Як зробити веб-сайт Joomla

01.06.2020
Підручники та путівники 'Як зробити веб-сайт Joomla
0 9 мин.

як створити веб-сайт з joomla


У наші дні дуже просто створити веб-сайт для себе. Вам навіть не потрібно знати програмування. У цій статті я поясню, як створити професійний веб-сайт для бізнесу за допомогою Joomla CMS.

Joomla – друга за популярністю система управління контентом, після WordPress. Програмне забезпечення було завантажено понад 50 мільйонів разів з часу його першого випуску ще в 2005 році.

Найкращі веб-сайти, такі як Гарвардський університет або Університет альянсу католицької освіти, засновані на Joomla. Не тільки університети покладаються на потужність цієї чудової CMS, але й веб-сайти та портали новин, як Linux.com, TheHill.com, MTV Греція та інші. Розділ знань хостингу InMotion також базується на Joomla.

Далі я ознайомлю вас з процесом створення веб-сайту Joomla з нуля:

 • Вибір правильного господаря Joomla
 • Встановлення та налаштування Joomla
 • Встановлення розширень, шаблонів та публікації статей

Ви готові почати?

1. Виберіть ідеального веб-хостингу Joomla

Більшу частину часу людям важко вибрати хорошого веб-хостингу. Маючи так багато хостинг-планів та компаній, доступних на ринку, дуже важко визначити, з яким правильним планом чи фірмою потрібно йти. З Joomla ще складніше знайти надійного веб-хостингу.

оберіть ідеальний веб-хост Joomla

Багато хостинг-провайдерів пропонують інструменти, які дозволяють встановити Joomla на ваш веб-сайт за кілька кліків. Це не означає, що вони є хорошим хостинг-провайдером Joomla. Оскільки Joomla – це важке для ресурсів програмне забезпечення, йому потрібен надійний план хостингу. Неправильний вибір хостингу призведе до повільної продуктивності веб-сайту.

На нашій сторінці хостингу Joomla ми розповіли, яким ідеальним повинен бути хостинг-провайдер Joomla. Тут ви також знайдете 3 найкращих компанії, які ми рекомендуємо розмістити ваш веб-сайт Joomla.

1.1 Вибір правильного плану хостингу

Незважаючи на те, що Joomla використовуватиме більше ресурсів сервера, вам не доведеться прямувати до VPS або виділеного сервера. Joomla буде працювати безперешкодно і на спільному хостинг-акаунті, але це дійсно залежить від типу веб-сайту, який ви будуєте.

Наприклад, якщо ви створюєте веб-сайт для своєї компанії, представляєте послуги або продукти, які пропонує ваш бізнес, і ваш веб-сайт отримує близько 500 унікальних відвідувачів на день, спільний хостинг – це шлях..

Якщо ви плануєте запустити форум, веб-сайт спільноти або веб-сайт електронної комерції, який, швидше за все, буде використаний багатьма користувачами одночасно, вам обов’язково потрібно вибрати віртуальний сервер.

Який би веб-сайт Joomla ви не будували, переконайтеся, що хостинг, який ви збираєтесь вибрати, підтримує програмне забезпечення. Не тільки з безкоштовним інструментом інсталяції, але і з якимись підручниками чи довідковою підтримкою.

Наприклад, InMotion має велику базу навчальних посібників Joomla, до якої ви можете безкоштовно отримати доступ та навчитися будувати, редагувати та виправляти речі в Joomla. Вони також пропонують оптимізований хостинг Joomla, тобто ваш веб-сайт буде розміщений на сервері, який був налаштований та налаштований під веб-сайти Joomla. У InMotion у міру зростання вашого веб-сайту ви можете вибрати більші плани хостингу, полегшуючи оновлення та оновлення між пакетами.

2. Як встановити Joomla?

Що стосується встановлення Joomla на ваш веб-сайт, у вас є два варіанти: ручна та автоматична установка. Автоматична установка, точніше, установка Joomla за допомогою інструменту проста. Потрібна дуже мінімальна взаємодія з користувачем.

Хоча для встановлення вручну потрібно трохи більше зусиль, оскільки файли потрібно завантажувати вручну на сервер, користувач повинен створити базу даних, а процес установки триватиме більше часу.

У наступній частині цього підручника я покажу вам обидва методи. Вручну установку можна виконати на будь-якому веб-сервері хостингу, що підтримує MySQL та PHP, а автоматична установка буде представлена ​​на плані хостингу cPanel InMotion..

2.1 Встановити Joomla вручну

Якщо ви будуєте новий веб-сайт Joomla з нуля, завжди слід використовувати останню стабільну версію від Joomla.org, завантажити його безкоштовно. Завантажте заархівований файл і збережіть його на комп’ютері.

завантажити joomla останню версію

Після завершення завантаження за допомогою FPT-клієнта або за допомогою FileManager з панелі хостингу завантажуйте та витягуйте файли на сервер. Завантажте файли в папку домену, на якій буде встановлена ​​система.

Завантаження файлів займе певний час, але за цей час ви можете створити базу даних MySQL. Доступ до інструменту майстра MySQL на панелі управління хостингу, ви зможете налаштувати базу даних. Ось такі кроки, які ви повинні виконати (задокументовано скріншотами нижче):

 • Крок 0 – доступ до інструменту майстра MySQL
 • Крок 1 – створити базу даних
 • Крок 2 – створити користувача бази даних та встановити надійний пароль
 • Крок 3 – додайте користувача до бази даних за допомогою “Усі привілеї”
 • Крок 4 – завершіть дії

step1 step2 створення бази даних та користувача бази даних

step3 додати користувача до бази даних

Створення бази даних step4 завершено

Як тільки файли будуть завантажені і база даних буде готова, ви можете розпочати установку Joomla, отримавши доступ до свого доменного імені.

Ви пройдете наступні 3 кроки:

1. Конфігурація – тут вам доведеться встановити назву веб-сайту та інформацію про вхід Super User (адміністратор). Тут також буде обрана мова вашого веб-сайту. За замовчуванням кожна установка Joomla встановлена ​​англійською мовою, але ви можете вибрати іншу мову зі спадного меню.

step1 конфігурація joomla

2. База даних – тут ви підключите файли Joomla з базою даних, яку ви створили раніше; просто додайте ім’я бази даних, користувача бази даних та пароль та перейдіть до наступного кроку

step2 з'єднайте Joomla з базою даних

3. Огляд – тут ви можете вибрати інсталяцію зразкових даних на свій сайт, а можете просто залишити все порожнім. Якщо все встановлено, закінчіть завдання, натиснувши кнопку «Встановити».

step3 встановити вибіркові дані Joomla

Установка займе кілька секунд.

крок 4 встановлення Joomla cms

Якщо все пішло нормально, з’явиться наступний екран. Натисніть кнопку «Видалити інсталяційну папку» і все закінчено. Тепер ви можете відвідати свій сайт або отримати доступ до адміністративної області.

видалити інсталяційну папку joomla

2.2 Автоматично встановлюйте Joomla за допомогою програми Softaculous

За допомогою InMotion ви можете автоматично встановити Joomla з cPanel. Під час реєстрації ви отримаєте всі реквізити, необхідні для доступу до акаунта cPanel. Після входу на панель керування облікового запису хостингу, прокрутіть донизу сторінки та знайдіть логотип Joomla.

встановити Joomla з softaculous

Натиснувши на маленьку піктограму Joomla, ви будете перенаправлені на нову сторінку: Softaculous, де ви зможете вибрати домен, на який ви хочете встановити Joomla. Ось детальний підручник про те, як встановити Joomla на InMotin хостинг.

Ось відео, яке пояснює, як працює Softaculous:

3. Налаштуйте свій веб-сайт Joomla

З цього моменту ваш веб-сайт в Інтернеті. Тепер ви можете переходити та публікувати статті, завантажувати зображення та налаштовувати контакти, про та інші сторінки. Але якщо ви плануєте створити професійний веб-сайт Joomla, вам доведеться внести додаткові корективи в нього. Наприклад, Joomla має дуже погану структуру URL-адрес. Дизайн за замовчуванням, який постачається разом з Joomla 3, виглядає дуже просто і просто. Далі я покажу вам, як внести необхідні зміни та налаштувати веб-сайт Joomla, щоб він виглядав добре як для відвідувачів вашого веб-сайту, так і для пошукових систем..

Щоб увійти на зворотній частині вашого веб-сайту Joomla, вам доведеться отримати доступ до наступної сторінки: yourwebsite.com/administrator, введіть користувача адміністратора та пароль, які ви встановили під час встановлення Joomla та запустити конфігурацію свого веб-сайту..

3.1 Змініть глобальну конфігурацію та активуйте URL-адреси SEF

Почати слід з конфігурації вашого веб-сайту в розділі Адміністратор / Система / Глобальна конфігурація. Тут ви можете змінити статус веб-сайту. Якщо ви хочете сховати його від стомлених очей під час розробки, ви можете розмістити сайт в автономному режимі тут. У цьому розділі ви також можете змінити назву веб-сайту, змінити редактор вмісту, встановити мета опис та метатеги для домашньої сторінки. У глобальній конфігурації ви можете ввімкнути URL-адреси пошукової системи, також використовуючи переписування URL-адрес.

Щоб увімкнути перезапис URL-адрес, вам доведеться перейменувати файл htaccess.txt в .htaccess і зробити його доступним для запису (цей файл знаходиться в кореневій установці joomla і доступ до нього можна отримати через FTP або FileManager).

налаштування seo для веб-сайту joomla

Тут ви можете включити стиснення сторінки Gzip, а також налаштувати параметри кешу. Однак це має бути увімкнено лише після того, як ваш веб-сайт буде готовий до загального користування.

3.2 Створення категорій та публікація статей

Наступним кроком є ​​створення структури веб-сайту, додавши необхідні категорії. На даний момент вам не потрібно завантажувати весь вміст, але деякі статті потрібні для налаштування меню та сторінок. Якщо ви встановили зразкові дані, ви можете використовувати їх наразі; проте не забудьте видалити всі зразкові дані, як тільки ви закінчите. Щоб створити категорії та статті, перейдіть до: Адміністратор / Зміст / Категорії.

3.3 Встановити необхідні розширення: модулі, плагіни, компоненти

У каталозі розширень Joomla є понад 7000 перелічених розширень. Є ще сотні, які тут не перелічені. Деякі з них є комерційними, але більшість розширень Joomla можна використовувати безкоштовно. Не займіться встановленням занадто багато модулів або компонентів на ваш веб-сайт. Занадто багато розширень уповільнить ваш веб-сайт, тому встановлюйте лише ті, які будуть використовуватися. Встановіть модулі, плагіни та компоненти в Адміністратор / Розширення / Керування.

встановити розширення joomla

3.4 Створення категорій меню та пунктів меню

Тепер ви можете створити структуру меню. Спочатку додайте категорію меню, а потім додайте елементи меню. Створюючи новий пункт меню, ви можете вибрати довгий список типів меню. Меню можна пов’язати безпосередньо з однією статтею, до блогу, категорії тощо. Також це може бути пов’язано з контактною формою, а також з іншими розширеннями. Ви також можете створювати пункти меню зі спеціальними URL-адресами, навіть із зовнішніми посиланнями. Зробіть це за допомогою адміністратора / меню / керування.

Для того, щоб на вашому веб-сайті було розкрите меню, потрібно також додати підменю. Більшість шаблонів постачаються із заздалегідь розробленими випадаючими меню, але ви завжди можете знайти приємне чуйне спадне меню у каталозі розширень, якщо вам подобається, що шаблон, який не входить у цю вбудовану функцію.

3.5 Встановити та змінити шаблон

Якщо у вас обмежений бюджет, ви можете встановити безкоштовний шаблон Joomla на свій веб-сайт. Як правило, сотні веб-сайтів, де ви можете знайти професійні шаблони та завантажити їх безкоштовно.

Якщо ви можете дозволити собі оплатити шаблон, ви можете приєднатися до клубу шаблонів Joomla, де ви зможете вибрати з десятків різних шаблонів, або ви можете перевірити ThemeForest, де ви можете вибрати понад 650 преміальних шаблонів Joomla.

професійні шаблони Joomla

Завжди вибирайте шаблон, який постачається з якоюсь документацією, інакше буде досить складно зрозуміти, як його налаштувати і знайти позиції модуля.

Встановіть шаблон через інсталятор розширення та ввімкніть його в адміністраторі / розширеннях / шаблонах. Після того, як ваш шаблон активний, ви можете публікувати модулі до позицій, доступних разом із шаблоном.

3.6 Налаштування та публікація модулів

Основна установка Joomla поставляється з великою кількістю вбудованих модулів. Якщо ви вирішили встановити зразкові дані, у диспетчері модулів є деякі модулі, інакше вам потрібно буде створити модулі самостійно в адміністраторі / розширеннях / модулях.

Створіть потрібні модулі та опублікуйте їх у доступних місцях модулів. Ось декілька пропозицій найбільш часто використовуваних модулів:

 • Модуль меню
 • Спеціальний HTML
 • Модуль входу
 • Модуль пошуку
 • Останні статті
 • Модуль тегів
 • Модуль слайд-шоу

Модулі є дуже важливою частиною вашого веб-сайту, оскільки вони розбивають простий, нудний макет статті і роблять ваш веб-сайт веселішим.

Ви готові почати з вашого веб-сайту Joomla?

Я намагався зробити цей підручник якомога докладнішим; проте все ж є деякі частини, які детально не були деталізовані, як я хотів. Обіцяю, що я буду робити більше підручника щодо Joomla в найближчі пару тижнів. Я справді вірю, що з цим посібником ви зможете розпочати роботу зі своїм веб-сайтом Joomla. Якщо у вас ще немає веб-хоста, рекомендую переглянути пропозицію InMotionHosting.com. Натисніть на посилання, щоб отримати знижку на 47% від веб-хостингу та безкоштовного доменного імені.

Якщо у вас є якісь питання або пропозиції щодо того, як я можу вдосконалити цей підручник, будь ласка, не соромтесь залишити свої відгуки в розділі коментарів нижче. Успіхів у вашому веб-сайті!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector