WPEngine vs Zotrvačník – Čo je najlepšie spravovaný hostiteľ WordPress?

01.06.2020
Porovnanie hostingu 'WPEngine vs Zotrvačník – Čo je najlepšie spravovaný hostiteľ WordPress?
0 23 мин.

wpengine-zotrvačník


Či už ste len fanúšikom začínajúcim svojím prvým webom, alebo podnikateľom, ktorý rozširuje svoje 1000., výber hostiteľa webu môže byť veľkým rozhodnutím. Uistite sa, že hostiteľ, ktorého si vyberiete, má silu a podporu, ktorú potrebujete za správnu cenu, celý proces tak bude ľahší.

Ako však môžeme postupovať pri preosievaní všetkých marketingových žargónov a špeciálnych ponúk posypaných internetom? Neustále sa objavujú noví hostitelia, ktorí sľubujú svoje hardvérové ​​vybavenie a hardvér servera a noví hostitelia sa neustále snažia o našu pozornosť.

Musíme urobiť dobrý a cielený pohľad na to, čo naše webové stránky potrebujú, a ako rôzne hostiteľské služby na trhu môžu tieto potreby splniť. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je zamerať sa na dve konkrétne spoločnosti a porovnať ich rôzne vlastnosti a cenové body a určiť, ktorá z nich je najlepšou voľbou..

Dnes sa pozeráme na dve hostingové služby zamerané na WordPress; WPEngine a zotrvačník. Títo dvaja hostitelia ponúkajú špecializovaný hosting navrhnutý na použitie s WordPress. Aj keď sú obe tieto stránky navrhnuté tak, aby ponúkali čo najlepšiu rýchlosť na trhu s všestrannou cenovou štruktúrou navrhnutou podľa vašich potrieb, existuje niekoľko kľúčových rozdielov medzi týmito dvoma webmi, ktoré by mohli spôsobiť alebo narušiť vaše rozhodnutie o hostovaní..

S cieľom začať nás, sa pozrieme na WPEngine, kto sú a čo sú zač.

Čo je to WPEngine?

WordPress je výkonný nástroj pre webových dizajnérov. Umožňuje im ľahko vytvárať a spravovať webové stránky, ktoré sú schopné hosťovať a obsluhovať širokú škálu obsahu. WPEngine patrí medzi popredných hostiteľov založených na WordPress, ktoré sú dnes dostupné na hostiteľskom trhu.

Podľa vlastných webových stránok WPEngine je 30% všetkých webových stránok postavených na systéme WordPress a 27% z 10 000 najvýznamnejších webových stránok prevádzkovaných prostredníctvom siete WordPress. To skutočne ukazuje, ako môže byť WordPress veľmi efektívnym nástrojom pre širokú škálu webových stránok.

Rôzne plány WPEngine ponúkajú rozmanitú škálu služieb optimalizovaných pre WordPress a ponúkajú tiež odbornú úroveň zákazníckej podpory. Vďaka ich ľahko použiteľnému rozhraniu a knižnici prístupných vedomostí sa učenie efektívne využívať platformu stáva hračkou.

Aby sme skutočne získali dobrý prehľad o tom, čo WPEngine ponúka, pozrime sa na niektoré výhody a nevýhody.

Výhody WPEngine

 • Optimalizácia WordPress. WordPress je výkonný nástroj, ktorý dokáže vytvárať veľmi výkonné webové stránky s množstvom funkcií a možností hostenia obsahu. Aby bol váš web WordPress čo najúčinnejší, sú hardvérové ​​a funkčné sady servera WPEngine navrhnuté tak, aby podporovali aj tie najnáročnejšie inštalácie WordPress. Nemali by sme zabúdať ani na ich možnosti zdieľaných plánov a plánov založených na VPS, pretože to prispieva k veľkej miere univerzálnosti cenovej štruktúry a škálovateľnosti WPEngine..
 • Témy StudioPress. Prostredníctvom služby StudioPress je k dispozícii množstvo prémiových tém vrátane tém reagujúcich na mobilné zariadenia. Používanie týchto tém na vašom webe vám poskytne ľahko použiteľnú funkčnú a estetickú výhodu v porovnaní s inými dizajnérmi, ktorí musia vytvárať svoje vlastné motívy alebo platiť prémiu za inú službu. Mnohé z týchto tém StudioPress sa dodávajú so zabudovanými funkciami SEO a zabezpečenia.
 • Posúdenie pripravenosti. Spoločnosť WPEngine má k dispozícii crackový tím odborníkov, ktorý je pripravený vykonať hodnotenie na vašom webe a uistiť sa, že má tvar lode pred uvedením do prevádzky. To môže byť veľkým lákadlom pre ľudí, ktorí práve začínajú alebo ktorí majú tendenciu robiť veľa experimentov s dizajnom a funkciami svojich webových stránok. Samotné testy sa vykonávajú prostredníctvom testovania kompatibility kódov a postupovania podľa stránok.
 • WPEngine má veľa obsahových funkcií, ktoré sú geograficky zacielené na určité geografické oblasti. To vám umožní prispôsobiť spôsob, akým ľudia v rôznych častiach sveta spolupracujú s vaším obsahom, a vďaka tomu môžete ľahko dosiahnuť úžasné množstvo čitateľov pomocou funkčnosti vášho webu..
 • Zákaznícka podpora. Podpora WPEngine má vynikajúce recenzie zákazníkov a je k dispozícii prostredníctvom telefonickej a živej podpory 24/7. Ponúkajú tiež rozsiahlu knižnicu vzdelávacích zdrojov navrhnutých tak, aby nových webových dizajnérov a skúsených veteránov aklimatizovali na vstupy a výstupy zo služby..
 • Globálna prítomnosť. Vďaka serverom so sídlom v USA, Európe, na Strednom východe, v Ázii a Afrike je spoločnosť WPEngine schopná ponúknuť úžasné rýchlosti a dostupnosť serverov bez ohľadu na to, kde vo svete sa nachádzate. Mať takúto globálnu prítomnosť znamená, že WPEngine vám vždy poskytne najlepší výkon na trhu, na ktorom ste prítomní a aktívny..
 • Široká škála partnerstiev. Spoločnosť WPEngine má partnerstvo s celou radou ďalších služieb a výsledkom je nespočetné množstvo inovácií. Medzi ich rôznych partnerov patria webové služby Amazon, Google Cloud a ďalšie. Celý ich obsah poskytovaný prostredníctvom partnerstiev je optimalizovaný na použitie s programom WordPress a poskytuje mnoho ďalších funkcií, ktoré mnohí konkurenti nemôžu porovnávať..

Funkčnosť a podpora WPEngine sú skutočne dobrou voľbou pre začiatočníkov aj skúsených web dizajnérov. Vďaka svojej globálnej prítomnosti a učebným zdrojom je ich platforma veľmi univerzálna a ľahko použiteľná. Majú tiež veľa možností pre ľudí, ktorí chcú rozšíriť svoju online prítomnosť.

Bez toho, aby sme sa pozreli na cenu, môže byť ťažké získať dobrý prehľad o tom, ako sa tieto funkcie porovnávajú s konkurenciou, ale za chvíľu to môžeme prekonať. Určite existuje niekoľko nevýhod, ktoré by sa mali venovať týmto výhodám, a vždy je dobré zavrieť náš výskum skôr, ako sa rozhodneme.

Ďalej sa pozrieme na to, ako sa WPEngine v porovnaní s konkurenciou skracuje.

Nevýhody WPEngine

 • Menej univerzálny ako niektorí konkurenti. WPEngine ponúka širokú škálu plánov špecializovaných na použitie s WordPress. Aj keď sú veľmi univerzálne a škálovateľné pre webové stránky založené na WordPress, ich funkčnosť nie je tak atraktívna pre webové stránky, ktoré nebudú používať platformu WordPress. Pretože obe stránky, na ktoré sa dnes zameriavame, sa zameriavajú na optimalizáciu WordPress, nejde o taký problém, ale stále je dobré mať na pamäti,.
 • Keďže WPEngine ponúka takú širokú škálu funkcií, niekedy prostredníctvom partnerstiev s inými službami, je ťažké si na niektoré z ich rozhraní a funkcií zvyknúť. Aj keď je systém navrhnutý tak, aby bol ľahko použiteľný, stále existujú jeho aspekty, ktoré si budú vyžadovať trochu času, aby sa naučili, ako ich efektívne používať..
 • Niektoré obmedzenia. S cieľom ponúknuť na trhu čo najvyššiu rýchlosť a dostupnosť, spoločnosť WPEngine kladie určité obmedzenia na rôzne inštalácie a doplnky, ktoré môžete použiť pre svoj web WordPress. Aj keď je to celkom štandardné a umožňuje WPEngine ponúkať takú špičkovú optimalizáciu WordPress, o ktorej sú známe, pri práci s takou potenciálne všestrannou platformou je to stále sklamaním..

Ako vidíte, tu nie je nič väčšie, čo by skutočne odradilo správneho zákazníka. Ak by ste šli s WPEngine, musíte mať na pamäti niekoľko vecí, ale bez toho, aby ste sa zamerali na to, čo ponúkajú iné spoločnosti, je ťažké získať dobrú predstavu o tom, ako sa WPEngine hromadí.

WPEngine sa javí ako dobrá voľba pre menšie webové stránky a nováčikov, pretože ponúkajú veci, ako sú spoločné plány a vedomostnú základňu, aby ste mohli začať. Ako už bolo povedané, stále majú veľa možností na prispôsobenie, do ktorých sa môžeme dostať, keď sa pozrieme na cenu.

Zatiaľ prepneme prevodové stupne a pozrieme sa na zotrvačník.

Čo je zotrvačník?

Zotrvačník ponúka spravovaný hosting WordPress „zostavený pre každého, kto vytvára krásne stránky“. Ich výkonná platforma WordPress sľubuje odstránenie mnohých problémov pri hostovaní zefektívnením vašich procesov. Začali sa v roku 2012 s cieľom zlepšiť život webdizajnérov všade, ktorí používajú WordPress.

Ponúkajú širokú škálu plánov navrhnutých pre efektívne a spravované hosťovanie WordPress. Majú tiež niektoré možnosti určené pre predajcov webových stránok, čo je pekné. Majú veľa bezplatných demo a inscenačných funkcií, ktoré vám umožnia uistiť sa, že vaše webové stránky správne fungujú ešte predtým, ako sa začnú vysielať, čo je tiež ďalší milý malý úlovok, ktorý môžete sprevádzať celým balíkom..

Pretože sa Flywheel zameriava viac na spravovaný hosting WordPress, ktorý zefektívňuje množstvo funkcií a úloh spojených s údržbou webu WordPress, je trochu odlišný od WPEngine. Aby sme získali dobrú predstavu o tom, ako sa tieto dve spoločnosti líšia, poďme na niektoré výhody a nevýhody Flywheelu..

Výhody zotrvačníka

 • Cloudová infraštruktúra. Zotrvačník má infraštruktúru hostenia založenú na technológii cloud založenú na technológii Google Cloud. Získate tak veľmi výkonné možnosti hostenia v spravovanom balíku, ktorý zefektívni celý proces a zároveň poskytne všetku energiu, ktorú vaše stránky potrebujú.
 • Celosvetová prítomnosť. Zotrvačník má servery v Ázii, Severnej Amerike a Európe, ktoré zaisťujú, že vám môžu ponúknuť rýchle hostiteľské služby založené na tom, kde vo svete žijete. Ich celosvetová prítomnosť nie je až tak rozvinutá ako WPEngine a postrádajú rôzne funkcie geografického zacielenia, vďaka ktorým je skutočne jedinečná, stále je to však atraktívna možnosť..
 • 30-dňová záruka vrátenia peňazí. Rovnako ako všetci dobrí hostitelia, Flywheel ponúka refundáciu za zakúpené služby, ak zrušíte do 30 dní ročné plány. Toto je tiež celkom štandardná funkcia, ale je pekné, ak máte záujem minimalizovať riziko spojené s vyskúšaním zotrvačníka. Vždy je dobré skontrolovať aj pravidlá vrátenia platby na svojich webových stránkach.
 • Vedomostná základňa. Aj keď to nie je taká rozmanitá knižnica vedomostí, akú ponúka WPEngine, Flywheel má pravidelné články a blogové príspevky, ktoré hovoria o rôznych funkciách a tipoch týkajúcich sa ich platformy. Nie je to celkom v porovnaní so skutočnou knižnicou poznatkov, ktorá je určená na aklimatizáciu nových používateľov na platformu. Je však príjemné mať k dispozícii nejakú literatúru týkajúcu sa funkcií hostenia..
 • Lakovací motor. Flywheel hosting je poháňaný vyrovnávacím serverom Varnish, ktorý poskytuje rýchlu akceleráciu HTTP založenú na pamäti, prispôsobenú tak, aby skvele pracovala s programom WordPress. Motor na ukladanie do vyrovnávacej pamäte lakov je všeobecne známe a spoľahlivé riešenie ukladania do vyrovnávacej pamäte, ktoré sľubuje, že pomocou efektívneho a efektívneho ukladania webových stránok do vyrovnávacej pamäte sa webové stránky urýchlia až o 1000%..
 • 9% dostupnosti. Zotrvačník zaručuje uptime 99,9%, čo je pekné pre webové stránky, ktoré sú citlivé na prestoje alebo akýkoľvek hosting obsahu vo všeobecnosti. Koniec koncov, čas sú peniaze. Niektoré recenzie tvrdia, že po 9 mesiacoch služby mali 100% prevádzkyschopnosť.
 • Demo stránky sú zadarmo a platia sa, keď budú zverejnené. Funkcia demonštrácie stránok zotrvačníka vám umožňuje ukázať váš web, aby ste sa uistili, že správne funguje skôr, ako bude uvedený do prevádzky. Po spustení stránky máte tiež možnosť platiť, čo vám umožňuje bezplatne predvádzať svoje stránky. Je to príjemné pre používateľov, ktorí so svojím obsahom veľa experimentujú.
 • Klonovanie webových stránok. Zotrvačník vám umožňuje klonovať celé webové stránky namiesto vytvárania nových od začiatku, kedykoľvek chcete rozšíriť. Táto funkcia má široké použitie a je obzvlášť atraktívna pre ďalší predaj webových stránok alebo návrhárov, ktorí predávajú svoje webové stránky po ich navrhnutí.
 • Bezplatná migrácia. Ako každý dobrý webhosting ponúka Flywheel bezplatnú migráciu na svoju hostingovú platformu. Je to skvelé, ak máte web pripravený na migráciu z hostiteľa, s ktorým nie ste spokojní, ale nie je to také veľké riešenie, ak práve začínate. Stále je dobré mať oboje.
 • Tvorba webových stránok. Zotrvačník poskytuje služby spúšťania webových stránok zamerané na riešenie problémov s vašimi webovými stránkami a všetkými ich funkciami skôr, ako sa uvedie do prevádzky. Je to pekná funkcia, ktorá sa spája s vyššie uvedenými demo funkciami. Celkovo môžu tieto funkcie urobiť z Flywheel veľmi priateľskú webovú stránku pre nových používateľov a ľudí, ktorí s ich dizajnom webových stránok veľa experimentujú.

Rovnako ako v prípade WPEngine je toho veľa. Vďaka svojej infraštruktúre založenej na cloude je ich hosting veľmi silný za veľmi konkurenčnú cenu, ktorú za chvíľu prekonáme. Zatiaľ sa chystáme pohnúť ďalej a pozrime sa na niekoľko spôsobov, ako má Flywheel tendenciu zaostávať v porovnaní s konkurenciou..

Nevýhody zotrvačníka

 • Žiadna telefonická podpora. Zotrvačník poskytuje nepretržitú podporu prostredníctvom systému živého chatovania a lístkov, ale nemá k dispozícii telefonickú podporu. To môže byť trochu frustrujúce, najmä pre novších používateľov, ktorí môžu potrebovať využívať funkcie technickej podpory viac ako ostatní používatelia.
 • Relatívna nedostatočná transparentnosť hardvéru. Je to druh nepríjemnej sťažnosti, nie je však ľahké získať predstavu o hardvéri, ktorý napája infraštruktúru za hosťujúcimi službami Flywheelu. Keďže však infraštruktúru využíva technológia Google Cloud, je veľmi pravdepodobné, že ide o najlepší hardvér v priemysle.
 • Nedostatok zdieľaných, VPS a vyhradených plánov. Zotrvačník je služba typu cloud a nemajú žiadne zdieľané plány hostingu, plány využívajúce VPS ani plány ponúkajúce dedikované servery. To je v poriadku pre webové stránky a obchodné modely, ktoré sú postavené na cloudových službách, ale môže to byť akýmsi obmedzením pre webové stránky alebo používateľov v menšom meradle, ktorí chcú používať VPS..

Rovnako ako v prípade WPEngine, nevýhody nie sú také veľké a naozaj záleží na tom, aký druh webovej stránky chcete vytvoriť, ak chcete ísť so zotrvačníkom alebo nie. Nedostatok telefonickej podpory však značne škodí a slúži na to, aby sa zotrvačník stal menej atraktívnou možnosťou pre novších používateľov alebo menšie podniky..

Spolu s nedostatkom spoločných plánov to robí Flywheel veľmi obmedzeným z hľadiska rozsahu v porovnaní s WPEngine. Ako už bolo povedané, nebudeme mať dobrý prehľad o tom, ako sa tieto dva weby dajú do seba, kým sa nepozrieme, ako sa všetky tieto funkcie porovnávajú vedľa seba..

Ďalej preskúmame obe tieto spoločnosti z hľadiska troch kategórií: funkčnosť, podpora, a cena.

Porovnanie funkcií

Zatiaľ čo Flywheel má zjavne k dispozícii cloudové služby Google, WPEngine má globálnu prítomnosť, ktorá prevyšuje Flywheel, a vedomostnú základňu pre získavanie nových používateľov aklimatizovaných na ich služby. Je tiež dôležité pamätať na to, že spoločnosť Flywheel neponúka zdieľané, VPS alebo špecializované plány.

To bude ľahšie posúdiť, keď sa pozrieme na cenu, ale zdá sa, že WPEngine pravdepodobne porazí zotrvačník z hľadiska menšej funkčnosti a možností. Zotrvačník má stále k dispozícii širokú škálu zaujímavých nástrojov a možností a zostáva silnou možnosťou pre webdizajnérov, ktorí vedia, čo robia..

Nakoniec záleží na tom, čo vaše webové stránky potrebujú. Ďalej sa pozrieme na podporu.

Porovnanie podpory

WPEngine má veľmi dobré zákaznícke recenzie hovoriace o svojej zákazníckej podpore. Svoju podporu ponúkajú aj prostredníctvom nepretržitého živého rozhovoru a telefonicky. Vždy existuje niekoľko recenzií online, ktoré ukazujú určitú nespokojnosť so zákazníckym servisom, ale WPEngine má veľmi pekné výsledky.

Slonom v miestnosti je, že Zotrvačník neposkytuje telefonickú podporu. To môže byť veľmi frustrujúce pre novších používateľov alebo používateľov, ktorí sú zvyknutí jednať priamo cez telefón. Zjavným víťazom, pokiaľ ide o podporu v tomto porovnaní, je WPEngine, a to kvôli nedostatku telefonickej podpory spoločnosti Flywheel a relatívne dobrej povesti spoločnosti WPEngine v oblasti podpory zákazníkov..

Pred prijatím nášho konečného rozhodnutia sa konečne pozrieme na cenu.

Porovnanie cien

To je faktorom zlomenia pre mnohých používateľov. Nemusíte platiť za najlepšie služby, ak nezodpovedajú potrebám a rozpočtu vašich webových stránok. Obe tieto spoločnosti majú veľmi odlišné platobné plány a možnosti na základe toho, aké funkcie budete potrebovať.

 • WPEngine oposkytuje plány na uvedenie do prevádzky od 35 dolárov mesačne, plány rastu od 115 dolárov mesačne, plány mierky od 290 dolárov mesačne a vlastné plány pre ľudí, ktorí potrebujú ešte väčšiu mieru a spoľahlivosť.
  • Ceny sa môžu zdať v porovnaní s firmou Bluehost trochu strmé, ale funkčnosť je omnoho všestrannejšia. Plán „spustenia“ vám ponúka 25 000 návštev, 10 GB úložného priestoru, 50 GB mesačnej šírky pásma a 1 webovú stránku. Vrhá sa tiež do rámca Genesis Framework, StudioPress Themes a možností podpory, ktoré som už spomenul.
  • Plán „rastu“ narába až na 100 000 návštev, 20 GB úložného priestoru, 200 GB mesačnej šírky pásma a 5 stránok.
  • Plán „v mierke“ predstavuje neuveriteľných 290 dolárov mesačne a zahŕňa 400 000 návštev, 30 GB úložného priestoru, 400 GB šírky pásma a 15 webových stránok.
  • Majú tiež „vlastný“ plán pre ľudí, ktorí požadujú oveľa výkonnejšie webové stránky. Toto narúša návštevy v miliónoch, ukladanie do oblasti 1TB, šírku pásma nad 400 GB za mesiac a až 25 webových stránok..
 • zotrvačník ponúka širokú škálu plánov pre širokú škálu mierok. Ich najlacnejšie plány začínajú na 14 USD mesačne a najdrahšie na začiatku 229 dolárov mesačne. Majú tiež možnosti prispôsobených plánov, ak potrebujete viac energie, ako ponúkajú ich predbalené plány.
  • Vďaka ich malému plánu získate 1 inštaláciu WordPress, 5 000 mesačných návštev, 5 GB miesta na disku a 250 GB šírky pásma. Osobný plán to narába až na 25 000 mesačných návštev, 10 GB miesta na disku a 500 GB na šírku pásma. Profesionálny plán ide o 69 dolárov mesačne a vyššie a vyvolá 100 000 mesačných návštev, 20 GB miesta na disku a 1 TB šírky pásma.
  • Pre plány s trocha väčším výkonom majú plán na voľnej nohe. Od 92 dolárov mesačne, čo zahŕňa 10 inštalácií, 150 000 návštev, 40 GB priestoru a 4 TB šírky pásma. Agentúra to plánuje až na 30 inštalácií, 600 000 návštev, 120 GB priestoru a 8 TB šírky pásma, za 229 dolárov mesačne.
  • Vlastné plány ponúkajú viac ako 30 inštalácií, milióny mesačných návštev, vlastný priestor na disku a šírku pásma a všetky ďalšie funkcie zahrnuté v ich ostatných plánoch..

Cenové body sú tu veľmi porovnateľné a obe stránky ponúkajú výkonnú a rozmanitú sadu funkcií schopných uspokojiť potreby širokej škály webových stránok. Celkovo zostáva WPEngine priekopníkom webových stránok v menšom meradle, napriek vyššiemu cenovému bodu v menších mierkach. Je to kvôli podpore a znalostnej báze dostupnej prostredníctvom WPEngine, ktorú Flywheel neposkytuje.

Ak máte nejaké vlastné myšlienky a máte pocit, že vám niečo uniklo, dajte nám vedieť!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector