Bluehost vs HostGator – który hosting jest najlepszy?

hostgator-vs-bluehost


Świat hostingu może być trudny w nawigacji dla niektórych, ponieważ nowe opcje są dostępne każdego dnia. Porównanie wszystkich różnych firm i wszystkich oferowanych przez nich usług może być dość trudnym zadaniem.

Aby być na bieżąco z tym, co najlepsze dla Twojej witryny, warto porównać różne firmy obok siebie, aby uzyskać bardziej szczegółowy obraz tego, co mogą zaoferować ich usługi..

Dzisiaj przyjrzymy się BlueHost i HostGator, dwóm firmom z wieloletnią niezawodną obsługą pod pasem. Porównamy niektóre z ich zalet, a także skontrastujemy ich wady i dokonamy oceny, która z nich jest najlepsza.

Zacznijmy od BlueHost.

O BlueHost

BlueHost niezawodnie oferuje niedrogie usługi hostingowe od momentu założenia przez Matt Heaton w 2003 roku. Od momentu ich nabycia przez Endurance International Group, BlueHost ugruntował swoją pozycję jako znana marka w branży hostingowej.

Ogólnie rzecz biorąc, BlueHost ma do dyspozycji wiele zasobów i kładzie duży nacisk na obsługę klienta i łatwość użytkowania. Ich plany są proste, a oferowana wydajność jest konkurencyjna.

Aby ułatwić sobie życie, podzielmy to na zalety i wady:

Zalety BlueHost

 • Reputacja marki. BlueHost oferuje niezawodny hosting od 15 lat. Ich usługi są szeroko zgłaszane i istnieje duża ilość informacji na temat tego, jak ich usługa działała dla innych w przeszłości. Nie wspominając o zasobach, które mają do dyspozycji.
 • Doskonałe zasoby dotyczące wdrażania. BlueHost ma ogromny zasób wiedzy dla początkujących uczących się korzystać z ich usług. Korzystają również z cPanel, który jest standardem branżowym, umożliwiając zapoznanie się z narzędziami, które mogą się przydać w przyszłych projektach internetowych.
 • Zniżki i oferty specjalne. BlueHost zawsze oferuje mnóstwo specjalnych ofert pakietów z ich usługami hostingowymi, co może być ogromnym plusem dla użytkowników, którzy chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy lub uzyskać dostęp do szerokiej gamy funkcji za niższą cenę.
 • Obsługa klienta. BlueHost oferuje obsługę klienta przez telefon 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a także za pośrednictwem czatu na żywo, umożliwiając otrzymanie potrzebnej pomocy, gdy jej potrzebujesz.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy. Zawsze miło jest uzyskać zwrot pieniędzy, gdy coś nie idzie dobrze. BlueHost oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli anulujesz usługę hostingową w ciągu 30 dni. Możesz sprawdzić szczegóły gwarancji na ich stronie internetowej.
 • BlueHost jest znaną firmą, co oznacza, że ​​mają zasoby, aby poświęcić swoją uwagę zadowoleniu swoich klientów. Reputacja BlueHost zbudowała się jako łatwa w obsłudze i niedroga platforma z niezawodną obsługą, która mówi sama za siebie.
 • Łatwość użycia. Standardowy w branży interfejs cPanel, który zasila narzędzia do zarządzania BlueHost, jest łatwy w użyciu, z dużą ilością informacji do Twojej dyspozycji. W połączeniu z zasobami dostępnymi na platformie BlueHost czynnik ten może być bardzo atrakcyjny dla początkujących początkujących.
 • Doskonała obsługa. Chociaż BlueHost miał niektóre z tych samych czkawek typowych dla innych firm, zakres ich usług i rozsądne ceny więcej niż nadrabiają. Statystyki wydajności na ich hostingu również nie są czymś, z czego można szydzić. Czynniki te sprawiają, że BlueHost jest bardzo konkurencyjny, jeśli chodzi o koszty związane z wydajnością.
 • Elastyczne plany rozliczeniowe. BlueHost oferuje zarówno plany roczne, jak i miesięczne, dostępne zniżki dla dłuższych planów. To zachęca klientów do pozostania z firmą w celu dłuższego rozwijania dobrych relacji z usługą hostingową i budowania zaufania do niezawodności ich strony internetowej.
 • Specjalne oferty. BlueHost często oferuje specjalne rabaty i oferty na swoich pakietach, więc dobrze jest mieć oko i sprawdzić, czy możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Może to być atrakcyjną opcją dla osób, które chcą wydać mniej, lub dla początkujących, którzy chcą zminimalizować swój czynnik ryzyka.

Wady BlueHost

Żadna usługa nie jest bez wad, a BlueHost niestety nie jest inaczej. Istnieje kilka obszarów, w których BlueHost pozostaje w tyle za konkurencją:

 • BlueHost oferuje zarówno niezawodne, jak i konkurencyjne usługi, ale niektóre są lepsze. Chociaż BlueHost może nie mieć najwyższych prędkości w mieście, są o tym fakcie, publikując specyfikacje swoich serwerów i funkcji.
 • Struktura cenowa BlueHost może być bardzo rozsądna w przypadku ofert specjalnych i ofert, ale ogólnie ich ceny są nieco niepewne w porównaniu do konkurencji. Odzwierciedla to w dużej mierze fakt, że wiele planów BlueHost jest bardzo ograniczona pod względem przestrzeni dyskowej i niektórych innych funkcji.
 • Limity przechowywania. Jedną z najbardziej rażących funkcji, które wielu użytkowników zauważy w planach serwisowych BlueHost, jest ograniczenie, jakie wiele z nich ma na rzeczy takie jak miejsce do przechowywania i zaparkowane domeny. Chociaż rzeczywiste ceny i usługi BlueHost są bardzo konkurencyjne, dobrze jest uważać i dokładnie wiedzieć, co otrzymujesz oraz czy to naprawdę pasuje do planu, jaki masz dla swojej witryny.
 • Duża firma. Mimo, że zasoby i rozpoznawalność marki BlueHost sprawiają, że jest ona atrakcyjna na wiele sposobów, istnieje wiele sposobów, w których większa firma może również nie być w stanie. Dzięki ogromnemu naciskowi na informowanie i obsługę użytkowników niektóre rynki niszowe mogą zostać pominięte, a niektóre usługi mogą zostać zignorowane lub zapomniane. Jako duża firma BlueHost jest także celem ataków cybernetycznych, co należy wziąć pod uwagę.
 • Brak akredytacji BBB. BlueHost nie jest akredytowany przez Better Business Bureau, mimo że jest znaną firmą w branży od ponad 15 lat. Może to być czerwona flaga dla niektórych, którzy są przyzwyczajeni do uspokajania przez organizacje takie jak BBB.

Niektóre z tych wad mogą wydawać się dość poważne, ale tak naprawdę chodzi o to, jak BlueHost radzi sobie z konkurencją. BlueHost oferuje wiele zalet, które z łatwością eliminują wiele wad, o których tu wspominaliśmy.

Teraz, gdy dobrze przyjrzeliśmy się BlueHost, rzućmy okiem na HostGator.

O HostGator

HostGator to dostawca usług hostingowych z siedzibą w Houston w Teksasie, który również rozprzestrzenił się nieco na Austin w Teksasie. Zostały założone w październiku 2002 roku przez ówczesnego studenta Brenta Oxleya.

Firma przekazała 200 000 zarejestrowanych domen w 2006 r. I znalazła się na liście najszybciej rozwijających się firm Inc. w 2008 r. Podobnie jak BlueHost, cieszą się one uznaniem dzięki wysokiej jakości usługom, które budowali przez długi czas.

Jakie są zalety i wady HostGator?

Zalety HostGator

 • HostGator oferuje gwarantowany czas pracy na poziomie 99,9% i cieszy się reputacją w zakresie utrzymywania tej gwarancji. Niezawodny host jest niezwykle ważny, a dla niektórych stron internetowych kilka minut może oznaczać ogromną utratę ruchu i dochodów. Wiedza, że ​​twoja usługa hostingowa ma dla ciebie plecy, to ogromny plus.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy. HostGator oferuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy na swoje usługi. Jeśli nie będziesz zadowolony i anulujesz w ciągu 45 dni, otrzymasz pełny zwrot pieniędzy. Warto zauważyć, że ta gwarancja obejmuje dłuższy okres niż 30-dniowa gwarancja BlueHost.
 • Łatwość użycia. HostGator jest oparty na standardowym cPanel, który jest znany z łatwego do opanowania interfejsu, a także interfejsu Plesk. Oparta na chmurze usługa Plesk i wygodny cPanel sprawiają, że HostGator jest bardzo przyjazny zarówno dla nowych, jak i zaawansowanych użytkowników.
 • Linux & Plany Windows. HostGator oferuje plany oparte zarówno na systemie Linux, jak i Windows dla swoich serwerów współużytkowanych i dedykowanych. Może to być bardziej atrakcyjna funkcja dla niektórych bardziej zaawansowanych użytkowników, ale nowsi lub mniej doświadczeni użytkownicy mniej dbają o ten czynnik.
 • Darmowa migracja strony internetowej. HostGator oferuje bezpłatną usługę migracji do przeniesienia Twojej witryny na ich hosting. Jest to ogromny plus dla osób, które chcą zmienić dostawcę usług hostingowych lub osoby, które nabyły używaną domenę i chcą ją odnowić na HostGator.
 • Obsługa klienta 24/7. Podobnie jak BlueHost, HostGator oferuje całodobową obsługę klienta przez telefon. Zawsze ważne jest, aby uzyskać wsparcie w przypadku awarii usługi lub w przypadku pytań dotyczących usługi. Utrzymanie płynności działania witryny to nazwa gry, a dobra linia wsparcia to dobry sposób, aby to zrobić.
 • Elastyczne plany rozliczeniowe. Podobnie jak BlueHost, HostGator oferuje zarówno plany roczne, jak i miesięczne, z rabatami na dłuższe plany. HostGator oferuje znacznie szerszą gamę planów z bardziej złożonym zakresem funkcji, więc ten czynnik może mieć nieco większy wpływ w porównaniu z BlueHost.
 • Bezpłatne konsultacje SEO. HostGator oferuje bezpłatne konsultacje na temat optymalizacji pod kątem wyszukiwarek dla Twojej witryny. To ogromna zaleta dla użytkowników, którzy chcą zmaksymalizować ruch lub sprawić, by ich treść była widoczna dla jak największej liczby osób. Jest to dobry sposób dla osób, które dopiero zaczynają zabijać dwa ptaki jednym kamieniem, ponieważ SEO będzie głównym celem wielu nowych stron internetowych, a profesjonalne konsultacje mogą być kosztowne.
 • Specjalistyczny hosting WordPress. Coś, co inne firmy konsekwentnie oferują, czego BlueHost nie oferuje, to wyspecjalizowany hosting WordPress. Ta usługa została zbudowana w celu maksymalizacji użyteczności z WordPress i oferuje bezpłatne migracje i inne specjalistyczne funkcje.

Jak widać, HostGator ma imponujące możliwości, jeśli chodzi o ich funkcje i zalety. Niektóre z ich ofert wyprzedzają nawet BlueHost! Obie firmy są dość porównywalne, a my zajmiemy się bardziej szczegółowo ich porównaniem za sekundę.

Zanim to zrobimy, rzućmy okiem na niektóre wady związane z HostGator.

Wady HostGator

 • Brak darmowej nazwy domeny. Hostgator nie oferuje bezpłatnej nazwy domeny z ich planami, a ty będziesz musiał przygotować ciasto na domenę. Nie jest to tak duży problem dla osób migrujących lub już płacących za własną domenę, ale może to być czynnik dla niektórych osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze.
 • Agresywny marketing. HostGator naprawdę stara się sprzedać Ci dodatkowe funkcje i droższe plany, i nie wstydzą się tego. Podczas gdy ich plany oferują dobre funkcje w rozsądnych cenach, agresywny marketing sprzedaży nie jest najbardziej atrakcyjną cechą usługi.
 • Brak hostingu Windows VPN. Niestety, HostGator nie oferuje hostingu VPN na Windowsie. Może to mieć duże znaczenie dla osób przyzwyczajonych do pracy na platformie, ale dla większości ludzi nie jest to duża sprawa. Może to jednak mieć znaczenie dla użytkowników, którzy bardziej potrzebują bezpieczeństwa niż inni. Bezpieczeństwo jest zawsze ważne, ale niektóre usługi mogą wymagać więcej, a brak w tej kategorii może być automatycznym zakończeniem gry.
 • Brak akredytacji przez BBB. Podobnie jak BlueHost, HostGator nie ma akredytacji BBB, mimo że działa od ponad dekady. Ponownie, nie ma to większego wpływu na samą stronę internetową, oznacza to po prostu, że wiarygodność jej usług i uczciwość konkurencyjna struktury cenowej nie została zbadana przez zaufaną organizację taką jak BBB. To naprawdę wielka sprawa, jeśli taka akredytacja wiele dla ciebie znaczy, ale jest wiele innych firm hostingowych, które posiadają akredytację od BBB.
 • Długie zobowiązania do najlepszych rabatów. Aby uzyskać najlepsze rabaty od HostGator, musisz zobowiązać się do lat na raz, co może być niewygodne dla niektórych osób. Będzie to miało szczególne znaczenie, jeśli chcesz zminimalizować ryzyko lub masz wątpliwości co do usług HostGator. Jeśli nie spodziewasz się wkrótce zmienić gospodarzy lub naprawdę nie musisz oszczędzać pieniędzy, prawdopodobnie nie będzie to wielka sprawa.

Teraz, gdy spojrzeliśmy na to, co mają do zaoferowania obie firmy, przyjrzyjmy się, jak układają się obok siebie, aby zobaczyć, która z nich wychodzi na górę.

Funkcjonalność, wsparcie i cena

Aby przyjrzeć się, która firma oferuje więcej niż inne, podzielimy nasze porównanie na trzy kategorie: funkcjonalność, wsparcie i cena. Znalezienie oczywistego lidera w tych kategoriach da nam ostateczne wyobrażenie, która firma najlepiej nadaje się do hostingu Twojej witryny.

Funkcjonalność

Obie strony mają dość niezawodną gwarancję na swoje usługi. Usługa BlueHost jest również w stanie dopasować HostGator pod względem szybkości i czasu pracy. Gwarancja zwrotu pieniędzy dla HostGator jest dłuższa, 45 dni w porównaniu do 30 dni w przypadku usługi BlueHost.

HostGator ma znacznie szerszy zakres planów, które ogólnie mają mniej ograniczeń niż BlueHost. HostGator ma wyspecjalizowany hosting WordPress, którego nie ma BlueHost. W dolnej części przedziałów cenowych ograniczenia przestrzeni dyskowej i domen faktycznie pasują do BlueHost, więc możliwe jest, że BlueHost będzie tutaj.

HostGator ma również wbudowane narzędzie do budowania stron internetowych, które może być ogromną korzyścią dla osób, które nie chcą biegać, porównując inny zestaw oprogramowania, aby znaleźć to, czego szukają. Mogą po prostu użyć konstruktora, który działa najlepiej zintegrowany z ich platformą hostingową.

Ogólnie rzecz biorąc, będę nazywał to remis w tej kategorii, ponieważ obie strony działają dobrze i mają porównywalne zestawy funkcji w niskich przedziałach cenowych. HostGator może być bardziej zaawansowany dla bardziej doświadczonych użytkowników lub osób, które chcą wydać trochę więcej gotówki.

Wsparcie

Obie firmy oferują całodobową obsługę klienta przez telefon. BlueHost oferuje wsparcie za pośrednictwem czatu na żywo, ale HostGator również, i jest dostępny 24/7. HostGator oferuje również wsparcie za pośrednictwem systemu biletów.

Obie firmy mają reputację niezawodnego wsparcia klienta i wydaje się, że kontakt z człowiekiem jest dość łatwy, aby uzyskać wsparcie, co może być ważne dla niektórych osób. HostGator oferuje więcej opcji kontaktowania się z pomocą techniczną, podczas gdy BlueHost oferuje większą bazę wiedzy dla swoich użytkowników.

Ogólnie rzecz biorąc, będę musiał nazwać ten remis. Trudno jest oceniać obsługę klienta bez korzystania z niej, więc musimy oceniać na podstawie tego, co tam jest. Obie firmy oferują podobnie niezawodne usługi, więc nie ma tutaj wyraźnego lidera.

Cena £

Dla wielu użytkowników będzie to moment na zrobienie przerwy w konkursie. Struktura cen określa, jak efektywny będzie zestaw funkcji usługi hostingowej. Jeśli płacisz dwa razy tyle, ile powinieneś, kogo obchodzi, czy Twoja witryna jest najszybsza?

BlueHost oferuje hosting dzielony od 3,95 USD miesięcznie, hosting VPS od 19,99 USD miesięcznie, a dedykowany hosting serwerów od 79,99 USD miesięcznie. Ich zakres opcji jest na pierwszy rzut oka trochę ograniczony, ale oferowane przez nich plany są bardzo wszechstronne, a BlueHost może być skutecznie wykorzystywany do wielu różnych stron internetowych.

 • Dla początkujących wspólne plany są prawdopodobnie dobrym pomysłem. Ceny zaczynają się od 3,95 USD miesięcznie (zwykle 7,99 USD) za podstawowy plan z ograniczoną ilością miejsca na dysku SSD, poddomenami, miejscem na pocztę e-mail i bez specjalnych ofert ani funkcji. Plan plus wynosi 5,95 USD miesięcznie (zwykle 10,99 USD) i oferuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, miejsce na dysku SSD, poddomeny i miejsce na pocztę e-mail. Plan plus zawiera również 200 USD w ofertach marketingowych. Pakiet wyboru plus wynosi obecnie 5,95 USD miesięcznie (zwykle 14,99 USD) i oferuje wszystkie funkcje bez ograniczeń ze wszystkimi dodatkowymi pakietami i ofertami.
 • BlueHost oferuje VPS Hosting za 19,99 USD miesięcznie z 2 rdzeniami, 30 GB SSD, 2 GB pamięci RAM, 1 TB przepustowości, 1 domeną / adresem i bezpłatnym SSL. Ulepszony pakiet VPS za 29,99 USD daje 2 rdzenie, 60 GB SSD, 4 GB pamięci RAM, 2 TB przepustowości, 1 domenę i dwa adresy. Najlepszy pakiet VPS za 59,99 USD miesięcznie daje 4 rdzenie, 120 GB SSD, 8 GB pamięci RAM, 3 TB przepustowości, 1 domenę i 2 adresy. Ogólnie rzecz biorąc, tych cen i funkcji brakuje w porównaniu do hostów Gator, chociaż ceny są porównywalne w niższych przedziałach.

HostGator oferuje hosting w chmurze od 4,95 USD miesięcznie, specjalistyczny hosting WordPress od 5,95 USD miesięcznie, hosting VPS od 29,95 USD miesięcznie i hosting dedykowany od 119 USD miesięcznie.

 • Hosting w chmurze jest podobny do wspólnego planu BlueHost, z pakietem „Hatchling” oferującym pojedynczą domenę, 2 GB pamięci, 2 rdzenie CPU i bezpłatny certyfikat SSL za 4,95 USD miesięcznie. To podnosi do 7,95 $ miesięcznie dzięki pakietowi „Baby”, który podwaja pamięć i procesor i rzuca w nieograniczoną liczbę domen. Najdroższy jest tutaj pakiet „Business” w chmurze za 9,95 USD miesięcznie, który daje 6 GB pamięci, 6 rdzeni procesora, bezpłatną aktualizację do Positive SSL, bezpłatny dedykowany adres IP i bezpłatne narzędzia SEO.
 • Inne plany, na które warto zwrócić uwagę, to plany hostingowe WordPress. Za 5,95 USD miesięcznie otrzymujesz 1 stronę internetową, 100 000 odwiedzin miesięcznie, 1 GB kopii zapasowych oraz bezpłatny certyfikat SSL. Za 7,95 USD miesięcznie otrzymujesz 2 witryny, 200 000 odwiedzin i 2 GB kopii zapasowych. Najwyższa kwota to 9,95 USD miesięcznie z 3 witrynami, 500 000 odwiedzin i 3 GB kopii zapasowych. Jest to dość prosta struktura cen, inne plany hostingowe WordPress z innymi usługami zazwyczaj oferują szerszy zakres, ale nadal jest to bardzo dobra opcja, jeśli chcesz niezawodności i innych zalet HostGator z witryną opartą na WordPress.
 • Hosting VPS HostGator zaczyna się od 29,95 USD miesięcznie, oferując 2 GB pamięci RAM, 2 rdzenie, 120 GB miejsca i 1,5 TB przepustowości. Opcja 39,95 USD miesięcznie daje 4 GB pamięci RAM, 2 rdzenie, 165 GB miejsca i 2 TB przepustowości. Najdroższa jest opcja 49,95 USD, która daje 8 GB pamięci RAM, 4 rdzenie, 240 GB miejsca i 3 TB przepustowości. Ogólnie rzecz biorąc, te plany są porównywalne z planami BlueHost, ale HostGator oferuje znacznie lepsze opcje przestrzeni dyskowej w swoich planach VPS.

Werdykt: HostGator lub BlueHost?

Jak widzieliśmy, obie firmy oferują szeroki zakres funkcjonalności w konkurencyjnych cenach. Te dwie firmy są bardzo bliskie pod wieloma względami i każda z nich ma tendencję do zawierania się, gdy druga ma przewagę.

Ogólnie rzecz biorąc, ze względu na znacznie silniejsze opcje cenowe, będę musiał przekazać to HostGator. Oferowana przez nich funkcjonalność dla przedziałów cenowych, które mają po prostu przewyższają wszelkie inne obszary, w których BlueHost może się rozwijać.

Ale nie wierz mi na słowo, przeprowadź własne badania i sprawdź, czy nie możesz znaleźć czegoś, co Cię wyróżnia.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map