Bluehost vs A2hosting – Ktorý web hosting je najlepší?

01.06.2020
Porovnanie hostingu 'Bluehost vs A2hosting – Ktorý web hosting je najlepší?
0 23 мин.

Bluehost-vs-A2Hosting


Webhosting je rýchlo sa rozvíjajúci priemysel, ktorý tvorí obrovský základný kameň dnešnej obchodnej ekonomiky. Online prítomnosť je chlieb a maslo mnohých obchodných modelov v týchto dňoch, a dokonca aj mimo obchodného sveta, nezávislí fandovia a blogeri tiež kupujú domény s rekordnou rýchlosťou.

So zdravým trhom prichádzajú zdravé možnosti. Ako weboví dizajnéri máme k dispozícii nespočetné množstvo hostiteľských služieb, dobrých aj zlých. Ako môžeme ísť pri výbere toho najlepšieho pre našu webovú stránku? Získavanie všetkých rôznych zliav a obchodov môže byť bolesť, najmä pre niekoho novšieho.

Takže sa zameriame bok po boku na dve spoločnosti a priamo ich porovnáme. Pomôže nám to získať presnejšiu predstavu o tom, ako tieto dve spoločnosti porovnávajú seba a svojich ostatných konkurentov. Dúfajme, že skončíme s myšlienkou, ktorá z nich bude vhodnejšia na hosťovanie našich webových stránok.

Dnes sa pozrieme na BlueHost a A2Hosting. Obe spoločnosti sú v odbore dobre známe a ponúkajú rozsiahle spektrum konkurenčných funkcií. Ako už bolo povedané, medzi nimi existujú určité kľúčové rozdiely, takže sa poďme ponoriť a začnite všeobecným pohľadom na Bluehosta.

Čo je Bluehost?

Bluehost je známa hostingová spoločnosť založená v roku 2003 Mike Heatonom. Po svojom vzniku sa rýchlo stali jedným z najdôveryhodnejších mien v priemysle a dnes spolu so svojimi sesterskými webovými servermi Hostmonster, FastDomain a iPage hostia viac ako 2 milióny webových stránok..

Celkovo je spoločnosť Bluehost známa spoľahlivosťou, použiteľnosťou a vynikajúcim zákazníckym servisom. Niektoré z ich technických špecifikácií alebo pokročilejších funkcií môžu mať tendenciu zaostávať v porovnaní s niektorými svojimi konkurentmi, sú však veľmi atraktívnou možnosťou pre novších používateľov alebo ľudí, ktorí hľadajú niečo v menšom rozsahu..

Ich plány sú za primeranú cenu, ale majú tendenciu mať prísne obmedzenia v nižších cenových bodoch. Prejdeme si to za minútu, zatiaľ sa len pozrime na výhody a nevýhody Bluehost.

Výhody Bluehost

 • Bluehost poskytuje konkurenčný webhosting už viac ako 15 rokov. Vybudovali si reputáciu ako spoľahlivý hostiteľ s vynikajúcimi učebnými zdrojmi. Toto je povesť, ktorú budú chcieť chrániť. V priebehu rokov sa vyskytli škytavky (viac o tom neskôr), ale nič také veľké, aby sa ich meno poškodilo.
 • Učebné zdroje. Bluehost má vynikajúce množstvo vedomostí, ktoré vám dá k dispozícii. Naučiť sa používať svoju platformu je hračka a na každú možnú otázku, na ktorú ste odpovedali, môžete odpovedať; buď vďaka svojim vynikajúcim zdrojom na palube a výučbe, alebo prostredníctvom jedného z ich vynikajúcich zástupcov služieb zákazníkom.
 • Špeciálne ponuky. Ako každý dobrý webhosting, Bluehost ponúka vždy špeciálne ponuky a zľavy na mnoho jeho funkcií a plánov. To nemusí byť pre vás veľa, pokiaľ vás nezaujíma primárne úspora peňazí. Tieto ponuky majú tendenciu sa často meniť, preto je dôležité robiť si vlastný výskum.
 • Zákaznícka podpora. Ako som už povedal, Bluehost je všeobecne známy tým, že má vynikajúci tím podpory zákazníkov. Poskytujú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni telefonicky a tiež prostredníctvom živého chatu, hoci chat je obmedzený. Aj keď môžu mať menej možností podpory ako iné spoločnosti, ich skutočný tím podpory a služby sú zákazníkmi veľmi vysoko prehodnocované. Celkovo môže byť ťažké posúdiť podporu, ak nie ste ten typ človeka, ktorý to veľa potrebuje, ale pre ľudí, ktorí chcú mať trochu podpory na ich strane, je to určite veľmi atraktívna funkcia..
 • Garancia vrátenia peňazí. Bluehost ponúka na svoje služby 30-dňovú záruku vrátenia peňazí. Ak sa vám nepáčia vaše služby, môžete do 30 dní zrušiť úplnú refundáciu. Záruky, ako sú tieto, sú pomerne štandardné a Bluehost’s je v skutočnosti kratšia ako väčšina konkurencie; ale to je stále príjemné pre tých, ktorí chcú minimalizovať svoje riziko.
 • Veľké zdroje. Byť veľkým menom spoločnosť Bluehost poskytuje niektoré zvláštne privilégiá. Majú k dispozícii veľa zdrojov, ktoré môžu venovať zabezpečeniu spokojnosti svojich zákazníkov. Používatelia majú tendenciu sa cítiť ako doma s Bluehostom a ich povesť veľkého mena sa prejavuje v ich službách a spoľahlivosti.
 • Bluehost je uznávané meno v použiteľnosti, pokiaľ ide o web hostiteľov. Ich rozhranie je poháňané priemyselným štandardom cPanel, ktorý je známy svojou použiteľnosťou a jednoduchosťou. Skutočnosť, že sa jedná aj o priemyselný štandard, znamená, že zručnosti, ktoré sa o ňom naučíte, môžete použiť v budúcich snahách, ktoré používajú rovnaké rozhranie. Spolu s ich vstupnými zdrojmi a zákazníckym servisom to robí Bluehost nezabudnuteľným pre nových používateľov alebo ľudí s menšími webovými stránkami..

Toto sú hlavné výhody Bluehost. Aj keď tu nie je veľa, čo by nás udivilo, určite poskytujú prísľub spoľahlivosti a priamosti. Celkovo Bluehost má tendenciu byť dobrou voľbou pre menšie webové projekty alebo pre ľudí, ktorí sa stále učia laná ako web dizajnér..

Takže teraz, keď sme sa pozreli na výhody Bluehosta, mali by sme sa pozrieť na nevýhody.

Nevýhody Bluehost

 • Hoci Bluehost ponúka v porovnaní so svojou konkurenciou veľmi konkurenčné schopnosti, ich skutočné špecifikácie serverov nie sú v porovnaní s niektorými rýchlejšími hostiteľmi príliš zvláštne. V konečnom dôsledku to znamená iba malé zníženie rýchlosti, ak prevádzkujete relatívne malý web. Používatelia, ktorí chcú prevádzkovať väčšie webové stránky alebo ktorí sa spoliehajú na to, že sú najrýchlejší, môžu hľadať inde.
 • Aj keď je cena spoločnosti Bluehost veľmi konkurencieschopná, niektoré jej cenové body sú pre súpravy funkcií, ktoré poskytujú, trochu drahé. Platí to najmä pre niektoré lacnejšie plány, verte tomu alebo nie, pretože existujú také prísne obmedzenia týkajúce sa mnohých možností lacnejších plánov..
 • Ako som už uviedol vyššie, spoločnosť Bluehost kladie na svojich používateľov veľa obmedzení, najmä pokiaľ ide o nižšie ceny. Ich najmenej nákladný plán je skutočne užitočný iba pre jeden malý web bez špeciálnych funkcií. Nebude to pre vás také veľké, ak plánujete ísť s plánom vyššej kategórie alebo ak obmedzenia neovplyvnia typ webových stránok, ktoré chcete vytvoriť..
 • Veľké problémy. Byť uznávaným menom v priemysle môže mať svoje nástrahy. Aj keď tím zákazníckych služieb spoločnosti Bluehost prichádza na základe recenzií používateľov vysoko odporúčaný, ich skutočná podpora sa niekedy môže vyskytnúť dlho. Byť veľkým menom tiež robí spoločnosť cieľom pre kybernetické útoky.

Je tu tiež problém niektorých obáv z kybernetickej bezpečnosti, ktoré spoločnosť Bluehost mala v minulosti. Hoci udalosti, ako je táto, môžu byť pre niektorých zákazníkov obrovskou červenou vlajkou, v posledných rokoch sa Bluehost osvedčil ako spoľahlivý a konkurencieschopný webhosting a pre mnohých používateľov zostáva atraktívnou možnosťou..

Teraz, keď sme sa pozreli na Bluehost, pozrime sa na A2Hosting.

Čo je A2Hosting?

A2hosting je nezávislá spoločnosť poskytujúca Linux, ktorá sľubuje kvalitu a cenovú dostupnosť. Ponúkajú VPS, zdieľané, predajcov a špecializované hosting plány, a vyhlasujú, že je jedným z najrýchlejšie rastúcich nezávislých hostiteľov v priemysle.

Existuje veľa vecí, ktoré vynikajú okolo A2hostingu hneď od netopiera; ale s cieľom získať presnú predstavu o tom, čo pre nás môžu urobiť, sa pozrieme na niektoré ich výhody a nevýhody.

Výhody A2Hosting

 • Neobmedzené úložisko. A2Hosting ponúka neobmedzené úložisko, a to aj na základe lacnejších plánov. To je obrovské plus v porovnaní s Bluehost, čo obmedzuje ukladanie aj na ich najdrahšie plány. Ak nemáte v pláne mať veľký web s množstvom aplikácií alebo iných vecí, nebude to pre vás veľký problém, ale v porovnaní s Bluehostom je to stále obrovské plus..
 • Neobmedzené webové stránky. A2Host tiež ponúka neobmedzené webové stránky prostredníctvom svojich plánov Swift a Turbo. Je to vynikajúca funkcia, ak požadujete viac webových stránok, ale ak sa vám stále len rozbiehajú, nebude to zďaleka veľa. Niektoré plány spoločnosti Bluehost ponúkajú aj neobmedzené webové stránky.
 • Neobmedzené databázy. Ďalším veľkým plusom ponúkaným s plánmi Swift a Turbo je funkcia neobmedzených databáz. To je skvelé, ak prevádzkujete veľa aplikácií alebo iných vecí, ktoré vyžadujú veľa databáz. Ak váš web nebude potrebovať všetku túto neobmedzenú dobrotu, možno bude lepšie ísť s Bluehostom.
 • 9% dostupnosti. Hoci Bluehost má veľmi spoľahlivé štatistiky pre svoje servery, A2Host sa môže pochváliť 99,9% prevádzkou a má povesť pre splnenie tohto štandardu. Toto je naozaj veľká vec, ak potrebujete, aby boli vaše webové stránky super rýchle, ale väčšina používateľov zistí, že rýchlosť je obrovským faktorom ich výkonnosti..
 • 4x redundantná sieť. A2Hosting má štvornásobnú redundantnú sieť, ktorá poskytuje bezprecedentnú spoľahlivosť. Redundantná sieť znamená, že aj keď servery zlyhajú až trikrát, štvrtá redundancia ho zachová v prevádzke. To je skvelé pre webové stránky, ktoré sú skutočne citlivé na potenciálne prestoje.
 • Rozhranie cPanel. Rovnako ako Bluehost, A2Hosting používa priemyselný štandard cPanel. Toto prináša všetky rovnaké výhody pri používaní a učení, aké môžete očakávať. Rozhranie cPanel je známe svojou jednoduchosťou a použiteľnosťou.
 • Hackscan je súčasťou „Perpetual Security Initiative“ spoločnosti A2Hosting a predstavuje nepretržitú ochranu pred škodlivým softvérom, ktorá je súčasťou vášho účtu zadarmo. Spolu s niektorými ďalšími funkciami „Perpetual Security“ môže byť pre používateľov, ktorí sa zaoberajú bezpečnosťou, veľkým prínosom.
 • Plány WordPress. A2Hosting má optimalizovaný softvér pre prácu s WordPress, Drupal alebo Prestashop. To je skvelé pre ľudí, ktorí tieto služby používajú pri vytváraní svojich webových stránok. Mnoho hostiteľov ponúka špecializované služby pre WordPress, ale A2Hosting má vysoko optimalizovaný softvér na integráciu používania týchto programov..
 • Zahrnuté sú aj webové stránky. A2Hosting poskytuje bezplatnú pracovnú stránku na testovanie zmien a funkcií vášho živého webu. Je to pekný dotyk, pretože veľa hostiteľov si za funkcie predstavenia účtuje poplatok. Ak už máte zavedenú slušnú stratégiu kontroly kvality, nemusí to byť najdôležitejšia funkcia.
 • Prilákajte SEO nástroje. A2Hosting poskytuje prístup k výkonným SEO nástrojom spoločnosti Attracta. Optimalizácia pre vyhľadávače je obrovskou súčasťou prevádzkovania úspešnej webovej stránky pre množstvo výklenkov, takže táto možnosť môže byť obrovskou výhodou. Toto je obzvlášť dobrý nástroj, ak ste so SEO menej oboznámení a chceli by ste sa naučiť, ako ho efektívne využívať pri vytváraní svojich webových stránok.
 • Záruka vrátenia peňazí kedykoľvek. Ako každý dobrý webhosting, A2Hosting ponúka záruku vrátenia peňazí do 30 dní. Trochu sa však dostanú, vrátane pomerného vrátenia peňazí po 30 dňoch nevyužitej služby. Toto je veľké zlepšenie oproti skôr nevýraznej záruke vrátenia peňazí spoločnosti Bluehost. Hoci ich záruka pokrýva rovnaké množstvo času, pridaná záruka „kedykoľvek“ poskytuje obrovskú príležitosť pre bezrizikové služby.

Toto je dosť dlhý zoznam a mnohé z týchto výhod sú veľmi atraktívne pre určité typy webových stránok. Ale, ako hovoríme, žiadna webová stránka nie je dokonalá a A2Hosting nie je výnimkou. Aby sme získali vyváženú predstavu o tom, s čím sa zaoberáme, pozrime sa na nevýhody.

Nevýhody A2Hosting

 • Niektoré funkcie vyžadujú plány Swift alebo Turbo. Aj keď mnohé z vyššie uvedených funkcií robia A2Hosting veľmi atraktívnou možnosťou, niektoré z nich vyžadujú nákladnejšie plány, aby získali plnú výhodu. Patria sem: neobmedzené webové stránky, neobmedzené databázy a zálohovanie údajov na serveri.
 • Agresívny marketing. Aj keď s A2Hosting nemusíte míňať žiadne peniaze navyše, určite sa vás snažia prinútiť, aby ste si kúpili viac vecí na celom svojom webe. Nebude to veľký problém, ak vás neobťažujú agresívne výkyvy, ale pre niektorých používateľov to môže byť trochu bolestivé..
 • Cena A2Hosting je celkovo veľmi rozumná a konkurencieschopná, ale niektoré z ich funkcií sa zdajú pre cenové body trochu nepraktické. Príkladom by mohla byť vyššia cena za obnovenie ročných plánov v porovnaní s dvojročnými plánmi. Ich lacnejšie plány sú tiež všeobecne prísne obmedzené, podobne ako Bluehost.
 • Chýbajú palubné funkcie. A2Host jednoducho nemá rovnaký efektívny postup na palube a písmo učebných zdrojov, ktoré ponúka Bluehost. Nebude to príliš veľký problém, ak ste zvyknutí sa učiť a aklimatizovať sa na svoje veci sami, ale pre používateľov, ktorí počas procesu palubnej prehliadky očakávajú trochu väčšiu podporu, môže to byť veľká vec..

Ako vidíte, mnohé z týchto nevýhod sú veľmi špecifické alebo sa objavujú iba v určitých cenových bodoch. Napriek týmto nedostatkom zostáva A2Hosting atraktívnou a úspešnou možnosťou. Existuje niekoľko spôsobov, ako sa posunie pred Bluehosting pre hosting vyššej kategórie, ale myslíme si, že Bluehost bude pravdepodobne najlepšou stávkou pre menších webových dizajnérov a nováčikov..

Ako už bolo povedané, pokročilejší súbor funkcií a o niečo atraktívnejšie ceny robia A2Hosting dobrou voľbou pre tých, ktorí sa neobťažovali minúť trochu viac za trochu viac funkcií. Rozdiel nie je taký výrazný ako pri niektorých porovnaniach na webe, je však významný.

Teraz, keď máme dobrú predstavu o tom, čo nám obidve tieto spoločnosti môžu ponúknuť, poskladajte ich vedľa seba a uvidíme, ako sa merajú. Za účelom cieleného porovnania týchto dvoch spoločností rozdelíme naše porovnanie do troch kategórií: Funkčnosť, podpora, a cena.

Porovnanie funkcií

Obe stránky ponúkajú veľmi konkurenčnú sadu funkcií. Zdá sa, že súprava funkcií spoločnosti Bluehost sa zameriava hlavne na ľahké používanie. Aj keď sú obaja hostitelia veľmi užívateľsky prívetiví, používajú priemyselný štandard cPanel a ponúkajú svojim zákazníkom záruky na bezplatné testovanie svojich služieb..

Skutočný výkon A2Hosting je omnoho konzistentnejší ako Bluehost. Poskytujú tiež viac možností kybernetickej bezpečnosti, ako je Hackscan. Ak sa obávate o bezpečnosť svojich webových stránok alebo ak je vaša firma skutočne citlivá na prestoje, zvýšenou výkonnosťou a spoľahlivosťou A2Host bude pravdepodobne vaša najlepšia stávka.

Ľudia, ktorí prevádzkujú menšie webové stránky, však môžu považovať Bluehost za lepšiu voľbu, pretože majú oveľa rozsiahlejšie vzdelávacie zdroje pre nových používateľov. Nakoniec ide o kompromis, pretože výhody a nevýhody oboch webových stránok v tejto kategórii sú veľmi dobre vyvážené..

Porovnanie podpory

Ďalším obrovským základným kameňom dobrého webhostingu je podpora zákazníkov. Noví používatelia aj pokročilí používatelia budú mať ťažkosti s účinnosťou na novom webe, ak nemôžu získať žiadnu podporu v súvislosti s jeho efektívnym prevádzkovaním. V tomto oddelení je Bluehost jednoznačným víťazom, pretože má vynikajúcu povesť v oblasti služieb zákazníkom, ako aj rozsiahlu knižnicu palubných a vzdelávacích zdrojov, ktorá pomáha novším používateľom začať s ich webovými stránkami..

Samozrejme, A2Hosting tiež ponúka dobrú zákaznícku podporu, ale nemá povesť vynikajúcich služieb, ktoré má Bluehost. Takisto im chýba rozsiahla knižnica zdrojov. Nakoniec, aj keď sú oba webové stránky z hľadiska schopností veľmi vyvážené, Bluehost je jednoznačne v popredí, pokiaľ ide o zákaznícku podporu..

Porovnanie cien

To je hlavný faktor pre väčšinu používateľov. Nemá zmysel chytiť najúčinnejší a najúčinnejší web hosting na trhu, ak vás jednoducho zbankrotuje. Ako som už povedal, porovnanie rôznych cenových bodov a zliav môže byť ťažké, ale pozrieme sa na konkrétne plány, ktoré každá spoločnosť ponúka, aby sme zistili, ktorá z nich je lepšou možnosťou z hľadiska ceny..

 • Bluehost ponúka zdieľaný hosting od 3,95 dolárov mesačne, hosting VPS od 19,99 dolárov mesačne a hosting vyhradeného servera od 79,99 dolárov mesačne. Ich ponuka možností je na prvý pohľad trochu obmedzená, ale plány, ktoré ponúkajú, majú veľa univerzálnosti a Bluehost sa dá efektívne využiť pre celý rad rôznych webových stránok..
  • Pre nováčikov sú zdieľané plány pravdepodobne dobrý nápad. Začínajú na 3,95 dolárov mesačne (zvyčajne 7,99 dolárov) za základný plán s obmedzeným ukladaním SSD, subdoménami, ukladaním e-mailov a bez špeciálnych ponúk alebo funkcií. Plus plán je 5,95 dolárov mesačne (zvyčajne 10,99 dolárov) a ponúka neobmedzené webové stránky, úložisko SSD, subdomény a e-mailové úložiská. Plus plán má tiež 200 dolárov na marketingové ponuky k dispozícii. Balíček plus plus je momentálne 5,95 dolárov mesačne (zvyčajne 14,99 dolárov) a ponúka všetky funkcie bez obmedzenia so všetkými ďalšími balíčkami a ponukami.
  • Ponúkajú tiež špecializované hostingové plány WordPress začínajúce na 3,95 dolárov mesačne pre jednu webovú stránku s 50 GB priestoru a bezplatnú doménu na jeden rok. Ich plán Plus to narastá až na 5,95 dolárov mesačne a vrhá sa na neobmedzené webové stránky, nemerané miesto na webových stránkach a niektoré základné funkcie. Najdrahšou možnosťou je plán Choice Plus, ktorý ponúka neobmedzené množstvo webových stránok, nemeraný priestor na webe, bezplatnú doménu na jeden rok, súkromie v 1 doméne a automatizované zálohovanie za 5,95 dolárov mesačne (zvyčajne 14,99 dolárov)..
  • K dispozícii je tiež hosting VPS za 19,99 dolárov mesačne s 2 jadrami, 30 GB SSD, 2 GB pamäte RAM, 1 TB šírkou pásma, 1 doménou / adresou a bezplatným SSL. Balík Enhanced VPS za 29,99 dolárov vám poskytne 2 jadrá, 60 GB SSD, 4 GB pamäte RAM, 2 TB šírky pásma, 1 doménu a dve adresy. Špičkový balík VPS za 59,99 dolárov mesačne vám poskytuje 4 jadrá, 120 GB SSD, 8 GB RAM, 3 TB šírky pásma, 1 doménu a 2 adresy.
 • A2Hosting ponúka zdieľaný hosting začínajúci na 5,16 USD mesačne, hosťujúci predajca začína na 17,39 USD mesačne, hosting VPS začína na 6,59 dolárov mesačne a vyhradený hosting začína na 131,24 USD mesačne.
  • Zdieľaný hosting ponúka optimalizáciu WordPress a Drupal, turbo servery až pre 20-násobok rýchlosti a veľkú jednoduchosť použitia. Ak chcete získať niektoré z príjemnejších funkcií, budete musieť zaplatiť viac, ako je základná cena.
  • Ich hostingový server pre distribútorov je vhodný pre ľudí, ktorí preklápajú webové stránky, ponúkajú jednoduché nastavenie pre jednotlivé hostingové účty, ako aj pre ovládací panel WHM svetovej úrovne.
  • Pre používateľov, ktorí chcú väčšiu bezpečnosť, ponúka ich hosting VPS veľkú rýchlosť, väčšiu izoláciu a dynamickú úroveň riadenia. Opäť budete musieť ísť za vyššiu cenu za niektoré z luxusnejších funkcií.

Celkovo sú obidve spoločnosti za veľmi prijateľné ceny. Obmedzenia plánov s nižšími cenami sú veľmi porovnateľné, ale rozdiel v podpore zákazníkov a zdrojoch je významný.

Takže, čo je verdikt?

Aj keď obe spoločnosti ponúkajú lacnejšie plány a funkcie s porovnateľnými cenami, BlueHost má tendenciu prekonávať A2Hosting jednoducho vďaka svojim väčším zdrojom a schopnosti podpory zákazníkov. Za vyššie ceny sa A2Hosting začína presúvať svojimi atraktívnejšími vlastnosťami a menej prísnymi obmedzeniami.

Samozrejme, že by sme mohli niečo vynechať, takže si urobte nejaké googlovanie a zistite, či nenájdete niečo, čo by mi dokázalo zle.!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector