Kā izveidot vietni, izmantojot WordPress?

01.06.2020
Pamācības un ceļveži 'Kā izveidot vietni, izmantojot WordPress?
0 15 мин.

kā izveidot vietni ar


Vietnes izveide nekad nav bijusi tik vienkārša. Tā kā internetā ir pieejams tik daudz vietņu veidošanas rīku, ikviens var izveidot vietni dažu minūšu laikā. Šajā apmācībā es jums parādīšu, kā izveidot mazu un profesionālu vietni, izmantojot lielisko satura pārvaldības sistēmu WordPress.

WordPress ir populārākā atvērtā koda CMS, ko izmanto vairāk nekā 75 miljoni vietņu. Dažas no vadošajām mediju vietnēm, piemēram, TechCrunch, TheNewYorker, MTV News; korporācijas, piemēram, Time Inc, Fortune, Google uzmundrina mūs WordPress savai vietnei. Šīs programmatūras izmantošana ir tik daudzpusīga; to var izmantot visam, sākot no domātiem emuāriem un beidzot ar tiešsaistes veikaliem.

Šajā apmācībā es apskatīšu visu procesu no WordPress instalēšanas līdz pirmās ziņas publicēšanai pašpiegādātā vietnē. Tajā pašā laikā sniegsim arī dažus padomus un palīdzēsim savai vietnei atrast profesionāla izskata WordPress motīvu. Sāksim!

1. Izvēlieties labu WordPress mitināšanas plānu

Neatkarīgi no tā, kādu programmatūru izvēlēsities izveidot savu vietni, jūs vēlēsities iegādāties mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, kas sniedz jums labu atbalstu, lieliskas iespējas, labu veiktspēju un servera darbības laiku par pieejamu cenu. Izvēloties WordPress mitināšanas pakalpojumu, jāpievērš īpaša uzmanība: ja esat jauns WordPress lietotājs, jums būs nepieciešams uzņēmums, kas lieliski atbalsta programmatūru, lai jūs varētu paļauties uz kādu personu, kad jums rodas jautājumi. Bez atbalsta ir svarīga arī servera veiktspēja. Labi optimizēts serveris var mainīt jūsu vietnes ielādes laiku.

1.1. Kāda veida hostinga pakete jums nepieciešama WordPress vietnei?

Sākumā, kad jūs tikko sākat darbu ar vietni, pietiek ar dalīta hostinga plāna iegūšanu no hostinga uzņēmuma, piemēram, BlueHost vai InMotion Hosting, kas atbalsta WordPress, un tam ir arī WP optimizēti mitināšanas plāni. Tā kā jūsu vietne attīstās un saņem arvien lielāku trafiku, jums vajadzētu pāriet uz VPS plānu. Tātad, labs lēmums ir arī hostinga firmas izvēle, kurai ir pieejams plašs plānu klāsts.

Ja veidojat tiešsaistes veikalu, forumu vai jebkāda veida vietni, kas izmantos daudz servera resursu, iespējams, ka jūsu labākais solījums jau pašā sākumā būs VPS plāns, tomēr emuārs vai vienkārša uzņēmuma prezentācijas vietne, kas saņem 300- 500 apmeklētāji dienā, var dzīvot pēc kopīga plāna.

2. Kā instalēt WordPress?

Ir divas iespējas instalēt WordPress uz tīmekļa mitināšanas kontu: manuāla un automātiska instalēšana. Manuālā instalēšana ir saistīta ar vairākām darbībām un prasa zināmu pieredzi, savukārt automātiskā instalēšana automātiski izveidos datu bāzi, augšupielādēs failus un izveidos savienojumu; lietotāja mijiedarbība joprojām ir nepieciešama ar tā saukto viena klikšķa instalēšanu, bet tikai vietnes nosaukuma un administratora pieteikšanās informācijas iestatīšanai.

Lai gan vairums tīmekļa mitināšanas uzņēmumu piedāvā WordPress instalēšanu ar vienu klikšķi, daži joprojām var palaist garām šo funkciju no sava vadības paneļa. Ja esat iesācējs tīmekļa mitināšanas un vietņu veidošanas jomā, jums vajadzētu izvēlēties WordPress mitināšanu, piemēram, BlueHost, kas piedāvā instalēšanu ar vienu klikšķi.

2.1. Instalējiet WordPress manuāli

Veidojot jaunu vietni, izmantojot WordPress, vienmēr jāizmanto jaunākā versija. Tā kā WP ir atvērtā koda programmatūra, varat to lejupielādēt brīvā formā WordPress.org; Kad lejupielāde ir pabeigta, augšupielādējiet arhivēto failu savā tīmekļa serverī, izmantojot FTP klientu vai izmantojot FileManager savā vadības panelī. Ja jums nav FTP konta, vienkārši izveidojiet to mitināšanas vadības panelī.

lejupielādēt jaunāko WordPress versiju

Kad WordPress failu sistēmas augšupielāde ir pabeigta, izsaiņojiet to, lai FileManager rīkā izmantotu funkciju Extract. Pārliecinieties, ka faili atrodas jūsu vietnes saknes mapē, un neveiciet instalēšanu apakšmapē, piemēram, yourwebsite.com/wordpress; tas joprojām darbosies labi, bet vietrādis URL vietnes lietotājam izskatās neglīts.

Tikmēr izveidojiet MySQL datu bāzi un lietotāju, izmantojot Datu bāzes vedni, ko piedāvā resursdatora vadības panelis. Ģenerējiet spēcīgu paroli un saglabājiet to kaut kur (piezīmjdatorā), jo tā būs nepieciešama vēlāk. Iestatiet datu bāzes lietotāju uz “Visas privilēģijas”, pretējā gadījumā instalēšana nebūs iespējama.

izveidot WordPress datu bāzi un lietotāju

Kad datu bāze ir izveidota un faili ir izveidoti, dodieties uz savu domēnu un sāciet instalēšanu. Izvēlieties valodu, iestatiet datu bāzes vārdu, lietotāju un paroli, iestatiet vietnes nosaukumu, administratora lietotāju un paroli (tas tiks izmantots, lai pieteiktos vadības panelī, tāpēc izvēlieties spēcīgu, bet viegli atcerējamu paroli) un pabeidziet instalēšanu.

kā instalēt WordPress manuāli

Kad instalēšana ir pabeigta, piekļūstiet WordPress administratora vietnei yourwebsite.com/wp-admin, izmantojot administratora pieteikšanās informāciju, kuru iepriekš izveidojāt instalēšanas laikā. Tagad jūs esat gatavs izveidot jaunas ziņas, augšupielādēt attēlus, mainīt dizainu un pievienot spraudņus (es tos visus sīkāk parādīšu mazliet vēlāk).

2.2 Automātiski instalējiet WordPress

Automātiska WordPress instalēšana nenozīmē, ka tā ir brīvroku sistēma. Jums joprojām ir jāiestata dažas lietas, bet failu augšupielādes, datu bāzes izveidošanas un savienojuma izveidošanas procesu veic jūsu izmantotais rīks. Jums joprojām būs jāiestata vietnes nosaukums, administratora lietotāja pieteikšanās informācija un e-pasta adrese. Dažādi mitināšanas pakalpojumu sniedzēji parasti izmanto vienu un to pašu rīku komplektu WP instalēšanai, piemēram, šeit ir īss video, kurā parādīts, cik viegli ir instalēt WordPress uz BlueHost koplietojamo plānu, izmantojot viņu viena klikšķa instalēšanas programmatūru.

3. Iestatiet savu WordPress vietni

WordPress programmatūra nav pieejama, tas nozīmē, ka varat to izmantot tūlīt pēc instalēšanas, nepielāgojot vai nemainot iestatījumus. Tomēr, ja jūs veidojat profesionālu vietni ar WordPress un vēlaties, lai jūsu vietne izskatās labi un tai ir labs vērtējums meklētājprogrammās, jūs vēlēsities veikt dažas izmaiņas noklusējuma iestatījumos. Noklusējuma instalācijas iestatījumu mainīšana ir vienkārša, kā arī dizaina mainīšana un satura pievienošana. Nākamajā sadaļā es jums soli pa solim parādīšu, kā veikt pareizās izmaiņas, kas darbojas.

3.1 Vispārīgi iestatījumi, diskusijas, plašsaziņas līdzekļi un pastāvīgās saites

WordPress vispārīgo iestatījumu lapa

Sāciet ar iestatījumiem “Vispārīgi”, kur varat iestatīt vietnes nosaukumu, mainīt apzīmējumu, iestatīt datuma un laika formātu. Iestatījumu lapā “Rakstīšana” varat iestatīt noklusējuma kategoriju un rakstu formātu. Ir iespējams iestatīt arī pasta serveri, ja vēlaties savā vietnē iesniegt jaunu ziņu pa e-pastu.

Iestatījumu lapa “Lasīšana” ļauj jums izveidot statisku sākumlapu un izvēlēties, kura lapa būs jūsu vietnes sākumlapa. Šeit jūs varat arī iestatīt, cik ziņu parādīt kategorijā vai emuāra lapā, kā arī iestatīt meklētājprogrammu indeksēšanas iespēju. Pēc noklusējuma meklētājprogrammas katru WordPress instalāciju ir iestatījušas indeksēt; ja vēlaties neļaut meklēšanas robotiem indeksēt jūsu vietni nepabeigtas darba vai cita iemesla dēļ, šajā laika posmā jūs varat atturēt meklētājprogrammas nodot jūsu vietni meklēšanas rezultātos.

Iestatījumu lapā “Diskusija” varat iestatīt komentēšanas sistēmu. Ja nevēlaties, lai cilvēki komentētu jūsu ziņas, vienkārši deaktivizējiet komentārus un atsākumus. Ir iespējams arī automātiski aizvērt iespēju komentēt noteiktu ziņu pēc noteikta laika. Katru reizi, kad kāds komentē kādu no jūsu ziņām, jūs par to tiks informēts pa e-pastu; iespējams, jūs nevēlaties, lai iesūtne būtu komentāru paziņojuma pilna, tāpēc es ļoti iesakām šo iespēju atspējot jau pašā sākumā.

atspējot komentārus pa e - pastu

Opciju lapa “Multivide” ļauj iestatīt augšupielādēto attēlu sīktēlu izmērus un sakārtot šos fotoattēlus mapēs.

Lapa “Permalinks”, manuprāt, ir vissvarīgākā iestatījumu lapa; šeit jūs noteiksit, kā izskatīsies jūsu vietnes saite. Ir svarīgi iestatīt saites, lai tās būtu draudzīgas meklētājprogrammām, jo ​​tas ļoti ietekmē jūsu vietnes klasifikāciju un meklēšanas redzamību. Izmantojot labu pastāvīgās saites struktūru, meklētājprogrammām būs vieglāk pārmeklēt un klasificēt jūsu vietni.

iestatīt pastāvīgās saites struktūru

3.2. Mainiet dizainu, iestatiet pielāgotu motīvu

WordPress izskata motīvi un logrīki

Pēc noklusējuma WordPress nāk ar vienkāršu, jauku dizainu. Šo motīvu var pielāgot: var mainīt krāsas, iestatīt vietnes nosaukumu un tagu līniju, iestatīt galveni un fona attēlu, pievienot un noņemt logrīkus vai iestatīt statisku sākumlapu. Šī tēma ir atsaucīga, tāpēc jūsu vietne labi izskatīsies arī viedtālruņos un galdos.

mainīt WordPress noklusējuma tēmu

Noklusējuma tēma ir lieliska, taču ir pieejamas ļoti ierobežotas iespējas. Tas arī izskatās ļoti skaidri. Ja vēlaties izcelties no pūļa, iespējams, pielāgota tēma varētu jums palīdzēt izveidot profesionālu un unikālu vietnes dizainu. Pievienojiet jaunu motīvu WordPress ir ļoti viegli: sadaļā “Izskats > Motīvi ”, noklikšķiniet uz pogas“ Pievienot jaunu ”un WordPress motīvu direktorijā izvēlieties motīvu. Šīs motīvi ir pieejami oficiālajā WordPress.org vietnē, un tos var izmantot bez maksas. Ieteicams izmantot tikai bezmaksas motīvus no WordPress direktorijas, jo šīs veidnes tiek pārbaudītas un skenētas pret jebkuru ļaunprātīgu kodu.

Ja vēlaties, lai jūsu vietne būtu unikāla, un nevēlaties izmantot motīvu, kuru jau izmanto miljoniem vietņu, varat izvēlēties premium motīvu. Vienmēr iegādājieties WordPress motīvus no uzticamiem avotiem, piemēram, ThemeForest vai ElegantTēmas. Lietošanas priekšrocības premium WordPress tēma pāri a bezmaksas WordPress tēma ir tas, ka apmaksātu dizainu atbalsta izstrādātājs, tas tiek bieži atjaunināts un tam ir daudz vairāk pielāgošanas iespēju. Šeit ir augstākās klases tēmas ekrānuzņēmums, kam ir pielāgots priekšējās lapas izkārtojums ar iebūvētu slaidrādi, pierakstīšanās veidlapa, interaktīvs produktu displejs, pielāgoti logrīki un integrācija ar WooCommerce (vispopulārākais WordPress iepirkumu groza spraudnis):

profesionālās premium WordPress tēmas priekšskatījums

3.3 Pievienojiet motīvus logrīkiem

Logrīki WordPress ļauj jums iespēju pievienot dažādas funkcijas un saturu noteiktās motīva vietās. WordPress ir iebūvēti daži noklusējuma logrīki, un jaunu motīvu un spraudņu instalēšana var pievienot papildu logrīkus. Lai tos pārvaldītu, jums jāpiekļūst “Izskats > Logrīki ”. Šeit jūs redzēsit visus pieejamos logrīkus un apgabalus. Izmantojot vilkšanas un nomešanas funkciju, jūs varat viegli aktivizēt un deaktivizēt logrīkus. Logrīku apgabali ir iepriekš definēti motīvā, parasti failā function.php.

iestatīšanas WordPress logrīki

3.4 Instalējiet spraudņus savā WordPress vietnē

Daudzi jauc spraudņus ar logrīkiem. Atšķirība starp šiem diviem ir tā, ka, kamēr logrīki tiek izmantoti sānu joslās vai citās vietās, atbalsta logrīki un lielākoties tiek izmantoti “izskatam”, spraudņi tiek izmantoti, lai paplašinātu visas vietnes funkcionalitāti. Daži spraudņi jūsu sistēmai var pievienot jaunus logrīkus, kurus var publicēt konkrētajos apgabalos.

Spraudņus var instalēt un pārvaldīt informācijas paneļa sadaļā “Spraudņi”.

instalēt spraudņus

WordPress spraudņu direktorijā ir vairāk nekā 40 000 pieejamu bezmaksas spraudņu. Ja vēlaties izveidot tiešsaistes veikalu, pievienot slaidrādi savai vietnei, izveidot vērtēšanas sistēmu, optimizēt atsevišķas lapas meklētājprogrammām, izveidot pielāgotas kontaktu formas, abonēšanas veidlapas vai rezervācijas veidlapas vai arī nosaukt to, ir pieejams spraudnis vietnei tā. Daži sarežģītāki spraudņi var būt pieejami tikai kā maksas spraudņi.

3.5 Pievienojiet ziņas un lapas

Visbeidzot, mēs atrodamies vietā, kur mēs varam publicēt savu pirmo rakstu. Sadaļā “Ziņas > Pievienot jaunu ”sadaļā varat pievienot jaunu ziņu un kategorizēt to. Pēc noklusējuma ikviena ziņa tiek klasificēta kategorijā Bez kategorijas. Droši vien jūs vēlēsities mainīt vārdu vai pievienot papildu kategorijas sadaļā “Ziņas > Kategorijas ”.

pievienot jaunas ziņas

Ziņas tiek izmantotas noteiktas kategorijas aizpildīšanai, savukārt lapas tiek izmantotas, lai izveidotu vienu lapu, piemēram, kontaktinformāciju, par, lietošanas noteikumiem vai citām lapām, kuras īsti neiederēsies kategorijā, bet joprojām ir svarīga vietnes sastāvdaļa. Lai izveidotu jaunas lapas, dodieties uz “Lapas > Pievienot jaunu ”savā WordPress informācijas panelī.

pievienot jaunas lapas

3.6 Ziņas vai lapas iestatīšana

Ziņas un lapas iestatīšana ir ļoti līdzīga, tāpēc es tos apvienošu. Veidojot jaunu ziņu vai lapu WordPress, jums būs jāsadarbojas ar redaktoru. Redaktors ir ļoti vienkāršs, ja jūs esat pazīstams ar teksta redaktora programmatūru, piemēram, OpenOffice vai Microsoft Office, to varēsit izmantot arī jūs. Šajā redaktorā jūs varat iestatīt nosaukumu, URL, augšupielādēt piedāvāto attēlu, izveidot galeriju un ievietot saturā. Ja veidne ļauj jums izveidot vairākus lapu izkārtojumus, varat klasificēt savas ziņas vai pievienot motīvus tagus. Ir iespējams arī iestatīt savu rakstu publicēšanas datumu, piemēram, ja dodaties atvaļinājumā un esat jau izveidojis saturu, jums tas viss nav jāpublicē pirms došanās prom, tā vietā varat iestatīt pielāgots publicēšanas datums katram atsevišķam rakstam. Tādā veidā jūsu lasītāji izbaudīs jūsu rakstus, kamēr jūs dzersit savu kokteili kaut kur pludmalē.

pievienot piedāvāto attēlu WordPress ziņām un lapām

Vai esat gatavs sākt darbu ar WordPress?

Es tiešām ceru, ka šī apmācība ir palīdzējusi jums radīt pirmo iespaidu par WordPress un izlemt, vai šī ir pareizā vietnes veidošanas platforma jums un jūsu projektam. Ja domājat, ka WordPress varētu būt laba izvēle, un esat gatavs sākt darbu, iegūstiet hostinga plānu no BlueHost, reģistrējiet savu bezmaksas domēna vārds, instalēt WordPress savā domēnā veiciet nepieciešamās izmaiņas pamata instalācijā un sāciet pievienot saturu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector