InMotion Hosting vs A2Hosting – Która firma hostingowa jest najlepsza?

01.06.2020
Porównanie hostingu 'InMotion Hosting vs A2Hosting – Która firma hostingowa jest najlepsza?
0 19 мин.

inmotion-vs-a2hosting


InMotion Hosting i A2Hosting są bardzo chwalone przez swoich klientów. Zanim zdecydujesz, który dostawca hostingu wybrać jedną z tych dwóch szanowanych alternatyw, musisz zagłębić się w szczegóły. W tym artykule przeprowadzimy szczegółową recenzję, przedstawiającą zalety i wady obu firm.

Pod koniec tego artykułu będziesz wiedział dokładnie, czego się od nich spodziewać. Dzięki temu będzie o wiele bardziej jasne, które z nich najbardziej odpowiada potrzebom Twojej witryny. Zobaczysz wiele bezpłatnych narzędzi, potężne funkcje, dobrze dostosowane plany, ogólne opinie użytkowników na temat dwóch dostawców i wiele innych. Większość ludzi słyszała o InMotion Hosting dzięki wysokiej jakości obsłudze klienta.

Chociaż jest to ważna część każdego dostawcy usług hostingowych, wciąż jest o wiele więcej ważnych rzeczy, o których chcemy wspomnieć. W A2Hosting możesz również uzyskać wiele profesjonalnej pomocy ze strony obsługi klienta, choć niewiele osób zna firmę. Powodem tego jest A2Hosting wcale nie skupia się na reklamie. Chcą tylko zainwestować w poprawę swoich usług. Zobaczmy teraz, co się stanie, jeśli porównamy te dwa wielkie nazwiska!

InMotion – spójny hosting

Nowo przybyli i długoletni użytkownicy zwykle nie mają takiego samego zdania na temat dostawcy usług hostingowych. Nowi użytkownicy bardziej optymistycznie podchodzą do usługi niż ci, którzy doświadczyli jej wad. Jednak InMotion Hosting jest zdecydowanie wyjątkiem. Będąc jednym z najbardziej konsekwentnych dostawców, z łatwością zdobywa zaufanie większości swoich klientów. Firma powstała w małym biurze w 2001 roku i początkowo miała tylko dwóch członków.

Wszystko zaczęło się od jednego serwera, który po wielu latach pracy przekształcił się w dwa ogromne centra danych. Mogą nie być największą firmą w branży, ale dzieje się tak tylko dlatego, że inwestują głównie w ulepszanie swoich usług i udostępnianie bardziej przydatnych funkcji w swoich planach. Hosting dzielony był usługą, od której początkowo zaczęli.

Teraz oferują różne rodzaje planów hostingowych, w tym pakiety biznesowe, VPS, odsprzedawcy i pakiety dedykowane. Jako użytkownik WordPress możesz skorzystać z szerokiej gamy udostępnionych planów hostingowych, które są zoptymalizowane pod kątem CMS i WooCommerce. Dodatkowe usługi w InMotion obejmują rejestrację domen, tworzenie stron internetowych i różne narzędzia do hostingu witryn.

Plusy & Wady Hostingu InMotion

Zalety hostingu InMotion

 • Najlepsza gwarancja zwrotu pieniędzy – Bez względu na to, jaki plan hostingowy wybierzesz w InMotion, możesz mieć pewność, że zwrócą Ci wszystkie pieniądze, jeśli anulujesz subskrypcję w ciągu 90 dni. Jest to dość hojna gwarancja zwrotu pieniędzy i prawdopodobnie jedna z najdłuższych, jeśli porównasz ją z niektórymi innymi dostawcami. Okresy 15, 30 i 60-dniowe są znacznie częstsze, ale zapewnienie dłuższego okresu zwrotu pokazuje tylko stopień pewności usługodawcy. Z biegiem czasu odkrywasz coraz więcej dobrych funkcji i narzędzi, a gdy osiągniesz 90-dniowy znak, nie będziesz nawet chciał odejść.
 • Wartościowe nieograniczone funkcje – Właściciele stron internetowych wybierają dostawcę usług hostingowych na podstawie zestawu nieograniczonych funkcji, które oferuje. Wynika to z faktu, że każda witryna ma inne potrzeby, a jeśli nieograniczone funkcje oferowane przez InMotion przydadzą się w przypadku Twojej witryny, prawdopodobnie warto się zarejestrować. Głównymi zaletami ich planów jest nieograniczony transfer danych i nieograniczone miejsce na dysku, a można je uzyskać nawet przy ich najbardziej podstawowym planie. Wiele innych firm oferuje jedynie ograniczoną ilość miejsca i transferu, nawet w swoich bardziej zaawansowanych planach, więc jest to duża zaleta dla hostingu InMotion.
 • Dodatkowe funkcje za darmo – Dostawca docenia nowo przybyłych tak bardzo, że rozdaje im darmowe nazwy domen oraz inne gratisy. Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się, a natychmiast otrzymasz domenę wraz z bezpłatnymi kredytami, które możesz wykorzystać do promocji swojej witryny. Obsługiwane wyszukiwarki, w których możesz promować, to Google, Yahoo i Bing. Ponadto InMotion dba o bezpieczeństwo danych w Twojej witrynie, tworząc regularne kopie zapasowe. Kopie zapasowe są całkowicie zautomatyzowane i nie musisz płacić ani grosza, chyba że przekroczysz określony limit. Ale porozmawiamy o tym później.
 • Pomocna obsługa klienta – Błędy, usterki i błędy mogą się zdarzyć w dowolnym momencie, nawet jeśli jesteś osobą znającą się na technologii. W takich przypadkach możesz łatwo utknąć i może to wymagać pomocy, aby rozwiązać problem. Dużo prostszym przypadkiem jest pytanie o serwery lub platformę, nad którą aktualnie pracujesz. Oba przypadki wskazują, że musi istnieć zespół obsługi klienta, do którego można się skontaktować, gdy coś pójdzie nie tak. Na szczęście obsługa klienta jest jedną z mocnych stron hostingu InMotion. Trudno znaleźć firmę, która zrobiłaby to lepiej, mimo że istnieje wiele większych. Mają zespół wyszkolonych specjalistów gotowych do pomocy 24/7. Można do nich dotrzeć różnymi kanałami, w tym telefonem, czatem na żywo, wiadomościami e-mail lub formularzami kontaktowymi. Ponadto mają obszerną bazę wiedzy, w której wszystkie typowe problemy są rozwiązywane i szczegółowo wyjaśniane. Korzystając z paska wyszukiwania, możesz znaleźć mnóstwo różnych przewodników, samouczków wideo i często zadawanych pytań w swojej bibliotece.
 • Wysokiej klasy komponenty serwerowe – Wydajność witryny zależy głównie od sprzętu używanego przez dostawcę usług hostingowych. Jeśli stanie się przestarzałe, wpłynie to negatywnie na czas ładowania twoich stron internetowych. Dlatego powinieneś wybrać dostawcę, który nie boi się inwestować w najnowszy sprzęt. InMotion Hosting uważa za obowiązkowe wyposażenie swoich serwerów w wysokiej klasy komponenty. Do tej pory firma zapełniła 2 centra danych swoimi serwerami, które znajdują się w USA. Gwarantują, że twoja strona może komunikować się z serwerem w krótkim lub krótkim czasie. Dostawcy mogą zwiększyć szybkość swoich serwerów dzięki odpowiedniej infrastrukturze oprogramowania i zarządzaniu kontami, ale na koniec wydajność będzie zależeć głównie od sprzętu.
 • Przekonujący rekord czasu sprawności – Jeśli chcesz zwiększyć ruch w witrynie jako właściciel firmy, a nawet bloger, musisz upewnić się, że czas działania Twojego dostawcy przekracza 99%. Możesz łatwo obliczyć, co oznacza ta liczba. Oznacza to, że w ciągu roku Twoje witryny będą miały tylko około 6 godzin przestoju, co w zasadzie jest niczym. Należy pamiętać, że jest to najgorszy scenariusz. InMotion Hosting jest jednym z dostawców, którzy z powodzeniem utrzymują nieprzerwany czas pracy powyżej 99%, więc nie musisz się martwić, że widzowie rozczarują Cię opuszczeniem witryny offline. Dużo zainwestowali w serwery Dell i najnowsze komponenty Cisco, co wyjaśnia, w jaki sposób mogą być tak spójni z czasem przestoju. Brzmi to już wystarczająco dobrze, ale musieli się upewnić, że istnieje zespół ekspertów monitorujących serwery na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Po dodaniu wysokiej klasy infrastruktury i komponentu ludzkiego powstaje potężny i niezawodny hosting.
 • Bezpieczeństwo na wysokim poziomie – Bezpieczeństwo to kolejny silny atut hostingu InMotion. Dzięki filtrowi spamu skrzynka odbiorcza nie będzie już bałaganem pełnym spamu. Zamiast tego zostaną wypełnione prawdziwe e-maile, które są naprawdę ważne. Aby chronić Cię przed złośliwym oprogramowaniem i aktualizować wszystko, używają dwóch popularnych platform bezpieczeństwa: Patchman i Sucuri. Patchman doskonale wykrywa i usuwa złośliwe oprogramowanie, a także wykrywa wrażliwe punkty Twojej witryny i stosuje najnowszą łatę w razie potrzeby. Z kolei Sucuri odpowiada za alerty bezpieczeństwa, kopie zapasowe, wydajność witryny i złośliwe oprogramowanie. Oba są bardzo zaawansowanymi rozwiązaniami, gwarantującymi stuprocentową ochronę.
 • Redukcja śladu węglowego – InMotion nie jest typem dostawcy, który zanieczyszcza środowisko swoimi serwerami. Wykorzystują turbiny wiatrowe do generowania energii w sposób przyjazny dla środowiska. Centra danych wymagają tak dużo energii, że pozostawiają znaczny ślad węglowy, aby utrzymać je w tradycyjny sposób. InMotion w zasadzie daje możliwość przyczynienia się do zmniejszenia śladu węglowego poprzez zapisanie się na pakiet hostingowy. Oczywiście jest to również dobra praktyka marketingowa dla firmy, ale zmniejszenie zanieczyszczenia ma coraz większe znaczenie na naszej planecie.

Wady Hostingu InMotion

 • Nieoptymalne ceny – Właściciele witryn, którzy zapisali się na podstawowy plan hostingowy, zwykle chcą krok po kroku. Gdy ich strony internetowe rosną, w końcu chcą przejść do następnego planu, który jest nieco silniejszy i droższy niż poprzedni. W końcu nie chcesz płacić za więcej zasobów, których faktycznie potrzebujesz. InMotion Hosting polega na tym, że ich plany hostingowe nie są naprawdę idealne. Jeśli zaczniesz od najtańszego planu, szybko zabraknie Ci zasobów, a między następnym a obecnym będzie duża różnica cen. Nie wspominając o tym, że nie możesz płacić miesięcznie, ponieważ istnieją tylko umowy na rok lub dłużej. Nowo przybyli mogą nie chcieć zostać na cały rok. Mogą jednak skorzystać z 90-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy w InMotion. Zgodnie z opiniami ta gwarancja niewiele znaczy. Wiele osób decyduje się na wyjazd zaraz po zobaczeniu cen.
 • Wątpliwe ograniczenia pakietów – Jeśli spojrzysz na plany hostingowe w InMotion, wygląda na to, że próbują zmusić swoich użytkowników do uaktualnienia swojego planu. Na przykład, ich plan uruchomienia ogranicza cię do 2 stron internetowych i 2 baz danych, chociaż jest to dość silny plan ze wszystkimi innymi funkcjami zawartymi w pakiecie. Są to niepotrzebne ograniczenia. Dla tych, którzy naprawdę chcą zwiększyć swoją obecność w Internecie dzięki więcej niż 2 stronom internetowym, jedyną opcją jest zapłacenie za kolejny plan, który może być niepotrzebnie silny. To jest jak wyrzucanie kilku dolarów przez okno każdego miesiąca. Możesz znaleźć wielu innych dostawców, w których plany są dostosowywane w taki sposób, abyś mógł powoli zwiększać budżet w swojej firmie internetowej, dopóki nie będzie Cię stać na następny plan. Wiele z nich pozwala również na hostowanie więcej niż 2 stron internetowych, jeśli nie jest to nieograniczone.
 • Konfiguracja długiego konta – Cały proces instalacji w InMotion Hosting jest raczej długi i skomplikowany. Zamiast uczynić to tak prostym i szybkim, jak to możliwe, postanowili poprowadzić swoich klientów przez sekwencję stron, których ukończenie zajmuje dużo czasu. Uruchomienie serwera i witryny nie powinno być tak irytujące.
 • Ograniczona bezpłatna kopia zapasowa – Chociaż regularnie wykonują kopie zapasowe danych z Twojej witryny, ustalili pewien limit bezpłatnej usługi tworzenia kopii zapasowych. Tak długo, jak dane witryny nie zajmują 10 GB, otrzymujesz kopie zapasowe. W przypadku przekroczenia tego limitu staje się usługą płatną. Zrozumiałe jest jednak, że nie chcą oni przechowywać tak dużej ilości danych za darmo. Pliki starsze niż 4 miesiące są usuwane, więc na tyle pozwalają cofnąć się w czasie.

A2Hosting – Hosting wysokiej jakości

Powodem, dla którego ten dostawca hostingu nie jest tak popularny, jest to, że nie chcą inwestować w promocję swojej marki. Ich głównym celem jest jak najwyższa poprawa jakości usług hostingowych. W rzeczywistości nie muszą się nawet reklamować. Większość osób, które znajdują swoją stronę internetową i rejestrują się w jednym z pakietów hostingowych, natychmiast przekonuje się, że ma do czynienia z bardzo potężną firmą hostingową.

Zamiast próbować zaimponować swoim klientom bezpośrednio, A2 inwestuje dużo w pokonanie innych wielkich marek w branży pod względem szybkości, czasu pracy, funkcji, bezpieczeństwa i obsługi klienta. Na koniec wynik jest taki sam. Ich usługi przyciągają uwagę coraz większej liczby właścicieli witryn, którzy chcą się zarejestrować i rozwijać swoją działalność.

Plusy & Wady A2Hosting

Plusy A2Hosting

 • Błyskawiczne czasy ładowania – Jak już wspomnieliśmy, jakość hostingu to wszystko, czego można oczekiwać od A2Hosting. Ich serwery są wyposażone w najnowszy sprzęt, gwarantujący błyskawicznie szybkie ładowanie stron dla właścicieli witryn. Nie tylko to mówi firma na swojej oficjalnej stronie, ale także klienci mówią to samo w swoich recenzjach. Dla zainteresowanych usługami A2Hosting ma centra danych dostępne w trzech lokalizacjach. Należą do nich Michigan, Amsterdam i Singapur, obejmujące odpowiednio USA, Europę i Azję. Gwarantuje to niezawodny hosting stron internetowych dla osób z całego świata. Aby utrzymać najwyższą wydajność swoich serwerów, zezwalają one na uruchamianie tylko określonej liczby witryn na każdym serwerze.
 • Zapobiega to również outsourcingowi, więc A2Hosting zdecydowanie nie będzie typem dostawcy, który sprzedaje więcej kont hostingowych, niż jest w stanie obsłużyć.
 • Dobrze wyszkolone wsparcie – Zespół obsługi klienta jest nie tylko dobrze wyszkolony, ale także prawdziwymi ekspertami w zakresie rozwiązywania problemów związanych z witryną lub usługą hostingową. Dzięki A2Hosting nie musisz czekać godzinami, aż problem zostanie rozwiązany. Cały czas mają ochotę pomagać jednego klienta za drugim. Możesz się z nimi skontaktować przez e-mail, czat na żywo i telefon. Bardzo przyjazny i bezpośredni personel jest w pełni świadomy faktu, że każda minuta ma znaczenie dla właściciela witryny. Są dostępne przez całą dobę, czekając na klientów, którzy potrzebują pomocy. Jeśli ocenilibyśmy ich obsługę klienta, z pewnością przyznalibyśmy mu 5 gwiazdek w oparciu o ich dobre wyniki w ciągu ostatnich kilku lat.
 • Doskonały czas pracy serwera – Do tej pory A2Hosting odniósł spory sukces w utrzymywaniu czasu działania serwera powyżej 99,92%, co jest liczbą przewyższającą wielu innych dostawców w branży. Oznacza to, że jeśli prowadzisz witrynę na swoich serwerach, to średnio 6–7 godzin przestoju rocznie. Biorąc pod uwagę, że problemy mogą się zdarzać przez cały czas, a żaden dostawca hostingu nie jest idealny, to całkiem niezła liczba. Większość dostawców stara się utrzymać swój czas pracy powyżej 99%.
 • Zarządzane bezpieczeństwo – Wraz z pakietem hostingowym dostawca stosuje również pewne środki bezpieczeństwa do twojego konta. Wirusy i ataki hakerów są dość częste, dlatego muszą chronić dane witryny przed uszkodzeniem. Po rejestracji aktywują zaporę ogniową, która zapewnia ochronę przed zagrożeniami bez przerwy. A2Hosting zapobiega zbliżaniu się złośliwego oprogramowania do twoich danych dzięki HackScan, popularnej i wysoce skutecznej usłudze bezpieczeństwa. Jest to nieco inne niż te oferowane przez inne firmy hostingowe, ponieważ nie wymaga samodzielnego monitorowania oprogramowania. A2Hosting zrobi to za Ciebie, a Ty możesz skoncentrować się na zadaniach swojej witryny. Zapewniają usługę, która nawet nie wymaga jej utrzymania.
 • Bezpłatny transfer strony internetowej – Zazwyczaj nie jest to przyjemne doświadczenie po odejściu od dostawcy usług hostingowych. Zazwyczaj są to dodatkowe opłaty i nawet nie myśl o poproszeniu ich o migrację danych Twojej witryny. Jednak A2Hosting wcale tak nie jest. Są hojni nawet dla tych klientów, którzy chcą zakończyć subskrypcję. Załóżmy, że chcesz zrezygnować z usługodawcy po roku subskrypcji, ponieważ znalazłeś bardziej obiecującą alternatywę. W takim przypadku z chęcią pomogą w migracji danych witryny na nowy serwer. Kto wie, może w końcu zdecydujesz się wrócić. Wymaga to tylko od nowego dostawcy hostingu uruchomienia cPanel na swoich serwerach. Ta usługa jest szczególnie przydatna w przypadku większych witryn, które gromadzą wiele treści i użytkowników. Byłaby to również niesamowita płatna usługa, ale zdecydowali się to zrobić za darmo.
 • Hosting z zieloną energią – A2Hosting jest jedną z firm hostingowych, które przyczyniają się do lepszego i zdrowszego środowiska. Uruchamianie serwerów z zieloną energią jest coraz popularniejszym rozwiązaniem wśród dostawców hostingu. Jest to nie tylko chwyt marketingowy, ponieważ zmniejszenie szkód spowodowanych przez takie działania jest dziś bardzo ważne. A2Hosting chce dać ludziom szansę na uczynienie Świata lepszym miejscem, wybierając serwer, który nie zanieczyszcza środowiska. Firma nawiązała współpracę z Carbonfound.org, organizacją zajmującą się redukcją śladu węglowego spowodowanego różnymi działaniami. Dlatego Twoja witryna będzie działać na serwerze neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla.

Wady A2Hosting

 • Drogie plany hostingowe – Ta firma hostingowa ma wysoką wydajność, profesjonalny personel, maksymalne bezpieczeństwo, ale jakim kosztem? Okazuje się, że ceny na A2Hosting są znacznie wyższe od średniej. Nie twierdzimy, że nie masz wystarczającej wartości dla swoich pieniędzy. Jeśli jednak szukasz niedrogich planów hostingowych, prawdopodobnie nie jest to firma, do której powinieneś się wybrać. Po sprawdzeniu ich wspólnych planów hostingowych zobaczysz, że najtańszy kosztuje 4,90 USD miesięcznie. Aby obniżyć cenę, możesz to zrobić, podpisując umowę na 1, 2 lub 3 lata. Może to znacznie obniżyć cenę, dzięki czemu ich plan Lite kosztuje tylko 3,92 USD miesięcznie. Jeśli uważasz, że plan hostingu i funkcje odpowiednie dla Twojej witryny są ogólne, możemy tylko zalecić skorzystanie z planu 3-letniego. A2Hosting ma na pewno kilka potężnych pakietów hostingowych, ale opłacanie ich z miesiąca na miesiąc przy niskim budżecie może być bolesne.
 • Ograniczone plany low-end – Chociaż na A2Hosting możesz znaleźć obiecujące tanie plany dotyczące swojej witryny, mogą one szybko wymagać zmiany na silniejszą. Na przykład plan Lite ogranicza Cię do jednej witryny z 5 bazami danych. Wskazuje to tylko, że plany te nie są projektowane w perspektywie długoterminowej. Są, jeśli cały czas utrzymujesz niski ruch w witrynie i zawartość. Przynajmniej możemy powiedzieć, że plan Lite zapewnia wyjątkową szybkość ładowania strony. Pozostałe dwa pakiety (Swift i Turbo) są jeszcze szybsze. Jeśli jednak masz pieniądze, nie powinieneś unikać potężniejszych planów na A2Hosting. Na pewno nie pożałujesz.

A2Hosting vs InMotion – które wybrać?

InMotion Hosting nie jest największą firmą, ale zdecydowanie szybko rozwijającą się. Mogą nie mieć tylu centrów danych, co ich konkurencja, ale dużo inwestują w świadczenie wysokiej jakości usług. Otrzymuje mnóstwo pozytywnych opinii zarówno od starszych użytkowników, jak i nowych użytkowników. Starają się zapewnić użytkownikom narzędzia, których potrzebują, aby odnieść sukces online.

W InMotion każdy plan hostingowy jest wyposażony w przydatne funkcje, nie wspominając o tym, że każdy z nich zapewnia niesamowitą wydajność. Dla ich klientów najbardziej liczy się ich całkowita niezależność jako firmy oraz hojna gwarancja zwrotu pieniędzy. W InMotion użytkownicy nie odczuwają presji, aby natychmiast zaangażować się w usługę. Zamiast tego nie spieszą się i wypróbowują wszystkie fajne funkcje.

Dlaczego więc wybrać A2Hosting? Odpowiedź jest prosta. Oczywiście nie dbają o reklamy, sztuczki marketingowe lub finansowe. Naprawdę o nich nie słyszysz, ponieważ są zajęci zapewnianiem najwyższej wydajności swoim klientom i utrzymywaniem jakości swoich usług. Z łatwością utrzymują czas pracy powyżej 99% i zapewniają wyjątkowe bezpieczeństwo i tworzenie kopii zapasowych. Który brzmi lepiej? Decyzja należy do Ciebie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector