Kas ir FTP un kā to izmantot?

01.06.2020
Pamācības un ceļveži 'Kas ir FTP un kā to izmantot?
0 7 мин.

kas ir ftp, kā to izmantot


Ja jūs pats veidojat vietni, agrāk vai vēlāk jums būs jāaugšupielādē daži faili uz jūsu serveri. Ir dažādi veidi, kā augšupielādēt failus uz jūsu vietni, taču ātrākais un ērtākais veids ir izmantot FTP.

FTP ir saīsinājums no “File Transfer Protocol”. Tas ir veids, kā faili tiek pārsūtīti internetā starp diviem datoriem. Lai izmantotu FTP, jums būs nepieciešama FTP programmatūra. Ir pieejamas dažādas FTP programmas, dažas ir bezmaksas, citas ir komerciālas.

Katras FTP programmatūras jēdziens būtībā ir vienāds: divi logi, viens, kurā redzami faili no jūsu vietējā datora, un otrs, kas parāda failus no tīmekļa servera. Abi logi var sazināties savā starpā, izmantojot klikšķināšanas vai vilkšanas un nomešanas komandas. Lai varētu izveidot savienojumu ar tīmekļa serveri, sākotnēji būs jāiestata pieteikšanās informācija. Bez šiem datiem jūs nevarat augšupielādēt vai lejupielādēt failus no servera, izmantojot FTP.

Raksta nākamajā daļā es iemācīšu jums izvēlēties uzticamu programmatūru, iestatīt savienojumu un pārsūtīt failus. Es jums parādīšu arī dažus trikus, kā ietaupīt laiku.

Šajā apmācībā jūs uzzināsit:

 • Kādu FTP programmatūru izvēlēties un kāpēc?
 • Kā izmantot izvēlēto FTP programmu?
 • Padomi un ieteikumi, kā paātrināt failu pārsūtīšanu.

Kāda FTP programmatūra man būtu jāizmanto?

Kā minēts, ir daudzas programmas, no kurām jūs varat izvēlēties, taču šeit ir manas trīs labākās iecienītās FTP programmas, kuras es ieteiktu.

Ja esat MAC lietotājs, labākā FTP lietojumprogramma jums ir CyberDuck. Windows lietotājam es ieteiktu FileZilla, un, ja jūs dodat priekšroku pārlūkprogrammas FTP, jums vajadzētu izvēlēties FireFtp, kas ir FireFox paplašinājums.

labākā ftp programmatūra

CyberDuck ir bezmaksas FTP programmatūra, kurai ir maksas iespējas. Tas ir pieejams arī operētājsistēmai Mac un Windows, tomēr tā ir vispopulārākā FTP lietojumprogramma, ko izmanto iOS lietotājiem.

FileZilla ir bezmaksas, atvērtā koda programmatūra, iespējams, vispopulārākā operētājsistēmā Windows. Tas ir uzticams un bieži atjaunināts. Tas ir pieejams arī Macintosh.

FireFTP ir īpašs FireFox paplašinājums, kuru var instalēt jūsu pārlūkprogrammā. Diemžēl tas darbojas tikai ar FireFox, un tas nav pieejams pārlūkam Chrome vai citam tīmekļa pārlūkam.

Šīs ir trīs programmas, kuras es izmantoju un iesaku. Ja jūs izmantojat citu FTP programmatūru, kas jums patīk, lūdzu, paziņojiet mums par to komentāros šīs lapas beigās.

Kā lietot FTP programmatūru?

Kad datorā esat instalējis iecienīto FTP programmu, jums būs jāiestata savienojums. Lai izveidotu savienojumu ar savu tīmekļa serveri, jums būs nepieciešams ftp resursdators, lietotājvārds un parole. Šo informāciju reģistrēšanās laikā parasti nosūta pa e-pastu jūsu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzējs. Ja jūsu mitināšanas plānā ir atļauti vairāki FTP konti, varat viegli izveidot jaunu kontu, izmantojot cPanel. Piemēram, InMotion hostings un BlueHost ļauj jums izveidot tik daudz FTP kontu, cik nepieciešams.

ftp izveidoja jaunu savienojumu

Kad esat ieguvis visus nepieciešamos datus, vienkārši izveidojiet jaunu savienojumu FTP programmā un saglabājiet to. Programmatūra atcerēsies šo savienojumu, un jūs varēsit viegli izveidot savienojumu ar serveri, kad tas būs nepieciešams.

Kad būs izveidots savienojums ar jūsu serveri, jūs varēsit augšupielādēt, lejupielādēt, rediģēt, pārdēvēt, izdzēst un apskatīt failus un mapes..

augšupielādēt failus ar ftp programmu

FTP programmas kopēja izmantošana

Šajā brīdī jūs zināt, kā iestatīt FTP programmatūru, kā izveidot FTP kontu un izveidot savienojumu. Bet redzēsim dažus reālās dzīves piemērus, kad mēs to varam izmantot.

Ja savas vietnes izveidošanai izmantojat WordPress vai Joomla, attēlus var augšupielādēt, izmantojot multivides pārvaldnieku, tāpēc jums tas nevajadzēs augšupielādēt, izmantojot FTP. Tomēr dažos Joomla un WordPress vienlaikus augšupielādējamo failu lieluma un skaita ierobežojumos ir daži ierobežojumi. Tātad lielapjoma augšupielāde būs iespējama tikai ar FTP programmatūru.

Vēl viens reālās dzīves piemērs ir tas, ka jums ir jāpārdēvē faili, piemēram, fails htaccess.txt uz .htaccess, lai iespējotu meklētājprogrammām draudzīgus URL un mod_rewriting.

Dažreiz jums ir jāmaina dažu mapju vai failu atļauja, lai izmantotu dažus spraudņus vai paplašinājumus.

Google un citu meklētājprogrammu verifikācijas failu var arī augšupielādēt, izmantojot FTP. Lai dublētu savu vietni vai pārietu uz jaunu serveri, būs jāizmanto arī FTP.

Šie ir tikai daži piemēri tam, kādiem nolūkiem var izmantot FTP lietojumprogrammu, taču tajā ir daudz vairāk.

Vai ir kāda alternatīva FTP?

Ja jūsu tīmekļa mitināšanas kontā tiek izmantots cPanel, FTP vietā varat pārvaldīt failus un mapes, izmantojot iebūvēto “Flie Manager” rīku. Tas darbojas līdzīgi FTP programmatūrai, tomēr tas ir balstīts tikai uz pārlūku. Rīku var izmantot tikai tad, ja esat pieteicies savā mitināšanas kontā.

Vēl viens veids, kā pārvaldīt failus tīmekļa serverī, ir SSH komandas. Tomēr SSH savienojums nav iespējots visos mitināšanas kontos, un to ir sarežģītāk izmantot.

Viltības un padomi ar FTP

Augšupielādējot failus lielapjoma formātā, var paiet minūtes vai pat stundas, lai lielā skaitā failu augšupielādētu savā tīmekļa serverī. Vienu lielu failu var augšupielādēt ātrāk nekā vairākus mazus. Lai paātrinātu lietas izskatīšanu, varat saspiest failus, kas tiks augšupielādēti .zip failā, un pēc .zip augšupielādes jūs varat iegūt failus uz servera. Šis process ir daudz ātrāks nekā katra faila augšupielāde atsevišķi.

Nobeiguma vārdi un ieteikums

Tātad jums vajadzētu apsvērt iespēju izmantot FTP programmu? Es noteikti ieteiktu datorā instalēt FTP programmatūru, ja veidojat vietnes. Sākumā jūs to varbūt neizmantojat tik bieži, bet, kad jūs vairāk iepazīsities ar vietņu veidošanu, jūs to pieradīsit. Veidojot FTP kontu, pārliecinieties, vai esat izvēlējies spēcīgu lietotāju un paroli; neizmantojiet to pašu pieteikuminformāciju, kas paredzēta jūsu WordPress vai Joomla vai citai pieteikuminformācijai.

Ja jums ir jautājumi vai ieteikumi attiecībā uz FTP, iesniedziet atsauksmes komentāros zemāk.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector