HostGator vs InMotion Hosting – Ktorý poskytovateľ hostingu je najlepší?

01.06.2020
Porovnanie hostingu 'HostGator vs InMotion Hosting – Ktorý poskytovateľ hostingu je najlepší?
0 24 мин.

hostgator-vs-INMOTION-hosting


InMotion Hosting a HostGator patria momentálne medzi najvýznamnejšie mená v odvetví webhostingu, čo je hlavný dôvod, prečo ich chceme porovnávať v tomto článku. Nakoniec musíte vedieť, ktorý z nich je pre vaše webové stránky lepší. Existuje veľa silných poskytovateľov, ale to nevyhnutne neznamená, že každý z nich je dokonalý.

V skutočnosti má každý poskytovateľ svoje vlastné stránky a nedostatky. Sme tu, aby sme ich odhalili, a tak vám poskytneme prehľad o tom, aké to je využívať ich služby ako klient. Existuje dôvod, prečo tieto spoločnosti vládnu v mnohých najlepších zoznamoch na internete. Vedia, ako dobre slúžiť hlavnému publiku a poskytujú im presné nástroje a funkcie, ktoré potrebujú pre svoje webové stránky.

Ako spoľahlivé sú? Zodpovedajú ich ceny vášmu rozpočtu? Aké sú spoločné spätné väzby od svojich klientov? Budeme zodpovedať tieto otázky pre vás a mnoho ďalších. Najprv sa chystáme zoznámiť s hlavnými výhodami a nevýhodami hostenia InMotion a potom budeme pokračovať s programom HostGator..

Keď sa dostanete na koniec nášho článku, budete sa môcť rozhodnúť, ktorý z nich bude pre vás lepšie fungovať. Okamžite vám môžeme povedať, že spoločnosť InMotion je veľmi oceňovaná za priateľskú a ústretovú zákaznícku podporu, zatiaľ čo spoločnosť HostGator je spoločnosť zameraná na podnikanie, ak chcete zaistiť širokú škálu užitočných funkcií pre vaše podnikanie. Pozrime sa, čo ešte môžu títo poskytovatelia ponúknuť svojim klientom!

InMotion Hosting – údajná webhostingová spoločnosť

Podľa svojich úspechov si táto spoločnosť určite stanovila určité prísne ciele. Majú pozoruhodný počet používateľov, ktorí svoje služby využívajú už roky, a stále o nich píšu pozitívne recenzie. Na druhej strane sú nováčikovia veľmi spokojní. Podľa jeho užívateľskej základne môže táto spoločnosť len ťažko robiť čokoľvek zlé.

Hovoríme o spoločnosti, ktorá má dlhú históriu. InMotion Hosting začal svoju cestu späť v roku 2001, keď dvaja chlapi zapli svoj jediný server v malej kancelárii. Dvaja z nich boli na začiatku v podstate manažéri, zákaznícky servis a personál údržby. Kto by si myslel, že sa z toho stane taký veľký problém?

Mnoho rokov si prenajímali servery, neustále zlepšovali svoje služby a stále sa považujú za rýchlo sa rozvíjajúcu spoločnosť. Poskytujú zdieľaný hosting pre blogerov, dedikované servery pre podniky a VPS pre stredne veľké spoločnosti. Celkovo teda majú k dispozícii širokú škálu balíkov webhostingu. Teraz sa pozrime na ich hlavné výhody!

Pros & Nevýhody InMotion Hosting

Výhody InMotion Hosting

 • Žiadny tlak – Vďaka ich veľkorysej 90-dňovej záruke vrátenia peňazí na vás nebude nijaký nátlak. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť a spoločnosť InMotion vám vráti plnú náhradu bez akýchkoľvek otázok. Toto je jedno z najdlhších období na vrátenie peňazí na trhu, kde väčšina spoločností ponúka záruky 15, 30 alebo 60 dní. Taký dlhý ukazuje, že poskytovateľ je presvedčený o kvalite svojich vlastných služieb.
 • Najlepšie neobmedzené možnosti – Bežnou praxou poskytovateľov hostingu je zahrnúť do svojich balíkov niekoľko neobmedzených funkcií a potom ponúknuť niektoré ďalšie funkcie, za ktoré musíte platiť. InMotion Hosting nie je výnimkou. Skutočnou otázkou je, či môžete skutočne využiť tieto konkrétne neobmedzené funkcie. InMotion sa rozhodol zvoliť prenos dát a miesto na disku ako svoje neobmedzené funkcie. Za to, že sú zahrnuté v balíku, nemusíte platiť navyše, pretože ich môžete získať aj pri najzákladnejších plánoch. Ak chcete prevádzkovať typ webových stránok, ktoré veľmi vyžadujú miesto na disku a prenos údajov, určite by ste sa mali prihlásiť na niektorý z ich plánov. V opačnom prípade nezískate za svoje peniaze toľko hodnoty.
 • Bezplatná doména, propagácia a zálohovanie – Pri aplikácii InMotion nie je potrebné sa obávať registrácie názvu domény. Nebudete musieť hľadať registrátora domény, pretože vám umožňujú zaregistrovať jedného na ich stránkach. Ak ste tiež nováčikom v službe InMotion, získate doménu zadarmo. Po registrácii vám poskytnú možnosť vybrať si jeden pre váš web. Vďaka bezplatným kreditom, ktoré získate pri každom pláne, budete môcť okamžite začať propagovať svoje webové stránky. Platformy, na ktorých môžete inzerovať, zahŕňajú Google AdWords, Yahoo a Bing. Tri stránky, ktoré sú skutočne dôležité pre tých, ktorí chcú propagovať. A v neposlednom rade InMotion automaticky vytvorí bezplatné zálohy dát na vašom webe. To môže byť veľmi užitočné v prípade, že sa dostanete do problémov a chcete, aby vaše údaje boli v dobrej kondícii.
 • Všestranná podpora zákazníkov – Toto je jedna z prvých vecí, ktorú by ste mali hľadať u poskytovateľa hostingu. Bez dobrej podpory zákazníkov, kto vie, čo sa stane, ak sa na vašom webe vyskytnú problémy. Úlohou poskytovateľa je byť dôvtipný v oblasti technológií a čo najrýchlejšie riešiť problémy. Zákaznícka podpora je jednou zo silných stránok služby InMotion Hosting. Vždy sú pripravení vám poradiť a vyriešiť všetky problémy, ktoré sa vyskytnú. Môžete vidieť spoločnosti, ktoré hovoria, že ich podporný tím je k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni, nie je to však vždy pravda. Podľa recenzií je personál spoločnosti InMotion skutočne k dispozícii nepretržite cez live chat, e-maily, fóra na webe a telefonicky. Majte na pamäti, že hovoríme o relatívne malej spoločnosti. Pri porovnaní s inými veľkými menami na trhu sa ukazuje, že toto nie je až také veľké. Preto je také veľké, že neustále udržiavajú dobrú prácu a poskytujú odbornú podporu. Pre tých, ktorí sa už nechcú spojiť s tímom podpory, je k dispozícii báza poznatkov s množstvom sprievodcov, videonávodov, často kladených otázok a článkov. Je tu zdokumentovaná väčšina bežných problémov, aby používatelia mohli nájsť rýchlu opravu.
 • 2 high-tech dátové centrá – Jedným z dôvodov, prečo ľudia nazývajú InMotion malou spoločnosťou, je to, že má iba 2 dátové centrá v USA. Ich servery sú vybavené najnovším hardvérom, ktorý zaručuje vysoký výkon. Ak nie ste príliš ďaleko od USA, váš web sa určite načíta rýchlosťou blesku. Aj keď spoločnosť sa nerozšírila ďalej ako dve dátové centrá, rozhodne sa nemusia vyhýbať investovaniu do najnovších technológií. Chcú zabezpečiť, aby prvotriedne užívateľské prostredie pre každého, kto využíva ich služby.
 • Servery pracujú 99% času – Okrem zákazníckej podpory je prevádzka ďalšou vecou, ​​ktorú musíte skontrolovať pred výberom poskytovateľa. Je zrejmé, že čím menej prestojov má konkrétny poskytovateľ hostingu, tým lepšie pre vaše podnikanie. V skutočnosti je to dobré pre všetky typy webových stránok, pretože diváci ich nenávidia, keď nemajú prístup k požadovaným stránkam. Na serveri InMotion sú servery v prevádzke 99% času. Zamestnanci ich neustále monitorujú a zabezpečujú, aby každý server poskytoval maximálny výkon a tiež predchádzal problémom. Maximalizujú dostupnosť pomocou najodolnejších komponentov spoločnosti Cisco, operačného systému Linux a serverov Dell. Tieto názvy hovoria samy za seba, pretože majú dlhú históriu vo výrobe špičkových strojov a komponentov.
 • Ochrana proti spamu a malvéru – S aplikáciou InMotion už nebudú žiadne e-maily o spamu. Vďaka bezplatnému softvéru na filtrovanie spamu ľahko nájdete správy, na ktorých záleží. Okrem toho obsahujú do svojich balíkov známy bezpečnostný softvér: Patchman a Sucuri. Patchman nájde a odstráni malware a tiež zabezpečí, aby bolo všetko na serveri prehľadne aktualizované. Na druhej strane je Sucuri zodpovedný za bezpečnostné varovania, zálohy, rýchlosť webových stránok a útoky DDoS.
 • Hosting so zelenou energiou – Dátové centrá potrebujú veľa energie, najmä ak chcete, aby špičkový hardvér bežal pri maximálnom výkone. Zvyčajne to znamená veľké znečistenie životného prostredia. Táto spoločnosť však vyrába energiu z obnoviteľných zdrojov a zabezpečuje, aby nezanechávala uhlíkovú stopu ako väčšina jej konkurencie. Hostením svojich webových stránok na stránkach InMotion môžete znížiť škody na životnom prostredí.

Nevýhody InMotion Hosting

 • Drahý hosting – Ak navštívite oficiálnu stránku InMotion Hosting, môžete vidieť rôzne ceny. Zdá sa, že existujú lacné a drahšie plány, rovnako ako u iných poskytovateľov. Ak však porovnáte ceny na trhu, ukázalo sa, že InMotion nie je vôbec lacný. Ich ceny sú jednoznačne nadpriemerné a ani vám nedovolia platiť mesačne. Jediná pozitíva na tom je, že vám dajú 90 dní na zrušenie odberu. Spustíte plán, vyskúšate všetky funkcie, vyskúšate zákaznícku podporu atď. Ak máte pocit, že nemáte dostatok peňazí, môžete sa rozlúčiť a získať späť všetky svoje peniaze; Také jednoduché. Bohužiaľ, ich ceny sú už zlým marketingom pre divákov na ich stránkach, pretože väčšina z nich odchádza hneď po ich zobrazení.
 • Veľké cenové medzery – Ich plán spustenia je natoľko obmedzený, že vás núti prejsť na ďalší plán po krátkom čase. Ak chcete rásť online, nebude vám dlho slúžiť. Jeho funkcie môžu byť silné, ale plán je obmedzený na maximálne 2 webové stránky a 2 databázy. V takom prípade by aktualizácia bola výhodná, ak by stála len o niečo viac, ako je váš súčasný plán. Bohužiaľ, medzi cenami je dosť veľký rozdiel. Ak chcete inovovať, musíte zaúčtovať výrazne vyšší rozpočet ako predtým. Iní poskytovatelia vám poskytujú omnoho väčšiu slobodu, aj keď majú najzákladnejšie plány.
 • Začať trvá dlho – Pokiaľ ide o bezpečnosť, program InMotion je dosť dôkladný. Možno to je dôvod, prečo založenie nového účtu a prípadne webovej stránky trvá tak dlho. Musíte prejsť nespočetnými stránkami a formulármi, až kým nedosiahnete okamih, keď budete konečne schopní svoj web naštartovať. Ak sa rozhodnete zaregistrovať, pripravte sa na dlhý proces manuálnej aktivácie.
 • Nevýhody zálohovania – Bezplatné zálohovanie na InMotion je vynikajúca funkcia zadarmo a používatelia s malými webovými stránkami sú s tým úplne spokojní. Problém je v tom, že s rastom vašej webovej stránky môžete dosiahnuť limit, kde musíte platiť, ak chcete, aby pokračovala v zálohovaní vašej webovej stránky. Ak chcete zadarmo zálohovať, udržujte veľkosť svojho webu pod 10 GB. V opačnom prípade sa považuje za prémiovú službu. Neočakávajte tiež, že prinesiete späť údaje staršie ako 4 mesiace. InMotion automaticky odstráni záložné kópie staršie.

HostGator – výkonný obchodný hosting

HostGator je poskytovateľ, ktorý ponúka jeden z najrôznejších repertoárov hostingových plánov. Ich balíčky sú nielen rozmanité, ale aj veľmi výkonné a lacné. Zaručujú, že za svoju cenu získate obrovské množstvo hodnoty, takže ich služby sa určite oplatia pre každého.

Neustále odvádzajú skvelú prácu pri udržiavaní svojich serverov a prevádzkovaní 99% času. Čím vyššie je toto číslo, tým menšia je šanca pre online podniky stratiť potenciálnych zákazníkov. Sú považovaní za odborníkov v mnohých rôznych typoch hostiteľských balíkov vrátane zdieľaného, ​​cloudového, VPS a vyhradeného hostingu.

Zdieľaný hosting často používajú malé webové stránky. Je založený na serveroch, ktoré sú rozdelené do mnohých menších častí. Každá časť predstavuje účet, na ktorom môže používateľ hosťovať svoje webové stránky. Pri zdieľanom hostovaní je účet viazaný na jeden server, zatiaľ čo cloud hosting vám umožňuje rozšíriť ho pomocou častí viac ako jedného servera.

Tieto časti sú navzájom zlepené, čo znamená, že údaje o vašich webových stránkach sa ukladajú na mnohých serveroch súčasne. HostGator poskytuje vynikajúce alternatívy hostingu pre online podniky. Dôvodom je najmä to, že do svojich balíkov zahŕňajú špeciálne riešenia, vďaka ktorým sú v konkurencii na špičke. Pozrime sa, aké sú tieto špeciálne ponuky!

Pros & Nevýhody hostGator

Výhody hostgátora

 • Lacné, plnohodnotné plány – HostGator má teraz veľkú povesť ako lacného poskytovateľa hostingu. Každý jeden z ich plánov stojí za to. Nechcú vás prinútiť vybrať drahší plán. Stačí sa pozrieť na jeden z ich najzákladnejších plánov, plán pre bábätká. S týmto lacným plánom už získate nemeranú šírku pásma, neobmedzené domény a veľa inštalácií jedným kliknutím. To je viac ako dosť, ak chcete naštartovať webovú stránku a nadviazať solídnu online prítomnosť. Ak pôjdete o krok ďalej, ukáže sa, že v ich obchodnom pláne sú zahrnuté niektoré prémiové plány, ktoré ostatní poskytovatelia predávajú za oveľa vyššie náklady. Tiež si musíte dávať pozor na zľavy, pretože pravidelne ponúkajú niektoré veľmi veľké. Ceny sú už atraktívne, ale tu je vec: nováčikovia dostanú balík za nižšiu cenu za prvý rok predplatného. HostGator vám poskytuje slobodu v platbách, čo znamená, že budete platiť mesačne namiesto ročne.
 • Užitočná podpora zákazníkov – Nastavenie webovej stránky na nový účet hostenia nemusí byť také jednoduché, ako si myslíte; zvlášť ak to robíte prvýkrát. Môžete si však byť istí, že server HostGator vám to nedovolí. Sú pripravení vás sprevádzať celým procesom poskytovaním odbornej podpory. Samozrejme, môžete to urobiť sami, ale nie je potrebné. Viac než túži po rýchlej reakcii. Môžete im dokonca veriť pomocou prihlasovacích údajov. Akonáhle ju pošlete, okamžite začnú pracovať a pripravia celú vec za vás. Nechcete, aby bola zapojená podpora zákazníkov? Žiaden problém. Ak to chcete urobiť sami, na ich stránkach sú k dispozícii užitočné videonávody. Musíte ich iba sledovať krok za krokom a svoje úlohy dokončíte hneď.
 • Spoľahlivá dostupnosť – Ako sme už spomenuli, prevádzková doba servera je jednou zo silných kombinácií produktu HostGator. Uptime je jedným z najdôležitejších aspektov webhostingu, ale mnohí veľkí poskytovatelia sa snažia udržať svoj uptime nad požadovanými 99%. Monitorovanie serverov a infraštruktúra sú v serveri HostGator také dobré, že pre nich je ľahké uspokojiť svojich klientov dobrým záznamom o dostupnosti. Minimalizujú pravdepodobnosť výpadku svojich serverov tým, že zabránia problémom skôr, ako sa prejavia na ich serveroch. Pri 99% dostupnosti je odhadovaná doba výpadku vašich webových stránok približne 6 hodín ročne, čo v skutočnosti nie je nič. Okrem toho v posledných rokoch došlo dokonca k poklesu množstva hlásených výpadkov servera.
 • pripravený na cPanel – Poskytovatelia hostenia nemôžu poprieť, že cPanel je momentálne najobľúbenejší ovládací panel. Je užívateľsky prívetivý a pohodlný pre používateľov, ktorí prechádzajú z jedného poskytovateľa na druhého. Nepotrebujú sa učiť novú platformu, namiesto toho môžu pracovať v rovnakom prostredí, čo je obrovská výhoda. cPanel zaisťuje, že môžete ľahko spravovať backend svojich webových stránok. Vďaka popularite sa na internete objavuje každý deň množstvo užitočných návodov, ktoré poskytujú pomoc tým, ktorí ju nemajú s používaním žiadne skúsenosti. HostGator je vždy pripravený pre nováčikov, ktorí chcú preniesť údaje o svojich webových stránkach od svojho predchádzajúceho poskytovateľa. Po registrácii na vás čaká FTP.
 • Ochrana životného prostredia – Zelená energia je v súčasnosti medzi poskytovateľmi hostingu populárna, ale jej význam to ani nezmenšuje. Vždy je vhodnejšie zaregistrovať sa poskytovateľa, ktorý napája jeho servery zelenou energiou. HostGator je jedným z hráčov v hre, ktorí si cenia tento nápad. Sú veľkým prispievateľom, pokiaľ ide o ochranu životného prostredia pred znečistením. Využívaním ich služieb môžete tiež prispieť k lepšiemu a čistejšiemu prostrediu. Namiesto tradičných dátových centier vlastní HostGator množstvo prírodných elektrární, ktoré vyrábajú obnoviteľnú energiu. Je nekonečne lepšie vyrábať energiu pomocou veterných fariem namiesto uhoľných elektrární.
 • Obrovská vedomostná základňa – Spoločnosť víta neskúsených používateľov a dáva im možnosť vzdelávať sa. Majú obrovskú vedomostnú základňu, kde nájdete návody na rôzne záležitosti súvisiace s budovaním webových stránok, hostingom a online obchodom. Získate vysoko kvalitný materiál, ktorý ostatné spoločnosti zvyčajne predávajú za veľa peňazí. Všetko, čo potrebujete, je vytvoriť účet HostGator a môžete sa začať učiť nové veci zadarmo.

Nevýhody hostGator

 • Mätúce nastavenie – Proces registrácie na serveri HostGator je pomerne jednoduchý, ale nastavenie vášho webu je omnoho ťažšie. Je dosť mätúce dostať sa do bodu, keď sú všetky údaje o vašich webových stránkach na ich serveri a sú pripravené na spustenie. Budete mať ťažkosti, aj keď využijete užitočný materiál na ich znalostnej báze.
 • Nedostatok bezpečnosti – Áno, HostGator je celkom podporný, ak potrebujete pomoc s migráciou webových stránok alebo s čímkoľvek iným počas nastavovania. To však neznamená, že nebudete mať problémy. Faktom je, že s touto spoločnosťou sa stretnete s problémami pomerne často, čo stráca dosť času. Aj keď ich personál rieši väčšinu problémov, mnohé z nich sa znovu a znovu objavujú. Na druhej strane dostanete iba týždenné zálohy namiesto obvyklých denných postupov, ktoré ponúkajú iní poskytovatelia. Zriedkavo zisťujú prítomnosť malwaru, takže vaše údaje nebudú chránené tak, ako by ste si mysleli. Ak vírus zasiahne vaše webové stránky v správnom čase, nevyhnutne to spôsobí škodu.
 • Najmenší počet bezplatných objednávok – Zahŕňajú niektoré doplnky do svojich hostingových balíčkov, ale existuje mnoho ďalších spoločností, ktoré vám poskytujú omnoho viac. HostGator sa zameriava na poskytovanie spoľahlivého servera a prvotriedneho hosťovania, ale nie na to, aby poskytoval ďalšiu pomoc. Dôvodom sú pravdepodobne ich nízke ceny. Ak chcete cenovo dostupný hosting, nezískate toľko cenných zadarmo. Prinajmenšom vám dajú niekoľko jednoduchých nástrojov, ktoré môžu trochu zvýšiť vašu online prítomnosť. Zahŕňajú to kredity za službu Google AdWords, ktoré môžete použiť na propagáciu svojich stránok vo vyhľadávacom nástroji. Sú so zárukou vrátenia peňazí veľkorysejšie ako bežný poskytovateľ hostingu, vďaka čomu môžete získať späť svoje peniaze, ak zrušíte svoje predplatné do 45 dní.

HostGator alebo InMotion – podľa toho, čo si vyberiete?

Môžeme konštatovať, že HostGator je poskytovateľ, na ktorý sa určite môžete spoľahnúť, ak chcete konzistentnú dostupnosť, kvalitnú podporu a vysoký výkon. Poskytujú cenovo dostupné plány pre blogerov a ďalšie osoby, ktoré chcú prevádzkovať malé webové stránky, zatiaľ čo pre podniky všetkých veľkostí existujú balíčky prispôsobené potrebám zákazníkov. Do veľkej miery každý nájde plán, ktorý vyhovuje ich potrebám.

Dôvod, prečo by sme odporučili ich plány pre podniky, je ten, že v ich vyšších rozpočtových plánoch sú k dispozícii niektoré silné funkcie. Toto sú funkcie, ktoré vám môžu pomôcť rásť online a prilákať viac návštevníkov na vaše stránky v krátkom čase. Stačí sa pozrieť na zoznam funkcií na svojich webových stránkach a bude zrejmé, prečo sa tento poskytovateľ tak odporúča pre podniky.

Existuje mnoho starších zákazníkov, ktorí sú so službou spokojní aj po tom, ako ju používali roky, a uverejňovali pozitívne recenzie na rôznych online fórach. Teraz si povedzme porovnanie o serveri InMotion. Odporúčame InMotion pre tých, ktorí potrebujú rýchlo rastúceho a spoľahlivého poskytovateľa hostingu, ktorý neustále investuje do zlepšovania svojich služieb. Je to nezávislá spoločnosť, ktorá sa buduje od nuly po mnoho rokov a neustále si získava povesť.

Bez ohľadu na to, čo robia iné spoločnosti, majú odlišný prístup a veci berú vážne. Môžete si to všimnúť tým, že sa pozriete na ich zoznam funkcií. Ponúkajú početné zadarmo, ktoré vám pomôžu vyriešiť zložité problémy jednoduchým spôsobom. Koniec koncov, InMotion nechce, aby ste uviazli a stratili čas. Namiesto toho sa môžete zamerať na svoje online podnikanie, zatiaľ čo ich nástroje sa postarajú o zvyšok.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector