InMotion Hosting vs A2Hosting – ktorá hostingová spoločnosť je najlepšia?

01.06.2020
Porovnanie hostingu 'InMotion Hosting vs A2Hosting – ktorá hostingová spoločnosť je najlepšia?
0 23 мин.

INMOTION-vs-A2Hosting


InMotion Hosting a A2Hosting sú vysoko oceňované ich klientskou základňou. Než sa rozhodnete, ktorý poskytovateľ hostingu si vyberie z týchto dvoch rešpektovaných alternatív, musíte sa podrobne venovať. V tomto článku sa chystáme na hĺbkové preskúmanie, ktoré vám predstaví výhody a nevýhody oboch spoločností.

Na konci tohto článku budete presne vedieť, čo od nich môžete očakávať. Takto bude oveľa jasnejšie, ktorý z nich najviac vyhovuje potrebám vášho webu. Uvidíte veľa bezplatných nástrojov, výkonných funkcií, dobre prispôsobených plánov, všeobecnú spätnú väzbu od používateľov o týchto dvoch poskytovateľoch a ďalšie. Väčšina ľudí počula o serveri InMotion vďaka svojej vysoko kvalitnej zákazníckej podpore.

Aj keď je to dôležitá súčasť akéhokoľvek poskytovateľa webhostingu, stále je o nich veľa dôležitých vecí, ktoré by sme chceli spomenúť. Na A2Hosting môžete tiež získať veľa profesionálnej pomoci od ich podpory zákazníkov, aj keď nie toľko ľudí, ktorí sú so spoločnosťou oboznámení. Dôvodom je A2Hosting sa vôbec nezameriava na reklamu. Jediné, čo chcú, je investovať do zlepšovania svojich služieb. Teraz sa pozrime, čo sa stane, ak porovnáme tieto dve obrovské mená!

InMotion – konzistentný webhosting

Začiatočníci a dlhodobí používatelia zvyčajne nemajú rovnaký názor na poskytovateľa webhostingu. Noví používatelia sú o službe optimistickejší ako tí, ktorí zažili jej nevýhody. InMotion Hosting je však určite výnimkou. Ako jeden z najviac konzistentných poskytovateľov ľahko získava dôveru väčšiny svojich klientov. Spoločnosť sa etablovala v malej kancelárii už v roku 2001 a na začiatku mala iba dvoch členov.

Všetko to začalo jediným serverom, ktorý sa po mnohých rokoch práce zmenil na dve obrovské dátové centrá. Nemusí to byť najväčšia spoločnosť v priemysle, ale je to len preto, že investujú najmä do zlepšovania svojich služieb a poskytovania užitočnejších funkcií so svojimi plánmi. Zdieľaný hosting bol typ služby, ktorú pôvodne začali.

Teraz poskytujú rôzne typy hostingových plánov vrátane obchodných, VPS, predajcov a vyhradených balíkov. Ako používateľ programu WordPress môžete využiť širokú škálu zdieľaných hostingových plánov, ktoré sú optimalizované aj pre CMS a WooCommerce. Medzi ďalšie služby v spoločnosti InMotion patrí registrácia domén, tvorba webových stránok a rôzne nástroje na hosťovanie stránok.

Pros & Nevýhody InMotion Hosting

Výhody InMotion Hosting

 • Najlepšia záruka vrátenia peňazí – Bez ohľadu na to, ktorý hostingový plán si vyberiete v službe InMotion, môžete si byť istí, že vrátia všetky vaše peniaze späť, ak predplatné zrušíte do 90 dní. Je to celkom štedrá záruka vrátenia peňazí a pravdepodobne jedna z najdlhších, ak ju porovnáte s niektorými inými poskytovateľmi. Obdobia 15, 30 a 60 dní sú omnoho bežnejšie, ale poskytnutie dlhšej lehoty na vrátenie platby len ukazuje, ako si je poskytovateľ istý v svoje služby. Postupom času objavujete stále viac a viac dobrých funkcií a nástrojov a keď dosiahnete 90-dňovú značku, nechcete ani odísť.
 • Cenné neobmedzené funkcie – Majitelia webových stránok si vyberajú poskytovateľa hostingu na základe množiny neobmedzených funkcií, ktoré ponúka. Dôvodom je skutočnosť, že každá webová stránka má iné potreby a ak sa pre vaše stránky hodia neobmedzené funkcie, ktoré ponúka InMotion, pravdepodobne sa oplatí zaregistrovať. Hlavnými predajnými bodmi ich plánov sú neobmedzený prenos dát a neobmedzený priestor na disku, ktorý môžete získať aj pri ich najzákladnejšom pláne. Mnoho ďalších spoločností ponúka iba obmedzené množstvo ukladacích a prenosových priestorov aj vo svojich vyspelejších plánoch, takže toto je skutočne veľká výhoda pre InMotion Hosting.
 • Extra funkcie zadarmo – Poskytovateľ oceňuje nováčikov natoľko, že im rozdáva bezplatné doménové mená spolu s ďalšími bezplatnými doménami. Všetko, čo musíte urobiť, je zaregistrovať sa a okamžite získate doménu spolu s bezplatnými kreditmi, ktoré môžete použiť na propagáciu svojich webových stránok. Podporované vyhľadávacie nástroje, v ktorých môžete propagovať, sú Google, Yahoo a Bing. InMotion navyše zabezpečuje, že údaje vašich webových stránok sú vždy zabezpečené vytvorením pravidelných záloh. Zálohy sú úplne automatizované a nemusíte platiť desetník, pokiaľ neprekročíte určitý limit. O tom sa však budeme baviť neskôr.
 • Užitočná podpora zákazníkov – Chyby, chyby a chyby sa môžu vyskytnúť kedykoľvek, aj keď ste technicky zdatní. V týchto prípadoch sa môžete ľahko zaseknúť a na vyriešenie problému môže byť potrebná pomoc. Oveľa jednoduchší je prípad, keď sa chcete opýtať na servery alebo platformu, na ktorej práve pracujete. Obidva prípady naznačujú, že musí existovať tím zákazníckej podpory, na ktorý sa môžete obrátiť, keď sa niečo pokazí. Zákaznícka podpora je našťastie jedným zo silných stránok InMotion Hosting. Sotva nájdete spoločnosť, ktorá to robí lepšie, aj keď existuje veľa väčších. Majú tím vyškolených odborníkov, ktorí vám pomôžu 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Dostanete sa k nim prostredníctvom rôznych kanálov vrátane telefónu, živého chatu, e-mailových správ alebo kontaktných formulárov. Okrem toho majú rozsiahlu vedomostnú základňu, kde sú všetky bežné problémy vyriešené a podrobne vysvetlené. Pomocou panela vyhľadávania môžete nájsť veľa rôznych príručiek, videonávodov a častých otázok vo svojej knižnici.
 • Komponenty serverov vyššej kategórie – Výkon vašej webovej stránky bude väčšinou závisieť od hardvéru použitého poskytovateľom hostingu. Ak sa chystá zastarať, bude to mať negatívny vplyv na čas načítania vašich webových stránok. Preto by ste si mali zvoliť poskytovateľa, ktorý sa nemusí vyhýbať investovaniu do najnovšieho hardvéru. InMotion Hosting považuje za povinné vybaviť svoje servery špičkovými komponentmi. Spoločnosť doteraz naplnila svoje servery dvoma dátovými centrami, ktoré sa nachádzajú v USA. Zaručujú, že vaše webové stránky môžu so serverom komunikovať s minimálnym alebo žiadnym oneskorením. Poskytovatelia môžu zvýšiť rýchlosť svojich serverov pomocou správnej softvérovej infraštruktúry a správy účtu, ale na konci dňa bude výkon väčšinou závisieť od hardvéru..
 • Presvedčivý rekord v dostupnosti – Ak chcete na svoju webovú stránku nasmerovať obrovskú návštevnosť ako vlastník firmy alebo dokonca bloger, musíte sa ubezpečiť, že doba prevádzky poskytovateľa je vyššia ako 99%. Môžete ľahko vypočítať, čo toto číslo znamená. To znamená, že vaše webové stránky zažijú v priebehu roka iba približne 6 hodín prestojov, čo v podstate nie je nič. Majte na pamäti, že toto je najhorší scenár. InMotion Hosting je jedným z poskytovateľov, ktorý si udržiava svoju dobu prevádzkyschopnosti nad 99%, takže sa nemusíte báť, že vaši diváci sklamaním opustia vaše offline stránky. Veľa investovali do serverov Dell a do najnovších komponentov spoločnosti Cisco, čo vysvetľuje, ako môžu byť v súlade s prevádzkovou pohotovosťou. To už znie dosť dobre, ale potrebovali sa uistiť, že existuje tím odborníkov, ktorí monitorujú servery v prípade, že sa niečo pokazí. Pridajte špičkovú infraštruktúru a ľudskú zložku a výsledkom je výkonný a spoľahlivý hosting.
 • Vysoká úroveň bezpečnosti – Bezpečnosť je ďalším silným oblekom hostenia InMotion. Vďaka filtru nevyžiadanej pošty už nebude vaša e-mailová schránka považovaná za spam. Namiesto toho sa naplní skutočnými e-mailovými správami, ktoré sú skutočne dôležité. Aby vás chránili pred škodlivým softvérom a udržiavali všetko aktuálne, používajú dve populárne bezpečnostné platformy: Patchman a Sucuri. Program Patchman dokáže detekovať a odstrániť malware a tiež dokáže odhaliť zraniteľné miesta na vašom webe a podľa potreby aplikuje najnovšiu opravu. Spoločnosť Sucuri je na druhej strane zodpovedná za bezpečnostné výstrahy, zálohovanie, výkon webových stránok a škodlivý softvér. Obidva sú vysoko výkonné riešenia, ktoré zaručujú, že ste na sto percent chránení.
 • Zníženie uhlíkovej stopy – InMotion nie je typ poskytovateľa, ktorý znečisťuje životné prostredie svojimi servermi. Využívajú veterné turbíny na výrobu energie spôsobom šetrným k životnému prostrediu. Dátové centrá vyžadujú toľko energie, aby ponechali významnú uhlíkovú stopu, aby si jednu zachovali tradičným spôsobom. InMotion vám v podstate dáva možnosť prispieť k zníženiu uhlíkovej stopy podpísaním ich hostiteľského balíka. Je to, samozrejme, aj pre spoločnosť dobrá marketingová prax, ale na našej planéte je čoraz dôležitejšie znižovanie znečistenia.

Nevýhody InMotion Hosting

 • Nie optimálne ceny – Majitelia webových stránok, ktorí sa prihlásia k základnému plánu webhostingu, zvyčajne chcú ísť krok za krokom. S rastom ich webových stránok sa nakoniec chcú prepnúť na ďalší plán, ktorý je o niečo silnejší a drahší ako ten predchádzajúci. Koniec koncov, nechcete platiť za viac zdrojov, ktoré skutočne potrebujete. Ide o to, že ich hostingové plány nie sú naozaj ideálne. Ak začnete s najlacnejším plánom, rýchlo vám dôjdu zdroje a medzi budúcim plánom a vašim súčasným bude veľký cenový rozdiel. Nehovoriac o tom, že nemôžete platiť mesačne, pretože existujú iba jednoročné zmluvy alebo viac. Nováčikovia možno nebudú chcieť zostať celý rok. Môžu však využiť 90-dňovú záruku vrátenia peňazí v spoločnosti InMotion. Podľa spätnej väzby táto záruka veľa neznamená. Mnoho ľudí sa rozhodne odísť hneď, ako uvidia ceny.
 • Sporné obmedzenia balíka – Ak sa pozriete na plány hostenia na serveri InMotion, zdá sa, že sa snažia prinútiť svojich používateľov, aby upgradovali svoj plán. Napríklad ich plán spustenia vás obmedzuje na 2 webové stránky a 2 databázy, hoci je to celkom silný plán so všetkými ďalšími funkciami zahrnutými v balíku. Tieto prídu ako zbytočné obmedzenia. Pre tých, ktorí skutočne chcú rozšíriť svoju prítomnosť na internete pomocou viac ako 2 webových stránok, je jedinou možnosťou zaplatiť za ďalší plán, ktorý by mohol byť zbytočne silný. Je to ako hádzať pár dolárov z okna každý mesiac. Nájdete mnoho ďalších poskytovateľov, kde sú plány šité na mieru takým spôsobom, aby ste mohli svoj rozpočet s internetovým obchodom pomaly prepracovať, až kým si nebudete môcť dovoliť ďalší plán. Mnohé z nich tiež umožňujú hosťovať viac ako 2 webové stránky, ak nie sú obmedzené.
 • Dlhé nastavenie účtu – Celý proces nastavenia na serveri InMotion Hosting je dosť dlhý a komplikovaný. Namiesto toho, aby to bolo čo najjednoduchšie a najrýchlejšie, rozhodli sa viesť svojich klientov prostredníctvom postupnosti stránok, ktorých dokončenie trvalo dlho. Uvedenie servera a webových stránok do prevádzky by nemalo byť nepríjemným procesom.
 • Obmedzené bezplatné zálohovanie – Aj keď pravidelne zálohujú údaje z vašich webových stránok, pre ich bezplatnú službu zálohovania stanovili určitý limit. Pokiaľ vaše údaje na webe nezaberajú 10 GB, získate záložné kópie. V prípade, že prekročí tento limit, stáva sa platenou službou. Je však pochopiteľné, že nechcú uchovávať také obrovské množstvo údajov zadarmo. Odstránia sa aj súbory staršie ako 4 mesiace, takže vám umožňujú vrátiť sa v čase.

A2Hosting – vysoko kvalitný webhosting

Dôvod, prečo tento poskytovateľ hostingu nie je taký populárny, je ten, že nechce investovať do propagácie svojej značky. Ich hlavným cieľom je čo najviac zlepšovať kvalitu svojich hostingových služieb. V skutočnosti sa ani nemusia inzerovať. Väčšina ľudí, ktorí nájdu svoje webové stránky a zaregistrujú sa do jedného zo svojich hostiteľských balíkov, sa okamžite presvedčí, že jedná o vysoko výkonnú hostingovú spoločnosť..

Namiesto toho, aby sa spoločnosť A2 snažila priamo zapôsobiť na svojich klientov, veľa investuje do toho, aby porazila ďalšie veľké mená v tomto odvetví z hľadiska rýchlosti, dostupnosti, funkcií, bezpečnosti a podpory zákazníkov. Na konci je výsledok rovnaký. Ich služby upútajú pozornosť čoraz viac majiteľov webových stránok, ktorí sa chcú zaregistrovať a rozšíriť svoje podnikanie.

Pros & Nevýhody A2Hosting

Výhody A2Hosting

 • Rýchly čas načítania – Ako sme už spomenuli, kvalitný hosting je všetko, čo by ste mali očakávať od A2Hosting. Ich servery sú vybavené najnovším hardvérom, ktorý majiteľom webových stránok zaručuje rýchlosť načítania stránky bleskovou rýchlosťou. Toto nie je len to, čo spoločnosť hovorí na svojich oficiálnych stránkach, ale ich klienti tiež hovoria to isté vo svojich recenziách. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o svoje služby, má A2Hosting k dispozícii dátové centrá na troch miestach. Patria medzi ne Michigan, Amsterdam a Singapur, ktoré pokrývajú USA, Európu a Áziu. To zaručuje spoľahlivý hosting webových stránok pre ľudí z celého sveta. Aby boli ich servery spustené na najvyššom výkone, umožňujú na každom serveri spúšťať iba určitý počet webových stránok.
 • To tiež bráni outsourcingu, takže A2Hosting rozhodne nebude typom poskytovateľa, ktorý predáva viac hostingových účtov, ako v skutočnosti dokážu zvládnuť..
 • Dobre vyškolená podpora – Tím zákazníckej podpory je nielen dobre vyškolený, ale aj skutočným odborníkom, pokiaľ ide o riešenie problémov týkajúcich sa vašich webových stránok alebo hostingových služieb. S A2Hosting nemusíte čakať hodiny, kým sa problém nevyrieši. Neustále sa snažia pomôcť jednému klientovi za druhým. Dostanete sa k nim prostredníctvom e-mailu, živého rozhovoru a telefonicky. Veľmi priateľský a on-point personál si je plne vedomý skutočnosti, že každá minúta sa počíta za majiteľa webových stránok. Sú k dispozícii 24 hodín denne a pohotovo čakajú na klientov, ktorí potrebujú pomoc. Ak by sme ohodnotili ich zákaznícku podporu, určite by sme jej dali 5-hviezdičkové hodnotenie na základe ich silného výkonu v posledných niekoľkých rokoch..
 • Vynikajúca dostupnosť servera – A2Hosting bol doteraz dosť úspešný v udržiavaní doby prevádzky serverov nad 99,92%, čo je číslo, ktoré porazilo mnohých ďalších poskytovateľov v odbore. To znamená, že ak prevádzkujete svoje webové stránky na svojich serveroch, v priemere dôjde k 6 až 7 hodinovým prestojom ročne. Vzhľadom na to, že problémy sa môžu vyskytovať stále a žiadny poskytovateľ hostingu nie je dokonalý, je to celkom pekné číslo. Väčšina poskytovateľov sa snaží udržať svoju dobu dostupnosti nad 99%.
 • Spravovaná bezpečnosť – Spolu s hostiteľským balíkom poskytovateľ uplatňuje určité bezpečnostné opatrenia aj na váš účet. Vírusy a útoky hackerov sú pomerne časté, a preto musia chrániť údaje vašich webových stránok pred poškodením. Po zaregistrovaní aktivujú bránu firewall, ktorá poskytuje ochranu pred hrozbami bez prerušenia. A2Hosting zabraňuje malwaru priblížiť sa k vašim dátam pomocou obľúbenej a vysoko účinnej bezpečnostnej služby HackScan. Toto sa trochu líši od tých, ktoré poskytujú iné hostiteľské spoločnosti, pretože nevyžaduje, aby ste softvér monitorovali sami. A2Hosting to urobí za vás, zatiaľ čo vy sa môžete sústrediť na svoje webové stránky. Poskytujú službu, ktorá nevyžaduje, aby ste ju udržiavali.
 • Bezplatný prenos z webu – Keď odchádzate z poskytovateľa webhostingu, zvyčajne to nie je príjemný zážitok. Zvyčajne sú zahrnuté ďalšie poplatky a dokonca ani neuvažujte o tom, že ich požiadate o migráciu údajov o svojich webových stránkach. A2Hosting však vôbec nie je. Sú veľkorysí aj s tými klientmi, ktorí chcú ukončiť svoje predplatné. Povedzme, že chcete opustiť poskytovateľa po jednom roku prihlásenia na odber, pretože ste našli sľubnejšiu alternatívu. V takom prípade vám budú viac než ochotní pomôcť pri migrácii údajov vašich webových stránok na nový server. Kto vie, možno sa nakoniec rozhodnete vrátiť. Vyžaduje si to iba nového poskytovateľa hostingu, aby na svojich serveroch spúšťal cPanel. Táto služba je užitočná najmä pre väčšie webové stránky, ktoré nazhromaždili veľa obsahu a používateľov. Bola by to tiež úžasná platená služba, ale rozhodli sa to urobiť zadarmo.
 • Hosting so zelenou energiou – A2Hosting je jednou z hostiteľských spoločností, ktoré prispievajú k lepšiemu a zdravšiemu prostrediu. Prevádzka serverov so zelenou energiou je medzi poskytovateľmi hostingu stále populárnejším riešením. Nejde iba o marketingový úlovok, pretože zníženie škôd spôsobených takýmito činnosťami je dnes veľmi dôležité. A2Hosting chce dať ľuďom šancu urobiť zo sveta lepšie miesto výberom servera, ktorý neznečisťuje jeho prostredie. Spoločnosť sa spojila s Carbonfound.org, čo je organizácia, ktorá sa venuje znižovaniu uhlíkovej stopy spôsobenej rôznymi činnosťami. Vaša webová stránka bude preto bežať na serveri s uhlíkovou neutrálnosťou.

Nevýhody A2Hosting

 • Drahé plány hostingu – Táto hostingová spoločnosť má vysoký výkon, profesionálny personál, maximálnu bezpečnosť, ale za akú cenu? Ukazuje sa, že ceny na A2Hosting sú výrazne vyššie ako priemer. Nehovoríme, že za svoje peniaze nemáte dostatočnú hodnotu. Avšak, ak hľadáte cenovo dostupné hosting plány, potom to pravdepodobne nie je spoločnosť, ktorú by ste mali hľadať. Po vyskúšaní ich zdieľaných hostingových plánov uvidíte, že najlacnejšia cena stojí 4,90 dolárov mesačne. Ak chcete znížiť cenu, môžete tak urobiť podpísaním zmluvy na 1, 2 alebo 3 roky. To môže výrazne znížiť cenu, takže ich plán Lite bude stáť iba 3,92 dolárov mesačne. Ak celkovo zvážite plán hostenia a funkcie vhodné pre vaše webové stránky, potom vám môžeme odporučiť ísť len na trojročný plán. A2Hosting má určite nejaké silné hostingové balíčky, ale môže byť bolestivé platiť za ne mesiac po mesiaci s nízkym rozpočtom.
 • Obmedzené plány nízkej úrovne – Aj keď na stránkach A2Hosting nájdete nejaké sľubné lacné plány pre svoje webové stránky, môžu pravdepodobne vyžadovať prechod na silnejší. Napríklad plán Lite vás obmedzuje na jednu webovú stránku s 5 databázami. To len naznačuje, že tieto plány nie sú navrhnuté dlhodobo. No, sú, ak udržujete prevádzku a obsah svojej webovej stránky stále nízky. Prinajmenšom môžeme povedať, že plán Lite poskytuje vynikajúcu rýchlosť načítania stránky. Ďalšie dva balíčky (Swift a Turbo) sú ešte rýchlejšie. Ak však máte peniaze, nemali by ste sa vyhýbať silnejším plánom A2Hosting. Určite to nebudete ľutovať.

A2Hosting vs InMotion – na výber?

InMotion Hosting nie je najväčšou spoločnosťou, ale určite rýchlo rastúcou spoločnosťou. Možno nemajú k dispozícii toľko dátových centier ako ich konkurencia, ale veľa investujú do poskytovania vysokokvalitných služieb. Získava množstvo pozitívnych spätných väzieb od starších používateľov aj od nováčikov. Usilujú sa poskytnúť používateľom nástroje, ktoré potrebujú, aby sa stali úspešnými online.

V spoločnosti InMotion je každý hostingový program vybavený užitočnými funkciami, nehovoriac o tom, že každý z nich poskytuje šialený výkon. Pre svojich klientov najviac záleží na ich úplnej nezávislosti ako spoločnosti a ich veľkorysej záruke vrátenia peňazí. V službe InMotion necítia používatelia tlak na okamžité zaviazanie sa k službe. Namiesto toho si robia čas a vyskúšajú všetky skvelé funkcie.

Prečo by ste si teda mali zvoliť A2Hosting? Odpoveď je jednoduchá. Zrejme sa nestarajú o reklamu, marketingové triky alebo finančné triky. Skutočne o nich nepočujete, pretože sú zaneprázdnení poskytovaním špičkových služieb svojim klientom a udržiavaním kvality svojich služieb. Ľahko udržiavajú svoju dobu prevádzkyschopnosti nad 99% a poskytujú vynikajúcu bezpečnosť a zálohovanie. Ktorý znie lepšie? Je len na vás, ako sa rozhodnete.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector