InMotion Hosting vs SiteGround – Ktorý webhosting je najlepší?

01.06.2020
Porovnanie hostingu 'InMotion Hosting vs SiteGround – Ktorý webhosting je najlepší?
0 24 мин.

INMOTION-vs-Siteground


V tomto článku budeme porovnávať dve úplne odlišné, ale skutočne silné názvy v odvetví webhostingu: InMotion Hosting a SiteGround. Po prvé, budeme zdieľať niektoré dôležité podrobnosti o službe InMotion vrátane hlavných výhod a nevýhod ich služieb. Preskúmame ju z hľadiska podpory zákazníkov, spoľahlivosti, bezplatných nástrojov a funkcií, cien a spätnej väzby od používateľov.

Ľudia neustále oceňujú InMotion za jeho silný tím zákazníckej podpory. To je určite jeden z ich silných oblekov s obrovskými znalosťami a rýchlou reakciou. Na druhej strane máme server SiteGround, čo je pomerne malá spoločnosť, ak ju práve teraz porovnávate s veľkými menami v priemysle. Dôvod, prečo dostáva toľko pozitívnych spätných väzieb, je však kvôli riešeniam zameraným na klienta.

Na stránkach SiteGround máte lepšiu šancu nájsť plán hostenia, ktorý dokonale vyhovuje vašim potrebám na vašom webe a poskytuje dobrú hodnotu za vaše peniaze. Na konci tohto článku vám bude úplne jasné, čo od týchto poskytovateľov očakávať. To vám uľahčí rozhodovanie, ktorá z nich bude pre vás najvýhodnejšia. Bez ďalších okolkov, začnime!

Pros & Nevýhody InMotion Hosting

InMotion je spoločnosť, ktorá našla perfektnú rovnováhu. Zvyčajne existujú dva rôzne typy zákazníckych základní, ktoré spoločnosť pochvália. Ocenia ho buď tí, ktorí sa pripojili pred pár mesiacmi, alebo skúsenejší, lojálni používatelia, ktorí tam majú dlhú históriu. InMotion je typ vysoko obľúbenej spoločnosti, ktorú neustále oceňujú obe strany.

Ich dlhoročné skúsenosti v podnikaní výrazne prispeli k ich úspechu. Všetko to začalo v roku 2001 dvoma mužmi, jedným serverom a smerovačom. Zákaznícky servis, fakturácia, údržba a všetky úlohy súvisiace s podnikaním riešili títo dvaja ľudia. Žiadni investori, žiadny rozpočet na začiatok. Postupne začali rásť a nakoniec sa vyvinula v obrovskú spoločnosť.

Ak niečo začnete od nuly, naozaj máte čas pochopiť všetky jeho rôzne časti. Z tohto dôvodu vedia presne, ako uspokojiť potreby mnohých rôznych cieľových skupín, ako sú skúsení vlastníci webových stránok, vlastníci firiem, blogeri, vývojári a ďalšie. Dnes ponúka InMotion rôzne špecializované hostingové plány. Ak ich považujete za príliš drahé, máte na výber rôzne zdieľané plány a plány VPS.

Spoločnosť je v súčasnosti jednou z najväčších mien v priemysle. Ľudia to vedia ako stabilné, spoľahlivé a cenovo dostupné riešenie. Bez ďalšieho obchádzania sa zoznámime s najlepšími funkciami, ktoré tento poskytovateľ ponúka!

Výhody InMotion Hosting

 • 90-dňová záruka vrátenia peňazí – InMotion Hosting má veľkú dôveru v svoje služby. Poskytujú 90-dňovú záruku pre používateľov, ktorí nie sú spokojní s ich plánom. S tak dlhým časovým obdobím na vás nebude vôbec žiadny tlak. Môžete spustiť svoj server a do značnej miery vyskúšať všetko, čo sa dodáva s ich hostingové služby. Ak sa vám nepáči, môžete jednoducho odísť so svojimi peniazmi.
 • Veľkorysé plány hostenia – To, čo by ste všeobecne očakávali od poskytovateľa webhostingu, je ponúknuť niekoľko neobmedzených funkcií a potom vás prekvapiť neočakávaným poplatkom. Ľudia si zvyčajne vyberajú poskytovateľa na základe toho, či neobmedzené funkcie zahrnuté v balíku vyhovujú potrebám ich webových stránok. InMotion má pre svojich používateľov veľmi dobré riešenie. Ich plány zahŕňajú neobmedzené ukladanie a neobmedzený prenos údajov. Tieto doplnky môžete získať aj po prihlásení sa k ich najlacnejšiemu plánu. Aké dobré to je? Je obzvlášť skvelé, ak ukladanie a prenos údajov sú dve funkcie, ktoré na svojom webe potrebujete. Ak tak neurobíte, nezmení to pre vás veľa.
 • Spousta bonusov v cene – Služba InMotion vám poskytne názov domény hneď za netopierom, takže sa nemusíte starať o nájdenie registrátora domény a nákup domény v ňom. Môžete to získať zadarmo len zaregistrovaním sa do jedného z ich plánov. Okrem toho môžete začať inzerovať svoje webové stránky v najpopulárnejších vyhľadávacích nástrojoch vrátane služieb Bing, Google a Yahoo pomocou bezplatných kreditov, ktoré vám poskytuje služba InMotion. Automatické zálohy sú tiež súčasťou ich balíčkov bezplatných služieb, čo zaručuje, že údaje o vašich webových stránkach sa nikdy nepoškodia alebo nestratia. V dnešnej dobe nemôžete skutočne rozvíjať podnikanie online bez bezpečnosti záloh.
 • Technická podpora zákazníkov – Webové stránky a servery sú také zložité entity, že sa môžete kedykoľvek neočakávane stretnúť s problémami. V týchto prípadoch je dobré mať k dispozícii pracovníkov zákazníckej podpory, na ktoré sa môžete spoľahnúť. S programom InMotion získate odbornú pomoc 24 hodín denne, 7 dní v týždni; stačí sa opýtať na používanie dostupných kanálov. Ich zamestnanci môžu byť kontaktovaní prostredníctvom e-mailov, kontaktného formulára, live chatu a telefónu s rýchlou reakciou. Pokiaľ ide o jeho veľkosť, InMotion sa stále považuje za jednu z menších spoločností v hre. Sú však určite profesionálnejší ako mnohí z tých väčších. To platí najmä o zákazníckej podpore. Ak nepotrebujete priamu pomoc, mnoho problémov môžete vyriešiť iba prehliadaním príručiek, FAQ a videonávodov na ich znalostnej báze. Je tu zdokumentovaných veľa bežných problémov, ktoré je možné vyriešiť za pár minút. Všetko, čo musíte urobiť, je zadať kľúčové slová do vyhľadávacieho panela a kliknúť na Hľadať.
 • Výkonné servery – InMotion Hosting investoval veľa do svojho hardvéru, aby svojim používateľom zaistil rýchlosť blesku. Poskytovatelia môžu vždy do istej miery optimalizovať rýchlosť svojich serverov pomocou softvéru, ale vždy to závisí hlavne od rôznych hardvérových častí, z ktorých server pozostáva. Vďaka najnovšiemu hardvéru dokážu rýchlo a stabilne prepojiť webové stránky so serverom. Ako sme už spomenuli, InMotion je o niečo menšia spoločnosť ako mnoho iných veľkých mien v oblasti webhostingu. Zriadili iba 2 dátové centrá a obe sa nachádzajú v USA. Nie sú dostupné na žiadnom inom kontinente, ale spoločnosť má určite silné zastúpenie v oblastiach okolo Ashburn a Los Angeles..
 • Presvedčivý čas prevádzkyschopnosti – Ich servery sú online viac ako 99% času. Toto sú informácie, ktoré vlastníci webových stránok zaujímajú skôr, ako si vyberú poskytovateľa webhostingu. A to dáva zmysel, pretože nikto nechce sklamať svojich návštevníkov (alebo zákazníkov) s webovou stránkou offline. Na druhej strane výpadok servera môže viesť k značnej strate výnosov. InMotion Hosting prevádzkuje Linux na svojich serveroch Dell a infraštruktúra je založená na komponentoch Cisco. Je to pomerne silná kombinácia a výsledok hovorí za seba. Sotva môžete tieto stroje zastaviť a sú neustále monitorované. Okrem softvéru je tu aj ľudská súčasť. Spoločnosť zamestnáva tím odborníkov, ktorí nie sú schopní len vyriešiť problémy, ale tiež im zabrániť spôsobiť zlyhanie serverov..
 • Zabezpečený hosting – Poskytovateľ obsahuje vo svojich balíkoch niektoré silné nástroje na zabezpečenie. Dostanete spamový filter, ktorý zaisťuje, že do vašej doručenej pošty budú prijímané iba skutočné e-maily. Bez ohľadu na to, aký typ webovej stránky chcete vytvoriť, nakoniec začnete dostávať pravidelné spamové správy, takže v skutočnosti neexistuje žiadny iný spôsob. Okrem toho dostanete Sucuri a Patchmana. Sucuri je populárna platforma zabezpečenia webových stránok, ktorá chráni vaše stránky pred škodlivým softvérom. Zaručuje vám, že môžete pokračovať v budovaní svojej značky online bez toho, aby ste sa museli obávať hrozieb. Patchman, na druhej strane, zabezpečuje, aby všetko na vašom webe bolo správne opravené, čo bráni zraniteľnostiam. Pravidelne tiež kontroluje malware a v prípade zistenia ich odstraňuje. Je to v podstate ďalší bodyguard pre váš server.
 • Šetrné k životnému prostrediu – Keďže prevádzka servera vyžaduje veľa energie, dátové centrá sú mimoriadne znečisťujúce. Našťastie, uhlíková stopa sa dá výrazne znížiť použitím zelenej energie. Poskytovatelia webhostingu obvykle investujú do veternej energie, a tak prispievajú k zlepšeniu životného prostredia. To sa stáva čoraz obľúbenejším medzi hosťujúcimi spoločnosťami a dokonca aj InMotion Hosting sleduje tieto kroky. Registráciou do svojich hostiteľských plánov môžete tiež pomôcť znížiť znečistenie.

Nevýhody InMotion Hosting

 • Drahé škálovanie – Nevýhodou InMotion Hosting je, že majú vo svojom repertoári drahé a lacné plány, ale medzi tým nič. Môže to byť problém, ak vám dôjdu zdroje a chcete prejsť na ďalší plán, pretože si budete musieť investovať výrazne vyšší rozpočet. Spoločnosť sme porovnali s ostatnými populárnymi v hostiteľskom priemysle a ukázalo sa, že ich ceny sú vyššie ako priemerné. Musíte však vziať do úvahy, že za svoju cenu dostanete vysokú kvalitu. Jedinou možnosťou je zaregistrovať sa najmenej na ročnú zmluvu, čo nie je vhodné pre webové stránky, ktoré túto službu potrebujú iba na pár mesiacov. Minimálne majú záruku vrátenia peňazí dlhú 90 dní. Do 90 dní sa môžete rozhodnúť, či je vhodné spustiť web na svojom serveri dlhodobo. Je to dosť času na premýšľanie, ale podľa recenzií sú ceny už dostatočne veľké na odtok potenciálnych klientov, aby odišli.
 • Obmedzené základné plány – Ich štartovací plán nemusí byť dostatočný pre každého, pretože obmedzuje používateľa na maximálne 2 webové stránky a 2 databázy. Možno budete musieť prejsť na inováciu na ďalší plán, aby ste mohli hostiť viac webových stránok, aj keď ešte nepotrebujete toľko zdrojov. To znamená, že plány spoločnosti InMotion nie sú skutočne vyvážené pre každodenných používateľov, čo ich núti minúť za zbytočné aktualizácie. Ak si chcete vytvoriť stabilnú online prítomnosť, základný plán určite nebude stačiť na dlho. Ostatní poskytovatelia ponúkajú základné plány, v ktorých môžete neustále zvyšovať svoje online príjmy až do bodu, v ktorom sa budete cítiť pohodlne inovovať. V prípade hostenia InMotion to určite neplatí.
 • Spustenie trvá príliš dlho – Musíte prejsť zbytočne dlhou sekvenciou stránok a formulárov, až kým nebude váš účet a web pripravené na spustenie. Môže to trvať veľa času, zatiaľ čo účty u niektorých ostatných poskytovateľov je možné vytvoriť o pár minút. InMotion tieto veci komplikoval bez zjavného dôvodu.
 • Bezplatné zálohovanie je obmedzené – Poskytovateľ je dosť štedrý na to, aby si pravidelne zálohoval údaje svojich webových stránok, hoci to má aj limit. Tento limit je, žiaľ, dosť nízky. Ak chcete pravidelné zálohy, musíte mať veľkosť svojich webových stránok pod 10 GB. V opačnom prípade je jedinou možnosťou začať platiť za zálohy. Zálohy staršie ako 4 mesiace sa tiež automaticky vymažú, takže sa neočakáva, že sa vrátia ďalej ako v čase. Všetky ostatné služby súvisiace so zálohovaním sa považujú za extra platené služby.

Pros & Nevýhody SiteGround

Čo sa SiteGround snaží dokázať najviac, je to, že môžu poskytnúť presne to, čo sľubujú na svojich webových stránkach. Existujú desiatky poskytovateľov hostingu, ktorí jednoducho nie sú schopní splniť svoje sľuby. Keď sa prihlásite do svojho plánu, zvyčajne zistíte, že za dohodou na vás čakajú rôzne zvraty a neočakávané poplatky.

Na stránkach SiteGround nájdete všetky typy balíkov webhostingu, ktoré fungujú podľa popisu. Existujú aj riešenia pre používateľov WordPress, Joomla, Magento, Drupal, PrestaShop a WooCommerce. Okrem toho existujú spoločné plány, predajcovia, cloud a špecializované plány hostingu. Môžu poskytnúť všetko, čo pomôže vášmu webu dostať sa online a rásť. Bez ďalších okolkov sa pozrime na niektoré z hlavných aspektov tejto spoločnosti, ktoré považujeme za výhody!

Výhody SiteGround

Vysokorýchlostný hosting – Väčšina majiteľov webových stránok, ktorí hľadajú poskytovateľa webhostingu, je rýchlosť načítania stránky. Keďže internet je plný vysoko konkurenčných webových stránok, zaistenie vysokej rýchlosti sa stalo povinným pre všetkých, ktorí chcú nadviazať stabilnú prítomnosť online. Neexistuje žiadny iný spôsob, ako to obísť. Návštevníci musia mať možnosť bez problémov prehľadávať váš obsah, až kým nenájdu to, čo chcú. Ak spomalíte tento proces výberom pomalej služby, jednoducho sa rozhodnú odísť a nájsť ju inde. SiteGround je jedným z poskytovateľov hostingu, ktorý udržiava vysoký štandard, pokiaľ ide o rýchlosť. Je to hlavne vďaka početným dátovým centrám založeným na strategických miestach po celom svete. Po registrácii stačí vybrať najbližšie miesto a ste nastavený.

Veľa zadarmo – Okrem silného plánu hostenia vám program SiteGround poskytuje širokú škálu bezplatných nástrojov a funkcií, ktoré vám pomôžu rásť. Napríklad vám umožňujú vytvoriť ľubovoľný počet e-mailových účtov a databáz. Spoločnosť udržuje vaše webové stránky v bezpečí vytvorením denných záloh. Ak váš web zlyhá a vy neviete prečo, vždy existuje možnosť vrátiť sa k predchádzajúcej verzii. Skutočnosť, že program SiteGround poskytuje licenciu cPanel, len zdôrazňuje, že chcú veci udržiavať jednoduché a užívateľsky príjemné. Ľudia z času na čas menia poskytovateľov a cPanel je ovládací panel, na ktorý si pravdepodobne zvykli. Pre nich môže byť obrovskou výhodou, že ju budú naďalej používať. Ďalej vám pomôžu rozbehnúť vaše webové stránky zahrnutím bezplatnej domény a nástroja na tvorbu webových stránok do balíka. To je cena.

Bezpochyby bezpečnosť – SiteGround nedáva zbytočné sľuby, pokiaľ ide o bezpečnosť. Jednoducho to urobia a nebudete mať čo sťažovať. Vaše webové stránky budú nepretržite monitorované proti škodlivému softvéru a všetkým druhom útokov hackerov. Najnovšie bezpečnostné opatrenia uplatnili na hardvérovú a softvérovú infraštruktúru všetkých svojich dátových centier na 6 rôznych miestach. S vysokým výkonom prichádza na vysokej úrovni zabezpečenie, niet divu, že majú toľko spokojných klientov. Ich servery sú fyzicky a prakticky nedotknuteľné.

Účinná a užitočná podpora – Prevádzka online obchodu nesie zodpovednosť za nepretržitú prevádzku vašich webových stránok. Ak sa problém objaví uprostred noci a spôsobí jeho zlyhanie, musíte si ho uvedomiť a konať čo najskôr. To isté sa očakáva od poskytovateľa. Potrebujú sa rýchlo dostať k problému a začať s ním pracovať, počíta sa každú minútu. Našťastie, SiteGround ponúka vysokú úroveň podpory so svojím tímom odborníkov. Dokážu rýchlo a efektívne vyriešiť technické problémy, takže si môžete oddýchnuť a relaxovať namiesto obnovovania svojich stránok offline po polnoci. Keď nahlásite problém, čoskoro dostanete priateľskú odpoveď a nezaberie to veľa času, kým sa problém nevyrieši. Ak máte stránky založené na Joomla, Drupal alebo WordPress, môžete získať pomoc aj pre tieto platformy.

Dostupné v mnohých krajinách – SiteGround je v súčasnosti veľká spoločnosť, tak kto by si myslel, že sa všetko začalo v malej krajine Bulharska? Keď ich služby získali popularitu, sprístupnili ich na celom svete. Keďže ich ústredie sa nachádza v Bulharsku, pre európskych používateľov to už znie sľubne, pretože je dosť blízko všetkým tamojším krajinám. Ich ďalšie dátové centrá a kancelárie sa nachádzajú v Singapure, Londýne, Miláne, Chicagu a Amsterdame. Ukazuje sa, že môžu poskytovať vysokorýchlostné hostingové služby bez ohľadu na to, kde sa na planéte nachádzate. Dokonca vám umožňujú prejsť na menu, ktorá je pre vás najvýhodnejšia na zaplatenie. Celkovo je SiteGround výhodnou možnosťou pre ľudí z geografického aj ekonomického hľadiska.

Optimalizované pre WordPress – Ak uprednostňujete spúšťanie svojich webových stránok na serveri WordPress, bude pre vás veľmi prospešné, ak sa prihlásite na hostingový plán SiteGround. CMS budete môcť nainštalovať jediným kliknutím a ihneď začať pracovať. Nevyžadujú sa žiadne skúsenosti a môžete ušetriť oveľa viac času pomocou dodatočných inštalačných skriptov na jedno kliknutie, ktoré poskytuje SiteGround. Uľahčili používateľom WordPress a WooCommerce používateľom v ich zdieľaných, cloudových a vyhradených serverových balíkoch.

Nevýhody SiteGround

 • Malé miesto na disku za cenu – Spoločnosť je veľmi štedrá s bezplatnými názvami domén a databázami, ktoré zahrnujú do každého zdieľaného plánu. Umožňujú vám tiež prevádzkovať množstvo webových stránok v každom pláne a inštalovať množstvo užitočného softvéru. Ako sa však ukázalo, miesto na disku, ktoré vám poskytujú zdieľaný plán hostenia, nie je z dlhodobého hľadiska dosť dostatočné. Ostatné špecifikácie sú dobré, ale nemôžete očakávať, že váš web prežije dlho so základným plánom, ktorý vám poskytne iba 10 GB úložného priestoru. Je to prísny limit, ktorý je možné prekonať, len ak prejdete na ďalší plán. Nehovoriac o tom, že existuje niekoľko ďalších poskytovateľov hostingu, ktorí vám poskytujú neobmedzené úložisko aspoň v jednom zo svojich základných plánov.
 • Ceny stúpajú príliš vysoko – Môžeme povedať, že program SiteGround z času na čas ponúka úžasné zľavy a ich normálne ceny nie sú príliš vysoké. Platí to však iba pre prvý rok predplatného. Po uplynutí 12-mesačného predplatného výrazne zvyšujú ceny, čo vyžaduje, aby ste oveľa viac investovali do webhostingu. Ich plány sú pre dané časové obdobie skvelé a potom vám odporúčame obnoviť predplatné iba vtedy, ak ste s ich službami skutočne spokojní. Zvýšenie ceny je často pre podniky a jednotlivcov také bolestivé, že ich v zásade núti prejsť na iného poskytovateľa. Vďaka spôsobu fakturácie môžete čeliť neočakávaným poplatkom pri platení za mesačný plán hosťovania. Výhodou mesačnej fakturácie je to, že môžete kedykoľvek zastaviť. Keďže zmluva trvá iba 30 dní, nemusíte sa obávať dodatočných výdavkov v prípade, že sa na vašom webe nedarí. Bohužiaľ, služba SiteGround vám naúčtuje poplatok 14,95 USD, ak sa rozhodnete odísť. Toto nájdete, samozrejme, až po opustení poskytovateľa.
 • Najviac prospešné pre podniky – Služby ponúkané poskytovateľom sú vhodnejšie pre podniky ako pre jednotlivé projekty. Napriek tejto skutočnosti sa služba SiteGround stále inzeruje ako všestranné riešenie odporúčané pre všetkých. Povedali by sme, že ich plány sú dosť nákladné pre bloggerov alebo niekoho, kto chce webovú stránku na iné osobné účely. Áno, je plne vybavený a pravdepodobne nebudete mať žiadne problémy, ale existuje mnoho ďalších dostupných možností, ktoré ponúkajú iné spoločnosti. SiteGround nie je typ poskytovateľa, ktorý vám poskytuje balík funkcií a ponecháva vás na pokoji. Sú tiež ochotní vám poskytnúť podporu a pomôcť vášmu podnikaniu rásť.

SiteGround vs InMotion – ktorý z nich je lepší?

Odkedy spoločnosť InMotion založili dvaja chlapci v roku 2001, spoločnosť sa rozrástla. Teraz je považovaná za jednu z najrýchlejšie rastúcich spoločností medzi poskytovateľmi hostingu. Nechcú sa len rozširovať, ale tiež sa chcú zlepšovať. Aby dosiahli svoj cieľ, prijímajú odlišný prístup a konfrontujú všetky zložité prvky, vďaka ktorým je ich služba pre klientov výhodná.

Preto zahrnujú takú špecifickú a všestrannú sadu funkcií do každého zo svojich plánov. Ich dlhá záruka vrátenia peňazí a úplná nezávislosť spoločnosti sú navyše to, čo ľuďom najviac vyhovuje. SiteGround je tiež silným konkurentom, pokiaľ ide o bezplatné nástroje a funkcie.

Sú určené na poskytovanie vysokorýchlostných serverov, ktoré zaisťujú vynikajúcu používateľskú skúsenosť pre návštevníkov webových stránok. Funkcia SiteGround je k dispozícii vo viacerých regiónoch ako InMotion, pretože sa zameriavajú na oslovenie širšieho publika. Aj keď sa rozširujú, dokážu ponúknuť aj kvalitné služby. Skvelý zákaznícky servis je ďalšou vecou, ​​ku ktorej budete mať prístup pri hostovaní svojich webových stránok.

Ako vidíte, SiteGround a InMotion sú dosť silné alternatívy, pokiaľ ide o webhosting. Musíte tu vziať do úvahy každý malý detail a vybrať si hostingový plán, ktorý najviac vyhovuje vašim webovým potrebám.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector