Кінцевий посібник з веб-хостингу, доменних імен та веб-сайтів

01.06.2020
Підручники та путівники 'Кінцевий посібник з веб-хостингу, доменних імен та веб-сайтів
0 10 мин.

керівництво веб-хостингом доменних імен веб-сайтів


Більшість людей не знають про те, що відбувається під час доступу до свого облікового запису Facebook або пошуку в Google або просто перегляду відео з Youtube. Все, що ви робите в Інтернеті день у день, насправді пов’язане з веб-сайтами та веб-хостингом. У цій статті ми пояснимо основи веб-хостингу, різні типи, які існують, як працює веб-сайт та як його створити та як придбати хостинг.

Що таке веб-сайт?

Коли ми говоримо про веб-сайт, ми фактично маємо на увазі колекцію файлів і папок, які пов’язані між собою і працюють разом, щоб зробити веб-сторінку. Залежно від складності та функціональності веб-сайту, це може бути побудовано від однієї до тисяч файлів. Простий веб-сайт, побудований за допомогою HTML, може бути відображений на вашому комп’ютері, але складний сайт, створений за допомогою PHP або ASP можна переглядати лише на веб-сервері або з використанням програмного забезпечення, яке створить необхідне середовище на вашому комп’ютері. Якщо ви новачок у створенні веб-сайтів, на початку ви можете виявити це складним, але насправді створити власний веб-сайт дуже просто; продовжуйте читати, щоб дізнатися про всі частини, необхідні для публікації веб-сайту в Інтернеті.

Як створити веб-сайт?

створення веб-сайту

Щоб створити веб-сайт або веб-додаток, потрібно використовувати мову програмування. Для дуже простого та базового веб-сайту найпоширенішими мовами програмування є HTML та CSS. Ці дві мови використовуються для створення статичного веб-сайту. Для динамічної веб-сторінки, яка також використовує базу даних, потрібна більш вдосконалена мова, така як PHP або ASP.

Якщо ви не знайомі з цими мовами програмування, можна скористатися програмним забезпеченням, так званим конструктором веб-сайтів, який постачається з зручним інтерфейсом, який допоможе вам створити структуру веб-сайту, дизайн веб-сайту, завантажити зображення, текст і навіть відео на ваш веб-сайт. Однак це програмне забезпечення має певні обмеження, і їх можна використовувати лише для створення простих, статичних веб-сайтів з обмеженою функціональністю.

Однак існують інші способи створення веб-сайту, наприклад, система управління вмістом (CMS) – це один із наймодніших способів створення блогу, форуму, порталу новин або майже будь-якого типу веб-сайтів. Найпопулярніша система управління контентом – WordPress. Тут ви можете дізнатися більше інформації про WordPress, Joomla та Drupal, три провідні програми CMS у світі.

Більшість постачальників веб-хостингів дозволяє встановити обрану CMS на ваше доменне ім’я та розпочати створення веб-сайту відразу.

Що таке доменне ім’я?

доменні імена

Ім’я домену – це фактично адреса, яку ви вводите у веб-браузер, намагаючись отримати доступ до певного веб-сайту. Ім’я домену складається з 3 частин: слово, крапка, розширення. Наприклад, якщо ви хочете отримати доступ до веб-сайту Google, вам доведеться набрати google.com у своєму браузері. Ви також можете отримати доступ до Google, набравши IP-адресу веб-сайту; однак набагато простіше посилатися на доменне ім’я замість IP-адреси.

Ім’я домену може одночасно зареєструвати лише одна фізична особа чи компанія. Тож якщо доменне ім’я, яке ви хочете придбати, вже зареєстроване, ви можете або зачекати, поки поточний власник покине його термін дії (це, швидше за все, буде потрібно років, або це ніколи не станеться), або ви можете зв’язатися з поточним власником і придбати його конкретна назва. Майте на увазі, що ринок доменних імен – це дуже величезний бізнес, і компанії готові витратити мільйони на гарне доменне ім’я. Тому, мабуть, найкращий вибір – просто продовжувати шукати хороший домен і реєструвати доступний. Немає обмежень у тому, скільки доменів ви можете зареєструвати, однак після реєстрації плата за оновлення протягом року, яку потрібно сплатити, інакше ви втратите право власності.

Тож як ваш комп’ютер знає, на якому веб-сайті візуалізувати під час введення певного доменного імені? Коли ви отримуєте доступ до доменного імені зі свого комп’ютера через веб-браузер, це ініціює підключення до веб-сервера (сервера веб-хостингу) через IP-адресу, яка публікується в DNS (Сервери доменних імен – вони зберігають усю інформацію про домени, наприклад як IP-адреси). Інформація про DNS може редагуватись власником домену та може оновити IP-адресу, де браузер повинен підключитися. Тож якщо ви зміните свого хостинг-провайдера (зміниться і IP-адреса), і ви можете легко оновити інформацію.

Де шукати доступні доменні імена та як їх придбати? Процес простий, більшість хостинг-провайдерів також запропонують реєстрацію доменних імен, але якщо ви хочете, щоб ваші доменні імена були окремими від вашої хостингової компанії, ви можете перевірити GoDaddy та NameCheap для швидкої перевірки доменних імен та дешевих цін.

Що таке веб-хостинг?

Сервер веб-хостингу – це комп’ютер високого класу, який спеціально побудований та оптимізований для зберігання веб-сайтів та веб-додатків. Ці сервери розташовані в центрі обробки даних, який фактично є будівлею, де фізично зберігаються сотні серверів. Будівля забезпечить необхідний захист від пожежі, несанкціонований доступ до серверів, обладнана генераторами живлення, які запобігатимуть відключенню електроенергії, а також підключена до високошвидкісного Інтернету через одного або декількох провайдерів пропускної здатності..

Що ви насправді отримуєте, купуючи веб-хостинг? Купуючи загальний хостинг-акаунт, ви отримаєте доступ до частини сервера, куди зможете завантажувати та зберігати файли та базу даних вашого веб-сайту. Крім цього, ви також отримаєте підтримку від хостинг-компанії, послугу якої ви купили. Майте на увазі, що деякі компанії не володіють своїм центром обробки даних, але вони орендують деякі сервери та перепродають хостинг-акаунти власним клієнтам. Це дуже поширена практика; однак це доводиться дуже часто. Щоб захистити свій веб-сайт, завжди зв’яжіться з компанією, яка має власний центр обробки даних.

Які існують різні типи хостингу?

різні типи хостингу

Ви можете дуже швидко переповнитися, коли почнете шукати план хостингу. Очевидно, що існують сотні компаній-хостингів, які пропонують різні хостинг-плани за різними цінами. Замість того, щоб порівнювати особливості різних планів, слід скоріше зосередитися на з’ясуванні, який план хостингу вам потрібен. Далі я представлю вам п’ять різних типів хостингу та для чого використовуються:

 • Спільний хостинг
 • VPS хостинг
 • Виділений хостинг
 • Хмарний хостинг
 • Керований хостинг

Спільний хостинг: – найосновніший тип хостингу, яким користується більшість клієнтів. Цей тип хостингу дуже доступний, пропонує всі основні функції, необхідні для створення простого веб-сайту і може підтримувати сотні унікальних відвідувачів в день. Однак у нього є деякі обмеження, такі як обмежена кількість веб-сайтів, які ви можете додавати, обмежені облікові записи електронної пошти, обмеження у використанні та пропускній здатності, і це менш безпечно. Спільний обліковий запис хостингу створюється шляхом розбиття веб-сервера на сотні чи тисячі невеликих облікових записів, які діляться ресурсами, пропускною здатністю та зберіганням сервера..

VPS хостинг: віртуальний приватний сервер схожий на спільний обліковий запис, але з великою кількістю додаткових функцій. У випадку VPS веб-сервер розділяється лише на кілька облікових записів, де ці облікові записи мають спільний сервер, але мають власні виділені ресурси. Кожен обліковий запис VPS може мати різне програмне забезпечення і може бути налаштований незалежно від інших облікових записів, розміщених на тому ж сервері.

Виділений хостинг: у випадку придбання спеціалізованого хостингового рахунку ми говоримо фактично про оренду всього веб-сервера з усіма ресурсами, пропускною здатністю та сховищем. Вартість спеціалізованого сервера може починатися від 120 доларів на місяць, і це виключає плату за встановлення та інші ліцензії на програмне забезпечення. Хоча вартість виділеного сервера дуже дорога, вона дає своїм користувачам можливість повністю налаштувати та оптимізувати сервер під його власні потреби. Він також забезпечує найвищу безпеку, продуктивність та гнучкість.

Хмарний хостинг: це свого роду “новий” тип хостингу, який став дуже популярним в останні кілька років. У випадку, коли ми завантажуємо наш веб-сайт або файли в хмару, ми фактично кластеризуємо ці файли на різних серверах, розташованих по всьому світу. Ми можемо отримати доступ до цих файлів з будь-якого місця, підключившись до нашого хмарного облікового запису. Цей тип хостингу в основному використовується для зберігання нечутливої ​​інформації.

Керований хостинг: часто вибирається веб-майстрами, які не мають часу та технічних знань для адміністрування системи чи сервера. У разі керованого веб-хостингу, крім оренди сервера, ви також отримаєте підтримку від хостинг-провайдера, і вони також подбають про оновлення програмного забезпечення, а також про безпеку веб-сервера. Більшість облікових записів веб-хостингу, які постачаються з попередньо встановленим програмним забезпеченням, таким як cPanel, керуються, тому вам не потрібно спеціально шукати цей тип послуг під час пошуку плану хостингу.

Як вибрати правильний план хостингу?

Напевно, ви вже переповнені всією інформацією, яку ви прочитали вище. Ви можете подумати, що вибрати план хостингу – це складність, але насправді це дуже просто, якщо ви знаєте, що шукаєте. Ось декілька простих питань, на які можна відповісти, які направлять вас на правильний план хостингу:

Коли мені потрібен спільний хостинг?

У більшості випадків, якщо ви створюєте простий персональний або комерційний веб-сайт, простий блог або невеликий веб-сайт електронної комерції, вам знадобиться лише спільний обліковий запис. Спільний хостинг може підтримувати веб-сайт із низьким та середнім рівнем трафіку, а також може забезпечити вам високу безпеку, однак стабільність спільного плану не настільки хороша, і може статися, що ваш веб-сайт сповільнюється час від часу. Для початку я думаю, що спільного облікового запису достатньо для кожного новачка.

Коли мені потрібен VPS?

Коли трафік вашого веб-сайту перевищує певну кількість щоденних відвідувань, можливо, вам знадобиться перейти на VPS хостинг. Якщо ви користуєтеся веб-сайтом електронної комерції, і ваш бізнес повністю покладається на цей веб-сайт, напевно, вам варто розглянути вибір VPS з самого початку і уникати спільного хостингу. Для веб-сайту спільноти, наприклад форуму, також рекомендується використовувати обліковий запис VPS.

Коли мені потрібен виділений сервер?

Якщо ви малий та середній бізнес, працюєте з кількома людьми та працюєте із зайнятим веб-сайтом, напевно, вам ще не потрібен спеціалізований сервер, але якщо ви плануєте інвестувати в трафік веб-сайтів і розраховуєте отримати багато завантажень сторінки в наступний період, ймовірно, VPS не буде стояти, і вам потрібно буде оновити до виділеного сервера. Цей тип хостингу також використовується веб-сайтами або веб-додатками, які потребують високого ресурсу сервера, мають високу пропускну здатність і потребують високої безпеки (для обробки кредитних карт та зберігання інформації клієнта).

Чи потрібно мені хмарний хостинг?

Якщо ваш веб-сайт має світову аудиторію, і ви хочете надати користувачеві досвід тим клієнтам, які користуються вашим веб-сайтом за межами країни, на якій розташований сервер, можливо, варто подумати про використання хмарного сервісу хостингу. Завантажуючи свій веб-сайт у хмару, ви в основному кластеризуєте файли через мережу серверів у всьому світі, і коли користувач звернеться до вашого сайту, підключиться до найближчого сервера до його місцезнаходження. Таким чином, ваш сайт буде працювати набагато швидше і для іноземних користувачів. Вважайте, що хмарний хостинг не призначений для зберігання конфіденційної інформації, тому, ймовірно, ви не хочете зберігати особисті дані свого клієнта у хмарі.

Чи потрібен мені керований хостинг?

Як я вже згадував вище, коли ви купуєте хостинг-акаунт, на якому вже встановлена ​​якась панель управління або операційна система, це керований хостинг. Отже, якщо ви купуєте спільний або vps акаунт у cPanel, ви купуєте керований хостинг. Вам це потрібно? На мою думку, працювати з керованим хостинговим рахунком простіше і швидше, і ви отримуєте додаткову підтримку, яка вам може знадобитися.

Готовий запустити власний веб-сайт?

запустити свій веб-сайт

Якщо ви готові почати зі свого першого веб-сайту, ось швидкий і простий спосіб вибрати домен, зареєструватися в хостинговому обліковому записі та опублікувати свій веб-сайт лише за кілька кліків:

 1. Відвідайте BlueHost.com та отримайте спеціальну знижку за нашим посиланням
 2. Виберіть пакет хостингу та безкоштовне доменне ім’я
 3. Надайте платіжну інформацію та платіжну інформацію та придбайте план хостингу
 4. Зачекайте електронної пошти на підтвердження та ввійдіть у свій обліковий запис хостингу
 5. Увійдіть до панелі управління BlueHost та встановіть WordPress на свій веб-сайт (Як зробити веб-сайт WordPress)
 6. Увійдіть на свій сайт WordPress і налаштуйте його так, як вам подобається
 7. Пишіть та публікуйте вміст та починайте просувати свій веб-сайт

Тут ви можете знайти весь покроковий процес із скріншотами.

Як бачите, зробити власний веб-сайт і мати професійну адресу електронної пошти дуже просто. Вищезгаданий підручник дасть вам більше подробиць про те, як створити веб-сайт за допомогою BlueHost та WordPress. BlueHost – це чудовий хостинг-провайдер, з якого можна швидко розпочати роботу, однак якщо ви шукаєте більш досконалий та функціональний повний план хостингу, загляньте в наш розділ відгуків про хостинг.

Сподіваємося, ця стаття допомогла вам зрозуміти, як працюють веб-сайти, що таке доменне ім’я та як усі вони підключаються до облікового запису веб-хостингу. Якщо у вас все ще виникають питання, будь ласка, не соромтесь залишити коментар нижче, ми спробуємо відповісти на всі ваші проблеми.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector