HostGator vs InMotion Hosting – Który dostawca hostingu jest najlepszy?

01.06.2020
Porównanie hostingu 'HostGator vs InMotion Hosting – Który dostawca hostingu jest najlepszy?
0 20 мин.

hostgator-vs-inmotion-hosting


InMotion Hosting i HostGator należą obecnie do czołowych nazwisk w branży hostingowej, co jest głównym powodem, dla którego chcemy porównać je w tym artykule. W końcu musisz być w stanie zdecydować, który jest lepszy dla potrzeb Twojej witryny. Istnieje wielu silnych dostawców, ale to niekoniecznie oznacza, że ​​każdy z nich jest doskonały.

W rzeczywistości każdy dostawca ma swoje zalety i wady. Jesteśmy tutaj, aby je dla Ciebie odkryć, dając Ci wgląd w to, jak to jest korzystać z ich usług jako klienta. Istnieje powód, dla którego firmy te rządzą wieloma najlepszymi listami w Internecie. Wiedzą, jak dobrze obsługiwać swoich głównych odbiorców, zapewniając im dokładne narzędzia i funkcje, których potrzebują do swoich witryn.

Jaka jest ich niezawodność? Czy ich ceny odpowiadają Twojemu budżetowi? Jakie są typowe informacje zwrotne od swoich klientów? Odpowiemy na te i wiele innych pytań. Po pierwsze, omówimy główne zalety i wady InMotion Hosting, a następnie będziemy kontynuować pracę z HostGator.

Gdy dotrzesz do końca naszego artykułu, będziesz mógł zdecydować, który z nich będzie dla Ciebie lepszy. Od razu możemy powiedzieć, że InMotion jest bardzo chwalony za przyjazną i pomocną obsługę klienta, podczas gdy HostGator to firma, do której chcesz się zwrócić, jeśli chcesz zapewnić szeroki zakres przydatnych funkcji dla swojej firmy. Zobaczmy, co jeszcze ci dostawcy mają do zaoferowania swoim klientom!

InMotion Hosting – renomowana firma hostingowa

Zgodnie z ich osiągnięciami firma z pewnością wyznaczyła sobie ścisłe cele. Mają niezwykłą liczbę użytkowników, którzy korzystają z ich usług od lat i nadal piszą pozytywne recenzje na temat dostawcy. Z drugiej strony nowicjusze są również bardzo zadowoleni. Według bazy użytkowników ta firma nie może zrobić nic złego.

Mówimy o firmie, która ma długą historię. InMotion Hosting rozpoczął swoją podróż w 2001 roku, kiedy dwóch facetów włączyło swój jedyny serwer w małym biurze. Obaj byli początkowo menedżerami, działem obsługi klienta i personelem konserwacyjnym w firmie. Kto by pomyślał, że przerodzi się w tak wielką sprawę?

Przez wiele lat wynajmowali serwery, stale ulepszając swoje usługi i nadal są uważani za szybko rozwijającą się firmę. Zapewniają współdzielony hosting dla blogerów, dedykowane serwery dla przedsiębiorstw i VPS dla średnich firm. W sumie mają do zaoferowania szeroką gamę pakietów hostingowych. Zobaczmy teraz ich główne zalety!

Plusy & Wady Hostingu InMotion

Zalety hostingu InMotion

 • Brak ciśnienia – Dzięki hojnej 90-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy nie będziesz mieć żadnych presji. Możesz anulować subskrypcję w dowolnym momencie, a InMotion zapewni ci pełny zwrot pieniędzy bez zadawania pytań. Jest to obecnie jeden z najdłuższych okresów zwrotu pieniędzy na rynku, ponieważ większość firm oferuje gwarancje 15, 30 lub 60 dni. Tak długi pokazuje tylko, że usługodawca jest pewien jakości swoich usług.
 • Najlepsze nieograniczone opcje – Zwykłą praktyką wśród dostawców usług hostingowych jest dołączanie kilku nieograniczonych funkcji do ich pakietów, a następnie oferowanie innych funkcji, za które trzeba zapłacić. Hosting InMotion nie jest wyjątkiem. Prawdziwe pytanie brzmi, czy naprawdę możesz skorzystać z tych konkretnych nieograniczonych funkcji. InMotion zdecydowało się na transfer danych i miejsce na dysku jako swoje nieograniczone funkcje. Nie musisz nawet płacić dodatkowo za uwzględnienie ich w pakiecie, ponieważ możesz je uzyskać nawet przy najbardziej podstawowym planie. Jeśli chcesz uruchomić witrynę, która wymaga dużej przestrzeni dyskowej i transferu danych, zdecydowanie powinieneś zarejestrować się w jednym z jej planów. W przeciwnym razie nie uzyskasz tyle wartości za swoje pieniądze.
 • Darmowa domena, promocja i kopia zapasowa – Dzięki InMotion nie musisz się martwić rejestracją nazwy domeny. Nie musisz znajdować rejestratora domen, ponieważ pozwala on zarejestrować go w swojej witrynie. Ponadto, jeśli jesteś nowicjuszem w InMotion, otrzymasz domenę za darmo. Po zarejestrowaniu się możesz wybrać jedną z nich dla swojej witryny. Będziesz mógł od razu zacząć promować swoją stronę dzięki darmowym kredytom, które otrzymujesz z każdego planu. Platformy, na których można się reklamować, obejmują Google AdWords, Yahoo i Bing. Trzy witryny, które naprawdę mają znaczenie dla tych, którzy chcą promować. I wreszcie, InMotion, automatycznie tworzy bezpłatne kopie zapasowe danych z Twojej witryny. Może to być bardzo przydatne w przypadku, gdy masz kłopoty i chcesz odzyskać swoje dane.
 • Kompleksowa obsługa klienta – Jest to jedna z pierwszych rzeczy, których powinieneś szukać u dostawcy hostingu. Bez dobrej obsługi klienta, kto wie, co się stanie, jeśli coś pójdzie nie tak na Twojej stronie. Zadaniem dostawcy jest umiejętność korzystania z technologii i rozwiązywanie problemów tak szybko, jak to możliwe. Obsługa klienta jest jedną z mocnych stron InMotion Hosting. Zawsze są gotowi udzielić porady i rozwiązać wszelkie pojawiające się problemy. Możesz zobaczyć firmy stwierdzające, że ich zespół wsparcia jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ale nie zawsze tak jest. Według opinii personel InMotion jest rzeczywiście dostępny przez całą dobę za pośrednictwem czatu na żywo, e-maili, forów internetowych i telefonu. Pamiętaj, że mówimy o stosunkowo małej firmie. Porównując go z innymi dużymi nazwami na rynku, okazuje się, że ten nie jest tak duży. Dlatego tak ważne jest, aby cały czas utrzymywali dobrą pracę, zapewniając profesjonalne wsparcie. Dla tych, którzy nie chcą jeszcze skontaktować się z zespołem pomocy technicznej, dostępna jest baza wiedzy z mnóstwem przewodników, samouczków wideo, często zadawanych pytań i artykułów. Dokumentuje się tam większość typowych problemów, aby użytkownicy mogli szybko znaleźć rozwiązanie.
 • 2 zaawansowane centra danych – Jednym z powodów, dla których ludzie nazywają InMotion małą firmą, jest to, że ma ona tylko 2 centra danych, oba w Stanach Zjednoczonych. Ich serwery są wyposażone w najnowszy sprzęt, co gwarantuje wysoką wydajność. Jeśli nie jesteś zbyt daleko od USA, Twoja strona z pewnością załaduje się błyskawicznie. Chociaż firma nie rozszerzyła działalności o więcej niż dwa centra danych, zdecydowanie nie wahają się inwestować w najnowsze technologie. Chcą zapewnić najwyższą jakość obsługi każdemu, kto korzysta z ich usług.
 • Serwery działają 99% czasu – Oprócz obsługi klienta, sprawność to kolejna rzecz, którą musisz sprawdzić przed wyborem dostawcy. Oczywiście im krótsze przestoje ma dany dostawca hostingu, tym lepiej dla Twojej firmy. W rzeczywistości jest dobry dla każdego rodzaju witryny, ponieważ widzowie nienawidzą jej, gdy nie mogą uzyskać dostępu do witryny, którą chcą. W InMotion serwery działają 99% czasu. Ich personel stale je monitoruje, upewniając się, że każdy serwer zapewnia maksymalną wydajność, a także zapobiega problemom. Maksymalizują czas pracy bez przestojów dzięki zastosowaniu najbardziej wytrzymałych komponentów Cisco, systemu operacyjnego Linux i serwerów Dell. Te nazwy mówią same za siebie, ponieważ mają długą historię w produkcji wysokiej klasy maszyn i komponentów.
 • Ochrona przed spamem i złośliwym oprogramowaniem – Dzięki InMotion nie będzie już żadnych wiadomości spamowych. Dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu do filtrowania spamu łatwo znajdziesz ważne wiadomości. Ponadto dołączają do swoich pakietów znane oprogramowanie zabezpieczające: Patchman i Sucuri. Patchman znajduje i usuwa złośliwe oprogramowanie, a także zapewnia, że ​​wszystko jest starannie aktualizowane na serwerze. Z kolei Sucuri jest odpowiedzialny za alerty bezpieczeństwa, kopie zapasowe, szybkość witryny i ataki DDoS.
 • Hosting z zieloną energią – Centra danych potrzebują dużo energii, zwłaszcza jeśli chcesz, aby najwyższej klasy sprzęt działał z maksymalną wydajnością. Zazwyczaj oznacza to duże zanieczyszczenie środowiska. Jednak firma ta wytwarza energię ze źródeł odnawialnych, upewniając się, że nie pozostawia śladu węglowego, jak większość jej konkurencji. Hostując swoją stronę internetową w InMotion, możesz zmniejszyć szkody wyrządzone środowisku.

Wady Hostingu InMotion

 • Drogi hosting – Odwiedzając oficjalną stronę InMotion Hosting, możesz zobaczyć różne ceny. Wygląda na to, że istnieją tanie i droższe plany, tak jak u każdego innego dostawcy. Jeśli jednak porównasz ceny na rynku, okaże się, że InMotion wcale nie jest tani. Ich ceny są wyraźnie powyżej średniej i nawet nie pozwalają płacić z miesiąca na miesiąc. Jedyną pozytywną rzeczą jest to, że dają 90 dni na anulowanie subskrypcji. Zaczynasz plan, wypróbowujesz wszystkie funkcje, testujesz obsługę klienta itp. Jeśli czujesz, że nie masz dość pieniędzy, możesz po prostu się pożegnać i odzyskać wszystkie pieniądze; proste. Niestety ich ceny są już złym marketingiem dla widzów na ich stronie, ponieważ większość z nich wychodzi zaraz po ich zobaczeniu.
 • Duże luki cenowe – Ich plan uruchomienia jest tak ograniczony, że po krótkim czasie zmusza cię do przejścia na następny plan. Jeśli chcesz rozwijać się online, nie będzie ci to długo służyć. Jego funkcje mogą być potężne, ale plan jest ograniczony do maksymalnie 2 stron internetowych i 2 baz danych. W takim przypadku uaktualnienie byłoby wygodne, gdyby kosztowało tylko nieco więcej niż twój obecny plan. Niestety między cenami istnieje dość duża różnica. Aby dokonać aktualizacji, musisz uwzględnić znacznie wyższy budżet niż wcześniej. Inni dostawcy dają znacznie więcej swobody, nawet przy najbardziej podstawowych planach.
 • Rozpoczęcie zajmuje dużo czasu – InMotion jest dość dokładny, jeśli chodzi o bezpieczeństwo. Być może dlatego tak długo trwa zakładanie nowego konta i ostatecznie strony internetowej. Musisz przeglądać niezliczone strony i formularze, aż dojdziesz do momentu, w którym będziesz w stanie rozpocząć swoją stronę internetową. Jeśli zdecydujesz się zarejestrować, przygotuj się na długi ręczny proces aktywacji.
 • Wady tworzenia kopii zapasowych – Bezpłatna kopia zapasowa w InMotion to świetna bezpłatna funkcja, a użytkownicy małych stron internetowych są z niej w pełni zadowoleni. Problem polega na tym, że wraz z rozwojem witryny możesz osiągnąć limit, w którym musisz zapłacić, jeśli chcesz, aby kontynuowała tworzenie kopii zapasowej witryny. Jeśli chcesz mieć bezpłatne kopie zapasowe, utrzymuj rozmiar swojej witryny poniżej 10 GB. W przeciwnym razie jest uważany za usługę premium. Nie spodziewaj się też przywracania danych starszych niż 4 miesiące. InMotion automatycznie usuwa starsze kopie zapasowe.

HostGator – potężny hosting biznesowy

HostGator to dostawca oferujący jeden z najbardziej różnorodnych repertuarów planów hostingowych. Ich pakiety są nie tylko różnorodne, ale również bardzo wydajne i tanie. Gwarantują, że otrzymasz ogromną wartość za tę cenę, dzięki czemu ich usługi są absolutnie tego warte dla wszystkich.

Konsekwentnie wykonują świetną robotę, utrzymując serwery w działaniu przez 99% czasu. Im wyższa jest ta liczba, tym mniejsza jest szansa, że ​​firmy internetowe stracą potencjalnych klientów. Są uważani za ekspertów w wielu różnych rodzajach pakietów hostingowych, w tym w hostingu współdzielonym, chmurze, VPS i hostingu dedykowanym.

Hosting współdzielony jest powszechnie używany przez małe strony internetowe. Opiera się na serwerach podzielonych na wiele mniejszych części. Każda część to konto, na którym użytkownik może hostować swoją stronę internetową. W przypadku hostingu współdzielonego konto jest powiązane z jednym serwerem, podczas gdy hosting w chmurze umożliwia rozbudowę przy użyciu części więcej niż jednego serwera.

Części te są praktycznie sklejone, co oznacza, że ​​dane Twojej witryny są przechowywane na wielu serwerach jednocześnie. HostGator zapewnia znakomitą alternatywę hostingu dla firm internetowych. Wynika to głównie z tego, że zawierają specjalne rozwiązania w swoich pakietach, które zapewniają im przewagę w konkurencji. Zobaczmy, jakie są te oferty specjalne!

Plusy & Wady HostGator

Zalety HostGator

 • Tanie, w pełni funkcjonalne plany – HostGator ma obecnie dobrą reputację jako tani dostawca hostingu. Każdy z ich planów jest całkowicie wart swojej ceny. Nie chcą cię zmuszać do wybrania droższego planu. Wystarczy spojrzeć na jeden z ich najbardziej podstawowych planów, plan Baby. Dzięki takiemu planowi zyskujesz już niepomierną przepustowość, nieograniczoną liczbę domen i mnóstwo instalacji jednym kliknięciem. Jest to więcej niż wystarczające, jeśli chcesz uruchomić witrynę internetową i zapewnić sobie solidną obecność w Internecie. Jeśli pójdziesz o krok dalej, okaże się, że ich biznesplan zawiera pewne plany premium, w tym, że inni dostawcy sprzedają po znacznie wyższych kosztach. Ponadto należy uważać na rabaty, ponieważ regularnie oferują one całkiem duże. Ceny są już atrakcyjne, ale o to chodzi: nowicjusze otrzymują pakiet za niższą cenę za pierwszy rok subskrypcji. HostGator zapewnia swobodę płatności, co oznacza, że ​​będziesz płacić z miesiąca na miesiąc zamiast z roku na rok.
 • Pomocna obsługa klienta – Utworzenie strony internetowej na nowym koncie hostingowym może nie być tak proste, jak myślisz; szczególnie jeśli robisz to po raz pierwszy. Możesz jednak mieć pewność, że HostGator nie pozwoli Ci się zepsuć. Są gotowi poprowadzić Cię przez cały proces, zapewniając profesjonalne wsparcie. Oczywiście możesz to zrobić sam, ale nie ma takiej potrzeby. Są bardziej niż chętni do pomocy w szybkim czasie reakcji. Możesz im nawet zaufać przy użyciu poświadczeń logowania. Gdy go wyślesz, natychmiast zaczną działać i skonfigurują wszystko dla Ciebie. Nie chcesz, aby obsługa klienta była zaangażowana? Nie ma problemu. Jeśli chcesz to zrobić samemu, na ich stronie dostępne są pomocne samouczki wideo. Musisz tylko śledzić je krok po kroku, a swoje zadania wykonasz w mgnieniu oka.
 • Niezawodny czas pracy – Jak wspomnieliśmy wcześniej, czas działania serwera jest jednym z silnych elementów HostGatora. Uptime jest jednym z najważniejszych aspektów hostingu, ale wielu dużych dostawców usiłuje utrzymać swój czas pracy powyżej pożądanego poziomu 99%. Monitorowanie serwerów i infrastruktura są tak dobre w HostGator, że raczej łatwo jest zadowolić swoich klientów z dobrą historią dostępności. Minimalizują ryzyko awarii serwerów, zapobiegając problemom, zanim jeszcze wpłyną na ich serwery. Przy 99% przestoju szacowany czas przestoju twoich stron będzie wynosił około 6 godzin rocznie, co jest naprawdę niczym. Ponadto w ciągu ostatnich kilku lat nastąpił nawet spadek liczby zgłaszanych przestojów serwera.
 • cPanel gotowy – Dostawcy usług hostingowych nie mogą zaprzeczyć, że cPanel jest obecnie najpopularniejszym panelem sterowania. Jest przyjazny dla użytkownika i wygodny dla użytkowników, którzy przechodzą od jednego dostawcy do drugiego. Nie muszą uczyć się nowej platformy, zamiast tego mogą pracować w tym samym środowisku, co jest ogromną zaletą. cPanel zapewnia łatwe zarządzanie zapleczem witryny. Dzięki jego popularności z dnia na dzień pojawiają się liczne przydatne samouczki, które zapewniają pomoc tym, którzy nie mają doświadczenia w korzystaniu z niego. HostGator jest zawsze gotowy dla nowo przybyłych, którzy chcą przenieść dane swojej witryny od poprzedniego dostawcy. Po zarejestrowaniu czeka na Ciebie FTP.
 • Ochrona środowiska – Zielona energia jest obecnie popularna wśród dostawców hostingu, ale nie zmniejsza jej znaczenia. Zawsze lepiej jest zarejestrować się u dostawcy, który zasila swoje serwery zieloną energią. HostGator jest jednym z graczy, którzy cenią ten pomysł. Wnoszą ogromny wkład w ochronę środowiska przed zanieczyszczeniem. Korzystając z ich usług, możesz również przyczynić się do lepszego, czystszego środowiska. Zamiast tradycyjnych centrów danych HostGator posiada wiele naturalnych elektrowni wytwarzających energię odnawialną. Nieskończenie lepiej jest wytwarzać energię za pomocą farm wiatrowych zamiast elektrowni węglowych.
 • Ogromna baza wiedzy – Firma wita niedoświadczonych użytkowników i daje im szansę na edukację. Mają ogromną bazę wiedzy, w której można znaleźć samouczki na różne tematy związane z budowaniem stron internetowych, hostingiem i biznesem online. Otrzymujesz wysokiej jakości materiał, który inne firmy zwykle sprzedają za duże pieniądze. Wystarczy założyć konto HostGator i możesz zacząć uczyć się nowych rzeczy za darmo.

Wady HostGator

 • Myląca konfiguracja – Proces rejestracji w HostGator jest raczej łatwy, ale znacznie trudniej jest skonfigurować swoją stronę internetową. Dość mylące jest przejście do punktu, w którym wszystkie dane z Twojej witryny znajdują się na ich serwerze i są gotowe do wdrożenia. Będziesz miał trudności, nawet jeśli wykorzystasz przydatne materiały z ich bazy wiedzy.
 • Brak zabezpieczeń – Tak, HostGator jest bardzo pomocny, jeśli potrzebujesz pomocy z migracją strony internetowej lub czymkolwiek innym podczas konfiguracji. Nie oznacza to jednak, że nie będziesz mieć problemów. Faktem jest, że dość często napotykasz problemy z tą firmą, co zmarnuje sporo czasu. Mimo że ich pracownicy rozwiązują większość problemów, wiele z nich będzie się powtarzać w kółko. Z drugiej strony, zamiast zwykłej codziennej rutyny, którą oferują inni dostawcy, otrzymujesz tylko cotygodniowe kopie zapasowe. Rzadko skanują w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, więc Twoje dane nie będą tak chronione, jak mogłoby się wydawać. Jeśli wirus zaatakuje twoją witrynę w odpowiednim czasie, nieuchronnie spowoduje szkody.
 • Najmniej gratisów – Zawierają pewne dodatki w swoich pakietach hostingowych, ale istnieje wiele innych firm, które dają ci znacznie więcej. HostGator koncentruje się na zapewnieniu niezawodnego serwera i najlepszych usług hostingowych, ale nie na zapewnieniu dodatkowej pomocy. Przyczyną tego są prawdopodobnie ich tanie ceny. Jeśli chcesz niedrogiego hostingu, nie otrzymujesz tylu cennych gratisów. Przynajmniej dają ci kilka prostych narzędzi, które mogą nieco zwiększyć twoją obecność w Internecie. Należą do nich kredyty dla Google AdWords, których możesz użyć do promowania swojej witryny w wyszukiwarce. Są bardziej hojni z gwarancją zwrotu pieniędzy niż zwykły dostawca hostingu, co pozwala ci odzyskać pieniądze, jeśli anulujesz subskrypcję w ciągu 45 dni.

HostGator lub InMotion – które należy wybrać?

Możemy dojść do wniosku, że HostGator jest dostawcą, na którym możesz zdecydowanie polegać, jeśli chcesz mieć stałą dostępność, wsparcie wysokiej jakości i wysoką wydajność. Oferują niedrogie plany dla blogerów i innych osób, które chcą prowadzić małe strony internetowe, a także są dobrze dostosowane pakiety dla firm każdej wielkości. Prawie każdy może znaleźć plan, który odpowiada ich potrzebom.

Powodem, dla którego zalecamy ich plany dla firm, jest to, że w ich planach wyższego budżetu dostępne są zaawansowane funkcje. Są to funkcje, które mogą pomóc Ci rozwinąć się online i przyciągnąć więcej odwiedzających do Twojej witryny w krótkim czasie. Wystarczy spojrzeć na listę funkcji na ich stronie internetowej i będzie oczywiste, dlaczego ten dostawca jest tak zalecany dla firm.

Jest wielu starszych klientów, którzy nadal są zadowoleni z usługi po latach korzystania z niej, publikując pozytywne recenzje na różnych forach internetowych. Porozmawiajmy teraz o InMotion Hosting w celu porównania. Polecamy InMotion dla tych, którzy potrzebują szybko rozwijającego się, niezawodnego dostawcy hostingu, który stale inwestuje w ulepszanie swoich usług. Jest to niezależna firma, która od wielu lat rozwija się od podstaw i stale zyskuje renomę.

Bez względu na to, co robią inne firmy, mają inne podejście i traktują sprawy poważniej. Możesz to zauważyć, przeglądając ich listę funkcji. Oferują liczne gratisy, które pomagają w rozwiązywaniu złożonych problemów w prosty sposób. W końcu InMotion nie chce, abyś utknął i zmarnował swój czas. Zamiast tego możesz skupić się na swojej działalności online, podczas gdy ich narzędzia zajmą się resztą.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector