BlueHost vs SiteGround – Ktorý poskytovateľ hostingu je najlepší?

01.06.2020
Porovnanie hostingu 'BlueHost vs SiteGround – Ktorý poskytovateľ hostingu je najlepší?
0 22 мин.

Bluehost-vs-Siteground


Prechádzanie všetkými rôznymi webovými hostiteľmi so všetkými ich honosnými webovými stránkami a špeciálnymi obchodmi môže byť únavné, najmä pre ľudí, ktorí chcú začať s prvým webovým serverom. Bez zvláštnych znalostí a prieskumu každého jednotlivého webhostingu môže byť ťažké získať skutočne solídnu predstavu o tom, ako sa všetci hromadí vedľa seba..

Preto môže byť dobré rozobrať niekoľko webových hostiteľov naraz a porovnať ich silné a slabé stránky. Toto nám dáva cielenú predstavu o tom, čo máme na mysli, a umožňuje nám skutočne sa spojiť s tým, čo nám môže každá spoločnosť ponúknuť pri vytváraní našich webových stránok..

Dnes sa pozrieme na BlueHost a SiteGround. Tieto dve spoločnosti sú veľké mená v odvetví webhostingu a môžu sa pýšiť viac ako 2 miliónmi domén, respektíve 1,7 miliónmi domén. Každá spoločnosť má rôzne zdroje, ktoré má k dispozícii, a obe majú svoje silné a slabé stránky.

O spoločnosti Bluehost

Spoločnosť BlueHost, založená v roku 2003 Mattom Heatonom, je jedným z najdôveryhodnejších mien v dnešnom odvetví webhostingu. Ich plány ponúkajú nákladovo efektívne a efektívne nastavenie pre začiatočníkov aj skúsených web dizajnérov a tiež sa dobre zameriavajú na podporu zákazníkov, ktorá sa prejavuje v ich zákazníckych recenziách..

Sú dobre prepojeným názvom vo svete webových hostiteľov a fungujú s celým radom sesterských webov, ako sú Hostmonster, Fastdomain a iPage. Hoci v minulosti mali niektoré čkanie, pretože sa rozširovali ako spoločnosť, majú dobre zavedenú povesť kvalitných služieb a konkurencieschopných cien..

Vaše rozhodnutie môže ovplyvniť určité ceny, napríklad cenové limity alebo limity údajov. Je preto dôležité dôkladne sa zamerať na výhody a nevýhody..

Výhody Bluehost

 • BlueHost má povesť jedného z najdôveryhodnejších mien v priemysle. Poskytujú služby viac ako 2 miliónom domén a majú skutočný záujem na udržaní tejto reputácie. Toto sa prejavuje v mnohých aspektoch ich služieb, najmä v ich zákazníckej podpore a použiteľnosti. Ľudia, ktorí chcú používať osvedčenú a skutočnú spoločnosť, sa s BlueHostom nedopustia.
 • Učebné zdroje. Aj keď práve začínate, BlueHost má rozsiahlu knižnicu učebných zdrojov navrhnutých tak, aby nových používateľov na palubu a šťastných. Tieto zdroje spolu so všeobecnou použiteľnosťou spoločnosti BlueHost a vynikajúcim zákazníckym servisom z nej robia vynikajúcu voľbu pre ľudí hľadajúcich jednoduchosť..
 • Špeciálne ponuky. Ako každý dobrý webhosting, BlueHost má časté ponuky a ponuky, ktoré umožňujú jeho zákazníkom šetriť peniaze za svoje hostingové služby. Tieto sa neustále menia a môže byť ťažké ich sledovať a porovnávať ich so všetkými rôznymi obchodmi, ktoré majú hostitelia, takže by mohol byť dobrý nápad niektoré z týchto obchodov preskúmať..
 • Zákaznícka podpora. BlueHost ponúka telefonickú podporu 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ako aj obmedzenú podporu chatu naživo. Aj keď je k dispozícii iba ich telefonická podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni, ich zákaznícka podpora má vynikajúce recenzie a ich tím podpory zákazníkov je pripravený pomôcť vám pri riešení problémov s ich službami..
 • Garancia vrátenia peňazí. BlueHost ponúka záruku vrátenia peňazí, ak zrušíte svoju službu do 30 dní. Ich záruka je v porovnaní s niektorými inými hostiteľmi trocha krátka, pre tých, ktorí sa rozhodnú venovať službe, je to stále plus..
 • Zdroje veľkých spoločností. BlueHost je veľká spoločnosť a má k dispozícii veľké množstvo zdrojov na uspokojenie potrieb svojich klientov. To predstavuje obrovský rozdiel v ich zákazníckej podpore a všeobecnej kvalite služieb.
 • BlueHost používa štandardné rozhranie cPanel v priemysle a je navrhnutý tak, aby sa dal ľahko naučiť spolu s rozsiahlymi palubnými zdrojmi, ktoré ponúkajú. Samotné rozhranie cPanel je známe svojou jednoduchosťou a ľahkým ovládaním.
 • Vynikajúci servis. BlueHost je v tomto odbore uznávaným menom už viac ako 15 rokov a má dokonalý tím ľudí, ktorí boli vyškolení na to, aby vám poskytovali čo najlepšie služby hostingu. Webové stránky hostené s Bluehost majú konkurenčný výkon a súpravy funkcií, ktoré sú veľmi prijateľné pre cenové rozpätie.

Toto sú najdôležitejšie výhody spoločnosti Bluehost. Musia tiež ponúknuť ďalšie veci, takže by bolo dobré pozrieť sa na svoje plány pre seba.

Ako už bolo povedané, žiadna spoločnosť nie je dokonalá, preto sa pozrime na oblasti, v ktorých má BlueHost priestor na zlepšenie.

Nevýhody Bluehost

 • Výkon BlueHostu je konkurencieschopný pre svoju cenovú štruktúru, ale existujú aj ďalšie hostingové služby s vyššou rýchlosťou. BlueHost má však o tom veľa transparentnosti a zverejňuje špecifikácie svojich serverov priamo na svojich webových stránkach.
 • Cenová štruktúra spoločnosti BlueHost je primerane navrhnutá a ponúka veľa možností pre ľudí, ktorí chcú začať s malými rozmermi alebo zväčšovať alebo ísť s niečím špecifickým, ako je napríklad hosting WordPress. Ako už bolo povedané, mnoho ďalších webových stránok s podobnými funkciami a výkonom ponúka svoje plány za nižšie ceny.
 • BlueHost kladie veľa dátových a iných vecí, ako sú parkované domény, najmä na ich lacnejšie plány. Toto je typické pre väčšinu spoločností poskytujúcich hosting, ale obmedzenia spoločnosti Bluehost sú vo všetkých cenových bodoch zvyčajne o niečo prísnejšie ako iné spoločnosti.
 • Problémy veľkých spoločností. Aj keď zdroje spoločnosti BlueHost pre veľké spoločnosti im umožňujú dať vám k dispozícii veľa z týchto zdrojov, existujú problémy aj s tým, že sú to veľké spoločnosti. Ich zákaznícka podpora môže mať niekedy dlhé čakacie doby a veľká spoločnosť z vás robí potenciálny cieľ pre kybernetické útoky.

Ako vidíte, tieto problémy nie sú také závažné a hlavne sa zaoberajú porovnávaním spoločnosti BlueHost s inými spoločnosťami, ktoré postupujú v konkrétnych kategóriách. Ak hľadáte jednoduchosť, konkurenčný výkon a primeranú cenu, BlueHost je pre vás stále dobrou voľbou.

O službe SiteGround

SiteGround bol založený niekoľkými univerzitnými priateľmi v roku 2004. Poskytujú služby viac ako 1,7 milióna domén na celom svete a majú povesť jedného z najrýchlejších a najvýkonnejších webových hostiteľov na trhu. Ich spoločnosť v súčasnosti zamestnáva vyše 400 ľudí.

Ich plány sú podobné štruktúre ako BlueHost a sú tiež veľkou spoločnosťou s reputáciou vynikajúcich služieb pokrývajúcich takmer rovnaké množstvo času ako BlueHost..

Ak chcete získať dobrý prehľad o porovnaní týchto dvoch spoločností, najprv sa pozrieme na výhody a nevýhody lokality SiteGround..

Výhody SiteGround

 • Zákaznícka podpora. Získanie dobrého nápadu
 • Existuje veľa premenných, ktoré ovplyvňujú rýchlosť webových stránok. SiteGround sa môže pochváliť mnohými výkonnými štatistikami pre svoje servery na svojich webových stránkach a zdá sa, že ich služba vyhovuje humbuku. SiteGround je známy ako jeden z lepších hostiteľov, pokiaľ ide o výkon, takže to neprekvapuje.
 • Neobmedzený počet e-mailových účtov a databáz. Siteground ponúka neobmedzené databázy a e-mailové účty pre svoje plány. Toto môže byť veľmi atraktívna funkcia, ak plánujete používať funkcie, ktoré si vyžadujú viac databáz, alebo máte záujem o priradenie viacerých e-mailových účtov k doméne..
 • Rozhranie cPanel. Rovnako ako BlueHost, SiteGround používa rozhranie cPanel. Toto prináša so všetkými výhodami jednoduchosti a užívateľskej prívetivosti, o ktorých je cPanel známy. To je tiež dobrý faktor, ak plánujete v budúcnosti použiť iného hostiteľa, pretože rozhranie sa bežne používa.
 • Bezplatná zhoda s PCI prostredníctvom programu GoGeek. Plán GoGeek spoločnosti SiteGreound ponúka bezplatné dodržiavanie PCI, ako aj bezplatný Git & oddychové oblasti. Toto sú pekné funkcie, ktoré máte, ak ste zameraní na jednoduchosť, pretože vám to nejaký čas uvoľní, aby ste sa zamerali na dôležitejšie oblasti.
 • priehľadnosť & spoločenstvo. SiteGround má povesť z hľadiska transparentnosti a podporuje prosperujúcu komunitu používateľov, ktorí môžu poskytovať množstvo informácií. Vďaka veľkej komunite používateľov získate veľa zdrojov, z ktorých môžete čerpať, keď hľadáte odpovede mimo podpornej služby SiteGround..

Celkovo najsilnejšou výhodou SiteGround je jej výkon. Ceny a ďalšie vlastnosti sú na rovnakej úrovni ako iné spoločnosti, ako je Bluehost.

Ako už bolo povedané, musíme sa pozrieť aj na nevýhody, ak chceme získať dobrú predstavu o tom, čo riešime.

Nevýhody SiteGround

 • Aj keď program SiteGround často ponúka značné zľavy na svoje plány, ich ceny sú o niečo vyššie ako konkurencia v prípade rovnakých súprav funkcií. Keď uvažujete o zvýšení výkonnosti, nejde o veľký problém, ale môže to byť aj naďalej faktorom, ak je cena najväčším problémom..
 • Rovnako ako BlueHost, SiteGround má rozsiahle obmedzenia týkajúce sa mnohých svojich plánov, najmä tých lacnejších. Ak začínate v malej miere, nemusí to byť pre vás veľkým faktorom, ale ľudia, ktorí hľadajú plány vyššej kategórie, môžu tento problém považovať za problém..
 • Služba zameraná na vývojárov. Mnoho funkcií a špecialít SiteGround sa zameriava na profesionálnych vývojárov, ktorí profesionálne vytvárajú webové stránky. Aj keď to samo osebe nie je nevýhodou, môže to mať vplyv na vaše rozhodnutie, ak práve začínate. Ľudia, ktorí sa stále učia, ako zostaviť a prevádzkovať webové stránky, alebo podniky s minimálnou účasťou na internete, stále nájdu vhodnejšiu službu ako BlueHost..

Toto je veľmi krátky zoznam s niektorými celkom všeobecnými nevýhodami. Celkovo, aj keď pôjdete s lacnejším plánom, funkcie sú veľmi porovnateľné s plánmi za podobné ceny od iných hostiteľov a výkon stojí za príplatok alebo za niekoľko obmedzení.

Ľudia, ktorí chcú rozšíriť svoju online prítomnosť alebo profesionálne rozvíjať webové stránky, nájdu správny výber programu SiteGround, zatiaľ čo ľudia, ktorí chcú väčšiu jednoduchosť a všestrannú podporu, pravdepodobne budú chcieť ísť s Bluehost..

Mali by sme sa však stále pozerať bok po boku na tieto dve spoločnosti a zistiť, ako sa ich rôzne vlastnosti konkrétne porovnávajú. Za týmto účelom sa zameriame na tri oblasti: Funkčnosť, podpora, a cena.

funkčnosť

Pokiaľ ide o surovú energiu, SiteGround vyhral ruku nadol. BlueHost je vopred o svojich špecifikáciách a aj keď sú ich služby dosť konkurencieschopné, nedokážu celkom zodpovedať rýchlostiam SiteGround. Ako uvidíte, o chvíľu to skončí, ale výkon sa oplatí, ak to vaša stránka vyžaduje..

Je tu tiež faktor zamerania na vývojárov. Funkcie SiteGround sú do veľkej miery prispôsobené profesionálnym vývojárom, čo znamená, že ich hostingové služby sú dobre vybavené, aby spĺňali požiadavky profesionálneho dizajnéra webových stránok. Ak je to typ klienta, ktorého považujete za seba, potom pravdepodobne bude vaša voľba SiteGround.

Pokles funkčnosti však nie je taký extrémny, aby porovnávanie bolo nespravodlivé. BlueHost, ako som už povedal, ponúka veľmi konkurenčnú sadu funkcií s množstvom učebných zdrojov a dobre prehodnotený systém podpory zákazníkov, ktorý môže prilákať novších alebo malých používateľov..

All-in-all, bude to pravdepodobne závisieť od typu webových stránok, ktoré chcete vyvinúť, ale my tu zlato odovzdáme spoločnosti SiteGround na základe jej výkonnosti.

podpora

BlueHost ponúka nepretržitú telefonickú podporu s dobrými recenziami a povesťou, že je so svojimi klientmi pozorný a ochotný. Poskytujú tiež podporu živého chatu, hoci nie je stále k dispozícii. Aj keď je ich zákaznícka podpora dobre prehodnotená, nedostatok rôznych spôsobov podpory, ako napríklad e-mail alebo systém predaja lístkov, spôsobuje, že táto výhoda je nevýrazná. Podpora je skutočne dôležitá, iba ak potrebujete pomoc.

Pri vývoji svojich webových stránok je však stále potrebné zvážiť, čo budete najviac potrebovať. Ak ste novým vývojom webových aplikácií alebo ak je vaša služba veľmi citlivá na výkon alebo problémy, na ktoré sa bude musieť podpora zákazníka pravdepodobne podieľať, BlueHost zostáva veľmi silným konkurentom. Platí to najmä vtedy, ak vezmete do úvahy množstvo učebných zdrojov, ktoré ponúka BlueHost pre svojich používateľov.

Ako už bolo povedané, SiteGround nie je úplne oddelené v oddelení zákazníckej podpory. Ich podporná služba je tiež veľmi dobre prehodnocovaná a hoci sú ich služby komplexnejšie, majú o svojej zákazníckej podpore online veľa dobrých informácií. Ich podpora je dostupná aj prostredníctvom rôznych ciest v porovnaní s BlueHost, ako je napríklad systém cestovných lístkov. Ich podpora chatu je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Hoci BlueHost je celkovo ľahšie použiteľný web, jeho nedostatok rôznych ciest pre zákaznícke služby vedie k tomu, že stupnice opäť smerujú k SiteGround..

cena

Čiastka, ktorú zaplatíte za svoju hostingovú službu, je pre väčšinu používateľov často faktorom zlomenia. Úžasná sada funkcií nie je veľmi užitočná, ak si musíte dovoliť bankrot, aby ste si to mohli dovoliť, alebo ak dokážete získať lepšiu ponuku niekde inde..

To je miesto, kde to môže byť zložitejšie. Ako som už povedal, sledovanie všetkých ponúk a špeciálnych ponúk môže byť obrovskou bolesťou v krku. Z tohto dôvodu si spolu so serverom SiteGround jednoducho zosumarizujeme niektoré plány BlueHost, aby sme zistili, ako sa každý z ich plánov porovnáva z hľadiska funkcií a ceny..

Bluehost ponúka zdieľaný hosting od 3,95 dolárov mesačne, hosting VPS od 19,99 dolárov mesačne a hosting vyhradeného servera od 79,99 dolárov mesačne. Ich ponuka možností je na prvý pohľad trochu obmedzená, ale plány, ktoré ponúkajú, majú veľa univerzálnosti a BlueHost sa dá efektívne využiť pre celý rad rôznych webových stránok..

 • Pre nováčikov sú zdieľané plány pravdepodobne dobrý nápad. Začínajú na 3,95 dolárov mesačne (zvyčajne 7,99 dolárov) za základný plán s obmedzeným ukladaním SSD, subdoménami, ukladaním e-mailov a bez špeciálnych ponúk alebo funkcií. Plus plán je 5,95 dolárov mesačne (zvyčajne 10,99 dolárov) a ponúka neobmedzené webové stránky, úložisko SSD, subdomény a e-mailové úložiská. Plus plán má tiež 200 dolárov na marketingové ponuky k dispozícii. Balíček plus plus je momentálne 5,95 dolárov mesačne (zvyčajne 14,99 dolárov) a ponúka všetky funkcie bez obmedzenia so všetkými ďalšími balíčkami a ponukami.
 • Ponúkajú tiež špecializované hostingové plány WordPress začínajúce na 3,95 dolárov mesačne pre jednu webovú stránku s 50 GB priestoru a bezplatnú doménu na jeden rok. Ich plán Plus to narastá až na 5,95 dolárov mesačne a vrhá sa na neobmedzené webové stránky, nemerané miesto na webových stránkach a niektoré základné funkcie. Najdrahšou možnosťou je plán Choice Plus, ktorý ponúka neobmedzené množstvo webových stránok, nemeraný priestor na webe, bezplatnú doménu na jeden rok, súkromie v 1 doméne a automatizované zálohovanie za 5,95 dolárov mesačne (zvyčajne 14,99 dolárov)..
 • K dispozícii je tiež hosting VPS za 19,99 dolárov mesačne s 2 jadrami, 30 GB SSD, 2 GB pamäte RAM, 1 TB šírkou pásma, 1 doménou / adresou a bezplatným SSL. Balík Enhanced VPS za 29,99 dolárov vám poskytne 2 jadrá, 60 GB SSD, 4 GB pamäte RAM, 2 TB šírky pásma, 1 doménu a dve adresy. Špičkový balík VPS za 59,99 dolárov mesačne vám poskytuje 4 jadrá, 120 GB SSD, 8 GB RAM, 3 TB šírky pásma, 1 doménu a 2 adresy.

SiteGround ponúka tri plány: Startup, za 3,95 dolárov mesačne, obsahuje jednu webovú stránku, 10 GB priestoru, 10 000 mesačných návštev a všetky základné funkcie. Ich GrowBig plán je 5,95 dolárov mesačne a ponúka viac webových stránok, 20 GB priestoru a 25 000 mesačných návštev. Tento plán obsahuje aj všetky základné a prémiové funkcie. Ich najdrahším plánom je plán GoGeek za 11,95 dolárov mesačne, ktorý ponúka viac webových stránok, 30 GB mesačne, 100 000 mesačných návštev a všetky základné, prémiové a podivínske rozšírené funkcie..

Celkovo sú tieto dve cenové štruktúry veľmi porovnateľné, hoci BlueHost’s ponúka trochu viac prispôsobenia. Plány pre SiteGround sú trochu zjednodušené, ale všetky funkcie sú stále k dispozícii. Vďaka ich zľavám je cena veľmi primeraná, aj keď ich bežné ceny sú omnoho vyššie.

Je ťažké porovnávať tieto dve služby z hľadiska ceny, pretože ich súbory funkcií sú porovnateľné a napriek tomu odlišné. Ako som už povedal, ak potrebujete viac energie a ste ochotní zaplatiť o niečo viac, pravdepodobne bude vaša najlepšia stávka SiteGround. Funkcie, ktoré ponúka, sú prispôsobené vyšším požiadavkám a ich cenová štruktúra je v porovnaní s BlueHost stále veľmi konkurencieschopná.

Naopak novším používateľom a ľuďom, ktorí sa stále učia, nenájdu potrebnú silu ani funkcie. Ceny BlueHost nakoniec nakoniec vyjdú lacnejšie, takže ak nepotrebujete toľko energie, môže byť dobré ísť touto cestou..

Zákaznícka podpora je tiež dobré vziať do úvahy ako súčasť cien BlueHost, pretože sú v konečnom dôsledku celkom porovnateľné s cenami SiteGround. Oba weby majú veľmi dobrý zákaznícky servis, ale zameranie spoločnosti BlueHost na novších vývojárov webu a menej skúsených klientov v konečnom dôsledku zvýši spoľahlivosť podpory zákazníkov pre tých, ktorí ju potrebujú..

Verdikt: BlueHost alebo SiteGround?

Teraz, keď sme rozdelili obidvoch hostiteľov vedľa seba, vidíme, že ich služby sú veľmi porovnateľné, ale SiteGround má tendenciu posunúť sa vpred čo sa týka výkonu. Tiež sme videli, ako rozsiahle vzdelávacie zdroje spoločnosti BlueHost, programy na palube a všeobecné ľahké používanie sú veľmi atraktívne pre používateľov, ktorí sa stále učia. Funguje to dobre s nižšími špecifikáciami a stále konkurenčnou sadou funkcií Bluehost.

Vývojovo zameraná povaha SiteGround ju však robí veľmi atraktívnou pre úplne inú skupinu klientov. Ak ste profesionálny vývojár alebo osoba, ktorá vyžaduje vyššiu rýchlosť a prispôsobenie pre váš web, peniaze navyše sa vyplatia pri výbere lokality SiteGround..

Oba webové stránky majú dlhú históriu a dobrú povesť s rozsiahlou zákazníckou základňou. Je ťažké vybrať si tu definitívneho víťaza, ale keďže pravdepodobne začíname s malými podporou, BlueHost dostane naše konečné odporúčanie. Ak budete mať opäť vyššie štandardy, pravdepodobne nájdete program SiteGround veľmi atraktívny.

Existuje mnoho funkcií, ktoré som nezakryl pre obe spoločnosti, a pre rozsiahlu komunitu etablovaných používateľov, ktorí môžu byť ochotní s vami zdieľať svoje vlastné príbehy. Urobte si vlastný prieskum a zistite, či nemôžete nájsť niečo, čo mi chýbalo.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector