BlueHost vs A2Hosting – Który hosting jest najlepszy?

bluehost-vs-a2hosting


Hosting to szybko rozwijająca się branża, która stanowi ogromny fundament dzisiejszej gospodarki biznesowej. Obecność w Internecie to podstawa wielu modeli biznesowych, a nawet poza światem biznesu niezależni hobbystycy i blogerzy kupują domeny z rekordową prędkością.

Przy zdrowym rynku pojawiają się zdrowe opcje. Istnieje mnóstwo usług hostingowych zarówno dobrych, jak i złych do naszej dyspozycji jako projektantów stron internetowych. Jak możemy wybrać idealny dla naszej witryny? Wybór różnych rabatów i ofert może być uciążliwy, szczególnie dla kogoś nowego.

Dlatego skupimy się na dwóch firmach i porównamy je bezpośrednio. Pomoże nam to uzyskać dokładniejsze wyobrażenie o tym, jak obie firmy porównują się ze sobą i innymi konkurentami. Mamy nadzieję, że ostatecznie wpadniemy na pomysł, który z nich będzie lepiej pasował do hostingu naszej strony internetowej.

Dzisiaj przyjrzymy się BlueHost i A2Hosting. Obie firmy są dobrze znane w branży i oferują szeroki wachlarz konkurencyjnych funkcji. To powiedziawszy, istnieją pewne kluczowe różnice między nimi, więc przejdźmy od razu i zacznijmy od ogólnego spojrzenia na Bluehost.

Co to jest BlueHost?

Bluehost to znana firma hostingowa założona w 2003 roku przez Mike’a Heatona. Po ich powstaniu szybko stały się jedną z najbardziej zaufanych marek w branży, a dziś obsługują ponad 2 miliony witryn wraz ze swoimi siostrzanymi witrynami Hostmonster, FastDomain i iPage.

Ogólnie rzecz biorąc, Bluehost jest znany z niezawodności, użyteczności i doskonałej obsługi klienta. Niektóre z ich specyfikacji technicznych lub bardziej zaawansowane funkcje mogą pozostawać w tyle w porównaniu z niektórymi konkurentami, ale są bardzo atrakcyjną opcją dla nowych użytkowników lub osób szukających czegoś na mniejszą skalę.

Ich plany są w rozsądnej cenie, ale zwykle mają ścisłe ograniczenia w niższych punktach cenowych. Omówimy to za chwilę, teraz spójrzmy na zalety i wady Bluehost.

Zalety BlueHost

 • Bluehost zapewnia konkurencyjny hosting od ponad 15 lat. Stworzyli sobie reputację niezawodnego gospodarza z doskonałymi zasobami edukacyjnymi. To reputacja, którą będą chcieli chronić. Przez lata pojawiło się kilka czkawek (więcej na ten temat później), ale nic tak poważnego, jak zepsuć ich nazwę.
 • Zasoby edukacyjne. Bluehost ma doskonałą wiedzę, którą oddaje do Twojej dyspozycji. Nauka korzystania z ich platformy jest dziecinnie prosta, a na wszelkie możliwe pytania można odpowiedzieć; albo przez ich doskonałe zasoby do nauki i nauki, albo przez jednego z ich wspaniałych przedstawicieli obsługi klienta.
 • Specjalne oferty. Jak każdy dobry gospodarz, Bluehost zawsze oferuje specjalne oferty i rabaty na wiele swoich funkcji i planów. To może nie być dla ciebie wielka sprawa, chyba że jesteś zainteresowany przede wszystkim oszczędzaniem pieniędzy. Oferty te często się zmieniają, więc prowadzenie własnych badań jest kluczowe.
 • Obsługa klienta. Jak powiedziałem wcześniej, Bluehost jest powszechnie znany z posiadania doskonałego zespołu obsługi klienta. Oferują wsparcie 24/7 przez telefon, a także przez czat na żywo, chociaż czat jest ograniczony. Chociaż mogą mieć mniej możliwości wsparcia niż inne firmy, ich faktyczny zespół wsparcia i usługi są bardzo wysoko oceniane przez klientów. Ogólnie rzecz biorąc, ocena wsparcia może być trudna, jeśli nie jesteś osobą, która potrzebuje go bardzo dużo, ale dla osób, które lubią mieć trochę wsparcia po swojej stronie, jest to zdecydowanie bardzo atrakcyjna funkcja.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy. Bluehost oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na swoje usługi. Jeśli usługi Ci się nie podobają, możesz anulować w ciągu 30 dni, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy. Takie gwarancje są dość standardowe, a Bluehost jest w rzeczywistości krótszy niż większość konkurencji; ale nadal jest to miły akcent dla tych, którzy chcą zminimalizować swoje ryzyko.
 • Zasoby wielkich nazwisk. Będąc firmą o dużej renomie, Bluehost ma specjalne przywileje. Mają do dyspozycji wiele zasobów, aby zapewnić, że ich klienci są zadowoleni. Dzięki Bluehost użytkownicy czują się jak w domu, a ich słynna reputacja przejawia się w ich usługach i niezawodności.
 • Bluehost to rozpoznawalna nazwa pod względem użyteczności, jeśli chodzi o hosty internetowe. Ich interfejs oparty jest na standardowym cPanelu, który słynie z użyteczności i prostoty. Fakt, że jest on również standardem branżowym, oznacza, że ​​możesz wykorzystać umiejętności, których się na nim uczysz, w przyszłych przedsięwzięciach korzystających z tego samego interfejsu. W połączeniu z ich zasobami związanymi z wdrażaniem i obsługą klienta sprawia, że ​​Bluehost nie stanowi problemu dla nowych użytkowników lub osób z mniejszymi stronami internetowymi.

Są to główne zalety Bluehost. Chociaż nie ma tu wiele do zauroczenia, zdecydowanie stanowią obietnicę niezawodności i prostoty. Ogólnie rzecz biorąc, Bluehost wydaje się być dobrą opcją dla mniejszych projektów stron internetowych lub osób, które wciąż uczą się lin jako projektant stron internetowych.

Więc teraz, gdy spojrzeliśmy na zalety Bluehost, powinniśmy rzucić okiem na wady.

Wady BlueHost

 • Chociaż Bluehost oferuje bardzo konkurencyjne możliwości w porównaniu do konkurencji, ich rzeczywiste specyfikacje serwerów nie są niczym specjalnym w porównaniu do niektórych szybszych hostów. W ostatecznym rozrachunku oznacza to jedynie niewielkie zmniejszenie prędkości, o ile prowadzisz stosunkowo niewielką witrynę. Użytkownicy, którzy chcą prowadzić większe witryny lub którzy polegają na tym, że ich witryna jest najszybsza, mogą chcieć szukać gdzie indziej.
 • Mimo że ceny Bluehost są bardzo konkurencyjne, niektóre z jego punktów cenowych są nieco drogie za oferowane przez nich zestawy funkcji. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku niektórych tańszych planów, wierzcie lub nie, ponieważ istnieją tak surowe ograniczenia wielu możliwości planów po niższych cenach.
 • Jak powiedziałem powyżej, Bluehost nakłada wiele ograniczeń na swoich użytkowników, szczególnie w niższych punktach cenowych. Ich najtańszy plan jest naprawdę przydatny tylko dla jednej, małej witryny bez specjalnych funkcji. Nie będzie to dla ciebie wielka sprawa, jeśli planujesz skorzystać z planu wyższej klasy lub jeśli ograniczenia nie wpłyną na rodzaj witryny, którą zamierzasz zrobić.
 • Znane problemy. Będąc rozpoznawalną marką w branży, może to mieć swoje pułapki. Chociaż zespół obsługi klienta Bluehost jest wysoce rekomendowany przez recenzje użytkowników, ich faktyczna linia wsparcia może czasem mieć długi czas oczekiwania. Bycie znanym także sprawia, że ​​firma jest celem cyberataków.

Jest także kwestia niektórych obaw związanych z cyberbezpieczeństwem, które Bluehost miał w przeszłości. Chociaż takie wydarzenia mogą być ogromną czerwoną flagą dla niektórych klientów, Bluehost udowodnił, że jest niezawodnym i konkurencyjnym hostem internetowym w ostatnich latach i pozostaje atrakcyjną opcją dla wielu użytkowników.

Teraz, gdy spojrzeliśmy na Bluehost, spójrzmy na A2Hosting.

Co to jest A2Hosting?

A2hosting to niezależna firma hostingowa dla systemu Linux, która obiecuje jakość i przystępność cenową. Oferują VPS, udostępniane, odsprzedawane i dedykowane plany hostingowe i twierdzą, że są jednym z najszybciej rozwijających się niezależnych hostów w branży.

Istnieje wiele rzeczy, które wyróżniają się w A2hosting od samego początku; ale aby uzyskać dokładny obraz tego, co mogą dla nas zrobić, przyjrzymy się niektórym z ich zalet i wad.

Plusy A2Hosting

 • Nieograniczone miejsce na dane. A2Hosting oferuje nieograniczoną przestrzeń dyskową, nawet przy niższych cenach. To ogromny plus w porównaniu do Bluehost, który ogranicza pamięć nawet przy najdroższych planach. Jeśli nie planujesz mieć dużej witryny z wieloma aplikacjami lub innymi rzeczami, nie będzie to dla ciebie wielka sprawa, ale nadal jest to ogromny plus w porównaniu z Bluehost.
 • Nieograniczone strony internetowe. A2Host oferuje również nieograniczoną liczbę stron internetowych dzięki planom Swift i Turbo. Jest to świetna funkcja, jeśli potrzebujesz wielu witryn, ale nie będzie to wielka sprawa, jeśli dopiero zaczynasz. Niektóre plany Bluehost oferują również nieograniczoną liczbę stron internetowych.
 • Nieograniczone bazy danych. Kolejnym dużym plusem oferowanym w planach Swift i Turbo jest funkcja nieograniczonej liczby baz danych. Jest to świetne, jeśli używasz wielu aplikacji lub innych rzeczy, które wymagają dużej ilości baz danych. Znowu, jeśli twoja strona nie będzie potrzebować całej tej nieograniczonej dobroci, lepiej skorzystaj z Bluehost.
 • 9% czasu sprawności. Chociaż Bluehost ma bardzo wiarygodne statystyki dla swoich serwerów, A2Host ma 99,9% czasu działania i ma reputację spełniania tego testu. To naprawdę wielka sprawa, jeśli potrzebujesz, aby twoja strona była superszybka, ale większość użytkowników zauważy, że szybkość ma ogromny wpływ na jej wydajność.
 • 4x redundantna sieć. A2Hosting ma poczwórną redundantną sieć, która zapewnia niespotykaną dotąd niezawodność. Nadmiarowa sieć oznacza, że ​​nawet jeśli serwery ulegną awarii do trzech razy, czwarta nadmiarowość sprawi, że będzie działać. Jest to idealne rozwiązanie dla stron internetowych, które są naprawdę wrażliwe na potencjalne przestoje.
 • Interfejs cPanel. Podobnie jak Bluehost, A2Hosting korzysta ze standardowego cPanel. Zapewnia to takie same korzyści w zakresie łatwości użytkowania i uczenia się, jakich można się spodziewać. Interfejs cPanel jest dobrze znany ze swojej prostoty i użyteczności.
 • Będąc częścią „Inicjatywy na rzecz ciągłego bezpieczeństwa” A2Hosting, Hackscan to całodobowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, która jest dołączona do twojego konta bezpłatnie. Wraz z niektórymi innymi funkcjami „Perpetual Security” może to być ogromny plus dla użytkowników zainteresowanych bezpieczeństwem.
 • Plany WordPress. A2Hosting ma zoptymalizowane oprogramowanie do obsługi WordPress, Drupal lub Prestashop. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które korzystają z tych usług przy tworzeniu swojej witryny. Wiele hostów oferuje wyspecjalizowane usługi dla WordPress, ale A2Hosting ma wysoce zoptymalizowane oprogramowanie do zintegrowania korzystania z tych programów.
 • Uwzględniono inscenizację witryny. A2Hosting zapewnia bezpłatną stronę testową do testowania zmian i funkcji w witrynie na żywo. To miły akcent, ponieważ wielu gospodarzy pobiera dodatkowe opłaty za funkcje związane z inscenizacją. Jeśli masz już dobrą strategię kontroli jakości, może to nie być najważniejsza funkcja.
 • Przyciągaj narzędzia SEO. A2Hosting zapewnia dostęp do potężnych narzędzi SEO Attractiona. Search Engine Optimization to ogromna część prowadzenia udanej witryny internetowej dla wielu nisz, więc posiadanie tej opcji może być ogromną zaletą. Jest to szczególnie dobre narzędzie, jeśli nie znasz się na SEO i chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie go wykorzystywać w budowaniu swojej witryny.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy w dowolnym momencie. Jak każdy dobry hosting, A2Hosting oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni. Jednak nieco podniosły stawkę, w tym proporcjonalny zwrot po 30 dniach nieużywanej usługi. Jest to duża poprawa w porównaniu z raczej słabą gwarancją zwrotu pieniędzy Bluehost. Chociaż gwarancja obejmuje ten sam okres, dodatkowa gwarancja „w dowolnym momencie” stanowi ogromną szansę dla usług wolnych od ryzyka.

To dość długa lista, a wiele z tych zalet jest bardzo atrakcyjnych dla niektórych rodzajów witryn. Ale, jak mówimy, żadna strona internetowa nie jest idealna, a A2Hosting nie jest wyjątkiem. Aby uzyskać wyważony obraz tego, z czym mamy do czynienia, rzućmy okiem na wady.

Wady A2Hosting

 • Niektóre funkcje wymagają planów Swift lub Turbo. Chociaż wiele z wyżej wymienionych funkcji sprawia, że ​​A2Hosting jest bardzo atrakcyjną opcją, niektóre z nich wymagają droższych planów, aby uzyskać pełną przewagę. Należą do nich: nieograniczona liczba witryn internetowych, nieograniczona liczba baz danych oraz kopie zapasowe danych przewijanych przez serwer.
 • Agresywny marketing. Chociaż nie musisz wydawać żadnych dodatkowych pieniędzy w A2Hosting, z pewnością starają się zachęcić Cię do kupowania większej ilości rzeczy w całej witrynie. To nie będzie wielka sprawa, jeśli nie przeszkadzają ci agresywne wyprzedaże, ale dla niektórych użytkowników może to być trochę uciążliwe.
 • Cena A2Hosting jest bardzo rozsądna i konkurencyjna, ale niektóre z ich funkcji wydają się nieco nie na miejscu w przypadku punktów cenowych. Przykładem może być wyższa cena odnowienia planów rocznych w porównaniu z planami 2-letnimi. Ich tańsze plany są również ogólnie ściśle ograniczone, podobnie jak plany Bluehost.
 • Brakuje wbudowanych funkcji. A2Host po prostu nie ma takiego samego usprawnionego procesu wdrażania i czcionki zasobów edukacyjnych, jakie oferuje Bluehost. To nie będzie zbyt duży problem, jeśli jesteś przyzwyczajony do uczenia się i przyzwyczajania się do rzeczy samodzielnie, ale dla użytkowników, którzy oczekują nieco większego wsparcia podczas procesu wdrażania, może to być duża sprawa.

Jak widać, wiele z tych wad jest bardzo specyficznych lub pojawia się tylko w niektórych punktach cenowych. Pomimo tych wad A2Hosting pozostaje atrakcyjną i udaną opcją. Jest kilka sposobów, dzięki którym wyprzedza Bluehost w zakresie hostingu wyższej klasy, ale uważamy, że Bluehost będzie prawdopodobnie najlepszym wyborem dla mniejszych projektantów stron internetowych i początkujących.

To powiedziawszy, bardziej zaawansowany zestaw funkcji i nieco bardziej atrakcyjne ceny sprawiają, że A2Hosting jest dobrą opcją dla tych, którzy nie zawracają sobie głowy wydaniem nieco więcej za nieco większą funkcjonalność. Różnica nie jest tak wyraźna, jak w przypadku niektórych porównań witryn, ale jest znacząca.

Teraz, gdy mamy już dobre pojęcie o tym, co obie te firmy mogą nam zaoferować, ułóżmy je obok siebie i zobaczmy, jak sobie radzą. Aby uzyskać ukierunkowane porównanie dwóch firm, podzielimy nasze porównanie na trzy kategorie: Funkcjonalność, wsparcie, i Cena £.

Porównanie funkcjonalności

Obie strony oferują bardzo konkurencyjny zestaw funkcji. Wydaje się, że zestaw funkcji Bluehost skupia się głównie na łatwości użytkowania. Mimo że oba hosty są bardzo przyjazne dla użytkownika, korzystają ze standardowego cPanel i oferują swoim klientom gwarancje bezproblemowego testowania swoich usług.

Rzeczywista wydajność A2Hosting jest znacznie bardziej spójna niż Bluehost. Zapewniają również więcej opcji cyberbezpieczeństwa, takich jak Hackscan. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojej witryny lub jeśli Twoja firma jest bardzo wrażliwa na przestoje, prawdopodobnie lepszym rozwiązaniem będzie dodatkowa wydajność i niezawodność A2Host.

Jednak osoby prowadzące mniejsze witryny mogą nadal uważać Bluehost za lepszą opcję, ponieważ mają znacznie szersze zasoby edukacyjne dla nowych użytkowników. W końcu jest to trochę kompromis, ponieważ zalety i wady obu stron w tej kategorii są bardzo dobrze zrównoważone.

Porównanie wsparcia

Kolejnym ogromnym kamieniem węgielnym dobrego gospodarza jest obsługa klienta. Zarówno nowi, jak i zaawansowani użytkownicy będą mieli trudności ze skutecznością w nowej witrynie, jeśli nie będą mogli uzyskać wsparcia w zakresie skutecznego jej prowadzenia. W tym dziale Bluehost jest wyraźnym zwycięzcą, ponieważ ma doskonałą reputację w zakresie obsługi klienta, a także obszerną bibliotekę zasobów do wdrażania i uczenia się, które pomagają nowszym użytkownikom rozpocząć korzystanie z witryny.

Oczywiście A2Hosting oferuje również dobrą obsługę klienta, ale nie mają oni reputacji doskonałej obsługi Bluehost. Brakuje również obszernej biblioteki zasobów. Ostatecznie, mimo że obie strony są bardzo zrównoważone pod względem możliwości, Bluehost jest zdecydowanie wyraźnym liderem pod względem obsługi klienta.

Porównanie cen

Jest to duży czynnik dla większości użytkowników. Nie ma sensu sięgać po najskuteczniejszy i najskuteczniejszy hosting na rynku, jeśli po prostu cię zbankrutujesz. Jak powiedziałem wcześniej, porównywanie różnych punktów cenowych i rabatów może być trudne, ale przyjrzymy się konkretnym planom, które oferuje każda firma, aby zobaczyć, który z nich jest lepszym rozwiązaniem pod względem ceny.

 • Bluehost oferuje hosting dzielony od 3,95 USD miesięcznie, hosting VPS od 19,99 USD miesięcznie, a dedykowany hosting serwerów od 79,99 USD miesięcznie. Ich zakres opcji jest na pierwszy rzut oka nieco ograniczony, ale oferowane przez nich plany są bardzo wszechstronne, a Bluehost może być skutecznie wykorzystywany do wielu różnych stron internetowych.
  • Dla początkujących wspólne plany są prawdopodobnie dobrym pomysłem. Ceny zaczynają się od 3,95 USD miesięcznie (zwykle 7,99 USD) za podstawowy plan z ograniczoną ilością miejsca na dysku SSD, poddomenami, miejscem na pocztę e-mail i bez specjalnych ofert ani funkcji. Plan plus wynosi 5,95 USD miesięcznie (zwykle 10,99 USD) i oferuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, miejsce na dysku SSD, poddomeny i miejsce na pocztę e-mail. Plan plus zawiera również 200 USD w ofertach marketingowych. Pakiet wyboru plus wynosi obecnie 5,95 USD miesięcznie (zwykle 14,99 USD) i oferuje wszystkie funkcje bez ograniczeń ze wszystkimi dodatkowymi pakietami i ofertami.
  • Oferują także specjalistyczne plany hostingowe WordPress już od 3,95 USD miesięcznie na jedną stronę internetową z 50 GB miejsca i bezpłatną domenę na jeden rok. Ich plan Plus podnosi to nawet do 5,95 USD miesięcznie i rzuca nieograniczoną liczbę stron internetowych, niezmierzone miejsce na stronie i niektóre niezbędne funkcje. Najdroższą opcją jest plan Choice Plus, który oferuje nieograniczoną liczbę witryn, niezmierzone miejsce na stronie, bezpłatną domenę na jeden rok, 1 domenę prywatności i automatyczne tworzenie kopii zapasowych za 5,95 USD miesięcznie (zwykle 14,99 USD).
  • Istnieje również VPS Hosting za 19,99 USD miesięcznie z 2 rdzeniami, 30 GB SSD, 2 GB pamięci RAM, 1 TB przepustowości, 1 domeną / adresem i bezpłatnym SSL. Ulepszony pakiet VPS za 29,99 USD daje 2 rdzenie, 60 GB SSD, 4 GB pamięci RAM, 2 TB przepustowości, 1 domenę i dwa adresy. Najlepszy pakiet VPS za 59,99 USD miesięcznie daje 4 rdzenie, 120 GB SSD, 8 GB pamięci RAM, 3 TB przepustowości, 1 domenę i 2 adresy.
 • A2Hosting oferuje hosting dzielony od 5,16 USD miesięcznie, hosting dla sprzedawców od 17,39 USD miesięcznie, hosting VPS od 6,59 USD miesięcznie i hosting dedykowany od 131,24 USD miesięcznie.
  • Hosting współdzielony oferuje optymalizację WordPress i Drupal, serwery turbo do 20x prędkości i łatwość użytkowania. Aby uzyskać niektóre z ładniejszych funkcji, będziesz musiał zapłacić więcej niż cena podstawowa.
  • Ich hosting dla sprzedawców jest dobry dla osób, które przeglądają strony internetowe, oferując łatwą konfigurację indywidualnych kont hostingowych, a także światowej klasy panel sterowania WHM.
  • Dla użytkowników, którzy chcą większego bezpieczeństwa, ich hosting VPS oferuje dużą szybkość, większą izolację i dynamiczny poziom zarządzania. Ponownie będziesz musiał wybrać wyższą cenę za niektóre z bardziej luksusowych funkcji.

Ogólnie rzecz biorąc, obie firmy mają bardzo rozsądną cenę. Ograniczenia planów po niższych cenach są bardzo porównywalne, ale różnica w obsłudze klienta i zasobach jest znacząca.

Więc jaki jest werdykt?

Chociaż obie firmy oferują bardzo porównywalne ceny i funkcje dzięki tańszym planom, BlueHost zwykle przewyższa A2Hosting po prostu ze względu na większe zasoby i zdolność obsługi klienta. W wyższych punktach cenowych A2Hosting zaczyna działać dzięki bardziej atrakcyjnym funkcjom i mniej surowym ograniczeniom.

Oczywiście może być coś, za czym tęskniliśmy, więc zrób sobie google i sprawdź, czy nie możesz znaleźć czegoś, co udowodniłoby, że się mylę!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map