Bluehost vs HostGator – Ktorý hosting je najlepší?

01.06.2020
Porovnanie hostingu 'Bluehost vs HostGator – Ktorý hosting je najlepší?
0 22 мин.

hostgator-vs-Bluehost


Svet webhostingu môže byť pre niektorých zložitý, s novými možnosťami, ktoré sú dostupné každý deň. Porovnanie všetkých rôznych spoločností a všetkých rôznych služieb, ktoré ponúkajú, môže byť veľmi náročnou úlohou.

Ak chcete mať prehľad o tom, čo je pre vaše webové stránky najlepšie, je dobré porovnávať rôzne spoločnosti bok po boku, aby ste získali presnejšiu predstavu o tom, čo vám ich služby môžu ponúknuť..

Dnes sa pozrieme na BlueHost a HostGator, dve spoločnosti s dlhoročnou spoľahlivou službou pod pásmi. Porovnáme niektoré z ich výhod, porovnáme ich nevýhody a urobíme niekoľko úsudkov o tom, ktoré je najlepšie.

Začnime teda BlueHost.

O spoločnosti Bluehost

Spoločnosť BlueHost spoľahlivo ponúka služby webhostingu za rozumnú cenu od svojho založenia Mattom Heatonom v roku 2003. Od svojho získania spoločnosťou Endurance International Group sa spoločnosť BlueHost stala pevným menom v hostiteľskom priemysle..

Celkovo má BlueHost k dispozícii veľa zdrojov a má veľké zameranie na zákaznícky servis a jednoduchosť použitia. Ich plány sú priame a výkon, ktorý ponúkajú, je konkurencieschopný.

Aby sme veci trochu uľahčili, rozdeľme ich na klady a zápory:

Výhody Bluehost

 • Povesť značky. BlueHost ponúka spoľahlivý webhosting už 15 rokov. Ich služba je široko informovaná a existuje veľké množstvo informácií o tom, ako ich služba pracovala pre ostatných v minulosti. Nehovoriac o zdrojoch, ktoré majú k dispozícii.
 • Vynikajúce palubné zdroje. BlueHost má obrovské znalosti pre začiatočníkov, ktorí sa učia využívať svoje služby. Používajú tiež cPanel, čo je priemyselný štandard, ktorý vám umožní oboznámiť sa s nástrojmi, ktoré sa môžu hodiť pre budúce projekty webdizajnu..
 • Zľavy a špeciálne ponuky. BlueHost vždy ponúka nespočetné množstvo špeciálnych balíkov so svojimi hostingovými službami, čo môže byť obrovské plus pre používateľov, ktorí chcú ušetriť nejaké peniaze, alebo majú prístup k širokej škále funkcií za nižšiu cenu.
 • Zákaznícka podpora. BlueHost ponúka zákaznícku podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ako aj prostredníctvom živého chatu, čo vám umožňuje získať podporu, ktorú potrebujete, kedykoľvek ju potrebujete..
 • Garancia vrátenia peňazí. Vždy je pekné získať vrátenie peňazí, keď sa niečo nedarí. BlueHost ponúka záruku vrátenia peňazí, ak zrušíte svoju hostingovú službu do 30 dní. Podrobné informácie o záruke nájdete na ich webových stránkach.
 • BlueHost je veľká spoločnosť, čo znamená, že majú zdroje, aby mohli venovať pozornosť spokojnosti svojich klientov. Povesť, ktorú si BlueHost vybudoval ako ľahko použiteľná a cenovo dostupná platforma so spoľahlivými službami, hovorí sama za seba.
 • Jednoduchosť použitia. Priemyselné štandardné rozhranie cPanel, ktoré poháňa nástroje na správu BlueHost, sa ľahko používa a má k dispozícii množstvo informácií. V kombinácii s palubnými zdrojmi dostupnými prostredníctvom Bluehostu môže byť tento faktor pre začínajúcich nováčikov veľmi atraktívny.
 • Vynikajúci servis. Aj keď BlueHost má niektoré rovnaké čkanie typické pre iné spoločnosti, rozsah ich služieb a primerané ceny viac, ako to vynahradí. Ani štatistika výkonnosti ich hostingu sa nezaujíma. Vďaka týmto faktorom je BlueHost veľmi konkurencieschopný, pokiaľ ide o náklady na spôsobilosť.
 • Flexibilné plány fakturácie. Bluehost ponúka ročné aj mesačné plány so zľavami na dlhšie dostupné programy. Zákazníci tak získajú motiváciu byť v spoločnosti, aby si dlhšie rozvíjali dobré vzťahy s hostiteľskými službami a budovali dôveru v spoľahlivosť svojich webových stránok..
 • Špeciálne ponuky. BlueHost často ponúka špeciálne zľavy a ponuky na svoje balíky, takže je dobré dávať pozor a zistiť, či môžete ušetriť nejaké peniaze. Toto môže byť atraktívnou možnosťou pre ľudí, ktorí chcú minúť menej, alebo pre začiatočníkov, ktorí chcú minimalizovať svoj rizikový faktor.

Nevýhody Bluehost

Žiadna služba nie je bez svojich chýb a BlueHost sa, nanešťastie, nelíši. Existuje niekoľko oblastí, v ktorých má Bluehost tendenciu zaostávať za konkurenciou:

 • BlueHost má spoľahlivé aj konkurencieschopné služby, ale niektoré z nich sú lepšie. Aj keď BlueHost nemusí mať najvyššie rýchlosti v meste, sú o tejto skutočnosti vopred a zverejňujú špecifikácie svojich serverov a funkcií..
 • Cenová štruktúra spoločnosti BlueHost môže byť veľmi výhodná so špeciálnymi ponukami a ponukami, ale celkovo sú ich ceny v porovnaní s konkurenciou trochu drzé. To sa do značnej miery odráža v skutočnosti, že mnohé plány spoločnosti Bluehost sú z hľadiska skladovania a niektorých ďalších funkcií veľmi obmedzené.
 • Limity ukladania. Jednou z najzaujímavejších funkcií, ktoré si mnohí používatelia všimnú o plánoch služieb spoločnosti BlueHost, je limit, ktorý majú mnohé z plánov, napríklad v oblasti ukladacích priestorov a parkovaných domén. Zatiaľ čo skutočné ceny a služby spoločnosti BlueHost sú veľmi konkurencieschopné, je dobré si dávať pozor a presne vedieť, čo získavate, a či skutočne zodpovedá plánu, ktorý máte pre svoj web..
 • Veľká spoločnosť. Aj keď zdroje spoločnosti BlueHost a uznanie značky ju robia mnohými spôsobmi atraktívnymi, existuje veľa spôsobov, ako môže zlyhať aj väčšia spoločnosť. Vďaka veľkému zameraniu na informovanie a obsluhu používateľov môžu byť niektoré medzery na trhu vynechané a niektoré služby môžu byť ignorované alebo zabudnuté. Vďaka tomu, že je veľká spoločnosť, je Bluehost tiež cieľom pre kybernetické útoky, čo je dôležité zvážiť.
 • Žiadna akreditácia BBB. Spoločnosť BlueHost nie je akreditovaná spoločnosťou Better Business Bureau, napriek tomu, že je to už viac ako 15 rokov veľká spoločnosť v tomto odvetví. To môže byť pre niektorých ľudí, ktorí sú zvyknutí na to, aby ich organizácie, ako je BBB, ubezpečené.

Niektoré z týchto nevýhod sa môžu zdať dosť veľké, ale je to naozaj otázka, ako sa BlueHost vyrovná svojim konkurentom. BlueHost ponúka veľa výhod, ktoré ľahko odstránia mnohé z nevýhod, ktoré sme tu spomenuli.

Teraz, keď sme sa dobre pozreli na Bluehost, sa pozrime na HostGator.

O hostiteľovi

HostGator je poskytovateľ webhostingu so sídlom v Houstone v Texase, ktorý sa trochu rozšíril aj do Austinu v Texase. Založil ich v októbri 2002 vtedajší študent Brent Oxley.

Spoločnosť prešla v roku 2006 200 000 zaregistrovanými doménami a v roku 2008 bola zaradená do zoznamu najrýchlejšie rastúcich spoločností v časopise Inc. Magazine. Rovnako ako BlueHost, majú uznávanú povesť kvalitných služieb, ktoré si dlhodobo vybudovali..

Aké sú teda rôzne výhody a nevýhody hostgátora?

Výhody hostgátora

 • Hostgator ponúka zaručenú dostupnosť 99,9% a má povesť udržiavania tejto záruky. Spoľahlivý hostiteľ je nesmierne dôležitý a pre niektoré webové stránky môže niekoľko minút znamenať veľkú stratu prenosu a príjmu. Vedieť, že váš hosting služby má chrbát, je obrovské plus.
 • Garancia vrátenia peňazí. HostGator ponúka 45-dňovú záruku vrátenia peňazí za svoje služby. Ak nie ste spokojní a zrušíte ju do 45 dní, dostanete úplnú náhradu. Je potrebné poznamenať, že táto záruka sa vzťahuje na dlhšie obdobie ako 30-dňová záruka spoločnosti BlueHost.
 • Jednoduchosť použitia. Hostgator je založený na priemyselnom štandarde cPanel, ktorý je známy svojim ľahko naučiteľným rozhraním, ako aj rozhraním Plesk. Vďaka cloudovej službe Plesk a pohodlnému cPanelu je HostGator veľmi priateľský pre nových aj pokročilých používateľov.
 • linux & Plány systému Windows. HostGator ponúka pre svoje zdieľané a dedikované servery plány Linux aj Windows. Pre niektorých pokročilejších používateľov to môže byť atraktívnejšia funkcia, ale noví alebo menej zdatní používatelia sa o tento faktor budú starať menej.
 • Bezplatná migrácia webových stránok. HostGator ponúka bezplatnú migračnú službu na presun vašich webových stránok na ich hosting. Toto je obrovské plus pre ľudí, ktorí chcú zmeniť poskytovateľa hostingu alebo pre ľudí, ktorí získali použitú doménu a chcú ju renovovať na serveri HostGator..
 • Zákaznícka podpora 24/7. Rovnako ako BlueHost, hostgator ponúka telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Vždy je dôležité, aby ste mali nejakú podporu v prípade výpadku služby alebo v prípade otázok týkajúcich sa vašej služby. Názov hry je plynulý chod vašej webovej stránky a dobrá linka podpory je dobrý spôsob, ako to zabezpečiť.
 • Flexibilné plány fakturácie. Rovnako ako BlueHost, hostgator ponúka ročné aj mesačné plány so zľavami na dlhšie programy. HostGator ponúka oveľa širšiu škálu plánov s komplexnejšou škálou funkcií, takže tento faktor môže byť v porovnaní s BlueHost omnoho efektívnejší..
 • Bezplatné SEO konzultácie. Hostgator ponúka bezplatné konzultácie o optimalizácii vyhľadávacích nástrojov pre vaše webové stránky. Toto je obrovské plus pre používateľov, ktorí sa snažia maximalizovať svoju návštevnosť alebo aby ich obsah videl čo najviac ľudí. Je to dobrý spôsob, ako ľudia, ktorí začínajú zabíjať dve vtáky jedným kameňom, pretože SEO bude hlavným zameraním mnohých nových webových stránok, ktoré začínajú, a odborné konzultácie môžu byť nákladné..
 • Špecializovaný hosting WordPress. Niekoľko ďalších spoločností neustále ponúka, že Bluehost nie je špecializovaný hosting WordPress. Táto služba je navrhnutá tak, aby maximalizovala použiteľnosť s WordPress a ponúka bezplatné migrácie a ďalšie špecializované funkcie.

Ako vidíte, hostGator má niektoré pôsobivé kotlety, pokiaľ ide o ich vlastnosti a výhody. Niektoré z ich ponúk dokonca predbiehajú Bluehost! Obe spoločnosti sú pomerne porovnateľné a podrobnejšie sa pozrieme na to, ako ich porovnajú za sekundu.

Skôr ako to urobíme, pozrime sa na niektoré z nevýhod spojených s programom HostGator.

Nevýhody hostGator

 • Žiadne bezplatné doménové meno. Hostgator neponúka zadarmo doménové meno so svojimi plánmi a budete musieť rozvetviť cesto pre doménu. Toto nie je taký veľký problém pre ľudí, ktorí migrujú alebo už platia za svoju vlastnú doménu, ale pre niektorých ľudí, ktorí chcú ušetriť peniaze, to môže byť faktor..
 • Agresívny marketing. Hostgator sa vám skutočne snaží predať ďalšie funkcie a drahšie plány a oni sa o to nestarajú. Aj keď ich plány ponúkajú dobré funkcie za rozumné ceny, agresívny marketing predaja nie je najatraktívnejšou vlastnosťou služby..
 • Žiadny hosting Windows VPN. HostGator bohužiaľ nenabízí hosting VPN založený na Windows. Pre ľudí, ktorí zvykli pracovať na platforme, môže to byť veľký rozdiel, ale pre väčšinu ľudí to zvyčajne nie je veľký problém. Môže to však znamenať rozdiel pre používateľov, ktorí viac potrebujú bezpečnosť ako ostatní. Bezpečnosť je vždy dôležitá, ale niektoré služby si môžu vyžadovať viac a nedostatok tejto kategórie môže predstavovať automatické prepínanie.
 • BBB nie je akreditovaná. Rovnako ako BlueHost, HostGator nemá akreditáciu BBB napriek tomu, že je v podnikaní viac ako desať rokov. To opäť nijako nezmení samotný web, jednoducho to znamená, že spoľahlivosť jeho služieb a konkurenčná spravodlivosť jeho cenovej štruktúry nebola preskúmaná dôveryhodnou organizáciou, ako je BBB. Je to naozaj len veľká vec, ak takáto akreditácia pre vás znamená veľa, ale existuje mnoho ďalších hostiteľských spoločností, ktoré majú akreditáciu od BBB..
 • Dlhodobé záväzky týkajúce sa najlepších zliav. Ak chcete získať najlepšie zľavy od hostgator, budete sa musieť zaviazať k rokov naraz, čo môže byť nepohodlné pre niektorých ľudí. Toto bude obzvlášť dôležité, ak chcete minimalizovať svoje riziko alebo ak máte pochybnosti o službách hostgátora. Ak neočakávate, že sa čoskoro zmení hostitelia alebo ak naozaj potrebujete ušetriť peniaze, pravdepodobne to nebude veľký problém.

Keď sa teraz pozrieme na to, čo ponúkajú obe spoločnosti, pozrime sa, ako sa hromadí vedľa seba, aby zistili, ktorá z nich je na vrchole..

Funkčnosť, podpora a cena

Aby sme sa zamerali na to, čo spoločnosť ponúka viac ako na druhú, rozdelíme naše porovnanie do troch kategórií: Funkčnosť, Podpora a Cena. Nájdenie očividného lídra v týchto kategóriách nám poskytne definitívnu predstavu o tom, ktorá spoločnosť je najlepšia na hosťovanie vašich webových stránok.

funkčnosť

Obe webové stránky majú pomerne spoľahlivú záruku za ich služby. Služba BlueHost je tiež schopná prispôsobiť HostGator z hľadiska rýchlosti a dostupnosti. Záruka vrátenia peňazí pre HostGator je dlhšia, v prípade služieb BlueHost je 45 dní oproti 30 dňom.

HostGator má oveľa širšiu škálu plánov, ktoré majú celkovo menšie obmedzenia ako plány Bluehost. HostGator má špecializovaný hosting WordPress, ktorý BlueHost nemá. Na spodnom konci cenového rozpätia sa obmedzenia úložiska a domén skutočne zhodujú s BlueHost, takže je možné, že tu BlueHost čaká náskok vpred.

HostGator má tiež zabudovaný nástroj na vytváranie webových stránok, ktorý môže byť obrovským bonusom pre ľudí, ktorí sa nechcú obísť porovnaním inej sady softvéru s cieľom nájsť to, čo hľadajú. Môžu jednoducho použiť staviteľa, ktorý funguje najlepšie integrovane s ich hostiteľskou platformou.

Celkovo to v tejto kategórii nazývam kravata, pretože obidva webové stránky fungujú dobre a majú porovnateľné sady funkcií v nízkych cenových reláciách. HostGator by sa mohol pritiahnuť dopredu pre skúsenejších používateľov alebo ľudí ochotných rozdávať trochu viac peňazí.

podpora

Obe spoločnosti ponúkajú telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. BlueHost ponúka podporu prostredníctvom živého chatu, ale hostGator to tiež robí a je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. HostGator tiež ponúka podporu prostredníctvom systému lístkov.

Obidve spoločnosti majú povesť spoľahlivej zákazníckej podpory a zdá sa pomerne ľahké kontaktovať človeka, aby získal podporu, čo môže byť pre niektorých ľudí dôležité. HostGator ponúka viac možností kontaktovania podpory, zatiaľ čo BlueHost ponúka svojim používateľom väčšiu vedomostnú základňu.

Celkovo budem musieť nazvať aj túto kravatu. Je ťažké posúdiť zákaznícku podporu bez jej skutočného použitia, takže musíme posudzovať na základe toho, čo je tam. Obidve spoločnosti ponúkajú podobne spoľahlivé služby, takže tu nie je jasný priekopník.

cena

Pre mnohých používateľov bude toto podujatie rozhodujúce pre túto súťaž. Cenová štruktúra určuje, nakoľko bude pre vás efektívna sada funkcií hostiteľských služieb. Ak platíte dvakrát toľko, koľko by ste mali, koho zaujíma, či je váš web najrýchlejší?

Bluehost ponúka zdieľaný hosting od 3,95 dolárov mesačne, hosting VPS od 19,99 dolárov mesačne a hosting vyhradeného servera od 79,99 dolárov mesačne. Ich ponuka možností je na prvý pohľad trochu obmedzená, ale plány, ktoré ponúkajú, majú veľa univerzálnosti a BlueHost sa dá efektívne využiť pre celý rad rôznych webových stránok..

 • Pre nováčikov sú zdieľané plány pravdepodobne dobrý nápad. Začínajú na 3,95 dolárov mesačne (zvyčajne 7,99 dolárov) za základný plán s obmedzeným ukladaním SSD, subdoménami, ukladaním e-mailov a bez špeciálnych ponúk alebo funkcií. Plus plán je 5,95 dolárov mesačne (zvyčajne 10,99 dolárov) a ponúka neobmedzené webové stránky, úložisko SSD, subdomény a e-mailové úložiská. Plus plán má tiež 200 dolárov na marketingové ponuky k dispozícii. Balíček plus plus je momentálne 5,95 dolárov mesačne (zvyčajne 14,99 dolárov) a ponúka všetky funkcie bez obmedzenia so všetkými ďalšími balíčkami a ponukami.
 • BlueHost ponúka VPS Hosting za 19,99 dolárov mesačne s 2 jadrami, 30 GB SSD, 2 GB RAM, 1 TB šírkou pásma, 1 doménou / adresou a SSL zadarmo. Balík Enhanced VPS za 29,99 dolárov vám poskytne 2 jadrá, 60 GB SSD, 4 GB pamäte RAM, 2 TB šírky pásma, 1 doménu a dve adresy. Špičkový balík VPS za 59,99 dolárov mesačne vám poskytne 4 jadrá, 120 GB SSD, 8 GB RAM, 3 TB šírky pásma, 1 doménu a 2 adresy. Celkovo tieto ceny a vlastnosti v porovnaní s hostiteľom Gatorom chýbajú, hoci ceny sú v dolných rozsahoch porovnateľné.

Hostgator ponúka cloud hosting od 4,95 dolárov mesačne, špecializovaný hosting WordPress od 5,95 dolárov mesačne, VPS hosting od 29,95 dolárov mesačne a vyhradený hosting od 119 dolárov mesačne.

 • Cloud hosting je podobný zdieľanému plánu BlueHost. Balík „Hatchling“ ponúka jednu doménu, 2 GB pamäte, 2 základné procesory a certifikát SSL zadarmo za 4,95 dolárov mesačne. To sa zvyšuje až na 7,95 dolárov mesačne s balíkom „Baby“, ktorý zdvojnásobuje pamäť a CPU a vyvolá v neobmedzených doménach. Najdrahší je tu cloudový balík „Business“ za 9,95 dolárov mesačne, ktorý vám poskytuje 6 GB pamäte, 6 základných CPU, bezplatný upgrade na pozitívne SSL, bezplatnú vyhradenú IP a bezplatné nástroje SEO.
 • Ostatné plány, ktoré stoja za zmienku, sú hostingové plány WordPress. Za 5,95 dolárov mesačne získate 1 webovú stránku, 100 000 návštev mesačne, 1 GB záložných kópií a bezplatný certifikát SSL. Za 7,95 dolárov mesačne získate 2 weby, 200 000 návštev a 2 GB zálohy. Najvyššia je 9,95 dolárov mesačne s 3 stránkami, 500 000 návštevami a 3 GB zálohami. Toto je celkom priama cenová štruktúra, iné hostingové plány WordPress s inými službami zvyčajne ponúkajú širšiu škálu služieb, ale stále je to veľmi dobrá voľba, ak chcete spoľahlivosť a ďalšie výhody hostgátora so stránkou založenou na WordPress..
 • HostGator VPS hosting začína na 29,95 dolárov za mesiac a ponúka 2 GB RAM, 2 jadrá, 120 GB priestoru a 1,5 TB šírky pásma. Možnosť 39,95 dolárov mesačne vám poskytne 4 GB pamäte RAM, 2 jadrá, 165 GB priestoru a 2 TB šírky pásma. Najdrahšia je možnosť 49,95 dolárov, ktorá vám poskytne 8 GB pamäte RAM, 4 jadrá, priestor 240 GB a šírku pásma 3 TB. Celkovo sú tieto plány porovnateľné s programami BlueHost, ale program HostGator ponúka so svojimi plánmi VPS nesmierne vynikajúce možnosti ukladania.

Verdikt: HostGator alebo Bluehost?

Ako sme videli, obe spoločnosti ponúkajú širokú škálu funkcií za konkurencieschopné ceny. Tieto dve spoločnosti sa v mnohých aspektoch priblížia a každá z nich má sklon zaostávať tam, kde má druhá výhoda.

Celkovo z dôvodu oveľa silnejších cenových možností budem musieť dať túto možnosť spoločnosti HostGator. Funkčnosť, ktorú ponúkajú pre cenové rozpätia, jednoducho prevyšujú všetky ostatné oblasti, v ktorých by sa BlueHost mohol posunúť vpred.

Neberte si za to moje slovo, urobte si vlastný prieskum a zistite, či nenájdete niečo, čo vám vynikne..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector