InMotion Hosting vs Hostinger – Ktorý poskytovateľ hostingu je najlepší?

01.06.2020
Porovnanie hostingu 'InMotion Hosting vs Hostinger – Ktorý poskytovateľ hostingu je najlepší?
0 23 мин.

INMOTION-vs-hostinger


Hostinger a InMotion Hosting sú dve spoločnosti, ktoré sme chceli dlho porovnávať. Teraz nadišiel čas a my vám môžeme poslať podrobný prehľad o výhodách a nevýhodách týchto dvoch možností. Nie sme tu však, aby sme vám povedali, ktorá spoločnosť je lepšia.

Keďže každý poskytovateľ hostingu je iný, nemôžeme tu jednoznačne vyhlásiť víťaza. Namiesto toho sme tu, aby sme vám pomohli určiť, ktorý poskytovateľ je pre vaše vlastné účely lepší. Na konci tohto článku si budete môcť ľahko vybrať podľa podrobností, ktoré sa chystáme zdieľať.

Budeme hovoriť o cenách, dostupnosti, podpore zákazníkov, hardvéri a bezplatných funkciách, ktoré získate po prihlásení na odber. Napriek tomu, že je InMotion menšou spoločnosťou v tejto oblasti, poskytuje vynikajúcu zákaznícku podporu a výkon založený na najnovšom hardvéri.

Hostinger, na druhej strane, má vynikajúcu povesť v poskytovaní ľahko použiteľných služieb, do ktorých sa môžu prihlásiť neskúsení používatelia. Ich služby sú spoľahlivé a rýchle v porovnaní s priemyselnými štandardmi, aj keď sú priateľské pre začiatočníkov. Bez ďalších okolkov sa vrhneme do detailov!

O hosťovaní InMotion

Pokiaľ ide o webhostingové spoločnosti, zvyčajne existuje výrazný rozdiel v názoroch starších používateľov a nováčikov. Toto nie je prípad InMotion, pretože poskytujú dosť presvedčivé hostingové balíčky pre obe skupiny zákazníkov.

Vždy boli schopní dôkladne preskúmať potreby svojich zákazníkov. Spoločnosť bola na začiatku veľmi malá. V roku 2001 sa dvaja chlapci rozhodli venovať svoj čas práci v malej kancelárii. Všetko, čo mali, bol jediný vyhradený server a telefón.

Obaja sa starali o údržbu a zároveň poskytovali podporu svojim zákazníkom a starali sa o celý podnik. Aj keď na začiatku mali iba niekoľko používateľov na serveri, spoločnosť si získala takú popularitu, že sa dnes tisíce používateľov prihlásili do svojich hostingových balíkov..

InMotion poskytuje vynikajúce služby zákazníkom, špičkový hardvér a mnoho užitočných funkcií vo forme online softvéru a aplikácií. Po takmer dvoch desaťročiach v priemysle sa dokázali stať jednou z najlepších hostingových spoločností. Pozrime sa, čo robí InMotion takým veľkým konkurentom na trhu webhostingu.

Výhody a nevýhody hostenia InMotion

Výhody programu InMotion

Bez záväzku – V službe InMotion sa nemusíte okamžite zaviazať k hostiteľskému balíku. Ak sa vám nepáči, môžete svoje peniaze získať späť, ak predplatné zrušíte do 90 dní. V porovnaní s inými poskytovateľmi hostenia môžeme povedať, že ich 90-dňová záruka je pomerne veľkorysá ponuka. Väčšina ostatných spoločností vám dá 60 dní, ale 30 a 15-dňové záruky nie sú zriedkavé.

Cenné hostingové balíčky – InMotion sa odlišuje od konkurencie tým, že ponúka v každom balení niekoľko neobmedzených funkcií. Medzi ne patrí neobmedzený prenos a neobmedzené ukladanie. Obe tieto funkcie sú veľmi užitočné pre rôzne typy webových stránok.

Ak je pre váš web obzvlášť dôležitý prenos údajov a miesto na disku, určite budete s hostingovým plánom InMotion určite spokojní. Poskytovateľ zahŕňa tieto funkcie aj vo svojom najzákladnejšom pláne, čo vám umožňuje začať s obmedzeným rozpočtom.

Užitočné zadarmo – Poskytovateľ je ochotný poskytnúť používateľom veľa vecí zadarmo. Po prvé, získate zadarmo doménové meno bez ohľadu na to, ktorý hostingový balík si vyberiete. Táto doména sa dá získať počas procesu registrácie alebo prenosu lokality.

Toto je skvelá správa, pretože vaša doména bude základom vášho webu. Po druhé, získate bezplatné kredity, ktoré môžete použiť na propagáciu svojej stránky online. InMotion vám poskytuje kredity pre Bing, Yahoo a Google AdWords, čo vám umožňuje riadiť ďalšiu návštevnosť z týchto zdrojov.

Ale to nie je všetko! InMotion tiež chráni vaše dáta automatizovanými zálohami zadarmo. Ak sa niečo pokazí, môžete sa jednoducho vrátiť k staršej verzii údajov svojich webových stránok.

Kvalitná podpora – Nemusíte byť odborníkom, aby ste si mohli kúpiť hostingový balík a vybudovať online značku. Určite však potrebujete zdatný tím zákazníckej podpory, ktorý má vaše chrbát. Aj keď InMotion poskytuje vynikajúce služby, veci v technologickom svete môžu byť niekedy celkom nepredvídateľné.

Ich zákaznícka podpora je pripravená reagovať, či potrebujete radu alebo rýchlu opravu problému, na ktorý ste narazili. Môžete sa k nim dostať prostredníctvom rôznych kanálov vrátane telefónu, živého chatu a e-mailu alebo vyplnením formulára na svojich webových stránkach.

InMotion môže byť menší ako ostatné top spoločnosti, ale určite vedia, ako poskytnúť vynikajúcu zákaznícku podporu. Okrem toho môžete navštíviť ich komplexnú vedomostnú základňu. Pre používateľov, ktorí potrebujú rýchlu opravu, je k dispozícii veľa užitočných príručiek, často kladených otázok, videonávodov a článkov.

Špičkový hardvér – Ak váš poskytovateľ webhostingu používa pre svoje servery najnovšie technológie, váš web sa určite načíta rýchlosťou blesku. InMotion je jednou zo spoločností, ktoré sa nevyhýbali investovaniu do špičkového hardvéru.

Je to všetko o rýchlosti komunikácie medzi serverom a webom. Rýchlosť načítania určuje niekoľko ďalších faktorov, ale ak hardvér nie je dostatočne výkonný, potom nič iné nebude môcť pomôcť situácii.

InMotion má iba 2 dátové centrá, ktoré nemusia znieť presvedčivo, ale aspoň tieto dve sú plne vybavené a spoľahlivé..

99% dostupnosť – Servery spoločnosti InMotion sú v prevádzke a beží viac ako 99% času. Pre podniky je to zásadný faktor, pretože aj jedna hodina prestojov môže mať pre nich za následok výraznú stratu príjmov. V skutočnosti „vysoká doba prevádzkyschopnosti“ alebo „spoľahlivá doba prevádzkyschopnosti“ patria medzi najvyhľadávanejšie výrazy, keď podniky chcú nájsť pre svoj web alternatívu hostenia webu.

Ich servery sú založené na špičkových technológiách. Používajú servery Dell, na ktorých je spustený operačný systém Linux a nainštalované komponenty Cisco. Tieto tri mená hovoria samy za seba, pretože by bolo hanbou pre tieto pokročilé technológie nechať servery dole.

Napriek tejto spoľahlivej súprave hardvéru zamestnáva InMotion aj skupinu odborníkov. Zaisťujú nepretržitý prevádzkový čas serverov a opravujú každý problém pravdepodobne ešte predtým, ako sa používateľovi zviditeľnia.

Bezpečnostný softvér – InMotion vám poskytuje filter nevyžiadanej pošty, čo je jednoduchý, ale vysoko efektívny nástroj, ktorý vám môže ušetriť veľa času. Namiesto manuálneho výberu dôležitých e-mailov z množstva spamu ich nástroj pre vás filtruje, aby ste jasne videli, čo je dôležité vo vašej doručenej pošte.

Okrem toho získate dve veľmi obľúbené bezpečnostné platformy vrátane Patchmana a Sucuriho. Patchman, ako už názov napovedá, udržuje všetko aktuálne a bráni tak tomu, aby bola vaša lokalita vystavená útokom. Hlavným cieľom oboch týchto programov je chrániť vaše údaje pred škodlivým softvérom a útokmi DDoS, čím sa v týchto úlohách navzájom dopĺňajú..

Šetrné k životnému prostrediu – Niet divu, že dátové centrá potrebujú veľa energie, aby mohli správne fungovať. Zvyčajne to znamená, že takéto spoločnosti zanechávajú významnú uhlíkovú stopu a poškodzujú životné prostredie.

Dnešná technológia nám umožňuje vyrábať energiu z obnoviteľných zdrojov, a teda ju využívať pre náš každodenný život a zároveň chrániť zemegulu pred znečistením. Medzi hosťujúcimi spoločnosťami sa stalo čoraz obľúbenejšie využívanie zelenej energie.

Spoločnosť InMotion, jedna z najmodernejších spoločností v tomto odvetví, začala používať zelenú energiu, čím vám umožňuje znížiť škody spôsobené na planéte podpísaním jedného z ich plánov hostenia..

Nevýhody InMotion

Nadpriemerné ceny – Odporúčame vám starostlivo pristupovať k cenám na serveri InMotion. Ich základné plány sa, samozrejme, môžu zdať cenovo dostupné, zatiaľ čo postupne zvyšujú svoje ceny až po najdrahšie dedikované servery. Takmer všetci poskytovatelia sa riadia rovnakou schémou.

Ukázalo sa však, že ceny InMotion sú celkovo vyššie ako priemer, ak ich porovnáte s podobnými balíčkami ponúkanými inými spoločnosťami. Ďalším sklamaným faktorom je skutočnosť, že nemôžete platiť mesačne, pretože chcú, aby ste sa zaviazali aspoň celý rok.

Ich 90-dňová záruka vrátenia peňazí je vaša jediná šanca na bezbolestné zrušenie predplatného. Čísla hovoria, že potenciálni zákazníci sa rozhodnú odísť po pohľade na ceny napriek veľkorysej záruke.

Zbytočné obmedzenia – Základné hostingové plány sú na InMotion Hosting dosť silné, ale existujú určité prísne obmedzenia. Plán spustenia vám dáva najnepríjemnejšiu tým, že obmedzuje množstvo webových stránok, ktoré môžete mať.

Aj keď sú tu aj ďalšie pekné funkcie, mnoho používateľov sa z dôvodu tohto obmedzenia stále nemôže ďalej rozvíjať. InMotion ich v zásade núti prejsť na drahší plán, ktorý ešte nemusí byť v súlade s ich rozpočtom. Nehovoriac o tom, že môžete rýchlo nájsť poskytovateľa, ktorý vám umožní prevádzkovať neobmedzené webové stránky so základným balíkom.

Dlhé nastavenia a aktivácia – InMotion má nezvyčajné pravidlá týkajúce sa nastavení a overovania webových stránok. Dokončenie týchto úloh si vyžaduje zbytočne dlhý čas, zatiaľ čo iní poskytovatelia vám umožňujú aktivovať váš účet a web oveľa rýchlejšie.

Prísne zásady zálohovania – Automatická služba zálohovania, ktorú poskytuje spoločnosť, je na začiatku skvelá vec, ale ak si nebudete dávať pozor, môže sa stať ďalším nákladom. Keď veľkosť vašich údajov na webe prekročí limit 10 GB, musíte za zálohovanie platiť namiesto toho, aby ste ich dostali zadarmo.

Navyše zálohy nie sú k dispozícii navždy. Od vytvorenia zálohy je k dispozícii 4 mesiace pred odstránením. Jednoducho nemôžete ísť ďalej v čase.

O spoločnosti Hostinger

Tisíce ľudí sa každý deň prihlasujú do plánov spoločnosti Hostinger a doposiaľ tak vytvorili celkom 29 miliónov účtov. Čísla neklamú; tento poskytovateľ určite poskytuje nadpriemernú službu pre svoju cieľovú skupinu. Teraz jediné, čo musíte zistiť, či patríte do tejto skupiny ľudí alebo nie.

Pomôžeme vám usporiadaním všetkých výhod a nevýhod poskytovateľa. Podľa ich webových stránok od nich získate úplne užívateľsky príjemný, rýchly a spoľahlivý servis s prvotriednou bezpečnosťou, kvalifikovaným personálom podpory zákazníkov a množstvom bezplatných služieb..

Znie to dobre, však? O týchto poskytovateľoch však musíte byť vždy trochu skeptickí. Mnohokrát nie sú tieto služby také dobré, ako tvrdia. Po prvé, pozrime sa na niektoré z najlepších funkcií, ktoré poskytuje Hostinger. Potom vám ukážeme niektoré z potenciálnych narušiteľov obchodu.

Výhody a nevýhody hostingera

Výhody hostingera

Výkonné servery – Ak chcete, aby bol váš web v súčasnosti úspešný, musíte zaistiť rýchle načítanie stránky. Ak načítanie vášho webu trvá dlhšie ako pár sekúnd, môžete sa rozlúčiť s väčšinou svojich návštevníkov.

Našťastie hostinger zaisťuje rýchle spojenie so svojimi špičkovými servermi a infraštruktúrou. Založili dátové centrá v Európe, USA a Ázii, čím sprístupnili svoje služby na celom svete. Ich vybavenie môže zaručiť užívateľom pripojenie 1000 Mb / s.

Aj keď pre svoj web použijete náročnú tému, jeho načítanie pravdepodobne nebude trvať dlhšie ako 1 sekundu. Ak je rýchlosť jednou z vašich priorít, s Hostingerom sa nemôžete pokaziť.

Užívatelsky prívetivý – Hostingové služby môžu byť niekedy komplikované, najmä pre neskúsených používateľov. Hlavným cieľom spoločnosti Hostinger je znížiť frustrujúce začiatočníkov na používaní hostiteľských služieb. Zabezpečili, že nedostatok skúseností nebude problémom pre každého, kto sa chce zaregistrovať vo svojich službách.

Ovládací panel na serveri Hostinger je trochu iný. Používa minimalistický, farebný dizajn s jednoduchým rozložením. Každá možnosť obsahuje malý popis, ak okamžite nerozumiete, čo robí.

Na tomto inteligentnom ovládacom paneli nájdete všetky nástroje a možnosti, ktoré potrebujete na správu svojej webovej stránky a hosťovacieho účtu. Nie je nič skryté ani ťažké nájsť, všetko môžete dosiahnuť niekoľkými kliknutiami.

Bezpečnosť a ochrana osobných údajov nad rámec SSL – Nie je to už taký veľký problém, keď poskytovateľ hostingu ponúka zadarmo SSL spolu so svojimi plánmi. Je veľmi dôležité mať na svojom webe nainštalovaný protokol SSL, takže by ste nemali uvažovať o jeho spustení bez neho.

Na úplnú bezpečnosť na internete potrebujete viac ako SSL. Hostinger sa ubezpečuje, že existujú nejaké ďalšie bezpečnostné opatrenia, ktoré chránia údaje vašich webových stránok. Bez ohľadu na to, aký plán si vyberiete, získate bezpečnostnú platformu s názvom Bitninja, ktorá vám poskytuje množstvo užitočných funkcií.

Neustále vás chráni pred útokmi DDoS, škodlivým softvérom, hrubou silou a všetkými druhmi ďalších útokov, ktoré môžete získať od hackerov. Okrem toho získate spamový filter SpamAssassin, ktorý odstraňuje e-mailové správy, ktoré by ste napriek tomu presunuli do koša. Ďalšia vec, ktorá dokazuje, že spoločnosť Hostinger berie bezpečnosť vážne, je ich bezplatná služba zálohovania.

Zadarmo tvorca webových stránok – Hostinger má veľkú výhodu oproti mnohým iným poskytovateľom so svojím tvorcom webových stránok. Získate nielen spoľahlivý a výkonný webhostingový plán, ale budete tiež môcť bezproblémovo vybudovať svoje webové stránky. Nie je to základná nedbalá webová stránka, ale stránka, ktorá vyzerá skutočne profesionálne.

Konečným výsledkom bude jedinečná webová stránka, nie jedna z tých, ktoré ľudia hromadne vyrábajú s inými platformami. Existuje široká škála šablón webových stránok, z ktorých si môžete vybrať, s množstvom možností prispôsobenia v každej z nich.

Po dokončení úplne nového webu vám Hostinger ponúkne možnosť zaregistrovať si doménové meno zdarma. Ak chcete získať bezplatnú doménu, musíte si vybrať obchodný alebo prémiový plán.

Pôsobivá vedomostná základňa – Hostinger túži zdieľať vedomosti a poskytovať svojim používateľom rýchle opravy a vysvetlenia týkajúce sa webových stránok a hostingu všeobecne. Preto vytvorili svoju vlastnú vedomostnú základňu, kde pomocou vyhľadávacieho panela môžete ľahko nájsť témy, ktoré vás zaujímajú.

Každý používateľ má k dispozícii množstvo videonávodov, príručiek a užitočných článkov. Je to skvelá príležitosť pre tých, ktorí nemajú skúsenosti s webhostingom, aby sa veci rýchlo naučili. Ich živý chat môžete dokonca použiť ako vedomostnú základňu. Ich podporný personál je vyškolený na komunikáciu so zákazníkmi ako učiteľmi.

Dostupné plány – V spoločnosti Hostinger nájdete pomerne silné plány hostenia, aj keď máte obmedzený rozpočet. Ak ju porovnáte s niektorými ďalšími poprednými poskytovateľmi hostingu v hre, ukázalo sa, že ich ceny sú dosť nízke. Okrem toho so všetkými ich plánmi získate veľa bezplatných funkcií.

Teraz sme si vedomí skutočnosti, že existuje niekoľko taktík v akcii, ktoré spôsobia, že budete platiť trochu viac, ale to je do značnej miery prípad každej spoločnosti. Chcú zobraziť čo najmenšie informácie o svojich balíčkoch, aby sa ľudia dychtivejšie prihlásili.

Užitočné e-mailové nástroje – Môže sa to zdať ako malý bonus, ale balík e-mailových nástrojov môže byť pre online podniky veľmi užitočný. Akýkoľvek program Hostinger, okrem toho najzákladnejšieho, vám poskytuje neobmedzené e-mailové účty bez toho, aby ste museli platiť navyše.

Vytvorením účtu Hostinger sa budete môcť kedykoľvek prihlásiť a spravovať svoj e-mailový účet. Ak pracujete s tímom, môžete tiež povoliť prístup každému členovi. Spolu s e-mailovými účtami získate veľmi užitočné nástroje vrátane automatických odpovedí, spamového filtra a softvéru na posielanie e-mailov.

Výnimočná doba prevádzkyschopnosti – Jednou z vecí, na ktorú by mal byť poskytovateľ hostingu dobrý, je udržiavať web bez prerušenia online. Vo webhostingu existuje veľa vecí, ktoré môžu pokaziť hardvér aj softvér.

Hostinger má skvelý rekord v dostupnosti vďaka vysokokvalitnému hardvéru a jeho schopnosti predchádzať problémom skôr, ako sa používateľom zviditeľnia. Zaručujú, že váš web nezažije každý mesiac viac ako pár hodín prestojov, čo je viac ako 99,9% výpadok.

Nevýhody Hostinger

Príliš zaneprázdnená zákaznícka podpora – Hostinger vyžaduje, aby ste sa prihlásili do svojho účtu, ak sa chcete pripojiť k ich zákazníckej podpore prostredníctvom živého chatu. To môže byť niekedy dosť nepríjemné. Ich podporný tím tvoria odborníci, ktorí majú vo svojom odbore bohaté skúsenosti. Sú tiež veľmi dobrí v riešení problémov a poskytovaní poradenstva.

Nevýhodou je, že musíte počkať značné množstvo času, kým nedostanete takú kvalitnú podporu. Akonáhle sa konečne dostanú k vám, môžu vás požiadať, aby ste počkali viac, kým nenájdu člena tímu alebo zdroj, ktorý je úplne vhodný pre vašu aktuálnu situáciu..

Žiadny cPanel – Chceli niečo jednoduché, čo ich viedlo k rozhodnutiu zbaviť sa cPanelu a ponúknuť vlastný ovládací panel. Toto môžu byť zlé správy pre používateľov, ktorí si už zvykli na cPanel a teraz sa musia znova naučiť, ako sa pohybovať po novej platforme..

Celkovo je ich verzia celkom jasná a sebestačná, ale stále existuje dôvod, prečo je cPanel medzi poskytovateľmi hostingu tak populárny. Existujú aj skúsenejší používatelia, ktorí sú zvyknutí na zložité úlohy, a môže byť nepríjemné, aby mohli pracovať s takým zjednodušeným ovládacím panelom..

Nepríjemné cenové triky – Medzi poskytovateľmi hostingu je bežné implementovať niekoľko trikov a presvedčiť klientov, že majú lacné ceny a nakoniec požiadať o ďalšie. Hostinger rozhodne nie je výnimkou, takže ak sa chcete pripojiť, mali by ste byť pripravení na ďalšie výdavky.

Budú sa náklady na obnovu, ale ak sa zaregistrujete na celý rok alebo viac, môžete získať slušnú cenu. Koniec koncov, ceny sú celkom prijateľné, ak sa rozhodnete hostiť tam dlhodobo. Ďalšou nevýhodou je, že neexistujú žiadne mesačné plány.

Záver: Hostinger alebo InMotion Hosting?

InMotion môže byť jednou z menších spoločností v rebríčku rebríčkov, ale určite je to rýchlo rastúca spoločnosť. Berú každý problém vážne a snažia sa uspokojiť svojich zákazníkov čo najlepšie. Tento postoj, bohužiaľ, nie je taký bežný medzi poskytovateľmi webhostingu. Okrem toho získate veľa bezplatných vecí bez ohľadu na to, do ktorého hostingového plánu sa prihlásite.

Spoločnosť vám poskytuje 90-dňovú záruku vrátenia peňazí, čo je veľa času na vyskúšanie ich služieb a určenie, či ste spokojní alebo nie. InMotion začal poskytovať služby s jedným vyhradeným serverom späť v deň. Dnes je to úplne nezávislá spoločnosť, ktorá sa zlepšuje každým dňom.

Hostinger sa dôrazne odporúča pre začiatočníkov, ktorí chcú nadviazať online prítomnosť a vybudovať silnú značku. Ich služby sú užívateľsky príjemné, rýchle a s každým balíkom získate širokú škálu doplnkov. Ak ste pripravení na dodatočné výdavky, ktoré by sa mohli objaviť počas cesty, potom je Hostinger vynikajúcou voľbou. Teraz je len na vás, aby ste určili, ktorý z nich vám dáva väčšiu hodnotu!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector