Що таке FTP і як ним користуватися?

01.06.2020
Підручники та путівники 'Що таке FTP і як ним користуватися?
0 5 мин.

що є ftp, як ним користуватися


Якщо ви будуєте веб-сайт для себе, рано чи пізно вам потрібно буде завантажити кілька файлів на ваш сервер. Існують різні способи завантаження файлів на ваш веб-сайт, але найшвидший і найзручніший спосіб – це використання FTP.

FTP – це абревіатура для “протокол передачі файлів”. Це спосіб передачі файлів через Інтернет між двома комп’ютерами. Для використання FTP вам знадобиться програмне забезпечення FTP. Є різні програми FTP, деякі безкоштовні, інші – комерційні.

Концепція кожного програмного забезпечення FTP в основному однакова: два вікна, одне з яких відображає файли з вашого локального комп’ютера та інше, яке показує файли з веб-сервера. Два вікна можуть спілкуватися між собою за допомогою команд клацання або перетягування. Щоб мати можливість підключитися до веб-сервера, вам потрібно буде спочатку встановити інформацію для входу. Без цих даних ви не можете завантажувати або завантажувати файли з сервера через FTP.

У наступній частині статті я навчу вас, як вибрати надійне програмне забезпечення, налаштувати з’єднання та перенести файли. Я також покажу вам кілька хитрощів, щоб заощадити ваш час.

У цьому підручнику ви дізнаєтесь:

 • Яке програмне забезпечення FTP вибрати та чому?
 • Як користуватися обраною програмою FTP?
 • Поради та рекомендації щодо прискорення передачі файлів.

Яке програмне забезпечення FTP я повинен використовувати?

Як вже згадувалося, ви можете вибрати багато програм, але ось мої найкращі 3 улюблені програми FTP, які я рекомендував би.

Якщо ви користувач MAC, найкращий FTP-додаток для вас – CyberDuck. Користувачеві Windows я б рекомендував FileZilla, і якщо ви віддаєте перевагу FTP на базі браузера, вам слід вибрати FireFtp, що є розширенням FireFox.

найкраще FTP програмне забезпечення

CyberDuck це безкоштовне програмне забезпечення FTP, яке має платні варіанти. Він також доступний для Mac та Windows, однак це найпопулярніший додаток FTP, що використовується серед користувачів iOS.

FileZilla це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом, мабуть, найпопулярніше у Windows. Він надійний і часто оновлюється. Він доступний і для Macintosh.

FireFTP це розширення FireFox, яке можна встановити у ваш браузер. На жаль, він працює лише з FireFox і не доступний для Chrome або іншого веб-браузера.

Це три програми, які я використовую та рекомендую. Якщо ви використовуєте інше програмне забезпечення FTP, яке вам подобається, повідомте нас про це у коментарях в кінці цієї сторінки.

Як користуватися програмним забезпеченням FTP?

Після того, як ви встановите улюблену програму FTP на комп’ютер, вам потрібно буде встановити з’єднання. Для підключення до вашого веб-сервера вам знадобиться хост ftp, ім’я користувача та пароль. Ця інформація зазвичай надсилається електронною поштою постачальником веб-хостингу під час реєстрації. Якщо ваш план хостингу дозволяє мати декілька облікових записів FTP, ви можете легко створити новий рахунок через cPanel. Наприклад, хостинг InMotion та BlueHost дозволяє мати стільки FTP-акаунтів, скільки вам потрібно.

ftp встановити нове з'єднання

Коли у вас є всі необхідні дані, просто створіть нове з’єднання в програмі FTP і збережіть його. Програмне забезпечення запам’ятає це з’єднання, і ви зможете легко підключитися до свого сервера, коли вам це потрібно.

Після встановлення з’єднання з вашим сервером ви зможете завантажувати, завантажувати, редагувати, перейменовувати, видаляти та переглядати файли та папки.

завантажуйте файли за допомогою ftp програми

Загальне використання програми FTP

На даний момент ви знаєте, як налаштувати програмне забезпечення FTP, як створити обліковий запис FTP та встановити з’єднання. Але давайте подивимося, які приклади реального життя, коли ми можемо використовувати його.

Якщо ви використовуєте WordPress або Joomla для створення свого веб-сайту, зображення можна завантажувати через медіа-менеджер, тому не потрібно буде завантажувати його через FTP. Однак є деякі обмеження щодо розміру та кількості файлів, які ви можете одночасно завантажувати в межах Joomla та WordPress. Таким чином, завантаження оптом стане можливим лише за допомогою програмного забезпечення FTP.

Іншим прикладом реального життя є те, коли вам доведеться перейменовувати файли, наприклад, файл htaccess.txt в .htaccess, щоб увімкнути зручні URL-адреси пошукової системи та mod_rewriting.

Іноді вам доведеться змінити дозвіл деяких папок або файлів, щоб використовувати деякі додатки або розширення.

Файл підтвердження Google та інші пошукові системи також можна завантажувати через FTP. Резервне копіювання веб-сайту або перехід на новий сервер також вимагатиме використання FTP.

Це лише декілька прикладів того, для чого можна застосувати FTP-додаток, але для цього є набагато більше.

Чи є альтернатива FTP?

Якщо у вашому обліковому записі веб-хостингу використовується cPanel, замість FTP, ви можете керувати файлами та папками за допомогою вбудованого інструмента «Flie Manager». Це працює аналогічно програмному забезпеченню FTP, однак це лише браузер. Ви можете використовувати цей інструмент лише в тому випадку, якщо ви увійшли у свій обліковий запис хостингу.

Ще один спосіб управління файлами на веб-сервері – це команди SSH. Однак з’єднання SSH не ввімкнено для кожного облікового запису хостингу, і його складніше використовувати.

Підказки та поради з FTP

Завантажуючи файли масово, завантаження великої кількості файлів на ваш веб-сервер може зайняти кілька хвилин або навіть години. Один великий файл можна завантажити швидше, ніж кілька малих. Таким чином, щоб прискорити роботу, ви можете стиснути файли, які ви завантажуєте у .zip-файл, і після завантаження .zip ви можете витягнути файли на сервер. Цей процес відбувається набагато швидше, ніж завантаження кожного файлу окремо.

Заключні слова та рекомендація

Тож варто розглянути можливість використання програми FTP? Я напевно рекомендую встановити на комп’ютер програмне забезпечення FTP, якщо ви створюєте веб-сайти. На початку ви можете використовувати його не так часто, але як тільки ви ознайомитесь із створенням сайтів, ви звикнете до нього. Створюючи обліковий запис FTP, переконайтеся, що ви вибрали надійного користувача та пароль; не використовуйте таку саму інформацію для входу, як для WordPress або Joomla чи іншого входу.

Якщо у вас є питання або пропозиції щодо FTP, надішліть свої відгуки в коментарях нижче.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector