršs. Turpmāk es jums parādīšu, kā veikt nepieciešamās izmaiņas un pielāgot savu Joomla vietni tā, lai tā labi izskatās gan jūsu vietnes apmeklētājiem, gan meklētājprogrammām..

Lai pieteiktos Joomla vietnes aizmugurē, jums būs jāpiekļūst šai lapai: yourwebsite.com/administrator, ierakstiet administratora lietotāju un paroli, kuru esat iestatījis Joomla instalēšanas laikā, un sāciet savas vietnes konfigurēšanu..

3.1. Mainiet globālo konfigurāciju un aktivizējiet SEF vietrāžus URL

Jums jāsāk ar savas vietnes konfigurēšanu sadaļā Administrators / Sistēma / Globālā konfigurācija. Šeit jūs varat mainīt vietnes statusu. Ja vēlaties attīstības laikā to paslēpt no nejūtīgām acīm, šeit vietni varat ievietot bezsaistē. Šajā sadaļā jūs varat arī mainīt vietnes nosaukumu, mainīt satura redaktoru, iestatīt mājas lapas meta aprakstu un meta tagus. Globālajā konfigurācijā varat iespējot meklētājprogrammu vietrāžus URL, izmantojot arī URL pārrakstīšanu.

Lai iespējotu URL pārrakstīšanu, jums htaccess.txt fails būs jāpārdēvē par .htaccess un jāpadara tas rakstāms (šis fails atrodas saknes Joomla instalācijā un tam var piekļūt, izmantojot FTP vai FileManager)..

Joomla vietnes SEO iestatījumi

Joprojām šeit varat iespējot Gzip lapas saspiešanu, kā arī konfigurēt kešatmiņas iestatījumus. Tomēr to vajadzētu iespējot tikai tad, kad jūsu vietne ir gatava publiskai lietošanai.

3.2 Izveidojiet kategorijas un publicējiet rakstus

Nākamais solis ir izveidot vietnes struktūru, pievienojot nepieciešamās kategorijas. Šajā brīdī jums nav jāaugšupielādē viss saturs, bet daži raksti ir nepieciešami, lai varētu iestatīt izvēlnes un lapas. Ja esat instalējis datu paraugus, tos pagaidām varat izmantot; tomēr neaizmirstiet izdzēst visus parauga datus, kad esat pabeidzis. Lai izveidotu kategorijas un rakstus, dodieties uz: Administrators / Saturs / Kategorijas.

3.3 Instalējiet nepieciešamos paplašinājumus: moduļus, spraudņus, komponentus

Joomla paplašinājumu direktorijā ir vairāk nekā 7000 uzskaitīti paplašinājumi. Ir vēl simtiem citu, kas šeit nav uzskaitīti. Daži no tiem ir komerciāli, bet lielāko daļu Joomla paplašinājumu var izmantot bez maksas. Neuzņemieties pārāk daudz, instalējot savā vietnē pārāk daudz moduļu vai komponentu. Pārāk daudz paplašinājumu palēninās jūsu vietnes darbību, tāpēc instalējiet tikai tos, kas tiks izmantoti. Instalējiet moduļus, spraudņus un komponentus vietnē Administrator / Paplašinājumi / Pārvaldīt.

instalēt Joomla paplašinājumus

3.4 Izveidojiet izvēlņu kategorijas un izvēlnes elementus

Tagad jūs varat izveidot izvēlnes struktūru. Vispirms pievienojiet izvēlnes kategoriju un pēc tam pievienojiet izvēlnes vienumus. Veidojot jaunu izvēlnes vienumu, jūs varat izvēlēties no gara izvēlņu veidu saraksta. Izvēlnes var tieši saistīt ar vienu rakstu, ar emuāru, kategoriju utt. To var saistīt arī ar kontakta formu, kā arī ar citiem paplašinājumiem. Varat arī izveidot izvēlnes vienumus ar pielāgotiem URL, pat ar ārējām saistīšanas izvēlnēm. Dariet to sadaļā Administrators / Izvēlnes / Pārvaldīt.

Lai jūsu vietnē būtu nolaižamā izvēlne, ir jāpievieno arī apakšizvēlnes. Lielākajai daļai veidņu ir iepriekš veidotas nolaižamās izvēlnes, taču paplašinājumu direktorijā vienmēr varat atrast jauku atsaucīgu nolaižamo izvēlni, ja jums patiktā veidne nav ar šo iebūvēto funkciju..

3.5 Veidnes instalēšana un mainīšana

Ja jums ir ierobežots budžets, savā vietnē varat instalēt bezmaksas Joomla veidni. Parasti ir simtiem vietņu, kurās varat atrast profesionālas veidnes un lejupielādēt bez maksas.

Ja varat atļauties maksāt par veidni, varat pievienoties Joomla veidņu klubam, kur varēsit izvēlēties no desmitiem dažādu veidņu, vai arī apskatīties ThemeForest, kur jūs varat izvēlēties vairāk nekā 650 premium Joomla veidnes.

profesionālas Joomla veidnes

Vienmēr izvēlieties veidni, kurai ir sava veida dokumentācija, pretējā gadījumā būs diezgan grūti izdomāt, kā to iestatīt un atrast moduļa pozīcijas.

Instalējiet veidni, izmantojot paplašinājumu instalētāju, un iespējojiet to vietnē Administrator / Extensions / Templates. Kad veidne ir aktīva, varat publicēt moduļus tajās pozīcijās, kuras ir pieejamas kopā ar veidni.

3.6 Moduļu iestatīšana un publicēšana

Joomla galvenā instalācija nāk ar daudziem iebūvētiem moduļiem. Ja esat izvēlējies instalēt datu paraugus, moduļu pārvaldniekā ir pieejami daži moduļi, pretējā gadījumā jums pašiem būs jāizveido moduļi vietnē Administrator / Extensions / Modules.

Izveidojiet nepieciešamos moduļus un publicējiet tos pieejamās moduļu pozīcijās. Šeit ir daži ieteikumi par visbiežāk izmantotajiem moduļiem:

 • Izvēlnes modulis
 • Pielāgots HTML
 • Pieteikšanās modulis
 • Meklēšanas modulis
 • Jaunākie raksti
 • Tagu modulis
 • Slaidrādes modulis

Moduļi ir ļoti svarīga jūsu vietnes sastāvdaļa, jo tie sadala vienkāršo, garlaicīgo rakstu izkārtojumu un padara jūsu vietni jautrāku.

Vai esat gatavs sākt ar savu Joomla vietni??

Es centos padarīt šo apmācību pēc iespējas detalizētāku; tomēr joprojām ir dažas daļas, kas nav tik detalizētas, cik es gribēju. Es apsolu, ka tuvāko pāris nedēļu laikā es izdarīšu vairāk apmācību par Joomla. Es patiešām ticu, ka ar šo rokasgrāmatu jūs varēsit sākt strādāt ar savu Joomla vietni. Ja jums vēl nav tīmekļa mitinātāja, iesaku jums apskatīt InMotionHosting.com piedāvājumu. Noklikšķiniet uz saites, lai saņemtu arī 47% atlaidi no tīmekļa mitināšanas un bezmaksas domēna vārdu.

Ja jums ir kādi jautājumi vai ieteikumi, kā uzlabot šo apmācību, lūdzu, nevilcinieties atstāt atsauksmes komentāru sadaļā. Veiksmi jūsu vietnei!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map